Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Kim - rady, tipy, zkušenosti

martinhamr_ce4you (486)|27.10.2005 20:06
[QUOTE="Lada Dekany"]Ja jsem skutecne na hranici mozneho a nemozneho. :(
Zitra cestuji.
Byl by nejaky jednoduchy a jasny navod, jak zadat dva body, vytvorit z nich trasu a po te pak jet? A to jsem cetl navod ze stranek tranisu.
Diky
Lada
[/QUOTE]

Neblázni,tak uplně pitomé to není...
Přece v tom menu máš trasa,tak do ní klikni a najdi si ty místa.
martinhamr_ce4you (486)|27.10.2005 20:07
Chlapi jak se projeví správnost Upgrade? Respektive možnost poslechnout si tu hlasdovou navigaci?Existuje nějaké demo,nebo projetí trasi nanečisto s přesnými pokyny?
Lada Dekany (130)|27.10.2005 20:14


OK. KLiknu na trasu. Je tam zadani a v nom nic.
Kde se vezmou body, se kterymi muzu manipulovat v trase?

Lada
martinhamr_ce4you (486)|27.10.2005 20:18
V menu je taková Ikonka,vypadá to jako ulice.Tak na to klikni a tam si vybereš uplně všechno.
Lada Dekany (130)|27.10.2005 20:24
[QUOTE="martinhamr"]V menu je taková Ikonka,vypadá to jako ulice.Tak na to klikni a tam si vybereš uplně všechno.[/QUOTE]

To ale neni v menu trasa.
To je v menu cil.
A i kdyz vyberu Cil - Ulice, tak v menu trasa se nic nezobrazi. :((

Jak vyberu dva body a udelam z nich trasu?
Václav Endler (96)|27.10.2005 20:46
Hlasová navigace - hlášky najdeš Moje zařízení/program files/tranis/pocketkim/voice myslím,že je to dost podobný té Lindě Rybové
Václav Endler (96)|27.10.2005 20:52
[QUOTE="Lada Dekany"][QUOTE="martinhamr"]Jak vyberu dva body a udelam z nich trasu?
[/QUOTE][/QUOTE]
Já to dělám tak,že vyberu ulici, v ní vyberu bod,kde asi je místo kam jedu kliknu na toto místo, objeví se "tento bod" vyberu jestli je to cíl nebo výchozí bod, pak vyberu (pokud potřebuji) výchozí bod a nebo přidat do trasy dle potřeby no a na konec zobrazit trasu a jedu.Doufám,že je to srozumitelné.
Lada Dekany (130)|27.10.2005 21:13
Vyzkouseno. Funguje.
Proc to takto neni uvedeno v navodu na pouziti?
Vzdyt to je tak jednoduch :)
Diky
Lada
MLB (105)|27.10.2005 22:57
[QUOTE="Lada Dekany"][QUOTE="Václav Endler"][QUOTE="Lada Dekany"][QUOTE="martinhamr"]Jak vyberu dva body a udelam z nich trasu?
[/QUOTE]
Já to dělám tak,že vyberu ulici, v ní vyberu bod,kde asi je místo kam jedu kliknu na toto místo, objeví se "tento bod" vyberu jestli je to cíl nebo výchozí bod, pak vyberu (pokud potřebuji) výchozí bod a nebo přidat do trasy dle potřeby no a na konec zobrazit trasu a jedu.Doufám,že je to srozumitelné.[/QUOTE]

Vyzkouseno. Funguje.
Proc to takto neni uvedeno v navodu na pouziti?
Vzdyt to je tak jednoduch :)
Diky
Lada
[/QUOTE]

