Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s FSC Pocket LOOX 7xx v ruce

Martin Hanzal (132)|30.8.2004 14:49
Nejbližší datum je 15.9. Realisticky to spíš vidím na konec měsíce, jako u skoro každé novinky je první termín dodávek nadsazený.
Pavel Koza (4761)|30.8.2004 14:56
Neoficialne z korespondence - snahou lidi z FSC je, aby to na pultech prodejen (tzn. k zakoupeni) bylo treti tyden v zari. Stat se muze cokoliv, ale zatim "pry" neni v dohledu nic, co by tento termin posouvalo. Takze snad se to povede.
RomanCE (105)|30.8.2004 15:27
Diky, snad to do te doby prezijem :sarcastic:
Honzabr (192)|30.8.2004 19:55
:mad: :mad: :mad: Právě se už třetí hodinu vzpamatovávám.Těšil jsem se jak malej kluk na zmrzlinu.Nevíte kdy bude iPAQ 4700 ?:((
Pavel Koza (4761)|30.8.2004 21:41
[QUOTE="Honzabr"]:mad: :mad: :mad: Právě se už třetí hodinu vzpamatovávám.Těšil jsem se jak malej kluk na zmrzlinu.Nevíte kdy bude iPAQ 4700 ?:(( [/QUOTE]

Obavam se, ze jeste pozdejc...
Honzabr (192)|31.8.2004 07:05
:dead: :dead: :dead:
To nepřežiju :mad:
Jirka007 (161)|31.8.2004 13:11
[QUOTE="Orloj"]ad 720
To je v pytli. sotva mesic stary loox 410 uz je mi maly... To je teda zivotnost. nekdy je lepsi nevedet, ze? JA JI CHI POTVORU[/QUOTE]

