Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - WM6.5 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.23081 5.3.0 rc - XeeDition

pitka (1346)|6.3.2009 13:38
Chyba v IE odstraněna a menší změna v shellu. Nový link updatován.
Omlouvám se za zmatky.;)
Díky..... enjooooy

PS
i Kešuho přítelkyně by mohla být spokojená :cool:
blazios (2)|6.3.2009 16:23
Ahoj, při nainstalování Titan se mi občas kousne obrazovka menu. Pomůže jedině h. reset. Nevíš co to může bejt? Milan
pitka (1346)|6.3.2009 18:11
Asi tím, že je to beta.
Prosím o trochu srozumitelnější informace a nedoporučuji instalaci lidem kteří nemají příliš zkušeností s testováním a odhalováním vad.
V tomto případě doporučuji použití jiného FW !!
blazios (2)|7.3.2009 10:31
amater jsem, ale rád zkoušim nové věci. Jinak, když dám start a najedu do menu mohu listovat atd.. Ale občas se staneže se v tom menu sekne a nemohu listovat nahoru,dolu,do stran. Mohu ťuknout na aplikaci a otevře se ale nejde nalistovat aplikace které jsou dole. Někdy se kousnu, že nemohu nic otevřít a spravý to až ten hr. Jo a mám 535ku s 64 RAM. Nevím jestli jsem to vysvětlil pořádně?
kesu (548)|7.3.2009 15:11
Poslední verze Titan naistalována !

Postupně doplním nějaký postřehy, až nashromaždím nějaky data.

Prozatím můžu říct jen to, že se mi tahle verze zda dost nestabilní. zatím bez instalace sw. už nejmín 3x vytuhla (zhruba za 30 min).

Jinak pěkně upravená grafika

EDIT:
-Už to dokážu přesněji určit. Přístroj v nabíječce, sam se spustí AS a vytuhne....pomuže až softreset (Naistalován pouze Pocket Informant)-> nasleduje HR a další testování
-Jinak bych si představoval trochu rychlejsí posouvaní v nabídce start
-Wktask si nerozumí s pruhledností (což je pochopitelný), škoda, že bez tohohle soft si WM nedovedu představit
-nápověda má problémy se znaky s diakritikou
-souhrně řečeno: tahle verze se s naistalovaným běžným sw chová "divně" (chvílema se to kouše, nědy vytuhne uplně, nekdy třeba po stisknutí nevyskočí start)

PS: přítelkyně stále spokojená není :) Porád se tapeta roztahuje ve svislým směru a je nekvalitní (vypada to,jako přehnaná komprese) ->na today putuje zpět pštros :)
pitka (1346)|8.3.2009 21:47
to Kesu :
nevím, ale mně jde každý obrázek nastavit na Dnes bez distorzí a ztráty kvality obrazu.
Zkus jinej obrázek.

-Už to dokážu přesněji určit. Přístroj v nabíječce, sam se spustí AS a vytuhne....pomuže až softreset (Naistalován pouze Pocket Informant)-> nasleduje HR a další testování
Kolikrát se ti toto stalo ? Myslím hlavně to automatické spuštění AS, protože to se mi ještě nikdy nestalo.

tomato_ce4you (17)|8.3.2009 22:05
Ahojte. V prvom rade chcem pochvalit fajn partu, ktora tu je a ma chut pracovat.
Aj ja som sa rozhodol spravit si experiment s 6.5 kou.
Ako prvu som si chcel falshnut verziu titanium, ale k uspesnemu dokonceniu mi to nedoslo. Pisalo nieco ako "bad image"
Tak som skusil verziu standard a vsetko prebehlo ako ma. Teraz ho skusam zatial tri dni a stale sa s tym bavim. Musim uznat, ze tato ROMka je podarena a zatial som musel soft resetnut asi tri krat. Raz ked mi nereagoval displej, potom klavesy a treti krat mi zatuhlo Igo. Inac by som to hodnotil vcelmi pozitivne.
Skusal som aj IE, ale ten mi to nejako divo zobrazil, pisane o tom vyssie. Este sa mi stalo, ze ked som menil Today temu, tak sa to nezmenilo komplet, ale mam spodnu listu ciernu a vrch modry. Ale vyzera to velmi pekne, takze skor u mna +. Co sa rychlosti tyka, tak o dost rychlejsie ako 6.1 co som mal.
Este by som mal vyhradu k Win office, lebo mi tam nejde spustit word, kvoli nejakej chybe. Je pridane One note, sice neviem co to je, ale to je fuk.
Co sa tyka instalacie programov, tak mi idu vsetky a prebehlo to v pohode. Igo trocha zazmatkovalo, ale uz ide.
Keby cosi, kludne sa pytajte.
pitka (1346)|8.3.2009 22:59
Nedoporučuji již používat předchozí verzi 21159. Linky odstraněny.
kesu (548)|8.3.2009 23:21
To pitka: Po HR sekaní při AS přestalo. Ale AS se spouští standardně po několika minutách, jak je tomu zvykem z dřívějška. Dá se to řešit, například tím, aby se jen v task manageru nezobrazoval, ale to je tak všechno co s tim dokazu.

