Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OziExplorerCE - rady, tipy, zkušenosti

Šeba_oldd (1184)|21.3.2005 18:19
[QUOTE="Benedikt"]:? No a než jsem to semolil, tak už tam byl odkaz, ale nechám to tady.

Škoda, že si takto dáváme piplačku s přípravami map každý sám, a ne nějak komplexně dohromady. Kdyby každý připravil jednu oblast, tak můžem mít Ozi mapy republiky za chvíli.[/QUOTE]

No ono by nebylo zase o cem diskutovat :D - ja svoje mapy klidne poskytnu.:yes:
Benedikt_ce4you (101)|21.3.2005 19:01
[QUOTE="Šeba"] No ono by nebylo zase o cem diskutovat :D - ja svoje mapy klidne poskytnu.:yes: [/QUOTE]

:)) Však já taky ;) , otázka je kde a jak? :sarcastic:
gard_ce4you (73)|22.3.2005 10:54
[QUOTE="Šeba"]Nejedna se o system souradnic tak jak jsi si myslel jde o pravouhlou sit kolmých přímek po 1 km - na mapě 1:50000 po 2 cm.Pokud budes mit i presto nejaky problem klidne zodpovim - teda mozna :(( Dam jsem jeste nejake prvky k nastaveni pro kalibraci teto mapy - odkaz na kterem to je totiz nejak nefunguje.[/QUOTE]

Aha, tak to me nenapadlo. ze to nejsou souradnice :O Dekuji za navod. Podle nej se mi mapy podarilo uz nakalibrovat. Jeste jednou diky za pomoc :yes:

Peter GARD
Benedikt_ce4you (101)|22.3.2005 11:18
[QUOTE="gard"]Aha, tak to me nenapadlo. ze to nejsou souradnice :O
Peter GARD[/QUOTE]

Jen poopravím, souřadnice to jsou. Jen v jiném souřadném systému. To, že jsou do některých atlasů a map dotištěny ty "GPS" souřadnice, je taková trochu nečistá záležitost. GPS souřadnice ve formátu WGS84 jsou prostorové souřadnice nad elipsoidem, kdežto mapy jsou vyhotoveny v kartografickém zobrazení v rovinných souřadnicích. Např. S42, nebo u nás např. S-JTSK. Takže ten dotisk WGS84 do map je takové "rozšlápnutí kusu elipsoidu na rovnou mapu". I když jsou to na první pohled zcela rozdílné systémy (prostorový a rovinný), tak existují více či méně kvalitní přepočítací rovnice - transformační klíče. A jelikož Ozi tyto rovnice zná, je právě lepší kalibrovat mapy v systémech map a Ozi pak v pohodě pracuje se systémem GPS (WGS84) nad takto kalibrovanými listy. Ty převody nejsou samozřejmě stoprocentní, ale při našich přesnostech kapesních GPS pro turist. navigaci to vůbec nehraje roli. Pro přesná geodetická měření již toto ovšem není to pravé ořechové.
simonik2 (95)|29.3.2005 15:24
Stáhnul jsem si z http://travel.valek.net/browse.cgi?cp=1&map=i mapu Islandu,spojil ji di jednoho JPG a snažil se ji zkalibrovat v Ozim. Použití WGS 84 a Latitude/Longitude v kalibračním menu nevedlo ke kýženému výsledku.
Může někdo osvětlit postup kalibrace? Jak vůbec poznám, jaké je použito zobrazení? Když jsem si stahnul mapy z www.oziexplorer.com, tak tam měl nastaveno např. na mapě Ameriky : Lambert Conformal Conic a nějaké údaje.
Díky.
Benedikt_ce4you (101)|29.3.2005 23:16
Nebyl bych si jistý tím spojováním. Jak jsi to dělal? Napasování obrázků na sebe ještě neznamená geometickou přesnost sítě v celku.
Znalost použitého zobrazení a hlavně jeho buď obsažení v OziExploreru nebo známé koeficienty značně zjednodušují kalibraci a hlavně vedou k pořádnému napasování. Zkusil bych si udělat waypointy o celých stupních podle té mapy a pak zkoušel jednotlivé map projection, třeba některá dobře sedne.

