Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

[ROM][CZE][2.4.2009] TitanROM 1.0 - Jediná opravdu česká ROM pro Touch Pro :)

kecinzer_ce4you (332)|13.4.2009 16:34
titan4:
Aha, tak toho jsem si nevšiml. Hned stáhnu a vyzkouším.
Ještě jeden bug - při příchozím hovoru jak je tam to slide to answere, tak nevidím ten posuvník. Nějako zmizel. Nevím jestli to není nějakým instalovaným softem. Snad pomůže soft-reset.

EDIT: Tak v tom třetím příspěvku jsem nic takového nenašel.
BTW. je nějaká možnost zbavit se toho vestavěného HTC Task Manageru? Docela mi pije krev.
titan4 (159)|13.4.2009 18:39
Nic já jsem debil já jsem to pochopil, že myslíš start menu a ty myslíš to kontextový. Jo CAB ti na to udělám, ale budeš muset počkat do zítra.
kecinzer_ce4you (332)|13.4.2009 19:34
[quote=titan4]Nic já jsem debil já jsem to pochopil, že myslíš start menu a ty myslíš to kontextový. Jo CAB ti na to udělám, ale budeš muset počkat do zítra.[/quote]
Díky moc, to vůbec nespěchá, jak budeš mít čas.
Lucky;) (64)|13.4.2009 20:17
Co myslíte tim vestavěnym HTC Task Menu? Ty notifikace?

A co myslíte kontextovým menu?

Co pije krev mě je nový způsob psaní SMS v TF2 - jsem zvyklej na starý způsob a i když neni graficky tak vyšperkovaný, tak funkčně je pohodlnější. Nešlo by to taky nějak vypnout? Aby to bylo stejně jako v TF1.
titan4 (159)|14.4.2009 09:15
[quote=Lucky;)]A co myslíte kontextovým menu?
Co pije krev mě je nový způsob psaní SMS v TF2 - jsem zvyklej na starý způsob a i když neni graficky tak vyšperkovaný, tak funkčně je pohodlnější. Nešlo by to taky nějak vypnout? Aby to bylo stejně jako v TF1.[/quote]

To co se zobrazi kdyz ťukneš na nějaký soft menu nebo podržíš na něčem stylus(prst) třeba v průzkumníkovi

SMS: No vypnout se to podle mě nedá (aspoň nevim jak). Ale tak pokud dáš přes pravý menu (Nabídka) tak tam můžeš dát Nový, Odpovědět ,Předat dál atd. a to všechno se zobrazuje v klasickym WinMo klientovi.
Lucky;) (64)|14.4.2009 16:50
jasný, mně šlo spíš o to, že oproti tomu, když otevřu rpaha a zmáčknu tlačítko sms na klávesnici, tak tady mam například jinde tlačítko odeslat, dál se mi pravidelně stane, že si kliknu na řádku, pak až následně otevřu rapha a tím mi zmizí kurzor, někdy to (ještě jsem neobjevil na základě čeho) zobrazuje jen smsky, které jsem danému kontaktu odselal já apod., prostě opticky to vypadá líp, ale funkčně je to nedotažený (a občas na svuj postup - otevřít a zmáčknout tlačítko sms - prostě zapomenu)
Radim_S (19)|15.4.2009 09:11
Tak jsem včera flashnul verzi TP1, zatím spokojenost, akorát jsem objevil zajímavoiu chybu v překladu v počasí, místo ?asi? jasno je tam vymazat tak tam mám PRAHA - VYMAZAT :D a to se mi líbí hehe
kecinzer_ce4you (332)|15.4.2009 09:23
Tohle bude chyba překladu v TF3D.
PaJaCB (2)|15.4.2009 09:59
Ta chyba v překladu není jediná, např. na kartě Nastavení v položce Zvuk je "Kruhy" místo "Vyzvánění" (Rings) a jsou v obou verzích TF3D.
Spíše jde o to, zda je lze nějak jednoduše opravit např. editací "manila" souboru
titan4 (159)|15.4.2009 11:13
Jojo to se dá jednoduše opravit editací xml souboru. Do další verze to opravim, je ale fakt vtipný jak někdo může na telefonu u nastavení vyzvánění přeložit Rings jako Kruhy :)

