Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

[ROM][CZE][2.4.2009] TitanROM 1.0 - Jediná opravdu česká ROM pro Touch Pro :)

Slavek69 (183)|4.4.2009 17:14
Také mi to v TP1 dělá. Nejde vidět písmo.
Luboussek (30)|4.4.2009 19:20
taky tak. ale pokud si na řádek tapnu, tak se text objeví
Bigis_ce4you (84)|4.4.2009 22:28
Ahoj, mám zájem vyzkpoušet ROM s TF3D TP2. Ale ani po vypnutí AV a FW nelze stáhnout. Zkusy by někdo prosím uploadnout na jiný server, jestli to není tím? Dík za info.
Lucky;) (64)|5.4.2009 00:33
snažil jsem se to upnout na edisk, ale muj net toho není schopen, je mi líto...

SMAZAT
Mike 77 (19)|5.4.2009 09:53
a najde se někdo jinej, kdo by to uploadnul jinam než na Rapidshare? pls
Lucky;) (64)|5.4.2009 10:50
nakonec se mi po mnoha neúspěšných pokusech podařilo dostat verzi s TP2 na edisk, až dostanu titanovo požehnání, hodím vám sem odkaz
Mike 77 (19)|5.4.2009 11:18
díkes
titan4 (159)|5.4.2009 12:21
[quote=Lucky;)]nakonec se mi po mnoha neúspěšných pokusech podařilo dostat verzi s TP2 na edisk, až dostanu titanovo požehnání, hodím vám sem odkaz[/quote]

Dík, já jsem teď o víkendu mimo použitelnej internet. Byl bych radši kdybys ten link poslal těm co ho chtějí přes PM, ať si můžu trochu držet statistiky. :)
Lucky;) (64)|5.4.2009 12:36
ok, není problém...

Takže kdo chce link na verzi TP2 na edisk a ještě ho neobdržel jako zprávu, nechť mi napíše SZ.
titan4 (159)|5.4.2009 22:16
[h]Fix V1D pro TouchFlo 3D 2.0 (Pouze pro verzi TP2)[/h]

xboxmod vydal nový fix pro TF3D 2:
ke stažení [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Opravuje to celkem dost bugů takže bych si dovolil to jako upgrade doporučit pro všechny uživatele verze TP2.
Lucky;) (64)|6.4.2009 09:16
titane můžeš hodit link na nějakej thread s tim fixem? nebo stačí jen zkopčit seznam oprav... jsem to nainstalil, ale základní dva bugy (ty nejhorší) zůstaly - čas se mi stále mění, po najetí na programy mi stále všude zůstává nápis Vše :( uvažuju, že než se tohle spraví, tak nahodim verzi TP1...

btw, jak to vidíš s tim vytvořenim cabu na tu změnu TF3D v tom smyslu, že místo Telefon by byla nabídka Nový?

EDIT: na vyřešení bugu s časem mě napadl fígl, takové provizorní řešení, teď jsem to zkusil a funguje - v nastavení (přes menu start) neměňte časové pásmo, ale pouze čas, pokud vám nevadí mít nastavené špatné časové pásmo, tak se vám čas nebude měnit ani po kliknutí na budík...
titan4 (159)|6.4.2009 09:58
ActionScreen (Nový na home záložce): tady

Co se týče těch programů, zkus to s tímhle CABem. Opět je třeba nejprv vypnout TF3D nainstalovat, zapnout. Dej mi vědět jestli to pomůže. Ono je totiž divný, že ten problém se nevyskytuje všude, já ho třeba nemám a to jsem onen fix ani neinstaloval.

Bug s časem se nespraví, žádným fixem. Na to je třeba naportovat novější verzi TF3D 2 a na to je třeba nejprve naportovat PhoneCanvas z Topazu.

