Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alturion GPS navigace

Shadow74 (117)|23.1.2005 21:37
Mam otazku ohledne Alturionu a iPAQ hx4700. Ma nekdo zkusenosti s provozem Alturionu na tomto zarizeni? Mam problem se zobrazenim, tlacitka rychle volby jsou pouze v 1/4 obrazovky, menu a nektere popisky (napr. meritko) jsou mikroskopicke, temer necitelne velikosti. Nevite v cem je problem?
Dal me zajima jestli neni nejaky zdroj na skiny pro tento program? Neco jsem nasel, ale v VGA tam nic neni.
Diky
Pavlucha (1496)|23.1.2005 23:42
[QUOTE="Shady_cz"]Mam otazku ohledne Alturionu a iPAQ hx4700. Ma nekdo zkusenosti s provozem Alturionu na tomto zarizeni? Mam problem se zobrazenim, tlacitka rychle volby jsou pouze v 1/4 obrazovky, menu a nektere popisky (napr. meritko) jsou mikroskopicke, temer necitelne velikosti. Nevite v cem je problem?
Dal me zajima jestli neni nejaky zdroj na skiny pro tento program? Neco jsem nasel, ale v VGA tam nic neni.
Diky[/QUOTE]

- Se zobrazením asi nic neuděláš, nepodporuje Real VGA plochu, leda by byl nějaký fígl pro Oz_VGA ...

- VGA skiny byly přímo v instalaci, myslím ...
Shadow74 (117)|24.1.2005 12:37
[QUOTE="Pavlucha"]
- VGA skiny byly přímo v instalaci, myslím ...
[/QUOTE]

Ano to byl, ale jenom jeden :( proto se ptam jestli nekdo nevidel neco jineho.
karlic (707)|24.1.2005 21:16
Tak jsem neodolal a sehnal k testovani verzi 6. Ma spoustu dobrych napadu, ale skoro nic nefunguje. Nevim jak si to nekdo muze vychvalovat :? Zlaty PocketKim - ten sice nema tolik ficur, ale zato funguje.
Medved_ce4you (200)|24.1.2005 21:23
[QUOTE="karlic"]Tak jsem neodolal a sehnal k testovani verzi 6. Ma spoustu dobrych napadu, ale skoro nic nefunguje. Nevim jak si to nekdo muze vychvalovat :? Zlaty PocketKim - ten sice nema tolik ficur, ale zato funguje.[/QUOTE]

Nevim, jak nekdo muze chvalit PocketKIM :-))

Co ti nefunguje? Me jede v pohode?
Peta_ce4you (314)|24.1.2005 21:44
[QUOTE="karlic"]Tak jsem neodolal a sehnal k testovani verzi 6. Ma spoustu dobrych napadu, ale skoro nic nefunguje. Nevim jak si to nekdo muze vychvalovat :? Zlaty PocketKim - ten sice nema tolik ficur, ale zato funguje.[/QUOTE]

kde jsi sehnal k testovani taky bych rad otestoval
haplm (29)|25.1.2005 08:43
[QUOTE="karlic"]Tak jsem neodolal a sehnal k testovani verzi 6. Ma spoustu dobrych napadu, ale skoro nic nefunguje. Nevim jak si to nekdo muze vychvalovat :? Zlaty PocketKim - ten sice nema tolik ficur, ale zato funguje.[/QUOTE]

Byt si myslim ze Alturion se mohl ponekud vic snazit tak rozhodne je TISICKRAT lepsi nez PocketKIM. Popravde cokoli je lepsi nez PocketKIM. Ten je nepouzitelny. Snad jako hracka pro spolujezdce (a to jeste nudna).