To počasí je podle eng Clear takže to bude Jasno, ale opět někdo překládá bez kontextu :)
Bigis_ce4you (84)|15.4.2009 15:22
[quote=Radim_S]Tak jsem včera flashnul verzi TP1, zatím spokojenost, akorát jsem objevil zajímavoiu chybu v překladu v počasí, místo ?asi? jasno je tam vymazat tak tam mám PRAHA - VYMAZAT :D a to se mi líbí hehe[/quote]

Tohle je opravdu sranda. To i v originální ROM, která byla přeložena Interwritem jsem se nejprve divil, co to má znamenat.. VYMAZAT :D a pak mi to došlo, že to znamená JASNO :-)
Lucky;) (64)|15.4.2009 17:01
Existuje možnost, jak do TF1 narvat kalendář co je v TF2? Když si tak shrnu výhody a nevýhody (z mého pohledu podle toho co používám), tak ten kalendář z TF2 je asi jediný co mi v TF1 chybí a naopak TF2 má přecijen ještě pár bugů... Tudíž uvažuji o flashnutí verze TP1, ale rád bych tam viděl tak šikovnej kalednář jako mam v TP2 :)
titan4 (159)|15.4.2009 17:42
To asi nepůjde, ale je jenom času kdy xboxmod vydá novou verzi z produkční ROM, kde většina chyb je opravena.
vesi_ce4you (123)|15.4.2009 21:33
To titan4: Plánuješ vydání další verze? Případně kdy? Nebo tohle je poslední?
titan4 (159)|15.4.2009 23:25
Až vyjde nová verze Rhodium TF3D na který se dělá.
Radim_S (19)|16.4.2009 18:09
Tak teda smekám, po 2 dnech po flashi a provolaných cca 5 hodinách naprostá spokojenost, akorát i když jsem nainstalil ten cab aby nezhasínal display, tak stejnak zhasne a nejde mi weather database editor, neukazuje to státy a města :( nedělá Vám to taky?
titan4 (159)|16.4.2009 19:44
To bude tim, že je tam databáze z nového TF3D.Zkus WeatherMaster - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=480101 Mělo by to jít s tou novější verzí...což mě ale přivádí k tomu, že je zvláštní že to funguje v TF3D když to má jiný schéma databáze...:)
mazlik_ce4you (54)|16.4.2009 20:01
Neslo by u opery takovy to ousko v levym dolnim rohu udelat pruhledne jako u Lantis ROM? A na druhou stranu dalsi ousko s lupou...
DaveGrohl (21)|17.4.2009 15:46
Zdravím pánové,
děkuji titanovi za perfektní práci.
Každopádně nevím jestli někdo už upozorňoval, ale v položce nastavení/DATA-stáhnout počasí se mi zobrazí jen prázdné políčka s rámečky.
Teprve když kliknu do políček tak se zobrazí možnosti Automaticky stahovat počasí, Stahovat počasí během roamingu
Bigis_ce4you (84)|17.4.2009 17:14
[quote=mazlik]Neslo by u opery takovy to ousko v levym dolnim rohu udelat pruhledne jako u Lantis ROM? A na druhou stranu dalsi ousko s lupou... [/quote]

Další ouško s lupou není potřeba, akorát tě tam bude štvát. Na TP máš dole kolečko (u joisticku), které funguje stejně jako zoombar..
mazlik_ce4you (54)|18.4.2009 07:07
U LantisRom jsem tu lupu pouzival spise me stvalo zvetsovani okolo kolecka. obcas misto zvetsovani zmensuje a pomoci lupy jsem dosahl presnejsiho zvetseni. Takze podle me je lupa daleko lepsi.
Lucky;) (64)|18.4.2009 08:37
Pokud Ti místo zvětšování zmenšuje, tak to děláš špatně - musíš kroužit kolem joysticku - ve směru hodinových ručiček zvětšuje, v protisměru zmenšuje. Ale jinak přibližovat se dá i "doubletapem". (Dvakrát ťukneš do míst, který chceš přiblížit)

titan: Mám návrh pro příští verzi ROM (a začínám doufat, že si mý návrhy někam píšeš, páč už si e přestávám pamatovat :) ): Věc co se mi líbí na proven rom - když tapnu na křížek v pravym hornim rohu, tak se aplikace neminimalizuje, ale vypne se.

