Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

[ROM][CZE][2.4.2009] TitanROM 1.0 - Jediná opravdu česká ROM pro Touch Pro :)

Memonick (6)|30.3.2009 20:28
No já tam zkoušel asi i manilu z tp2, tak to bude nejspíš moje chyba. Nevyděl jsem nainstalovane programy v seznamu pro odebrání, bylo tam jen windows theme. Teď zkoušim energyRom z xda a nemůžu se dočkat tvojí verze 1.
chuuva22 (26)|30.3.2009 22:23
Zdar chlape, jak to vypadá s vydáním 1.0, su tak trošku nedočkavec, zatím mám aktuální ofic od HTC, chtěl bych zkusit tu tvoju:)
titan4 (159)|30.3.2009 22:39
Dolaďuju....btw no nazdar to vidim, že se něco posere, když na to čeká tolik lidí :)
Hodo (99)|30.3.2009 22:48
Taky už jsem natěšenej, ale nemá smysl to uspěchávat, spíš je lepší o tejden čekat dýl, než flashovat každej tejden novou verzi, která řeší starý bugy a semtam nějakej novej přidá. Takže trpělivě čekám, kdyby bylo zapotřebí s něčím vypomoct, co bych mohl zvládnout (např. překlady viz výše), moje nabídka stále platí ...
Jinak díky titanovi4 za jeho dozajista vyčerpávající a záslužnou práci ;-)
titan4 (159)|30.3.2009 22:58
Ono jak s tim dělám tak jediný bugy co potkávám tak jsou s novym TouchFlo a ty já bohužel neovlivním.
vesi_ce4you (123)|31.3.2009 08:35
Ono je otázkou jestli tam nové TF dávat za každou cenu. Já jsem teď měl pár romek s novým TF, ale třeba zobrazování sms, atd je vážně tristní :( Myslím, že kdyby jsi tam dal starší TF se záložkou kalendář (která je vážně dobrá a použitelná) a která existuje i pro starší TF, tak předejdeš většině problémů a jeho použitelnost je více-méně stejná, alespoň do doby než se nové TF odladí, což je podle mě tak na měsíc dva...
3rza_ce4you (0)|31.3.2009 09:09
Dotaz k 0.2 Beta, jak dlouhej máte přibližně interval než telefon při příchozím hovoru ukáže fotku a začne hrát správnou melodii? Na ROMeOS to bylo prakticky okamžitě. U této ROM to trvá poměrně dlouho. Fotka se zobrazí za cca 1 - 2 sekundy a melodie začne hrát přibližně po 4 sekundách.
zigzag (226)|31.3.2009 09:15
musim rict, ze oproti puvodni ROM (od T-Mobile) nevidim zadny rozdil ve vydrzi baterie. stale tak den, max. 1,5 dne. ale jinak jsem s touhle ROM spokojen.

pozn.: a změnilo se oznamování binárních/šichrovaných sms z ebanky. předtím než mi přišla požadovaná sms, tak se spustila aplikace Služba STK a na cca 5 sekund zapípala, a pak přišla SMS. nyní se služba STK sice viditelně nespustí, ale telefon začne houkat a pípat, jako kdyby chtěl vyhlásit poplach .), a pak příjde SMS .
kecinzer_ce4you (332)|31.3.2009 17:53
Pokud vím, tak titan4 plánuje více verzí s TF3D i TF3D2, takže to pak bude jen na vás. A záložka kalendáře sice do staré TF3D existuje, ale zdaleka není tak funkční jako v nové verzi.
Myslím, že to je čistě na uživateli a jeho preferencích. Pokud chce ověřenou stabilitu, zvolí staré TF3D, pokud chce nové funkce a sem tam nějakou tu mouchu, tak nové TF3D :)
caruzo (2)|31.3.2009 18:26
A bude aj verzia bez TF?
kecinzer_ce4you (332)|31.3.2009 21:22
Nechci se nikoho dotknout, ale občas mi zde přijdou uživatelé trochu natvrdlí. Stačí se podívat do několika prvních příspěvků tématu, kde je vše popsáno.
Ve druhém příspěvku stojí, že se připravují 2 verze - TP1 a TP2. O no-TP se nepíše, takže se nechystá. Každopádně myslím, že když se najde více uživatelů (s tímto požadavkem), tak titan4 vydá i tuto verzi :).
zigzag (226)|1.4.2009 07:32
existuje nejaka moznost jak nastavit, aby se kalendar po kliknuti na udalost na home otevrel v zobrazeni mesice?
vesi_ce4you (123)|1.4.2009 11:06
Tak další chybička