Jiný dotaz - nerozumím proč má Ozi při kalibraci k dispozici max 9 bodů, ale kalibrační souborky .map tam mají 30 řádků.
simonik2 (95)|30.3.2005 08:15
Spojil jsem to v PanaVue. Jednotlivé obrázky byly bez přerkryvů takže to šlo v pohodě. Ale je to zobrazení,že rovnoběžky nejsou přímky, ale křivky. Tzn. že, že v každém místě mapy jiná hodnota pixelových souřadnic odpovídá stejné zeměpisné šířce. Čili, musím programu říct, jak to přepočítat.
Autor měl použito právě toto : Lambert Conformal Conic a údaje, které vyčetl nevém kde.
Na tvůj dotaz neznám odpvěď.Jsem začátečník.
Skoky_ce4you (2)|31.3.2005 03:45
Mám jen dotaz,jestli náhodou" už není "čeština do Ozziho CE.Dost by mi to pomohlo.Chystám se do Albanie a jediné mapy co k nečemu jsou jsou právě pro tenhle program.
:))
Díky za info.
Jery_ce4you (65)|31.3.2005 10:15
Zdravím, o češtině do Iziho Ce bohužel nevím:(
Sám bych jí uvítal. Lze si nahrát své navigační wav soubory.
Šeba_oldd (1184)|31.3.2005 10:21
Maly moment za chvilku zde nejaka pseudo cestina bude - prave to dodelavam a to vubec neumim anglicky:D Kdyby po te nekdo poopravil bylo by to supr.
Šeba_oldd (1184)|31.3.2005 11:06
Pred casem nas dobry (Cruisader - diky) znamy prelozil jednu ze starsich verzi Oziexplorer - jelikoz asi vsichni jiz pouzivame verzi 1.11.6e implantoval a doplnil jsem cesky preklad pro tuto verzi.
Kdo jeste nema :
Touto verzi je treba prehrat verzi, ktera je zverejnena na webu Oziexplorer a to 1.11.4., ktera je jako zaklad.
Verze 1.11.6 e, vytvorí novy adresar "CE OziExplorerCE Dev" v kterem najdete soubor OziCE_Dev.exe tento soubor prepisete souborem castecne pocestenym zde prilozenym. Po te program spoustite zástupcem tohoto souboru.To znamená ze ve slozce /windows/start menu/Programs/ muzete odstranit zástupce Oziexplorer.lnk a ponechate jen Oziexplorer Develop.lnk

Za dalsi prikladam prelozene hlasky.

Pozor cestina je opravdu jen k verzi 1.11.6e
Jery_ce4you (65)|1.4.2005 08:16
Ahoj,
Tak jsem si to ztáhnul a paráda. Díky :))
Jery_ce4you (65)|1.4.2005 08:30
Při kalibraci dát:
Map projection: Transverse Mercator
a v něm Central meridian: 15 0 0,000 E
Scale Factor: 1,0000
False Easting: 3500000,00
ostatní nechat
____________________________________

Platí to i při kalibraci zmíněného formátu WGS84 nebo jen S42
:oops:
Děkuji
Skoky_ce4you (2)|1.4.2005 10:53
Díky za cestinu.
Dám vědět jak fachaj mapy převedené přes Mapeditor do Oziho.
Nevíte náhodou někdo proč ,když jsem v Mapeditoru konvertoval z celé mapy Albanie,tak se mi exportovali jen výřezi toho co bylo na monitoru a ted se mi v PDA v Ozim ukáže jen ten výřes a při prohlížení to nepřechází do dalších kusů mapy??

P.s:Kdyby jste se někdo chystal do Albanie-tak jí mám docela slušně mapově pokrytou.(převedené mapy do Oziho z Garminu,a vojenské 50ky z gen. štábu CCCP :-)které pokrývají celou danou oblast.)
simonik2 (95)|1.4.2005 13:49
[QUOTE="Jery"]Při kalibraci dát:
Map projection: Transverse Mercator
a v něm Central meridian: 15 0 0,000 E
Scale Factor: 1,0000
False Easting: 3500000,00
ostatní nechat
____________________________________

Platí to i při kalibraci zmíněného formátu WGS84 nebo jen S42
:oops:
Děkuji[/QUOTE]

Tak to to tedy na tu mapu Islandu nesedí a to ani přibližne :-))
HelaPC (130)|2.4.2005 07:44
[QUOTE="Šeba"]

Pozor cestina je opravdu jen k verzi 1.11.6e[/QUOTE]

Když mám pouze verzi 1.11.4 nemám to ani zkoušet?
Horst Fuchs (153)|2.4.2005 17:39
Jsem novacek, mam MDA II teprve par dnu.