Všechny fixy pochazejí odsud.
killer_007 (15)|6.4.2009 11:23
Caues lidi, tak jsem včera večer fleshnul novou romku od titana a velka pochvala co se tyce rychlosti jen par bugu. Tak jestli nebude nejakej reseni nahodou.
1. Stahl jsem si CAB kterym dostanu na uvodni obrazovku misto tlacitka telefon novy a to funguje.Bohuzel potom co prejede na zalozku programy uz tam nadosmrti mam vse a odstanit:(
2. Nefunguje mi program NODATA. Sice jsem zatim nevsiml ze by se chtelo samo neco pripojitk netu, ale projistotu se ten program fakt hodi. Po instalaci a pusteni hlasi ze se naskytla v programu nodata.exe neocekavana chyba a je potreba ho ukoncit:( Reinstal ani cokoli jineho nepomohlo:(
3. Kdyz otevru HTC tak TF vypada mega divne v tom smyslu ze sem tam casto nejaky napis nevejde nebo se neco prekryva:( ale to jde spi o estetiku.
4. ROM je super na rychlost a nejsou tam zbytecne veci. Fakt paradní práce!!!!!
titan4 (159)|6.4.2009 11:27
[quote=kecinzer]Nalzel jsem problém s Jeyo Mobile Companion 2.1. Nejde se mi připojit. Píše mi to Please start comman on device manulay. Přitom s verzí 0.2 mi to šlo.
Jeyo používám na zálohu SMS a hovorů.[/quote]

Tak jsem se dostal k tomu tohle vyzkoušet a mě to funguje v pohodě. Zkus SR,restart compu a jestli ti to neblokuje nějaký firewall.
Lucky;) (64)|6.4.2009 11:37
1. actionscreen jede, super, díky
2. ani tento cab nepomohl, ovšem mam zajímavý poznatek - mně se po najetí na programy zobrazí pouze možnost Vše a jak psal kenny (a jak jsem ověřil soukromou konzultací), jemu se zobrazí vlevo Vše a vpravo Odstranit -> každýmu to prostě dělá něco jinýho

nemohou to způsobovat rádia? dlužno dodat, že jiný SW v tom asi prsty nemá, pže jsem po flashi ROM nic neinstalil, takže mě napadají jen dvě možnosti - buď to nějak souvisí (zcela nelogicky) s kartou, ať už s jejím obsahem či s kartou jako takovou, nebo to souvisí s rádiem (taky se mi nezdá moc pravděpodobné), já mam australské... a jinak už to fakt nechápu...

jinak kenny má pravdu v jedný věci - při otevření rapha a překlopení TF se tam nevejde položka Seznam Hovorů, je tam jen seznam hov, a proto ta obrazovka najednou působí divně, ale nevim, jestli je to řešitelný, to spíš bude na těch, kdo řešej nový TF jako takový

EDIT: teď mě ještě kenny upozornil na jednu věc, o který jsem nevěděl - když dlouze podržíte tlačíko pro příjem hovoru, vyskočí chybová hláška - s kennym jsme oba měli předchozí cz rom (provena) a tam se prý takto dal spusti správce úloh
killer_007 (15)|6.4.2009 11:40
Jeste jsem nasel jeden bug, do ted sem mel provena a kdyz sem podrzel zelene tlacitko telefonu tak mi naskocil spravce uloh. Tady mi naskoci chyba v nejakem zastupci a nic vic. Netusite?

Dik;)
titan4 (159)|6.4.2009 11:50
Tak jsem trochu zkoumal. To zůstávání soft menu se děje jenom když se zruší manilácké Start Menu - Jak už jsem psal záložka Programy normálně není součástí TF3D tak nevim jestli to je řešitelný. :( (minimálně na to zatím žádne řešení není. Jediný co můžu poskytnout je CAB co skryje záložku Programy.

EDIT: To že nevidíš Odstranit znamená, že si žádnýho zástupce nepřidal, ty výchozí se smazat nedají, protože opět ta záložka funguje jako Start.

