Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Kim - rady, tipy, zkušenosti

MLB (105)|15.7.2005 22:26
[QUOTE="MLB"]Jaká je přesnost (výšková)? Mám Acer n35 + PocketKim. Mám to tak + 50m.
Na aceru je 6 družic a Pocket ukazuje jen 3[/QUOTE]


Tak mám pocit, že tady se už asi spí.
ElSoft (1244)|15.7.2005 23:14
[QUOTE="mdaco"]Chtel bych se zeptat,zda lze pouzit vygenerovany soubor zaznam.gps z PocketKim v OziExploreru nebo v jinem programu na zobrazeni trasy?[/QUOTE]
Melo by to jit Knihou jizd od TRANIS, ale buhuzel neni free:no:
Václav Endler (96)|22.7.2005 08:35
[QUOTE="HelaPC"]Ahoj. ma někdo zkušenosti s Knihou Jizd pro PK? Má to cenu kupovat? [/QUOTE] No, záleší na tvé pečlivosti. Pokud jseš jako já tak je to nezbytnost :oops: Je to paráda, když máš zapnutej záznam z PK a pak přijdeš domu a jednou za čas sesynchronizuješ PPC a do knihy jízd načteš svoje jízdy. Bohužel pokud nemáš spolehlivý propojení mezi PPC a anténou může se Ti stát, že trasa z Děčína do Ústí Ti bude měřit 27 km a zpáteční jen tři. Stalo se mi to se starým PPC (Medion) kde už jsem měl zničený konektor. Jinak super.
Václav Endler (96)|22.7.2005 09:15
Zdravíčko,
tak jsem si včéra poprvé prubnul PK v3.Jel jsem z Děčína přes Českou Kamenici do Starých Splavů. Do SS jsem jel jen se záznamem trasy do Knihy jízd. Teď ke zkušenosti : Děčín - vyznačeny i pojmenované uličky vedoucí do zahrádkářské kolonie, Benešov n.Pl. a Česká Kamenice bez ulic jen průjezdy. Myslím, že obě města by si již zasloužila být mezi vyvolenými:( zato Staré Splavy, kde se snad nedá zabloudit jsou podrobné do ulic:). Zpáteční trasu jsem jel s navigací domu. V Zahrádkách jsem záměrně odbočíl a prakticky ihned my byla přepočítána trasa přes Kvítkov. Celou cestu jsem jel po silnici a né jako v předchozí verzi neustále v polích :D . Dokonce mi i ukazoval směr jakým pojedu na následující křižovatce a pokud jsme si všimli tak i správně (v Jestřebí rovně, za Zahrádkami na Kvitkov do prava a před Stružnicí do leva a dokonce v Polici perfektně zvládl navigaci - podle tohoto, bych si troufl doufat, že k hlasové navigaci není daleko) Ještě k ovládání - strašný, strašný, strašný prosím zpátky k starší verzi. :evil: (asi jde o zvyk) Co mě ale trápí je spouštění aplikace. Nejdříve jsem nainstaloval PK na kartu. Bohužel se mi v programech nevytvořila ikona pro spouštění. Vytvořil jsem tedy zástupce ve start menu->Programy výborně objevila se, ale po softresetu zmizela. Vytvořil jsem tedy ve výše uvedené složce složku "navigace" a umístil zástupce tam, bohužel situace se opakovala. Rozhodl jsem se k Hardresetu a nainstaloval PK do cihly. Zástupce se vytvořil sám, ale po SR opět zmizel. Co s tím nevím, blbě se hledá přes průzkumníka.Snad příjde nějaká oprava.
T- mobile MDA III WM 2003 SE seriová GPS (RealTec RGM 2000)
martinhamr_ce4you (486)|22.7.2005 14:19
Jo to ovládání mě taky znechutilo že jsem Pocketa vymazal,pak jsem se uklidnil a zase jsem ho tam prdnul zpátky.Každopádně mapa která se vylepšilla na slušnou úroveň je degradována doslova hloupím ovládáním.Škoda...
Zdenál_ce4you (103)|5.8.2005 07:58
[QUOTE="ElSoft"][QUOTE="mdaco"]Chtel bych se zeptat,zda lze pouzit vygenerovany soubor zaznam.gps z PocketKim v OziExploreru nebo v jinem programu na zobrazeni trasy?[/QUOTE]
Melo by to jit Knihou jizd od TRANIS, ale buhuzel neni free:no: [/QUOTE]

