Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - první zkušenosti, tipy, triky a rady...

Mudrunka (547)|29.9.2008 07:50
no, já mám
PDA : i900BPHH5/UHHH5
TELEFON : i900XXHH9
koupeno v Sunnysoftu, ještě jsem nenašel případ, že by se mě něco neuložilo, psaní SMS malá písmena, zvětšit nejdou. Čtení došlých ano, stačí poklepat na text a je z toho rázem písmo slepecké.
Jo a je to 8 GB.
---------------------
nějak si nemůžu zvyknout na funkci VM 6.1, kdy doručené SMS jednoho kontaktu to slučuje do jedné konverzace. Jde někde nastavit klasiku? Hledám, nenacházím :)
Losos_ce4you (1147)|29.9.2008 08:13
Na nastaveni fontu , cache , razeni sms a tisice dalsich veci pouzijte Advanced Config , pro pouziti je nutne mit nainstalovany take netcf 3.5 ...
ZED_ce4you (21)|29.9.2008 17:29
jde nějak vypnout zvonění pří příchozím hovoru ? /ne u všech, jen někdy/ . Na ostatních PDA co jsem měl bylo vždy nějaké tlačítko které když jsem zmáčknul tak příchozí hovor přestal zvonit. Na Omnii jsem nic takového nenašel
Lukaschek (7)|29.9.2008 18:34
Stačí když jí položíš displayem na stůl. Ale musíš mít tu funkci zapnutou. V nastavení, pohybové čidlo a tam to je.
i.n.d.y. (1)|29.9.2008 18:43
Zdravim všechny:
PDA : i900BPHH5/UHHH5
TELEFON : i900XXHH9

podobné problémy jako ostatní ze sunnysoftu.... ještě navíc se mi vždy po synchronizaci s PC nebo někdy i po probuzení samovolně spustí iGO8. Videa se někdy sekají a pokud např. běží video a opera, nespustím už ani foťák kvůli nedostatku paměti :(
kully (32)|29.9.2008 21:44
[quote=ZED]jde nějak vypnout zvonění pří příchozím hovoru ? /ne u všech, jen někdy/ . Na ostatních PDA co jsem měl bylo vždy nějaké tlačítko které když jsem zmáčknul tak příchozí hovor přestal zvonit. Na Omnii jsem nic takového nenašel[/quote]


Ano, jde. Staci na boku pristroje zmacknout tlacitko ovladani hlasitosti a pristroj prestane zvonit.
Shennlon (73)|29.9.2008 23:30
tí co mate UHH5- tiez vam vyzvana mob. zo zac. potichu a cca po 2 s. nahlas? Panovia zo Smsungu sa asi pekne zapotia kým vytvoria nejaký dobry FW(zda sa mi ze im to moc nejde). Dufam, ze sa nato nevikašlu a ze to bude coskoro, lebo mob. su fakt dobre. Len tie FW su jak tak pozeram povacsine na ... Moj mob som dal do auoriz. servisu tak uvidime ako to dopadne.
Losos_ce4you (1147)|30.9.2008 07:12
To co pises nejsou veci FW ale uzivatelskeho nastaveni ...... tedy problem je mimo pristroj :-D Pouzij treba PhoneAlarm , bez nej myslim jakekoliv MDA je jen 1/4 pristroje
Mudrunka (547)|30.9.2008 10:28
Tak s GPS už na Omnii nějakou dobu zápasím, už pomalu ani nevím jak se jmenuji, prostě jsem se dostal do slepé uličky.
Mám problémy dva:
1. Ať dělám, co dělám, TT7 interní GPS nenajde. Vím, že to jde, nemůžu na to však přijít.
2. Absenci možnosti využití rádia pro TMC/RDS chci vyřešit pomocí kombinovaného GPS/RDS přijímače Navilock BT 313 formou externího GPS. Má s tím někdo zkušenosti či představu, jak by postupoval? Já už zkusil všechno možný, i nemožný, výsledek 0.