Ty nápisy co se nevejdou na obrazovku - To je jednoduchý TF3D 2 je převedený z WVGA rozlišení. Takže se takovýhle věci dají očekávat. Hlavní problém je v tom, že "Call History" je kratší než "Seznam hovorů" :) Nicméně to se dá opravit leda tak přejmenováním té položky.
EDIT: Je btw pravda, že to hov by si kdekdo mohl interpretovat špatně :)

To s tim tlačítkem je vtipný, osobně jsem totiž nikdy nezkoušel ho držet :) Zkusím se podívat jak je to řešený. Neví někdo co to dělá/jestli to něco dělá v ofic ROM ?
killer_007 (15)|6.4.2009 11:54
V ofiko ROM myslim ze podrzeni zeleneho tlacitka nedelalo nic, neni to zas tak zasadni bug jen ze z provena jsem byl zvyklej na spravce uloh ale tady je nahore takze mi to nevadi a mohl bych pozadat o CAB na zruseni zalozky program? Stejne ja osbne ji nikdy nepouzivam ale obcas na ni najedu:) A to stim po otevreni HTC je spis detail na krase jak psal titan to asi nijak vyresit nepujde:)
Lucky;) (64)|6.4.2009 12:19
připojuji se k žádosti o cab se zrušením programů - sice jsem je používal, ale raděj si oblíbené programy hodim do start menu, než se prát s tim bugem :)
titan4 (159)|6.4.2009 12:20
Udělal jsem vlastní fix na ty soft klávesy. Zkuste to prosím někdo a dejte mi vědět, mně to pomohlo.

Tady
Slavek69 (183)|6.4.2009 12:28
Objevil jsem bug v TP1. Složka \Windows\Start Menu\ je úplně prázdná a nejde si tím pádem rozdělit programy do podsložek ve složce Programy. Jde to nějak opravit?
killer_007 (15)|6.4.2009 12:29
Ses zlatej ja mam problem vyresen. Pro upresneni sem to instaloval tak jsem jsem radji vypnul TF pak jsem to nainstaloval po instalu to chtelo reset tk jsem ho dal a uz to frci:) diky moc:)
titan4 (159)|6.4.2009 12:30
Jo funguje to ale když se dá odstranit tak se dole názvy tlačítek nezmění :) Což je sice lepší než ten stav předtím ale ještě si s tím pohraju

[quote=Slavek69]Objevil jsem bug v TP1. Složka \Windows\Start Menu\ je úplně prázdná a nejde si tím pádem rozdělit programy do podsložek ve složce Programy. Jde to nějak opravit?[/quote]

Protože se to jmenuje Nabídka Start ;)
Slavek69 (183)|6.4.2009 12:34
jj. Už jsem na to kápnul. Teď s tím právě laboruji.
Lucky;) (64)|6.4.2009 12:49
Taky mi to taky pomohlo, sice jsem musel Rapha celkem třikrát resetovat, pže mi po instalaci a automatickym resetu dvakrát vytuhnul. Ale už se chytil a funguje... díky! :)
Teď už se TF chová v podstatě k mé naprosté spokojenosti, takže si chrochtám blahem :)
titan4 (159)|6.4.2009 13:22
OK tak poslední verze fixu na tu záložku Programy: smazáno

Dle mých testů plně funkční. (S tím původním se špatně zobrazovali soft menu při odstraňování a Odstranit se objevovalo vždycky)

EDIT: OK Testy jsou na hovno, protože s tímhle nejdou ty programy spouštět !
killer_007 (15)|6.4.2009 14:09
Jak nejdou spoustet? Me jdou spouste programy ze zalozky programy z TF,ale obcas mi presto jeste vyskoci nabidka start.

Po konzultaci s Lucky jsem narazil na zajimavy problem:
Kdyz jsem mel proven tak jsem byl zvykly tichi rezim a vibrace nastavovat timto zpusobem:
klikl jsem do hodrni listi nekde kolem ukazatele baterie pak se mi ukazalo menu stav systemu a tam jsem klikl na repracek a tam sjem si nastavil hlasitost ci tichy rezim nebo vibrace. Zde kdyz v menu stav systemu kliknu na repracek ukaze se mi pouz nejaka tabulka notifikace. A lucky tvrdi ze tam ten repracek vubec nema pouze kdyz ma vibrace nebo tichy rezim jestli jsem to spravne pochopil.
Chtel bych se zeptat jak to funguje ostatnim.
Vim ze nastavit hlasitost nebo rezim se da i pomoci HW tlacitk na boku HTC, ale radeji pouzivam vse SW to se pak nenici ty HW tlacitka. Vim ze jdes spis hlavne o zvyk.