(poslední řádek, špatně se zobrazuje "ř")
titan4 (159)|1.4.2009 11:49
Jojo vim, to je špatný překlad celýho BTBPP (tisk přes BT). Bude opraveno.
Trottel (54)|1.4.2009 13:07
titan4, těch chybiček je tam víc. Bohužel si nepamutuju, které soubory to jsou, ale myslím, že jsem objevil minimálně tři, kde bylo chybné zobrazení znaků (můžu to projet a dát vědět, které to jsou).
Jinak díky za skvělou ROM. Vyzkoušel jsem jich hodně (PROven, Energy, Latin, Elite, ...), ale tahle je podle mne asi nejpovedenější - plně v češtině, rychlá, stabilní, bez různých zbytečných programů (alespoň pro mne) a bez bugů. Už se těším na verzi 1.0. Pokud budeš chtít pomoc s úpravou češtiny v manile a mui souborech, jsem plně k dispozici.
titan4 (159)|1.4.2009 13:29
Já vim to jsou nicméně chyby navlečené z mui z varia. Ty na které jsem narazil tak jsem opravil ale je možný, že takových tam bude víc určitě pokud na nějaký narazíš tak mi dej vědět.
kecinzer_ce4you (332)|1.4.2009 15:49
titan4:
Jak to tedy ještě dlouho vidíš na vydání? Nemohu se dočkat :D
titan4 (159)|1.4.2009 16:07
Nebuď zvědavej, budeš brzo starej a ne takový roztomilý miminko :P Ne tak kdybych to co mám uploadnul teď tak bych se mohl vymlouvat na apríl, hmmmmm :) TP1 verze je teoreticky hotová, v TP2 jsem přidal facebook záložku do kontaktů, ale má to pár problémů tak to asi odstranim a nechám jako cab, jinak až na těch pár bugů v tom TF3D to je podle mě taky vcelku OK.

Kdy ? Možná dneska, spíš zítra.

Co se týká noManila verze není problém ji udělat, ale není to priorita, takže ji klidně udělám ale vyjde pozdějc než standardní verze s TF3D.
titan4 (159)|2.4.2009 14:22
[h]Nová verze 1.0[/h]
- 2 verze - TP1 a TP2
- update na build 21038
- V základu nastaven PagePool na 24MB
- Oprava Odesílání souborů přes BT
- Oprava češtiny v několika MUI (díky Trottel)
- Přidán InCall Recording - nahrávání hovorů (částečný vlastní překlad - nepřekládal jsem věci, které jsem nikde nenašel - nechci překládat bez kontextu)
- Přidán Total Commander
- Novější verze Opery + podpora Flash
- SQLCE Mobile update na verzi 3.5
- HTC Calculator z Diamond 2
- Další věcičky z Diamond 2 včetně SensorSDK pro automatické otáčení
- Odstraněn Customer Feedback
- Ikonka na stav baterie je barevná a má procenta :)
- Nový Phonecanvas s krytkou přes tlačítka
[color=blue]Pouze ve verzi TP1:[/color]
- Do TouchFlo 3D přidány záložky Kalendář a Historie hovorů
[color=blue]Pouze ve verzi TP2:[/color]
- HTC TouchFlo 3D 2.0 z Touch Pro 2 (Rhodium) Beta 1 + Nejnovější opravy (včetně podaplikace na správu kontaktů)
- HTC Menu Enhancement - nové menu od HTC uzpůsobené pro práci prsty
- HTC Notification Enhancement - nový vzhled notifikací -
- Aplikace pro správu kontaktů a Notifikace nejsou kompletně v češtině

