Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - první zkušenosti, tipy, triky a rady...

t0m (87)|22.9.2008 10:44
To, že se nechtěl rozsvítit displej se mi už párkrát stalo taky - při zapnuté WiFi a Nastavení - Systém - Napájení - WiFi - zapnutý režim úspory... Schválně zkus wifi powersave vypnout, ale pak bude wifina dost cucat baterku při vyp displeji. Měl jsem dojem, jako by to viselo na znovupřipojení wifi - ale třeba se pletu.
Co se týče flashnuti na novou verzi, můj osobní názor je ještě počkat - nové verze jsou pouze neoficiální, objevují se příliš často a určité riziko, že telefon umře, tu taky je. Ale třeba nás někdo (losos) přesvědčí o opaku a česká verze se mi taky nelíbí.
Hlasitost se už řešila, zadej *#0002*28346# (28346=audio na telef klávesách) a objeví se audio control program.
t0m (87)|22.9.2008 10:55
Tak mám jednu značně negativní zkušenost.
iGo 8.0.0.49545 instalované v interní 8GB flash. Několikrát začal blbnout hlasový výstup (přehrával nějaký zmršený audio buffer pořád dokola). Pak Omnia chcípla úplně. Po resetu jsem chtěl iGo spustit znova a ejhle: internal storage komplet celá vymazaná, zbyly tam jen pracovní adresáře, které si iGo asi umí vytvořit sám (gpslog a iGo8\content\save)
Těžko soudit, jestli za to může iGo nebo Omnia, ale nerad bych to zažil častěji. :mad:
Bobek_ce4you (27)|22.9.2008 11:36
Tak tady jsou odkazy na ruzne Rom http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271215/rom-download-links-naming-scheme-incorrect-software-version-fix/
Shennlon (73)|22.9.2008 11:40
Tak som ho flasol na inu rom a funguje 0 100% lepsie, sice zmizlo ceske menu ale neva. Uz nezamrza, ide ovela rychlejsie trvalo mi to cca 10 min ROM i900DXHH1
na vlastne ryziko:cool: Cely tento navod je prevziaty s nizsie uvedenej stranky! U mna 100% funkcný maximalna spokojnost.
Pozor - pridete o ceske menu + o vsetky data ulozene v My phone a My storage (odporucam zalohovat)! V tomto novom FW je TX9 aj v cestine.
ine FW nemam vyskusane

moja verzia pred tym: PDA i900BPHH3/UHHH3
Phone:i900DXHG4
teras:PDA i900BDXHH1/DXHH1
Phone:i900DXHH1

Navod na flash FW:
1.)
* Press the 'dial' key to the left of the optical pad to bring up the dialer (stlacte tlacitko na tel - VOLAT)
* With the onscreen keypad input *#1546792*# (namiesto tel c. napiste ....)
* Select 'Preconfiguration' (zvolte PRECONFIGURATION)
* Enter code *#81230*# and select OK (napiste uvedene heslo)
* Select 'Singapore', with the default Operator (zvolte stat SINGAPORE s 1 operatorom ktoreho sam foun zvoli)
* Accept this, DEVICE WILL HARD RESET (Potvrdte. Po potvrdeni sa telefon restartuje sam 2x za sebou)
* Run update, and all should be well. (mozte updajtovat)
(po updajte odporucam previest dany proces 1.) znova namiesto SIngapore dat CZ alebo sk)

2.)
-dowload DXHH1 (OFFICIAL, LEAKED)
-po stiahnuti spustit(pozor je to urcene pre XP, pri Vistach velke riziko poskodenia tel.)
-ked je DXHH1 (OFFICIAL, LEAKED)zapnuty, vypnut foun, pripojit kabel PC-Mob.(pripojenie v tel musite mat nastavené na Vsync nie velkokap. zariadenie alebo moje uloziste!)
-zapnut foun,
-pocas zapinania sa fonu., sa vam v prog.DXHH1 v PC rozsvieti start, hned ho stlacte a uz len cakajte vsetko zroby za Vas(start sa rozsvieti cca ked nabehne 2-cierne Samsung logo)
-pri dokonceni flasnutia vam v PC napise flas FW ok-Done
-odpojte tel od PC, foun sa sam min 3x restartuje, nezasahujte don, cakajte
-hotovo
Vela stastia.
Stranka na stiahnutie rom + navod v ang.
http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271215/rom-download-links-naming-scheme-incorrect-software-version-fix/

