Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alturion GPS navigace

richard2 (150)|22.11.2004 15:33
[QUOTE]UFFFF obávám se, že tudy cesta nevede. Většinou navrženou trasu v jednom programu konfrontuji s jiným navigačním softem na PC (Geobáze Professional), ale tady není co řešit.
Ostatně vyzkoušel jsi zadat trasu Pha-ČB?(fastest)[/QUOTE]

Taky nezadávám výchozí bod trasy. Cestu plánuji v autě vždy s aktivní GPS, takže zadám pouze cílový bod.
Nemám vyzkoušeny větší města (kromě Brna), ale napříč republikou jsem s Alturionem neměl problémy. Vždy bez problémů našel nejrychlejší trasu - dálnice, městské okruhy apod. - oproti PocketKIMu, který mě tahal naprosto zbytečně přes centra měst.
Mimo to jsem měl možnost vyzkoušet Alturion i v Rakousku a taky žádné problémy.
Plánoval jsem trasu do Itálie (kam pojedu na lyže) a našel naprosto stejnou cestu, kterou jsem používal i dříve.
Tak nevím, moje zkušenosti zatím bez výhrad.
elit (168)|22.11.2004 16:11
Jde videt, ze si rozumime:)
windmaster (307)|22.11.2004 17:07
Nechci diskutovat, zda Geobáze je lepší. Není pro PDA, použitelná je pouze verze Professional a také občas vede ve městě trasu skrz budovy. Měl jsem ji pro navigaci s notebookem.
Trasu zadáš stejně jako zadáváš cílový bod (kosočtvereček), pouze předtím klepnutím na praporek zadáš výchozí místo.
Peta_ce4you (314)|22.11.2004 17:58
alturion se nekde vyzkouset?

Kocir (836)|24.11.2004 08:44
[QUOTE="fury_only"]Nevím, známej má to samé PDA a nemůže si ho vynachválit...Jinak nevím o tom, že by trasa šla plánovat jen v PC, jde i v PPC...:yes:
Já vítěze v navigačním softu mám....[/QUOTE]

To se klidne vsadim ze MapFactor Navigator neumi planovat trasu v PDA ale jenom v PC.

Osobne odzkouseno a dale viz stranky vyrobce.
richard2 (150)|24.11.2004 09:04
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="fury_only"]Nevím, známej má to samé PDA a nemůže si ho vynachválit...Jinak nevím o tom, že by trasa šla plánovat jen v PC, jde i v PPC...:yes:
Já vítěze v navigačním softu mám....[/QUOTE]

To se klidne vsadim ze MapFactor Navigator neumi planovat trasu v PDA ale jenom v PC.

Osobne odzkouseno a dale viz stranky vyrobce.[/QUOTE]

Fury myslel Alturion, tam to jde i v PPC.
V MapFactoru to opravdu nelze plánovat v PDA, ale autoři slíbili, že se budou snažit to do konce roku změnit.
fury_only_ce4you (259)|24.11.2004 10:41
Jasná věc...:yes:
:D
Medved_ce4you (200)|4.12.2004 13:59
[QUOTE="windmaster"]Po krátkém testu programu Alturion mám podezření, že jeho algoritmy vypočítávající trasu jsou nastaveny v některých případech tak, aby výsledek byl co možná nejblíže číslu 221km.
Když do Českých Budějovic, tak přes Kutnou Horu
Když do Prahy, tak přes Polsko
A výsledek? Posuďte sami:[/QUOTE]

Tahle spatna trasa ma zaklad v jedine male chybicce v mapovem podkladu :-) Ta chybicka se nachazi na dalnici smerem ven z Prahy, kde je v mistech Club Hotelu (tenisove haly, kam chodil hrat tenis Klaus) pruh vedouci ven z Prahy "prekryty" odbocovacim pruhem od hotelu (tedy z protismeru). Tim padem povazuje Alturion tento kousek dalnice za jednosmerny a cestu tudy nedokaze naplanovat. Pokud zacnete planovat od Exitu 6 (Pruhonice) naplanuje trasu v pohode. Takovychto drobnych chybicek jsem nasel vic a vsechny jsou u TeleAtlasu nahlasene, tak musime pockat na nove vydani map...
Medved_ce4you (200)|4.12.2004 14:07
[QUOTE="elit"]Ne to jsem nezkousel, protoze jsem neprisel na to jak zadat vychozi misto. V praze ted nejsem. Co vim tak se zadava cilove a to se automaticky vypocita z bodu ve kterem se prave nachazim.
[/QUOTE]