Odkazy ke stažení jsou uveřejněny v prvním příspěvku.
chuuva22 (26)|2.4.2009 15:32
ahoj,chtěl sem udělat hardSPL,ale pokaždé jak vše odklikám,tak mi touch spadne a úplně se vypne..nevíte někdo co s tím posím?chci si dát z originál ROM tady tu od titana,čekal sem na ni a najednou tohle..:(
titan4 (159)|2.4.2009 16:12
Zkoušel jsi podle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=410150 toto ?
[quote]NOTE 2: anyone having problems with the device entering SSPL automatically, please copy SSPLManual.exe from second attachment to the device and run it. then once the screen is black, run RUU manually. i.e. you run the RUU on the PC, if it isn't obvious.[/quote]
titan4 (159)|2.4.2009 16:38
Tak uploadnuto a připraveno ke stažení. Sám jsem moc zvědavej jaká verze bude stahovanější :)

[h][color=red]Uživatele verze TP2 prosím o přečtení informací ve 4. příspěvku.[/color][/h]
Maxel Petr (5)|2.4.2009 18:04
DÍK ZA SUPER PRÁCI. JEN V T2 SE PŘES START NEDOSTANU NA NASTAVENÍ A PROGRAMY. JINAK T1 ZATÍM V POHODĚ.
Lucky;) (64)|2.4.2009 18:51
Tak mám staženo a flashnuto, verzi TP2 a pro začátek mam dotaz: Když teď kliknu na start, objeví se ta samá obrazovka jako když v TF3D najedu na programy... Předpokládám, že tak je to schválně, ale je to funkce TF2, nebo je to Tvoje práce? Pokud Tvoje práce, dá se to nějak přenastavit na klasické menu?

Jinak teď jsem teprve flashnul, takže nemam nic moc vyzkoušeno. Postupně sem budu dávat své dojmy :) (editací tohoto příspěvku)

EDIT1:
1.) Nepřišel jsem na to, jak se dostat do klasického nastavení.
2.) Pokud budu chtít přenstavit karty v TouchFlo, co si mám stáhnout? Ten samý configurátor pro diamonda, jako je na touchflo 1?

EDIT2:
Už tam mám klasické menu - mnohem lepší (pro mě)
1. Chtěl jsem si do TF3D některé karty dokonce přidat, tak jak jsem na ně zvyklý z PROven 1.14 CZ a sice následující - seznam hovorů, a samostatnou kartu komunikace (tam co se zapíná/vypíná wifi apod.)
2. Chválim umístění fotoaparátu jako možnosti hned v základu, místo druhé možnost telefon, kam se snadno dostano zmáčknutím tlačítka, bych raděj viděl to co má provenka a sicě možnost "Nový", kde po kliknutí na to vyjedou možnosti "Nový kontakt", "Nová událost" apod. Není to nutné, ale docela jsem si na to zvyk, uvažuj o tom do příští verze ;)
3. Je nějaký zúůsob, jak si ve složce programy (v klasickém menu) vytvořit vlastní podsložky?
titan4 (159)|2.4.2009 19:04
Start obrazovka je takhle defaultní stav na Touch Pro 2 - Záložka Programy normálně zobrazena není
Pro změnu nastavení je CAB v 3. příspěvku.

Na všechny programy se dá dostat pomocí levého spodního tlačítka Vše
Na nastavení se dá dostat přes záložku Nastavení a levého spodního tlačítka Vše. (Odkaz nastavení v programech (ve startu odkazuje na záložku Nastavení v TF3D)

Co se týče karet pokud ti jde o změnu pořádí nebo nezobrazování některých karet je na to přímo volba v Nastavení TF3D
Lucky;) (64)|2.4.2009 21:19
Jinak jsem ještě chtěl říct, že na kartě Nastavení (v TF) je možnost Další (nikoli vše, jako u programů) a když jsem na to klikal, nedělo se vůbec nic. Nevim, zda se jedná o bug TF2, zřejmě ano. Každopádně klasické menu funguje bez problému.
titan4 (159)|2.4.2009 21:37
Hmm tak tohleto, že ten odkaz nic nedělal se mi stal jednou, ale po Soft Resetu se to spravilo samo a od tý doby se mi to nepodařilo reprodukovat. Asi jo asi je to bug v TF3D.

