Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - WM6.5 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.23081 5.3.0 rc - XeeDition

kesu (548)|5.5.2009 19:29
to Pitka: Je v přípravě nějaká novější verze? nebo se nic nedeje? Já jen jestli má cenu investovat čas do instalace dodatečnyho softwaru...

Pls jukni i do PM, potřeboval bych odborou radu.
pitka (1346)|6.5.2009 18:00
Plánoval jsem xx502, ale je plné chyb tak ho pravděpodobně přeskočím.
Na tvůj dotaz jsem zatím neměl absolutně čas.;)
kesu (548)|6.5.2009 22:23
Dneska neja přestaly chodit SMS tak jdu na HR -snad to vyřeší.

Ohledne meho dotazu - v pohode, ale nezapomen na me ;)
Abrandecky_ce4you (102)|8.5.2009 12:06
Ahoj, také se připojuji k testování WM 6.5 (OS 2I50I 5070 rc)
Protože mi vadí u WM6, že někdy nepřijdou SMS zprávy, tak jsem flashnul ROM WM 6.1 Standard final, která u mě neobstála (viz. https://www.ce4you.cz/forums/_redirect_post.asp?action=post&p=315274), tak jsem se pustil jsem se tedy do ROM 6.5. Nainstaloval jsem stejný software jako na WM 6(6.1) a zatím je to OK. Dokonce je zařízení u spouštění některých aplikací svižnější, např. NetFront.
Jelikož mi moc nevyhovuje ta today obrazovka, přepnul jsem se na klasické today.

Zde uvádím, na co jsem narazil při používání po jednom dni:
1. Zatím všechny SMS dorazily, jen když jsem zařízení zamčel HW posuvníkem na boku, SMS přišly až po odemčení a probuzení. Zkoušel jsem to nasimulovat podruhé, ale už k tomu nedošlo, tak nevím.
2. Někdy se mi po startu zařízení zobrazuje připojení wifi. Je to zvláštní
3. Někdy se mi po startu zařízení zobrazuje namísto START Zprávy, i jakoby menu na levém i pravém tlačítku. Po tapnutí na START a zase na DNES je vše OK.
4. Po prvním nainstalování mi nefungovalo talčítko pro záznam. Musel jsem přiřadit jinou funkci a pak zase vrátit zpět na zázna, pak to už fungovalo
5. Chybí Tajemnství, bude v další verzi?
6. Posouvání v menu Start jde jaksi jen po stránkách. Nevím, zda to všem tak vyhovuje, ale nešlo by to po těch stránkách odbourat, aby se dalo rychle přejet na konec seznamu?
7. Jde nějak elegantněji v menu START editovat umístění ikon, než jen "posunout nahoru"?
8. Zařízení je asi o stupínek zvukově slabější, než WM6, 6.1. Nešlo by tomu přiidat?
9. V Seznamu hovorů se při posouvání vybere označená položka
10. V Interne Exploreru při startovací defaultní stránce a při kliknutí na Oblíbené nebo Histori se otevře jen adresář Windows (já mám stejně startovací jinou)
11. BT ikona v menu START (o tom se už ale ví, to je ale až to poslední)
12. Spouštení ActiveSync pro startu zařízení (o tom už se také ví)
13. Po tapnutí a držení na položku v Úkolech je v menu i azbuka


Pokud se vše odladí a bude vše v pohodě, nechám zvětšit RAM na 128MB.
McMarty (4)|8.5.2009 12:40
Takze jelikoz jsem lucker a pri pripojeni na pc v raci me probehla synchronizace po niz jsem prisel kompletne o kontakty (na zalohu jsem se teprve chystal) tak jsem se nakrkl a rovnou jsem tam rubnul posledni zde uverejnenou wm6.5

Muj prvni dojem je ze hlavni menu tedy nove today je dost neprehledne, driv jsem koukl na today a vedel jsem ze nekdo volal, ze jsou neprectene nove zpravy atd atd, asi to je jen otazka zvyku

Jinak jelikoz jsem starej morous tak me u sms nesedi pojmenovani text :) co vsak je vic neprijemne nez tato drobnost je ze kdyz najedu na text tak se pak prepinam a nejsem schopnej rozeznat sms mms ci co tam jeste je tady by se hodilo nahore nejakej mrnavej popisek sms / mms

velky rozdil oproti wm6 co jsem mel doted (original asus) je nabidka start nez se nekam proklikam je to vecnost a pak kdyz z toho daneho nastaveni odjedu jsem zpet na today to je dost zdrzujici