M.
karlic (707)|25.1.2005 13:55
[QUOTE="Medved"][QUOTE="karlic"]Tak jsem neodolal a sehnal k testovani verzi 6. Ma spoustu dobrych napadu, ale skoro nic nefunguje. Nevim jak si to nekdo muze vychvalovat :? Zlaty PocketKim - ten sice nema tolik ficur, ale zato funguje.[/QUOTE]

Nevim, jak nekdo muze chvalit PocketKIM :-))

Co ti nefunguje? Me jede v pohode?[/QUOTE]

V Alturionu mám tyto problémy v České republice:
- nefunguje diakritika
- nelze vyhledávat místa s diakritikou, protože nevím jak vypadá zkomolený znak
- strašně dlouho se natahuje
- občas vytuhne
- samovolně se zapíná a vypíná audio navigace
-audio navigace je nesmyslná např. hlásí něco jako za deset sto metr odboč vlevo a navigace grafická ukazuje vpravo, čili naprostý rozpor
- neukádají se položky do favorites
- občas zmizí názvy ulic
- nelze vyhledat všechna cílová místa, která jsou znázorněna v mapě, takže se pak musím nastokrát doklikat do grafické mapy a najít cílové místo u u něj najít nejbižší možný navigační bod
- program má setrvačnost, čili stojím a mapa pořád jede a ukazuje nenulovou rychlost
- pokud uložím route, tak mě občas začne navádět z místa, kde právě jsem, místo aby natáhnul route jak byla uložena
- pokud program vypnu a znovu zapnu, tak je přesně uprostřed republiky místo toho, aby byl na posledním navštíveném místě
- nepamatuje si HOME, nelze mi uložit
- pokud uložím route a chci ji znovu otevřít, ztratí se cesta k souboru
- pokud dám navigovat na někoho z adresáře, tak to neprojde, protože je nesmyslná diakritika
- popisky u ulic jsou zdvojeně nad sebou, přesazené tak v půlce písma, takže se špatně čtou a musí se domýšlet
- pokud se kouknu do instruction view, tak počet kilometrů, který je ve skutečnosti nad 100km je znázorněn o tísíc kilometrů víc. Na hlavní obrazovce je to naštěsí OK
- na hlavní obrazovce se zobrazujou nějak divně časové údaje. např pro trasu 2,4KM je čas 11:23 a pro trasu 395km je čas 07:09 :O
- ED3 se občas vypne, i když mám nastaveno v Alturionu nastaveno aby se nevypínal
- někdy naplánuje trasu naprosto nesmyslně

Závěr: Skvělý nápad jak udělat navigaci, ale chce to ještě nějaký dlouhý čas, aby to dotáhli dokonce. Až budou odchytané všechny mouchy, tak to bude možná i prakticky použitelné. Co se týká PocketKim, tak ten sice nemá tolik vychytávek, ale to co má mi funguje naprosto spolehlivě.

Crusader_ce4you (624)|25.1.2005 14:39
Ad diakritika: zrovna v tomto fóru jsem uváděl patch, který sice z verze Pro udělá verzi Standard, ale diakritika funguje v pohodě. Možná patch vyřešil i nějaké ostatní neduhy, já totiž s programem funguju úplně v pohodě.
Medved_ce4you (200)|25.1.2005 14:41
[QUOTE="karlic"]V Alturionu mám tyto problémy v České republice:[/QUOTE]

Odpovedi doplneny do orig. textu:

- nefunguje diakritika
- ano, to je chyba, ale pracuje se na odstraneni. Pro oficialne zakoupene verze je na webu dostupnu update

- nelze vyhledávat místa s diakritikou, protože nevím jak vypadá zkomolený znak
- souvisi s vyse uvedenym, ale zapamatovat si 6 znaku neni zas tak slozite...

- strašně dlouho se natahuje
- zalezi kde mas ulozene, kolik tahas map, jaka je rychlost karty, jake pripojujes GPS a kolik mas volne pameti. Zkouseno na nekolikero zarizenich, natahovani vetsinou rozume (i kdyz blesk to neni, ale to neni zadna takovato aplikace, ani PK)

- občas vytuhne
- vypni si IR port

- samovolně se zapíná a vypíná audio navigace
- nechapu, co tim myslis. Na vsech zarizenich co jsem videl fungovalo v pohode.

-audio navigace je nesmyslná např. hlásí něco jako za deset sto metr odboč vlevo a navigace grafická ukazuje vpravo, čili naprostý rozpor
- tohle je nejaky nesmysl. nikdy jsem podobne chovani nepozoroval.

- neukádají se položky do favorites
- dano chybou v mapach, neukladaji se favorites jen v Praze.

- občas zmizí názvy ulic
- nikdy jsem nikde nepozoroval. Kde presne ti nazvy ulic mizi?