Ale chtel bych se zeptat jak tohle komu funguje.... ;)
titan4 (159)|6.4.2009 14:22
To se týkalo jinýho fixu, který jsem na chvíli uveřejnil ale nefungoval ;)

Už jsem psal toto je standardní stav kvůli novému systému notifikací od HTC. Takže způsob jedině nastavit si to na červený telefonek nebo použít tlačítka pro hlasitost. Nebo zakázat nové notifikace :)
killer_007 (15)|7.4.2009 18:21
Cgo tak po prvnim dnu pouzivani jsem riel mozna na dalsi bugy. Jedna mi pekelne malo vydrzi baterie. Pri beznem pouzivani kdyz mi s provenem vydrzel HTC tak 1,5 dne tady mam baterku ani ne za pul dne prazdnou. Nevim cim to muze byt. Napadlo me jestli trebas nebezi neco na pozadi nonstop a nevytezuje zbytecne CPu ale task manaher kteryho jsem chtel pouzit mi nejde ani spust.
A dalsi chybke z emi obcas nechce objevit nabidka start a je nutny reset.
Jak jste na tom vy ostatni prisli jste na neco nebo nemate podny problem jako ja?
Lucky;) (64)|7.4.2009 18:34
Co se baterky týče - po osmý ráno jsem to sundal z nabiječky, takže v provozu cca 10 hodiny, z toho cca 30 minut poslouchání mp3, cca 30 minut wifi (naplno), dva krátký hovory (dohromady to nebyly ani dvě minuty). Jedna SMS a celkově možná hodina hraní kuliček (částečně se překrývá s posloucháním mp3). Jo a ještě asi 30 minut psaní ve wordu. A teď jsem na 58%. Vážně nedokážu posoudit, jestli mi provenka žrala víc či míň a taky jsem si změnil rádio, takže těžko posuzovat.

Start se mi otvírá normálně, jen přemejšlím, jestli neni snížena citlivost displeje (nezkoumal jsem to). Pže občas na něco musim kliknout vícekrát, aby se akce provedla (pak se provede v poho a rychle). Jen při listování v TF (mezi jednotlivými listy) se to občas na chvilku jakoby kousne, ale pak se to zase rozjede.

Závěr - já žádné výrazné bugy nepozoruji.
overgrounder (176)|7.4.2009 20:55
Zdarec, lidičky, tak jsem po delsí odmlce a čekání na finální TitanROM TP2 konečně nainstalil a nechal to těch pár dnů uležet k testování. Čili, předem, velký dík Titanovi za jeho práci (samozřejmě i dalším, kteří se více méně na podíleli na překladech)!!! Opravdu skvěle odvedená práce! I já jsem těch ROMek vyzkoušel mnoho, nakonec jsem zakotvil kvůli stabilitě u PROven 2.4 a australským rádiu. Na "Titanku" jsem se těšil jak malej Jarda. A jsem nadmíru spokojený!
Nebudu zde rozebírat řadu bugů, o kterých zde diskutuje nejvíce. Nevím, čím to je, ale mně například jde budík z TF nastavovat úplně normálně, čas se nemění. Po flashi jsem nezadával časové pásmo, to se mi samo aktualizuje při synchornizaci - možná to je ten důvod. Vše mi funguje normálně, jde jen o zvyk s novějším prostředím. Jediná věc, která mě zajímá, je to, proč se mi Raph po příchozí sms sám neprobudí a neukáže notifikaci. Marně jsem vzpomínal, kde to šlo nastvaovat, ale nevzpomněl jsem si. Když tak mě někdo nakopněte :-)
Jinak, pro normálního uživatele, který s Raphem především pracuje a až pak hraje, je tahle romka stoprocentně použitelná.Těch pár nedodělků ze strany TF3D skousne každý! Čili, za mě: já jsem spokojený a navrhuji těm, kteří jsou na tom podobně, poslat nějakou tu korunku na Titanův účet. On to dělá zadarmo, ale my mu můžeme vyjádřit svůj dík. Kdo je pro???
Lucky;) (64)|7.4.2009 21:36
Nejsem proti, zvlášť jestli to bude titana motivovat dělat do budoucna další verze (například až bude k dispozici odladěne TF2).