Z nejakeho duvodu se me nechtelo pda chytat na moji domaci zaheslovanou wifinu na free se chytl a netusim proc, neni nejaky problem s kryptovanim aes ci tak?

gps catcher me taky nejde, pokazde kdyz dam aktualizovat me zahlasi "nenimozne se pripojit. Data GPS nelze zaktualizovat zkuste ho znovu" nastavovani v gps casti jsem to stejne nerozbehal

Daldi vec co me tu chybi je ze ve wm6 jsem se prepl na pamet a dal zastavit vse tady to nejak nemuzu najit co jsem cetl je to prej uz zmena od wm6,1 sice je tam sofistikovanejsi nastroj ale to me prijde jako dost neohrabane kdyz chce clovek zastavit nejakej program
Chapu ze jsem jen ten p535 s 64mb ale i tak :)

Posouvani prstem je cool

No na to ze je to podomacku vyrobene je to pekne jen nevim u ceho zustat zda wm6 , wm6,1 ci testovat 6,5



Jen jsem se chtel zeptat nejsou nejaky dobry moznosti jak to pda zabezpecit aby se nidko nedostal do kontaktu ci na emaily? mame firemne exchange server a dost se bojim to synchronizovat aby clovek co by me to slohl se k tomu nedostal
Mam dojem ze blackbery melo funkci ze po prijmuti extra sms se vymazalo slo by neco podobneho udelat taky?

Jinak drzim palce jen tak dal :)



kesu (548)|8.5.2009 18:27
Sem rád,že se někdo ozval kvůli té wifi. Mám uplně stejný problém. A jak se tu už řešilo, tak na Wm 6.1 to šlo a teď nikoliv. Šifrování mám nastaveno na klasický WEP.

GPS Catcher mi jde aktualizovat normálně - testováno přes GPRS

kesu (548)|8.5.2009 18:40
1. Tak přesně to samé sem taky zaznamenal. Někdy pomuže probuzení, někdy až další SMS. Tzn rovnou naskočí 2 nepřijaté. Bohužel to nelze vysledovat. Když si vzapetí pošlu nějakou SMS, tak dorazí v pořadku (tot delají Romky i s WM 6.1). Je to divný a hodně mě to štve!
Minulý tyden se mi i po dlouhé době stalo,že některé SMS nedorazily. tzn provedl sem HR a čekám c to uděla (Chybe určitě není na straně operátora)

2. Toto nastane, jen když se pouší zařízení zapínacím tlačítkem. Když dám reset tak se to většinou nestane. Pitka už se to snažil nějak korigovat i u WM 6.1 ale nic moc vysledek.(Pro Pitku: Jinak určitě to nezpůsobuje žadný doinstalovaný SW. Dělá to i s čistou ROM)

3. Drobnost ;)

5. Tajemství tuším nemá žadná ROM s WM 6.5
6. Jak po stránkách? posun ve startu mi jde normálně
7. Ikony se standartně radí podle abecedy. Editovat to nelze. Leda přejmenovat
8. Na zvuk máš v nastavení - WOW HD Settings
11. JJ ví a Pitka říkal,že jí udělá až pro Final verzi


Abrandecky_ce4you (102)|8.5.2009 21:15
to Kesu:
2. to přece neřeší situaci. Na noc zařízení vypínám
5. Nešlo by to Tajemství z 6.1 vypreparovat?
6. Ten posun myslím tak, že když tam toho mám víc a "rozjedu to", vždy se to po stránce zastaví a musím to zase rozjet znovul
7. Vypadá to, že si to řadí podle pořadí instalovaných programů
8. WOW HD setting jsem hned vypl, dost často Asus používám jako mp3 přehrávač a se zaplmým WOW HD to je nicmoc. Je to tak dobré jen na reproduktor v zařízení. WM6.1 bylo hlasitější, někde nějaká změna musí být

nově:
14. Zvuk při oznámení nízkého stavu baterie je takové to "ťuknutí", které jsem sotva slyšel. U WM 6, 6.1 byl jiný k tomu vystihující zvuk
15. Při nízkém stavu baterie a spuštění wifi je upozorňující okno v angličtině. Není to nic na závadu, ale nešlo by to přeložit do češtiny, když vše ostatní je. To samé bylo i u WM6.1, jen u WM6 to bylo Česky
kesu (548)|9.5.2009 01:55