Jestli jsem dobre pochopil problematiku map, tak si :
a) musim mapu koupit, nejcasteji v nejakem balicku za par tisic
b) pouzivat Ozzi a pracovat s nascanovanymi a zkonvertivanymi obrazky

Existuje jeste nejaka jina moznost ?

Da se nekde sehnat free mapa CR nebo Prahy - bez funkci pro GPS ?
Jery_ce4you (65)|3.4.2005 19:59
[QUOTE="simonik2"][QUOTE="Jery"]Při kalibraci dát:
Map projection: Transverse Mercator
a v něm Central meridian: 15 0 0,000 E
Scale Factor: 1,0000
False Easting: 3500000,00
ostatní nechat
____________________________________
Platí to i při kalibraci zmíněného formátu WGS84 nebo jen S42
:oops:
Děkuji[/QUOTE]
Tak to to tedy na tu mapu Islandu nesedí a to ani přibližne :-))[/QUOTE]
Zdravím.
Asi jsem to nepochopil:no:
Jak tedy zadat konfigurační ůdaje při kalibrování ve formázu WGS84.
Při kalibraci ve formátu S42 dávám výše zmíněné ůdaje a sedí to.
Nevím jestli to mohu takto nakonfigurovat i při kalibrování ve WGS84.
Díky
simonik2 (95)|3.4.2005 23:19
Ha,ha.Já myslel, že mi to radíš :-)))
WGS se zadá projekce Latitude/Longitude a pak se v kalibračních bodech pouze vyplňují souřadnice.

Pomůže někdo s tou mapou Islandu?
Jery_ce4you (65)|4.4.2005 13:25
[QUOTE="simonik2"]Stáhnul jsem si z http://travel.valek.net/browse.cgi?cp=1&map=i mapu Islandu,spojil ji di jednoho JPG a snažil se ji zkalibrovat v Ozim. Použití WGS 84 a Latitude/Longitude v kalibračním menu nevedlo ke kýženému výsledku.
Může někdo osvětlit postup kalibrace? Jak vůbec poznám, jaké je použito zobrazení? Když jsem si stahnul mapy z www.oziexplorer.com, tak tam měl nastaveno např. na mapě Ameriky : Lambert Conformal Conic a nějaké údaje.
Díky.[/QUOTE]
Postup kalibrace se už probíral napříkladzde nebo na páté straně(myslím) této diskuze (je tam document o kalibraci map).
Koukal jsem na tu mapu Islandu je v měřítku 1:300 000 - WGS84.
Takže po zkalibrování by to mělo chodit. Psal jste, že to nevedlo ke kýženému výsledku-co Vám přesně nefunguje.
simonik2 (95)|4.4.2005 21:47
Tu kalibraci jsem si přečetl a i vyzkoušel a funguje na jiných mapách. Ale ta mapa Islandu prostě nesedí. Když ji zkalibruji a pohybuji pak kursorem po mapě, tak souřadnice vypisované Ozim nesouhlasí se souřadnicemi na mapě.
Z čeho se poznává, že ta mapa je WGS84?
Už jsem to sice psal, ale na mapách www.oziexplorer.com - např Ameriky je nastavenio Lambert Conformal Conic a nějaké údaje a ne WGS.

