Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

[ROM][CZE][2.4.2009] TitanROM 1.0 - Jediná opravdu česká ROM pro Touch Pro :)

Tooms (2)|13.5.2009 15:02
Prosím, podařilo se někomu rozchodit RDP klienta pro WM? Mám verzi TP1 a po instalaci jsou všechna pole bílá (a prázdná), takže vytvořit nové pripojení je zhola nemožné. RDP používám docela pravidelně a nerad bych se vzdával Titana jen kvůli jedné chybce (čímž děkuji Titanovi za skvělou ROM).
titan4 (159)|13.5.2009 15:25
Jediný co mě napadá, je že aplikace otevírá MUI podle nastavení to znamená, že hledá 0405.mui pro češtinu ale najde jenom 0409.mui z angličtiny. Zkusil bych teda přejmenovat nainstalovaný soubor něco.0409.mui na něco.0405.mui jestli to nepomůže.
Tooms (2)|13.5.2009 16:25
Zkusil jsem přejmenovat soubor a nepomohlo, tak jsem ho přejmenoval zpět na původní variantu a hle - klient najednou začal fungovat. Nevím, jak je to možné, každopádně děkuji za radu. :-)
gard_ce4you (73)|13.5.2009 21:36
Touch Pro (MDA Vario IV) mám pouze týden a ROM TP2 používám zatím jen 4 dny. Vše funguje bez problémů. Skvělá práce :yes:
Jen bych se chtěl zeptat, jestli je možné nějak změnit v kalendáři TF3D první den v týdnu na pondělí.
Nemůžu si uvědomit, zda i v originální T-M ROM byla také první den neděle :oops:
titan4 (159)|13.5.2009 23:07
xboxmod (autor konverze na VGA) tvrdí, že v této verzi to nejde, ale viděl jsem screenshoty z retail verze kde to tak je takže předpokládám, že pokud opravdu vyjde na VGA tak tam to nejspíš půjde nastavit.
bartCZ_ce4you (75)|14.5.2009 08:47
dotaz, nechci aby mi sms hned vyskocila na displej, asi jsem lama, jak ji vypnout ?
Radim_S (19)|14.5.2009 09:51
Pokud se nepletu tak Start/Nastaveni/Zvuky a .../Upozornění/Nová zpráva SMS/zobrazit zprávu na displaji - vypnout
GOTO_ce4you (19)|14.5.2009 09:51
nevim jak u Titan ale normal je to
settings->sound¬ifications->notifications->massaging:new text massage-> odskrkni display massage on screen
Radim_S (19)|14.5.2009 09:54
hezká odpověď česko anglická v jedné minutě BRAVO :D
kecinzer_ce4you (332)|14.5.2009 14:40
Tak nějak pozoruji, že mám v TP1 verzi nějak pomalý fotoaparát a při vysunutí klávesnice trvá strašně dlouho přepnutí na tu MN klávesnici. To mi dřív s TP2 nedělalo.
Nevím zda je to ROM celkově, nebo že nepoužívám TF3D?
Má někdo podobný problém?
martin_m_ce4you (200)|14.5.2009 19:25
tak u mě jede foťák i klávesnice svižně jak na předešlém lantisu. také mám tp1. a musím říct, titane, todle je opravdu mazec romka!!!!! je rychlejší než poslední public verze lantisu! zatím vše instaluju a ladím aby to bylo k obrazu mémů ale prozatím naprostá bomba!

EDIT: tak zatím po nainstalování běží vše svižně a v pořádku, až na jednu věc, nějak mi blbne zobrazování baterky, respektive nabíjení. buď se třeba v záhlaví programů nebo spuštěných oken nezobrazuje a pokud, tak třeba špatně. viz:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Radim_S (19)|15.5.2009 09:56
používím stejnou ROM ale ukazatel baterky je úplně v poho, tohle jsem na displayi nikde neviděl, to musí dělat nějaká aplikace:no:
martin_m_ce4you (200)|15.5.2009 10:34
ale ten problém, že se mě baterka nezobrazovala už byl hned po flashi! nicméně narazil jsem na další problém. kontakty jsem si obnovil ze zálohy (sprite backup) ale jakmile mi například dojde sms od nějakého čísla, tak se v sms zobrazí poue číslo namísto jména. pokud vytvořím nový kontakt a z jeho čísla pošlu sms, tak se sms ukáže vpořádku, tedy jméno odesilatele. nechci přepisovat všechny kontakty .( stalo se to někomu?