- nelze vyhledat všechna cílová místa, která jsou znázorněna v mapě, takže se pak musím nastokrát doklikat do grafické mapy a najít cílové místo u u něj najít nejbižší možný navigační bod
- hledani funguje naprosto v pohode. Mozna nekde delas neco spatne.

- program má setrvačnost, čili stojím a mapa pořád jede a ukazuje nenulovou rychlost
- tohle neni chyba, to je velice uzitecna funkce. Automaticky dopocitava trajektorii pohybu, takze kdyz na chvilku stratis signal (treba v huste zastavbe), nebo zastavis na semaforu pod mostem, tak se ze silnice nestratis, ale snazi se dopocitat smer pohybu z predchozich zaznamu. Po cca 4-5ti vterinach s tim prestane.

- pokud uložím route, tak mě občas začne navádět z místa, kde právě jsem, místo aby natáhnul route jak byla uložena
- standardne pokud mas pripojene GPS tak te navadi od mista kde aktualne jsi. Tohle je taky velice vycurana fce, protoze nemusis pri otevreni trasy hledat, kde se prave nachazis. Pochybuju, ze nekdo chce navigovat od zacatku, kdyz je v pulce trasy...

- pokud program vypnu a znovu zapnu, tak je přesně uprostřed republiky místo toho, aby byl na posledním navštíveném místě
- posledni misto si nepamatuje. Pokud nemas pripojene GPS, ukaze polohu ve stredu nahrane mapy nebo HOME.

- nepamatuje si HOME, nelze mi uložit
- souvisi s problemem ukladani Favorites (pouze v Praze). Vytvor si HOME v PC a sesynchronizuj s PDA. Pote se ti bude mapa bez pripojene GPS zobrazovat na teto polozce.

- pokud uložím route a chci ji znovu otevřít, ztratí se cesta k souboru
- nechapu co tim myslis.

- pokud dám navigovat na někoho z adresáře, tak to neprojde, protože je nesmyslná diakritika
- ano, to je problemem z diakritikou. Po updatu funguje dobre.

- popisky u ulic jsou zdvojeně nad sebou, přesazené tak v půlce písma, takže se špatně čtou a musí se domýšlet
- nikdy jsem nepozoroval. Posli screenshot.

- pokud se kouknu do instruction view, tak počet kilometrů, který je ve skutečnosti nad 100km je znázorněn o tísíc kilometrů víc. Na hlavní obrazovce je to naštěsí OK
- nevim, nepouzivam, je to mozny bug.

- na hlavní obrazovce se zobrazujou nějak divně časové údaje. např pro trasu 2,4KM je čas 11:23 a pro trasu 395km je čas 07:09 :O
- to co se ti zobrazuje je ETA (Estamined Time of Arrival - predpokladany cas prijezdu). Pocita se dynamicky podle toho jak jedes. Pokud stojis na miste, tak je samozrejme, ze se ti zobrazuje nesmyslny cas, protoze se nehybes. Pokud pojedes, bude se ukazovat spravne. Podle mych zkusenosti je tento cas naprosto presny. Jine navigacni softy takhle pocitat neumi (zobrazuji jen cas v zavislosti na vzdalenosti a max. povolene rychlosti)

- ED3 se občas vypne, i když mám nastaveno v Alturionu nastaveno aby se nevypínal
- na ED3 jsem to nezkousel, ale vsude jinde funguje v pohode.

- někdy naplánuje trasu naprosto nesmyslně
- jedna se prevazne o chyby mapovych podkladu od TeleAtlasu, mrkni se do historie tohodle threadu. Neni to nic, s cim by se nedalo jezdit. Che to u toho v aute i trosku premyslet a koukat se na cedule :-)

Jen bych te chtel upozornit, ze vetsina problemu, ktere popisujes bud problemy nejsou, nebo jsou opravene, ale protoze mas "demo" verzi od nejakeho jineho, nez oficialniho zdroje, tak nemas pristup k AutoUpdate, pres ktery se spousta problemu da vyresit (cestina, ...).
Srovnavat s PocketKIM opravdu nema vubec cenu, protoze to nejde :-)
petr22_ce4you (454)|27.1.2005 13:13
Neni nekde ke stazeni update na Alturion ?