Vychzi bod zadas jednoduse. V okne pro vyhledavani si po zadani mesta a ulice schovas klavesnici a kliknes na kosoctverecek se zelenym praporkem. Pak si najdes cil a pridas ho pomoci kosoctverecku se sachovnicovym praporkem. Takto lze zadat x waypointu (ale tusim ze jen u verze Pro), ktere lez mezi sebou prohazovat podle libosti.
radagast04 (8)|13.12.2004 17:29
Nevíte někdo jak je to s nároky na paměť? na stránce výrobce je, lze spustit na iPAQu který má 32 Mb paměť... Kolik ale bude zabírat instalace? Jinak řečeno, pokud si Alturion koupím bude mi běžet na iPAQu 3630 kde je jen 32 Mb paměti?
Šeba_oldd (1184)|13.12.2004 17:45
Verze alturion 5,3 zabere ve slozce program files :
Alturion GPS 6,77 MB
Alturion 4,52 MB
Mapa CR tu mam na karte 32,2 MB
pri instalaci je moznost vse instalovat na kartu - ale to se nejak nedarilo rozchodit.
jester_ce4you (7)|14.12.2004 09:25
me se teda strasne louda i na 3870, tak nevim jak by slapal na 3630, myslim ze je kazdopadne treba to predem vyzkouset nez ho koupis.
Peta_ce4you (314)|14.12.2004 15:26
kuk sem http://www.ceda.cz/article.asp?nDepartmentID=123&nArticleID=303&nLanguageID=1

zajímalo by me zda neni demo....
radagast04 (8)|14.12.2004 18:27
[QUOTE="Šeba"]Verze alturion 5,3 zabere ve slozce program files :
Alturion GPS 6,77 MB
Alturion 4,52 MB
Mapa CR tu mam na karte 32,2 MB
pri instalaci je moznost vse instalovat na kartu - ale to se nejak nedarilo rozchodit.[/QUOTE]

hm, tak že když nemam paměťovou kartu tak mi to chodit nebude...:( , no co se dá dělat...
Šeba_oldd (1184)|14.12.2004 19:16
Koupit si paměťovou kartu:D
Kocir (836)|17.12.2004 20:56
[QUOTE="radagast04"]Nevíte někdo jak je to s nároky na paměť? na stránce výrobce je, lze spustit na iPAQu který má 32 Mb paměť... Kolik ale bude zabírat instalace? Jinak řečeno, pokud si Alturion koupím bude mi běžet na iPAQu 3630 kde je jen 32 Mb paměti?[/QUOTE]

MYSLIM ZE POBEZI ALE BEZ MAP. MAPY JSOU V ROZSAHU CCA NEKOLIKA DESITEK CI SPISE STOVEK MB.
CR ODHADUJI NA 110MB A NEMECKO NA 200 AZ 300MB
JEDNOZNACNE TO CHCE ASPON 256MB KARTU NEBO LEPEJI 512MB POKUD NENI NA 1GB
hybo (3107)|18.12.2004 11:51
v pripade 3630 i CF, nebo PCMCIA jacket
Medved_ce4you (200)|18.12.2004 12:03
[QUOTE="Šeba"]
pri instalaci je moznost vse instalovat na kartu - ale to se nejak nedarilo rozchodit.[/QUOTE]