EDIT: kontakty vyřešeny trošku prapodivným způsobem. obnovený kontakt jsem otevřel, zvolil editovat, hned zavřel a teď už se sms ukazují dobře.

jen ještě nevíte, kde změním velikost písma ve zprávách??? jsou strašně velké. jsem zvyklý na menší.
2Titan: prosím tě, myslíš, že bys byl schopný udělat cab, aby se po zapnutí bluetooth automaticky zapla i viditelnost zařízení?
titan4 (159)|15.5.2009 11:24
Velikost písma ve zprávách stačí zmenšit kolečkodpadem na spodu jako v opeře a u fotek.
S tim BT. No když si v nastavení BT zapneš viditelnost tak aspoň u mě to zůstane i když se BT vypne a znova zapne.

EDIT: A s těma kontaktama to je podle mě bug ve WinMo taky jsem se s tim setkal po obnovení ze záloh, že u starých SMS nebo hovorů se mi objevovalo jenom číslo a jak přišlo něco novýho tak tam už to bylo správně.
martin_m_ce4you (200)|15.5.2009 11:33
jezdím prstem jak šílený a nic, velikost sms se ani nehne (pozor, nemám na mysli zprávy v tf3d, ale zprávy co sou klasicky v systému) .( v opeře zoomování funguje. a co se bluetooth týče, tak po každém zapnutí musím do nastavení a viditelnost zapnout .( nezapíná se to samo

EDIT: no u mě to s kontakty bylo obráceně, ze zálohy bylo vše ok a nové byly špatné, pouze čísla! musel sem kontakty editovat a už je to ok.
titan4 (159)|15.5.2009 11:53
Divný. Já jsem to zkoušel takhle.
1) Mám vyplý BT. Jdu do nastavení a klepnu na viditelnost (tim se zapne i BT)
2) Přes TF3D vypnu BT
3) Zase ho zapnu a je i s viditelností
Mě nenapadá způsob jakym by se dalo udělat to aby to automaticky nastavovalo. Osobně k tomu nějak ani nevidim důvod, protože viditelnost je třeba jenom pro spárování a to zrovna moc často nedělám.
martin_m_ce4you (200)|15.5.2009 11:57
no já tf3d nepoužívám. používám mobile shell 3. pokud vlezu do nastavení, zapnu viditelnost, tím zapnu i bluetooth, a následně ho v mobile shellu vypnu a následně zapnu, viditelnost se nezapne. já tudle věc používám dost často pro příjem souborů z jiných zařízení. pokud to nejde, tak to překousnu. každopádně se mě líbí česká sw klávesnice. chyběla mi .) parádní rom. děkuji!!!
kecinzer_ce4you (332)|15.5.2009 13:01
Zajímavé, něco jsem poklikal v nastavení foťáku a teď běhá jak blesk :D. Ale to překlápění je pořád stejně pomalé (myslím přepnutí na MN SYM). Nejhorší je, že i když si v normálním portrait nastavim Mobilnaut SYM, přepnu do landscape, zpět, tak s emi tam hodí bílá klávesnička - nechápu :). No zkusím ten Mobilnaut SYM přeinstalovat a uvidíme.
martin_m:
Také používám Mobile Shell a líbí se mi zde možnost stáhnout fotky ke kontaktům z Facebooku, bohužel nevím, jak dostat ty fotky i do Outlooku v PC - nějak něfunguje sync nebo co :(. Nemáš s tím také problémy?
titan4 (159)|15.5.2009 13:08
Mě se to normálně přiřadilo kontaktům a přes sync se to dostalo do outlooku. Ten mobilnaut nevim mě to taky někdy dělá a dělalo mi to i dřív když jsem používal jinou ROM a nainstaloval jsem si to. :(
martin_m_ce4you (200)|15.5.2009 13:19
>kecinzer:
facebook jsem před nějakým časem zavrhl. a co se outlooku týče tak taky. jednou jsem synchronizoval kontakty a hle, všechny z tel byly smazány, ikdyž v nastavení sem měl aby v případě konfliktu zůstaly věci v tel zachovány. a podruhé jak jsem si vytvořil nějaký kontakt a synchronizoval s outlookem tak po úspěšné synchronizaci se jaksi kontakt odmítal v outlooku zobrazit. a i při dalších pokusech tam nebyl. byly tam pouze kontakty z uplně první synchronizace, změny které jsem provedl outlook nebral vážně. takže facebook a outlook už nikdy .)