Co se týče složek v Programech. Stačí v průzkumníkovi nebo v TC vlízt do složky \Windows\Nabídka Start\Programy a tady si s tim dělat co chceš. Já jsem to chtěl rozložit do složek, ale pak jsem se k tomu už nějak nedostal :(

A ten TF3D Config...tady nevim. Jedině to vyzkoušet. Můžu se podívat jestli se to dá stejně naeditovat jako ve starym TF3D. Soubor ve kterym se nastavuje to jaké záložky jsou vidět je \Windows\26948339_manila takže třeba když si ho zkusíš zazálohovat a zkusíš ten TF3D Config a jestli se to nějak rozmrší tak to obnovit. Ale nevim jestli to nesahá ještě někam jinam.

Na ten Action Screen by se dal udělat CAB.
Memonick (6)|2.4.2009 22:40
Tak jsem flashnul verzi TP2 a jsem naprosto nadšený, jako by byla rom od HTC :-) .
Co se týká úprav TF3D 2 tak pokud vim tak se zatim na xda neobjevila žádná utilitka na jeho úpravy (zatim je třeba vystačit s funkcema které dodalo samo HTC) Staré tweakovací nástroje nejde ani zpustit, hlásí chybu.
Našel jsem zatím jednu chybu která je ale chybou v nová manille a to že při nastavování budíku přes TF jsou názvy dní v angličtině a týden začíná nedělí.

Každopadně díky moc za tuhle rom.
titan4 (159)|3.4.2009 00:45
Jo ty dny jsou pokud jsem správně pochopil buď Hardcoded (nejsou v MUI, ale přímo v aplikaci) nebo jsou jako obrázky (což je snad ještě retardovanější). A když už zkoušíš ten budík tak bacha na ten bug s časem (viz. 4. příspěvek)
kecinzer_ce4you (332)|3.4.2009 00:54
Kurnik, mi nějak nechodili informace na maila, jsem to promeškal :D. Jdu hned sosat.
chuuva22 (26)|3.4.2009 08:19
Ahoj, velká pochvala co se týče manilly a tak vůbets všeho co se nové 1.0 ROMky týka..bomba!
Ale..našel sem pár zásadních věcí,které mi docela vadí:
1) když v programové záložce najedu na cokoliv,spustí se mi u toho i start
2) po softresetu pokaždé co najedu do záložky programy,tak se mi v každé jiné záložce na liště ukáže na levo "vše" a na pravo "odstranit",tudíž
3) když se mi pokazí ty hodiny, jak už si psal, nemůžu si je spravit, protože ani nahoře nemám OK:(, to samé všude jinde, žádná editace kontaktů, ani ničeho podobného:(

Zatím měním na ofic ROM, ale není to známka toho žš by ROM byl špatná.. Smekám klobouk před tebou chlape!!!!!!!!!


EDIT: Jo a prosimtě kam se poděl tvůj skin na thumbCal???mohl bys ho eště upnout prosím?
titan4 (159)|3.4.2009 10:14
1) Ono totiž v reálném TF3D na Rhodiu záložka Programy vůbec neni. Možná když se zakáže nový start tak to dělat nebude :/
2) Njn, o tom bugu vim. Akorát se u mě nějak nevyskytoval tak sem myslel, že sem ho tam nahrál :(
Oprava : http://repo.titan4.eu/soft keys sticking Programs.zip
Je třeba nejprv vypnout TF3D, nakopírovat soubor v zipu do \Windows a znovu spustit TF3D
3) Divný, to se mi ani jednou nestalo, zkoušel jsem s tim teď dělat psí kusy, ale prostě ne a ne se mi něco takovýho stát :(

EDIT) Já sem nikdy thumbCal ani nepoužíval takže jsem určitě ani nedělal žádný skin :)
Lucky;) (64)|3.4.2009 10:48
Ještě k budíku, krom těch dní se taky v anglině objevuje menu co vyskočí když budík začne zvonit. (takže drobnost)