On totiz v te prodavane verzi obsahuje jednu neprijemnou chybu, ze na nekterych pocitach vubec nefunguje (jde jen nainstalovat do PDA), tudiz autoupdate jaksi taky nejde pouzit - v PDA neni a na PC nejde spustit s nejakou trapnou hlaskou o neznamych funkcich a invalidnich dll
Crusader_ce4you (624)|27.1.2005 13:28
Pokud máte Alturion zakoupený, je zde funkce "Automatický update", tam již naleznete, co potřebujete.
petr22_ce4you (454)|27.1.2005 13:34
Kdyz nefunguje autoupdate, pouzijte autoupdate :-)

Hezke, nicmene to nepomuze
petr22_ce4you (454)|27.1.2005 13:42
Funguje to nekomu na XP s SP2 ?

Autoupdate nejde, alturion nejde, export do PDA jde potom co se odmacka asi 5 hlasek o chybejicich knihovnach, neznamych chybach a kdovi cem jeste

Taky by to sakra mohli otestovat jestli to funguje nez to zacnou prodavat
Crusader_ce4you (624)|27.1.2005 13:42
Tak to máte nějakou prazvláštní verzi. Chybějící knihovna má vliv pouze na nespuštění aplikace samotné v PC ( a myslím, že jsem v této diskusi i psal návod jak aplikaci spustit, stačí jen hledat ;) ) , ale rozhodně nemá vliv na automatický update.
haplm (29)|27.1.2005 13:49
[QUOTE="Crusader"]Tak to máte nějakou prazvláštní verzi. Chybějící knihovna má vliv pouze na nespuštění aplikace samotné v PC ( a myslím, že jsem v této diskusi i psal návod jak aplikaci spustit, stačí jen hledat ;) ) , ale rozhodně nemá vliv na automatický update.[/QUOTE]

No mne to jede na SP2, stacilo prejmenovat tu knihovnu. Akorat pri nahravani aplikace do PPC to povidalo cosi o chybejicich signs.bmp. Dal jsem ignorovat. Autoupdate jede.
petr22_ce4you (454)|27.1.2005 14:06
Nejakou knihovnu jsem prejmenoval, a vysledkem bylo ze se to v PDA spustilo madarsky :-)

Skoda ze ty mapy nejdou prevest treba do TomToma, Alturioni mapa Cech je jednozanacne nejlepsi (krome SmartMaps samozrejmne, ze)

Tak autoupdate na pocitaci sW2000 funguje, akorat ze se nespoji skrz firewally... hmmmm... asi to bude chtit jeste experimenovat
Crusader_ce4you (624)|27.1.2005 14:10
[QUOTE="petr22"]Nejakou knihovnu jsem prejmenoval, a vysledkem bylo ze se to v PDA spustilo madarsky :-)
[/QUOTE]

Jestli vam to vyhovuje v madarstine, tak prosim. Pokud by jste chtel program funkcni alespon v ENG, prejmenujte knihovnu s cislem 409 tusim. Ale myslim, ze to jsem v navodu psal take.
Diesel_ce4you (19)|27.1.2005 22:43
Poradíte někdo, jestli jde koupit tento soft u nás, případně kde získat demo na vyzkoušení ( nějaké použitelné ), případně kde získat verzi 6;)

Díky
petr22_ce4you (454)|28.1.2005 08:14
Demo jsem nikde nevidel, verzi 6 kolega koupil v Nemecku v obchode s PDA. Jenze zastava nazor, ze slusna firma by nemela vypustit nefunkcni produkt - na spouste pocitacu se verze 6.0 neda vubec nainstalovat. Tam snad vubec nemaji betatestery.
Crusader_ce4you (624)|28.1.2005 08:21
Betatestery tam určitě mají, ale ne s česky lokalizovaným PC. To bude hlavní kámen úrazu.
haplm (29)|28.1.2005 08:23
[QUOTE="Diesel"]Poradíte někdo, jestli jde koupit tento soft u nás, případně kde získat demo na vyzkoušení ( nějaké použitelné ), případně kde získat verzi 6;)

Díky[/QUOTE]