A nezkoušel jste někdo rozluštit formát trs?Mám dojem, že jsou tam pouze odkazy na jednotlivé body a jejich souřadnice budou patrně někde jinde?
Sleep_ce4you (2)|10.8.2005 10:21
Tak jsem dnes (8.8.2005) volal do firmy TRANIS ohledně rychlosti programu, problémem s vyhledáváním ulic a s dalšími poznatky. Bylo mi řečeno, že PocketKIM má určité nedostatky, o kterých ví (seká se, špatné vyhledávání ulic), ale aktualizaci s opravami programu vydají nejdříve koncem roku. Tak to vypadá, že zákazník, který si koupil chybový SW má smůlu a opravy se v rozumném čase nedočká. Ach jo. Ještě, že lze (doufám) PocketKIM vrátit jako nefunkční a žádat vrácení peněz.
Petr.
petr22_ce4you (454)|10.8.2005 10:40
Software nejde vratit, proto ma taky vlastni licenci - kdyby na to platily stejne podminky jako na hardware, tak nikdo zadny program neproda - vyrobce neruci za vhodnost programu ani za skody :-)))

Se divim ze PK vubec nekdo kupuje, spis by se TRANIS mel na navigace uplne vybodnout a skusit neco jineho, tohle mu totiz evidentne vubec nejde.

S prodejcem, ktery by se choval takhle by kazdy obchodoval pouze jednou - to se neda nazvat jinak nez banda zcela neschopnych trotlu, co ta firma predvadi

Kdyby to bylo free jako priloha k casopisu, tak bych to pochvalil, jenze za 5000 bych se to vubec neodvazil prodavat a rikat tomu navigace uz vubec ne. Funkcnostne je to nekde na urovni Mapy Prahy z roku 1993, a i ta byla MNOHEM lepe ovladatelna a nekolikanasobne rychlejsi

Kdyz se to srovna s TomTomem, tak ten je radove nekolikrat rychlejsi a mapy ma mnohonasobne podrobnejsi


Stormer_ce4you (28)|10.8.2005 13:18
[QUOTE="petr22"]
Kdyz se to srovna s TomTomem, tak ten je radove nekolikrat rychlejsi a mapy ma mnohonasobne podrobnejsi
[/QUOTE]
nevim kolik toho najezdis, ale kvalitu map pocket kima bych nezatracoval.. ma jednu velkou vyhodu.. a to, ze je to ceskej soft... v nejnovejsich mapach ma silnice, ktery existujou uz nejakych par let, ale ostatni softy je jeste zaznamenany nemaji (vcetne smartmaps)... i kdyz porad se najdou tisice chyb, kde silnice na mape je tak, jak vypadala pred 20 a vice lety... nevim proc vsichni porad kopirujou mapy stary desitky let a neudela mapu kompletne novou aktualni ;(
RStein (2012)|10.8.2005 13:36
To uz neplati, Dynavix ma vyborne mapove podklady, podklady TomToma jsou krome Severni Moravy taky vyborny.
Pocket Kima mam a naviguje dost casto do pole, do zastavene cesty apod. Pocket Kim je uz IMH0 opravdu mrtvola - jedinou jeho devizou byly nejlepsi mapy pro CR a to s Dynavixem (a i tomtomem) uz padlo. Ve vetsine mist me i SmartMaps navigovaly lip.
Mluvim o PK 2.9, PK 3 ma snad jeste zmrsenejsi ovladani a s mym MDA II nefunguje.
macula_ce4you (691)|10.8.2005 14:15
[QUOTE="RStein"]To uz neplati, Dynavix ma vyborne mapove podklady, podklady TomToma jsou krome Severni Moravy taky vyborny.
[/QUOTE]

S tím máš bohužel pravdu.

[QUOTE="RStein"] Pocket Kima mam a naviguje dost casto do pole, do zastavene cesty apod. [/QUOTE]

Byl jsem na dovolené a PK3 jsem používal o sto šest. Všude kam jsem potřeboval jsem se s ním dostal. Na žádném poli jsem se neocitl. Trasa vedla od nás do Červené Lhoty - Hluboká - Český Krumlov - Plzeň - Beroun (vč. navigace po městě) - Praha (vč. navigace po městě) a dom. V Praze jsem našel i nejbližší bankomat.

