Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - první zkušenosti, tipy, triky a rady...

Gandi_ce4you (31)|15.10.2008 17:36
@Franky52 - z tech stranek to stahnout jde a na ceskou verzi to funguje, zatim jsem nezaznamenal problem. Sosnul jsem to z toho odkazu co je vyse a hned ten prvni soubor MoDaCo.OmniaPatchedDialler. Velka spokojenost, protoze to uzamykani mi dost vadilo. Jeste jednou diky kolegovi za ten odkaz.

@Mudrunka- tak jsem si dal tu trpelivost a skusil jsem tvuj navod jak pises a telefon mi nezamrzl. Mozna jsem udelal neco spatne tak napisu jak jsem to udelal. V normalnim kalendari (pises v outlocku?) co tam je jsem dal predmet: Test, Misto: Kalendare, Zahajeni 15.10.2008 17:00, Ukonceni 15.10.2008 17:30, Cely den: Ne, Vyskyt: jen jednou, pripomenuti 15min a zbytek nastaveni jsem nemenil. Dal jsem OK a kalendar jsem zavrel a pak jsem uzamknul telefon tlacitkem co se zavesuje hovor. Po chvili zhasl i displej. Po 5 minutach zacalo upozorneni na udalost a roznul i displej. Po chvili upozorneni vyplo. Za chvilku znovu to upozorneni ale displej se uz neroznul, jen se ozval ten ton - pipnuti. Takto se to parkrat opakovalo a az to upozorneni po 15 minutach prestalo, jsem zavolal s druheho telefonu sobe na to cislo a telefon normalne zvonil i reagoval. Pri prichozim hovoru se displej roznul normal.

Zkus prosim napsat podrobnejsi navod jak to upozorneni nastavit (jestli nemyslis treba budik) krok po kroku aby foun vytuhl. Rad to vyzkousim a pokud to udela hned pisu do Samsungu. Diky.

Jinak mi se vytuhnuti stalo kdyz jsem mel zaplnenou vnitrni pamet telefonu. Mel jsem volno jen asi 6MB pameti, (omylem jsem si nahral veci do tohoto zarizeni misto do Uloziste. Pak jsem zkousel spustit jednu hru a telefon vytuhl. Po restartu jsem spustit nejakou aplikaci uz nevim jakou a telefon mi napsal nedostatek vnitrni pameti, ze mam smazat nektera data se zarizeni nebo priradit dalsi pamet. To jsem ale nejak nepochopil!? Jde s telefonu s uloziste nejak ukrojit z tech 8GB treba 100MB a priradit k pameti pristroje kde je 100MB? Proc to ten foun tak napsal? Nebo to jen tak pisou win. a ono to nejde? Tohle by mne teda zajimalo. Pokud to nejak jde, poradte. Diky.

Farley (17)|15.10.2008 19:20
2Gandi: A co mas za FW?
Mudrunka (547)|15.10.2008 20:35
to Gandi
přesně tak jak popisuješ záznam v kalendáři jsem to myslel. Akorát to u mě funguje tak, že v době připomínání (rozsvíceného displeje) to funguje vše, jak má, v době pohaslého je to zamrzlé a čekající na špendlík. Po uplynutí těch 15 minut dtto
Takže při stejné ROMce mě vychází jako možnost rozdílného chování ještě rozdílné nastavení probuzení. Já mám tlačítko probuzení nastaveno takto
00300113_probuzeni_hcPm.jpg
ferlich (16)|15.10.2008 20:49
Tak jsem to skusil taky a mně ztuhl stejně jak je uvedeno v postupu. Vypnul jsem všechny připomínky a zatím dobrý. Jinak se mi to taky stalo při zapnuté opeře a v době, kdy jsem se dostal mimo signál. Musel jsem taky restartovat.
aeon101 (213)|15.10.2008 21:19
A proc vlastne pristroj neusinate vypinacim tlacitkem??? Zadny problem s tim pak nemam...