Musím uznat, že pro člověka který se ježděním "neživí" to pro navigaci po republice stačí. Je pravdou že jiný produkt jsem neměl možnost porovnat tak nebudu tvrdit že je to dokonalý, ale nyní co funguje hlasová navigace jsem skoro spokojen.
MLB (105)|27.10.2005 22:58
Lidi co to je s tou stránkou? Mám ji zobrazenou špatně pouze já?
martinhamr_ce4you (486)|28.10.2005 06:47
Tak jsem to asi špatně nainstaloval,nikde to tam nevidím.Jaký jste zvolili postup u instalace? Já takto : Stažení souboru ze stránek Tranisu,přenesení do PDA,rozbalení v PDA na CF kartu,a opětovná instalace Pocketu na CF kartu.
Václav Endler (96)|28.10.2005 09:20
Pokud jsi měl nainstalovanou původní verzi tak psali na PocketKimu, že máš původní odinstalovat a na instalovat novou.Já jsem instalaci prováděl skrz ActiveSync, protože jsem už jednou měl nějaký problémy při instalaci vyextrahováním .cab,takže PocketKim je jeden z mála, který instaluji klasicky.Dokonce po provedení upgrade tímto způsobem to nechtělo ani zadat licenční číslo.
Lada Dekany (130)|28.10.2005 09:29
Vyzkouseno. Funguje.
Proc to takto neni uvedeno v navodu na pouziti?
Vzdyt to je tak jednoduche :)
Diky
Lada
martinhamr_ce4you (486)|28.10.2005 10:03
[QUOTE="Václav Endler"]Pokud jsi měl nainstalovanou původní verzi tak psali na PocketKimu, že máš původní odinstalovat a na instalovat novou.Já jsem instalaci prováděl skrz ActiveSync, protože jsem už jednou měl nějaký problémy při instalaci vyextrahováním .cab,takže PocketKim je jeden z mála, který instaluji klasicky.Dokonce po provedení upgrade tímto způsobem to nechtělo ani zadat licenční číslo.[/QUOTE]

Jo u mne to také nechce číslo.A ten Upgrade jsi rozbalil v PDa a potom jsi tam nahrál Pocketa?Nainstaloval jsi to do CF karty nebo rovnou do paměti?
S474N (660)|28.10.2005 10:38
Ja odinstaloval puvodniho PocketKIMa a pote nainstaloval ten novy s hlasovou navigaci. Po instalaci se to automaticky spustilo a reklo to, ze nebyla nalezena GPS. Take to po me nechtelo vlozeni serialu.
Václav Endler (96)|28.10.2005 11:08
Z www.pocketim.cz jsem stáhl soubor, rozbalil v notebooku a spustil instalaci. Připojil MDAIII nainstaloval do hlavní paměti (běhá pako něco rychleji a není zas tak velkej) a to bylo vše. Šlape to.
martinhamr_ce4you (486)|28.10.2005 12:33
[QUOTE="Václav Endler"]Z www.pocketim.cz jsem stáhl soubor, rozbalil v notebooku a spustil instalaci. Připojil MDAIII nainstaloval do hlavní paměti (běhá pako něco rychleji a není zas tak velkej) a to bylo vše. Šlape to.[/QUOTE]

Projeví se to nějak na programu,nebo až v akci?
MLB (105)|28.10.2005 13:01
Můj postup byl takový, že jsem původní PK odinstaloval a novou instalaci spustil z PC. Serial to po mě nechtělo také. Napadá mne jestli by to třeba serial vůbec chtělo i tam kde původně nic nebylo.:D Tak pokud mate někdo čisté PDA (bez původní verze) tak to zkuste.:$:
Václav Endler (96)|28.10.2005 18:00
[QUOTE="martinhamr"][QUOTE="Václav Endler"]...a to bylo vše. Šlape to.[/QUOTE]

Projeví se to nějak na programu,nebo až v akci?[/QUOTE]
Možná je to jen můj subjektivní pocit,ale řekl bych, že rychleji přepočítává trasu.
martinhamr_ce4you (486)|29.10.2005 14:23
Tak jsem to již také konečně sprovznil.A myslím že je to kapku živější...:))
RomanCE (105)|29.10.2005 16:47
[QUOTE="martinhamr"]Tak jsem to již také konečně sprovznil.A myslím že je to kapku živější...:)) [/QUOTE]To kazdopadne. :D
Nicmene v porovnanim s ostatnimi SW je to porad tak o 5let vyvoje zpatky. Dokonce uz ani mapovymi podklady se to nemuze chlubit. Dnes jsem to zkusil trosku provest po Brne a hned jsem narazil na par ulic, ktere to neznalo narozdil od TomToma. Navic plynulost navigace, inteligence a ergonomie .... no nic jako "posledni" pokus to bylo fajn.
Kocir (836)|29.10.2005 18:40
[QUOTE="martinhamr"]Tak jsem to již také konečně sprovznil.A myslím že je to kapku živější...:)) [/QUOTE]

