Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - WM6.5 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.23081 5.3.0 rc - XeeDition

pitka (1346)|16.5.2009 02:29
Takhle mám nastaveno, Asus WL500W :
pitka (1346)|17.5.2009 01:46
V nové verzi bude upravena kamera, tak aby neděla tolik tyhle modré pruhy.
A i kvalita fotek by měla být mnohem lepší.
Rovněž bude úprava v rilgsm pro spolehlivější správu simtookitu.
Abrandecky_ce4you (102)|17.5.2009 09:39
to pitka: Jsi jednička!!!
pitka (1346)|17.5.2009 19:26
Spíše horší dvojka. ;)
Rozdíl je více než dramatický. A už se s tím dá i fotit.:cool:
Takhle by mohli vypadat fota (i když tady je více slunce) :
00323327_IMG006_wrd4.jpg
tomik999 (17)|17.5.2009 19:53
Ahoj Pitko.

Ty modre pruhy tam jsou zase a snad jich je jeste vice!!!! :-(

00323328_00323327_IMG006_wrd4_uob1.jpg
Abrandecky_ce4you (102)|17.5.2009 20:49
nešlo by něco blejsknout za horších světelných podmínek?
tomato_ce4you (17)|17.5.2009 21:10
[quote=tomik999]Ahoj Pitko.

Ty modre pruhy tam jsou zase a snad jich je jeste vice!!!! :-(

[/quote]

Skoro som sa postal od smiechu.

To PITKA. Robis chlape kopec roboty pre nas za co ti patri velke uznanie. Dufam, ze ten napad neverejneho testovania ta uz presiel, bol by som totiz velmi nerad.

A k tym pruhom, keby som si to tu neprecital, ani by som o nich nevedel.
tomsoft (2734)|17.5.2009 21:42
Já myslel že na focení je foťák a ne PDA s 2,0M pixel. Ano, fotit to umí a myslím, že vcelku dobře (na 2Mpix).
Je asi trochu brát na to zřetel a nečekat výsledky jako s nějakou super optikou :sarcastic:
pitka (1346)|18.5.2009 13:34
[color=red]RC2 je venku. [/color]
Upraveno :
- kamera
- simtoolkit - experimentálně, potřebuji otestovat.
- čeština 6.5
- experimentálně test WIFI, oprava autozapínání. Nevím jestli bude 100%, potřebuji otestovat.
- maličkosti

pitka (1346)|18.5.2009 19:58
[color=red]RC3 je rovněž venku.[/color]
Postavena na novém jádru 232. 2kové řady jsou laděny htc a 5kové přímo m$.
Předchozí fixy jsou rovněž implementovány.
Nová aplikace LiveSearch je v ENG.
:cool:

PS :
Nechávám obě verze, kdyby byl problém tak downgradujte či naopak.
Díky za feedback.
Abrandecky_ce4you (102)|19.5.2009 09:20
První dojmy z rc2 (ještě odpoledne tam rc3 nebyla, tak testuji rc2)
- kamera - neskutečný rozdíl oproti minulé verzi! Co jsem zkoušel, tak se mi ještě nepovedlo vyfoti něco, aby tam byly modré proužky. Klobouk dolů!!!!
- Wifi - už se mi jednou stalo, že po restartu se zapla, ale budu ještě testovat.
- nešel by ten zvuk o nízkém stavu baterie přehodit na ten klasický? Já to nijak nezměním

toť vše
chilly_ce4you (0)|21.5.2009 17:43
Pridam svoje postrehy. Pouzivam ted RC1 a zkousel jsem RC2 i RC3.