2. Neřeší, to spíš byla trocha bližší specifikace, pro pitku. Třeba mu to nějak pomůže.
5. To nechám na autorovi ;) kdyžtak se to dá řešit i nějakym dodatečnym sw.
6. Máš pravdu, toho sem si ani nevšiml. Mám takov pocit, že v předchozích versích to takle nebylo. Ale tím si nejsem jistý
7. Nejdříve alo, ale po restartu nebo delší době už je to podle abecedy (aspon v předchozích verzích to tak bylo - už se v tom začínam pomalu ztrácet)
8. Možna jde jen o subjektivní pocit. osobně mi taky přijde,že už to bylo hlasitější, ale nedokazu to objektivne posoudit. (Je fakt, že se mi povedlo zaspat :)
14. Tak k tomuhle zvuku sem se ještě nedostal. Ale myslím si že pro pitku by neměl být problém ho nahradit
Abrandecky_ce4you (102)|10.5.2009 11:06
Ten zvuk je evidentně slabší, není to jen o jeden dílek, ale tak o dva. Na kole jsem si pustil muziku naplno a sotva jsem to slyšel. Jestli by celkové zesílení šlo upravit nějakou úpravou v registrech, prozatím by to stačilo
McMarty (4)|10.5.2009 13:59
Me zvuk taky skoro skovoval driv jsem treba posluchal mp3 prisel domu sundal pecky dal na stul a dal jsem poslouchal co jsem se treba prevlikal a ted je to sotva slyset

dalsi vec ceho sjem si vsim ze nejde tlacitko rec, zmackne se wm se probudi ale uz nic nedela
Dalsi vec co jsem nasel je v hlavnim menu jak je foto, jelikoz mam 4gb mini kartu (cte i 16gb kingston micro+adapter mam odzkouseno) tak fotky mam presmerovane na kartu a bohuzel to menu umi pracovat jen s lokalni pameti v pda :(
Abrandecky_ce4you (102)|10.5.2009 15:58
to McMarty:
S tlačítkem REC - zkus tomu talčítku přiřadit jinou funkci, OK, a pak to zase vrať na Záznam
Abrandecky_ce4you (102)|13.5.2009 07:11
Tak jak jsem psal ohledně toho, že se někdy po startu zařízení zobrazuje namísto START Zprávy a pod levým a pravým tlačítkem je k tomu i příslušné menu, tak to dělá i během provozu zařízení. Nevím kdy, ale prostě jsem kolikrát probudil zařízení a bylo to tam.
KMINGUN (12)|13.5.2009 08:27
Souhlasím s Tebou,prostě po usnutí zařízení a jeho probuzení je místo tlačítka START- tlačítko Zprávy....
Abrandecky_ce4you (102)|13.5.2009 10:53
Nevíte někdo, jak má fungovat výběr po jednom v konverzaci s kontakem ve zprávách SMS (Menu Nabídka-Vybrat zprávy-Několik)? Funguje to vůbec?
pitka (1346)|13.5.2009 12:33
Ohledně Start = Zprávy
Jelikož tato chyba se mi neděje, tak potřebuji vědět :
1. vyskytuje se tato chyba hned od začátku, tzn. po naflešování, nebo HR ? Nebo se mění až po instalaci nebo odinstalaci některých SW ?
2. mění se i příkaz nebo vyroluje kontextovou nabídku Start správně ? Nebo jsou tam opravdu Zprávy ?

Díky
PS : pokud máte screen s ENG hláškou o baterii, prosím o zveřejnění textu nebo screenu.
kesu (548)|13.5.2009 15:02
to pitka: Tento poslední problém je spíš drobnost, zkus se prosím zaměřit spíš na to, co je na miluné straně.
pitka (1346)|13.5.2009 16:43
Nechápu spoustu bodů od Abrandecky, to všechno snad ani nejsou chyby. I když z některými body máš pravdu a to upravím.
Je tam spoustu bodů o nastavení a to snad zvládneš, ne ??:D
Rovněž tlačítko record mi po prvním startu jede bez problémů.
Body jako, kde je Tajemství ?
Na to řeknu, že nebude součástí. Kdo tam chce 3rd SW tak si musí nainstalovat sám.
Wifina se tady probírala již několikrát, už se nebudu vracet.