Je to rychlejsi nez v2.9 nebo nez v3? To je celkem rozdil.
martinhamr_ce4you (486)|30.10.2005 11:52
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="martinhamr"]Tak jsem to již také konečně sprovznil.A myslím že je to kapku živější...:)) [/QUOTE]

Je to rychlejsi nez v2.9 nebo nez v3? To je celkem rozdil.[/QUOTE]

Než 3!
martinhamr_ce4you (486)|30.10.2005 11:58
Tak jsem to také kapku otestoval v okolí Prahy-Kralupy atd.Musím říct že první pocit byl dost pozitivní,ale časem řidič zjistí že třeba stou přesností při odbočování to je tak na 3 (jako ve škole) .Jednou to povídalo odbočte do prava a ona tam nějaká odbočka sice je,ale vedlo mě to stále rovně.Zase jsem byl ale mile překvapen jak nevíznamné silnice tam jsou.Skoro bych řekl cesta mezi kravíny.Jiak je to zase pokrok,trošku ješte vylepšit tu přesnost a grafické provedení a může v pohodě konkurovat i lepším softům.
ms.nomi (117)|30.10.2005 12:08
[QUOTE="MLB"]Můj postup byl takový, že jsem původní PK odinstaloval a novou instalaci spustil z PC. Serial to po mě nechtělo také. Napadá mne jestli by to třeba serial vůbec chtělo i tam kde původně nic nebylo.:D Tak pokud mate někdo čisté PDA (bez původní verze) tak to zkuste.:$: [/QUOTE]

Ahojky,

tak ze, pokud je pda "ciste" nebo je na nem verze nizssi nez 3 tak to serial chce.

A jinak az na to ze si slecna plete obcas pravou a levou ruku (i kdyz tesne pred odbocenim to zatim vzdy "spravila" to neni az tak nejhorsi.....

Michal
Václav Endler (96)|30.10.2005 12:16
Konečně, konečně někdo kdo jen nekritizuje, ukažte mi mapu ČR a SR pro TOMTOM,která se v pohodě vejde do paměti přístroje i s oblužným programem:( Pokud jsem si všiml, tak pro mapu pro ČR je potřeba cca 270 MB a pokud chcete PPC používat pro práci a né jen pro navigaci tak jste v hadech.A to neřeším problém těch kteří mají SDIO GPS bez dalšího slotu. Jasně že má PocketKim dost chyb,ale může TomTom či jemu podobní za Vás psát knihu jízd?
ms.nomi (117)|30.10.2005 12:26
[QUOTE="Václav Endler"]Konečně, konečně někdo kdo jen nekritizuje, ukažte mi mapu ČR a SR pro TOMTOM,která se v pohodě vejde do paměti přístroje i s oblužným programem:( Pokud jsem si všiml, tak pro mapu pro ČR je potřeba cca 270 MB a pokud chcete PPC používat pro práci a né jen pro navigaci tak jste v hadech.A to neřeším problém těch kteří mají SDIO GPS bez dalšího slotu. Jasně že má PocketKim dost chyb,ale může TomTom či jemu podobní za Vás psát knihu jízd? [/QUOTE]

Presne tak, nerikam ze nema chyby (ma docela dost). Napriklad dnes mi dvakrat hlasil nyni vlevo asi 70m za odbockou...

Ale podrobnost map je myslim zatim v CR nejlepsi. Aspon z tech sw,ktere jsem mel moznost videt, popripade zkusit. A taky pametova narocnost je nizka. Nejak se mi nechce mit "gigovou" kartu jen kvuli navigacnimu sw.

