Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - WM6.5 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.23081 5.3.0 rc - XeeDition

Skacko (36)|9.4.2009 11:39
pri přeflashovani na posledni build mi nejde zadat pin :(
pitka (1346)|9.4.2009 13:26
Ikony upravit půjdou, rovněž lehce doladit start WIFI. I když je to stejný problém s WIFI co byl na 6.1, je to opět problém zastaralého driveru.
Odebral jsem klávesy dialeru, takže kdo má zapnuto při startu PIN tak bohužel nelze zadat.
V další verzi bude vše odladěno.
Skacko (36)|9.4.2009 13:34
a ještě jeden malý detail, ve WMP chybí skiny ;)
pitka (1346)|9.4.2009 15:28
Nic takového nechybí, stačí koukat a hledat......... jsou tam dokonce 3 skiny :O
pitka (1346)|9.4.2009 16:21
[color=red]V11.1 je venku.[/color]
- upraveny ikony a menu grid k zobrazování ikon v 32x32 (BT ikonu nechám až na final)
- přidán vstupní dialer
- upraven wifi delay
kesu (548)|11.4.2009 17:59
To pitka, měl bych na tebe prosbu. Na tvých ROM (6.1 i 6.5) mi neběhá program na geocaching - Geoscout 2. má nějaký problém se zapisem do nějaké knihovny. Mohl bys to testnout a odstranit. U konkurence (Eržika pro Diamond) to tvurce odstranil nějakou lehkou úpravou v ROM.
pitka (1346)|11.4.2009 20:45
Takový pisatel o mobile SW, by si sám mohl stáhnout sqlserver. Anebo přímo instalovat z instalátoru tohoto sw, který je součástí instalátoru.
tenenet_ce4you (43)|11.4.2009 22:20
nainstaloval som si poslednu romku WM a mam problem pri synchronizacii mam nastavene synchronizovat iba kontakty a kalendar, vsetko prebehne ok, ale nikde mi mena v kalendari neukazuje, iba v danom dni v kalendari WM ale napr na SBSH Calendar nic, a dokonca ani na SPB Diary nič a okrem toho všetky programy od SPB a SBSH idu na 100%
kesu (548)|12.4.2009 01:58
[quote=pitka]Takový pisatel o mobile SW, by si sám mohl stáhnout sqlserver. Anebo přímo instalovat z instalátoru tohoto sw, který je součástí instalátoru.
[/quote]

Díky za postrčení...už to šlape
pitka (1346)|12.4.2009 11:34
to Tenenet :
k velikým nocím vydám verzi s 2I500. Zkus prosím tě replikovat stejný proces s touto verzí a dej mi vědět.
Také dávejte vědět jestli s jakoukoliv předchozí verzí postavené na 6.5 beta problém existoval či nikoliv.;)


[color=red]v12 je venku postaveno na 2I500[/color]
změn je opět více než v předchozích verzích, navíc :
- změna PP na 6MB (128ačkaři jásajíííí...;) )
- Flash update
- widgets core update
-
kesu (548)|12.4.2009 18:04
Tak že první postřehy:
+ PP přidal na svižnosti
+ Wifi je perfektní, vše funguje jak má
+ Menší ikony jsou přehlednější i když zaleží jak to má bý skutečně


- Nefunguje program Titanizer3 na úpravu Titania, čím to? (dříve zmiňovaný soft jede)
- Velký Problém u SMS....Přijde SMS otevřu ji z Today, potvrdím přečtení, SMS se zavře a skočí to do seznamu zpráv, kde to někdy vytuhne uplne nebo dost dlouho nic nedělá. (Také je videt čast puvodní zpravy v te liste hned nad seznamem zpráv (jak je prepínac složek) - vypadá to na nějakou častecne grafickou chybu. Také možné zavislá od počtu SMS v paměti. V poslední verzi mi to vytuhne témeř u každé SMS (dříve to delalo jen občas)

EDIT:\\ Po pripojení k PC se to trochu stabilizovalo, tak ze SMS uz fungujou v ramci možností normalne, uvidíme jak dlouho to vydrží
tenenet_ce4you (43)|12.4.2009 18:09
To Pitka:

Tak problém pretrváva aj nadalej.... skusim tam hodit 6.1 - tku a uvidime

tak nie, chyba je niekde v SBSH, v outloku mam mená sú v kategórii sviatky a SBSH ich nejako "nevidí" a ani ja :( nuž ak niekto vie ako na to, budem rád ak ma popostrčí :)
pitka (1346)|12.4.2009 19:22
to Kesu :
jj máš pravdu s SMS. Zlobí ti jen přes "chome today" nebo skrze "zprávy" ?
Můžeš povrdit jestli to funguje pomaleji i po restartu ?
Proces se jmenuje tmail.exe a můžeš i sledovat jeho moduly.

to Tenenet :
je SBSH (asi Calendar Touch) plně kompatibilní s 6.5 ?
kesu (548)|12.4.2009 19:26
Provedl sem reset nekolikrat, ale beze změny. Dělalo to jak z Today tak ze Zpráv. Z ničeho nic se to rozběhlo po připojení k PC a od ty doby to funguje. Tak nemam možnost to testnout, uvidím v průbehu používání
pitka (1346)|12.4.2009 19:33
to Kesu :
mě to zlobilo do 1 restartu, poté zatím OK. Vypadá to jako přílišné vytížení výše zmíněného procesu.
Uvidíme, budu zkoumat.
kesu (548)|12.4.2009 19:52
Delaly to i předchozí verze, ale jen nekdy.

Koukal si na ten titanizer, kde by mohl být problém? myslím si že je to zajímavý soft, který by mohl být i na pevno integrovan. Nainstalovat jde, prehazet položky taky, ale po kliknutí na "save" diplej zbělá a změny se neuloží.
pitka (1346)|12.4.2009 20:38
Dokud je 6.5 neustále ve vývoji nemá smysl implementovat takovéto tweak softy.

Nezapoměń, že to ještě není ani RC. Máš tady dobrou školu, jelikož vidíš jaké jsou změny a jak probíhá OS vývoj.
tenenet_ce4you (43)|13.4.2009 07:26
To Pitka:

áno SBSH Calendar Touch je plne kompatibilný s WM 6.5
pitka (1346)|13.4.2009 12:53
to Tenenet :
dle informací výrobce zatím není kompatibilní s 6.5 :

http://forums.sbsh.net/index.php?showtopic=24893

Since Windows Mobile 6.5 wasn't yet officially released nor development tools for the new OS we still don't offer complete support for the new OS version, but you can be sure that as the new OS version will get closer to release we will make sure to work our way with the development and get everything fully compatible with the new Windows Mobile 6.5 too smile.gif I assume that this will be ready within upcoming weeks already as the new WM 6.5 gets closer to official release stages.

a
http://www.clickapps.com/moreinfo.htm?pid=19337§ion=PPC

Kde si došel k tomu, že je kompatibilní s 6.5 ?
tomsoft (2734)|13.4.2009 14:22
Ahóóóóój klucííííí :)
Já vím, že jsem tu dlouho nebyl. Ale všechno zde i jinde sleduji. Bohužel, ASUSka mi zabavila manželka, tak nějaké testování a hraní si je nemožné.
Tak jsem Vás chtěl jen pozdravit :)

Musím se ale zastat Pitky a jen zopakovat jeho slova.
Windows Mobile 6.5 ještě pořád nebyl oficiálně vydán společností Microsoft, takže NENÍ žádná aplikace, která je 100% kompatibilní s tímto OS.
Když náhodou nějaká jede, buďme rádi za to, ale pokud ne, tak je to prostě smůla a nezbyde nic než počkat dokud nebude WM6.5 oficiálně uveden, aby tak mohli výrobci a autoři SW popř. autoři ROMek přzpůsobit se.