Intalace kompletne na kartu neni problem. Jen je chybicka v instalatoru a neumi korektne vybrat slozku, kam to soupnout. Je potreba zadat rucne (i pro aplikaci i pro zvuky) - napr. "Storage Card\Alturion\App\Zvuky\" - potom to tam nasype vsechno a nacpe si jen nejake drovnosti do slozky Windows.
richard2 (150)|18.12.2004 12:12
Nemáte náhodou někdo verzi 6?
radagast04 (8)|18.12.2004 20:51
hm tak že to vypadá, že když nemam na novou paměť tak sem s GPS navigací skončil že... neexistují alespoň nějaké mapy které by se daly použít místo navigačního softu pro auto? a pokud možno za darmo a aby nezabíraly víc než 20 MB? asi sem moc náročnej že....:))
Kocir (836)|20.12.2004 09:14
[QUOTE="radagast04"]hm tak že to vypadá, že když nemam na novou paměť tak sem s GPS navigací skončil že... neexistují alespoň nějaké mapy které by se daly použít místo navigačního softu pro auto? a pokud možno za darmo a aby nezabíraly víc než 20 MB? asi sem moc náročnej že....:)) [/QUOTE]

SMARTMPAS mapy - ceny mest cca kolem par stovek
Medved_ce4you (200)|20.12.2004 09:34
[QUOTE="Kocir"]SMARTMPAS mapy - ceny mest cca kolem par stovek[/QUOTE]
Ceny map jsou sice prijatelne, ale jsou straaasne vlke. Mapa CR + mapa Prahy = 70MB.
Kocir (836)|20.12.2004 23:14
[QUOTE="Medved"][QUOTE="Kocir"]SMARTMPAS mapy - ceny mest cca kolem par stovek[/QUOTE]
Ceny map jsou sice prijatelne, ale jsou straaasne vlke. Mapa CR + mapa Prahy = 70MB.[/QUOTE]

Pak tedy jedine SmartMaps v meritku 1:300
Shadow74 (117)|6.1.2005 01:01
Zdravim, mam takovy problem s programem Alturion verze 6. Po nainstalovani se nechce spustit. Vyskoci jenom alert s napisem "We failed to load a requiredlanguage dll."
Mam Win XP Pro SP2 anglickou verzi. Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Verze 5.3 se me bez problemu spusti.
Predem diky za pomoc
richard2 (150)|6.1.2005 09:09
[QUOTE="Shady_cz"]Zdravim, mam takovy problem s programem Alturion verze 6. Po nainstalovani se nechce spustit. Vyskoci jenom alert s napisem "We failed to load a requiredlanguage dll."
Mam Win XP Pro SP2 anglickou verzi. Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Verze 5.3 se me bez problemu spusti.
Predem diky za pomoc[/QUOTE]

Presne tenhle problem mam taky a zatim se mi to nepodarilo vyresit :((
jester_ce4you (7)|6.1.2005 10:02
mam stejny problem, nema uz nekdo reseni, nainstalovat do PocketPC jde, ale Desktop verzi jsem nerozchodil, mam pocit jako by tam chybela jedna potrebna DLL knihovna :(
richard2 (150)|6.1.2005 10:17
[QUOTE="jester"]mam stejny problem, nema uz nekdo reseni, nainstalovat do PocketPC jde, ale Desktop verzi jsem nerozchodil, mam pocit jako by tam chybela jedna potrebna DLL knihovna :([/QUOTE]

Chybi knihovna language.dll, ale tu jsem nenasel ani v predchozi verzi abych ji nakopiroval. Takze mi to taky stale nechodi. :sarcastic:
Crusader_ce4you (624)|6.1.2005 12:45
A jak vam tam chodi hacky a carky?? Myslim tim nazvy ulic? Me pri originalni instalaci nechodi a pise to tam divne znaky, pokud aplikuji instalacni patch, tak hacky a carky v nazvech ulic chodi korektne, ale zase zmizi nabidka nastaveni quick a hardware buttons :evil: Tak nevim co je lepsi. Jestli nepatchovat a mit zkomolene nazvy ulic, ale moci si nakonfigurovat tlacitka nebo pouzit patch a mit na tlacitkach pouze funkce zadane vyrobcem. Ani jedna varianta se mi moc nelibi :( Asi ale vyhrajou korektni nazvy ulic.
Shadow74 (117)|6.1.2005 14:22
Crusader: Kde jsi sehnal ten patch?