t0m (87)|22.9.2008 11:53
Tak gratuluju. Ale já jsem Omnii koupil s PDA:BPHH5, Phone XXHH9 tak do downgradu na HH1 nejdu.
Shennlon (73)|22.9.2008 12:10
BHH5 je vraj tiez dobra. Divim sa ze ti to robi taku sarapatu. Uvidime, zatial som spokojny, postupne budem pisat postrehy, teras nato nemam moc casu.
Losos_ce4you (1147)|22.9.2008 12:55
Cpete tam uz mrtvoly :-) Posledni verze je DXHI1 , DXHH1 je uz "hodne" stara a nebyla moc dobra , HH3 uz je funkcni sakumprdum ...

Shenlon : je ti vubec jasne ze jsi si tam nacpal starsi verzi nezli jsi mel puvodne ??? :-D HH3 je preci logicky "vyse" nezli HH1 , jedine co jsi poslal "dopredu" je snad radio



Shennlon (73)|22.9.2008 13:14
v tejto situacii mi to je jedno. Nebavilo ma min. 3x za h. restartovat foun. len preto ze sa nerozsvietil dis. Skusal si tu rom? Ide v poho?
Shennlon (73)|22.9.2008 14:13
tak som to skusal flasnut na rom i900DXHI1. Prehranie FW prebehlo v poriadku po dokonceni sa mi vypol tel., nechce sa uz zapnut stale svieti iba cervena kontrolka power tlacitka:evil: :(( Nevie niekto co s tym? :?:
Losos_ce4you (1147)|22.9.2008 14:50
Divny .. resetnul jsi ho ?
Shennlon (73)|22.9.2008 15:02
jo a nic. Vybral som bat- nic, ani comp ho nenajde:((
edit: tak uz je v servise:(
Losos_ce4you (1147)|22.9.2008 19:19
a co baterie , kapacita ???

Jinak DXHI1 bez problemu (neni zadny viditelny rozdil mezi HH3 a HI1) , ale bohuzel nedosahuje ani nahodou kvality HongKongske HH4 :-( Nejen ze byla pekelne rychla ale navic z ni jsou vyhazene hovadiny takze zustava o asi 40Mb vice mista ....... tak treba priste
Shennlon (73)|22.9.2008 20:40
a co baterie , kapacita ??? - sory nechapem :sarcastic:
uz asi viem kde som spravil chybu, nezaskrtol som FORMAT DEWICE´S INTERNAL LARGE DISK. No jak sa vravý: Ked je blba hlava... Dufam, ze mi ho coskoro spravia:(
A ako sa vlastne robi HARD RESET?
Losos_ce4you (1147)|22.9.2008 21:05
Ptal jsem se jestli si flash provadel s nabitou baterii a "mrtvola" nebyla pouze diky vystavene baterce ! Formatovat vnitrni pamet potreba neni , tam problem nebyl urcite ....
Shennlon (73)|22.9.2008 23:57
bola plne nabyta, skusal som aj nechat mobil cca 10 min. v nab. ale bohuzial nic. Pri zap. fonu kontrolka svietila presne tak jak pri dani nezapnuteho fonu do nab.
V servise mi povedali, ze niesom 1:sarcastic: Vraj tam maju dalsie 3 s rovnakym problemom (vraj sa im to stalo tiez pri flesovani), este nemali cas sa nato pozriet takze nevedia ci to spravia nakolko to su nove mob atd.:sarcastic:
t0m (87)|23.9.2008 10:33
No když se mrkneš na http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271630/i900-omnia-dead-after-firmware-upgrade/
tak je jasné, že update firmwaru Omnie má své mouchy. Určité riziko je vždy, ale tohle vypadá jak ruská ruleta.
I když jsem na předchozím PDA úspěšně upgradoval z WM5 až na 6.1 a používal neoficiální cooked romky, tak tady se vážně bojím. Takže hodně štěstí odvážným testerům, a pište, jak nové romky chodí.