Co mě trošku zarazilo bylo to, že ráno když jsem strčil pda do stojanku (v autě, GPS napevno), tak se mě při jízdě nezobrazovala šipka ale jen kolečko. Při jízdě se pohybovalo. Po cca 5-10 minutách šipka naskočila. Stalo se to 2x a vždy ráno jak jsem vlezl do studeného auta. 7 viditelných satelitů. Může to mít na to nějaký vliv?

[QUOTE="RStein"] a s mym MDA II nefunguje[/QUOTE]

Mému otci fachá na DataPhone II úplně v pohodě.


Je mi jasné že PK3 není v dnešní době úplná jednička, ale svůj účel splní. Ale i tak už šetřím na Dynavix nebo TomToma :D :D :D
RStein (2012)|10.8.2005 14:27
Ma otec na DataPhone II nainstalovany Pocket BT Tools?
A jakou ma verzi ROM?
macula_ce4you (691)|10.8.2005 14:32
Verzi ROM momentálně nevím, ale má tam původní od ET. Pocket BT Tools tam nemá. GPS má napevno v autě tak jako já.
petr22_ce4you (454)|10.8.2005 14:33
Mno udelat novou verzi ktera je HORSI nez ta predchozi to je fakt umeni


Cela zalezitost TRANIS/PK je v podstate historicka fosilie, urovni to odpovida roku 1997. Logika napovida, ze firma s takovymhle pristupem a jedinym nepovedenym prodjnim artiklem prece musi zkrachovat.
Stormer_ce4you (28)|10.8.2005 18:32
jak sem psal predtim.. tomtom proste nema nove vybudovany silnice protoze vychazi z nejakych starych dat.. a pocket kima se mi jeste nestalo ze by me vesele navigoval pres polni cesty, kam bych se odvazil mozna tak s traktorem... tomtom me tam vesele posila kazdou chvilku (u nejkratsi cesty bych to pochopil, ale u nejrychlejsi.... )... takze ta podrobnost map je sice hezka, ale obcas neprijemna... ale i tak samozrejme jezdim podle tomtoma, protoze funkcnosti se tyhle softy srovnavat nedaji.. jen je fakt skoda ze si nemuzu na ty polnacky dat roadblocky, aby me tudy tomtom dobudoucna nenavigoval ;(
petr22_ce4you (454)|11.8.2005 07:57
Kolega pritah novy Yakumo s PK 3.0 a skusili sme podle toho jet....

Zodpovedne muzu prohlasit, ze tohle je jeden z nejvetsich podvodu co jsem kdy videl, jeste dneska to jde kolega vratit a chce penize zpatky.

Je to naprosto NEPOUZITELNE, jakekoliv kliknuti na cokoliv ma reakci radove v sekundach - mapa se vykresluje 3-5 sekund po kazdem priblizeni/vzdaleni, mapa je porad stejne nepouzitelna, protoze jakakoliv sidla na silnicich tvori pouze body. Kdyz chci jet v nejakem meste do ulice, nemam sanci.Navic to kazdou ctvrthodinu vytuhne (a nebo to neco pocita tak dlouho ze na to nikdo nehodla cekat).

Tohle je spis vtip nez pouzitelny program. Za 5000 vec co vubec nefunguje ? Ne, PK uz nikdy ani kdyby ho davali zadarmo. Navic oproti minule ma uz 20 MB.

Uz jenom naplanovat trasu je na cca 10 minut. S tomtomem zcela nesrovnatelne, a stoji to stejne.
RStein (2012)|11.8.2005 10:14
TAkze PK ma problemy s rychlosti i s vestavenou GPS? Tak to je sila...
Take nechapu, ze Tranis propasl svoji sanci, kdyz k PK nebyla alternativa. Mel dost casu zmenit ovladani i dodat hlasovou navigaci...

BTW: TomToma ted testuju a vybiram mezi nim a Dynavixem. A priklanim se k TomTomovi kvuli vetsi propacovanosti aplikace a take proto, zw za 199 Euro mam vetsinu Evropy
petr22_ce4you (454)|11.8.2005 10:25
On ma PK problemy s rychlosti naprosto na vsem - koukal na to kolega co uz 8 let programuje na Palm/Psion, a prohlasil ze "programator" co napsali PK jsou neskutecny cunata (rekl to teda mnohem sprosteji) a meli by je vsechny okamzite vyhodit. Nejenom ze to neni optimalizovane, ale pry je to napsane tak hrozne ze je to pomalejsi nez by to byt mohlo.

Srovnej si rychlost programu - vykreslovani map, reakce, pocitani tras treba s TomTomem - ty programy stoji stejne a TT ma jeste mnohem podrobnejsi mapu.