Jinak celkové mi poslední verze titania vubec nevyhovuje. mám tam jen nejnutnější SW, bez kterého s v PDA neobejdu, ale zařízení nekolikrát deně vytuhne při různých situacích. Pravděpodobně to bude nekompatibilitou SW, ale nepřešel sem na to kterého. kromě tuhnutí se setkavám i s tím, že kliknu na start a nic se nestane. Až po několikátem pokusu menu konečně vyskočí.

Ohledne grafiky na úvodu: Obrazkem to není. Ted sem extra nejaky stahl na ukazku. Proste všechny obrázky se svisle roztahují a kvalitove degraduji.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]



Ted mi prístroj opět nekolikrát po sobě vytuhnul, nekdy pri As neky prímo na today, nenám jinou možnost a musím se vratit na verzi standard..

EDIT: Já zase ze svého pohledu nedopuručuju používat 169, protoze se sw se chová nepředvídatelně
EDIT1: leží mi ted na stole telefon připravenej na flash, nemáš neco novějšího po ruce? abych zbytecne neflashoval standard verzi?
pitka (1346)|8.3.2009 23:29
Vůbec nechápu co se svisle roztahuje, můžeš to vysvětlit ?
Už to vidím, pro mě celkem nepostřehnutelné. ;)

Já ani příliš nestihnu použít konkrétní verzi, jelikož hned upravuji a od poslední mám již několikátý test.
S AS máš asi pravdu.

PS : netvrd´, že obecně 21169 je nestabilní. Zkus se spíše přesněji vyjadřovat. Něco jako, že " poslední verze ke stažení je nestabilní".
Díky za pochopení.
Mně jsou již informace o 21159 téměř bezcenné. To mi příliš nepomůže.
kesu (548)|8.3.2009 23:35
Tapeta udělá to, že se klasicky ořízne na formát "bez horní a dolní lišty", ale nasledně se roztáhne na celou plochu displeje => obrázek se roztáhne, myslím že stěch screenu je to znatelné. Nehlede o ztáte kvality

Ještě prosbička, nemam tu nikde staženou verzi standard, mohl bys mi poslat link alespon soukrome? Jelikož mě ta verze 159 maximalne vyhovovala. A 6.1 se mi tam momentalně už davat nechce
pitka (1346)|8.3.2009 23:47
Už to vidím s tím roztažením.

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/17782/535_6.5b4_standard_pitka.rar_53.08MB.html
Ráno definitivně mažu se serveru.
kesu (548)|8.3.2009 23:53
Pokud bys mel neco novejsího, budu pokracovat v testovaní.... Nebo chces jeste nejaky data z 169 ?

EDIT: Jinak data co sem popisoval v posledních asi 4 příspěvcích se týkaly verze titan s jadrem 169. jen jestli sme se spravne pochopili
pitka (1346)|8.3.2009 23:59
JJ, to jsme se nepochopily. Já potřebuji více konkrétnosti.

Roztažení obrazu je prozatím vlastnost těchto beta buildů.

např.
Poslední verze byla[color=red] b6 s jádrem 21169[/color]. To však neznamená, že jádro 21169 je nestabilní !
To znamená , že b6 s jádrem 21169 je nestabilní.

Je to více jasné, co jsem chtěl říct ?
kesu (548)|9.3.2009 00:03
JJ chapu jak to myslíš, budu to oznacovat konkretneji.

Jiank tyto moje postřehy se tykají teto verze: Edice Titan v6
Datum : 6.3.09 13.35h OS 21169

[quote=kesu]Poslední verze Titan naistalována !