Jinak jsem zpozoroval ještě dva bugy, zřejmě za ně ale může nový TF:
1. Když mam otevřenej Word a rozevřu klávesnici, následně nechám zhasnout (nebo sám zhasnu displej), tak zůstanou svítit akční klávesy pod displeje (home, back, joystick apod.).
2. Zrušil jsem si SMS v TF a používám jen to klasické rozhraní přes tlačítko na klávesnici. Ovšem teď když s někým píšu ve větší frekvenci a "chat" s dotyčnou osobou nezavřu (pro lepší představu: píšu sms, dám odeslat, nic jiného nedělám, tzn. neklikám na křížek, nezavírám klávesnici, pouze zhasnu displej), tak se mi nově přichózí smsky neoznačují jako přečtené, takže mi pak bliká joystick aby mě upozornil na novou sms. Jediné, jak se toho zbavím je pak vždy vyjet z chatu s danou osobou a opět do něj vstoupit, čímž jakoby otevřu jednu sms. Když jich takto nasbírám víc, tak to musi udělat víckrát (minule jsem takhle vylejzal a vlejzal asi dvanáctkrát jen aby přestal zbytečně blikat joystick:)). U proven 1.14 s TF1 se mi tohle při naprosto stejném používání sms nestávalo, takže pokud za to nemůže TF2, tak musí být chybka někde v rom.

mazlik_ce4you (54)|18.4.2009 12:03
TP bych rekl ze ovladat umim, obcas ale konkretne zvetsovani u kolecka pozlobi... a s posuvnikem dosahnu vetsi presnosti.

Aby jsi zavrel program tamputim na krizek nepotrebujes zlepsovaci navrhy staci jen v nastaveni systemu otevrit nastaveni spravce uloh a na zalozce tlacitko si zvolis si zda se ma aplikace zavrit nebo minimalizovat.
Lucky;) (64)|18.4.2009 12:30
Aha, to jsem nevěděl, díky za info.
bartCZ_ce4you (75)|19.4.2009 10:38
Hi all,
dotaz na uživatele TitanROM :-), mohl by někdo porovnat rychlost s ROMeOS ?
Slavek69 (183)|19.4.2009 11:16
Já používám TitanROM TP1 a v porovnání s Lantisem je stejně rychlá. Lantis patří k nejrychlejším ROM vůbec a tak pochybuji, že by TitanROM byla pomalejší než ROMeOS.
sprs (16)|19.4.2009 11:16
Porovnatelná, obe rovnako rýchle.
kecinzer_ce4you (332)|20.4.2009 01:30
Zaregistroval jsem další drobonost při používání. Během hovoru, když s někým dohovořím a položím to, tak se mi na displeji zobrazí délka 0:07 u jakéhokoliv hovoru. Ve výpisu hovorů je to pak v pořádku.
Předpokládám, že se bude jednat o nějakou chybu v překreslení po probuzení telefonu (při hovoru se mi vypíná displej).
Lucky;) (64)|20.4.2009 08:40
Mně se displej nevypíná a toto se mi nestává - jen pro info :)
kecinzer_ce4you (332)|20.4.2009 09:12
Asi aplikuji ten patch na neztmívání displeje, bude to lepší.
BTW. psal tu už někdo na co je ten patch VC1 či jak se jmenuje?
Lucky;) (64)|20.4.2009 10:21
Já hlavně žádný patch neaplikoval, pouze na originál start menu a na bug s programy v TF. Ale displej se mi nestmívá, pouze se přes něj hodí krytka přes tlačítka. Používám verzi TP2.
titan4 (159)|20.4.2009 12:22
[quote=kecinzer]BTW. psal tu už někdo na co je ten patch VC1 či jak se jmenuje?[/quote]

To je bugfix nějakejch chyb v TF3D 2 přímo od autora konverze (xboxmod).

-Internet tab fixed
-music tab fixed
-start menu fixed
-stocks tab fixed
-some menu fixed
-wallpaper fixed (thx Chainfire)
-HTC photopicker fixed
-gsensor fix (thx tore)
and some others.

Ten photopicker tam asi neni, protože to vyžaduje novější album.
bahara (12)|20.4.2009 13:30
Nevydržel jsem, nainstaloval TP2 a smekám. Paradní ROMka, jen tak dál.