Dan
ferlich (16)|15.10.2008 21:39
Telefon totiž nemusíš ani zamykat, stačí uspat tak jak říkáš a stejně u mně došlo k tomu, že nešel rozsvítit displej a musel jsem resetovat.
Gandi_ce4you (31)|15.10.2008 21:39
@Farley: i900BPHH5/UHHH5, Telefon: i900XXHH9

@Mudrunka - to tlacitko mam nastavene stejne. Jen doplnim ze jsem to skousel cerstve po HW resetu kde jsem jen nainstaloval Netcf3.5, phonealarm a myslim jeste jsem tam mel spb pocketplus. Widget sem mel vypnuty. Dival jsem se a v mojem zarizeni jsem mel zaplneno asi 35MB. Zkusim foun zaplnit a vyzkousim to znovu. Kdo to tu cte tak to vyzkousejte. Jo a jeste se zeptam znovu, jak je to s tou vnitrni pameti? Jde k ni priradit nejaka mala cast z tech 8GB jak jsem psal vyse aby mel foun treba 200MB?
Mudrunka (547)|15.10.2008 23:28
tak jsem si s tím hrál tak, až mě to naštvalo. A to přímo tak, že milá Omnie mále dopadla jako její telefonní předchůdkyně. Ta letěla z okna z 1. poschodí s dopadem na beton. Byla to Nokie a náhodou přežila…..
Takže:
to aeon101:
vypínacím tlačítkem stroj nezamykám, nýbrž to donutím udělat okamžitě to, co to stejně během krátké doby udělá, tedy zhasne dispej + odstřihne jeho „dotykovost“. Na tlačítka to nefunguje, k mé nespokojenosti.
to ferlich:
zajímavé, u mě, pokud to nezamknu, se to chová tak, jak má. Myslím tím, že špendlík netřeba -)
to Gandi:
máš na mysli něco jako virtuální paměť, že? Tak o tom pochybuji. Pamatuji, že před lety, když jsem si pořídil můj první PPC stroj a zjistil jsem paměťovou nedostatečnost, jsem se sháněl právě po něčem podobným. Už se dávno nesháním, ale bral bych to -)

Pokud hovořím o tom prvním stroji, bylo to s WM 2003 SE. Tak tam mě zase kalendář dělal to, že upozornění na narozeniny dokázalo přes noc totálně vybít baterku. Musel jsem se s tím naučit žít, a to tak, že jsem postupně všechny upozornění zrušil. Beru na vědomí, že u Omnie prostě na události nebudu upozorňován, nebo že si bude v kapse dělat, co chce. Hlavně však, že mám stroj, který se pyšní tím, že je světovou špičkou……
Farley (17)|15.10.2008 23:35
No napadlo mě, kdyby tu někdo uměl programovat pro WM (to je snad akorad nakej special kompiler pro VisualStudio), tak ze by mohl napsat aplikaci, co by teleofn restartovala hned, co by Device.exe vyletelo nad 90% použitého CPU.

Protože to je ten eproblém. Na MoDaCu zjistili, že on neni seklej, jen reaguje tak pomalu až nereaguje. Dali si práci a za čtvrt hodiny se dostali do taskmanageru. Tam zjistili, že to způsobuje Device.exe = program co se stará o ovladače k zařízení.

...proste sepsat takovýho hlídacího pejska, co by dával pozor na device.exe a když by něco, prostě by telefon restartoval.