to Shennlon : dej vědět, za jak dlouho a za kolik ti to opravěj.
Shennlon (73)|23.9.2008 20:36
na tom odkaze http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271630/i900-omnia-dead-after-firmware-upgrade/ pisu ze flesnutim rom moze dojst k poskodeniu mobilu(motherboardu)? Dufam, ze som to spravne pochopil, ale ak je to pravda tak to je sila! Naposledy mi tak kľakla pri flesovani N73- uz jej nebolo pomoci.
rejan_ce4you (0)|24.9.2008 09:55
Ahoj všem, je tu řeč o nových ROM pro Omnii, flashnul jsem ji na DXHG4 a naprostá spokojenost. Ještě jsem výše četl,že Wifina pokulhává, no nevím, mě najde síť i tam,kde si Nokia N95 8GB už ani neškrtla.
Mám 16GB verzi dovezenou ze Singapoore. Hlavním důvodem změny ROM byla právě citlivost na signál s původní byl příjem GSM signálu nic moc. S novou verzí se to výrazně zlepšilo.
Shennlon (73)|24.9.2008 19:12
Wyfina nepokulhava je fakt dobrá tiez mam N95, a mozem povedat, ze to je nebo a zem;) . Prblem je v tom, ze pri urcitých rom telefon akokeby zamrol - reaguje, ale displej sa nerozsvieti, v tedy je potrebny restart tel. A mne sa to stavalo hlavne v tedy, ked som mal zap. Wyfi. :sarcastic:
babaq (309)|24.9.2008 22:28
Možná blbej dotaz, ale to se bavíte o oficiálních ROMkách?
Shennlon (73)|24.9.2008 22:50
mne problemy s dis. robila rom - UHH3 uz z vyroby , tak som ju skusal prehrat a ... Takze ofiko asi bola. Ta rom co mi do... do founu, ofiko nebola, asi zato to tak dopadlo:? :?
rejan_ce4you (0)|24.9.2008 22:57
Ano DXHG4 je oficiální ROM pro Asiii staženo na stránkách Samsung
babaq (309)|24.9.2008 23:19
A ta asijská se liší nepřítomností češtiny? Tj. české klávesnice? (Počeštění systému nepotřebuju, ale klávesnici a zobrazení českých znaků jo.)
rejan_ce4you (0)|25.9.2008 09:39
Obsahuje českou T9 klávesnici jako takovou s diakritikou ne. Ta se ale dá doinstalovat klávesnic je spousta.
Bobek_ce4you (27)|25.9.2008 14:44
Pro lepší orientaci v kódech Rom je tu tabulečka
i900 - > model designation (SGH-i900).
XX - > region / network carrier designation
G - > release year (E = 2007).
K - > release month (K = November).
1 - > version number.

BD Cyprus, Greece
CP Finland
DB Vietnam
DC Thailand
DD India
DT Australia
DX Indonesia, Malaysia, Philippines, Singapore, Vietnam
DZ Malaysia, Singapore
JA South Africa
JC Algeria, Morocco, Nigeria, South Africa, Tunisia
JP Arabic
JR Arabic
JV Algeria, Egypt, Iran, Iraq, Kuwait, Morocco, Nigeria, Oman, Pakistan,
Saudi Arabia,South Africa, Syria, Tunisia, Turkey
MT Switzerland
XA Austria, France, Germany, Italy, Netherlands, Switzerland, United Kingdom
XB Denmark, Norway, Sweden
XC Portugal, Spain
XD Croatia, Czech, Hungary, Slovakia
XE Bulgaria, Estonia, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Russia, Ukraine
XF Bulgaria, Croatia, Romania
XX Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom
ZC China, Hong Kong
ZH Hong Kong
ZT Taiwan

- Network carrier codes:

AE SFR, France
AI Tim, Italy
AM Vodafone
AN E-Plus, Germany
AO O2
AS KPN, Netherland
AU Mobilkom, Austria
BB Tmn, Portugal
BF Optimus, Portugal
BG Telefonica, Spain
BM Swisscom, Switzerland
BN Amena, Spain
BO T-Mobile, Germany
BU Vodafone
BV Orange, Switzerland
BW O2, United Kingdom
CD Proximus, Belgium
CG Telia Mobitel, Sweden
CH SingTel, Singapore
CK Tele2 Comviq, Sweden
CT Tdc, Denmark
CU One, Austria
CV Telenor, Norway
DT Optus, Australia
DV Telstra, Australia
EF Celcom, Malaysia
JB Vodacom, South Africa
MD Telia Sonera, Finland
MJ Vodafone, Italy
MM Tele Ring, Austria
MV NetCom, Norway
NA Nrj, France
NB Tele2 Norway, Norway
NE H3g Nordic, Sweden
NP H3g, Italy
SS Vodafone, Japan

Release years:

D = 2004
E = 2005
F = 2006
G = 2007
H = 2008

Release months:

A = January
B = February
C = March
D = April
E = May
F = June
G = July
H = August
I = September
J = October
K = November
L = December
Miloš Strouhal (3997)|25.9.2008 17:44
V cem prehravate na Omnii videa? Nainstaloval jsem na lokalizovanou Omnii TCMP player a program se ani nespusti, vyhazuje chybovou hlasku. A cokoliv nainstaluji na Storage a ne do pameti zarizeni nelze spustit, zastupci ve Start Menu/Programs nefunguji, musim rucne vyhledat a spustit exe soubor.
Bobek_ce4you (27)|25.9.2008 17:50
Mě funguje lokalizovaná verze 1.2.5. bez problému.
t0m (87)|25.9.2008 18:01
[quote=Miloš Strouhal]V cem prehravate na Omnii videa? Nainstaloval jsem na lokalizovanou Omnii TCMP player a program se ani nespusti, vyhazuje chybovou hlasku.[/quote]

TCPMP 0.81RC1 mi taky nešel, CorePlayer 1.2.5 chodí - ale některé streamy jdou hůř (nestíhá, cuká obraz) než na WinMediaPlayeru. StreamingPlayer snad nechodí vůbec, ale to je zřejmě celkem normální.

[quote] A cokoliv nainstaluji na Storage a ne do pameti zarizeni nelze spustit, zastupci ve Start Menu/Programs nefunguji, musim rucne vyhledat a spustit exe soubor. [/quote]