Pár postřehů, malinkých bugiků, nebo spíše problémků.
nainstalovány update, ale dělalo to i před ním
1/ ať najede a pracuje TP sebelíp, tak není připojena SIMka na volání. Tedy nepřijímá hovory a nevolá, teprve při snaze volat, to nabídne zámek SIM a pak už je to v pohodě.
2/ action screen i po instalaci nabízí levou volbu jako Nový..., pravá je fotoaparát, Fabliv action screen má vlevo Action, možná výstižnější název by to chtělo, např. Volba, Menu, co já vím
3/ připojení v Active Sync, poprvé v pohodě, a pak, aby mi to zareagovalo, tak musím několikrát odpojit a zase zapojit a počkat, než se to chytně.

Až to bude vychytané, bude to bomba, držím palce
titan4 (159)|20.4.2009 14:14
1) No já mám PIN na SIM zrušený takže se mi spouští automaticky, ale viděl bych to spíš na něco s TF3D
2) No tak já jsem přeložil tak jak bylo v PROven New tak jsem dal Nový, ale dá se to změnit HKLM\Software\HTC\Manila\HomeLSKText
3) Nevim nikdy se mi nestalo a to používám jak AS na notebooku tak v Device Center na Vistě na desktopu tak nevim co bych s tim mohl udělat :(
Bigis_ce4you (84)|20.4.2009 14:57
Zdravím, nepřišel již někdo na nějaký fígl s tím časem? Mě to sice osobně nedělá, ale kamarádovi, který má tuto flashku také, se u SMS zobrazuje čas o hodinu mémě. Já mám nastaveno GMT +2 Bruxelles v TF3D a GMT +2 Pretoria v systemu. Pak mám čas v pohodě, ale po restartu se mi GMT v TF3D vrátí na Prahu a v systemu na +1 Afrika. :evil:

Takže kdyby kdokoli upustil nějakou informaci jak toto dořešit. Budu rád.

EDIT: Mě se občas zobrazuje špatně čas v kalendáři.. (o hodinu posunutý zpět)
kecinzer_ce4you (332)|20.4.2009 15:35
Vím že to sem asi přímo nepatří, ale dokázal by mi někdo poradit, jak odinstalovat ten HTC Task manager?
titan4 (159)|20.4.2009 16:54
S tim časem jedině přes ovládací panely nastavit správnou časovou zónu a čas a pak nikdy neklikat na hodiny v TF3D (to znamená nemožnost používat WM budík jinak než přes ovládací panely - lépe použít jiný)
overgrounder (176)|23.4.2009 16:27
Pánové a dámy, nevím, nechci jakkoli hanit nové TF3D, ale po třech dnech testování musím podotknout, že nejidelánější kombinace s Titanovou romkou se ukázalo používání Mobile Shell verze 3. Je to opravdu skvělé a stoprocentně fungující prostředí, žádný bug, vše v CZ, prostě paráda a´la panely z Xperie. Neberte to jako reklamu, spíš už mě nabavilo řešit bugy TF3D 2, tak jsem sáhnul po této možnosti a zcela, naprosto zcela vyhovuje. Teď mám Rafika opravdu dobře poladěného. A Navíc, zdá se mi, že při vypnutým TF3D žere o něco méně i baterka. Ráno jsem měl 100%, jel jsem na navigaci cca dvě hodiny, do toho pár telefonátů a sms, konstantně připojené edge/3G a nyní jsem na 52%.
vesi_ce4you (123)|25.4.2009 10:26
To Titan4: Mohl by jsi mě prosím poradit jak při psaní sms vypnout tu nápovědu slov? V nastavení jsem vypnul doplňování slov, ale nějak to nezafungovalo. Používám verzi TP1. Díky.
Lucky;) (64)|25.4.2009 10:50
Na klávesnici si zmáčkni zelený tlačítko FN a pak mezerník (či space, chceš-li, je na něm napsáno zeleně T9). A tam místo T9 vyber ABC.

EDIT: to vše dělej když máš otevřenou nějakou sms či jinej prostor pro psaní, samo o sobě to neudělá nic
vesi_ce4you (123)|25.4.2009 17:37
Jsem pitomej, díky za radu :)
kecinzer_ce4you (332)|26.4.2009 17:44
Po delším používání Raphaela a této ROM musím říct, že je super, ale asi přestanu jakékoliv TF3D používat. Začíná mě totiž rozčilovat. Nejspíše přejdu na SPB produkty, jako jsem používal dříve na HTC Charmer. Berou daleko méně prostředků a hlavně budu moci používat klasickou today obrazovku.