EDIT: jo a nevím proč, ale když teď připojím rafa k pc pomocí kablu, vyskočí na mě okénko jak chci tel připojit (tak jak to mám v nastavení) a za sekundu hned automaticky naskočí okénko, že se připojuje s activesync a tabulka co mi dává na výběr jak chci připojit zmizí. né, že by mi to vadilo, ale jen jestli to nedělá i vám
Petr Bezruc (12)|16.5.2009 11:35
Ahoj Titan4,
psal jsi, že No-manila rom release je prace na pár minut... prosím zkus si je najít...
díky moc

titan4 (159)|16.5.2009 22:39
No já jsem původně sliboval, že ji udělám s další verzí kterou mám rozdělanou (a bude plná překvapení), ale jestli se k tomu v pondělí dostanu tak uploadnu i tu stávající. Problém je v tom, že popravdě nevim v jakym stavu mám kitchen tý starý verze, protože novou dělám úplně odznova. V pondělí se na to podívám.
Petr Bezruc (12)|17.5.2009 09:56
Ahoj Titan4, díky!!! už se těším na no-manila stávající i na tu novou verzi :))
minulý týden jsem si udělal pracovní exkurzi nejen do Jeseníků ale taky do WM6.5 (Proven4.1) ... natěšila mě recenze na -> , ale po tom co jsem se díky "novému" systému menu málem uklikal (téměř vždy jsem musel pro dosáhnutí stejné funkce kliknout 2x místo 1x :( ) a taky co se mi po dvou třech dnech začaly procenta baterky ztrácet přímo před očima (3% za dvě minuty Igo8, coreplayer, mobipocket, obnovím kontakty neinstalačním PIM Backupem a pak už jenom používám...

.... je tam zpátky TitanRom 1.0 TP1 ;)
Díky za skvělou ROM!

PB
________________________________________________________________________________
Touch Pro s TitanROM 1.0 TP1 / Radio - 1.14.25.05 & rillphone.dll / 8GB Transcend Flash / SPB MS 3.0
kecinzer_ce4you (332)|17.5.2009 12:13
Asi jste mě nepochopili. Synchronizace mi samo funguje perfektně i fotek. Jen mám problém, když si stáhnu fotku přes Mobile Shell z Facebooku, tak se mi sice ke kontaktu v telefonu přiřadí, ale do Outlooku v PC se nedostane.

Jinak jsem zjistil to pomalé přepínání SYM klávesnice - dělát to bohužel Mobile Shell.

Začínám uvažovat nad tím, že veškeré tyto nadstavby zruším a budu používat klasicku HomeScreen.
TheMelin (1642)|17.5.2009 13:18
I já mám bohužel negativní zkušenosti s WM 6.5, ale i s WM 6.1 build 21042 kde mizí neuvěřitelně rychle baterie a ani změna radia nepomáhá. Teď jsem tam šoupl stařičkou PROven 1.08 a baterie stojí na místě a nechce ubívat :) tedy ubívá, ale strašně pomalu oproti novějším buildům. Za nadstandard se platí a tím placením bude asi rychlejší ubytek baterie.
voda2 (112)|17.5.2009 15:46
Chcem sa spytat kedze toto je cz rom ci je tam len cestina alebo je mozne zvolit aj en (windows i tf3d2)?
titan4 (159)|17.5.2009 17:13
Systém je pouze CZ ale u TF3D je i en-US, protože to je údajně vyžadovanej jazyk.
titan4 (159)|18.5.2009 11:07
Do prvního příspěvku přidána noManila verze.
martin_m_ce4you (200)|18.5.2009 12:53
[quote=titan4]No já jsem původně sliboval, že ji udělám s další verzí kterou mám rozdělanou (a bude plná překvapení), ale jestli se k tomu v pondělí dostanu tak uploadnu i tu stávající. Problém je v tom, že popravdě nevim v jakym stavu mám kitchen tý starý verze, protože novou dělám úplně odznova. V pondělí se na to podívám.[/quote]

A můžeme vědět jaká to jsou ta překvapení? Docela jsi nás navnadil xD
EDIT// mě by se hodně líbila implentace těch nových bílých ikonek do taskabaru z wm6.5 .)