Taky mi začala zlobit wifina, resp. certifikát (školní síť chce certifikát) - nahrál jsem ho, připojil se, surfoval a najednou to padlo a při pokusu o znovu připojení to chtělo certfikát. Tak ho nahraju - nešlo to. Dam SW reset, připojim, chce to znova heslo, při vyplňování to skočilo na úvodní stránku TF, takže se t opět nepřipojilo. Dal jsem znova připojit a opět to chtělo certifikát - pak už nebyl čas to dál řešit. Zase s tim budu laborovat v pondělí ve škole, ale tak jsem ted měnil Radio, tak možná za to může ono. Tzn. že tuto informaci sem dávám hlavně proto, kdyby se někomu s touhle romkou stalo něco podobnýho...
titan4 (159)|3.4.2009 11:20
Ta angličtina je součást nepřeloženýho notification managera.

Heh nechodíš na ČVUT FEL ? Tam je eduroam s pochybnym nastavením pomocí certifikátů, mě se to tenkrát nepodařilo pořádně roběhat ani na notebooku. :D Já jsem wifi testoval akorát v domácím prostředí s WPA šifrováním heslem a tady to šlo...
Lucky;) (64)|3.4.2009 14:54
na ČVUT sice nechodim, nýbrž na UJEP, ale eduroam je u nás taky - nějak se vyskytuje na vícero VŠ... ale tak je to možný, že za to může ta síť, já jí pořádně neprovětral ani nikdy předtim, jen jsem se dneska zrovna nudil :)

EDIT: jinak jsem zjistil, že tohle TF má seznam hovorů zase trochu jinej, než byl předtim a odpadá tak nutnost mít tento seznam na samostatný kartě, tudíž jediný, co mi teď v TF chybí je samostatná karta komunikace (v ideálním případě by na tý kartě komunikace byla ještě možnost GPS, která by automaticky spouštěla nainstalovaný SW - tak jak to známe z E-TENů) a to co jsem zmiňoval - místo možnosti Telefon na úvodní obrazovce bych raděj viděl možnost Nový (nebo asi spíše Vytvořit by zěnlo líp, ale princip stejnej)...
jinak zatim naprostá spokojenost, tim, že jsem flashnul o nový rádio (australský), tak i třeba to připojení wifi je o dost rychlejší, nový TF je super, bugy, které obsahuje nejsou nikterak zásadní (max kazí dojem, to přežiju) a jinak jsem neobjevil bug, kterej by byl bugem romky...

Jediný co se mi stalo (opět ale spíše TF) jednou při spojení s PC kabelem se mi v menu co vyskočí (tam kde vybíráte ActiveSync, Diskovou jednotku, Modem) změnil font na nějakej šílenej, ale p odkliknutí vše normální a znova už se mi to nepodařilo zopakovat. Takže nějaká haluz :)

titan4 (159)|3.4.2009 15:20
To se mi taky parkrát stalo :( Ono ten dialog normálně používá font, který nemá českou podporu a přes registry používá klasickou tahomu, ale přijde mi že to někdy zablbne tady a u softwarové EzInput klávesnice
kecinzer_ce4you (332)|3.4.2009 16:08
Tak za chvilku půjdu flashovat :).
Chtěl bych se ještě zeptat, zda do ROM mohu bez ztráty dat nahrát nějaké hezčí ikonky nahoru - ty základní bíle si mi už nelíbí.
A za druhé, chápu to tak, že když je v ROM implementován ten incall recorder, tak mi bude fungovat i plně Resco Audio Recorder na nahrávání hovorů? Tzn. že bude slyšet i protistrana?
titan4 (159)|3.4.2009 16:20
Určitě můžeš já jsem takovej suchar na tohle tak mám radši tu klasiku :)