Divné, normálně mi chodí.
Miloš Strouhal (3997)|25.9.2008 18:18
Diky, zkusim. Na jakem portu bezi iGo8 uz vim, ale jaka ma byt nastavena rychlost Baud Rate?
Bobek_ce4you (27)|25.9.2008 18:28
4800 :D
Shennlon (73)|26.9.2008 14:21
Tak som si bol po mob. v oprave. Bohuzial ho neopravili:evil: Vraj vobec nekomunikuje s pc., tym padom ho nemozu prehrat, a o inom sposobe vraj zatial nevedia. No super mob. za 13 l. je v haji:evil: Nevie niekto poradit co s tým.(nejde vobec zapnut, svieti iba kontrolka nabijania na cerveno).
Miloš Strouhal (3997)|26.9.2008 14:43
Nemas zaruku?
Shennlon (73)|26.9.2008 15:40
mam. Daval som ho opravovat v obyc. servise. Kupoval v Prahe zaruka sa mi vstahuje iba na tu predajnu kde som ho kupoval. A neviem ci mi to uznaju ked im poviem, ze som prehraval rom zo stranky výrobcu?:? Mozno by to vedeli spravit v autorizovanom s.?
peterk_ce4you (3)|26.9.2008 22:07
poradi niekto ako nainstalovat GPS step by step? mam stiahnutu igo8 v ulozisti a neviem co dalej - zaciatocnik..
jurkovic (13)|28.9.2008 01:38
víte někdo jak zvětšit font psané zprávy? skoro ten text není vidět. A ještě prosba jak odstranit postupné zvyšování hlasitosti zvonění příchozího hovoru.Díky.
Gandi_ce4you (31)|28.9.2008 15:03
Jak to tak ctu tak omnia neumi plynule prehravat video? Vzdyt vsude pisou ze ma certifikaci divx, xvid, a jak v ni je dobre prehravani videa, tak prehravac co je v ni by to mel zvladnout ne?
A je vubec nejaky prehravac do omnie pokud od vyrobce video neumi prehrat ktery si s tim videem hrave poradi? Chtel bych si ji take poridit, ale kdyz uz stoji tolik penez tak at to alespon funguje kdyz o tom pisi. Ja mam nokii se symbianem a tam video jede, ale musim ho dlouze prevadet.
Jak je to tedy s tim prehravanim? Za odpoved dekuju.
Shennlon (73)|28.9.2008 19:39
to jurkovic: font písma sa da zvečsiť v nastaveniach, bojuzial ti nepoviem presne ako, nakolko je moja Omnia zatial KO:( Je to niekde v nastrojoch- velkost pisma(alebo nieco take)
-jak odstranit postupné zvyšování hlasitosti zvonění příchozího hovoru- je to tiez v nastaveniach(zda sa mi? ze SYSTÉM)- najdi si -ZVONENI- vyber - zvoneni prich. hovoru- mas tam na vyber(hlasite viz. vybrovbani, vybrováni a zvoneni, postupne vyzvanani.) vyber zvoneni a vib. alebo len zvoneni.

to gandi: neviem skade mas tu haluz, ze omnia prehrava zle video! Ked mi fungoval mob., tak som s neho skusal dostat max. Skusal som na nom prehravat vseliake formaty videa (divx, avi, mp4, 3gp atd.). Ani ras mi neseklo, mobil nezamrzol, zvladal v pohode prehravanie aj pri auto. otacani dis.(tiez nesekal,prehraval plinule). Co sa týka videa bol som s nim max. spokojný. Existuju samozrejme aj ine prehravace napr: CORE CODEC PLAYER, ale ja by som originál nemenil.Ako som uz písal- MAX. SPOKOJNOST

to peterk: http://www.4allmobile.eu/viewtopic.php?f=15&t=3650 dufam, ze pomoze. Daj vediet ci si to rozchodil(nemam odskusane).
jurkovic (13)|28.9.2008 20:59
v nastavení písma mám zvoleno to největší, teď jsem zjistil že ať nastavím velikost jakou chci písmo v rozepsaných zprávách je pořád stejné. A s tím zvoněním je to stejný.
Můžu nastavit cokoliv a první 2 vteřiny je zvuk velmi tichý a pak se zesílí. Máte někdo podobnej problém.Uvítám nějaké další rady.Díky
babaq (309)|28.9.2008 21:11
Těmi zprávami myslíš e-mail?