PS: Po Hard resetu tam zůstanou takový ty udělátka jako Widgets a podobne? :-) = kdyz preventivne po rozbaleni udelam HW reset, ztratím něco?
Franky52 (186)|15.10.2008 23:37
Lidi, poradí někdo jak je to s tím zoomem u Omnie? Zkoušel jsem dotaz na linku odborné pomoci Samsungu a tam mi nějaká Slovenka odpověděla, že to skúšala na svojom telefóne a nič podobného vraj tam, nieje...
s
ZED_ce4you (21)|16.10.2008 09:43
Hmmmmm, tak jsem si do omnie nahrál Advanced Configuration Tool a zlobí mně při nabíjení displej. Jakmile se telefon plně nabije tak se hodně často "kousne" displej - telefon mně funguje protože hovor přijmu, telefon má ale pořád zhaslý displej a nejde nijal odemknout takže pomůže jen reset.
Zatím se mi nechce dělat hard-reset , nevíte jak by se to mohlo dát opravit?
Ono to sice nemusí týt tím Configtoolem ale mám na něj takové podezření - upravuje totiž i napájení apod.a problém se vyskytne vždy když je telefon plně nabitý a dál visí na nabíječce
docdan_ce4you (0)|16.10.2008 23:37
Prosím někoho o radu.
Ač jsem si objednal telefon v CZ lokalizaci, přišel mi ENG, dokonce i adapter nejde do české zásuvky, ale to je jedno. Mám asi možnoat jim to poslat zpátky a dlouho se hádat o peníze apod. Tak bych se zeptal ví někdo nějakej link na nějakou ROM v cz verzi, nebo nebo neco tak???
Díky
Farley (17)|17.10.2008 00:44
Být tebou, na měnění ROM bych se vykvajz. Prvně nevim jak by to bylo se zárukou a za druhý by s tim bylo dost starostí.

TOže říkali, že je telefon CZ a on je z jiné země značí černý dovoz. Proto bych je kontaktoval a požádal o vysvětlení. Hlavně bych se jich zeptal, jestli lze telefon opravit v autorizovaném servisu. Pokud se budou vaykrucovat, ze telefon při reklamaci musí nutně k nim a nesmí do autorizovaného servisu, využil bych právo na vrácení peněz do 14-ti dnů. Pokud řeknou, že je to omyl, zaslal bych jim to na klasickou reklamaci a oni to musí vyměnit.
ferlich (16)|17.10.2008 09:10
to ZED: myslíš že by mohlo stačit tool jen odinstalovat a vyzkoušet nabíjení do maxima jestli už se problém s displejem nevyskytne?
Farley (17)|17.10.2008 20:48
Dotaz. Je Omnia spolehlivý budík?
jurkovic (13)|17.10.2008 21:09
nainstaluj SPB Timea budeš spokojený
Farley (17)|17.10.2008 21:42
A defaultne ne? :-)
Mudrunka (547)|17.10.2008 21:45
[quote=Farley]Dotaz. Je Omnia spolehlivý budík? [/quote]
pohoda, funguje k obecné spokojenosti :)

asso (5)|19.10.2008 22:00
Mám stejné potíže systém prostě nepracuje korektně. Změny portů nic neřeší a baud rychlosti rovněž ne. Přístor se lokalizuje ,ale dále je bez činnosti. Tak doufám, že to nějaký šikula rozlouskne. :(
Franky52 (186)|20.10.2008 12:09
[quote=jurkovic]nainstaluj SPB Timea budeš spokojený[/quote]

Jestliže máš nainstalovaný SPB Time, jedou ti jeho skiny na celé obrazovce? Mně jen na větší části, zbytek černý pruh...
Mudrunka (547)|20.10.2008 13:40
[quote=Losos]
Pro začátek jen co zatím se mi podařilo rozběhat (a bylo hodně otázek okolo toho)
- TomTom 7 - chodí bez problému
- iGO 8 -běhá bez problému[/quote]
Takže bych doplnil, celkem bez problémů se mi zdařila instalace softu MC Guider 7.50 (dříve Sygic). S trochu nešťastným rozlišením se to popere bez sebemenších problémů, jenom se mi zatím nezdařilo rozeběhnout RDS/TMC, ale s tím si ještě pohraju (tedy pokud to v tom softu vůbec jede a není to jenom slepá atrapa -))
EDIT: Tak k obecné spokojenosti funguje i verze 7.60. Volba RDS/TMC v ní zmizela, tedy je to jasné. Zatím jenom i-GO..... a to je málo

Farley (17)|20.10.2008 21:22
Tak už omnii mám, zatím pecka.

Funkguje vše co jsem zkoušel. Jen koumám jak tam dostat kontakty z Outlook Expressu, Thunderbirdu, nebo MPE. :-D

...to se podá.