Díky.
bebe814_ce4you (0)|6.4.2005 11:03
Neviete ako mam postupovat ked chcem skalibrovat mapu do oziho, ktora je v JTSK suradniciach ? JTSK tam priamo nevidim, da sa pouzit iny suradnicovy system ?
Fanda_ce4you (1)|6.4.2005 12:29
V OziCE se mi špatně zobrazí měřítko (scale). Nejsou tam číslice ale jen čtverečky a značka jednotky (ooo km), jako by chyběl font
bebe814_ce4you (0)|6.4.2005 12:34
[QUOTE="bebe814"]Neviete ako mam postupovat ked chcem skalibrovat mapu do oziho, ktora je v JTSK suradniciach ? JTSK tam priamo nevidim, da sa pouzit iny suradnicovy system ? [/QUOTE]

tak uz som to vyriesil, mapa bola nakoniec v S-42 to ozi podporuje
ak by niekto potreboval JTSK tak najde info tu
http://sas2.elte.hu/tg/krovakpaper_en.htm
Ivanm_ce4you (466)|12.4.2005 10:58
Cau, s PDA jsem novacek, ale ne s OZI PC a GPS. Vubec jsem v diskuzi nevidel zminku o moznosti kalibrovat pomoc WPT, ktere se ziskaji primo z GPS. Jasne, ze to pracuje pouze pro mista, kde to uz nekdo zameril a je otazka, jak presne. A kontrola kalibrace se provede nejlepe pouzitim TRACKu. Pokud nahraji track do mapy a drzi se na silnici /nahrano v aute/, pak je ta Kalibrace OK. Sam jsem si skenoval a kalibroval Autoatlas CR 1:100000 s podporou GPS. Nemam to cele, ale kde jezdi, je to ok. Odchylky od natistene site jsou tak 15m, na okraji vic /35 m/.
Jinak jsou dobre mapy od Shocart 1:50000, jsou i s kalib. body.

tak zatim

Ivan
miktt (189)|12.4.2005 12:07
kalibrovat pomocí WPT, ktere se ziskaji primo z GPS
Dotaz: jak na to?
jak si uložím bod na PDAčku bez mapy?
a jak z něj mohu v mapě a na PDAčku udělat bod kalibrační?
Benedikt_ce4you (101)|12.4.2005 12:47
Ozi pracuje až když má načtenu nějakou mapu. Pak lze ukládat WPT. Nebo lze body vytádnout z PLT tras. Každý WPT může být kalibrační - jde o to, že při kalibraci mapy použiji pro určité místo na mapě jeho souřadnice.
Kalibrace jde provádět jen v PC, na PDA ne.

Kalibrace pomocí WPT jde, ale není rozhodně všelék na všechno. Za prvé - vytvořit si "přesné" identické body WPT sice problém není, ale problém nastává většinou v tom, že každá mapa podléhá více či méně kartografické anamorfózi - má lokální nepřesnosti vlivem nutnosti na ni vměstnat určité množství informace. Vybraná křižovatka jako vhodný kalibrační bod pak může být posunuta o nějaký mm kvůli jiným informacím a ten posun se pak promítá do celé mapy, pokud zrovna ji použiješ jako kalibrační místo. To jak pak sedí nahrané trasy v daném území pomáhá sice tyto chyby eliminovat, ale většinou chce člověk nakalibrovat to kam teprve pojede, ne kde má již naježděné trasy.
A pak je to možné použít pouze pro malá území u map menších měřítek. Už naskenovaný list A4 z mapy turist padesátky nelze slušně nakalibrovat na 4 body, pokud nezadáš, že je v systému S-42. Jsem zastáncem faktu, že pro slušnou kalibraci mapy (ať už na souřadnou síť, nebo známé body) lze provézt pro území nad 10x10km jen při znalosti jakou projekcí byla mapa vyhotovena. Vše ostatní je jen hodně nebo ještě více nepřesné bastlení.

Zde lze najít nejen dvoustovku Autoatlas již komplet pro Ozi.
Ivanm_ce4you (466)|12.4.2005 14:49
Souhlasim, mapy vlastne vzdycky vice-mene lzou. Dokonce 1:50000 se muze lisit az o 50m. Mapa je schematicka, takze sirku silnice tezko brat vazne. No- takove ZAKLADNI MAPY 1:5000 jsou neco jineho, ale pokryvaji maly prostor -vzhledem k meritku.
Jinak namerene tracky se daji na internetu nalezt, ale zase zalezi na EPE pri mereni -modri uz vedi. I kdyz po vypnuti SA je to krasa. Presnost se mi pohybuje vetsinou do 5m.
Rozhodne ale pripravu mapovych podkladu delat pouze v PC.

Jinak zkusit ty shocarty, jsou 1:50000, ale hodne komprimovany jpg, takze to dost kostickuje.