Vcera jsem si s tim hral a pc aplikaci jsem rozjel, vecer napisu jak. Ted nemam moc casu a hlavne si to musim jeste jednou vyzkouset :)

Mam iPAQ 3870 a ta verze 6 se mi nejak nechce rozjet. Zacne se spoustet a pak nic... Zkousel jsem CD verzi te 6-ky, ted mam DVD verzi, obe bohuzel stejne chovani, ale ta CD se me na PDA alespon rozjela (bohuzel jenom Recky). Taky by me zajimalo jak prenest mapy do PDA.
Pripadne co kdo z vas zadal pri instalaci do PDA (jazyk atd.)
Diky za rady
Crusader_ce4you (624)|6.1.2005 14:23
[QUOTE="Shady_cz"]Crusader: Kde jsi sehnal ten patch?[/QUOTE]

zkuste www.alturion.com sekce support ;) Po aplikaci patche lze v pohode instalovat cestinu ( jejiz knihovny na originalnim DVD chybi a tudiz nelze instalovat),bohuzel se ale stane to, co jsem popisoval vyse.
Shadow74 (117)|6.1.2005 14:36
Crusader: Jsem hlupak nejvetsi, vsechno hledam na webu a najednou me ani nenapadlo podivat se na web Aturionu. Diky moc za popostrceni :D
Crusader_ce4you (624)|6.1.2005 15:16
Tak uz jsem prisel na to, proc pri aplikovani patche nefunguje nastaveni HW tlacitek. Patch z verze profesional udela verzi standard a ta toto nastavovani nepodporuje. Nevim proc to tam na alturionu neuvedli a proc nevydali i patch pro verzi profesional. Mozna, ze by stacilo prijit na to, ktery soubor z toho patche upravuje fonty a bylo by to.
elit (168)|6.1.2005 16:29
Taky mi vadi ty nekorektni nazvy ulic, domnival jsem se, ze to je tim, ze nemam IPAQ lokalizovany do cestiny, tudiz, ze mi chybi nektery cesky font. Bohuzel zjistuji, ze nejsem jediny s timto problem. Nepamatuji se, ze bych kdy HW talcitka pouzival, tak mozna ten patch nainstaluji. Je to urcite lepsi nez premyslet jak by nase pismenko mohlo byt v Alturion language prelozeno:)
Medved_ce4you (200)|6.1.2005 16:54
[QUOTE="elit"]Taky mi vadi ty nekorektni nazvy ulic, domnival jsem se, ze to je tim, ze nemam IPAQ lokalizovany do cestiny, tudiz, ze mi chybi nektery cesky font. Bohuzel zjistuji, ze nejsem jediny s timto problem. Nepamatuji se, ze bych kdy HW talcitka pouzival, tak mozna ten patch nainstaluji. Je to urcite lepsi nez premyslet jak by nase pismenko mohlo byt v Alturion language prelozeno:)[/QUOTE]

Lokalizaci to neni. Alturion pouziva vlastni fonty. Ale s tim se da smirit - tech pismenek co neukazuje zase moc neni a kdyz nejsou na zacatku, tak se to rozlustit da :-)

Spise by me zajimalo, jestli po instalaci patche funguje spravne razeni podle ceskych znaku?
Crusader_ce4you (624)|6.1.2005 19:48
Takže problém je pouze ve spoštěcím souboru. Pokud použiju spouštěcí soubor, co se nachází na DVD čku, písmo se v názvu ulic zobrazí nekorektně. Pokud pouze přepíšu spouštěcí soubor v PDA souborem z patche, znaky se zobrazují správně ale zmizí nabidka konfigurace tlačitek, protože spouštěcí soubor z opravného patche je pouze pro verzi standard a ne verzi Pro. Bohužel neumím exe soubor "rozebrat", abych porovnal oba mezi sebou a zjistil, kde je zakopaný pes.

