Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Kim - rady, tipy, zkušenosti

Kocir (836)|23.5.2005 10:13
Hlasova navigace je otazka engine (programu) ne mam. Tento program se dodava jenom k Automapam. Ovsem pokud mate Turisticke mapy, tak i v nich dokaze onen engine routovat a navigovat.

Takze pokud chcete routovat a navigovat nad Tur.mapami. Tak si kupte Verzi navigator 1:300 a k tomu tur.mapy.
petr22_ce4you (454)|23.5.2005 10:20
O PK se nema cenu bavit :-)

Tranis opet hraje mrtveho brouka. Pokud vubec nejaky update vyjde, tak bude obsahovat mozna nove typy hykani a blikani......

V te podobe, jake PK je ted, byly navigacni softy pred 10 lety. Mozna tak nekde na urovni Infomapy z roku 1995 - a uz i ta umela POI.
Ivanm_ce4you (466)|23.5.2005 10:36
JJ, padesatka je padesatka, ale skoro 10.000,- za CR v 50:000 mi prijde troooochu hodne.
[QUOTE="Kocir"]
Takze pokud chcete routovat a navigovat nad Tur.mapami. Tak si kupte Verzi navigator 1:300 a k tomu tur.mapy.[/QUOTE]
martinhamr_ce4you (486)|23.5.2005 10:37
Tak již se prý dočkáme tento týde,po e-mailové korespondenci jsem to znich vytáhnul.
Ivanm_ce4you (466)|23.5.2005 10:40
No, co se tyka zvuku, staci si nahrat vlastni typu:

kam to zase jedes.wav
pripravit.wav
pozor.wav
nechytil, nechytil.wav
:sarcastic:

[QUOTE="petr22"] Pokud vubec nejaky update vyjde, tak bude obsahovat mozna nove typy hykani a blikani......

[/QUOTE]
Ivanm_ce4you (466)|23.5.2005 11:11
Zajimava moznost, ale ta navigacni data /vektorova mapa/ asi nebude delana na takovehle pekne rozliseni, co?
[QUOTE="Kocir"]

Takze pokud chcete routovat a navigovat nad Tur.mapami. Tak si kupte Verzi navigator 1:300 a k tomu tur.mapy.[/QUOTE]
Ivanm_ce4you (466)|23.5.2005 11:14
Dotaz:
normalne PK zobrazuje pozici jako cervenou sipku, ale co znamena cervene kolecko? Signal je, neprepocitava se trasa, kolecko se pohybuje stejne, jako sipka. Videl jsem to treba 3x za 1 minutu. Zavislost na rychlosti jsem taky neodpozoroval.
Kocir (836)|23.5.2005 13:37
[QUOTE="Ivanm"]Dotaz:
normalne PK zobrazuje pozici jako cervenou sipku, ale co znamena cervene kolecko? Signal je, neprepocitava se trasa, kolecko se pohybuje stejne, jako sipka. Videl jsem to treba 3x za 1 minutu. Zavislost na rychlosti jsem taky neodpozoroval.[/QUOTE]

CO TO JE?
TO JE POCKET KIM.

TAKY ME TO DELA OBCAS. V BLAVE SE ME STALO, ZE JSEM JEL PRESNE NA DRUHOUSTRANU NEZ ME TO UKAZOVALO NEBOT JSEM BYL NA RYCHLOSTNI SILNICI/DALNICI. S PK TO ANI NEHLO A STALE TRVAL NA SVEM.
svobod3 (142)|23.5.2005 14:45
[QUOTE="Ivanm"]Dotaz:
normalne PK zobrazuje pozici jako cervenou sipku, ale co znamena cervene kolecko? Signal je, neprepocitava se trasa, kolecko se pohybuje stejne, jako sipka. Videl jsem to treba 3x za 1 minutu. Zavislost na rychlosti jsem taky neodpozoroval.[/QUOTE]

Vypozoroval jsem, ze se to stava, kdyz jsou k dispozici jen 3 satelity ...
rk_ce4you (33)|23.5.2005 14:53
[QUOTE="Ivanm"]Dotaz:
normalne PK zobrazuje pozici jako cervenou sipku, ale co znamena cervene kolecko?[/QUOTE]

Pokud nejsou vidět alespoň 4 satelity, nelze určit směr. Proto to kolečko. Více viz nápověda.
petr22_ce4you (454)|23.5.2005 15:00
Pokud nejsou 4 satelity nelze urcit nadmorsko u vysku

GPS prijimac, ktery by umel urcit smer jsem jeste nevidel a nejak si nedovedu predstavit jak by mel fungovat

Smer se odedavna urcuje rozdilem jednotlivych pozic, na coz vsem programum staci 3 satelity..........