Postupně doplním nějaký postřehy, až nashromaždím nějaky data.

Prozatím můžu říct jen to, že se mi tahle verze zda dost nestabilní. zatím bez instalace sw. už nejmín 3x vytuhla (zhruba za 30 min).

Jinak pěkně upravená grafika

EDIT:
-Už to dokážu přesněji určit. Přístroj v nabíječce, sam se spustí AS a vytuhne....pomuže až softreset (Naistalován pouze Pocket Informant)-> nasleduje HR a další testování
-Jinak bych si představoval trochu rychlejsí posouvaní v nabídce start
-Wktask si nerozumí s pruhledností (což je pochopitelný), škoda, že bez tohohle soft si WM nedovedu představit
-nápověda má problémy se znaky s diakritikou
-souhrně řečeno: tahle verze se s naistalovaným běžným sw chová "divně" (chvílema se to kouše, nědy vytuhne uplně, nekdy třeba po stisknutí nevyskočí start)

PS: přítelkyně stále spokojená není :) Porád se tapeta roztahuje ve svislým směru a je nekvalitní (vypada to,jako přehnaná komprese) ->na today putuje zpět pštros :)[/quote]


[quote=kesu]To pitka: Po HR sekaní při AS přestalo. Ale AS se spouští standardně po několika minutách, jak je tomu zvykem z dřívějška. Dá se to řešit, například tím, aby se jen v task manageru nezobrazoval, ale to je tak všechno co s tim dokazu.

Jinak celkové mi poslední verze titania vubec nevyhovuje. mám tam jen nejnutnější SW, bez kterého s v PDA neobejdu, ale zařízení nekolikrát deně vytuhne při různých situacích. Pravděpodobně to bude nekompatibilitou SW, ale nepřešel sem na to kterého. kromě tuhnutí se setkavám i s tím, že kliknu na start a nic se nestane. Až po několikátem pokusu menu konečně vyskočí.

Ohledne grafiky na úvodu: Obrazkem to není. Ted sem extra nejaky stahl na ukazku. Proste všechny obrázky se svisle roztahují a kvalitove degraduji.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]



Ted mi prístroj opět nekolikrát po sobě vytuhnul, nekdy pri As neky prímo na today, nenám jinou možnost a musím se vratit na verzi standard..

EDIT: Já zase ze svého pohledu nedopuručuju používat 169, protoze se sw se chová nepředvídatelně
EDIT1: leží mi ted na stole telefon připravenej na flash, nemáš neco novějšího po ruce? abych zbytecne neflashoval standard verzi?[/quote]

EDIT: Tak že pokud bys měl např b7 rad testnu, jinak se musím vratit na nejakou z predchozích a moje zpetna vazba ti tak bude k nicemu.
pitka (1346)|9.3.2009 16:17
Musím potvrdit, že ve verzi b6 (možná i předchozí verze) velmi zlobí aplikace zasahující do grafiky OS.
Hlavně tedy do taskbaru, zatím největšího viníka a nejvíce problematickou aplikaci bych označil právě WKTask v1.2.0.0.
Nezkoušel jsem novější verzi 1.2.0.2, ale předpokládám stejné chování v 6.5ových jádrech.
Potvrzuji , že také AS se po restartu samovolně spouští jako to bylo při vývoji 6.1.
kesu (548)|10.3.2009 19:13
Tak muzu potvrdit, že nestabilinu b6 má na svědomí doinstalovyný software v kombinaci s titaniem. Když se titanium vypne, tak vše funguje celkem v normě
tenenet_ce4you (43)|12.3.2009 20:20
ahojte..... malý poznatok.... nefuhguje dlhe podrzanie tlacitka na trvale zapnutie blesku ako baterky.... :) :) :)
kesu (548)|12.3.2009 20:25
Funguje - řesilo se tu u verze 6.1 Glide, stačí jen správně přiřadit program k hw tlačítku
pitka (1346)|12.3.2009 22:04
[color=red]B7_2II76 je k dispozici. [/color]
Změny jsou převážně v vzhledu shellu a další a zatím nekončící úpravy a opravy OS.
lets play...:D
kesu (548)|12.3.2009 23:34
Jdu to tam hodit.