Jeste jeden zpusob ziskavani digi map do OZI.

Mit treba Route66, Geobazi a pod., monitor s velkym rozlisenim a pomoci PrintScreen. Nebo mapy.atlas.cz, mapy.centrum.cz -ty maji i USER GIRD.

cau Ivan
[QUOTE="Benedikt"]Ozi pracuje až když má načtenu nějakou mapu. Pak lze ukládat WPT. Nebo lze body vytádnout z PLT tras. Každý WPT může být kalibrační - jde o to, že při kalibraci mapy použiji pro určité místo na mapě jeho souřadnice.
Kalibrace jde provádět jen v PC, na PDA ne.
[/QUOTE]
markusb (6)|12.4.2005 17:48
Prosim nemate nekdo mapu ČR zkalibrovanou pod ozi? Chtel bych se naucit s programem driv nez ho budu potrebovat v Chorvatsku. Diky moc
miktt (189)|12.4.2005 18:30
Díky IVAN a BENEDIKT za obsáhlé vysvětlení. Holt jsem to napoprvé nepochopil, ale myslel jsem si že to nejde bez mapy:)
Ivanm_ce4you (466)|12.4.2005 19:02
No, ono by to bez mapy taky mohlo jet, alespon v PC verzi je Blank Map /nejsem si ted jisty nazvem/, coz je bila plocha mozno zobrazit i souradnicovou sit. Track je tam videt, i waypointy.
Budu muset nainstalit toho Oziho na PDA.
Jinak mapy => CZDC++

Ivan
[QUOTE="miktt"]Díky IVAN a BENEDIKT za obsáhlé vysvětlení. Holt jsem to napoprvé nepochopil, ale myslel jsem si že to nejde bez mapy:) [/QUOTE]
miktt (189)|13.4.2005 14:26
[QUOTE="Ivanm"]No, ono by to bez mapy taky mohlo jet, alespon v PC verzi je Blank Map /nejsem si ted jisty nazvem/[/QUOTE]

Jo, tak to tam opravdu je, a o to by se mi jednalo. Pokud mám v PDA nekalibrovanou mapu, zkalibruji si ji na místě pomocí jednoho tracku.
Jenže v PDA asi toto nejde

Tomuhle nerozumím: "Jinak mapy => CZDC++"

Ivanm_ce4you (466)|13.4.2005 14:31
V CE verzi asi nejde nic kalibrovat, vsechno pouze v PC.

Zkus dat do google CZDC++ , pak pochopis.
[QUOTE="miktt"][QUOTE="Ivanm"]No, ono by to bez mapy taky mohlo jet, alespon v PC verzi je Blank Map /nejsem si ted jisty nazvem/[/QUOTE]

Jo, tak to tam opravdu je, a o to by se mi jednalo. Pokud mám v PDA nekalibrovanou mapu, zkalibruji si ji na místě pomocí jednoho tracku.
Jenže v PDA asi toto nejde

Tomuhle nerozumím: "Jinak mapy => CZDC++"

[/QUOTE]
petr22_ce4you (454)|13.4.2005 14:36
Proste si to stahni z P2P siti - warez. Dale viz www.bsa.cz :-)
Ivanm_ce4you (466)|13.4.2005 17:20
No WAREZ to hned byt nemusi, i kdyz mit vlastni naskenovanou mapu a dat ji dal asi taky neni 100%.
[QUOTE="petr22"]Proste si to stahni z P2P siti - warez. Dale viz www.bsa.cz :-)[/QUOTE]
Padluke_ce4you (49)|16.4.2005 10:53
Ahojky, nevite nekdo jestli jde prevadet do ozf2 pouze cast mapy i s jeji kalibraci? ptam se proto jelikoz se mi nechce konvertovat v img2ozf celou 500mb mapu, ale jen jeji cast co me prave zajima, ale podminka je aby ta castmela automaticky prirazen svujvlasti kalibracni map soubor.........u softweru TTQV to jde, ale neumi pochopitelne ozf2.
Diky za kazdou radu
Ivanm_ce4you (466)|16.4.2005 12:36
Cauky,