EDIT 2.10.08
takže interní GPS chodí i v TT7. Je nutné k tomu použít program GPSGate (http://www.gpsgate.com/) , nastavení je pěkně presentováno v následujícím videu http://www.youtube.com/watch?v=HiVP9aNO7t8
peterk_ce4you (3)|30.9.2008 21:48
to Shennlon: diky moc, uz to slape..
Shennlon (73)|2.10.2008 10:53
Tak mi prisiel 2 mob. Prosim ta, ako si to rozchodil:?: Ja som stoho lama nechce mi to nainstalovat do mob. Vzdi na konci instalacie mi to vyhodi eror. Na instalovanie som pouzil instal. pre diamond.
edit: mi vipisuje -failed to open file ui_go8/400_240/main_scheme.ui exiting aplication

martin.zubo (1)|2.10.2008 18:02
Viem ze tu uz bol pastnuty link ako nastavit, resp. rozbehat GPS pomocou GPSGate, ale u mna stale aj tak nenajde ziadne satelity. Skusal som na pribalenom Autoroute aj na google maps. Mal niekto podobny problem, alebo by mi vedel poradit?

Shennlon (73)|3.10.2008 02:21
neviete o nejakom programe ktorý dokaze namiesto klasickeho vyzvanania zobrazit vydeo? A tatiez zhanam slovensku tx9 pre omniu(ak vobec existuje)
Huki (16)|3.10.2008 12:20
Jsem zacatecnik nejen ohledne Omnie ale vsech WM zarizeni, tak prosim omluvte, pokud dotazy budou patrit do jineho tematu:

Krome zamrzani displeje mam s Omnii nasledujici dotazy a potize:
1) Je mozne zrusit widgety a nahradit klasickou obrazovkou Dnes?
2) Pri odpovedi na SMS se odchozi zprava jevi jako MMS (v poli Od je uvedeno multimedialni zprava, v prehledu zprav je ikona MMS). Odesilaji se tedy SMS nebo MMS?
3) Telefon neni schopen zapamatovat hesla (nastaveni mailu, wifi apod.). Pri kazde zmene nastaveni je treba nastavit heslo znovu.
4) Nejsem schopen nastavit odchozi server emailu, nastaveni jsem opakovane kontroloval (u vice ruznych uctu), ale prichozi zpravy nacte (pop i imap) ale odchozi neodeslu. Pouzivam Vodafon, jako odchozi server nastavuji smtp.vodafonemail.cz a typ spojeni My Internet? Je treba nejake doplneni nastaveni?
5) Pri pripojeni HF sady Parrot 3200LS se pri synchronizaci nacte pouze cast kontaktu, doposud jsem nezjistil dle jakeho klice.

GPS funguje vyborne jak s Route66, tak i Google Maps.
Shennlon (73)|3.10.2008 12:57
1) Je mozne zrusit widgety a nahradit klasickou obrazovkou Dnes?- ano, pojdes na nastavenia-dnes-upresnit-vypnes samsung widget-zapnes samsung today 1 alebo 2
2) Pri odpovedi na SMS se odchozi zprava jevi jako MMS (v poli Od je uvedeno multimedialni zprava, v prehledu zprav je ikona MMS). Odesilaji se tedy SMS nebo MMS?
- sms pises dovtedy pokial nezadas nieco do predmetu, vtedy sa stava s sms mms, ono ta to upozorni
3) Telefon neni schopen zapamatovat hesla (nastaveni mailu, wifi apod.). Pri kazde zmene nastaveni je treba nastavit heslo znovu.
- tento problem sa tu uz rozoberal, podla vsetkeho to je FW tel.
4) Nejsem schopen nastavit odchozi server emailu, nastaveni jsem opakovane kontroloval (u vice ruznych uctu), ale prichozi zpravy nacte (pop i imap) ale odchozi neodeslu. Pouzivam Vodafon, jako odchozi server nastavuji smtp.vodafonemail.cz a typ spojeni My Internet? Je treba nejake doplneni nastaveni?
-neviem, nepouzivam:?:
5) Pri pripojeni HF sady Parrot 3200LS se pri synchronizaci nacte pouze cast kontaktu, doposud jsem nezjistil dle jakeho klice.
-:?:
Honza2_ce4you (2)|3.10.2008 13:55
Zdravim, vsechny uzivatele Omnie. Zajimalo by mne jestli nekdo porovnaval ceskou verzi co je zde prodavana s anglickou DXHH3. Vcera jsem mel v obchode Omnii v ruce a napriklad zapnuti Samsung obrazovek mela pouze moznost winglet a pak pouze jeden samsung. Samsung 2 jak je uzazovana na ruznych foto na webu (tj. ta co ma hodiny uprostred nahore ikony pro nasteveni, kontakty apod.. a dole zpravy). Diky za odpovedi popripade dalsi rozdily.
Shennlon (73)|4.10.2008 19:23
To peterk: ako si roychodil IGO 8:?: Mne to vzpisuje stale tu hlasku ktoru som pisal vyššie. Please help:oops:

edit: a chcem sa spítat. chcem vratit omniu do tzv. tovarneho nastavenia(vzmazat vsetky nainstalovane prog. atd), ako sa to roby. Mozno sa zda vacsine tato otazka priblba, ale sory je to moj 1 win. mobile.:oops:
peterk_ce4you (3)|5.10.2008 09:34
to: Shannlon
po instalacii mi to hned nabehlo.. Trochu to trva kym vyhlada satelit, ale inac som spokojny..
Som uplny zaciatocnik, nevies kde najdem presny postup ako nastavim wifi na omnii a v pocitaci? chcem sa spojit s pocitacom kde mam pripojenie na internet a to chcem dostat do omnii.
Jamil.V (1)|5.10.2008 11:17
to: Shennlon
Omnii zatím nemám čekám ji začátkem týdne,ale už jsem si o ní lecos přečetl a co se týká tvé hlášky.Problém je v tom že máš starší verzi IGO 8 a ta ještě nemá rozlišení na Omnii.Podívej se na první stránku tohoto tématu a je tam na stažení soubor z rozlišením Omnie (240x400) a ten nakopíruješ do Iga a pojede to.Poslední verze Iga je iGO8 v8.0.0.54000.
ferlich (16)|6.10.2008 13:26
[quote=Losos]Na nastaveni fontu , cache , razeni sms a tisice dalsich veci pouzijte Advanced Config , pro pouziti je nutne mit nainstalovany take netcf 3.5 ...
[/quote]