1. Zatím všechny SMS dorazily, jen když jsem zařízení zamčel HW posuvníkem na boku, SMS přišly až po odemčení a probuzení. Zkoušel jsem to nasimulovat podruhé, ale už k tomu nedošlo, tak nevím.
- nevím o co jde, takže se nemohu vyjádřit
2. Někdy se mi po startu zařízení zobrazuje připojení wifi. Je to zvláštní
- probíralo se několikrát
3. Někdy se mi po startu zařízení zobrazuje namísto START Zprávy, i jakoby menu na levém i pravém tlačítku. Po tapnutí na START a zase na DNES je vše OK.
- nestává se mi, potřebuji více informací
4. Po prvním nainstalování mi nefungovalo talčítko pro záznam. Musel jsem přiřadit jinou funkci a pak zase vrátit zpět na zázna, pak to už
- po prvním staru mi tlačítko funguje
5. Chybí Tajemnství, bude v další verzi?
- nebude, kdo chce externí SW, musí si instalovat sám
6. Posouvání v menu Start jde jaksi jen po stránkách. Nevím, zda to všem tak vyhovuje, ale nešlo by to po těch stránkách odbourat, aby se dalo rychle přejet na konec seznamu?
- standardní 6.5 chování
7. Jde nějak elegantněji v menu START editovat umístění ikon, než jen "posunout nahoru"?
- ?
8. Zařízení je asi o stupínek zvukově slabější, než WM6, 6.1. Nešlo by tomu přiidat?
- bude upraveno
9. V Seznamu hovorů se při posouvání vybere označená položka
- ?
10. V Interne Exploreru při startovací defaultní stránce a při kliknutí na Oblíbené nebo Histori se otevře jen adresář Windows (já mám stejně startovací jinou)
- to snad ne ? Toto je standardní nastavení
11. BT ikona v menu START (o tom se už ale ví, to je ale až to poslední)
12. Spouštení ActiveSync pro startu zařízení (o tom už se také ví)
13. Po tapnutí a držení na položku v Úkolech je v menu i azbuka
- bude upraveno
kesu (548)|13.5.2009 18:13
[quote=pitka]

1. Zatím všechny SMS dorazily, jen když jsem zařízení zamčel HW posuvníkem na boku, SMS přišly až po odemčení a probuzení. Zkoušel jsem to nasimulovat podruhé, ale už k tomu nedošlo, tak nevím.
- nevím o co jde, takže se nemohu vyjádřit
[/quote]

všechno nebylo mysleno jako chyby,ale spíš jako hodonocení. Za ty veci na který se mrknes děkuju. Každopadně je třeba řešit výše zmíněný problém s SMS.... Popsán je snad konkrétně, a můžu říct, že je to poměrně značný nedosttek, který se často objevuje. Bohužel nejde uměle nasimulovat, aby rekl, když udelam tohle,stane se tohle. Proste nekdy chodí SMS normálně a někdy až po probuzení nebo do 2 najednou. chyba není na strane operátora. tedy jedná se o vlastnost HW? nebo se zejdá o SW vadu, kterou je možné nějakym způsobem eliminovat?
pitka (1346)|13.5.2009 18:51
OK to beru. ;)
Každopádně až uvidím tenhle problém s SMS tak ho mohu začít řešit.
Jinak je to jen dohad nebo vaření z vody.
Ale viděl bych to spíše jako SW vadu, která by mohla jít odstranit.
Vydám upravenou verzi, tak uvidíme.