[quote=titan4]
S WM 6.5 to je trochu problém. Ono totiž na to žádná čeština zatim (imo) neexistuje. Použít češtinu z 6.1 by šlo možná částečně, ale nezkoušel jsem to a pořád by tam zůstalo spoustu textu který by se musel ručně dopřeložit nebo nechat v angličtině. Nejlepší by bylo počkat na MUI od MS nebo případně češtinu od Sunnysoftu.[/quote]

jedna česká 6.5 romka už je:
[code]https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=32811[/code]
pro asus p750. nevím ale na jakém základu je ta čeština stavěná. monžá se nějak domluvit s pitkou na té češtině (ale já kdysi (jak jsem ještě měl p750ku) u něj pohořel, když sem po něm chtěl htc task manager, tak mě bylo sděleno, že ne). možná uspěješ
kecinzer_ce4you (332)|19.5.2009 17:47
titan4:
Ty plánuješ nějakou novou verzi ROM?
Já jen že jsem se teď rozhodl trochu testovat, ale jestli chystáš něco VELKÉHO, tak počkám ještě :).
kecinzer_ce4you (332)|19.5.2009 22:14
Právě jsem nainstaloval noManila verzi - super, díky moc. Jen mám takovej pocit, že s TP1 verzí jsem měl (když jsem si nastavil jiný skin) barvu Start Menu stejnou s tím skinem, ale teď je start pořád černý (otevřený). Možná se mi to jen zdá a před tím to bylo stejné, ale nevím no :).
koddet (0)|20.5.2009 12:07
Mohl by mi prosím někdo objasnit, v čem je lepší noManilla verze? Používám totiž Titan TP2, ale mám vypnuté TouchFlo, nějak jsem si na něj nezvyknul. Byla by pro mě lepší volba noManilla vezre?

Líbí se mi posuvné kontextové menu a krytka přes tlačítka při hovoru - je to záležitost pouze TP2 nebo Windows Mobile?
TheMelin (1642)|20.5.2009 12:28
Je to v podstatě jedno, v noManila verzi bude více místa pro uložení dat (myslím kolem 10MB navíc). Posuvńík pro příjem hovorů s Manilou nemá co dělat, je to plugin od HTC. Jestli je dán do noManila verze netuším.
titan4 (159)|20.5.2009 13:10
to koddet
Kontextové menu je exkluzivní pro TP2 verzi (no dá se doinstalovat CABem do ostatních verzí). Jediný rozdíl tak je ve volném místě ve Storage. Proti TP1 ušetříš 10MB proti TP2 kolem 30MB. PhoneCanvas je stejný ve všech verzích.
vesi_ce4you (123)|20.5.2009 14:28
To Titan4: Nevím jestli to tu náhodou není a jen jsem to přehlédl, ale na xda-developers se už objevili CZ mui k WM 6.5 tady
Memonick (6)|20.5.2009 17:30
A jestli se nemylim tak uz na tom Titan pracuje. Staci se jen podivat do te diskuze.
titan4 (159)|20.5.2009 18:30
Jak z těch 507 stránek jsi schopnej vyšťourat jediný 2 moje příspěvky je nad moje porozumění :D Doopravdy byla moje představa o překvapení naivní, nicméně chystám do ROM minimálně ještě jednu hodně výraznou věc, kterou imo v aktuální době žádná jiná ROM nemá :)
Memonick (6)|20.5.2009 21:42
(ne)Šťastná náhoda :-) Omlouvám se jestli jsem prozradil co jsem neměl, každopádně se moc těším protože WM6.5 jsem si dost oblíbil.
kecinzer_ce4you (332)|21.5.2009 02:26
Tak jako tak to bude překvapení titane :). Já se moc těším. Je mi fakt trapné, že momentálně nepracuji, protože dokončuji diplomku, jinak bych ti už poslal nějaký ten příspěvek, který tě ale v budoucnu rozhodně nemine, protože tvoje ROM je prostě DA BEST! Nyní tedy jen velké poděkování.
titan4 (159)|21.5.2009 09:03
Nj ohledně budoucna já se nějak pořád nemůžu zbavit myšlenek na upgrade na TouchPro 2 :oops:
Lucky;) (64)|21.5.2009 09:54
kašli na upgrade, touch pro 2 je ošklivý :D
Petr Bezruc (12)|21.5.2009 09:58
Ahoj Titan4!