Koupit se bez problemu da tady: http://www.navshop.com/directsales/catalog/default.php
elit (168)|28.1.2005 08:25
149e , skvela cena, nesrovnatelna s PocketKim
haplm (29)|28.1.2005 08:29
[QUOTE="Crusader"]Betatestery tam určitě mají, ale ne s česky lokalizovaným PC. To bude hlavní kámen úrazu.[/QUOTE]

Ale houby (v dobrem :) ). Vzdyt to nechodi specialne na anglickych windows s ceskym locale. Pokud se prepne locale do anglictiny tak je to ok. Stejne tak verim ze to pobezi na ceskych XP s ceskym locale. Proste neumi psat aplikace, to je vsechno. A zaroven jejch kvalita (mysleno lide testujici produkt) je opravdu mizerna. Sam pracuju v softwarove firme a takovy zmetek jako Alturion 6 bychom si tedy vypustit nedovolili.

Vcera mne prekvapil novinkou - kliknout pravym tlacitkem a vybrat bod lze jen na vyznamejsich silnicich. V 5.3 to slo na jakekoliv silnici, mam za to ze mi to i chvili fungovalo i v 6.0. A najednou ne :(.

Ja je opravdu nenavidim - za to jak zabijeji skvelolu ideu tak zoufalym provedenim. Souhlasim s nazorem, ze by si poradne meli testovat co delaji.

A jeste neco k tomu padani. Ta rada vypnout infraport je sice dobra, ale neni vsespasna. Mne to pada i s VYPNUTYM. Proste maji nekde nejaky problem, nejspis se ctenim ze SD. Jen podotykam, ze TomTom timto problemem netrpi...
Crusader_ce4you (624)|28.1.2005 08:34
[QUOTE="haplm"]
Vzdyt to nechodi specialne na anglickych windows s ceskym locale. Pokud se prepne locale do anglictiny tak je to ok. Stejne tak verim ze to pobezi na ceskych XP s ceskym locale....[/QUOTE]

No, a v tom je ten kámen úrazu. Původní instalace totiž neobsahuje českou lokalizační knihovnu a program se na ní při spuštění odkazuje. Takže tomu, že to poběží na českých XP bez drobných úprav opravdu nevěřte.
haplm (29)|28.1.2005 08:34
[QUOTE="elit"]149e , skvela cena, nesrovnatelna s PocketKim[/QUOTE]

Jo jo, PocketKIM vubec nema cenu kupovat. Pokud zehram na kvalitu Alturionu, tak PocketKIM je cisty vysmech vsem zakaznikum Tranisu. Rekl bych skoro urazka. Pokud si date obe aplikace vedle sebe (podotykam +- stejna cena) tak pochopite celou bidu PocketKIMu...

Pokud chcete ceske mapy a nechcete Alturion (nicmene bohuzel asi jedinou opravdovou navigaci s CZ mapou) zkuste Smartmaps. Ty jsou aspon presne a detailni (nemam navigator, jen normalni).
haplm (29)|28.1.2005 08:37
[QUOTE="Crusader"]
No, a v tom je ten kámen úrazu. Původní instalace totiž neobsahuje českou lokalizační knihovnu a program se na ní při spuštění odkazuje. Takže tomu, že to poběží na českých XP bez drobných úprav opravdu nevěřte.[/QUOTE]

Jak rikam, na CZ XP jsem to nezkoumal, ale mel jsem dojem ze by to chodit mohlo zalozeny ciste na tom, ze preci nevypusti produkt jehoz cast NECHODI NIKDE :O . No zda se ze ano :no: . Alturione Alturione...
petr22_ce4you (454)|28.1.2005 08:42
Nechodi to ani na nemeckych windows, s nemeckym lokalnim nastaveni a s Alturionem nastavenym na nemcinu. Ve Windows 2000 to funguje v pohode. O problemech v PDA ani nemluve - proc nejsou ceske znaky cesky ? Kdyby mi nekdo prodal ceskou mapu s takhle pomrvenymi nazvy, asi bych mu to omlatil o hlavu.