Pokud bys náhodou chtěl FS 410 prodat napiš mi na email.
henryblake@seznam.cz
Šeba_oldd (1184)|1.9.2004 10:23
Existuje k 720 gprs modul nebo něco podobného, abych nemusel provádět připojení přes telefon? Bude nějaká možnost telefonování a zasílání SMS pomocí tohoto přístroje? Jaké k tomu budu potřebovat příslušenství (jak velké a cena)?
Milan Švec (938)|1.9.2004 15:57
[QUOTE="seba"]Existuje k 720 gprs modul nebo něco podobného, abych nemusel provádět připojení přes telefon? Bude nějaká možnost telefonování a zasílání SMS pomocí tohoto přístroje? Jaké k tomu budu potřebovat příslušenství (jak velké a cena)?[/QUOTE]Petře, FSC píše v tiskovém prohlášení k 720: "Users who want to be reachable anywhere can use the optionally available CONNECT2AIR GSM/GPRS card to establish connections via GPRS for surfing the internet or logging on to the company network."
"CONNECT2AIR GSM/GPRS card" je ta karta, kterou jsem měl v Beneticích a kterou používám pro všechno, co výše uvedeno, už rok a půl. Jsem teď zvědavý, jaké bude její ovládání novým komunikačním centrem na 720ce.
Příklad ceny za 5938,- vč. DPH, současná nabídka.
Jinak totéž zvládne úplně stejně CF karta od Audiovoxu (vyzkoušeno na LOOXi 600). Pretec kartu jsem netestoval.
Už dříve zveřejněné detaily k používání karty na současných PDA se standardním systémem (= žádné PE).
Šeba_oldd (1184)|1.9.2004 17:52
Všim jsem si, ale nevěnoval jsem tomu až takovou pozornost jako teď když se chystám ke koupi Looxe.Jinak díky za odkazy a hlavně za článek, který jsem nějak jako vlastník MDA přeskočil. Milane jak moc ta karta bude vyčuhovat z přístroje a lze uskutečnit spojení zvuku - hlasu přes sluchátko blutoooth? Já se do těch drátú nějak motám nebo je ten výstup jen z vloženého adaptéru.Wifi, které je součástí dodávky Looxe??? Tam se přeci také musí dát zasunout gprs karta operátora nebo jak to vlastně je? Přes tuto kartu wifi lze uskutečnit spojení gprs?
Milan Švec (938)|1.9.2004 21:34
[QUOTE="seba"]1. jak moc ta karta bude vyčuhovat z přístroje
2. lze uskutečnit spojení zvuku - hlasu přes sluchátko blutoooth?
3. je ten výstup jen z vloženého adaptéru.Wifi, které je součástí dodávky Looxe?
4. Tam se přeci také musí dát zasunout gprs karta operátora
5. jak to vlastně je?
6. Přes tuto kartu wifi lze uskutečnit spojení gprs?[/QUOTE]
Ad 1. GSM/GPRS karta bude ze 720ky koukat podobně jako ze 600ky.
Ad 2. Ne přes GSM/GPRS kartu (u ní je nutná pecka a mikrofon na drátě přes konektor v kartě). Přes BT mobil u 720ky ano (příklad a detaily).
Ad 3.,4.,5.a 6. V 720ce je WiFi už součástí PDA, nemusí se proto CF vstup obsazovat přídavnou WiFi CF kartou jako dřív. WiFi (nyní integrovaný) adaptér umožňuje bezdrátové připojení k dostupné (domácí, firemní, veřejné) místní síti (LAN), která tuto možnost (= připojení) nabízí svým Access Pointem (přístupovým bodem). GSM/GPRS karta umožní (u 720ky i současně) se připojit k nějakému mobilnímu operátorovi (podle zvolené SIM karty umístěné do GSM/GPRS CF karty, to vše zasunuté do CF vstupu 720ky) pro přístup na web, posílání SMS nebo hlasovou komunikaci. Nemusím tak mít mobil s Bluetooth. Mám-li mobil s BT, nemusím mít kartu GSM/GPRS.
Šeba_oldd (1184)|2.9.2004 10:51
Tak teď už je mi to jasné - děkuji.
Milan Švec (938)|3.9.2004 15:37
Pro všechny, kdo už to nemůžou vydržet, aspoň něco.
Jak informuje FirstLoox.org (doporučuji do oblíbených), ve Varšavě se konala 31.8. prezentace 720ky.
Nejenom dnes zveřejněný článek stojí za seznámení. Zejména jsou tam k vidění na místě pořízené snímky (pohromadě v galerii) 720ky v akci. Ale hlavně i šikovně srovnané ukázky rozdílů mezi zobrazením téhož v QVGA a VGA!
Polština není na čtení tak složitá. Zhruba (zjednodušeně):
ą = ou (na konci) on (uprostřed slova)
cz = č
ć = ť
ę = eu (na konci) en (uprostřed slova)
ni ń = ň
ó = u
rz = ř
si sz ś = š
zi ż = ž
přízvuk skoro vždy na předposlední slabice.
A pak se dá docela snadno přečíst, jaký dojem udělala 720ka na severu.
Milan Švec (938)|3.9.2004 22:26
Tak se to v EU už přece jen rozjelo!
Dojmy prvního šťastného majitele úplně nové 720ky. Hádejte kde? Ve Francii. Pořízeno dnes za 630,- Euro.
Jeho dokumentace obsahu dodané krabice. Celkem 7 úplně prvních amatérských snímků (sice .jpg, ale od 250 do 290 kB jeden!) ještě nevystydlého LOOXe ve francouzské verzi. Pořízeno camcorderem, lepší fotky digifoťákem slíbeny po neděli.
Všimněte si stříbrného ("kovového") designu dodaného kusu.
ipf (2136)|3.9.2004 23:09
[QUOTE="Milan Švec"]Polština není na čtení tak složitá. Zhruba
ć = ť
sz ś = š

[/QUOTE]

Pro názornost přikládám obrázek přímo z odkazovaných stránek :D .
00026214_Loox_nRYu.jpg
Milan Švec (938)|4.9.2004 13:39
A ve Francii už to frčí...


Crusader_ce4you (624)|4.9.2004 20:55
Je to krása a nádhera:yes: . Jenom koukám, že si Fujitsu Siemens vzali špatný příklad z HP a taky už nenechávaj dotahovat obraz až do krajů displeje :(
Milan Švec (938)|4.9.2004 22:22
Pouzdro k 720ce. Autor a majitel: Alana, Francie (přispívá ve fóru na firstloox.org). Zmenšený originál.
Horní fotky pořídil Greg, Francie (přispívá ve fóru na pdafrance.com).
00026258_Pouzdro720_JlPx.jpg
laif.sax (19)|5.9.2004 15:38
:sarcastic:

kua, ja ho chci! :) nekoupi nekdo dva mesice novej Loox610BTWL za 13.5? :)
Milan Švec (938)|5.9.2004 22:05
[QUOTE="kurnikov"]...wifi pripojeni ... jak to vypada u tohoto modelu ... co rikaji "prvni dojmy"?[/QUOTE]Z prvních zkušeností (a příspěvků) čerstvého majitele nové 720ky - Alany z Francie ve fóru 720 is available in France na Pocket Loox 720 fóru ve firstloox.org:

"Also, for people want will use a Wifi access point, I'm glad to say that WPA work well. (I was afraid to need to switch back to wep encryption only.. but no, WPA work well). ... I use wifi or bluetooth very often."

A k tomu ještě jeho pár dalších zajímavých postřehů:
"The voucher included gives you 5 points, so you can check yourself what you can get with that."

"For IR remote control, I use TV Remote control 5.5 which work REALLY well
One of the best program I have today on the loox I think."

"When the device is just normally on, and then turn it off, and you turn it on again, to look something up for instance, how long does it take for the device to "wake up" again ? It's fast. not instant, but really, really fast. Maybe 0,1 or 0,2s."

"How is the voice recorder? Good. In fact, there is 3 option for the microphone : "Close record" (for using it to take vocal note or for Void phone I think) "normal" "conference" (If people who speak are far away). You can choose the one you want, or use "automatic mode". In this mode, the volume is set according to the volume of the sound. Well, I just tried "automatic mode", and it works quite well."

A taky:
" ... don't forget I'm a psion user ..." :yes:

Protože zprávy od druhého francouzského majitele Grega si můžou číst ti, co vládnou francouzsky (já ne) na www.pdafrance.com/pdaforum/, tak aspoň zrychlená verze (v originále 75kB) obrázku ozdoby jeho pracovního stolu.
00026337_GregsLOOX720_AxZU.jpg
Milan Švec (938)|6.9.2004 23:02
Tak 720ka ve svém tažení už dorazila až daleko na východ. Dnešní recenzi jednoho z prototypů od Mobile.Review si můžete přečíst v azbuce. Kdo to ještě umí. Kdo ne, je tu i celkem použitelný strojový překlad do English.
Hlavně je tam k vidění hodně zcela nových snímků 720ky a jejího příslušenství vč. řady systémových displejů na celkem třech stránkách:
15 snímků jako součást hlavního přehledu, pak stránka Snímky v interiéru (13 originálů .jpg 500x375) a Oficiální snímky (tady už nic nového).

Autor textu i původních snímků [EMAIL=anton.kotov@mobile-review.com]Anton Kotov[/EMAIL].
00026482_720BTkeyboard_clMr.jpg 00026482_Batery_8QVY.jpg
ipf (2136)|6.9.2004 23:27
Konečně odkaz, kterýmu rozumím ;) (kam se na tebe a na tvůj přehled hrabou kluci z Lengley :D ).
Martin Hanzal (132)|8.9.2004 18:23
720 momentální č.1 :)
Honzabr (192)|8.9.2004 19:04
Až na to, že si ji pořád nemůžeme koupit :mad: .
skautik_ce4you (66)|8.9.2004 19:36
hmm mel by mi prijit na bostonskou adresu do 10 dni, tak jsem opravdu zvedav...
RomanCE (105)|8.9.2004 19:52
Snad uz za 7 dni :D (dalsi posunuti terminu nepreziju :sarcastic: )
Milan Švec (938)|8.9.2004 21:31
Všechno bude! :))
Další recenze 720ky, nyní pro francouzštináře. (Merci à Pierre Edouard d'avoir joué les photographes pour nous ;) )

Na webu pořízený překlad části francouzského textu ke snímku:
"The driver "Mass storage" are integrated, which means that the connection of a key USB or a autoalimenté external disc is possible. Connection is carried out via the cable of synchronization in Y. This cable is a little cumbersome! Let us hope that a simplified version will make its appearance quickly. Tested with several keys USB and a AV420 of Archos, all functions perfectly. Attention however, the speed of transfer is rather weak, therefore to hold for a specific use.
Translation powered by WorldLingo Translator. A můžete si překládat i ty francouzské stránky.