Tak po dvou dnech intenzivní práce mám Omnii připravenou dle mých představ. Napíšu pár postřehů: displej super co se týče rozlišení i barev, instalovaný prohlížeč avi souborů jede bezproblémově a obraz je kvalitní a netrhaný, nainstalované programy i třetích stran jedou na celé ploše, Route se rozběhl napoprvé a zatím dvě cesty zvládl bez problémů, nalezení satelitů jak na route, tak na geoscout velmi rychlé, clauch funguje skvěle, nabíjení 2x z 220V teď přes USB z PC v pohodě, synchronizace s vista rychlá a bez zádrhelů
Zatím nevím jak vyřešit profily pro různá prostředí a mám dotaz kam instalovat NETCF 3.5, protože mi to po spuštění Advanced Config hlásí "Unable to load setting "SD memory power managment" Format Exception - nebo v čem jiném může být problém?
Gandi_ce4you (31)|6.10.2008 14:14
Ja jsem na profily vyzkousel PhoneAlarm jak uz tu nekdo psal a nemuzu si stezovat. Nasaveni je tam spousta
a je i v CZ.
Losos_ce4you (1147)|6.10.2008 17:12
ferlich : tech hlasek si nevsimej a odcvakni je
ferlich (16)|6.10.2008 17:23
to: losos
po nainstalování a spuštění v programech ikony "advanced.." se mi objeví dvě podobné hlášky, ale žádný program se viditelně nespustí, tak co s tím?
Losos_ce4you (1147)|6.10.2008 17:25
vzdyt to pisu , nevsimej si jich , normalne je odcvakni !
ferlich (16)|6.10.2008 17:34
sorry, ale jak poznám, že to funguje, když to po prokliknutí těch hlášek přijde do základní obrazovky?
Losos_ce4you (1147)|6.10.2008 17:58
tak neco delas nebo mas blbe , po odkliknuti tech dvou hlasek se normalne spousti program
jurkovic (13)|6.10.2008 22:05
snažím se nainstalovat igo, mám poslední verzi, po spuštění mi neustále hlásí fatal error - nemůže najít language.Někde jsem viděl co s tím ale za boha to nemůžu najít.
prosím poraďte.Díky
slowdive (17)|7.10.2008 11:48
Mam tento smartphone ji deset dni...skoro se vsim spokojenost...jedina vec mi nejde...mam doma wifi sit a nemuzu se na ni boha pripojit...pred tim jsem mel pda a s pripojenim jsem nemel nejmensi problem,sit mi to naslo,zadal jsem heslo a byl pripojenej...Omnie mi sit najde,vyzve k zadani hesla a zacne se pripojovat a asi po dvou trech minutach napise ze se nejde pripojit,zkontrolujte nastaveni site nebo kontaktujte provozovatele site...nevite nekdo co s tim...jinde to vyzkouset nemuzu,nikde v mem okoli volna wifi neni...
kuchta1 (7)|7.10.2008 18:18
[quote=Mudrunka]Tak s GPS už na Omnii nějakou dobu zápasím, už pomalu ani nevím jak se jmenuji, prostě jsem se dostal do slepé uličky.
Mám problémy dva:
1. Ať dělám, co dělám, TT7 interní GPS nenajde. Vím, že to jde, nemůžu na to však přijít.
2. Absenci možnosti využití rádia pro TMC/RDS chci vyřešit pomocí kombinovaného GPS/RDS přijímače Navilock BT 313 formou externího GPS. Má s tím někdo zkušenosti či představu, jak by postupoval? Já už zkusil všechno možný, i nemožný, výsledek 0.

EDIT 2.10.08
takže interní GPS chodí i v TT7. Je nutné k tomu použít program GPSGate (http://www.gpsgate.com/) , nastavení je pěkně presentováno v následujícím videu http://www.youtube.com/watch?v=HiVP9aNO7t8[/quote]


Ahoj,
nemůžu najít při nastavování v OUTPUTu ten Virtual Com 6. Nemá s tím někdo zkušenosti? Pak mi ho nenajde ani TT.
PS: používám GPS Gate 2.6.325
Díky.
Mudrunka (547)|7.10.2008 20:35
Virtual Com 6 si musíš vytvořit. Z tohoto pohledu daná presentace není 100 procentní. V rozbalovacím seznamu karty OUTPUT najdeš „Virtual Com“ odklikneš, ono ti to nabídne rozbalovací seznam, od 2 do já nevím kolik, a ty zadáš třeba 6 (to už není důležitý, já tam mám např. 7) a dál pokračuješ podle presentace. A jede to. :)
Edik_ce4you (4)|8.10.2008 18:36
Zdravim fandov Omnie.Mam ho 4 dni a trapi ma takyto problem-Do 8 gigovej pamati so si nahadzal cez kabel asi cca 2,5 giga mp3jok a po chvili mi omnia hlasi zaplnenie celej pamati,tak,ze sa neda spustit fotak,cez pc v windowese mi ukazuje to iste,ale cez tune up ze mam len 2,5 giga a ostatna je volna,tak som vymazal,naformatoval a dal tam opat tie mp3ky spustim touch player a zasa mi hlasi plnu pamat..Neviete niekto poradit ako je to mozne?