Medved_ce4you (200)|6.1.2005 20:20
[QUOTE="Crusader"]Takže problém je pouze ve spoštěcím souboru. Pokud použiju spouštěcí soubor, co se nachází na DVD čku, písmo se v názvu ulic zobrazí nekorektně. Pokud pouze přepíšu spouštěcí soubor v PDA souborem z patche, znaky se zobrazují správně ale zmizí nabidka konfigurace tlačitek, protože spouštěcí soubor z opravného patche je pouze pro verzi standard a ne verzi Pro. Bohužel neumím exe soubor "rozebrat", abych porovnal oba mezi sebou a zjistil, kde je zakopaný pes. [/QUOTE]

Hmm... To ani nepůjde. Pokud je to jiná verze (tzn. jiný zkompilovaný soubor) tak to nejde nikde v souboru "opravit" pokud nemáš zdrojový kód a neuděláš novou kompilaci.

Podle mě je chyba buď v odkazu na používaný font, nebo v použití nesprávného kódování UTF fontu (to spíš). Ve verzi Standard je to opravené (ale nefungují HW tlačítka a ani jiné funkce z verze Pro, např. vlastní nastavení spodní oznamovací lišty, zamezení použití placených cest, ...). Otazkou je, co je větsí oběť. České znaky v ulicích, nebo všechny funkce z Pro verze.

Funguje ve verzi Standard spravné řazení ulic s českými písmeny, nebo jsou sice česky, ale zase až na konci seznamu?

Jediným řešením je asi sehnat updatovaný soubor z AutoUpdate.

Šeba_oldd (1184)|6.1.2005 20:24
No to by nemel byt problem :D na strankach alturion.com nebo pomoci zaregistrovaneho programu:D
Crusader_ce4you (624)|6.1.2005 20:24
P.S. chcete-li rozběhat alturion na PC čku a hlásí vám to při spuštění chybu, je to tím, že v adresáři C:\Program Files\Alturion\Alturion GPS Professional chybí soubor AGPSDRes_005.dll . Řešení je: ze stejného adresáře vezměte soubor AGPSDRes_409.dll, udělejte kopii a kopii přejmenujte na AGPSDRes_005.dll . Program vám po té bude chodit alespoň v angličtině.
Šeba_oldd (1184)|6.1.2005 20:33
Supr - sak mi si nejak pomuzeme.
Medved_ce4you (200)|6.1.2005 20:43
[QUOTE="Crusader"]Tak uz jsem prisel na to, proc pri aplikovani patche nefunguje nastaveni HW tlacitek. Patch z verze profesional udela verzi standard a ta toto nastavovani nepodporuje. Nevim proc to tam na alturionu neuvedli a proc nevydali i patch pro verzi profesional. Mozna, ze by stacilo prijit na to, ktery soubor z toho patche upravuje fonty a bylo by to.[/QUOTE]

Ted sem se na to koukal a oni to tam napsane maji :-)

[QUOTE]"Important: use this procedure only for Alturion GPS for PDA."[/QUOTE]

Coz ale bohuzel znamena, ze to z verze Pro udela verzi PDA (jsou tri zakladni verze PDA, Standard a Pro), a to je dost markantni rozdil ve funkcnosti.
Rozdil mezi jednotlivymi verzemi muzete najit tady.

Takze opravdu jedina sance je nekdo s pristupem k AutoUpdate, kterych tedy mezi nami asi moc nebude, ze? :-))
Shadow74 (117)|6.1.2005 23:00
Tak jak tady ctu, tak postup na spusteni verze 6 v PC uz tady je ;)

Ja mam bohuzel stale problem verzi 6 spustit v PDA. Jak jsem psal mam iPAQ 3870 PPC 2002. Vidim loadovaci okno a kdyz zmizi tak potom nic. Nevite nekdo jak dal?

Jinak prave premlouvam jednoho majitele Alturionu, aby dal k dispozici ty aktualizace na verzi 6 profesional. Uvidime...