Pracuje zatím skvěle. I budík jsem zkoušel a budí! :-D

Dotaz: Dá se nastavit vyzvánění z MP3?

Prostě zatím 100% spokojenost. A zatím se neobjevily žádné problémy typu mrtvá obrazovka. Na neaky experimenty nemam nervy. :-D

PS: Ta GPS je pecka. :-D

EDIT:

Tak první problém. Při přehrávání DivXu hodí hlášku: Nepodporovaný audioformát. Video se pak trhá a je bez zvuku.
Franky52 (186)|21.10.2008 02:23
Prosím, kdo můžete, pomožte. Zkusil jsem nainstalovat do Omnie BatteryStatus, posléze jsem pustil cab. soubor s češtinou do tohoto programu. Následovala hláška, že se instalace nezdařila a následně na úvodní obrazovce bylo pryč nastavení SPB Shell i SPB plus a zůstalo tam jedině datum. Zkusil jsem battery status odinstalovat, ale pořád mi to hlásilo, že to nejde. Pak naráz zmizely všechny položky přidat/ubrat programy. Prostě nešlo nic instalovat či odinstalovat, nešlo se propojit přes activesync s PC. Jen šlo prozkoumat PDA, ale bez možnosti mazání či kopírování a instalování. Tak jsem zkusil obnovení zálohy. To se podařilo a všechny programy fungují až na to, že stále nejde synchronizace, odebrat/ubrat programy je prázdná stránka a pokud vyjmu paměťovou kartu a nakopíruji na ni nějaký program se souborem .cab, a pokusím se ho posléze nainstalovat, objeví se hláška, že se instalace nezdařila. Jak z toho???
Farley (17)|21.10.2008 06:56
Aha, tak první větší průšvih. Mrtvý bod v polovině pravého okraje. To asi doma nevyřeším, co? :-(
ferlich (16)|21.10.2008 07:16
to: Franky52 Todle se mi stalo u Etenu X500+ s WM pokud máš nainstalovaných více než 50 programů. Prostě se potom žádný neukáže v nastavení "odebrat programy". Musíš jít do registrů a tam provést úpravu. HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Apps a ten zazálohovat a u původního odmazat některé a tak snížit počet pod 50. Pak až se seznam objeví v "odebrat programy" tak něco normálně odinstalovat a pak vrátit původní s vymazáním odinstalovaných. Nevím zda to vysvětluji přesně, ale tehdá jsem nalezl někde podrobný návod, teď už nevím kde.
barnie_ce4you (4)|21.10.2008 07:45
Zdravím všechny.

Koupil jsem Omnii i s Route 66 sice jsem si musel počkat ale mapy jsou celkem slušné chybí jim čísla domů ale ulice jsou už všechny. Mám jen pár problémů :
V autě mám také Route 66 Mobile ale ver.7. v omnii je ver.8 a jáké obrovské překvapení mně nečekalo když jsem zjistil že mapa v aute má příponu .prm a mapa v mobilu .map . Trošku jsem počítal s tím že použiji mapy západní evropy z auta a východní z mobilu a budu mít celou Evropu v cajku. Prosím o radu zda se dají tyto formáty nějak převézt a nebo zda ver. 8- dokáže přečíst i formát prm. A tím se dostávám k druhému problému a to když jsem chtěl tuto mapu překopírovat na pam. kartu tak se to sekne ( mapa má 2GB ) tak jsem ji rozdělil pomocí zipu ale zařízení to neumí poskládat, a potom jsem to jen zazipoval a pak se mi to podařilo zkopírovat ale při dekomprimaci mi to napíše že je málo paměti a že nebudou přijímány žádné sms. V tempu se objeví soubor který zaplní zbytek paměti - úložiště v mobilu ne 8gb ale jen 59MB nebo nějak tak , takže bych chtěl požádat o radu.
1) Dá se temp nějak přesunout na pam. kartu
2) Dá se celý systém přesunout na " Mé úložiště "
3) Jak unzipovat větší soubory když má úložiště jen 95MB a to je tam už systém takže jen 45MB.