USB Host v akci.
00026640_720USBHost_D9uJ.jpg
TheMelin (1642)|12.9.2004 23:53
Tak tento tyden by to melo vypuknout :-) Kdo se tesi at zvedne ruku :-D
brn (114)|13.9.2004 00:32
[QUOTE="TheMelin"]Tak tento tyden by to melo vypuknout :-) Kdo se tesi at zvedne ruku :-D[/QUOTE]Já, já, já... ať už můžu zdemolovat svoje půlroční studentské úspory!!! :-)))
Honzabr (192)|13.9.2004 07:14
:? No jen aby.
hybo (3107)|13.9.2004 07:30
bud opstimista :-)))
Honzabr (192)|13.9.2004 07:37
;) Žebysimi něco tajil.;) :D :D :D
TheMelin (1642)|13.9.2004 15:58
Asi nepotěším ty co čekají na Looxe jako já :?
U www.kasa.cz se termín dodávky posunul na 27.9.2004 a myslím si,že u jiných prodejců to bude stejné.Pokud ale máte nějaké info,kde platí stále stejný termín (16.9.04) dejte vědět,budu rád a ne jen já ;)
S474N (660)|13.9.2004 16:12
[QUOTE="TheMelin"]Asi nepotěším ty co čekají na Looxe jako já :?
U www.kasa.cz se termín dodávky posunul na 27.9.2004 a myslím si,že u jiných prodejců to bude stejné.Pokud ale máte nějaké info,kde platí stále stejný termín (16.9.04) dejte vědět,budu rád a ne jen já ;) [/QUOTE]


Obavam se, ze jak Kasa, tak i jini prodejci toto zbozi objednavaji napr. treba u eD'cz ci Levi a podobnych VO, takze az budou tam, bude je mit i Kasa a jini.
skautik_ce4you (66)|13.9.2004 20:12
[QUOTE="S474N"][QUOTE="TheMelin"]Asi nepotěším ty co čekají na Looxe jako já :?
U www.kasa.cz se termín dodávky posunul na 27.9.2004 a myslím si,že u jiných prodejců to bude stejné.Pokud ale máte nějaké info,kde platí stále stejný termín (16.9.04) dejte vědět,budu rád a ne jen já ;) [/QUOTE]


Obavam se, ze jak Kasa, tak i jini prodejci toto zbozi objednavaji napr. treba u eD'cz ci Levi a podobnych VO, takze az budou tam, bude je mit i Kasa a jini.[/QUOTE]

tak a dodavatel hlasi dodavku 25ho :)
Honzabr (192)|14.9.2004 06:56
:mad: :mad: :dead: :dead: Fůůůůůůj
Honzabr (192)|14.9.2004 15:06
:(( Tak jsem si dnes vyčlenil mnoho času ( s pomocí translatoru 2004 :D ) a přečetl co píšou o dostupnosti 720 na mnoha světových serverech.Nic dobrého - výmluvy typu hurikán,katastrofy,HTC nestíhá atd.Čas se pohybuje od dnešního dne do týdne až tří týdnů.Buďme informovaní pesimisté a modleme se abychom mohli nakupovat alespoň do vánoc :mad: .Fakt je, že nejbližší odhad je 21.9. Expansysu GB (je tam jeden den),kvůli termínům a neschopnosti určit něco bližšího, nadávají i zákazníci z US a to dost neotřele (mírně řečeno).Docela bych uvítal nějaký názor našich dovozců resp.mluvčího zástupců firmy v CZ (tiskové zprávy by jim šly :D ).Je zajímavé, že lidi řvou ze stejných důvodů i kvůli iPAQ 4700. :mad: Nemám rád hurikány :mad:
TheMelin (1642)|14.9.2004 16:58
Nedávno tu někdo říkal,že se čeká jen na lokalizaci.
Bude to mé první PDA,proto možná hloupý nápad.Co si to zakoupit v cizině a potom do toho tu lokalizaci nahrát?
Tu lokalizaci stejnak dostanem přibalenou na CD,nebo už jí dávají do přístroje?
skautik_ce4you (66)|14.9.2004 17:20
[QUOTE="TheMelin"]Nedávno tu někdo říkal,že se čeká jen na lokalizaci.
Bude to mé první PDA,proto možná hloupý nápad.Co si to zakoupit v cizině a potom do toho tu lokalizaci nahrát?
Tu lokalizaci stejnak dostanem přibalenou na CD,nebo už jí dávají do přístroje?[/QUOTE]

pribalenou, malou si muzes za nejakou tisicikorunu koupit a velkou nejdrive az pro to dane pda vyjde

mam ho objednanyho na expansys-usa a v prehledu objednavek mi davaji 4dny :) predchozich 10 dni to neustale menili a ted uz par dni nic, tak jsem zvedav...