Jinak pozor, aby nám to tu nezavřeli. Více info
tomato_ce4you (17)|13.3.2009 10:33
Chcel som opat skusit hodit novu ROMku, ale zas mi napisalo IMAGE - bad checksum.
Neviete, kde moze byt chyba?
Potom som skusil dat 6.1 touch flo a no problem
kesu (548)|13.3.2009 13:11
pravděpodobe flashuješ pomocí karty. Nejdříve ji naformátu, pak by to melo fungovat.

To pitka: Narazil sem na 2 dost zásadní problémy (OS 2II76):

1) kdyz na Today vyberes neco stisknutím joysticku, tak to provde 2 funkce naráz, např. spustí outlook a otočí displej a podobne.
2) Tohle je ješte postatnější - Telefon kazdou chvíli vytuhne při práci se SMS, stalo se mi to už ason 10x (nemám naistalován žadny další program, a provedl sem 3 HR- tzn chyba je v ROM)
pitka (1346)|13.3.2009 13:25
OK, taky jsem již zaregistroval podobný problém s SMS. Kdyžtak mi tvoje zkušenosti z vytuhnutím, ještě trochu vyjasni.

1) kdyz na Today vyberes neco stisknutím joysticku, tak to provde 2 funkce naráz, např. otočí displej a podobne.
A toto je prozatím vlastnost chomu. Už jsem ti na to psal dřívě. Nevím jesli M$ toto upraví.
Je to zatím z důvodu, že chome byl zatím hlavně designován na dotykové ovládání.
Dělá to i na 750ce.
To zatím neřeš.;)
kesu (548)|13.3.2009 13:28
Ok tak pokud by sly zatim vyresit ty SMS.. Takle je to pro me nepouzutelný, kdyz u kazdy druhy príhozí SMS musím delat SR
tomato_ce4you (17)|13.3.2009 13:44
Ano, bolo to flashovane z karty, ale karta bola vzdy formatovana. Kurna, asi to skusim flashnut cez pc.
pitka (1346)|13.3.2009 14:01
to Kesu :
aha, tak mě to spíše zlobilo, jen při vytvoření SMS. Takhle jak to popisuješ tak zatím ne.
Mrzne ti to i při vypnutém Titaniu ?
permar (552)|13.3.2009 16:08
Zdravím pánové ,po konzultaci s pitkou tady něco přidám,je to na úpravu zvuků- SRS WOW HD v1.5.1.0. Většina kteří máte ROM WM 6.1 made by Pitka ji tam již máte,ale toto je novější verze,stačí instalovat do pda a restart.Já sic nemám hudební sluch:) ,ale zdá se mi to po instalaci (hudba pouštěná přes sluchátka) čistší ,hlavně ve výškách.Rád bych od vás slyšel nějaký poznatek na změnu ,kvalitu zvuku,díky.První zleva je pro Asus P525 a P535, ten druhý je pro ostatní PDA.
pitka (1346)|13.3.2009 17:57
SRS WOW HD v1.5.1.0 vypadá nadějně, jen na 6.5 není použitelný. Instalace proběhne v pořádku, ale po hibernaci už telefon nneprobudíš.
Ale na 6.1 by měl fungovat.

Ještě jsem se dočetl toto :

"In order to make this wonderfull software work on every ppc
you first need to check what is in [HKEY_LOCAL_MACHINE Drivers BuiltIn WaveDev] "DLL" and after
install replace [HKEY_LOCAL_MACHINE Drivers BuiltIn WaveDev] "Old driver" with what was in "DLL" before install.
kesu (548)|13.3.2009 18:33
To pitka: Při vypnutem Titaniu to zatím neudelalo. U zapnuteho skoro každou druhou SMS

To Permar: Už sem ti to včera nestihl říct, je to presne jak rika pitka, po hibernaci už se neprobudí
permar (552)|13.3.2009 19:06
No asi jsem to měl dát do sekce kde je WM 6.1...:) . Takže pro zájemce: Nedávat do PDA s ROM s WM 6.5.!!
kesu (548)|14.3.2009 13:09
Tak po delším testování mužu potvrdit, že vytuhnutí u SMS zpusobuje Titaninum. Dale u titánina zustala ta chyba, že tapetu roztahuje. Jinak celkove systém bez zapnuteho titania a bez naistalovaných programů jede celkem normalně.

