Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

orgasmic (4)|21.6.2008 12:47
Tak už vím v čem byl problém, odstraněno...stačilo odlepit fólii a už byl zvuk z repro krásně nahlas:D
Jinak díky za radu k TomTomu6...běhá krásně
milki (11)|21.6.2008 13:31
[QUOTE="milki"]Zdravim.

Mam problem s ktorym si neviem vobec rady.
Vo svete MDA som uplne novy a tak som totalny amater.
Nainstaloval som si WMDC 6.1 a synchrnizacia funguje uplne krasne, ALE nejde mi internet na diamonde cez USB kabel (teda komp mam na pripojeny na net a chcem napriklad stiahnut weather cez mobil)
skusal som aj v Mobile device settings -> connection settings vypnut aj zapnut Allow data connection when connected to PC
a stale to vobec nic nerobi... proste mi nejde net na mobile :(

Vie mi niekto poradit co s tym?
Opakujem som amater, takze berte na mna ohlad :)

+ dal som si resco explorer... kde tam je utilitka "regedit"?

DAKUJEEEEM za opoved[/QUOTE]

uz som skusil aj zrusil aj partnership s mobilom a skusil tak
potom som aj znova obnovil a skusil tak afurt nic
kuchta1 (7)|21.6.2008 14:26
Ahoj,
zkusil už někdo VsBenchmark2007???
Zkuste semka hodit výsledky.
Díky.
Losos_ce4you (1147)|21.6.2008 14:40
"Semka" nikdo nic prosim nehazejte a ty si projdi prislusnou diskuzi ....
tntckooo (26)|21.6.2008 15:35
tak uz ho mam doma ... update na 405.1 a sem spokojen, idem skusit igo8, teeter funguje krasne, display nema chybu
Dada_ce4you_oldd (63)|21.6.2008 16:37
Chystám se taky k nákupu (výměna za KaiseraII). Chtěl bych se zeptat jak je to s psaním českých znaků ? Stačí si pouze upravit textový soubor se znaky jako u Kaisera? Jsem nucen psát některé texty při cestování s diakritikou, tak ať vím na čem sem. Zatím jsem se o tom nikde nedočet.Instalovat lokalizaci určítě nebudu a kupovat jiný soft na SIP vstup se mi nechce.
tntckooo (26)|21.6.2008 16:54
mam problem: ked dam nejku mp3 do fonu, naledne ju dam na rychle spustanie do music v tf3d tak ked ju vymazem ukaze mi namiesto nej vykricnik POMOOOC ako to vymazem komletne?
skusal som aj vymazat a restartnut ale ostalo to tam ten vykricnik
busy_ce4you (10)|21.6.2008 17:42
Tak dnes konečne dorazil aj môj telefón. prvé dojmy sú super. spracovanie telefónu je na veľmi vysokej úrovni. moc som toho nenaskúšal zatiaľ ale pôvodná rom bola dosť pomalá, tak ju práve flashujem dúfam že sa to zlepší. Kvalita zvuku hovorov je slušná ako aj hlasitosť. ďalšie dojmy neskôr
grumpfl (61)|21.6.2008 17:48
Je to hloupej dotaz, ale co - prehranim ROMky prijdu o data nebo ne?
retrieve (39)|21.6.2008 17:53
Ahojky, tak už taky patřím k těm, kdo se na nej koukají a přiznám se, že jsem zatím nadšenej z displeje, kde černá je opravdu
černá a ne šedá. Chci se, ale zeptat jestli je to dobře, když mi memory total u storage ukazuje 84M a program 113M. U kaisra
mi to ukazuje 131M a 95M.Dík.
kuchta1 (7)|21.6.2008 19:22
[QUOTE="Losos"]"Semka" nikdo nic prosim nehazejte a ty si projdi prislusnou diskuzi .... [/QUOTE]

No promiň, že se člověk zkusí zeptat.

Téma o benchmarku jsem prostě přehlédl. Kdyby jsi mi místo toho radši poslal odkaz, nic by se taky nestalo...
Snad příště. :-)
Losos_ce4you (1147)|21.6.2008 19:40
Doporucuji ROM od PDAVIET , je na zakladu evropske verze , vykuchana a pekne svizna . Bez "zbytecnosti" TF , Opera , GoogleMaps atd je Storage na 103.5Mb a pracovni pamet je na 68Mb ... to uz jsou hodnoty na "urovni" :-)
Rychlost je uplne fantasticka ...super
Dada_ce4you_oldd (63)|21.6.2008 21:15
Může někdo vyzkoušet změnu v registrech: "HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang" měnit hodnotu na 0405 (Hex).
Prostředí TouchFLO by to mělo být potom CZ.
retrieve (39)|21.6.2008 22:57
[QUOTE="Dada"]Může někdo vyzkoušet změnu v registrech: "HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang" měnit hodnotu na 0405 (Hex).
Prostředí TouchFLO by to mělo být potom CZ.[/QUOTE]
Nastaveno, restart a ....... TouchFLO je celé české včetně různých nastavení. Funguje.............
kostur_ce4you (10)|22.6.2008 12:07
[QUOTE="retrieve"][QUOTE="Dada"]Může někdo vyzkoušet změnu v registrech: "HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang" měnit hodnotu na 0405 (Hex).
Prostředí TouchFLO by to mělo být potom CZ.[/QUOTE]
Nastaveno, restart a ....... TouchFLO je celé české včetně různých nastavení. Funguje.............
[/QUOTE]