Michal
basic_ce4you (66)|30.10.2005 13:51
Tak aby jsme byli presni co se podrobnosti map tyce doporucuji SMART MAPS, tam je tezko hledat presnejsi a co se tyce kvality navigace spolu s rozumnou velikosti mapy CZ, doporucuji Destinator ma cca 20MB Vyjimecnou presnost hlasove navigace da se podle ni odbocovat presne do zatacek. Pocket kim je vyjimecny zejmena v nepresnosti cest, ale urcite z hlediska ceny neni nezajimavy. Pokud, ale dokaze Tom Tom vydat solidni navigacni podklady pro svou navigaci v CZ asi bude tezko hledat neco lepsiho.
Kocir (836)|30.10.2005 14:23
[QUOTE="martinhamr"][QUOTE="Kocir"][QUOTE="martinhamr"]Tak jsem to již také konečně sprovznil.A myslím že je to kapku živější...:)) [/QUOTE]

Je to rychlejsi nez v2.9 nebo nez v3? To je celkem rozdil.[/QUOTE]

Než 3![/QUOTE]

Aha, tak to je opravdu uspech. Vzhledem k tomu ze 3 me pripadla asi 6x pomalejsi nez 2.9 ....
ms.nomi (117)|30.10.2005 19:39
[QUOTE="basic"]Tak aby jsme byli presni co se podrobnosti map tyce doporucuji SMART MAPS, tam je tezko hledat presnejsi a co se tyce kvality navigace spolu s rozumnou velikosti mapy CZ, doporucuji Destinator ma cca 20MB Vyjimecnou presnost hlasove navigace da se podle ni odbocovat presne do zatacek. Pocket kim je vyjimecny zejmena v nepresnosti cest, ale urcite z hlediska ceny neni nezajimavy. Pokud, ale dokaze Tom Tom vydat solidni navigacni podklady pro svou navigaci v CZ asi bude tezko hledat neco lepsiho. [/QUOTE]

Caf, pokud jsem to dobre pochopil tak Destinator ma naroky cca 20MB.
A to i s mapou CR?
V tom pripade bych se asi musel "omluvit". :)
Existuje nejaka trialka Destinatoru?

Michal
petr22_ce4you (454)|31.10.2005 11:38
V tomhle pripade je samozrejmne problem prave ta velikost - neni tezke zabirat 10 MB mista, kdyz v tom souboru prakticky nic neni..........

Vzhledem k tomu, ze mapa z TomToma je cca 300x podrobnejsi nez jakoliv "mapa" ktera byla, je a bude v PK, tak nema cenu povazovat jeji velikost za vyhodu.

Kdyz jsem se dival na PK naposled, nemel tam takove detaily jako POI, ulice ve mestech a vesnicich, nehlede na 95% navigacnich bodu z TomToma. Na to jak dlouho se PK vyvyji je to ostuda.
Václav Endler (96)|31.10.2005 13:33
[QUOTE="Stormer"]jak sem psal predtim.. tomtom proste nema nove vybudovany silnice protoze vychazi z nejakych starych dat.. a pocket kima se mi jeste nestalo ze by me vesele navigoval pres polni cesty, kam bych se odvazil mozna tak s traktorem... tomtom me tam vesele posila kazdou chvilku (u nejkratsi cesty bych to pochopil, ale u nejrychlejsi.... )... takze ta podrobnost map je sice hezka, ale obcas neprijemna... ale i tak samozrejme jezdim podle tomtoma, protoze funkcnosti se tyhle softy srovnavat nedaji.. jen je fakt skoda ze si nemuzu na ty polnacky dat roadblocky, aby me tudy tomtom dobudoucna nenavigoval ;([/QUOTE]

Co to je podrobnost? A k čemu je?
Vlada165 (676)|7.11.2005 13:59
At hledam jak hledam, nikde ten upgrade na http://www.pocketkim.cz/ nevidim :-(.
To jenom predelavaji stranky, nebo se to prosim da ztahnout i jinde ? Dekuju ...
petr22_ce4you (454)|7.11.2005 14:29
Podrobnost je to, kdyz vesnice NENI pouze krizeni dvou casr (silnic) na mape :-)