Ivanm_ce4you (466)|23.5.2005 15:20
No, pokud se to kolecko pohybuje spravnym smerem, pouze vypada, jako kolecko a ne jako sipka, tak smer urcit lze. Navic GPS stale prijem mela.
Obecne, pokud jsou videt 3 satelity, nelze urcit "vysku", ale souradnice ano. Pouze pri spatne geometrii na obezne draze 3 SAT stacit nemusi.

EDIT: predchozi odpoved jsem uvidel pozde, asi me v PC naviguje PK :?

[QUOTE="rk"]Pokud nejsou vidět alespoň 4 satelity, nelze určit směr. Proto to kolečko. Více viz nápověda.[/QUOTE]
rk_ce4you (33)|23.5.2005 15:32
[QUOTE="petr22"]Pokud nejsou 4 satelity nelze urcit nadmorsko u vysku
[/QUOTE]

A to zase ne. 3 satelity určují polohu (souřadnice X, Y, Z), 4. určuje čas. Nadmořská výška se vypočítá z rychlosti, za kterou dojde do přijímače signál (GPS ví, že satelity jsou v nadmořské výšce 20 km a odvozují to od rychlosti světla a dalších fyzikálních podmínek). Ostatní satelity slouží pro eliminaci chyb při určení polohy.

A ke kolečku k PocketKiMu z nápovědy (citace):

* v případě dostatečně přesného zaměření polohy má ikona tvar šipky . Šipka je otočena ve směru pohybu
* pokud poklesne přesnost zaměření polohy pomocí GPS, změní se ikona na bod
* pokud jednotka GPS ztratí signál (např. v tunelu nebo mezi vysokými domy ve městě), změní se ikona na bod s otazníkem
Ivanm_ce4you (466)|23.5.2005 15:44
A to zase ne z moji strany.;)
3 SAT jsou pouze na 2D mereni, 4 /ne vzdy/ staci na 3D, tedy vcetne vysky. veskera GPS komunikace je uz z principu zamerena temer vyhradne na pouzivani casomernych dat. S narustem poctu "komunikujicich" SAT s GPS prijimacem roste mnozstvi dat z ruznych smeru a ze statistickeho hlediska je to daleko presnejsi.
Sama GPS dovede urcit smer, zna predchozi a soucasnou pozici a z toho urci smer a rychlost. Neukaze smer, pokud stoji na miste.

Kazdy GPS SAT vysila velmi presny casovy signal.

ufff:cool:

EDIT: založmež nové vlákno, tady to být nemá
rk_ce4you (33)|23.5.2005 15:48
Myslím, že bychom mohli jít až do maximální hloubky problematiky, kdy nebudeme zjednodušovat jednotlivé věci a tím pádem se shodneme.:)

Rozhodně závěr ohledně kolečka nebo šipky v PK byl snad uspokojivě vyřešen. :)
Ivanm_ce4you (466)|23.5.2005 16:17
Souhlasim, navod je zretelny.
Asi neni zcela jasne, co PK bere za dobry a spatny prijem.
EPE 6 si myslim nezaslouzi kolecko.

To je mala vyhoda pouzivani rucni GPS. Ma display a pokud se soft v PDA nejak zamysli, porad je tu jakasi moznost ... A mit mapovu GPS...:oops:
Peta_ce4you (314)|26.5.2005 16:35
PocketKiM CZPro PK 225