Jinak hezké velikonoce vše :) :D

A hodně zdaru mistře Petře :yes:
tenenet_ce4you (43)|13.4.2009 19:11
UPS, som si nevšimol, v článku písali že sa chystá verzia pre 6.5 a ja som si to zobral že už je.... moja chyba :(
kesu (548)|15.4.2009 14:11
tak dneska to u SMS opet vytuhlo.blby je ze se obcas během toho vytrati ta poslední sms.

edit: tak 5 resetu a porad tu poslední sms nezavru. Doma to zkusim pripojit k pc. Snad to pomuze jako posledne.
edit2: Za dnesek sem nezavrel ani jednu SMS, nic nepomaha.. Resetu uz sem udelal nespocet
pitka (1346)|16.4.2009 21:45
[color=red]b13 2I2I0 je venku. [/color]
Zároveń by měl být zafixován předchozí problém s SMS.

pitka (1346)|17.4.2009 12:28
to Kesu :
fungujou ti externí klávesnice a co ty problémky s SMS ?
Doufám, že jsem na něco nezapoměl.
pitka (1346)|19.4.2009 20:21
[color=red] RC 6.5 (2I50I 5.0.70) je venku s novým jádrem, AKU i xipem[/color].
Od této verze končí beta testování a označení již bude dle dalších fází.
Do konce dubna by měla být 6.5 hotová a kolem 11.5. i oficiálně představena.
V této OS verzi může být již systém hotový z cca. 98%.
kesu (548)|20.4.2009 13:52
Tak poslední verze naistalována, Problém s SMS stále nevyřešen.
pitka (1346)|20.4.2009 14:43
to Kesu :
[color=red]já takový problém už nemám,[/color] není to způsobeno nějakou aplikací ?
kesu (548)|20.4.2009 15:09
nn aplikace nebyla žadná instalována. Pouze obnovena záloha přes SPB Backup. Možná je to i množstvím SMS v paměti.
kesu (548)|21.4.2009 16:39
Tak cely system šlape na jedničku až na dva problemy:

1) Jsou výše zmiňované SMS, které mi važne lezou na nervi. Každy den několik restartů - je to strašný
2) CHome se chová divně, nefungují určité programy na správu pluginů, nekteré nové pluginy taktéž nefungují apod. Na jinych zařízeních jedou bez problému.
pitka (1346)|21.4.2009 18:24
to Kesu :
1. vůbec nechápu ten tvůj problém s SMS, já nic takového nemám. Hledej nejdříve chybu u sebe.
2. vysvětli problém s pluginy, nikdy jsem to netestoval. A na jakých zařízeních to funguje ?
OS a AKU je stejný ze všemi přístroji ze stejnou OS a AKU verzí ! Upravovány jsou jen ikony.
kesu (548)|21.4.2009 18:52
1. Problém je v ROM. Nezvladá větší množství SMS!
2. Na XDA vzniky spoustu novejch polozek pro Chome, bohužel,většina jich na naší ROM vubec nejede. Rozchodil jsem vsehošudy jednu. Pak taky nejede Titanizer, na upravu CHome. Chápu,stále se vyvýjí,ale lidi si neztěžujou že by nešel.
PETRMOB (29)|21.4.2009 18:57
Tak musím mistra Pitku pochválit.Poslední verze šlape bez chyb.V předchozích jsem měl problém s kompaktibilitou staršího softu.Zde se mi to podařilo rozchodit instalací NET Compact Framework 3.5 , pak už lze použít Advanced Configuration Tool + TodayAgenda, zrušit Threaded u SMS a další nastavení, která mi nešla u předchzí verze.Jediné mínus je , že jsem přišel o pěkné grafické menu.Toto mínus ale nemůže převážit všechny výše jmenované plusy.Velký dík a jen tak dál!!!!!!!!!!!!!
pitka (1346)|21.4.2009 19:28
to Kesu :
1. kolik SMS nezvládá ?? Mám 11 uložených SMS a nemám problém.
2. neodpověděl si, na kterých zařízeních s touto verzí chodí neoficiální pluginy tvořené na betu ?
kesu (548)|21.4.2009 19:35
1) ja se bavim o textovkach ve stovkách :)
2) konkretní zařízení nevim,ale obecně v tech diskuzich moc stižností na nefukcnost neni. Všechny Pluginy jsou přímo na betu a screeny jsou udelany z funkcnich zařízení
pitka (1346)|21.4.2009 20:26
to Kesu :
1. to si snad děláš pr...l ;) kdo má stovky SMSek v telefonu ?:? :O To se nediv, že se načítají pomaleji. Ono i načítání více kontaktů ze SIM trvá déle.
2. jaký plugin je takový nejlepší a nejfunkčnější ? Dej vědět a otestuji to.
kesu (548)|21.4.2009 22:53
1) nejde o to že déle, ale ono vubec. Vždycky se to kousne. A mužem si řikat co chcem,ale je to chybka. Předchozí verze to nedělali a WM 6.1 taktéž ne.