Chtěl bych se tě titane zeptat, zda plánuješ vydání no-manila verze a dále také, jestli plánuješ vývoj CZ WM 6.5 ROMky.
titan4 (159)|27.4.2009 08:50
No-manila verze jak už jsem jednou psal je otázka pár minut navíc zkompilování bez TF3D takže u příští verze ji klidně můžu udělat.

S WM 6.5 to je trochu problém. Ono totiž na to žádná čeština zatim (imo) neexistuje. Použít češtinu z 6.1 by šlo možná částečně, ale nezkoušel jsem to a pořád by tam zůstalo spoustu textu který by se musel ručně dopřeložit nebo nechat v angličtině. Nejlepší by bylo počkat na MUI od MS nebo případně češtinu od Sunnysoftu.
Petr Bezruc (12)|6.5.2009 09:47
Ahoj Titan4
Moc Tě prosím o No-manila verzi WM 6.1. Používám SPB Mobile shell 3.0
dlouho jsem měl Proven1.14cz, ale Titan 1.0 je rychlejší a počeštění je na 100% :))

Děkuji za skvělou CZ ROM!!!

Causa rilphone.dll :)
v TitanRom 1.0 TP1 už je rilphone2.dll - máš k tomu nějaké info? k jaké je verzi rádia?
s původním rilphone2.dll (orig. nastaveno v registru) a radiem 1.11.25.01 i 1.14.25.05 se mi GPS po prvním locku vždycky 5x-6x resetovala.
Nahráním rilphone3 pro radio 1.14.25.05. (a nastavením registru) se GPS po soft resetu TP chytne napoprvé a vždy do 10s :D

Díky moc
PB
________________________________________________________________________________
Touch Pro s TitanROM 1.0 TP1 / Radio - 1.14.25.05 & rillphone.dll / 8GB Transcend Flash / SPB MS 3.0
hudyss (219)|6.5.2009 09:54
tu no-manillu bych taky mooc ocenil.:yes: Taky pouzivam pouze SPB mobile shell, HTC home ci TF3D /2/ me nejak nikdy nedostalo.
titan4 (159)|6.5.2009 22:06
Jo plánoval jsem nomanila verzi k další verzi, ale tu jsem plánoval až vyjde nový TF3D, ale protože to nevypadá moc dobře asi udělám nějakou revizi dřív.

K rilphone...Na 99% jsem neměnil rilphone z ofic ROM (5.05.401.1). Rozhodně jsem je testoval ale nemyslim si, že bych to zakomponoval do ROM. Pokud ano tak je to rilphone k radiu 1.12.25.19 na kterym jsem testoval agps.
Petr Bezruc (12)|7.5.2009 21:36
Ahoj Titan4,
díky moc za info k rádiu, 1.12.25.19 jsem na TitanRom 1.0 nezkoušel..
V registrech jsem od flashe nic nemenil a žádný rilphone.cab neinstaloval, ale ve složce windows byl rilphone2.dll a na HKLM\drivers\Builtin\RIL\DLL to rilphone2.dll...
... a nakonec je to jedno :) hlavně že všechen soft co používám funguje - dnes jsem se kapánek projel s oblíbeným IGO8.3 a max spokojenost ;)

Díky a fajn LOOONG weekend
kecinzer_ce4you (332)|10.5.2009 08:33
titan4:
Díky moc za no-manila, zase se ušetří nějaké to místo v paměti :).
Chtěl jsem se ale zeptat, zda ta no-manila bude obsahovat stále stejnou obrazovku při příchozím hovoru - tedy ten slide to answer čudlík?

Momentálně používám TP1 - vypnuté a SPB MobileShell a jsem naprosto spokojen. Tvá ROM opravdu nemá chybu a výdrž je prostě neuvěřitelná - 6 dní jsem nenabíjel :).
vesi_ce4you (123)|11.5.2009 22:54
To titan4: Mám problém s tím, že po nějakém čase se mi nedaří dostat do sms, snaží se ale zůstane zobrazene TF. Reinstaloval jsem rom, ale po cca 2 dnech to samé :( Nainstalováno mám jen: iGo8, PocketShield, Pocket Alarm a Total Commander. Používám verzi TP1. Díky za rady :)
zigzag (226)|13.5.2009 08:20
ja mam zase občas problém s Operou.
browser padá (to častěji) do takove té obrazovky, kdy chce WM hlásit chybu MS
a pak někdy při načítání nějaké stránky s ní vytuhne systém tak, že musim vyndat baterku (to méně často)