A vyborna featura - po poslednim updatu je cast Prahy okolo Lahovic pod vodou (!!!????).
elit (168)|28.1.2005 08:43
[QUOTE="haplm"][QUOTE="Crusader"]Betatestery tam určitě mají, ale ne s česky lokalizovaným PC. To bude hlavní kámen úrazu.[/QUOTE]

Ale houby (v dobrem :) ). Vzdyt to nechodi specialne na anglickych windows s ceskym locale. Pokud se prepne locale do anglictiny tak je to ok. Stejne tak verim ze to pobezi na ceskych XP s ceskym locale. Proste neumi psat aplikace, to je vsechno. A zaroven jejch kvalita (mysleno lide testujici produkt) je opravdu mizerna. Sam pracuju v softwarove firme a takovy zmetek jako Alturion 6 bychom si tedy vypustit nedovolili.

Vcera mne prekvapil novinkou - kliknout pravym tlacitkem a vybrat bod lze jen na vyznamejsich silnicich. V 5.3 to slo na jakekoliv silnici, mam za to ze mi to i chvili fungovalo i v 6.0. A najednou ne :(.

Ja je opravdu nenavidim - za to jak zabijeji skvelolu ideu tak zoufalym provedenim. Souhlasim s nazorem, ze by si poradne meli testovat co delaji.

A jeste neco k tomu padani. Ta rada vypnout infraport je sice dobra, ale neni vsespasna. Mne to pada i s VYPNUTYM. Proste maji nekde nejaky problem, nejspis se ctenim ze SD. Jen podotykam, ze TomTom timto problemem netrpi...[/QUOTE]

Nemuze byt problem ve stabilite vaseho PDA? Verzi Alturion 6 pouzivam a zadne softwarove chyby vami popsane nenachazim..snad jen ceske hacky a carky a spusteni pod XP, ale to stejne nepotrebuji. Navigaci pro PDA jsem si koupil, prave proto, ze je pro PDA. Kdybych chtel produkt pro desktop, zvolim ceskou InfoMapu.
Nicmene, tak nejak se mi zda, ze predchozi verze byla lepsi...ac je to zvlastni...
haplm (29)|28.1.2005 08:47
[QUOTE="elit"]
Nemuze byt problem ve stabilite vaseho PDA? Verzi Alturion 6 pouzivam a zadne softwarove chyby vami popsane nenachazim..snad jen ceske hacky a carky a spusteni pod XP, ale to stejne nepotrebuji. Navigaci pro PDA jsem si koupil, prave proto, ze je pro PDA. Kdybych chtel produkt pro desktop, zvolim ceskou InfoMapu.
Nicmene, tak nejak se mi zda, ze predchozi verze byla lepsi...ac je to zvlastni...[/QUOTE]

Jak rikam, na mem Yakumu je TomTom dokonale stabilni. Alturion ne. A proc si stezuju na bugy v PC verzi? Inu proto, ze diky obcas uchylnemu routingu Alturionu (at uz zavinenemu mapami c jim samotnym) si obcas chci trasu na PC pripravit a pak ji nahrat do PPC (skladani trasy v PPC je porod). Navic je tam moznost s ve vesnicich bez ulic oznacit konkretni cil - vytecne pokud nechcete na konci trasy zastavit a potupne vytahnout papirovou mapu nebo se zacit vyptavat.
haplm (29)|28.1.2005 08:49
[QUOTE="petr22"]Nechodi to ani na nemeckych windows, s nemeckym lokalnim nastaveni a s Alturionem nastavenym na nemcinu. Ve Windows 2000 to funguje v pohode. O problemech v PDA ani nemluve - proc nejsou ceske znaky cesky ? Kdyby mi nekdo prodal ceskou mapu s takhle pomrvenymi nazvy, asi bych mu to omlatil o hlavu.

A vyborna featura - po poslednim updatu je cast Prahy okolo Lahovic pod vodou (!!!????).
[/QUOTE]

Ze jo, ja si toho taky vsiml... Teda ja mam pod vodou ponekud vic Prahy nez Vy :D :?
Diesel_ce4you (19)|28.1.2005 13:54
Mluvil jsem s p. Novosibilským z www.ceda.cz a říkal, že finišují českou verzi Alturionu, bude tam komplet ČR, prý velmi podrobně. Prý bude k dispozici za cca 14 dní a za cenu kolem 5 tis. Jestli je to tak, jdu hned do toho.
haplm (29)|28.1.2005 13:57
[QUOTE="Diesel"]Mluvil jsem s p. Novosibilským z www.ceda.cz a říkal, že finišují českou verzi Alturionu, bude tam komplet ČR, prý velmi podrobně. Prý bude k dispozici za cca 14 dní a za cenu kolem 5 tis. Jestli je to tak, jdu hned do toho.[/QUOTE]