a este otazka..nejaky dobry suborovy manazer,lebo ten co je tam..no hrôza..mam tiez problem s vymazavanim niektorych veci napr ked nainstalujem nejaku aplikaciu a instalacku uz nechcem v pamati tak mi nejde vymazat-hlasi ze ma s tym problem,nechapem preco,ale niektore vymaze hned.alebo vymazem fotky z priecinka male prazdny priecinok nechce vymazat..mam cesku romku tusim 5 je na konci...pisem z roboty ,nemam pri sebe omniu

Používej raději tlačítko upravit než odpovědět nebo zaslat odpověď. Díky admin
Tak som na to došiel,tento problem mi robi touch player.Keď dám vyhľadať všetku hudbu vo fone tak po načítaní zahltí pamäť alebo zablokuje,že sa javí ako keby bola zaplnená..Robí to aj niekomu tu??Ako to riešiť???
Mudrunka (547)|8.10.2008 21:18
[quote=Edik]..mam tiez problem s vymazavanim niektorych veci napr ked nainstalujem nejaku aplikaciu a instalacku uz nechcem v pamati tak mi nejde vymazat-hlasi ze ma s tym problem,nechapem preco,ale niektore vymaze hned.alebo vymazem fotky z priecinka male prazdny priecinok nechce vymazat..[/quote]
problém je v tom, že chceš mazat něco, co v podstatě běží. Vyřešit lze např. horní tlačítko na boku dlouze přidržet, dole na obrazovce naběhne formulář s běžícími programy a dát „ukončit vše“. A rázem si na svým telefonu můžeš dělat co chceš, skoro jako by byl tvůj vlastní…..:)

wehrwolf (11)|8.10.2008 23:08
Na zamknutí telefonu stačí přidržet pravé tlačítko telefonu - a zamkne se.:D
Farley (17)|8.10.2008 23:31
Ahoj.

Hele u tech omnii, to zapomínání nastavení, maly pismo v sms, blbnuti pri odemykani a chcipani pri aktualizacich je na všech českejch omniich, nebo jen spatne kousky?

Koupili mi jí totiž k narozkám (vím o tom, protože jsem si mel vybrat). Už je i doma, ale dostanu se k ni az za 14 dni, tak bych rád věděl, na čem jsem. Je z 1m.cz, takže by měl být origoš, jen FW vám samozřejmě neřeknu.
wehrwolf (11)|8.10.2008 23:49
TT6 - nainstaloval jsme TT6 - ale hlásí mi , že nenašel mapy i když je mám na SD kartě ve founu, nevíte kde by mohl být problém? Díkes
ZED_ce4you (21)|10.10.2008 07:50
Mám dotaz ohledně vestavěné Opery - má nějak sakra velké datové přenosy. Teď jsem zkusil načíst 4 stránky - seznam.cz , atlas.cz, idnes.cz a technet.cz .
Vestavěná Opera přenesla 1,97 MB ! a doinstalovaná javovská Opera mini přenesla 274 kb . Bylo to poznat i v rychlosti úplného načtení stránek.
Práce s vestavěnou Operou je ale mnohem lepší - při roamingu bych ale určitě valil přes javovskou Operu mini.
Také vám vestavěná Opera tolik přenáší ?
zivan (615)|10.10.2008 09:13
No moc to se nepatri.
Opera Mobile stahne klasicky celou stranku a zobrazi ji. To stejne udela i Pocket IE a jiny "normalni" prohlizec. Muzes vypnout obrazky, videa... Proti tomu Opera Mini posle pozadavek na stranku serveru Opery. Ten stranku stahne, prekope pro maly displej, zkomprimuje a posle do prohlizece (a dost pravdepodobne si vede statistiku).
ZED_ce4you (21)|10.10.2008 11:34
aa, ja myslel ze i Opera Mobile jede pres server kde se vse komprimuje
Farley (17)|10.10.2008 23:15
Ahoj. Mudrunka na SmartManii popisoval, že umí omnii přivést událostmni v kalendáři a zamknutím do stavu, kdy na nic nereaguje a volající se nejsou schopní dovolat.