Predem diky za pomoc
Crusader_ce4you (624)|7.1.2005 07:35
[QUOTE="Shady_cz"] Ja mam bohuzel stale problem verzi 6 spustit v PDA. Jak jsem psal mam iPAQ 3870 PPC 2002. Vidim loadovaci okno a kdyz zmizi tak potom nic. Nevite nekdo jak dal?[/QUOTE]

Zkus nasledujici: I cannot launch Alturion GPS on my iPAQ 3870?

Check if 'Enable sounds for Events' under Sounds & Notifications is activated (you can find this under 'Start' -> Settings -> Sounds & Notifications). If this setting is not activated, activate the setting and restart Alturion GPS.

Je to FAQ z alturion stranky

[QUOTE="Shady_cz"]
Jinak prave premlouvam jednoho majitele Alturionu, aby dal k dispozici ty aktualizace na verzi 6 profesional. Uvidime...[/QUOTE]

To by bylo absolutne skvele. Tak premlouvej ..... :yes: :D
haplm (29)|9.1.2005 01:10
Mam jiny problem. Nevidim mapu! Mam verzi 6, a misto mapy mam jen modrou obrazovku, prestoze je tam korektne nainstalovana. Nevite nekdo co s tim, prosim? Pouzivam Yakumo 300 GPS.
Shadow74 (117)|9.1.2005 19:02
Crusader: Tvoje rada bohuzel nepomohla, ale zjistil jsem cim to bylo. Kdyz se Alturion nainstaluje do interni pameti do slozky Program Files, tak vse jde spustit bez problemu. Dokud to bylo na pametove karte tak problem :(

haplm: Ted mam stejny problem, mapu tam proste nemuzu zobrazit.

Nevite nekdo v cem by mohl byt problem?
Diky za pomoc
haplm (29)|9.1.2005 19:55
Tak uz jsem to vyresil. Je to buga alturionu. Pokud jej nainstalujete (mozna po upgradu), jsou na PC dva adresare. Mapdata a "TeleAtlas Mapdata". Verze 6.0 potrebuje mapy z toho "TeleAtlas Mapdata". Na to prijde asi kazdy. Takze si natahne mapu ze spravneho adresare, da export, ale na PPC ouha. Modra obrazovka. Je to proto, ze alturion vyexportuje mapu z toho adresare Mapdata (i kdyz zvolite rucne tu spravnou). Katastrofa. Takze musite smazat Mapdata a najednou je vsechno v poradku. Vyexportuje se mapa o 10MB vetsi a bezi.

Nicmene napriklad se mi na PPC nezobrazuji jmena ulic. Nechapu proc. Pak jsou tak uz stare zname problemy s routingem. Sam si tomu rikam "chaos routing", protoze tak nesmyslne cesty aby clovek pohledal. Navic zpusob routingu PC a PPC verze se dost lisi - kupodivu PPC routuje lip, ale zas jine skolacke chyby pri zakoncovani cesty. Bug s dalnici D1 na exitu 6 je opravena, ale jsou tam jine :).

Zajimave je ze PC verze udela trasu treba spravne, ale PPC proste odmitne routovat.

Chyby v pojmenovavani bookmarku ani nezminuju.

Celkove receno Alturion je je aplikace se skvelou ideou ale strasne odflaknuta (nebo sita horkou jehlou). Nicmene na CR stale 100x lepsi nez Pocket KIM, ten je uplne k nicemu, podle toho se neda jet. Podle Alturionu vicemene ano, jen je obcas na zabiti.

Btw. dela nekomu z Vas to ze se proste kousne pri navigaci?

Jinak vrele doporucuju TomTom, pokud jezdite po zahranici. Perfetne odladeny, skvela ergonomie, presne a rychle routovani... Jezdim s nim po nemecku a rakousku zcela bez mapy a nikdy jsem nemel nejmensi problem. Vzdycky me dovede velmi slusne tam kam potrebuju. Alturion je treba porad hlidat co zas dela. U TomTomu staci poslouchat.