Rekl bych zprava roku ;)
Kocir (836)|28.1.2005 13:59
[QUOTE="Diesel"]Mluvil jsem s p. Novosibilským z www.ceda.cz a říkal, že finišují českou verzi Alturionu, bude tam komplet ČR, prý velmi podrobně. Prý bude k dispozici za cca 14 dní a za cenu kolem 5 tis. Jestli je to tak, jdu hned do toho.[/QUOTE]

To stejne plati i pro Route66. Navteq jiz asi pul roku ma zmapovane CR + SR (z mest asi jenom Blava). Dukaz je na strankach Navteq, kde je mozne se podivat na update map do aut. Pozor ne vsechny model vyuzivaji vsechny podklady.
Pavlucha (1496)|28.1.2005 14:18
[QUOTE="Kocir"]jiz asi pul roku ma zmapovane CR + SR (z mest asi jenom Blava). Dukaz je na strankach Navteq, kde je mozne se podivat na update map do aut. Pozor ne vsechny model vyuzivaji vsechny podklady.[/QUOTE]


... no, jako důkaz ZLEPŠENÍ POKRYTÍ bych to rozhodně nebral ... není tam ani řečeno jaké pokrytí mapa má ... tedy pokud mluvíme o stejných stránkách.
haplm (29)|28.1.2005 15:29
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="Kocir"]jiz asi pul roku ma zmapovane CR + SR (z mest asi jenom Blava). Dukaz je na strankach Navteq, kde je mozne se podivat na update map do aut. Pozor ne vsechny model vyuzivaji vsechny podklady.[/QUOTE]


... no, jako důkaz ZLEPŠENÍ POKRYTÍ bych to rozhodně nebral ... není tam ani řečeno jaké pokrytí mapa má ... tedy pokud mluvíme o stejných stránkách.[/QUOTE]


No ja myslim ze se mozna opravdu blyska na lepsi casy:


Update Maps for: PEUGEOT PSA / 407 / 2005

Description
This brand new CD is a real help if you are driving in Eastern Central Europe. It provides detailed coverage of South East Germany, Austria, the Czech Republic and Slovakia (Bratislava) and contains over 463,300 kms of roads. Discover over 430 ski resorts, 16,900 restaurants and 7,500 hotels. Additional key features include the major roads of Europe and Traffic Message Channel codes on motorways in Austria and Germany.

Product Attributes
New! Version 2004–2005 Second Edition
Kocir (836)|29.1.2005 12:09
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="Kocir"]jiz asi pul roku ma zmapovane CR + SR (z mest asi jenom Blava). Dukaz je na strankach Navteq, kde je mozne se podivat na update map do aut. Pozor ne vsechny model vyuzivaji vsechny podklady.[/QUOTE]


... no, jako důkaz ZLEPŠENÍ POKRYTÍ bych to rozhodně nebral ... není tam ani řečeno jaké pokrytí mapa má ... tedy pokud mluvíme o stejných stránkách.[/QUOTE]

Treba http://www.navteq.com/ordermaps/map_detail.jsp?mapurl=/ordermaps/images/eu/CentralEU4.gif&headerurl=map_detail.gif
Medved_ce4you (200)|29.1.2005 12:25
[QUOTE="Kocir"]Treba http://www.navteq.com/ordermaps/map_detail.jsp?mapurl=/ordermaps/images/eu/CentralEU4.gif&headerurl=map_detail.gif[/QUOTE]

Zrovna tedy tahle mapa je teda uplne o nicem. Ano Navteq ma CR pokrytou, ale co ja vim, tak se jedna pouze o komunikace I a II tridy. Mesta na urovni ulic jsou pouze krajska a nektera okresni. Ale napr. na rozdil od TeleAtlasu mu tam chybi mensi sidla (vesnice od 1000 obyvatel na mape VUBEC NEJSOU).