Děkuji za odpověďˇ.
Barnie
Franky52 (186)|21.10.2008 10:21
[quote=ferlich]to: Franky52 Todle se mi stalo u Etenu X500+ s WM pokud máš nainstalovaných více než 50 programů. Prostě se potom žádný neukáže v nastavení "odebrat programy". Musíš jít do registrů a tam provést úpravu. HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Apps a ten zazálohovat a u původního odmazat některé a tak snížit počet pod 50. Pak až se seznam objeví v "odebrat programy" tak něco normálně odinstalovat a pak vrátit původní s vymazáním odinstalovaných. Nevím zda to vysvětluji přesně, ale tehdá jsem nalezl někde podrobný návod, teď už nevím kde.[/quote]

Dík za radu. Já to nakonec vyřešil tak, že jsem provedl tvrdý reset a po něm jsem spustil zálohovací soubor. Zálohuji pravidelně a tentokráte se to vyplatilo 1000x. Naštěstí jsem si do PC pravidelně ukládaltaké celé úložiště v Omnii. Doporučuji všem!!!

Je to dobré protože při tvrdém resetu se úložiště automaticky vyčistí a při obnově zálohovacím souborem zůstává prázdné, takže nefungují programy do něj nainstalované. Stačilo pak úložiště zkopírovat z PC (po obnově už se PDA dalo synchronizovat) do Omnie a všechno nyní fachčí bez problémů, programy v přidat/odebrat se objevily také.

Jen poznatek k programu SPB backup, který se mi osvědčil na nejednom PDA. V případě Omnie nabíhá neskutečně dlouho. Stále se točí barevné kolečko a pokud před naběhnutím zhasne obrazovka, doskrát mi program nenaběhl vůbec. Musel jsem neustále ťukat na display, aby nezhasl a do té doby, než ne objevila klasická rotující krychlička. Pak už bylo vše OK.

Hawlis_ce4you (2)|21.10.2008 16:35
stačí jednou stlačit boční tlačítko na regulaci zvuku a zvonění se vypne. Při dalším hovoru samozřejmě funguje.
babaq (309)|21.10.2008 20:13
[quote=ferlich]to: Franky52 Todle se mi stalo u Etenu X500+ s WM pokud máš nainstalovaných více než 50 programů...[/quote]
No mně se to stalo u Palm Trea 750 a 50 aplikací jsem neměl nainstalovaných ani náhodou... musel jsem udělat hard reset a přeinstalovat aplikace. (Tedy ne že by to jednou za rok vadilo, jsou to Windows se všemi svými nešvary.) Nicméně příště tento tip zkusím, možná tam zůstalo něco, co tomu vadilo...
aquastorm (35)|21.10.2008 23:06
Ahoj všicí tak jsem si omnii po Artemisu také pořídil.A co jsem četl tak mi nabíjení zlobí stejně jako Vám všem.Zjistil jsem ale že když se nainstaluje ten blbej balík a poté se to plugne k PC je po problemu a dobíjí to. Nemel jsem čas to změřit tak nemohu říct jak kvalitně to dobíjí.Jinak při prvním připojení USB se mi Omnia tak sekla že jsem musel škubnout s baterii. No vyjma to se mi nepodařilo zprovoznit tu Hloupou ROUTE66 jako kdyby mi ta GPS vůbec nejela. Hoďte mi proísm někdo jak máte nastavené Porty. Už jsem zkusil spousty kombinací ale stále nic. Dík moc
Farley (17)|21.10.2008 23:09
Neví jak spočítat pozici. Aktivuj si X-tra aspon na poprve, aby se mel ceho chytit.
aquastorm (35)|21.10.2008 23:19
No to bylo první co jsem udělal vzhledem že jsem měl HTC artemis tak to znám. ale ty porty ne a ne a ne
Farley (17)|21.10.2008 23:23
Tak to netuším. Já pustil telefon, aktivoval X-tra, do pár sekund se chytil. DOkonce i z tý karty se to nainstalovalo samo.
aquastorm (35)|21.10.2008 23:26
Kouni se mi prosim jak to maš nastavené už si nepomatuji jak to puvodně bylo dekuji velice
Farley (17)|22.10.2008 00:49
Takže port pro programy: COM3
WH port: COM9 , přen. rychl: 4800
Přístup: Automaticky

Toť mé nastavení.