2) Nefunguje ani titanizer,ani správce položek, ten obsahuje většinu tech nových.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3304751#post3304751
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501584
pitka (1346)|22.4.2009 00:48
A kde máš ty SMSky uloženy ?
Nebo raději vysvětli stepbystep jak se ti to přesně přihodí.
kesu (548)|22.4.2009 01:13
Už sem to tu nekde popisoval. Přijde SMS kliknu si na ni na Today (nebo pres Strart>zpravy) SMS se mi otevře, normalně si ji přečtu. Když ale kliknu na křížek jako,že ji chci zavřít, tak se mi to klasicky přepne do seznamu zpráv, kde to ale vytuhne. V tom řadku tesne nad horní zpravou (jak je prochazení složek) zůstane jakoby ta puvodní zprava zobrazená. A pomuže až SR
pitka (1346)|22.4.2009 13:58
to Kesu :
to chápu, ale nevím odkud máš ty původní SMS. A to mě zajímá.
Jak jsem říkal s "normálním" počtem SMS vůbec nemám problém.
kesu (548)|22.4.2009 15:35
Obnovena zaloha pres SPB, Jinak dnes to cely den zase funguje. chová se to važně podivně.
pitka (1346)|22.4.2009 17:21
Hmmmmm, to smrdí chybkou v SPB obnově. Zkoumej .....;)
Nezapomeń na to co jsme několikrát s Tomsoftem upozorńovali.
SPB backup není spolehlivý, hlavně záloha a [color=red]obnova na novější jádro.[/color]
Navíc SPB backup není dodnes kompatibilní pro 6.5.
Viz :
http://www.spbsoftwarehouse.com/products/backup/?ru

Prosím kontrolujte si použitý SW, zda je opravdu 100% kompatibilní a odzkoušený s 6.5 !!!
At´neopakujeme neustále dokola stejné rady a postřehy.



Ohledně Titanizeru :
první věta od autorů jasně zmińuje opatrnost a že tento SW je beta :
This is a chome panel editor, its beta release, so be warned. Just to be safe, you should backup your chome registry before using and your Titanium_xxx.cpr files. Its in early stages of development, so there will be some bugs and lots of updates.
kesu (548)|22.4.2009 21:54
Chapu tvuj postoj,ale je to pomerne nelogicky všechno svadet na SW.

Samozřejmě že všechny aplikace nejsou ani nemuzou být kompatibilní S WM 6.5 když jestě ani nevyšel,tak vcelku neni co kontrolovat :D

Každopadne svadět všechno na sw je blbost, obnova SMS neudela žadnou paseku. A sam si se s tim problemem setkal v minule verzi, kdy si urcite zadnou obnovu nedelal, tak mi nerikej ze to zpusobuje SPB. V ROM je nejakej bug, kterej zřejmě přetěžuje outlook pri větším množství SMS. Ale ne vždycky! nekdy to funguje a nekdy ne.

pitka (1346)|22.4.2009 23:22
K tomuto názoru nemám již co říct a jenom bych se opakoval.
Jestliže je "Systém" OS (neupravovaný) a používaný i na jiných platformách, hledal bych chybu rozhodně v SW.
To je základní logická predikce. Navíc když tuto vadu uvádíš přes více 6.5 jader.

Jak si došel k názoru, že "obnova SMS neudělá žádnou paseku"? Prosím vysvětli mi tohle detailně.