Vážený zákazníku SW PocketKiM CZ Pro,

rádi bychom Vám oznámili, že od 30.5.2005 je k dispozici nová verze Vašeho oblíbeného software PocketKiM CZ Pro - systému pro plánování tras a navigaci pomocí GPS určeného pro PDA.
Nová verze PocketKiM CZ Pro nabízí:
· graficky vylepšenou a podrobnější podobu mapového podkladu.
· rozšíření počtu měst s uliční podrobností z původních 140 na 225, čímž budou pokryta všechna města a větší obce v ČR
· zdokonalení grafických podkladů - mapa je nyní přehlednější a uživatelsky příjemnější
· zpřesnění map, které tak umožní ještě lepší navigaci
· přes pět tisíc zájmových bodů, mezi něž patří banky, bankomaty, čerpací stanice, nemocnice, dálniční odpočívadla, stanice metra.
Zároveň můžete očekávat další funkční změny, které celkově zpříjemní práci s programem PocketKiM.
Cena upgrade SW PocketKiM CZPro PK 225 :
1 500,- Kč + 19 % DPH
Budeme potěšeni Vaší objednávkou na emailovou adresu :
pocketkim@tranis.cz
Do objednávky je nutné uvést původní licenční číslo Vašeho software !!!
CD se softwarem PocketKiM CZ Pro Vám zašleme na dobírku. Zároveň bychom Vás rádi požádali o trpělivost na dodání Vámi objednaného programu. Ujišťujeme Vás, že se budeme se snažit, aby Vaše objednávka byla vyřízena v co nejkratším termínu.
Nové verze software PocketKiM CZ, PocketKiM CZM , SK, SKPro zatím nejsou k dispozici a o jejich uvedení na trh budete včas informováni.

------------
tak je konecne tu....
Pavel Vojta (42)|26.5.2005 18:41
to RK:
než začneš něco tvrdit ta alespoň nastuduj něco o problematice. To co jsi prohlásil o GPS je jeden velký nesmysl, terý může pramenit jen z absolutní neznalosti neznalosti! Nemůžeš jít do hloubky nic o tom nevíš! Pravdu má Ivanm!

to Ivanm:
ne všechny GPS umí předávat informaci VTG nebo RMB věty protokolu MNEA které obsahují právě informaci o vektoru pohybu přijímače. Nelze to tedy tvrdit obecně.
Ivanm_ce4you (466)|26.5.2005 19:19
ja to myslel tak, ze "normalni" GPS zna svoji minulou a soucasnou pozici, cili vypocet HDG /BRG/ je velmi trivialni. Pokuze, pokud by GPS spolehala pouze na zpracovani dat v jinem SW /tedy nikoli rucni GPS/, tak by to mohla nevedet. Je jasne, ze ne kazda GPS vykeca vsechny moznosti, co NMEA poskytuje/zalezi na firmware/. Ale zase ne kazdy SW se pidi po vsech dostupnych informacich.

Jinak na GPS jako takovou byla zalozena nova diskuze, takze tady uz pouze o PK.

[QUOTE="Pavel Vojta"]
to Ivanm:
ne všechny GPS umí předávat informaci VTG nebo RMB věty protokolu MNEA které obsahují právě informaci o vektoru pohybu přijímače. Nelze to tedy tvrdit obecně.[/QUOTE];)
petr22_ce4you (454)|27.5.2005 08:02
Naprosta vetsina GPS zna pouze svoji aktualni pozici


Vypocet smeru z rozdilu pozic dela az software
Ivanm_ce4you (466)|27.5.2005 08:10
Uprime receno: vsechno dela SW. A naprosta vetsina rucnich GPS /neco okolo 100%/ ma svuj SW, takze tu pozici GPS zna. A rucnich a stacionarnich GPS/lode letadla.../ je -dle meho- zatim velika prevaha nad temi pouhymi poskytovateli soucasne pozice.
petr22_ce4you (454)|27.5.2005 08:15
Jenze ty povazujes za rucni GPS cely pristroj - tudiz GPS prijimac + pocitac

samotny modul prijimace zna pouze svoji aktualni pozici, coz je pripad GPS prijimace pro PDA
petr22_ce4you (454)|27.5.2005 08:16
Tudiz pokud PK potrebuje 4 satelity k urceni smeru, tak je neco shnileho v PK a ne v prijimaci
Pavel Vojta (42)|27.5.2005 08:46
to Petr22:
chlapi než začněte něco psat pokuste se ověřit jak to opravdu je! Potom ty diskuse budou mít nějaký smysl. Pokud se podívaš do specifikací MNEA běžně používaných GPS přijímačů zjistiš asi toto:
-Output format: GGA, GSA , GSV, RMC, VTG
/jde o moji Fortunu ale stejné to bude u všech GPS s chipsetem SiRF Star IIe/LP/.
Dejte si trochu práce a zjistěto jakou informaci nesou věty RMC, VTG.