Uz se opravdu tesim, az pouzijou CZ mapy. Bohuzel jsem si s nima psal a rikali mi ze se jim zatim nezdaji dostatecne kvalitni :(.

M.
Medved_ce4you (200)|10.1.2005 09:08
No... Tak jsem si prosel (nekolikanasobnou) instalaci a experimentovanim a podarilo se mi to jakz takz rozchodit. Tady je mensi shrnuti mych poznatku:

1. Nefunkcni PC aplokace po instalaci - chybejici jazykova knihovna pro cestinu (bere si nastaveni zeme z nastaveni Windows - Regional settings). Jde osalit prekopirovanim dll s anglictinou misto ceskeho, lepsi reseni by bylo od nekoho oficialniho vyziskat primo originalni knihovnu.

2. Nekorektni cestina na PPC - opet problem s jazykovymi knihovnami. Pro verzi PDA je mozno stahnout update primo z webu Alturionu. Tim clovek sice ziska podporu ceskych znaku, ceske rozhrani a ceskou hlasovou navigaci (nezkousel jsem funkcnost navigace v aute), ale pripravi se o nektere zasadni funkce verianty Pro - hlavne nemoznost nastaveni spodniho informacniho radku, nastaveni hw. tlacitek, vlastni nastaveni Quick Pane, pridvani roadblocku...

3. Problemy s exportem map - tady jsem do toho jeste moc nestoural, ale zda se, ze pokud mel clovek predem nainstalovanou nizsi verzi, tak neprobiha export korektne, resp. exportuji se nesmyslna data. Vysledkem je prazdna mapa v PDA. Resenim je prekopirovat naprimo mapu CR (napr.) primo do PDA. Jeste se na to detailneji mrknu, cim to a jak to...

4. Objevil jsem novy problem a to chybejici mapa Prahy. Ulice atp. tam sice jsou, takze to vypada ze to jede, ale zda se ze jsou ulozene v jine vrstve. Taky pri exportovani mapy se praha ukazuje jen jako prazdne misto a nejde vybrat. Vysledkem je nepristupnost nekterych funkci a to jak v PC tak i v PPC. Hlavne je to pridavani vlastnich mist (Favorites) kdy nejdou pridat primo z mapy (kliknuti pravym tlacitkem > presny vyber bodu > Fav.) Takoveto misto se do seznamu neprda. Pokud se pridava pres dialog, tak se prida OK. Stejny problem je s roadblocky. Ty se sice pridat podari, ale nezobrazi se v seznamu vlastnich dopravnich udalosti, nejdou editovat a tudiz ani mazat. Jinde v mape, napr. v Brne to funguje bez problemu. Setkal se s tim jeste nekdo jiny?

Mohl by nekdo vyzkouset a napsat poznatky k bodu 4? :-)
haplm (29)|10.1.2005 09:14
Co se tyce bodu 4 tak mam presne stejne poznatky. Nejdou ukladat body na mape Prahy do Favorites (ale pridavani pres adresu funguje). Krome toho do nekterych ulic to na PPC odmita routovat.

No a co me tedy opravdu dostalo je ze na PPC nejsou videt na mape jmena ulic. Proste jsou tam ulice bez popisku. Na PC ulice jsou.

M.
Medved_ce4you (200)|10.1.2005 09:24
[QUOTE="haplm"]Nicmene napriklad se mi na PPC nezobrazuji jmena ulic. Nechapu proc.[/QUOTE]

Zobrazovani ulic se da zapnout/vypnout v nastaveni na PPC.