- V RC3 mi nejelo propojeni s active sync k outlooku. Mobil vzdy zatuhne a je treba reset. Mass Storage propojeni jelo v pohode.
- V RC2 mi zlobi bankovnictvi. Zprava prijde, ale neda se k ni nejak doklikat. Kdyz jsem mrknul na seznam aplikaci, tak tam chybela ikonka od bankovnictvi. Jeste jsem si vsimnul ze v hlavicce se zobrazuje SimUI kdezto u RC1 je to klasicky napis STK.
pitka (1346)|21.5.2009 18:12
Chyba v bankovnictví je způsobena úpravou simtoolkitu jak bylo zmińováno.
To upravím.
Má ještě někdo problém s ActiveSyncem a Outlookem ?
trubg_ce4you (47)|21.5.2009 18:38
U mne první synchronizace nedojela do konce a vytuhla na pc...pda jelo normálně a nezamrzlo...druhá synchronizace už jela normálně a další taky...mám ale pocit,že to tak u mne bylo i u předchozí verze RC...tam mi i záhadným způsobem chodily a nechodily sms...u této verze už vše o.k.:-)
trubg_ce4you (47)|21.5.2009 19:24
Tak sms zase blbnou....vypadá to,že pokud je pda v klidu,vše dojde v pořádku....a pokud je spuštěna nějaká aplikace,jako tcmp player,net browser apod...nedojde nic a ani oznámení o sms není..ve 3 případech to mám dnes ověřené.....zdravím..
pitka (1346)|21.5.2009 19:44
Zkus nepoužívat zatím tyto softy a dej vědět jestli to bude zlobit nadále.
V RC3 ten simtookit chodí nebo ne ??
Abrandecky_ce4you (102)|22.5.2009 12:07
testování RC2:
- klasické SMS mi i při zatíženém PDA vždy dojdou (Simtoolkit nemám jak vyzkoušet)
- připojování Wifi při startu zařízení - stalo se mi to asi jen 1x za tu dobu, co tuto ROM v PDA mám. Bravo!!!!!
- kamera - úplně SUPER! Už bych s tím nic nedělal.
- synchronizace je OK
- je v této verzi už upravená ta změna hlasitosti zařízení? Zdá se mi, že PDA je pořád o něco slabší, než WM6, 6.1
- zvuk při slabém stavu baterie (vím, je to blbost, ale kdybych si to mohl sám změnit, tak si to změním. Hledal jsem to i v registrech, nenašel jsem to)
- spouštění Activesync při startu (také maličkost)
- někdy se po startu (i během chodu zařízení) zobrazuje namísto START Zprávy, i jakoby menu na levém i pravém tlačítku. Pořád na to nemohu přijít, čím to je a kdy se to stává. Mohl by někdo napsat, jestli se mu to také stává?
trubg_ce4you (47)|22.5.2009 12:41
Tak u mne ty sms blbnou asi díky softu...nevím ještě s kterým se to bije...zkoušel jsem to i při spuštěných aplikacích a chodí to...z ničeho nic to zase nedojde i při klidu...problém bude u mne...zdravím..
pitka (1346)|22.5.2009 15:24
Pánové na ty softy opravdu pozor !
6.5 je o dost jiná než předchozí verze a kompatibilita bude určitě oříšek pro tyto softy.
Hlavně které zasahují do grafiky, připojení a návazné win32 aplikace.

Na problém START Zprávy jsem zatím nikdy nenarazil. A pro jistotu jsem "několikrát" prošel i aplikace které toto menu vytvářejí.
I registry se zdají být dobře nakonfigurovaný.
Tohle bych tipoval na nějaký problém v registru, ale ne samostného OS. Jakoby nějaká aplikace bořila původní.
Možná aplikace která pracuje právě s grafikou nebo funkcemi tlačítek. Toto je lehce měnitelné v registrech.
Jinak to skoro není možné.

ps : navíc 2I232 je již skoro hotový OS
MHD (1)|22.5.2009 16:06
Ahoj, tak jsem zkusil RC 3 a mám stejný problém se synchronizací. Po připojení a spuštení procesu synchronizace celé zařízení zatuhne. Pomůže soft reset.
pitka (1346)|22.5.2009 17:15
V keypadu budou pravděpodobně ještě změny. 2I234 is coming .....
pitka (1346)|22.5.2009 20:54
v [color=red]RC3.1[/color] zafixován simtoolkit a několik drobností.
KlokanSoft (200)|23.5.2009 20:34
Ahoj, tiše to sleduji z pozadí a včera jsem se odhodlal to taky zkusit.
No...., asi to není zrovna to co bych chtěl, prosteředí se mi nelíbí a nevyhovuje. Takže jestli do toho nebude nějakej lepší vzhled, tak se do toho asi 2x nepohrnu. Spíš mi to ale i tak celé připadá, že to páni programátoři nabalili různými udělátky, hejbátky a šoupátky, ale funkce kde nic tu nic. To plástvové včelí rozložení to by mě šlak z toho trefil :-) Ale to jsou prostě tedy nové WM.

No PANE pitka :D čumím a obdivuji tě, já už bych s tím asi šlehnul :cool:
Každopádně se veřejně přiznávám, že žádné z tvých děl ve finále nepoužívám, i když bych rád, ale musel by jsi mi to složit extra a na druhou stranu když je systém stejně v pozadí tak to nemá zcela efekt, aspoň pro mě já jsem praktik a potřebuju aby to fungovalo a dělalo co má, bez barevných pí.... a pod.

Každopádně tu tvou kouzelnou, myslím rc3? Jsem tam tedy nad ránem líznul.
Oči navrh hlavy a pomalu se rozkoukával. Každopádně tleskám a to i přes všechny problémy a záplaty co se tu řešilo......... (letmo proletěl a nečetl jsem zcela vše) Jelikož mě neber jako beta testera, maximáně zkritizuji finální verzi až bude hotová :D , ale třeba se podaří a zalíbí mě, tak mám k této jen asi dvě výhrady na které jsem narazil.