Ten update tam samosebou je, hned jako prvni v downloadu
Vlada165 (676)|7.11.2005 14:30
Omlouvam se - asi jsem slepej http://www.pocketkim.cz/index.htm?/dnl.htm uz jsem to konecne nasel ;-( ...
Václav Endler (96)|7.11.2005 14:42
[QUOTE="petr22"]Podrobnost je to, kdyz vesnice NENI pouze krizeni dvou casr (silnic) na mape :-)

Ten update tam samosebou je, hned jako prvni v downloadu[/QUOTE]

Tak jó, v pátek jsem měl půjčenej TomTom 5.1 a projížděl trasu, kterou dokonale znám. Dojet z Děčína do Benešova nad Ploučnicí nebyl pro něj problém, ale když jsem záměrně odbočil(jako kdyby byla uzavírka) tak mě to navigovalo uličkou do který bych se ani s teréním kolem rozhodně nepustil a to i přes to, že bylo nastaveno "nejrychlejší". V sobotu jsem jel do Drážďan a snažilo se mě to vést přes přechod pro pěší (Rosendorf) a prakticky až do Tisé neustále otravoval hláškou " jakmile to bude možné otočte se". V Německu byly takovéhle trasy čerchovaně a tudíž to tam nenaviguje. Určitě bych v neznámém terénu jel raději s PocketKimem než s TOMTOMem :o(
Kocir (836)|7.11.2005 18:29
[QUOTE="Václav Endler"][QUOTE="petr22"]Podrobnost je to, kdyz vesnice NENI pouze krizeni dvou casr (silnic) na mape :-)

Ten update tam samosebou je, hned jako prvni v downloadu[/QUOTE]

Tak jó, v pátek jsem měl půjčenej TomTom 5.1 a projížděl trasu, kterou dokonale znám. Dojet z Děčína do Benešova nad Ploučnicí nebyl pro něj problém, ale když jsem záměrně odbočil(jako kdyby byla uzavírka) tak mě to navigovalo uličkou do který bych se ani s teréním kolem rozhodně nepustil a to i přes to, že bylo nastaveno "nejrychlejší". V sobotu jsem jel do Drážďan a snažilo se mě to vést přes přechod pro pěší (Rosendorf) a prakticky až do Tisé neustále otravoval hláškou " jakmile to bude možné otočte se". V Německu byly takovéhle trasy čerchovaně a tudíž to tam nenaviguje. Určitě bych v neznámém terénu jel raději s PocketKimem než s TOMTOMem :o([/QUOTE]

Tak hrozne to snad zas nebude. Osobne jsem TT v Nemecku pouzival a bez problemu, ale je pravda ze Navteq ma kvalitnejsi mapy, takze az DNVX tedkom vyda Evropu (bude od Navtequ) tak to bude jinci kafe.
Vlada165 (676)|8.11.2005 06:47
Zatim jsem to zkousel jen doma, ale kdyz jsem naplanoval trasu asi 340 km, tak mi to pripada opet nejake pomale :-(.
No a protoze kdyz to bylo pomale, tak trochu pomohlo alespon prodlouzit vzdalenost, pred kterou to zvukove oznamovalo krizovatku, aby to piplo alespon v ni a ne az za ni, tak to opravdu tohle nastaveni zmizelo, nebo jej vezme alespon z registru ?