Podle takoveto mapy se jezdit rozhodne neda. Pokud projizidis treba vesnici, nebo mijis krozovatku, ktera na mape neni, tak je z toho clovek opravdu zmateny a nevi, ktera bije. No a na navigaci po hlavnich tazich ti bohate staci ukazatele, ktere jsou u cesty.

Navteq dela dobre mapy, ale jeste mu bude dlouho trvat, nez se s pokrytim CR dostane na uroven TeleAtlasu.
Kocir (836)|29.1.2005 18:28
[QUOTE="Medved"][QUOTE="Kocir"]Treba http://www.navteq.com/ordermaps/map_detail.jsp?mapurl=/ordermaps/images/eu/CentralEU4.gif&headerurl=map_detail.gif[/QUOTE]

Zrovna tedy tahle mapa je teda uplne o nicem. Ano Navteq ma CR pokrytou, ale co ja vim, tak se jedna pouze o komunikace I a II tridy. Mesta na urovni ulic jsou pouze krajska a nektera okresni. Ale napr. na rozdil od TeleAtlasu mu tam chybi mensi sidla (vesnice od 1000 obyvatel na mape VUBEC NEJSOU).

Podle takoveto mapy se jezdit rozhodne neda. Pokud projizidis treba vesnici, nebo mijis krozovatku, ktera na mape neni, tak je z toho clovek opravdu zmateny a nevi, ktera bije. No a na navigaci po hlavnich tazich ti bohate staci ukazatele, ktere jsou u cesty.

Navteq dela dobre mapy, ale jeste mu bude dlouho trvat, nez se s pokrytim CR dostane na uroven TeleAtlasu.[/QUOTE]

Vse v dobrem, ale musim si ted rejpnout:
A vy jste ty mapy uz videl? I to Slovensko? Nebo cerpate ze zkusenosti z map z Route66 2004 ci 2005, kde jsou mapy roku 2003?
Medved_ce4you (200)|29.1.2005 18:55
[QUOTE="Kocir"]Vse v dobrem, ale musim si ted rejpnout:
A vy jste ty mapy uz videl? I to Slovensko? Nebo cerpate ze zkusenosti z map z Route66 2004 ci 2005, kde jsou mapy roku 2003?[/QUOTE]

Videl jsem mapy ktere Navteq updatoval loni na podzim. Jsou rozhodne lepsi, nez vydani z roku 2003, ale do podrobnosti map od TeleAtlasu maji jeste hooodne daleko. Slovensko jsem nestudoval.
Kocir (836)|30.1.2005 14:49
[QUOTE="Medved"][QUOTE="Kocir"]Vse v dobrem, ale musim si ted rejpnout:
A vy jste ty mapy uz videl? I to Slovensko? Nebo cerpate ze zkusenosti z map z Route66 2004 ci 2005, kde jsou mapy roku 2003?[/QUOTE]

Videl jsem mapy ktere Navteq updatoval loni na podzim. Jsou rozhodne lepsi, nez vydani z roku 2003, ale do podrobnosti map od TeleAtlasu maji jeste hooodne daleko. Slovensko jsem nestudoval.[/QUOTE]

Je to totiz otazka release. Vydavaji mapy vzdy ctvrtletne.
Nechme se prekvapit.
Myrek_ce4you (188)|31.1.2005 10:06
V Alturionu verze 6, at uz standard ci Pro, se mi na PDA nezobrazi nazvy ulic v mape, at uz je to zapnuto v nastaveni ci ne... Mate jeste nekdo tento problem? V PC je vidim...
Crusader_ce4you (624)|31.1.2005 10:09
Tento problém jsem měl také, pokud jsem alturion instaloval na kartu. Zkuste nainstalovat do pameti a treba se to zlepsi.
Myrek_ce4you (188)|1.2.2005 09:31
Tak jsem to nezobrazovani ulic nakonec vyresil, ale ponekud zvlastnim zpusobem: standardne zastupce ve Start menu spousti LaunchGPS.exe.
Kdyz jsem to zmenil na Alturion GPS.exe, ulice se zobrazuji a vsechno funguje tak jak ma.:sarcastic:
Crusader_ce4you (624)|1.2.2005 09:38
Pro lepší přehled zakládám pro každý navigační sw zvlášť jedno téma. V další diskusi pokračujte prosím zde

Díky.