Na hlavní obrazovce v tom šíleném today skinu, jsou nahoře v liště asi 4 ikonky. když kliknete třeba na baterku ukáže se okno pro stav baterie, a jedna ikonka z lišty ubute, což je asi logické :-) ale zkuste právě tady ťuknout na ikonu zvuku, rozbalí se to příliš doprava.....

Za další myslím, že zrovna na hlavní obrazovce, když ťuknu na G, nefunguje odkaz přehledu G, tedy přehled BT,Wifi,Tlf, setinng jako nastavení na system/site myslim fungoval.

Nevím, jestli jsem přinesl něco nového a vám to pomůže.....

No zase to někdy zkusím, každopádně PITKA, dobré nervy, hodně času a dobré testery :D

trubg_ce4you (47)|23.5.2009 21:13
Zdravím Klokana....já stejně nepoužívám tu default obrazovku a jedu na své Today,jak jsem zvyklý po celý čas..Pitkovi taky vzdávám hold za čas ,úsilí a trpělivost s některými zdejšími komentáři...nejsem tester v pravém smyslu...spíše nadšený uživatel a jako takový jsem zjistil,že u mne sms blbnuly díky aplikaci MortRing...pokud to taky někdo používáte,zkuste odinstalovat a napište poznatky...
pitka (1346)|24.5.2009 01:22
Díky pánové :cool:
Já na grafiku taky moc nejsem, ale rychlost nového systému je nezanedbatelná. Jádro bylo upraveno aby pracovalo efektivněji, to jsem ani moc nečekal.
Ono i muselo, když tam nasoukali tyhle grafické nádhery.
Měli být odstraněny i nekteré neduhy s předchozích OS. Ale bohužel zase na druhou stranu tam vzniknou jiné :sarcastic:
Co se mně nezdá, je ten divnej návrat do today. A ještě by se mi líbila další úprava ve správě paměti.
A soukromé přání je Windows do opensource :D :cool: :? :O

Je to dělané hlavně, aby se prodávalo (a prodávalo) a ne tolik o uspokojení našich nároků.:D
Kdyby nebyla konkurence (i přiblbější), ještě dodnes bychom frčeli na 2003kách.
chilly_ce4you (0)|25.5.2009 12:19
Tak ten problem se zatuhnutim v RC3.1 pri synchronizaci pres Windows Mobile Sync pretrvava. Pripojim USB kabl, zacne se tocit takove to zelene kolecko ze se to pripojuje, ale nic se nedeje a telefon pak uz nereaguje. Pomuze jedine reset. :-(

SimToolkit funguje. Diky!
pitka (1346)|25.5.2009 12:38
jj, to vyřeší až nová verze.
pitka (1346)|25.5.2009 15:29
[color=red]RC4 2I234[/color] je venku.
Přidán kompletní Live v CZ a tajemství
již od rc3.1 upgrade BT stacku