Jinak objevil jsem ještě jeden bug, který s ROMkou souvisí nepřímo - při nainstalování actionscreenu a jeho použití při otevřenym raphovi chudák actionscreen vůbec neví co má dělat (nijak se neupraví) a v podstatě z něj není nic vidět - nevím, jestli je to řešitelné.
titan4 (159)|7.4.2009 21:44
Tady máš CAB na probouzení při příchozí SMS. Poté co se mi jednou stalo, že jsem při takové příchozí SMS zavolal svoji doktorce na soukromej mobil v půl desátý večer to nepoužívám :)

[quote]Jinak objevil jsem ještě jeden bug, který s ROMkou souvisí nepřímo - při nainstalování actionscreenu a jeho použití při otevřenym raphovi chudák actionscreen vůbec neví co má dělat (nijak se neupraví) a v podstatě z něj není nic vidět - nevím, jestli je to řešitelné. [/quote]
No s tím já nic neudělám takhle je udělaná ta aplikace (původně pro Diamond, který landscape mód v základu nemá). Vzal jsem tenhle přímo z PROvena, ale podívám se po novější verzi.
overgrounder (176)|8.4.2009 08:55
diky za ten cab, funguje. ted uz jen jeden problemek. nainstalil jsem caby
na disable start menu a novy (jako u proven), ale od te chvile po najeti na
zalozku programy a vraceni se zpet na hlavni zalozku mi tam visi "vse" a
"odstranit" jako sw klavesy a nejde s tim hnout. jen restart. vim, ze se to tu uz nekde r
esilo, tak spis jestli to treba nesouvisi s temi caby.
titan4 (159)|8.4.2009 09:25
Tady máš fix na ty soft klávesy z programů. Akorát to přidává jiný minibug, že se na záložce Programy při odstraňování nezmění názvy soft kláves, ale asi lepší než to předtím :) Jinak to bude fixlý až vyjde nová verze TF3D 2 (stejně jako většina jiných problémů)
shakin_ce4you (2)|8.4.2009 20:50
Mám HTC teprve pár dní.Nicméně jsem se pustil do flashe nové ROM.Stará byla od Vodafonu a značně mi něco žralo baterku.Tudíž jsem se rozhodl nainstalovat novou od Titana.Je velmi dobrá a musím uznat, že i po flashnutí nového radia se mi výdrž baterie zvýšila.
A teď k dotazu.
Nějak nemohu najít Soft reset a ještě jeden prográmek na nastavení vyzvánění který byl v původní ROM.
Poradíte prosím někdo?
Moc díky
titan4 (159)|8.4.2009 21:05
Na to vyzvánění nemáš na mysli MP3 Trimmer ? Tam si můžeš osekat mp3 a udělat z toho vyzvánění. Jestli jo tak ti zítra uploadnu cab.
mazlik_ce4you (54)|8.4.2009 21:07
Softreset je ta mala dirka napravo vedle miniusb.
shakin_ce4you (2)|9.4.2009 10:37
To je presne ono.Diky moc.A jeste jeden hloupy dotaz.Jak vypnout to napovidani slov ve psani sms.Nejak jsem to nemohl najit.Jinak super prace!To nelze zaplatit penezi.
titan4 (159)|9.4.2009 12:39
MP3 Trimmer CZ (HTC aplikace pro osekávání MP3 pro vyzvánění)

Stačí si zobrazit softwarovou klávesnici a přepnout na tlačítku ABC/T9.