SUPER!!! Díky MOC!!! No-manila rocks :D

Hm... za Touch pro 2 bych nedal peníze je v tom ten samej HW a displej je sice větší ale díky tomu už logicky není tak úžasně jemnej.. Nechci Ti radit, ale počkat na mašinku s novým 32bit Qualcomm Snapdragon QSD8250, 1000MHz
to by mohla být pecka ... a nebo něco s Marvellem..?

pěkný den
PB
titan4 (159)|21.5.2009 10:39
Spíš jsem slintal na SuperStar s Tegrou :) Btw mě nepřijde TP2 ošklivej spíš naopak líbí se mi víc než Raphael, ale uznávám, že z velký části je to jenom o tom displeji.

Ale k topicu. Mám dotaz k někomu kdo má eng 6.5 ROM. Můžete mi napsat co je tady v angličtině ?
kecinzer_ce4you (332)|21.5.2009 11:00
Podle mě tam bude "Správce SIM". Ale to čtu na 6.1.
titan4 (159)|21.5.2009 11:12
Skvělý dík už jsem našel kde jsem na co zapomněl :)
kecinzer_ce4you (332)|21.5.2009 12:04
Když vidím to krásný vyskakovací menu, tak slintám.
Nehodláš ho nahrazovat tím menu z TF3D2? Tohle se mi líbí o dost víc :).
To jsem totiž vyzkoušel PROven WM6.5 a tam právě to jiné menu :(.
jambe (45)|21.5.2009 12:54
Zdravim, vzhledem k tomu ze ma eng je chaba velice jsem uvital tvoji titanROM. Dekuji za ni, ale chtel bych se zeptat na par veci co mi dela a nelibi se mi nebo nato nemuzu prijit. Sorry ale jsem jen uzivatel zadny IT technik ;-))
1/ Nemuzu najit kde se ted nastavi automaticke vypnuti dispeje, nasel jsem jen snizeni podsviceni a baterie se mi vybiji kdyz to neudelam rucne
2/ Pri pripojenem rafiku k NB a pri prijatem hovoru se mi odpoji AS, to by mi nevadilo ale po ukonceni hovoru se temer s pravidelnosti jiz nespoji a musim udelat softreset rafika ((
3/ Vzhledem k tomu ze dost casto za den jezdim autem, uvital bych nejakou pomoc na jednodussi pristup k zapnuti a vypnuti Bluetooth, aby se mi nevybijela zbytecne baterka.
Na zaver pls pisni mi na mejla cislo uctu, rad prispeji za kvalitni SW. ( neumim to poslat pres kartu (( sorry )

jambezavinacemail.cz
titan4 (159)|21.5.2009 13:20
1) No mám teď novou verzi takže nevim jestli to je tak i na 6.1, ale zkus Nastavení -> Systém -> Napájení -> Upřesnit -> Vypnout zařízení pokud není používáno
2) Opět můžu otestovat jenom na nové 6.5 verzi a tam se AS při přijmutí hovoru neukončí. Btw. nepomůže ani odpojit a znovu zapojit ?
3) V nové verzi pokud bys chtěl používat Titanium je celkem rychlý přístup k vypínání wifi a bluetooth. Jinak zkus ActionScreen - povaluje se na něj odkaz někde ve třetím příspěvku. Přídá ti na Home Screen TF3D softmenu Nový kde jsou tlačítka na přepínání WiFi a BT.
kecinzer_ce4you (332)|22.5.2009 11:49
1) Nastavuje se to tak i v 6.1 potvrzuji :)
2) To odpojování mi dělá taky, jestli to už v 6.5 nedělá, tak mám další důvod pro tuto verzi :). Jinak ale stačí odpojit/připojit kabel, žádný soft-reset.

titan4:
Musím se zeptat na jednu věc. Když vlezeš do nastavení ve WM 6.5 a dostaneš se třeba na záložku osobní a tam si otevřeš informace o vlastníkovi, něco tam vyplniš, potvrdíš - hodí tě to zpět na home screen? Tohle mi zatím dělaly veškeré 6.5 verze co jsem testoval a docela mě to štve. Rád bych se totiž vrátil na tu obrazovku osobní.
titan4 (159)|22.5.2009 12:26
To je imo vlastnost nového start menu, že poté co spustíš cokoli tak se do start menu už nevrátíš a musíš jít zpátky. S tim asi nic nenadělám.