Jinak lidi, fakt nevíte, jak se zbavit zamrzlýho pixelu? (ve tmě je bílej, při fimlech to bije do očí.
barnie_ce4you (4)|22.10.2008 07:52
[quote=aquastorm]Ahoj všicí tak jsem si omnii po Artemisu také pořídil.A co jsem četl tak mi nabíjení zlobí stejně jako Vám všem.Zjistil jsem ale že když se nainstaluje ten blbej balík a poté se to plugne k PC je po problemu a dobíjí to. Nemel jsem čas to změřit tak nemohu říct jak kvalitně to dobíjí.Jinak při prvním připojení USB se mi Omnia tak sekla že jsem musel škubnout s baterii. No vyjma to se mi nepodařilo zprovoznit tu Hloupou ROUTE66 jako kdyby mi ta GPS vůbec nejela. Hoďte mi proísm někdo jak máte nastavené Porty. Už jsem zkusil spousty kombinací ale stále nic. Dík moc
[/quote]

GPS je na portu 3.
Ale seriové nastavení je správně. První připojení trvá celkem dlouho ale dá se sledovat zda vůbec něco hledá skoč do menu na zobrazit(informace) , potom informace gps, a šipkou sjed dolu tam je mapa satelitů a pokud sjedes jeste jednou dolu tak se tam připojují satelity na ruzné kanály , pokud začnou naskakovat na mapě satelity je to v pořádku. Červené satelity jsou dostupné a zelené podle kterých právě určuje polohu. Chce to trochu trpělivosti. A nebo pro začátek povoli určení pozice podle GPRS ( XTRA ) musíš mět povolen přístup na internet. A bude te to stat pár kB. V zahraničí doporučuji vypnout.

aquastorm (35)|22.10.2008 10:13
Ahoj Je to tak jak píšeš Ješte jsem to včerahodil do HR znovu nastavil vše ostatní a gps jsem nechal na pokoji nestahl jsem Xtra ale nechal jsem ho trápit.trvalo mu to než jsem sockou dojel z motola k smíchovskému lihovaru tj cca 25 minut, ale už vše jede jak má (konev kropí vodou) nastavení pro Route66 je opravdu defalutní (popsané výše) Zatím mnoho Zdaru
t0m (87)|22.10.2008 17:11
[quote=Farley]Jinak lidi, fakt nevíte, jak se zbavit zamrzlýho pixelu? (ve tmě je bílej, při fimlech to bije do očí.[/quote]

Na dvou LCD monitorech se mi podařilo vadnej pixel umravnit vhodně silným poklepem. Ale na dotykovém displeji bys to stejně časem zase urval stylusem. Tak alespoň zjistíš, zda je jeden vadnej pixel důvodem k reklamaci nebo výměně displeje.

Mudrunka (547)|22.10.2008 17:31
takže bez problémů jede i OziExplorerCE 2.19 :cool:
Farley (17)|22.10.2008 20:51
A jaký autorizovaný servis byste mi doporučili? Znám jen Britex. Těm jsem již psal. Moc "čistě" mi neodpověděli, ae pochopil jsem z toho, že to mám poslat, technik posoudí popřípadě vymění.

Každopádně na K750 mi tenkrát přelepili dirku pro šroubek samolepkou prezentijící "novou plombu". Myslíte, že to udělá každý servis, nebo mám najít jiný a nebo, že u Samsungu to nebude nutné?

Popřípadě poradili byste nějaký jiná aut. servis?