EDIT: Pokud pořád platí, že někdo chcete přispět na další vývoj ROM libovolným finančním příspěvkem, přidal jsem možnost na konec prvního příspěvku. Děkuji :)
overgrounder (176)|9.4.2009 20:53
Ano, z mé strany to pořád platí :-) Jinak jsem zvědavý, kolik se skutečně najde dobrovolníků :-)

SMAZAT
killer_007 (15)|10.4.2009 17:26
Cago lidi ,
tak mam docela zasadni problem. Kombinace origo radia + ROM od titana, kombinace australskeho radia + ROM od titana mi sezere baterku bez jakekoli cinnosti ani ne za pul dne zkousel jsem HW reset vubec nic neinstalovat a nic. Vratil jsem tam zpet verzi PROVEN co sjem do ted mel + australske radio a abterka drzi uplne perfektne at delam co delam. Nevite si s tim nekdo rady. Zkousle jsem i ruzne task managery jestli nebezi neco na pozadi a nic jsme neodhalil. Muj odhad je ze tam asi neco pobezi protoze HTC se zahriva pomerne dost. Ovsem s Provenem a s australskym radiem je vsechno naprosto OK.
Jinak chci pochvalit titana opravdu jeho ROM je o proti Provenovi znacne rychlejsi a to o dost!!

Diky za odpovedi a pekny velikonoce ;)
titan4 (159)|10.4.2009 17:36
Já nevim, používám 1.12.25.19 a baterie je to poslední co by mě trápilo vydrží bez problémů několik dní, ale je fakt, že já jsem neměl s výdrží problém nikdy tak nevim jestli ten telefon moc málo využívám nebo mám jenom nějakou pochybně dobrou baterku.
killer_007 (15)|10.4.2009 17:45
s origo rom me beterka daval tak den a vecer mela treba 30% ale protoze htc pouzivam fakt moc. Pak jsem nechal radio te duz nevim verzi ale bylo to origo od htc pak sjem tam dal provena eng tam baterka taky byla v pohode pak sjem dal provena cz tam taky byla baterka v pohode pak sjem fleshnul titana a uz to bylo zle po pul dni a tojsem se trebas jenom 2x podival na hodiny byla pryc. Pak jsem na doporuceni luckyho fleshnul jeste na australske radio a taky to nepomohlo tak jsem zkousel HR a ruzny voloviny ale pomohl az flesh zpet na provena cz. ted baterka frci oki... tak ja nevim no ale fakt me moc mrzi ze nemuzu pouzivat tuhle super romku:(
vesi_ce4you (123)|12.4.2009 18:55
S baterkou na Titanově rom problém nemám. Takže nemyslím, že by to bylo rom. Jinak určitě za zmínku stojí, že na jeho rom mě zatím nejlíp běhá navigace (má nejmenší gps lag) z těch romek co jsem zatím měl. Sice to ještě není ideální, ale už použitelné.
kecinzer_ce4you (332)|12.4.2009 20:29
Musím velice pochválit ROM ohledně navigace - konečně mi zmizel (totálně) GPS lag. Nevím teď jestli to není i radiem, ale konečně jsem se dočkal :D.
Jinak bych měl ještě pár připomínek hlavně ohledně menu v TF3D2. Sice jsem pořád chtěl to menu na ovládání prstem, ale zjistil jsem, že v landscape modu je to dosti nepoužitelné. Protože v menu jsou vidět jen 3 položky a musí se pořád listovat prstem.
Bylo by možné udělat nějaký CAB, nebo vydávat ještě 2 verze s TF3D3 zvlášť klasické popup menu a zvlášť to nové prstové?
korps (134)|12.4.2009 23:40
titan4 (159)|13.4.2009 10:42
[quote=kecinzer]Bylo by možné udělat nějaký CAB, nebo vydávat ještě 2 verze s TF3D3 zvlášť klasické popup menu a zvlášť to nové prstové?[/quote]

CAB na tohle je celou dobu ve 3. příspěvku mezi ostatníma ;)
Lucky;) (64)|13.4.2009 11:39
Objevil jsem zajímavý bug, který mi pro někoho mohl být dost nepříjemný. Pokud mi přijde SMS je u ní uveden čas o hodinu starší. Všiml jsem si toho včera, když mi odpoveď na sms, kterou jsem poslal v půl devátý přišla v půl osmý :)

Možné důvody:
1. Mám australské rádio
2. Kvůli obvházení bugu s časem jsem nechal nastaveno časové pásmo, které se automaticky přehazoval a jen o hodinu změnil čas.
Bigis_ce4you (84)|13.4.2009 16:10
Zdravím. Co řeší Fix V1D pro TouchFlo 3D 2.0 (Pouze pro verzi TP2)?