Samozřejmě to neznamená, že aplikační software musí danné informace zpracovávat. Nevím jak je to u PK to je otázka na autora softu.
Ivanm_ce4you (466)|27.5.2005 08:59
Souhlasim, pro uzivatele je to cele GPS. A ackoli se to jmenuje GPS prijmac, je tam vic veci najednou.

Celkem se shodujeme, odlisnosti jsou pouze v uhlu pohledu. GPS pro PDA jsou povetsinou pouze "bezduche" krabicky.

Myslim, ze podtema GPS v diskuzi o PK muzeme prohlasit za ukoncene :)
martinhamr_ce4you (486)|27.5.2005 19:06
Tak konečně jsme se dočkali upgrade.Mrkněte na: WWW.tranis.cz
Nevipadá to nejhůř...:yes:
P800 (66)|27.5.2005 19:48
[QUOTE="martinhamr"]Tak konečně jsme se dočkali upgrade.Mrkněte na: WWW.tranis.cz
Nevipadá to nejhůř...:yes: [/QUOTE]

Nevypadá to nejhůř, ale co hlasová navigace? Přehlédl jsem nebo není ani v nové verzi? Dívat se co chvíli na display je při jízdě poměrně nebezpečné..
Ivanm_ce4you (466)|27.5.2005 20:39
Ja tam nic nevidim /pouze upgrade na v.2
[QUOTE="martinhamr"]Tak konečně jsme se dočkali upgrade.Mrkněte na: WWW.tranis.cz
Nevipadá to nejhůř...:yes: [/QUOTE]
Kocir (836)|27.5.2005 20:43
Dost slaby odvar TomToma. To nejdulezitesji - ergonomicnost map, zpusob vykreslovani trasy a navigacnich symbolu, body v mape mezi kteryma lze planovat - to vse zustalo pri starem.

Rekl bych, ze smartmaps takovet to zmeny povazuje za update, ktery se musi davat zdarma

A samozrejme navigace bez hlasu a pouze s natvrdo nastavenym predstihem dle metru a ne dle sekund. Takze na dalnici je 100 metru malo a ve meste strasne brzo

Podtrhuto, secteno - je to pouze minimalni facelift interface, bez zdokonaleni toho nejdulezitejsiho - navigace.
P800 (66)|27.5.2005 22:03
[QUOTE="Kocir"]Dost slaby odvar TomToma. To nejdulezitesji - ergonomicnost map, zpusob vykreslovani trasy a navigacnich symbolu, body v mape mezi kteryma lze planovat - to vse zustalo pri starem.

Rekl bych, ze smartmaps takovet to zmeny povazuje za update, ktery se musi davat zdarma

A samozrejme navigace bez hlasu a pouze s natvrdo nastavenym predstihem dle metru a ne dle sekund. Takze na dalnici je 100 metru malo a ve meste strasne brzo

Podtrhuto, secteno - je to pouze minimalni facelift interface, bez zdokonaleni toho nejdulezitejsiho - navigace.[/QUOTE]

Jednoznačně s Tebou souhlasím. Ovšem srovnávat, byť vzdáleně s TomTomem je dost odvážné ;) . TomTom je skutečná navigace, PocketKim jen a pouze jakýsi plánovač tras (za šílené peníze)..
petr22_ce4you (454)|30.5.2005 07:55
Jenze to stoji stejne

PockeKim je ZLODEJINA za 5000. Mozna za priplatek 500 Kc k prijimaci, ovsem za tenhle update, ktery privede PK od 5 let za opicema ke stavu 4 roky za opicema 1500 Kc - no fuj

Ted uz 6500 Kc samozrejmne
rk_ce4you (33)|30.5.2005 09:34
Je to chyba PK nebo PDA, že se mi po soft resetu vymažou oblíbená místa z PK (verze 2.7)?