U PK je sice moc hezke ze tam ma kazdou silnici mezi mesty, jenze pokud mesto = bod na mape, pricemz TT pochopitelne ma sidla jakozto plosne objekty plne silnic, tak to sorry, ale tudy cesta nevede. Jiste, okresky se mapuji mnohem lepe, ale chtit za to penize jako za plnohodnotny program je trochu moc.

Na to, jak Tranis PK dlouho vyviji muzu rict ze SmartMaps udelali mezi jednotlivymi verzemi mnohem vice vylepseni a bugfixu nez Tranis za celou dobu vyvoje. A tvrdit ze chyby, ktere znemoznuji praci s programem odstrani az za pul roki, to je vrchol drzosti.

A uz se tesim na komentare od Tranisu typu "nemame cas, neni to tak jednoduche, u nas to funguje" a podobne. Takovyhle vymluv vyrobcu jsem zazil dost na to, abych poznal kdy to sou hloupe vymluvy maskujici neschopnost.

Jelikoz sami vyvijime navigacni software pro auta, tak muzu zodpovedne prohlasit ze vytvorit neco takoveho jako PK bychom mohli pouze jednou, pak uz bychom nemeli zakazniki. Nehlede na to, ze v Nemecku by si tohle nedovolili vydat, a kdyz jo, tak zdarma jakozto zkusebni alpha verzi 0.0001.

Shrnuti - pekne a presne mapy mezimestkych silnic, temer zadne mapy mest a vesnic, priserne pomaly a nedodelany ovladaci program plny chyb, ktere vyrobce neopravuje a dokonce pridava dalsi, pricemz nova verze je horsi nez predchozi. A navic jiz nekolik let samozrejma hlasova navigace zcela chybi. Jenze prodavat tohle jako navigaci ?
pagino (160)|17.8.2005 09:08
zdrawicko, mam jeden dotaz, kde by som mohol zohnat mapu SR do pocketkim? mozete mi odpoved posielat aj na mail, budem vdacny. dakujem
Crusader_ce4you (624)|17.8.2005 10:57
Pocket Kim se vydává i ve verzi pro SR. Koukni na stránky výrobce.
pagino (160)|17.8.2005 16:41
ano, ale na strankach vyrobcu sa nedaju stiahnut mapy SR.
Crusader_ce4you (624)|17.8.2005 17:53
Stáhnout se nedají nikde. Ty se musí koupit.
pagino (160)|21.8.2005 09:24
no tak tym ste mi moc nepoholi ludia
Fredy_ce4you (20)|23.8.2005 10:52
Nevíte někdo, jestli by bylo možné mapu z PocketKim, je to myslím ,,cz.zem,, překonvertovat tak, aby šla třeba jen prohlížet na PC?
petr22_ce4you (454)|23.8.2005 11:22
Pres emulator PDA urcite
Fredy_ce4you (20)|23.8.2005 11:38
To by možná stačilo, dík za info. Nemáš prosím link, kde to stahnout?
petr22_ce4you (454)|23.8.2005 11:40
Je primo na strankach Microsoftu

Ale bacha - je potreba jeste SDK a vyvojove prostredi (staci i free verze)

Akorat emulator ma 20 MB a zbytek asi 700 MB
Fredy_ce4you (20)|23.8.2005 11:46
Hmm, tak to by bylo opravdu asi lepší tu mapu nějak převést do PC. Možná by se to hodilo i ostatním.
Bylo by dobré mít i na PC tuto mapu a postupným přibližováním,jako je to v PocketKim, si prohlížet města apod. Myslím si, že by to neměl být až takový problém, ale nevím, jak na to :(
petr22_ce4you (454)|23.8.2005 12:00
Presne tohle umi Infomapa