Docela mě akorát pobavilo jak v TF3D přeložili v Nastavení položku Zvuky, kde je podtext "Kruhy a systém" místo původního "Ringtones, Vibrate/Ring Mode, System" :).

Apropo máte někdo v Diamondovi rozchozenou českou T9, přijde mi totiž, že v systému už tam slovník je (v adresáři \Windows je soubor CSlsUN_xt9.ldb), nicméně ve volbách klávesnice není vidět?
Losos_ce4you (1147)|22.6.2008 12:33
V ROM od PDAVIET zmizely ty krasne , ale prakticky nepouzitelne a strasne neprakticke klavesnice (qwerty,polovicni qwerty atd.) vcetne toho priblbleho menu na stridani klavesnic a zustal jednoducha nabidka , keyboard - block recognizer -proste vsechno co se da rozumne pouzit :-) tim se hlavne ale umoznila instalace jedine rozumne klavesnice - PhonePadu s ceskou T9 - to je jedine gramotne reseni pro psani jednou rukou .PDAVIET -SUPER !! :-)
Kyle (279)|22.6.2008 12:44
[QUOTE="Losos"]no ... ale to ja nevim co chci :-) ja nevim co v tom vsechno je - ja pri instalaci zakazu tyhle cabiky instalovat a chci se podivat a usoudt co z nich by bylo dobre tam mit ...[/QUOTE]

Tak [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] mas vsechny caby, co sem nasel v ty asijsky romce.
milennium (336)|22.6.2008 14:08
To: Losos

Není třeba instalovat nějakou "vykuchanou" ROM.... Pokud nechceš zbytečnosti stačí po hard resetu před instalováním customizace zmáčknout "reset" a máš to bez Touchflo3D,Opery atd...
Losos_ce4you (1147)|22.6.2008 14:17
to delam samozrejme u oboji ,ale vykuchana neznamena neinstalace opery atd ... mezi temi ROM je rozdil cca 30mb ve storage a 10mb pracovni pameti

Kyle : dikes !!!
tntckooo (26)|22.6.2008 21:10
prosim daju sa nejako preprogramovat tie tlacitka back, home,call a end? pls
tombik_ce4you (116)|22.6.2008 23:07
[QUOTE="Losos"]V ROM od PDAVIET zmizely ty krasne , ale prakticky nepouzitelne a strasne neprakticke klavesnice (qwerty,polovicni qwerty atd.) vcetne toho priblbleho menu na stridani klavesnic a zustal jednoducha nabidka , keyboard - block recognizer -proste vsechno co se da rozumne pouzit :-) tim se hlavne ale umoznila instalace jedine rozumne klavesnice - PhonePadu s ceskou T9 - to je jedine gramotne reseni pro psani jednou rukou .PDAVIET -SUPER !! :-)[/QUOTE]
Nesouhlas, ja osobne nemam s psanim na fullqwerty klavesnici palcem problem....(ta s tema "dvojpismenama" je ale fakt na nic no...). Jak jsem vyzkousel tu fullqwerty tak jsem zavrhl t9ku :D :-)
kostur_ce4you (10)|22.6.2008 23:20
[QUOTE="Losos"]V ROM od PDAVIET zmizely ty krasne , ale prakticky nepouzitelne a strasne neprakticke klavesnice (qwerty,polovicni qwerty atd.) vcetne toho priblbleho menu na stridani klavesnic a zustal jednoducha nabidka , keyboard - block recognizer -proste vsechno co se da rozumne pouzit :-) tim se hlavne ale umoznila instalace jedine rozumne klavesnice - PhonePadu s ceskou T9 - to je jedine gramotne reseni pro psani jednou rukou .PDAVIET -SUPER !! :-)[/QUOTE]