PS : multiselection kontaktů, samozřejmě funguje, resp. Vyberte Kontakty......Vše , Několik.
pitka (1346)|13.5.2009 21:04
[color=red]501 RC1 je venku, postaveno na 501. 502 nebudu vydávat z důvodu několika chyb v tomto buidu.[/color]
K výše uvedených fixům ještě toto :
3. úprava javascriptu IE
4. upraveny funkce MMS
5. dopřeloženy gwes a quartz
6. záměna NETCF za 3.5
Abrandecky_ce4you (102)|13.5.2009 22:06
1. Zamčel jsem zařízení HW posuvníkem. Naposílal jsem si několik zpráv, ale na Asus nic nedošlo. Po odemčení zařízení HW posuvníkem hned přišly 3. Nevím, jak jinak to napsat. Když to nasimuluji podruhé, tak se to nestane.
2. Dočetl jsem se tedy, že to nebude chodit na 100%. Řešení je nastavení automatického vypínání??? To snad ne
3. Je to klasické today, ne windows výchozí! Nedokážu moc dobře odpovědět. Prostě na klasickém today je namísto START text Zprávy. Namísto Seznam hovorů a Kontakty je menu ze zpráv. Teď ti nepovím, jestli menu reaguje jako u zpráv. Musím zkusit, až to nastane. Zdá se mi, že to dělalo už po nafleshování a neměl jsem tam ještě žádný software. Problémem netrpím jen já, tak si to nevymýšlím.
4. Je to možné, hlavně že to jde nastavit, aby to fungovalo
5. OK, místo Tajemství testuji FreeOTFE4PDA
6. OK, škoda
7. Myslím posunout ikonu třeba jen o jeden řádek nahoru
8. Bezva!
9. Seznam hovorů - např. nepřijaté, posuneš se prstem v seznamu a namísto toho, aby se posouvání zastavilo, tak se otevře označený kontakt. Zkus si to, uvidíš
10. Dobře, to já nevím, připadalo mi to divné.
11, 12, 13 jsou opraveny v té verzi RC1? Taktéž i hlasitější zvuk?

Jinak jsem měl na mysli multiselection v SMS zprávách. V kontaktech, mailech to funguje, ale nedaří se mi to v SMS, které je vlastně od ostatních jiné v zobrazení (konverzace)

Text při nízkém stavu baterie dodám. Zvuk půjde změnit na takový, jaký byl ve WM6, 6.1?

Teď jsem objevil další zajímavost. Nevím, jestli to dělalo i u WM 6.1, ale u WM6 rozhodně ne. Fotky mají jakési modré pruhy. Jsou lépe viditelné na tvamých objektech. Je to i nepatrně vidět i na LCD při focení. Že by nepovedený ovladač?
pitka (1346)|14.5.2009 00:51
Nepovedený ovladač kamery je právě na 6.0 a starších. Tady je upraveno jak nejlépe zatím lze.
V tmavém prostředí nebo přisvíceném fotky šumí, což je pro tento přístroj standard.
Bohužel Nikon nebo Canon z toho nelze udělat.:D :D

Zvuk měnit nebudu, to je na každém. Už se to tady také řešilo.
Wifi jsem již řešil, takže sis dobře odpověděl. Přečti si vše pečlivěji.
3. toto se mi nikdy nestalo, tipuji na použitý SW
4, toto se mi nikdy nestalo, nevím ??
9. standardní funkce

Chce si opravdu rozumně uvědomit, co je v možnostech upravení. A co je bohužel standard nebo limit.
Také bych z toho chtěl F1, ale na to není čas ani prostředky.
Navíc už začíná docházet dech asi 20% ovladačům a Asus na 535ku už nic nového nevydá. Třeba WIFI, kamera, GSM ....
Nezapomeńte, že tam na tom makalo několik týmů lidí.
Také znovu podotýkám, že ani OS není ještě finální. A rozhodně ještě budou změny až se dostane 6.5 oficiálně mezi lidi.

Díky za feedback.
McMarty (4)|14.5.2009 03:33
Zdravim
Tak na minuly build na ktery jsem se rozhodly vyzkouset jsem nahazel par blbinek od SPB
Time, mobileshell, keyboard phone suit a wireless monitor vse zatim vypad aok a zatimzadny crash
Vtipnejsi bude ze muj asus je klasika cily ano mam stale 64mb ramky normal me zbylo po 6,5 po startu cca 20 mb po par veci co jsem psustil bylo uz jen 8mb a ted po startu s spb to dela cca 16mb, je to lehce pomalejsi ale to rozhrani je lepsi nez klasika wm6.5
Na tom spb je supr ze prstem posouvate do stran a rolujete jako listy a je vse potrebne hned
dostupne a dokonce to umi neco jako aero ze to dela zmenseninu a jde pekne listovat


Behem zitrka otestuju lepe a dam jeste vedet
Abrandecky_ce4you (102)|14.5.2009 07:50
Foto, kde jsou modré proužky [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Je to normální?