Mno a dal opravdu zmizela i volba automatickeho prepocitavani trasy, ktera se mi take libila oproti TT ? :-(

(ono se mi toho totiz libi vic - napr. ze to zna mnohem vic ceskych a hlavne moravskych adres, nemusim mu porad zakazovat Polsko, aby mne porad neposilal pres nej, muzu si zvolit jestli chci automatickou zmenu meritka a driv i automaticke prepocitavani, ktere nechapu, proc zmizelo apod., takze kdyby to bylo rychlejsi, melo prehlednejsi ovladani, lepe znalo i kruhace, umelo zakazat dalnice, tak by mi stacila i ta drivejsi signalizace "pipanim", protoze jen podle zvuku bych nejspis daleko nedojel ani podle TT, ktery take rad "vtipkuje" ;-) a vzhledem k velikosti na SD bych asi radeji v soucasnosti dal tedy jinak po CR prednost Kimovi pred TT ...)
MLB (105)|8.11.2005 07:05
[QUOTE="vladas"]Zatim jsem to zkousel jen doma, ale kdyz jsem naplanoval trasu asi 340 km, tak mi to pripada opet nejake pomale :-(.
No a protoze kdyz to bylo pomale, tak trochu pomohlo alespon prodlouzit vzdalenost, pred kterou to zvukove oznamovalo krizovatku, aby to piplo alespon v ni a ne az za ni, tak to opravdu tohle nastaveni zmizelo, nebo jej vezme alespon z registru ?

Mno a dal opravdu zmizela i volba automatickeho prepocitavani trasy, ktera se mi take libila oproti TT ? :-(

(ono se mi toho totiz libi vic - napr. ze to zna mnohem vic ceskych a hlavne moravskych adres, nemusim mu porad zakazovat Polsko, aby mne porad neposilal pres nej, muzu si zvolit jestli chci automatickou zmenu meritka a driv i automaticke prepocitavani, ktere nechapu, proc zmizelo apod., takze kdyby to bylo rychlejsi, melo prehlednejsi ovladani, lepe znalo i kruhace, umelo zakazat dalnice, tak by mi stacila i ta drivejsi signalizace "pipanim", protoze jen podle zvuku bych nejspis daleko nedojel ani podle TT, ktery take rad "vtipkuje" ;-) a vzhledem k velikosti na SD bych asi radeji v soucasnosti dal tedy jinak po CR prednost Kimovi pred TT ...)
[/QUOTE]l

Mno a dal opravdu zmizela i volba automatickeho prepocitavani trasy, ktera se mi take libila oproti TT ?

Ta volba tam je i nadále. Pouze ji musíš zaškrtnout.
Vlada165 (676)|8.11.2005 07:14
[QUOTE="MLB"]Ta volba tam je i nadále. Pouze ji musíš [/QUOTE]

Nevim, mozna jsem opet slepy :-(, ale nemam to tu a byla to tusim zalozka "Navigace", na ktere mi zustaly jen volby pro oznamovani hlasem, nebo se to opet objevi pokud zakazu navigaci hlasem ?
MLB (105)|8.11.2005 07:19
[QUOTE="vladas"][QUOTE="MLB"]Ta volba tam je i nadále. Pouze ji musíš [/QUOTE]

Nevim, mozna jsem opet slepy :-(, ale nemam to tu a byla to tusim zalozka "Navigace", na ktere mi zustaly jen volby pro oznamovani hlasem, nebo se to opet objevi pokud zakazu navigaci hlasem ?[/QUOTE]




Tak jsem to teď zapnul a zjistil že máš pravdu. To zatržítko tam není. Reagoval jsem protože mi normálně přepočítává a odchylku hlásí. Ač tam není, tak to funguje.:))
Václav Endler (96)|8.11.2005 07:43
[QUOTE="petr22"]

Tak hrozne to snad zas nebude. Osobne jsem TT v Nemecku pouzival a bez problemu, ale je pravda ze Navteq ma kvalitnejsi mapy, takze az DNVX tedkom vyda Evropu (bude od Navtequ) tak to bude jinci kafe.[/QUOTE]