http://www.expansys-usa.com/forumthread.asp?code=LOOX_720&thread=1&man=FUJSI
TheMelin (1642)|14.9.2004 17:50
[QUOTE="skautik"][QUOTE="TheMelin"]Nedávno tu někdo říkal,že se čeká jen na lokalizaci.
Bude to mé první PDA,proto možná hloupý nápad.Co si to zakoupit v cizině a potom do toho tu lokalizaci nahrát?
Tu lokalizaci stejnak dostanem přibalenou na CD,nebo už jí dávají do přístroje?[/QUOTE]

pribalenou, malou si muzes za nejakou tisicikorunu koupit a velkou nejdrive az pro to dane pda vyjde

mam ho objednanyho na expansys-usa a v prehledu objednavek mi davaji 4dny :) predchozich 10 dni to neustale menili a ted uz par dni nic, tak jsem zvedav...


http://www.expansys-usa.com/forumthread.asp?code=LOOX_720&thread=1&man=FUJSI[/QUOTE]

Na kolik tě tam vyjde?A pak k té lokalizaci.Ta je dělaná na IMEI,nebo jí můžu od někoho koupit za menší peníz? (třeba že by mi jí vypálil?)
skautik_ce4you (66)|14.9.2004 17:59
[QUOTE="TheMelin"][QUOTE="skautik"][QUOTE="TheMelin"]Nedávno tu někdo říkal,že se čeká jen na lokalizaci.
Bude to mé první PDA,proto možná hloupý nápad.Co si to zakoupit v cizině a potom do toho tu lokalizaci nahrát?
Tu lokalizaci stejnak dostanem přibalenou na CD,nebo už jí dávají do přístroje?[/QUOTE]

pribalenou, malou si muzes za nejakou tisicikorunu koupit a velkou nejdrive az pro to dane pda vyjde

mam ho objednanyho na expansys-usa a v prehledu objednavek mi davaji 4dny :) predchozich 10 dni to neustale menili a ted uz par dni nic, tak jsem zvedav...



http://www.expansys-usa.com/forumthread.asp?code=LOOX_720&thread=1&man=FUJSI[/QUOTE]

Na kolik tě tam vyjde?A pak k té lokalizaci.Ta je dělaná na IMEI,nebo jí můžu od někoho koupit za menší peníz? (třeba že by mi jí vypálil?)[/QUOTE]

asi na 17k, jenze pocitam dopravu co se tyka usa, do cr vubec netusim kolik by to mohlo stat..

ovsem pokud to nedojde do konce tydne, tak to rusim, to si to v rijnu koupim radsi u nas za stejne penize a s cestinou

jo a lokalizace alespon od sunnysoftu musis u nich na strankach registrovat, pote ti poslou klic ktery se vztahuje na sn toho konkretniho vyrobku. jestli existuje nejaky crack to vubec netusim
RomanCE (105)|14.9.2004 18:16
V CR to cenove vyjde uplne stejne ne-li lip a je to vcetne lokalizace. V zahranici to momentalne stejne nekoupis je to celosvetove nedostupny zatim. A verim ze jakmile se to objevi jinde bude to i u nas. Problem je kdy to vlastne bude.
skautik_ce4you (66)|14.9.2004 18:42
[QUOTE="RomanCE"]V CR to cenove vyjde uplne stejne ne-li lip a je to vcetne lokalizace. V zahranici to momentalne stejne nekoupis je to celosvetove nedostupny zatim. A verim ze jakmile se to objevi jinde bude to i u nas. Problem je kdy to vlastne bude.[/QUOTE]

mno tak to nevim kde :) teda pokud uvazujeme o dealerske cene s dani vychazi me to porad stejne bez lokalizace. jak jsem rekl, objednal jsem to v usa jen proto, ze mam moznost si to dotahnout s sebou a termin mel byt o dost driv :)
RomanCE (105)|14.9.2004 21:34
Treba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], je sice fakt ze uz to tam mam objednane pres tri tydny ale jak rikam jinde ve svete to bohuzel neni lepsi.
skautik_ce4you (66)|14.9.2004 22:11
porad je to o neco drazssi :)