Změna zvuku o nízkém stavu baterie zkusím pohledat. Ve Zvukách a upozorněních tam nic ohledně nízkém stavu baterie není, tak nevím, kde to hledat
Wifi - buď se s tím smířím nebo tam půjde zpět WM6

3. Už se o tom zmiňovat raději nebudu, abych nebyl za blbce.
4. Už to nebudu řešit
9. Standardní funkce? My god! Raději příště nic nebudu psát.

Označení po jednom ve Zprávách SMS - už se raději na to ptát nebudu, ať to funguje jak chce
kesu (548)|14.5.2009 11:11
[quote=Abrandecky]Foto, kde jsou modré proužky [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Je to normální?

Změna zvuku o nízkém stavu baterie zkusím pohledat. Ve Zvukách a upozorněních tam nic ohledně nízkém stavu baterie není, tak nevím, kde to hledat
Wifi - buď se s tím smířím nebo tam půjde zpět WM6

3. Už se o tom zmiňovat raději nebudu, abych nebyl za blbce.
4. Už to nebudu řešit
9. Standardní funkce? My god! Raději příště nic nebudu psát.

Označení po jednom ve Zprávách SMS - už se raději na to ptát nebudu, ať to funguje jak chce[/quote]



- Ta fotka rozhodne neni v pořadku, a dle pravidelnosti to nevipadá na chybu snímače.spíš software
- Zvuk pro nízký stav baterie ze systému zmenit nelze. Musí se změnit v ROM

3. To se snad vyřeší v dalším buildu
4. máš vyřešeno ;) Kdyžtak ale zkus HR (Ale obocně se u tebe projevuje dost problemu hned po startu - to nedokazu ani posoudit, protože zařízení nevypínam)

Označení ve zprávách funguje tak, pokud nemáš zobrazení v konverzacích, že vice zpráv oznacis, držením JOY a klikaním.


to pitka
: Ještě je potřeba vyřešit WiFi - Jelikož je sice pravda co si říkal, ale ASUS se mi nepřipojí ani k obyčejně WEP zabezpecenymu routeru. tzn chybička bude jinde než v routeru a jeho nastavení
pitka (1346)|14.5.2009 11:34
Takto fotí kamera od začátku. Ve tmě dělá pruhy, zkuste si starší verze.
Toto je chyba SW, ale ne zaviněná mojí osobou. Já se pokoušel doladit jak jen šlo.
Dialer je originál od Asusu, tzn, neupravovaný. Takže tvůj GOD:D

Wifi se mi připojí i k routeru s nastavení WPA AES 128bit. Což je sofistikovanější a náročnější šifrování než WEP.
Nebudu učit lidi nastavovat router a wifi.

Nemám opravdu náladu poslouchat nářky či hlášky typu " ferdo , oprav to nefunguje to".
Někdy i neomalených a hlavně bez jakýchkoliv dodatečných informací. Někdy mám i pocit, že účelem je jen na..at a něco zkazit.

Fajn a pomoc je třeba to co :
dotyčný testoval,
jakou verzi SW,
jak ,
případně na co zajímavého přišel,
nebo jak se mu podařilo něco fixnout a upravit, atd.....

Netvrdím 100%, že tam nejsou problémy. Ale časová náročnost a energie strávená na tomto projektu, potom zkazí dokola se opakující nepříjemné komenty bez jakýchkoliv přidaných hodnot. Je dobré si uvědomit, co všechno za takovouto prací stojí.

Každopádně končím s veřejným uvěřejńováním ROM pro 535ku. Budou dostupné jen pro lidi, kteří mají opravdový zájem něco rozumně řešit.
Rovněž pro všechny uživatele kteří budou chtít upgrade na 128MB.

Případní zájemci, prosím pište na SZ o link na nové verze.;)
00323091_90514-114542_aWJg.jpg 00323091_90514-114558_4xj.jpg 00323091_90514-114533_KF2Q.jpg
Abrandecky_ce4you (102)|14.5.2009 11:52
Připadá mi to, jako kdybych to omezení na přístupnost stažení další ROM jsem zavinil já.
To mám asi za to, že jsem se chtěl aktivně zapojit do testování a ladění nových verzí

to Kesu: a označení zpráv v konverzaci?
kesu (548)|14.5.2009 15:34
to Pitka: Ale notak co blazníš? Vždyť se tu všichni jen snaží říct co je zaujalo, kde jsou chyby atd. bohužel většina znás vč. mě není programátorsky zdatná a někdy ti prostě nedokažeme poskytnout hodnoty kterých by ses mohl reálně chytit. Nikdo ti neříká, že musíš neco opravovat. Jsme ti všichni maximalně vděční jak jen to jde (I když to někdy nedáváme správně najevo, tím si myslím, že mluvím za všechny). A to co se zde píše není nic pro tobě ani žadny ukoly co maš udělat. prostě si z toho jen vyber co považuješ za podstatné a na co máš cas a chut opravit.