Díky za odpověď
OldSoldier_ce4you (15)|1.6.2005 14:40
[QUOTE="rk"]Je to chyba PK nebo PDA, že se mi po soft resetu vymažou oblíbená místa z PK (verze 2.7)?[/QUOTE]

Taky se mi to stalo - vsiml jsem si, ze pokud korektne neukoncis PK a provedes SW reset, prijdes o vsechny zmeny, ktere jsi provedl :-(
heckom (13)|3.6.2005 08:55
Daju sa do pocket kim nahrat aj ine mapy ako cz a sk? potreboval by som nejaku mapu europy, prinajhorsom mapu chorvatska.
richard2 (150)|3.6.2005 09:05
[QUOTE="heckom"]Daju sa do pocket kim nahrat aj ine mapy ako cz a sk? potreboval by som nejaku mapu europy, prinajhorsom mapu chorvatska.[/QUOTE]

Do PocketKIMu určitě ne. Budeš si muset vybrat soft dle jiných diskuzí.
A to Chorvatsko je nedostatkové zboží :D
Zkus tohle nebo tohle.
Ale všechno výše uvedené už se zde tisíckrát probíralo
karlic (707)|5.6.2005 17:44
[QUOTE="karlic"]Problém PocketKim a Intel 2700G
Mám problém, že je PocketKim strašně pomalý při překlesování obrazovky s Intel 2700G. Můžete ještě někdo potvrdit, kdo máte PDA s tímto chipem Intel 2700G, že vám to dělá taky. Můj a kámošův Dell Axim X50v se tak chová a nevím co s tím. Při jízdě není na displeji skoro nic, protože než se obrazovka stačí překreslit, tak se chce překleslovat znovu. Údajně by to mělo být tím, že je tento sw "špatně napsaný". Legrační na celé věci je, že je tento sw koupen jako Navipack od Sunnysoftu určený přímo pro Dell Axim X50v a funkčnost si v Sunnysoftu zřejmě nikdo neověřil :mad: [/QUOTE]

Tak mám dobrou zprávu, nová verze PocketKim 3 funguje s Dell Axim X50v o 30% rychleji a navíc Tranis si zapůjčil DELL Axim X50v a dělá optimalizaci, takže to bude do konce měsíce běhat jako z praku :yes:
RStein (2012)|8.6.2005 17:09
Muzete nekdo potvrdit bug v Pocket Kimu verze 3.0?
v seznamu ulic nelze nalezt ulice zacinajici písmenem s diakritikou (Napriklad Benesov - Žižkova)

Celkove mi ovladani verze 3 prijde horsi nez verze 2.x - s Pocket Kimem nepracuji jen v aute, jak si asi ted mysli tvurci :(
Peta_ce4you (314)|8.6.2005 17:37
[QUOTE="RStein"]Muzete nekdo potvrdit bug v Pocket Kimu verze 3.0?
v seznamu ulic nelze nalezt ulice zacinajici písmenem s diakritikou (Napriklad Benesov - Žižkova)

Celkove mi ovladani verze 3 prijde horsi nez verze 2.x - s Pocket Kimem nepracuji jen v aute, jak si asi ted mysli tvurci :([/QUOTE]

muzete trosku vysvetlit "jen v aute, jak si asi ted mysli tvurci "

ja jsem upg na 3 uz objednal ale zatim porad nic...
RStein (2012)|8.6.2005 17:43
[QUOTE="petrd"]muzete trosku vysvetlit "jen v aute, jak si asi ted mysli tvurci "

ja jsem upg na 3 uz objednal ale zatim porad nic...[/QUOTE]

Ted nemam cas se rozepisovat, ale doprucuji prostudovat manual - z neho je zmena zrejma. Jednoduse receno - na neco kliknu v rychlym menu, vyberu a hned se mi zobrazi zpatky mapa a musim se vracet do planovani trasy :(

RStein (2012)|8.6.2005 17:46
[QUOTE="petrd"]muzete trosku vysvetlit "jen v aute, jak si asi ted mysli tvurci "

ja jsem upg na 3 uz objednal ale zatim porad nic...[/QUOTE]

Ted nemam cas se rozepisovat, ale doporucuji prostudovat (1) - z neho je zmena zrejma. Jednoduse receno - kliknu na misto v "rychlym" menu, dam pridat do trasy a hned se mi zobrazi zpatky mapa a musim se vracet do planovani trasy :( V dialogu pro planovani trasy ale neni mozne primo vyvolat dialog pro vyber mist :(

(1) Manual
elit (168)|8.6.2005 20:16
Jeden dotaz. Ukazuje ta sipka porad jenom doleva? Nebo uz to dokazali udelat tak, aby ukazovala skutecny smer jizdy?
petr22_ce4you (454)|9.6.2005 08:11
Poard ne, nekdy je ta mapa nepresna i na druhou stranu :-)

pak ukazuje porad doprava

nebo ze by PK pridaval umelou odchylku ? :-)
RStein (2012)|9.6.2005 08:40
Dalsi poznatky k Pocket Kimovi 3.
Zacinam z nej bejt pekne rozladenej :(

1) Po pripojeni BT GPS k MDA II se program (prekreslovani mapy a pristup do hlavniho menu) zpomali natolik, ze je nepouzitelny. Nepomaha ani instalace Pocket bluetooth tools.