ne vazne, jak jsem psal chtel jsem ho co nejdriv, coz mi VO dodavatel stejne nemohl splnit a vzhledem k tomu, ze byly v usa vyhlidky lepsi tak jsem to objednal tam. Je mi jasne, ze pro toho kdo se za hranice nedostane je objednavka treba prave v usa hloupost.
vazoun (8)|16.9.2004 14:49
[QUOTE="JirKa.K"]Na fotografiich v obchodech ( http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=22&Shortcut=FAS-LOOX720 ) vypada, ze by mohl byt cerno-sedy.[/QUOTE]
Finalni fotky jsou na http://www.fsc-mediaserver.com/fsc-photoserver/
vazoun (8)|16.9.2004 15:27
[QUOTE="TheMelin"]Nedávno tu někdo říkal,že se čeká jen na lokalizaci.
Bude to mé první PDA,proto možná hloupý nápad.Co si to zakoupit v cizině a potom do toho tu lokalizaci nahrát?
Tu lokalizaci stejnak dostanem přibalenou na CD,nebo už jí dávají do přístroje?[/QUOTE]

urcite bude jen pribalena, ale Sunnysoft ted zdokonalil registraci, takze je nutne si nefacht vygenerovat autorizacni kod a spolu s aktivacnim klice, ktery je na CD poslat k nim. Pak teprve dostanete registracni cislo, ktere z toho udela plnou verzi. viz procedura u looxu 420
ale zatim se nevi, jestli se da lokalizace koupit zvlast
vazoun (8)|16.9.2004 15:30
[QUOTE="skautik"][QUOTE="RomanCE"]V CR to cenove vyjde uplne stejne ne-li lip a je to vcetne lokalizace. V zahranici to momentalne stejne nekoupis je to celosvetove nedostupny zatim. A verim ze jakmile se to objevi jinde bude to i u nas. Problem je kdy to vlastne bude.[/QUOTE]

mno tak to nevim kde :) teda pokud uvazujeme o dealerske cene s dani vychazi me to porad stejne bez lokalizace. jak jsem rekl, objednal jsem to v usa jen proto, ze mam moznost si to dotahnout s sebou a termin mel byt o dost driv :)[/QUOTE]

to dost pochybuju, protoze usa je z dojclandu dal nez cesko a ono se to distribuuje prave odtud :-(
brn (114)|16.9.2004 16:27
Jeste pred chvili (a mozna na velmi kratkou chvili) byla cena tehle masinky na Alzasoftu na 23.000 kc vc. DPH, snad se jenom nekdo preklepl a ta cena byla chybna. Ted uz je tan zase 720ka na 18.5, na kasa.cz porad na 17.5. A poslali mi email, ze bude 27. 9. Snad se to uz neposune.
skautik_ce4you (66)|16.9.2004 16:47
[QUOTE="vazoun"][QUOTE="skautik"][QUOTE="RomanCE"]V CR to cenove vyjde uplne stejne ne-li lip a je to vcetne lokalizace. V zahranici to momentalne stejne nekoupis je to celosvetove nedostupny zatim. A verim ze jakmile se to objevi jinde bude to i u nas. Problem je kdy to vlastne bude.[/QUOTE]

mno tak to nevim kde :) teda pokud uvazujeme o dealerske cene s dani vychazi me to porad stejne bez lokalizace. jak jsem rekl, objednal jsem to v usa jen proto, ze mam moznost si to dotahnout s sebou a termin mel byt o dost driv :)[/QUOTE]

to dost pochybuju, protoze usa je z dojclandu dal nez cesko a ono se to distribuuje prave odtud :-([/QUOTE]

tak to na to nema absolutne vliv :))) ten americkej trh je ponekud pritazlivejsi nez ceskej a pokud neco bude tak se to rozdeli asi tak

nemecko, francie, uk, usa :)

mimochodem VO hlasi dodavku zbozi asi takhle

FS loox 720
dostupnost 14.10.2004 (změna:16.09.2004)

pochybuji, ze to jinde v cesku bude jinak :) uz to prestava byt sranda :))