I kdyz je fakt, ze PK by na PC mohl behat pouzitelne :-)
Fredy_ce4you (20)|23.8.2005 12:04
Přesně tak, nebylo by to na škodu :) kdyby někoho napadlo, jak by to šlo, rád bych se do toho pustil.
bergmann (45)|12.9.2005 15:04
Ahoj, po delší době jsem se nechal navigovat Pocket Kimem z Vernířovic (v Jeseníkách) do Brna. Měl jsem totiž plno času a chtěl jsem se "kochat" po okreskách, kam bych se jinak právě z čas. důvodů nedostal. Kritériem byla "nejkratší trasa". A jel jsem po "stezkách", které např. Alturion vůbec nezná..... Fakt pohoda. I když jezdím normálně s Alturionem a venku s Tom Tomem 3, byl jsem spokojenej a překvapenej, kudy se to dá u nás jezdit...a v pohodě taky dojet na místo určení. :yes:
kamikadze (24)|14.9.2005 16:00
Pocekt Kim používám docela dlouho jako navigační mapu v autě a nedám na ní dopustit.Kolikrát mě už vyvedla "z lesa" :D .... sice mě jednou zanavigovala do něčího dvora, a holt ta mapa není podrobná na 10metrů... ale je super.
Ted jsem si stáhnul poslední aktualizaci 2.9 ... jednak jsem dlouho netušil co je ta velká oranžová šipka, ale to jsem tu dočetl. Ale v pocketkim je ještě v menu v ZOBRAZIT - PROFIL TRATI a to fakt netušim, k čemu tam je ...?... vůbec nic to neukazjue ... zkoušel jsem to i když byla komunice s GPS, i s navolenou trasou a nic :( :?:
taunus (116)|15.9.2005 16:15
nevite kdy se tranis uraci dat upgrade ci opravu pocket kimu v3? nebot tak pomalou mapu jsem dlouho nezazil ve verzi 2,9 je nesrovnatelne rychla
kamikadze (24)|21.9.2005 00:47
Jak už tady bylo vysvětlováno, k čemu je delší oranžová šipka u červené šipky, tak já mám verzi PK 2.9 a zde mi rozhodně ta oranžová neukazuje směr k cíli .... proto by mě docela zajímalo, co to ukazuje? :?:
ještě je tam pak jedna věc, o níž nevim co je a to je v menu "profil trasy" ??? ...ukáže mi to jen prázdné okno :(
spago (27)|20.10.2005 23:59
Nějak to tady utichlo..... buďto to všem šlape bez problémů nebo na pocketkim všichni zanevřeli:D
MLB (105)|21.10.2005 06:31
[QUOTE="spago"]Nějak to tady utichlo..... buďto to všem šlape bez problémů nebo na pocketkim všichni zanevřeli:D [/QUOTE]



Je pravda že to zde utichlo, ale fakt je že jediné co mi na PK vadí je absence hlasové navigace. Jinak si myslím že není zas tak špatný.
RStein (2012)|21.10.2005 20:56
Zkuste Tomtoma nebo Dynavic a verte mi, ze uz nikdy nebudete chtit Pocket Kima ani a videt;)
Kocir (836)|22.10.2005 09:44
[QUOTE="spago"]Nějak to tady utichlo..... buďto to všem šlape bez problémů nebo na pocketkim všichni zanevřeli:D [/QUOTE]

Nezanevreli, proste tento program uz nema cenu pouzivat, kdyz jsou ted dostupne v CR navigacni programy jako je Dynavix.
RStein (2012)|25.10.2005 13:45
Tak kolega privezl z Invexu letacek, jemuz vevodi napis "Pocket Kim promluvil" ;)

Na webu PK je stale jen verze 3, ale Tranis radikalne snizil cenu, i kdyz ani za tu novou castku PK IMHo nestoji/

Vypada to, ze s krizkem po funuse bude mit PK jakous takous hlasovou navigaci - jsem fakt zvedavej, jestli bude navigovat i jindy nez pri zmene cisla silnice.

Asi pred rokem by hlasova navigace v PK spoustu lidi oslovila, ale dneska jsou levnym resenim s hlasovou navigaci SmartMaps a elitni programy zastupujiDynavix a TomTom - takze tohle jsou uz asi jen predsmrtne krece cele aplikace.

Cest jeho pamatce :D
Václav Endler (96)|25.10.2005 14:11
Ale je tam ke stažení hned jako první :o) Vašek:D
RStein (2012)|25.10.2005 14:17
Pridano 25.10, kdyz jsem se tam dival, opravdu tam nova verze nebyla. Kdyz uz teda mam licenci, tak ho stahnu :)
Václav Endler (96)|25.10.2005 14:35
Konečně dostali rozum, lze přidávat vlastní cíle:D
RStein (2012)|25.10.2005 15:16
Tak jsem si PK nainstaloval

1) Stale nejde najit ulice s diakritikou na pocatku nazvu (napr. Žižkova)

2) To trapny ovladani, kdy po pridani bodu do trasy se PK vrati z menu do mapy, zustalo. Tady nekdo nepochopil nebo ani nedokazal okopcit genialne jednoduche ovladani TomToma.