2) Jak je to s POI (body zajmu)? Asi jsem slepy nebo z teto verze vidim rude, ale kde najdu body zajmu? Cekal jsem, ze nekde v menu bude moznost zvolit typ POI a pak vybrat treba benzinku v nejakem meste. Nic takoveho jsem ale nenasel. To ty body zajmu jsou opravdu jen zakresleny v mape?

Kdybyste nekdo vedel, jak PK uvest do pouzitelneho stavu, nenechte si to pro sebe:) Ja jsem si s nim vhral do pul treti do rana, ale nepomohlo to :(
petr22_ce4you (454)|9.6.2005 08:56
PK jde uvest do pouzitlneho stavu ? Kolega nad tim badal asi 5 minut a nasi programatori navigacnich softu se po spatneni PK smali cca 20 minut nepretrzite.

Ze prej takovyhle soft (ted to co zobrazuje, ne mapy) by jednak stvorili za par dni a druhak by se nikdy neodvazili vypustit. Od navigacniho pocitace za desitky tisic prece jen clovek ocekava minimum chyb a aspon nejakou presnost map. Jen pro informaci - ten soft stoji 3990, update 1999 (jednou za rok) tedy je na tom stejne jako PK. Hlasova navigace v cestine a 800x480 barevny displej je samozrejmost.
RStein (2012)|9.6.2005 09:28
:) To je pro me ted docela cernej humor. Ja vim, ze Pocket Kim neni zadny zazrak, ale tam, kam jsem potreboval, me verze 2.x vzdy dovedla.

U verze 3 me toci ta pmalost BT spojeni, ale bude to asi vlastnost MDA II:. Vim, ze verze 2.x pred instalaci Pocket Bluetooth Tools zamrzla uplne, ale s PBT jesem nemel zadne problemy.

Verze 3 se chova s i bez PBT porad stejne - je nepouzitelne pomala. Takze to vidim na downgrade :(
dort (1212)|9.6.2005 09:30
[QUOTE="petr22"]PK jde uvest do pouzitlneho stavu ? Kolega nad tim badal asi 5 minut a nasi programatori navigacnich softu se po spatneni PK smali cca 20 minut nepretrzite.

Ze prej takovyhle soft (ted to co zobrazuje, ne mapy) by jednak stvorili za par dni a druhak by se nikdy neodvazili vypustit. Od navigacniho pocitace za desitky tisic prece jen clovek ocekava minimum chyb a aspon nejakou presnost map. Jen pro informaci - ten soft stoji 3990, update 1999 (jednou za rok) tedy je na tom stejne jako PK. Hlasova navigace v cestine a 800x480 barevny displej je samozrejmost.[/QUOTE]

a o jakém software je tu řeč, pro nás nezasvěcené, co nechtějí PK ;)
petr22_ce4you (454)|9.6.2005 09:38
Navigacni soft pro Audi (do navigacniho pocitace). Mapy od TeleAtlasu.
Montuje se to do A8 a podobne.

Jde o to, ze za cenu PK lze ziskat jinde mnohem kvalitnejsi produkty. PK je pouze ekvivalent papirove mapy - protoze funguje asi tak stejne pohodlne.
Suri_ce4you (117)|9.6.2005 10:29
Soft do audiny za srovnatelnou cenu? Ale ten hardware za 2,5 milionu je přeci jen pro někoho nedostupný :D :D :D
petr22_ce4you (454)|9.6.2005 11:23
HW za 70.000 mas v cene

navic PK hw vubec resit nemusi, takze neni duvod aby byl na urovni infomapy z roku 1995
Suri_ce4you (117)|9.6.2005 13:17
No já spíš myslel to HW, do kterého to montujete. To kterým se jezdí :-) I kdyby ten SW byl zadara, tak prostě bez té audiny za Mega ho jaksi nevyužiju :D