Teda 500 Mega je uz nesnesitelne moc i na PC.
Pokud TTQV neumi ulozit tu cast mapy jako nejaky obrazovy format, ktery umi nacist Ozi / ozf2 anebo pokud nenajdes konvertor formatu z TTQV do neceho pouzitelneho /www.oziexplorer.com/, tak to
jde udelat asi oklikou pres OZI pro PC.
Kdyz si vyberes tu cast, co chces, tak si treba blizko 4 rohu te mapy uloz waypointy na nejake dobre rozpoznatelne misto -napr nejvyssi bod nejake hory -to byva jen bod. Ty waypointy si uloz -alespon 4ks, lepe az 9- v WGS 84. Pak si tu mapu pomoci printscreen muzes ulozit na HD a v OZI to zkalibrovat jako novou mapu pomoci tech WPT.
Pokud si na te mape nechas zobrazenou GPS sit, bude se to dat kalibrovat i bez tech WPT.

TTQV nepouzivam, tak me nebijte, jestli to jde nejak trivialne.

Free OZI umi jen 2 kalibracni body a mapy kalibruje jen z *.bmp ? to si nejsem uplne jisty...

cau Ivan

[QUOTE="Padluke"]Ahojky, nevite nekdo jestli jde prevadet do ozf2 pouze cast mapy i s jeji kalibraci? ptam se proto jelikoz se mi nechce konvertovat v img2ozf celou 500mb mapu, ale jen jeji cast co me prave zajima, ale podminka je aby ta castmela automaticky prirazen svujvlasti kalibracni map soubor.........u softweru TTQV to jde, ale neumi pochopitelne ozf2.
Diky za kazdou radu[/QUOTE]
Jery_ce4you (65)|20.4.2005 09:48
Zdravím,
chci se zeptat, jestli máte zkušenost s nějakým programem který umí automaticky spojovat naskenované listy map-abych to nemusel dělat ručně.
Děkuji
Padluke_ce4you (49)|20.4.2005 13:58
http://www.panoramafactory.com/
Ivanm_ce4you (466)|20.4.2005 14:17
Ahoj,

musim z mych praktickych zkusenosti rict, ze se vlastne ani nevyplati ty skeny spojovat, zvlast, pokud jde o praci s GPS. Ac se to tak muze zdat, tak GPS sit neni pravouhla, ale jakoby zaoblena.
Pri slucovani by tedy asi vznikly "vlnovky" a nebude sedet kalibrace. OZI v plne verzi umi kalibrovat i "neopravouhle souradnice", ale pokud se to bude menit v 1 mape, bude problem. cast mapy bude kalibrovana OK, cast bude ujizdet treba na zapad, cast zase na vychod. A OZI umi hezky svizne nacitat jednotlive oddelene map. listy.

Ivan
[QUOTE="Jery"]Zdravím,
chci se zeptat, jestli máte zkušenost s nějakým programem který umí automaticky spojovat naskenované listy map-abych to nemusel dělat ručně.
Děkuji
[/QUOTE]
Ivanm_ce4you (466)|20.4.2005 14:21
Uvedene "termity", jako
*zaoblena
*vlnovky

a pod budete matrne hledat v geodeticke, zememericske a jine odborne literature.
Ja to vim, ale snad to je na pochopeni jednodussi, nez tu psat o ELIPSOIDU a jinych hroznostech.

BTW: pokud by byl zajem, muzu strucne popsat prakticky postup, jak co nejpresneji kalibrovat skenovane mapy do OZI, hl. pokud maji vytistenu sit GPS.

Ivan
Šeba_oldd (1184)|20.4.2005 16:22
[QUOTE="Ivanm"]Ahoj,

musim z mych praktickych zkusenosti rict, ze se vlastne ani nevyplati ty skeny spojovat, zvlast, pokud jde o praci s GPS. A OZI umi hezky svizne nacitat jednotlive oddelene map. listy.
Ivan
[QUOTE="Jery"]Zdravím,
automaticky spojovat [/QUOTE][/QUOTE]

To ano souhlasim s tebou - ale ty mapy se musi vzajemne prekryvat - coz je napriklad problem v paradnim vydani turistickeho atlasu.