[QUOTE="haplm"]Celkove receno Alturion je je aplikace se skvelou ideou ale strasne odflaknuta (nebo sita horkou jehlou).[/QUOTE]

Alturion funguje dobre, jen neni poradne odladen na nase "ceske" prostredi (ceske znaky, ceske mapy, ...) - vse ostatni, vcetne routingu s tim souvisi. Pokud si nainstalujes ALturion v anglictine a budes podle nej jezdit treba v Nemecku, bude fungovat shodne s TomTomem, Destinatorem a jim podobnym. Routing je spojen prevazne s mapovymi podklady - pokud nejsou dokonale a jsou tam bugy, tak bude navigovat spatne, nebo bude delat nesmyslne trasy. Pravda je, ze clovek se u nej musi divat i na silnici a obcas se rozhodnout za nej ("... ne ted opravdu nechci zahnout...") ale aspon u toho neusne :-) Jinak bych rekl, ze Alturion ma routovaci mechanizmus celkem hodne propracovany (napr. oproti Destinatoru), ale bohuzel z toho plyne, ze vice zavisi na mapovych podkladech...

[QUOTE="haplm"]Nicmene na CR stale 100x lepsi nez Pocket KIM, ten je uplne k nicemu, podle toho se neda jet.[/QUOTE]

100% souhlas, PocketKIM je jako navigacni SW naprosto na nic.

[QUOTE="haplm"]Btw. dela nekomu z Vas to ze se proste kousne pri navigaci?[/QUOTE]

Vypni si IR port. Settings > Connections > Beam > Receive all incoming beams nezaskrtnuto - melo by to pomoct.

[QUOTE="haplm"]Uz se opravdu tesim, az pouzijou CZ mapy.[/QUOTE]

Alturion bere mapove podklady od TeleAtlasu, takze vylozene ceske mapy tam asi nikdy nebudou.
haplm (29)|10.1.2005 09:34
[QUOTE="Medved"]Zobrazovani ulic se da zapnout/vypnout v nastaveni na PPC.[/QUOTE]

To mam samozrejme zapnute a nic.

[QUOTE="Medved"]Alturion funguje dobre, jen neni poradne odladen na nase "ceske" prostredi (ceske znaky, ceske mapy, ...) - vse ostatni, vcetne routingu s tim souvisi. Pokud si nainstalujes ALturion v anglictine a budes podle nej jezdit treba v Nemecku, bude fungovat shodne s TomTomem, Destinatorem a jim podobnym. Routing je spojen prevazne s mapovymi podklady - pokud nejsou dokonale a jsou tam bugy, tak bude navigovat spatne, nebo bude delat nesmyslne trasy. Pravda je, ze clovek se u nej musi divat i na silnici a obcas se rozhodnout za nej ("... ne ted opravdu nechci zahnout...") ale aspon u toho neusne :-) Jinak bych rekl, ze Alturion ma routovaci mechanizmus celkem hodne propracovany (napr. oproti Destinatoru), ale bohuzel z toho plyne, ze vice zavisi na mapovych podkladech...[/QUOTE]

Samozrejme jsem ho nainstaloval v anglictine, dokonce i locale jsem si kvuli nemu prehodil :(. To ze neni odladen na ceske prostredi kdyz to inzeruji mi prijde hodne hloupe. Rict jak moc je jeho hloupy routing zpusobeny mapovymi podklady je tezke, ale neco na tom muze byt kdyz TomTomove odmitaji tyhle podklady vubec pouzit :(.

[QUOTE="Medved"]Vypni si IR port. Settings > Connections > Beam > Receive all incoming beams nezaskrtnuto - melo by to pomoct.[/QUOTE]

To jsem udelal, stejne to dela. Maji nejake problemy s pristupem na SD kartu, nicmene TomTom je nema.

[QUOTE="Medved"]Alturion bere mapove podklady od TeleAtlasu, takze vylozene ceske mapy tam asi nikdy nebudou.[/QUOTE]

Souhlas, myslel jsem TomTom. Necekam ze nekdo v CR by byl schopen vytvorit kvalitni mapy. Za takovych pet deset let az TeleAtlas udela pro CR tak kvalitni mapu jako pro Nemecko to bude super :)
Peta_ce4you (314)|10.1.2005 10:03
co jsem zjistit tak altruion chysta i ceskou verzi a mapy dela CEDA.cz a pouzivaji se pry i v Skoda Auto... VW group