Stalo se vám to někdy? Má to prý vyvolat ignorování připomínající se události z kalendáře při zamnkutém telefonu.

To mě štvě. Omnie za 14 dni k osmnactinam a ja se dozvidam takto nepekne veci. :-(

Mate s tim nekdo zkusenosti? :-(

EDIT: ŠPATNÝ ZPRÁVY, ŠPATNÝ: http://www.modaco.com/content-page/272801/blank-screen-of-death/page/20/

Tenhle problem je úplně náhodný a trpí jím prý všechny Omnie. Telefon nezamrza, jen se mu pretizi windowsy, konkretne aplikace Device.exe, ktera zatizi telefon tak, ze reakcni doba win se pocita na minuty.

Device.exe se stará o ovladače zařízení, takže je na chybě Samsug a jeho ovladače. Podle toho co tam zatím psali tak samotná technická sekce samsungu o problému neví a tím pádem není nikde ROM, která by to opravovala a asi je jen otázka času, než se to stane každýmu s omnií.

...Osmnactiny po 14-ti dnech od koupi. -Kdyz to udela, nepujde vratit. :-( To jsou radosti. :-(
Franky52 (186)|12.10.2008 16:56
Zdravím,
Zatím mi Omnie fungovala bez problémů. Naráz však při telefonování se mi ozývá jako první hlasitý odposlech. Musím ho vypnout. A to lze jedině tak, že musím reagovat na nápis na obrazovce "Stisknutím akčního tlačítka odblokujete dotykové klávesy" Až poté lze ťuknout na čtvereček "Hlasitě vypnout" a hovor pak plyne aniž by to obtěžovalo okolí. A tak pořád dokola. Lhostejno, jestli já volám někomu, nebo někdo volá mně. Asi půjde o nějakou blbost, ale nemohu přijít na to, jak vše vrátit do normálu. Poradí někdo, Předem díky.
jurkovic (13)|12.10.2008 20:26
nevíte někdo jestli se dá vypnout zobrazování náhledu došlé sms? Díky
Losos_ce4you (1147)|12.10.2008 21:06
Pouzij Phone Alarm ......
jurkovic (13)|12.10.2008 22:46
díky vyzkouším
kuchta1 (7)|13.10.2008 20:26
[quote=Mudrunka]Virtual Com 6 si musíš vytvořit. Z tohoto pohledu daná presentace není 100 procentní. V rozbalovacím seznamu karty OUTPUT najdeš „Virtual Com“ odklikneš, ono ti to nabídne rozbalovací seznam, od 2 do já nevím kolik, a ty zadáš třeba 6 (to už není důležitý, já tam mám např. 7) a dál pokračuješ podle presentace. A jede to. :) [/quote]

Díky za radu. Mej se.
Gandi_ce4you (31)|14.10.2008 17:39
No ja pred koupi omnie jsem mel taky trochu obavy s tech problemu co jsem cetl ale jak mam omni 14. dni, jede mi na ni Igo8, TomTom7, dokonce i Cad program a dalsi prog. co potrebuji a zadne problemy co tu nekteri pisou nemam. Omnie si nastaveni pamatuje dobre, alespon ta moje. Je ale mozne pokud to nekomu dela ze to muze byt FW nebo ty problemy muze spusobovat nejaka aplikace - program v telefonu. Vetsinou to dela co tak ctu u starsich modelu UHH3. Ja mam model: i900BPHH5/UHHH5, Telefon: i900XXHH9 a spokojenost, i kdyz nejake mouchy to ma, ale verim ze se casem vychytaji.

Jen dotaz, kdyz vytocim cislo a nekam zavolam, tak se mi vzdy uzamkne displej - klavesy na displeji a musim pro odblokovani zmacknout
touchpad abych mohl trebas behem hovoru nahlednout do seznamu kontaktu a tak.
Neprisel jsem na to jak to uzamykani displeje vypnout pri prichozim hovoru at nemusim macat ten touchpad, pokud to vubec jde.
Za radu dekuji.
t0m (87)|14.10.2008 21:43
Mám stejnou verzi a žádné zapomínání nastavení jsem také nezaznamenal.