Btw: Není možné, aby mi nějaký software ten mrtvý bod navodil znova?
barnie_ce4you (4)|23.10.2008 08:31
Tak už se mi podařilo asi třikrát resetovat Omnii protože se nerozsvítil display , začíná mně to trošku iritovat abych to řekl slušně. Jak dlouho vám vydrží baterie.
Jo a jeste mo to nahlásilo málo paměti a že navigace bude vypnuta pro nedostatek paměti, setkal se s tím někdo? - Co s tím. ??? ( Neměl jsem spuštěné téměř žádné další aplikace. ):oops:

Děkuji.
t0m (87)|23.10.2008 10:24
[quote=Farley]Btw: Není možné, aby mi nějaký software ten mrtvý bod navodil znova? [/quote]

Ne, to není pravděpodobné, to je vada LCD. Zkus ještě http://www.killdeadpixel.com/
popřípadě další metody na http://www.wikihow.com/Fix-a-Stuck-Pixel-on-an-LCD-Monitor

t0m (87)|23.10.2008 10:28
[quote=Mudrunka]takže bez problémů jede i OziExplorerCE 2.19 :cool: [/quote]

S vnitřní gps bez gpsgate/gpsproxy? Verze PDA? A nebyl jsi moc rychlej, sleduje pozici / ukazuje rychlost po prvním zorientování?
Mudrunka (547)|23.10.2008 10:35
to Tomas:
ano, s vnitřní GPS a je to verze PPC. Pozici to určí poměrně rychle, s tou rychlostí po prvním zorientování jsi mě dostal, budu zkoumat…..
EDIT 12:30
Tak jsem se unáhlil. K totální spokojenosti mně to jede až s aplikací třetí strany, konkrétně se softem GPSGate.
Pravdou však je, že pokud se člověk nechce spokojit s ořezanou verzí dodaného Route66 a chce použít TT7, případně, pokud se u iGO 8 nechce spokojit s absencí RDS/TMC, se bez tohoto softu stejně neobejde.
t0m (87)|23.10.2008 10:39
[quote=barnie]Tak už se mi podařilo asi třikrát resetovat Omnii protože se nerozsvítil display , začíná mně to trošku iritovat abych to řekl slušně.[/quote]

Tady možná najdeš řešení http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/272801/blank-screen-of-death/
U mne to souviselo se zaplou wifi. Podezřelý je i Samsung plugin.
t0m (87)|23.10.2008 10:45
[quote=Mudrunka]to Tomas:
ano, s vnitřní GPS a je to verze PPC. Pozici to určí poměrně rychle, s tou rychlostí po prvním zorientování jsi mě dostal, budu zkoumat…..[/quote]

Nemyslím verzi oziho, ale fw Omnie: PDA ...
Na mojí české verzi PDA i900BPHH5/UHHH5 Ozi prostě bez gpsproxy nechodí, viz příspěvek na konci 3 strany tohoto vlákna

t0m (87)|23.10.2008 10:55
[h]PROSBA VŠEM[/h]

Toto vlákno je už značně nepřehledné. Máme celé fórum pro Omnii (díky Pavlovi),
tak prosím

NEDÁVEJME VŠECHNO DO TOHOTO VLÁKNA

ale založme nová témata pro gps, video atd...
barnie_ce4you (4)|23.10.2008 14:12
Děkuji za link, T0mas

Sice moc dobře anglicky neumím ale podle toho co jsem pochopil tak zamrzání souvisí se zaplím Samsung Widget ale u novějších verzí by to mělo být opraveno jako např u DXHG3. Tak až bude chvilka tak si to přečtu celý a pak dám vědět kdyby měl někdo stejný problém.

Děkuji.
Jarak (22)|24.10.2008 11:21
Omnia a HF Parrot 3100 - funguje ?

Ahoj nechci zakládat nové vlákno, tak se ptám tady. Má tady někdo zkušenosti s Omnií a hands free Parrot 3100. Chtěl bych omnii ale funkčnost s HF je pro mě důležitá a měnit HF se mi nechce. Asi moc odpovědí nebude není nic ani na fóru parrot.com, ale co kdyby náhodou.
Díky
Jara
bedja (47)|24.10.2008 11:22
zDAREC, mám prosbu na draky, co měly v rukou omnii a diamonda. Zajímá mne, co by si vybrali. Díkes