Přečti si to pořádně nekritizoval jsem německou část naopak chválil,ale navigaci do Německa přes lesní cesty a zákazy vjezdu!!! Promiň, ale navigace na kterou se nemohu spolehnout je k pr.. Raději si kousek zajedu, protože silnice není v navigaci než abych hodiny bloudil. Mimochodem když jsem dojel k odbočce na cyklistický a pěší přechod Rosental a zadal,že 500 m nelze jet klekl TT, že jsem musel zrušit plánovanou trasu odbočit na Sněžník a pod Sněnžníkem zastavit a znovu zadat adresu v Drážďanech. Bohužel, opět mě TT znavigoval do Německa přes lesní cestičku, né cestu!!!(možná vhodné pro pěší pašeráky). Výsledek srovnání? Z Děčína-Bělé mě TT navigoval zpočátku trasou, která je asi nejkratší, ale rozhodně né pro auta. Oproti tomu PK silnici přes Sněžník nemá v mapě a naviguje tedy přes Libouchec, Tisou do Petrovic a pokud to tu neznáte, protože jste byl služebně ve firmě,která sídlí v Děčíně-Bělé a pokračujete ke svým obchodním partnerům v Drážďanech, budete se držet navigace bude pro Vás cesta do Petrovic s PK asi o 6 km kratší a s TT přijedete určitě o půl hoďky později (což dělá dojem:)) ) Nepíšu o vzteku. Pokud budu brát, že si TT dělají Holanďané pro sebe,tak mě nepřekvapuje,že v ČR ubývají a to jsem TT nezkoušel na Moravě.
petr22_ce4you (454)|8.11.2005 10:17
Ano, takze mapa Pocket Kimu, na ktere mesta VUBEC NEJSOU je lepsi nez TT, kde je KAZDA ULICKA :-)

Rikam podruhe - Pocket Kim neni nic jineho, nez vektorova sit silnic (velmi nepresna), jejich pruseciky jsou napsane jako mesta. Ano, verim ze TT muze navigovat neprujezdnym mistem. Ale PK, ktery ma komplet cele mesto jako tecku na mape je jeste mnohem nepouzitelnejsi.
petr22_ce4you (454)|8.11.2005 10:22
Ted tady kolega updatovat PK na 3.7.4 - to je to vazne este pomalejsi nez predtim ? Kdyz se klikne na mapu a posune se, tak par vterin nic, pak blik-blik-blik se posunuje mapa. To je sranda nebo funkce ?
Václav Endler (96)|8.11.2005 10:52
[QUOTE="petr22"]Ano, takze mapa Pocket Kimu, na ktere mesta VUBEC NEJSOU je lepsi nez TT, kde je KAZDA ULICKA :-)

Rikam podruhe - Pocket Kim neni nic jineho, nez vektorova sit silnic (velmi nepresna), jejich pruseciky jsou napsane jako mesta. Ano, verim ze TT muze navigovat neprujezdnym mistem. Ale PK, ktery ma komplet cele mesto jako tecku na mape je jeste mnohem nepouzitelnejsi.[/QUOTE]

1)Píšu snad,že v PocketKimu nejsou města?
2)Pokud Tě baví jezdit sem a tam a prohlížet si krásy naší země v zadním okénku, protože neustále couváš tak pak je samozřejmě lepší mít každou uličku. Pokud by ale TT zvládal v ČR (tak jako je to v sousedním Německu) snížit preference lesních cest pouze pro cyklo nebo pěší turistiku pak by to byla bomba. Netvrdím, že je lepší nemít ulice v mapě,ale pokud mě navigace zdržuje vedením do takových, kterými neprojedeš na kole a není to údržbou, ale třeba proto, že jsou tam schody. Pak opravdu takovou podrobnost nepreferuji. Mě se taky nelíbí, že PK má málo podrobné mapy, ale jak vidíš někdy to může být výhoda.
petr22_ce4you (454)|8.11.2005 11:25
TT nema jak poznat ze sou to lesni cesty - na te mape to neni vyznacene

Jenze narozdil od PK, TT chyby opravuje :-) Nove mapy budou na konci listopadu, kdezto u PK mozna za par let :-)
RomanCE (105)|8.11.2005 12:29
Ono staci pouzivat trosku mozek a pak clovek nemusi tolik couvat ;) Kdyby Ti nekdo rekl skoc z okna take neskocis.
Václav Endler (96)|8.11.2005 13:02
[QUOTE="RomanCE"]Ono staci pouzivat trosku mozek a pak clovek nemusi tolik couvat ;) Kdyby Ti nekdo rekl skoc z okna take neskocis.[/QUOTE]