Já mám u Trea opačný problém - font je příliš veliký. Něco se dalo opravit změnou šablon pro čtení e-mailu a psaní e-mailu, ale do ideálu to má daleko.
Gandi_ce4you (31)|28.9.2008 21:14
to Shennlon: o stranku zpet pise t0mas ze mu to cuka a nejde plnule a cetl jsem to jeste kdesi jinde na foru.
Takze v jakem pehravaci to video jede ok? I v tom originalnim co je v telefonu?
kully (32)|28.9.2008 21:27
Taky mam problem v tom, ze kdyz neco nastavim, tak se to neulozi. Je to jak kdy a hlavne jak kde. Myslim si, ze je chyba v ceskem FW, ktery mam v telefonu. Chtel jsem tam nahrat ten Asijsky firmware, ktery je tady tak vychvalovan ... Sel jsem na update Samsungu, vybral jsem SINGAPUR, stahl jsem nejake ovladace, nainstaloval je a jeste aktualizacni program. Jenze po pripojeni tel. mi to pise INCCORECT SPFTWARE VERSION. Jak tuto hlasku obejit ???
Shennlon (73)|28.9.2008 21:51
no jedine preflesovanim, navod som pisal cca 2str. do predu. Ale je to riskantné. Mozte dopadnut ako ja. A to video mi slo perfektne v origo prehravaci. A tiez som mal problem, ze sa mi neukladali nastavenia(pomohlo fles. rom na HH1-downgrade), a takisto mi mob. prve 1-2 s. zvonil potichu, az potom nahlas(pri HH1 som si to uz nevsimal, takze neviem ci pomohol flash).
jurkovic (13)|28.9.2008 22:06
tak to vypadá že nezbývá než čekat na ofic firmware od Samsung pro CZ.
jurkovic (13)|28.9.2008 22:09
pro kully:jaký máš fw? koupil jsi Omnii u nás?? někteří prodejci píšou že jedině oni mají oficiální CZ fw ale jak to tak vypadá tak většina z nich to sama přehrála
jurkovic (13)|28.9.2008 22:11
to babag: zprávy myslím sms. píšu celkem hodně a ta velikost mně dost ničí
Shennlon (73)|28.9.2008 22:28
napada ma iba jedno, mozno si to uz skusal. Nastav velkost na najmensiu velkost, uloz. Pozri sa ci sa to zmenilo, je jedno ci ano alebo nie. Vrat sa spat, zmen na strednu alebo najvacsiu uloz. Ak sa to nezmeni, skus restartnut foun. Mne sa zda, ze zmenou velkosti pisma sa mi menila aj velkost pisma sms.
Inac ten cesky FW je na ... . ROM HH1(anglicka)bola fakt o niecom inom(lepsia rychlost, atd.) Vsimol som si, ze uz maju omnie aj v elektroworde, dos ma zaujima ci maju ten isty FW ako ine predajne(malo ob.).
Poprosim vas, ti co mate problémi s mob.(neuklada, nespusti sa dis. atd.), napište aku mate ROM, a FW mob(od výrobcu).Ci je kupovany v ČR, ci mate silwer alebo white edition(ja mam white e), a aky mate problem s mob. Chcem iba vediet ci nahodou tie prob. mob. nemaju rovnaku rom. A taktiez pokial viem tak white e. vysli ovela neskor ako silwer. Takze by mali mat novsiu rom a fungovat lepsie.

napr: PDA i900BPHH3/UHHH3
Phone:i900DXHG4
w.e.
- neuklada nastavenia, pri zap. wifi a zamknuti tel. sa nezapne dis. atd.
jurkovic (13)|28.9.2008 23:33
tak ani tohle nepomohlo.Mění se velikost všeho ostatního (např. zprávu odeslat komu, předmět atd. ale vlastní text sms zprávy abych luštil s lupou.
a mám PDA : i900BPHH3/UHH3
TELEFON : i900 JVHH1
jinak koupeno v H-mobile. Jo a je to 16G verze
jurkovic (13)|28.9.2008 23:33
tak ani tohle nepomohlo.Mění se velikost všeho ostatního (např. zprávu odeslat komu, předmět atd. ale vlastní text sms zprávy abych luštil s lupou.
a mám PDA : i900BPHH3/UHH3
TELEFON : i900 JVHH1
malá velikost sms zprávy, neukládá nastavení stylu vyzváněcích, začátek zvonění má jinou-malou hlasitost
jinak koupeno v CR :) (H-mobile). Jo a je to 16G verze
Shennlon (73)|29.9.2008 00:17
ostava asi uz len zajst do serv. aby sa ti nato pozreli, mozno uz maju novsy fw:?:
kully (32)|29.9.2008 07:50
Tak ja mam verzi:
PDA: i900BPHH5/UHHH5
Telefon: i900XXHH9

neuklada mi nastaveni (ale jak ktere, neco jo a neco ne ...), s originalnim prehravacem moc neprehrava video, obcas se sekne ... Kdyz zmenim volbu operatora na RUCNE, tak se telefon prihlasi do site a hned ztrati signal a porad dokola ... Takze musim nechat automatickou volbu ...
Koupeno v Sunnysoftu