EDIT: Za cely dnešní den nezazvonila ani nezavibrovala jedina SMS, po SR se vše spravilo. obecně dlouhobě sleduju sleduju problém y upozornováním na SMS. Hovory jsou bezproblému, ale sem tam nejaká SMS proste nezazvoní (žadný druhotný sw se nedoinstalovával)
PETRMOB (29)|15.3.2009 12:35
Tak to SRS WOW HD v1.5.1.0 na WM 6.1 je perfektní.U předchozí verze SRS mi při zvětšení basů degradovala kvalita zvuku, teď je to už Ok.Na WM 6.5 jsem to ale nezkoušel.Díky moc uživateli permar za perfekní práci!:D
permar (552)|15.3.2009 16:04
No moje práce to není.....:)) já to jenom našel na netu..:yes:
kesu (548)|15.3.2009 21:15
TAk s problemy se zvukem, stale pokracují, samo odd sebe prestane zařízení upozornovat na SMS, SR to na chvili sptraví, ale druhý den zase a zase.
pitka (1346)|15.3.2009 22:48
to Kesu :
máš recht, tentokrát mám i já stejné problémy. Zkusím pořešit.
pitka (1346)|16.3.2009 19:03
to Kesu :
už mám rozpracovanou novou verzi i jádro. Tentokrát I89 a již bude i správně fungovat vertikální roztahování obrázků.
Grafické rozhraní je opět přepracované a zvětšené ikony, rovněž nové chome.
Opraveno bude IPsec, office, čeština, dostupnost oblíbených v chome a mnoho dalších.
Ještě řeším několik drobností a hlavně to SMS zvonění, ale zatím to vypadá na nejlepší dostupné 6.5 jádro.
kesu (548)|16.3.2009 22:28
Bezva, až bude k dispozici, rád to testnu....
kesu (548)|17.3.2009 11:10
tak. Ješte jedna chybka. Nejde pustit fotak

edit: tak po HR už jde
pitka (1346)|17.3.2009 14:23
btw : koukal jsem že i htcčkaři bojují s kamerou na 6.5ce.;)
kesu (548)|17.3.2009 15:00
Aspon v tom nejsme sami. Ale jako na muj vkus už sem udělal nějak moc HR :)
Borecman_ce4you (13)|17.3.2009 15:22
Taktez nefunkcni fotak, po HR ok, druhy den zase. Opet HR vse ok.
kesu (548)|17.3.2009 15:27
JJ presne, ale nekdy pomuže i SR... PDA si nejak dela co chce :) Chvíli nezvoní, pak zase chvíli nefotí. Po SR chvili OK a pak zase. Přijde mi, že si Asusek žije vlastním životem :D
pitka (1346)|17.3.2009 18:54
Zkouším vyzvánění SMS a již to vypadá OK, rovněž kamera šlape jako hodinky.
Ještě testuji a do čtvrtka by to mělo být venku.
kesu (548)|17.3.2009 18:56
Dobře, dobře....zkusíme to ještě vydržet :)

To pitka: Přečti si SMS :)

EDIT: Permar mě dneska upozornil, že rusové taky nespí :) http://4pda.info/index.php?newsid=7272
pitka (1346)|17.3.2009 22:41
Rusáků je mnohem více a sakra šikovnejch.....:cool:
permar (552)|18.3.2009 08:55
Posílám pro pitku další příspěvek od soudruhů z CCCP...:))

http://4pda.info/index.php?newsid=8090
pitka (1346)|19.3.2009 00:12
[color=red]Verzeb8 I89 je venku. [/color]

Zatím asi nejdokonalejší ze všech prozatím vydaných verzí.
Systém obsahuje úpravy a opravy již napsané v předchozím příspěvku. Použil jsem i nové srs a další.
Navíc obsahuje již funkční utilitky MyPhone,WMmarket a 1x testovací Weather Widget které budou obsahem 6.5.
Jsou plně lokalizovány, ale prozatím ještě nefungují M$ servery pro tyto budoucí služby.


Enjoy........

PS : OS je orig. beta od M$. IE obsahuje i Flash podporu.
tomato_ce4you (17)|19.3.2009 18:22
Pitka, si frajer. Konecne to slo uz aj mne flesnut. Idem testovat...
kesu (548)|19.3.2009 23:21
Že bych konečně slyšel vlastní SMS? :D Jdu to zkusit.