Pustil jsem si "nasucho" hlasove instrukce - nejprve me mile prekvapil jejih pocet (cca 48 instrukci) a pak i to, ze se jedna o prijemnhy zensky hlas a ne zadny muzsky "chraplak".

Vetsina z nich je ale jen instrukce "2km", "1900 metrů" a ž 100m. Neslyšel jsem žádnou instrukci pro dálniční sjezd nebo kruhový objezd. Take se mi zdalo, ze nektere koncove slabiky instrukci slecna docela nechutne spolkne ;)

Ještě PK vyzkouším naživo, ale moc šancí mu nedávám.Zombie jen malinko popovylezla z hrobu, kam ji ale konkurence zase hned zadupe...
RStein (2012)|25.10.2005 15:19
A navigace z ulice do ulice stale chybi, to si fakt Tranis snad dela srandu, kdyz neni schopen po tolika letech vyvoje udelat takovouhle zakladni vec.
MLB (105)|26.10.2005 10:07
[QUOTE="Václav Endler"]Konečně dostali rozum, lze přidávat vlastní cíle:D [/QUOTE]


Možnost přidávání vlastních cílů je dobrá.
Trochu horší je to, že zatím tyto cíle nejde ze seznamu odstranit.:evil:
Václav Endler (96)|27.10.2005 12:29
Tak, zkušenosti. Jel jsem Z Děčína do Jevíčka,pak do Brna a mimo dálnici do Pardubic a zpět do Děčína.Hlas je opravdu příjemný,ale občas si slečna plete levou a pravou ruku, zdůrazňuji slečna, protože v GPS panelu byl směr ukázán správně. Zrovna tak se nedá spolehnout na "mírně", protože by se Vám pak mohlo stát, že vlítnete do polí:o(. Mám subjektivní pocit, že došlo ke zrychlení, protože se mi za celou cestu nestalo, že bych hlášku "nyní" obdržel až po projetí křižovatky.Jinak v poho, ale ještě jsem data nestahoval do Knihy jízd uvidíme, o kolik se budeme rozcházet.
MLB (105)|27.10.2005 14:12
[QUOTE="Václav Endler"]Tak, zkušenosti. Jel jsem Z Děčína do Jevíčka,pak do Brna a mimo dálnici do Pardubic a zpět do Děčína.Hlas je opravdu příjemný,ale občas si slečna plete levou a pravou ruku, zdůrazňuji slečna, protože v GPS panelu byl směr ukázán správně. Zrovna tak se nedá spolehnout na "mírně", protože by se Vám pak mohlo stát, že vlítnete do polí:o(. Mám subjektivní pocit, že došlo ke zrychlení, protože se mi za celou cestu nestalo, že bych hlášku "nyní" obdržel až po projetí křižovatky.Jinak v poho, ale ještě jsem data nestahoval do Knihy jízd uvidíme, o kolik se budeme rozcházet.[/QUOTE]l




občas si slečna plete levou a pravou rukuZrovna tak se nedá spolehnout na "mírně"

Také se mi to stalo.:D Prý do konce roku bude tohle zlepšeno a snad bude i lepší mapový podklad.
Lada Dekany (130)|27.10.2005 17:56
Mam dotaz:

Zkousel jsem u kamarada PK a mel jsem tezkosti se zadanim cilu a cesty (logika veci, ne nefunkcnost).

Dnes jsem si ho pujcil znovu a nebyl jsem schopen si naplanovat cestu.
Je to ovladani PK pro ostatni jednoduche a intuitivni, nebo ja jsem takove nemehlo?

Lada
MLB (105)|27.10.2005 18:03
[QUOTE="Lada Dekany"]Mam dotaz:

Zkousel jsem u kamarada PK a mel jsem tezkosti se zadanim cilu a cesty (logika veci, ne nefunkcnost).

Dnes jsem si ho pujcil znovu a nebyl jsem schopen si naplanovat cestu.
Je to ovladani PK pro ostatni jednoduche a intuitivni, nebo ja jsem takove nemehlo?

Lada[/QUOTE]


V zadávání cílů to chce chvilku cviku, ale není nemožné.
Lada Dekany (130)|27.10.2005 20:04
Ja jsem skutecne na hranici mozneho a nemozneho. :(
Zitra cestuji.
Byl by nejaky jednoduchy a jasny navod, jak zadat dva body, vytvorit z nich trasu a po te pak jet? A to jsem cetl navod ze stranek tranisu.
Diky
Lada