Když odhalím nějakou chybu a napíšu ji, doopravdy se snažim o tom uvest co nejvíce, ale nekdy to proste s omezenymi znalostmi nejde, to se týká i ostatních.

Pokud ti vadí stále se opakující příspevky, rad je budu vyřizovat, přece jen u vývoje 6.5 i 6.1 jsem od začatku. Ale to že stahneš veřjny betatestovaní, tak tim dociliš akorat to, že nebudou odhaleny zasadní chyby.

A prakticky si nedovedu představit, jak by sme pripadne chyby resily po SZ, to by byl hroznej gulas, jeste pokud by se resily s více lidma. (Aspon to nech takto s downloaden na uvodu a vybírej prispevky které te zajímají)

Proto tě prosím, zvaž tento krok. určitě to dáme nejak dohromady, aby nase spolupráce byla produktivní.



Ted neco k ROM, až prijedu domu detailne otestuju Wifi včetne nastavení Routeru. Ted ale mužu rict jedno, s WM 6.1 jsem se na muj router zabepecený WEP pripojil snadno a s nynější ROM (501) nikoliv. Zduvodnění že se pripojíš na WPA AES 128bit je sice hezký, ale zakladní protokol to nezvladá i když na 6.1 to slo bez problému. každopadně budu jestě testovat a dám vedet.

kesu (548)|14.5.2009 15:35
[quote=Abrandecky]

to Kesu: a označení zpráv v konverzaci?[/quote]

No to snad nikdy ani ve WM6.1 neslo...Proste takle to vymysleli. pokud chces mazat přepni se do klasického modu...

Abrandecky_ce4you (102)|14.5.2009 15:56
to Kesu:
Mám taky jedno AP zabezpečené WEP šifrováním. Můžu odzkoušet!

Ohledně výběru po jednom v SMS: Díky, to jsem nevěděl. Protože nějak zvlášť moc nedostávám a nepíšu SMS, nainstaloval jsem si ModeSMS, přepnul na klasiku a tam to už funguje, jako ve všem ostatním.
kesu (548)|14.5.2009 15:58
JJ, Mode SMS je na tohle super.

Jinak zkus na tom routeru ruzny sifrování, a zjisti pri kterých se v ASUSu ta daná sit ukaže a při kterých ne. Teda pokud maš čas a chut. Ja se k tomu dostanu nejdříve o víkendu.

Jinak pokud budeš mít čas, tak si projdi vlakno s WM 6.1 od Pitky.... Je videt, že prechazíš na 6.5 rovnou z 6....což je dost vyrazny skok
Abrandecky_ce4you (102)|14.5.2009 18:12
Tady je kdyžtak ten anglický text při zapnutém wifi a slabém stavu baterie
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Teď jsem vyzkoušel připojit se k zabezpečené síti:
WEP 128bit s HEXa kódem (26 znaků) - funguje
WPA-PSK + TKIP (26 znaků) - funguje
WPA-PSK + AES (26 znaků) - tváří se jako připojený, ale síť nejde (na NB ano)
WPA2-PSK + TKIP (26 znaků) - funguje
WPA2-PSK + AES (26 znaků) - tváří se jako připojený, ale síť nejde (na NB ano)
kesu (548)|14.5.2009 21:58
JJ tak to je v pořadku, a nezkoušel si WEP s nejakym slabsim sifrováním?
Abrandecky_ce4you (102)|14.5.2009 22:27
Nezkoušel, ale můžu zítra vyzkoušet.