Na zamykání displeje při volání je už patch, viz http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/273121/patched-secdialer-dll-no-more-keypad-lock-in-calls/
Nezkoušel jsem ho, mě to zamykání tak netrápí.
Farley (17)|14.10.2008 21:50
A netuhne vám? Jako že třeba nejde odemknout.

Jinak k tomu vychytávání chyb. Psal jsem do Samsungu CZ.

Nevi kdy a jestli bude ofic. update fw. pro ČR, ale prý si máme s českým záručákem zajít do servisu. Přehrají zdarma.
Gandi_ce4you (31)|14.10.2008 23:33
Kdes na to prisel, nic netuhne, omnie facha v pohode. S odemykanim nevim ceho myslis ale vubec zadny problem.
Kdo ma stejny model jako ja ti to potvrdi. Kdyby to melo tyto problemi co pises, bys to mohl jit reklamovat.
Oficialni FW toto nedela. Ale je mozne ze to delaji ty pokusne neoficialni FW. Telefon je rychlejsi, ale prinasi
to dalsi nezadouci efekty a to jsou treba ty co pises. Stalo se mi ze tak trochu vytuhla ale moji vinou 2x co ten
telefon mam a to jsem delal jeste pokusy. Chtel jsem po ni uz skratka moc, ale tohle jde udelat i se stolnim PC ze
vytuhne kdyz se zahlti. Foun by se asi vzpamatoval, ale restart je rychlejsi :-). Delali mi to i nokie se symbianem
a mnohem casteji! Neni to nic neobvykleho. Pri normali praci a pouzivani Omnie mi nikdy nevytuhla, maka spolehlive.

tOmas - to je parada, uz jsem ten patch zkousel a funguje. Moc diky za ten odkaz.
Mudrunka (547)|15.10.2008 09:24
to Gandi
máš pochopitelně pravdu. Přišel jsem však na, alespoň u mě, spolehlivý způsob, aby Omnia při normální práci vytuhla. V Outlooku v kalendáři si dám nějakou událost s upozorněním a tel. zamknu. Stačí na upozornění nereagovat. Po 3 upozornění následuje vypnutí displeje a následně vytuhne celý telefon. Když mě někdo volá, zvoní mu to, ale telefon nic. Probudit se nedá – jediná cesta špendlík….
Podotýkám origo ROM, koupeno v Sunnysoftu a až na pár maličkostí jsem zatím spokojen.
Franky52 (186)|15.10.2008 10:30
Zdravím
Koukal jsem na ten patch na odemikání při volání. Píší tam, že je to pro anglické verze. Funguje i na české? Navíc už na těch stránkách soubor není. Pokud někomu funguje, mohl by ho někam upnout pro další zájemce?
Tuhnutí obrazovk - stalo se mi to zatím 1x. Pomohl špendlík. Kámošovi to dělalo vícekrát, myslel si, že je to nějakým novým nainstalovaným programem. Pokusil se obnovit zálohu (SPB Backup) a při resetu se to už nerozeběhlo a Omnie putovala do servisu (po týdnu používání).
Co mne však při koupi Omnie překvapilo, byla absence manuálu. Koupeno u Mironetu. Tu miniknížečku, kde je víc bezpečnostních pokynů než návodů za manuál nepovažuji. Ani tzv. manuál na oficiálních stránkách Samsungu.cz nehýří návody. Je to takový základ základů. Když jsem si dříve pořizoval Kaisera, byla k tomu docela tlustá knížka.
Poprosil bych proto zkušenější majitele o radu, jak ovládat zoom obrazovky. Občas se mi totiž stává, že při posunu se mi náhle objeví slepecké písmo, přičemž si nejsem vědom, jak k tomu došlo...