Také nesouhlasím. Třeba SMSky se mi dobře píšou právě na originál PhoneKeyPadu, který je nejvíce podobný klasické klávesnici na mobilu. Zkoušel jsem si nainstalovat i zmiňovaný PhonePad, což není špatné řešení, ale pro psaní SMS bych uvítal něco, co umí na přání z výsledného textu odstranit diakritiku. Jsem zvědavý jakým způsobem bude řešená T9 na české verzi Diamonda.
macula_ce4you (691)|23.6.2008 07:47
Ty klávesnice jsou na prd všechny. Já jsem používal klasický Keyboard a ten je v Diamondu zmršenej taky. Psát na něm kombinace čísel a textu se fakt nedá. Zkoušel jsem ROM 1.37 (Asia) a ta se rychlostí (od předinstalované) neliší. ROM 1.37 od pdaviet je sice vykuchaná (TF tam v nastavení stále mám :?: ) a rychlá, ale zase tam nacpali jiné blbosti. Co mě však mrzí, že odstranili i tu "kuličku". Asi ještě zkusím tu neupravovanou evropskou 1.37.
busy_ce4you (10)|23.6.2008 09:31
osobne som prešiel na 1.37.405.1 čiže európsku a zrýchlenie oproti predinštalovanej bolo veľmi znateľné. Čo sa týka klavesníc tak na full qwerty sa píše výborne. bol som zvyknutý písať na keyboard ale už píšem len na full qwerty
Losos_ce4you (1147)|23.6.2008 09:36
Ohledne klavesnic a nesouhlaseni :-) kdo proste neumi pouzivat a psat stylusem potrebuje "nahrazky" a pokud je bude pouzivat tak asi nikdy nezjisti to co je jasne kazdemu kdo s takovym zarizenim jiz nekolik let pracuje :-) Je mozne ze qwerty pri landscape , malymi prstiky a psani saaaahodloooheeeeho textu je schopno neco prinest , ale pri bezne praci se zarizenim je to brzda . Nicmene kazdy ma moznost volby :-D
jirilesan (22)|23.6.2008 09:46
TouchFLO česky je super. Už bych potřeboval jen klávesnici s českými znaky a žádnou další lokalizaci nepotřebuju.
Losos_ce4you (1147)|23.6.2008 10:05
Zkus Resco Keyboard , ta by se ti mohla libit
topesto (71)|23.6.2008 11:08
ad 1.37.405.1 ROM - zdá se mi opravdu rychlejší včetně touchflo (ještě stále ho mám a už tam asi zůstane :-)

ad klávesnice - trochu mě taky vytáčej, ale zrovna na 'full qwerty' se mi palcem smsky píšou docela obstojně, proti tomu ovšem 'keyboard' s přepínáním na číslicovou klávesnici je pro psaní stylusem pěkná otrava. T9 nepoužívám a nějak se mi na žádný klávesnici nenabízej slova, ačkoli to mám zapnutý (settings > input > word completion > suggest words when entering text) - nevíte, kde je zakopanej pejsek? jiný klávesnice se mi moc instalovat nechce a bez český se taky obejdu.

ad český touchflo - děkuji, nechám si anglický :cool:

a přetrvává mi ještě jeden problém, co jsem tu zmiňoval dřív - přemapování kalendáře a kontaktů v touchflo na pocketinformantový, to je poslední věc na světě, co mi chybí :sarcastic:
Losos_ce4you (1147)|23.6.2008 13:04
Co mi docela vadi je rychlost wifiny :-( nemeril jsem kolik jede ale neni mozne si pres wifi pustit ze sitoveho disku nebo pc film , proste nestiha :-(
tady technici nekde udelali chybu :-(
Losos_ce4you (1147)|23.6.2008 13:13
Kyle (nebo i nekdo jiny :-) , potreboval bych vytahnout z ROM Teeter , v PDAVIET neni a holka ho nutne potrebuje :-)
Dik .........
czbird (334)|23.6.2008 13:39
[QUOTE="Losos"]Kyle (nebo i nekdo jiny :-) , potreboval bych vytahnout z ROM Teeter , v PDAVIET neni a holka ho nutne potrebuje :-)
Dik .........[/QUOTE]

here you go...
czbird (334)|23.6.2008 15:14
Aktivace ctrnacti ruznych jazykovch mutaci pro T9 (vcetne cestiny):

[CODE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402121[/CODE]

vyzkouseno, T9 nabizi ceska slova :)
tntckooo (26)|23.6.2008 15:16
a slovenske tam nejsou?
czbird (334)|23.6.2008 15:18
SK slovnik asi neni soucasti WWE rom:

[CODE]Supported languages:

Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Italian, Norwegian, Polish, Portuguese, Spanish, Swedish[/CODE]

Losos_ce4you (1147)|23.6.2008 17:17
czbird , diky za ten teeter ale tohle nestaci , asi jsi jen skopiroval adresar , na to je potreba instalator , je tam jeste hafo veci ktere jsou nekde jinde ..... :-(
ale dikes,snaha se ceni :-)
czbird (334)|23.6.2008 17:22
no dal jsem jenom *labyrinth* a *teeter* z \windows :D
jak budu mit chvilku, tak zkusim zjistit, jake dll to potrebuje...
czbird (334)|23.6.2008 17:35
Z dependency walkeru vypadly tyhle dll - tak dej vedet, co z toho v \windows mas a co postradas, nebo aspon na cem ten exac padne na hubu (nejaky msg?).