[QUOTE]BTW: pokud by byl zajem, muzu strucne popsat prakticky postup, jak co nejpresneji kalibrovat skenovane mapy do OZI, hl. pokud maji vytistenu sit GPS.[/QUOTE]

Urcite ano - zaloz na to nove tema a muzeme tam psat sve postrehy a zkusenosti.
Predem dekuji.
simonik2 (95)|24.4.2005 22:05
[QUOTE="Benedikt"][QUOTE="simonik2"]Nejde nějakou fintou v Ozim zaznamenat aktuální waypoint pomocí hardwaroveho tlačítka?
Hodilo by se to na kolo i auta.[/QUOTE]

Vrátil jsem se k tomuto dotazu z druhé strany příspěvků, protože jsem něco takového také hledal. Nevím, zda-li má Simonik2 již odpověď, nicméně jak jemu, tak všem, by mohl v tomto pomoci prográmek "OziCE Settings Manager", který jsem volně stáhl ze serveru oziexplorer.com. V reálu jsem ho ještě ani neotestoval, ale vypadá to jako manažer pro libovolné přiřazení funkcí všem tlačítkům a také rozložení tlačítek (částí obrazovky) na screen controlů.
(Pozn.: našel jsem ho pouze, a to náhodně, při hledání OziCE 1.11.6e po radě od Šeby. Z výchozí stránky je odkaz na download zmiňované beta verze OziCE, a na této odkazované stránce je i odkaz na stažení "OziCE Settings Manager")[/QUOTE]

Stahnul jsem si prográmek,nainstaloval a nefunguje :-))
Zkoušel jsem ho umistnit leckde ale stále nic. Vám to funguje?
Já mám ale normálně nastaveny tlačítka ze systému. Nehádá se to?
Benedikt_ce4you (101)|25.4.2005 12:13
Od toho co jsem psal a ty jsi to teď citoval, se nic nezměnilo - stále jsem to nevyzkoušel. Jediný poznatek co mám - je podezření, že ten prográmek je určen výlučně pro Compaqy.
Ivanm_ce4you (466)|25.4.2005 14:32
Zdravim,

tak ja se teda obetuju a zkusim toho managera. :-)


Ivan

[QUOTE="Benedikt"]Od toho co jsem psal a ty jsi to teď citoval, se nic nezměnilo - stále jsem to nevyzkoušel. Jediný poznatek co mám - je podezření, že ten prográmek je určen výlučně pro Compaqy.[/QUOTE]
simonik2 (95)|25.4.2005 21:26
[QUOTE="Ivanm"]Zdravim,

tak ja se teda obetuju a zkusim toho managera. :-)


Ivan

[QUOTE="Benedikt"]Od toho co jsem psal a ty jsi to teď citoval, se nic nezměnilo - stále jsem to nevyzkoušel. Jediný poznatek co mám - je podezření, že ten prográmek je určen výlučně pro Compaqy.[/QUOTE][/QUOTE]

Já už se obětoval ,přečetl nápovědu a ono to funguje :-))). Soubor se musí jmenovat oziexplorer.key1. Uloží se do adresáře Oziho a je to. Samozřejmě že to překryje funkci tlačítek přiřazených ze systému. Takže, si musíme nechat nějaké nepřiřazené - unassigned. Třeba aby šel spustit MortSaver :-)))
Jo, mám iPAQ 3715. Ufuf.
Ivanm_ce4you (466)|25.4.2005 23:26
Tak jsem to taky zkusil.
Opravdu to funguje /iPAQ 2210/, ale na to vytvareni WPT je to trochu...
Ono ho to vytvori, ale hned to chce potvrdit vlastnosti pomoci OK.

Ivan
simonik2 (95)|26.4.2005 09:38
Po mě to nic nechce potvrzovat.Takže waypointy můžu tvořit.
Ivanm_ce4you (466)|27.4.2005 07:21
Aha, tak jdu zkoumat nastaveni OZIho pri vytvareni WPT. :-)

Ivan
[QUOTE="simonik2"]Po mě to nic nechce potvrzovat.Takže waypointy můžu tvořit.[/QUOTE]
bebe814_ce4you (0)|2.5.2005 11:51
Zdravim,
otazka je do oziho nejaky plugin ktory by zobrazoval pri trase aj okamzitu, priemernu, maximalnu rychlost a cas trasy ? Nasiel som len moznost zobrazit okamzitu rychlost. :(

Bebe