Chyba kterou jsem měl já byla trochu jiná, než popisuješ ty. Takže si můžu dovolit tvrdit můj názor.
Jestli budeš vycházet z logiky a znalosti funkce systému, nemůžeš přeci tvrdit že chyba je v ROMce (V ROM je nejakej bug).
Ale spíše bych tedy řekl, že v aplikaci (kterej zřejmě přetěžuje outlook).
A to s ROM má jen to společné, že je jeho součástí.
Budu rád když tedy zjistíš více faktů a dat, třeba s použitím nějakého debuggeru nebo alespoń jasného a vynikajícího FDC TaskMgru.
A jelikož tuto chybu nemám, tak by měl ten který si stežuje na určitý problém, popsat a dodat přesnější informace. Obzvlášt´problém, který standardní cestou nemohu vůbec replikovat.
Tedy, "Každopadne svadět všechno na romku je vlastně blbost".:D


Neříkám, že nějaké bugy jsem nenašel, ale ty nemají s tímto co společného. A budou zakomponovány v další verzi.
pitka (1346)|23.4.2009 17:07
Menší poznatky k editoru CHOME. Zkoušel jsem oba linky od Kesu.

CHome Editor v1.4 od Showaco, vypadá velmi zajímavě jelikož obsahuje bohaté možnosti konfigurace :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3304751#post3304751

Ale bohužel tento SW obsahuje jen, resp. pluginy pro VGA rozlišení. Konfigurátor je již připraven pro VGA i QVGA.
Klíčové jsou soubory ".cpr / Titanium_480x640.cpr nebo QVGA" ty jsou pro nastavení layoutu dále ikony a pro nastavení ".mscr", třeba by se mohl i někdo v CZ do toho pustit sám.
Zkoušel jsem Weather a ten je jen pro VGA. Takže na 535ce zatím nepojede.
Nezkoušel jsem barvy. A předpokládám, že Opera plugin je rovněž pro VGA.
Tímto softem lze zatím jen odebírat a zpět přidávat záložky neboli pluginy, které jsou součástí QVGA systému. Případně posouvat položky nahoru a dolu.
Ale můžete si dodělat sami.

Doufám, že někdo zase nebude tvrdit, že je problém v ROMce:O ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------
Druhý soft (Titanizer), který tady zmińoval Kesu je víceméně jen flash doplńek a předchozí tool toho umí více. Který má funkci editování "záložek" WM6.5 pluginů podobně jako chome editor.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501584

Nezapomeńte, že potřebujete k těmto softům právě pluginy a hlavně pro QVGA. To nefunguje jen tak bez doplńků.
Vždy je potřeba mít layouty, ikony a konfigurátor.
Borecman_ce4you (13)|25.4.2009 14:07
Zdravim panove, nechci se opakovat, ale stale i na nejnovejsi verzi mi blbne fotak, po nejake dobe po SR nebo HR nelze spustit, nutny reset. Navic prichozi hovor se skrytym ID zobrazuje, jak se stalo v nektere starsi verzi, smesici znaku. IExplorer mi blbne, po chvilce surfovani, kdyz chci minimalizovat klavesnici, neobnovi se okno a zustane ciste plocha win 6.5, ale jen na miste klavesnice , vrch funguje normalne :-(
pitka (1346)|26.4.2009 20:05
to Borecman :
tvoje příznaky s kamerou a vykreslováním vypadají na nedostatek volné paměti.
Kolik máš RAM ? Pokud máš 64, tak doporučuji vypínat spuštěné procesy.
O skrytém čísle vím, pokusím se řešit později.
Ještě upozorńuji, že Microsoft nedoporučuje vydávat 6.5 na stroje s 64MB RAM.
Borecman_ce4you (13)|26.4.2009 20:49
Dekuji, jinak jj, mam 64ku, to bude asi tim.
kesu (548)|3.5.2009 14:10
čím muže být způsobeno, že wifi nenajde můj domací wifi router? Z ntb se připojím normálně, PDA ani ťuk
pitka (1346)|4.5.2009 14:32
Zabezpečením a nastavením routeru.;)
Přenastav si router.
P535 a P750 neumí WPA kombinovaný s šifrováním WEP. Bud´jedno nebo druhé.
P525 neumí ani WPA AES, max. jen WPA TKIP.
kesu (548)|4.5.2009 16:19
Nemám to konkrétně vysledovaný, ale s routerem sem nijak nehýbal a s ASUSem sem se s WM 6.1 bez problémů připojil. Myslím že to šlo i s Wm 6.5. Nastavení routeru je pořad stejné a je šifrován jen pomocí WEP