Díky za test synchronizace.
Ales11 (39)|25.5.2009 17:03
Ahoj mám menší problém nejde to otevřít 6.5 rc4 háže to ........CHYBA v komprimovaném souboru ....... jinak dobrá práce s fotákem :) :)
jo děkuji už to je ok.. :) :)
pitka (1346)|25.5.2009 17:21
mělo by to již být v pohodě....;)
chilly_ce4you (0)|26.5.2009 12:27
V RC4 synchronizace jede, parada! Diky!
KMINGUN (12)|27.5.2009 13:57
Tak jsem dnes přišel na další nekompatibilní program pro WM 6.5 a sice Clear temp. Ten rošťák vyčistí po restartu v nabídce bezdrátové sítě záložku Wi-Fi (zůstane jenom telefon a bluetooth) - k návratu pomůže už jenom HR ! :O
Zdenek Malinsky (9781)|27.5.2009 14:18
Tak to tam napiš do komentáře.
KMINGUN (12)|27.5.2009 19:20
Ještě provádím testy - abych se náhodou neseknul ...
KMINGUN (12)|27.5.2009 20:19
Tak ještě že to testuji ! To "uříznutí" Wi-Fi tlačítka v menu Bezdrátové sítě má na svědomí Chome editor pro QWGA a Titanizer v7.02 v kombinaci s macromedia Flash playerem7 - po postupné instalaci programů a následně SR docházím k tomuto závěru.Tedy program ClearTemp je v pohodě a beru zpět předchozí příspěvek - omlouvám se :?
PETRMOB (29)|27.5.2009 21:49
Tak u RC4 funkční už i SPB Weather 2.1.0,Today Agenda 1.5.0,Mobilnaut Namedays 1.0. Konečně si můžu i pohrát s Advanced Configuration Tool 3.3, které už nevyžaduje při instalaci NET Compact Framework.Oproti předchozím verzím mi už s uvedenými programy zůstaly pěkné grafické posuvníky a lišty.
Jediný soft, který vše pěkně zboří je SMS Delivery Receipt Fix ,po jeho instalaci nejde zapnout WiFi a lišty jsou fuč.Pro mě je to zatím nej verze,velký dík mistr Pitka!
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Edit 29.5. Další soft,který mě donutil k nové instalaci je INGCangetFont.Dále jsem zjistil,že při úpravě nastavení SMS s Advaned Configuration Tool je opět šedivá nabídka zapnutí WiFi a po lištách.Přijde mi, že nelze zasahovat do nastavení SMS přes registry (např. vypnutí Threaded SMS).Další akce s Advanced Configuration Tool,které se netýkaly SMS byly bez destrukčních následků.
harmony (38)|28.5.2009 08:14
Poradte, ako vypnut Titanium u RC4 . Dik.
kesu (548)|28.5.2009 11:53
start>nastavení>dnes>položky>Windows default
Abrandecky_ce4you (102)|28.5.2009 15:23
Takže já zatím mám v zařízení RC2. Wifi po zapnutí zařízení se již nezapíná, jen výjimečně, což nestojí za řeč. Bezva práce pitka!!! Na další verzi se mi zatím nedostává času...
PETRMOB (29)|30.5.2009 18:55
Jde někomu připojení k internetu přes data a nebo wap?Mám RC4 ,hraji si s tím už den a ani ručně ani přes cab se mi to nedaří.MMS v poho.Možná něco dělám špatně?Před tím u první verze 6.5 mi šlo oboje.Prosím podělte se o zkušenosti.
Abrandecky_ce4you (102)|31.5.2009 14:42
Mám Vodafone předplacenku a připojení na internet funguje
kesu (548)|31.5.2009 16:10
[quote=PETRMOB]Jde někomu připojení k internetu přes data a nebo wap?Mám RC4 ,hraji si s tím už den a ani ručně ani přes cab se mi to nedaří.MMS v poho.Možná něco dělám špatně?Před tím u první verze 6.5 mi šlo oboje.Prosím podělte se o zkušenosti.[/quote]


Internet bez problému - Vodafone tarif
PETRMOB (29)|31.5.2009 19:25
Dík za rychlou odpověď , mám taky tarif.Mrknu, který nekompaktibilní soft to má na svědomí.
KlokanSoft (200)|1.6.2009 06:56
Tak to asi večer zase taky prubnu :D
pitka (1346)|9.6.2009 01:38
Tak nám to zase poskočilo o kus dopředu,[color=red] V5 je ke stažení.[/color]
Změn je nepočítaně, od grafiky, připojení, IE, úpravy telefonní části atd.....
00325147_vsb2007-2_50lA.jpg
KlokanSoft (200)|9.6.2009 10:41
upsss error :?

Tento soubor již neexistuje z následujích důvodů.....................
pitka (1346)|9.6.2009 10:55
Stahuj a nevymlouvej se ;) ;)

Pozor Tome, dostal jsem info, že se synchronizací jsou stále problémy.
Ale více informací nemám, takže nevím jestli je problém s AS nebo servery.:?:
Bohužel zatím se mi tohle nikdy nestalo.

PS (info od juryv) :
problém jsem měl při synchronizaci na Vistách (Centrum synchronizace -- XP nemám k dispozici), kde mám samozřejmě nastaveno (mimo jiné) synchoronizovat kontakty z MS Outlooku (OFFICE OUTLOOK). Vypadalo to, že synchronizace se vůbec nespustila. Následně jsem provedl HR (kdy byl ASUS již od bootu připojen k PC) a došlo k nastavení času (hodin dle PC), ale kontakty se nezesynchronizovaly - PPC vytuhlo (nereagovalo na stisk kláves a dotyk na display ). Potom jsem již vrátil zpět rc 4.1 kde synchronizace jede naprosto korektně (včetně kontaků z Outlooku).

Asi již tuším kde je problém, ale potřebuji testera s Vistou.
jurav_ce4you (1)|9.6.2009 14:44
Jsem k dispozici ;-) na test s Vistama. :)
pitka (1346)|9.6.2009 14:51
OK, pošlu ti několik verzí (linků na tvou SZ). Systém bude bez úprav tak se nediv.
K večeru druhou a za chvilku první.;)
kesu (548)|9.6.2009 16:29
Na RC4 kterou tam zrovna mám šlape synchronizace bez problémů jak na XP tak na W7 (visty budou obdobný) k testování poslední verze sem se jeste nedostal a asi ani nedostanu v blízký době