Jsem rád, že jsou mezi námi géniové, kteří dokáží předpovídat až tolik. Já se přiznám, že to nedokážu a kdybych to dokázal tak se tím živím a nepotřebuji navigaci ani od TT ani od kohokoliv jiného. Jsem zvědav jak se budeš tvářit až Tě TT zavede po asfaltce do lesa a že takovejch je. Nenapadal jsem TT jen jsem upozorňoval,že ani TT neni bez chyby a to ho dělá společnost s větším kapitálem než má Tranis. Po zkušenosti při soukromém testování TT na trase 14 km s prodloužením o 6 (+42%) si nedokážu představit jak to asi vypadá při cestě delší :o(.

P.S. Vzhledem k tomu, že toto je diskuse o PK prosím uživatel TT nesouhlasící s mými názory o zasílání pouze SZ. Díky za všechny uživatele PK
Václav Endler (96)|8.11.2005 13:16
[QUOTE="petr22"]TT nema jak poznat ze sou to lesni cesty - na te mape to neni vyznacene
[/QUOTE]
V Německu je značí čerchovaně a pokud si to výslovně nepřeješ tak Tě tam navigace nevede. Jsme snad pro TT póvl že to neudělá i u nás?
Co se týče mapy PK myslím,že se hodně mýlíš. Pravda v upgrade jsem vynachal PK 2 takže jsem rovnýma nohama skočil do PK3 a rozdíl je ohromný. Jízdy mimo silnice se již téměř nevyskytují, přibylo mnoho měst, u PK 1 mi antena začala komunikovat s programem až za 2 km v PK3 je to inhned po výjezdu z garáže, přepočet trasy probíhá prakticky ihned po špatném odbočení ...Je stále co vylepšovat, ale od uvedení PK3 uběhlo pár měsíců a PK má hlasovou "navigaci" a zareagovali i na další výtku kolem vlastních cílů - nejdříve nebyly a pak se nedaly smazat a dnes je to doplněno. Já osobně jsem přesvědčen, že se Tranis konečně trochu rozjel (teda doufám) a těším se na každý další upgrade, který je mimochodem v prvním roce určitě grátis.
Vlada165 (676)|8.11.2005 14:07
[QUOTE="petr22"]Ano, takze mapa Pocket Kimu, na ktere mesta VUBEC NEJSOU je lepsi nez TT, kde je KAZDA ULICKA :-)[/QUOTE]

Nevim, jestli rikas "kazda ulicka" kdyz treba misto mesta Jesenik zna jen "Hruby Jesenik" a a zkus se treba v TT navigovat (bez mapy, jen zadanim primo v menu) v Jeseniku do Nabrezni - pokud mi poradis jak a pokud mozno bez pouziti bodu zajmu, i kdyz ani temi to primo do nabrezni nepujde, tak to jsi tedy opravdu manik :-) ...

Nevim, jestli jsi podle TT jezdil i na Morave, ale ukaz mi tam na mape treba dost velke Hanusovice, nehlede to priblble zoomovani pri prohlizeni naplanovane mapy, kdy jsou nazvy rozume videt az asi na rozliseni 5 az 10 km a jeste tam nektera mesta vubec nevidis - v cizine mozna kazdou ulicku zna, ale dnes jsem jel jako spolujezdec a mel cas si hrat a misto Pistu u Libochovic treba ukazoval Hradcany - to se ti opravdu zda lepsi, nez presnost v PocketKimu ?
Nemuzu si pomoc, kdyby byl kim rychlejsi a opet neklasil krizovatky az za *ted uz bohuzel nejde nastavit ani vzdalenost), tak se mi u nas zda pro navigaci presnejsi. Take sice obcas zene na polni cestu, ale kdyz nas dnes TT posilal na D8 u Kralup do protismeru (pri "nejkratsi ceste"), tak jsem se malem "neudrzel smichy ;-) ...