HTCSensorSDK.dll - v priloze
HTCSensorService.dll - v priloze
coredll.dll - nejde mi vykopirovat, asi soucast windows - mel bys mit taky
aygshell.dll - nejde mi vykopirovat, asi soucast windows - mel bys mit taky
ddraw.dll - tak tohle bys tam mel mit urcite :)

czbird (334)|23.6.2008 17:40
tak nebudeme si tu amatersky hrat a stahneme to od profiku :)
[CODE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2332842[/CODE]
Miroslav Nezbeda (163)|23.6.2008 18:00
Umí mi někdo poradit? Pošlu SMS,přijde mi doručenka,ale ne se jménem,ale pouze telefonní číslo. Jak to mám udělat,aby mi přišla doručenka se jménem,které mám v tel.seznamu?
Losos_ce4you (1147)|23.6.2008 18:01
To je jiny kafe :-) Dik
- nejak jsem blbe na xda hledal ... holt uz starnu :-D
czbird (334)|23.6.2008 18:06
tak jeste jednou a lepe:

edit - no me picne, proc se tady neda editovat uploadnuty attachment? zrovna cely today screen jsem upnout nechel... :oops: :?
prosim, soustredte se na tu sedivou edge ikonku :D
Lutri_ce4you (143)|23.6.2008 18:39
Čau chlapy! Už jsem se dříve ptal, ale... :( Zkusím to proto znovu: " Jak funguje nahrávání tel. hovorů? Je slyšet i druhá strana?" Dík za odpověď. Je to pro mne dost důležitý. A ještě jeden dotaz - Používá z Vás někdo v autě Parrota 3100? Funguje to?
Předem moc dík za odpověď! :D
krt.ecek (24)|23.6.2008 19:55
No nahrávání funguje pokud vím že si doinstaluješ nějaký soft kterej to umí je jich dost a dost různé kvality
Losos_ce4you (1147)|23.6.2008 20:02
samozrejme nejde , jako na zadnem htc zarizeni (tedy od dob compacta myslim)
milki (11)|23.6.2008 20:17
LUDIA, PROSIIIM

na strane 27 tohoto threadu som pisal, ze mi nejde na mojom diamonde net cez USB pripojeny do kompu. ani ked je odinstalovany active sync a wmdc, ani ked je nainstalovany.
Vo firewalle mam povolene obe windows mobile-based device connectivity

vo wmdc som skusal aj povolit aj zakazat "allow data connection on device when connected to PC"

proste mi nejde net... :(
rad by som si napriklad weather aktualizoval a mozno aj ine co ma napadne

Synchronizovat ide... s tym nie je problem, ani s prenasanim suborov do a z HTC.
Proste mi nejde len net.

PROSIM PORADTE :oops:
czbird (334)|23.6.2008 20:36
no ja nevim, nenastavoval jsem vubec nic a proste mi to jede - pri pripojeni diamonda muzu bez problemu pouzivat konektivitu notebooku... neco asi na tech Vistach bude :)
czbird (334)|23.6.2008 20:40
tady mas jedine nastaveni, co jsem nasel, jestli z toho neco vyctes - ale na XP to muze vypadat jinak
milki (11)|23.6.2008 21:20

czbird DIK, ale toto presne mam aj ja nastavene... to je to co som pisal, ze som skusal aj bez allow aj s allow
ale dik moc, aspon niekto sa mi tu snazi pomoct :yes:
tntckooo (26)|23.6.2008 21:31
to milky:
skus si vypnut vsetky ochrany ako firewall, ANTIVIRAK, a podobne potom uz nevidim problem preco by to neslo, pripadne reinstaluj active synch a pri instalacii zaskrtni neco v tom zmysle ze internet a mms share ...
cluzoe (37)|23.6.2008 21:51
Ahojte
takze neviem preco ale nejde mi ani iGo2006 ani TT skusal som to ale nic iGO ide v pohode nainstalovat aj som ho cackol (exac) a nic zacne nacitavat a potom nic...
Tom toma som nedokazal ani nainstalovat... :( TomTom 6.030 Software mam ku nemu toto ._TomTom HOME 1.1 SD Install.app ale neviem naco...
verzia romky 1.37.405.1