InCall Recorder je software od HTC, který při hovoru umožnuje přes menu spoustit nahrávání (oboustranné) hovoru. Jestli to umožní používání jinýho softu tak aby nahrávala obě strany nevim, ale vyzkoušej to a když to nepůjde tak zkusim najít někde nějaký řešení.
Slavek69 (183)|3.4.2009 16:31
Na 4pda.info píší, že Resco Audio Recorder a Vito Audio Notes jsou s In Call Recorder v lonfliktu, takže bych to moc nedoporučoval.
kecinzer_ce4you (332)|3.4.2009 17:33
Ještě bych měl pár dotazů, ikdyž se to netýká přímo ROM.
1) Když kliknu na horní lištu, zobrazí se mi nabídka co chci za ikonku, stisknu jí, ale místo aby se otevřela, tak se mi spustí ten nový upozorňovač, ale z něj opravdu nevím, jak např. otevřít ikonku E atd.
2) Když si na záložku uživatelů přidám nějaké kontakty, jak je pak můžu přeházet (pořadí), je to vůbec možné? BTW. za velké plus považuji, že se zde zobrazuje už jen "zobrazit jako" a ne celé jméno s přezdívkou.
titan4 (159)|3.4.2009 19:42
1) Ne, to je vlastnost nového systému notifikací od HTC.
2) Podle mě neni, z tohohle hlediska je to stejný jako původní TF3D
Mike 77 (19)|3.4.2009 23:04
Ahoj nejde mi stáhnout verze TP2, nemůže to někdo hodit jinam než na rapidshare? hází mi to chybu při 99,9%, díky
chuuva22 (26)|4.4.2009 00:10
není to chyba,to ti jen antivir maže(nebo ukládá do karantény) dotyčný soubor..zkus na chvíli odstavit ochranu:)
Mike 77 (19)|4.4.2009 09:10
no antivir i firewall mám vypnutej, ale prostě to nestáhnu, dejte sem pls nějakej jinej link, třeba na úschovnu nebo ulož to, díky předem
kecinzer_ce4you (332)|4.4.2009 09:43
Nalzel jsem problém s Jeyo Mobile Companion 2.1. Nejde se mi připojit. Píše mi to Please start comman on device manulay. Přitom s verzí 0.2 mi to šlo.
Jeyo používám na zálohu SMS a hovorů.
Lucky;) (64)|4.4.2009 10:40
Tak jsem nahrál opravu na bug se záložkou Programy (jak po najetí zůstane všude svítit Vše a pomůže jen SW reset), přesně podle návodu ze třetího příspěvku. Pro jistotu - vypnu TF, nakopíruju staženej soubor tak jak je (tzn. nerozbalenej), zapnu TF a ještě pro jistotu reset. A vůbec mi to nepomohlo - pochopil jsem něco špatně, nebo jsem smolař?
titan4 (159)|4.4.2009 12:12
Musíš do \Windows nahrát ten soubor co je uvnitř toho zipu ne ten zip.
Lucky;) (64)|4.4.2009 12:52
jejej, tak jsem špatně pochopil formulaci... nicméně, ani tak mi to nefunguje :( nešlo by to vyřešit nějakym cabem? já vypnu TF, nakopíruju ten soubor, zeptá se mě to na přepsání, potvrdim, zapnu TF, najedu na programy, najedu kamkoli jinam a zase mu všude svítí Vše... zkoušel jsem i dělat SW mezi jednotlivými kroky a nic...

jinak aby se tu nenašlo ještě mně podobný natvrdlo, doporučuji přeformulovat návod na: Je třeba nejprv vypnout TF3D, soubor obsažený v zipu rozbalit a nakopírovat do \Windows a znovu spustit TF3D.

EDIT: když si přidávám kontakt mezi oblíbené (to co se mi zobrazuje v TF, tuším, že se ta karta jmenuje Lidé), tak se mi na kartě kontaktů vpravo, překrývají písmenka - je to bug, či vlastnost nového TF? a je to tak schválně?
mazlik_ce4you (54)|4.4.2009 13:17
Nevim jestli uz tu nekde tento bug je, ale pro jistotu... V nastaveni TP1 pres TF3D (treba zvuk) nejsou videt popisky asi stejna barva fontu a pozadi? Au po vybrani polozky se objevi text a pak i zustava zobrazen.
titan4 (159)|4.4.2009 13:27
Dělá to ještě někomu ? V nastavení jsem žádný změny nedělal a bohužel to můžu vyzkoušet až v pondělí.