Ještě se vrátím k tomu foťáku. Schválně jsem si našel fotky, které jsem fotil s poslední originální WM6 ROM. Žádné modré proužky jsem nikdy neviděl, proto se tomu divím. No posuďte sami
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kesu (548)|14.5.2009 22:49
No je to zajímavý....Ale hlavně nemá cenu ted řešit až takovýhle podrobnosti, jelikož WM 6.5 nebyl jeste oficiálně vydat. Tohle je jen Beta pro ty, kteří radi testujou. A po Pitkovi nemuzeme chtit aby to nejak resil, protoze tech verzí tu bude jeste spousta a pak teprve u finalni muzem takle ladit....
Jinak jak už sme rikal projdi a hlavne vyzkousej si v zařízení i nejakou WM 6.1 ROM. Jinak co se tyka oficiální 6.0 tak to byl docela des co si pamatuju....
Abrandecky_ce4you (102)|14.5.2009 23:06
WM6.1 jsem zkoušel https://www.ce4you.cz/forums/_redirect_post.asp?action=post&p=315274 a nedopadl jsem dobře. Zkoušel jsem to flashovat 2x.

Ohledně foťáku se pitka vyjadřoval, že ovladač ve WM6 je nepovedený a v 6.5 je zatím odladěný, jak to nejlíp šlo
kesu (548)|14.5.2009 23:09
Z 6.1 je nejlepsí ta poslední upravena Glide verze.

Jinak opakuju to co sem rekl už predtím 6.5 ani zdaleka nemá finalový jadro. Dočkej času
pitka (1346)|14.5.2009 23:35
Souhlas.....;)
kesu (548)|14.5.2009 23:39
A s čím konkrétne? :)
pitka (1346)|14.5.2009 23:41
S posledním příspěvkem.
tomsoft (2734)|14.5.2009 23:42
Asi s tou druhou částí :)
Nejlepší 6.1 je s TF :yes: :yes: :yes: :yes:
pitka (1346)|14.5.2009 23:45
jo a v podpisu mám Glide a HTC :D :D :D ;)
Dutty's to vždycky uměl .....

PS : mám WPA-PSK + AES (26 znaků) - a jede o s00 péro
Mám tedy 10Mbit připojení (to router), ale na wifi 535 dostatečná rychlost. Pouze jeden test a jen download.
Viz.:
00323151_90515-001300_ojWu.jpg
tomsoft (2734)|14.5.2009 23:49
No manželce se líbí Glide, tak proto ten podpis :) je to moje, ale vlastně není moje :)
a HTC... to už je osud :sarcastic:
Vybíral jsem dlouho a Duttys vyhrál, ale Pitka to není :)
pitka (1346)|15.5.2009 01:17
Ještě ke kameře, nedalo mi to a vyzkoušel jsem asi po 30tý test originál kamery z 6.0 a nynější verzí, viz fota :
Vlevo kamera z 6.0 a vpravo nynější.
Jak je vidět z fotek tak obě kamery za takovýchto světelných podmínek a času dělají modré proužky.
Nejmarkantnější je vidět rozdíl v podání barev, ve prospěch nynější verze.
Kamera na 6.0 vytváří fota o mnoho světlejší a tímto potlačuje tuto vadu, která je tam ovšem také. Je přesvětlená a také uzavírka je delší.
Ale zase na úkor podání barev (i když také přesycenému) a troufnu si říct i realističtějšímu prokreslení a příjemnějšímu vzhledu k nynější.
Bohužel v tomto kontrastu jsou vidět tyto pruhy více.
tenenet_ce4you (43)|15.5.2009 13:11
mne to fotí s prúžkami od samého začiatku čo som si asusa kupil, ale iba nočné foto tak to nejako neriešim, na fotenie fotiek mám foťák, toto je fakt len tak na zábavku....
Abrandecky_ce4you (102)|15.5.2009 22:49
Takže jsem vyzkoušel pro Kesu slabší šifrování AP.
WEP 64bit (10 znaků HEXa kódu) - funguje

Teď mě spíš zaráží, proč mně nejede WPA+AES. Možná to bude APčkem, někdy to zkusím na jiném...
kesu (548)|15.5.2009 22:55
Pitka říkal, že to 535 nepodporuje
Abrandecky_ce4you (102)|15.5.2009 23:18
jako 64bit WEP?
kesu (548)|16.5.2009 00:43
[quote=pitka]Zabezpečením a nastavením routeru.;)
Přenastav si router.
P535 a P750 neumí WPA kombinovaný s šifrováním WEP. Bud´jedno nebo druhé.
P525 neumí ani WPA AES, max. jen WPA TKIP.[/quote]