Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

tntckooo (26)|19.6.2008 16:40
ehm to je romka pre eng verziu? ci to je jedno
vpx (529)|19.6.2008 16:43
jo, to je anglicka

losos: dal jsi s tam ten Hard SPL Oli
milennium (336)|19.6.2008 16:43
Pro ty kterým nejde ROM nainstalovat. Musí se před instalací nahrát Hard-spl
Losos_ce4you (1147)|19.6.2008 16:46
prece nejsem blbej , to je jasny ze ho tam mam
zkusil jsem to ted i na jinem pc .... stejny vysledek .... 0% .... a f.you
vpx (529)|19.6.2008 16:48
Zas mas aspon kliku, ze jsi stahnul tu ROMku, rapidshare uz ji nejak zatloukl na obou odkazech, nebo mam naky divny pripojeni :)
milennium (336)|19.6.2008 17:00
No musím říct,že po nahrání nové ROM je přístroj opravdu živější. Je tam změna a určitě se vyplatí flešnout. Nechci tady plácat blbosti o rapidním zlepšení,ale je to lepší... Jestli bude česká ROM na stejným základu,tak to bude bomba...
Losos_ce4you (1147)|19.6.2008 17:03
Pockam jeste chvili,uz se snad objevi 1.37.707.1 ... pokusim se tam dostat ji , pokud zustava vse pri starem bude lepsi nez ta evropska , ale nechapu proc to nejde flashnout :-(
milennium (336)|19.6.2008 17:17
Pozor ! Ta ROM 1.37.707.1 je pro Asii WWE a je to úplně stejný Build jako Evropskaá 1.37.405.1.... Navíc ta Asia ROM nemá RSS Hub a myslím,že i Google Maps...
milennium (336)|19.6.2008 17:21
Důležité při flešování Hard-spl je,aby se dodržela celá procedura. To znamená musí dojít při flešování k černé obrazovce (pokud ne musí se SSPLManual.exe spustit v Diamondu ručně). Po nahrání Hard-spl je Diamond kompletně po Hard-resetu. No a potom by mělo jít nahrát jakoukoli ROM...
Losos_ce4you (1147)|19.6.2008 17:23
Prave proto ze je asijska je vyhoda :-) zasadne romky pro Dopody , asijske nebo australske byly mnohem lepsi nezli evropske ... rss a google maps jsou veci ktere absolutne nepouziju ...a kdyby nahodou ...... tak si je doinstaluju . ale stabilita , rychlost a celkove doladeni umeli cinani vzdycky lepe
asi uz vim proc mi to neslo flashnout , presmerovalo mi to na jiny oli - udelator , starsi verzi a s tou to asi nejde ... mel jsem tam 1.30 a ma byt 1.40
milennium (336)|19.6.2008 17:34
Jak se říká v jednom filmu "čo bolo - to bolo"...To jsi napsal už bohužel neplatí. Sám jsem měl možnost si to potvrdit. A to s ROM 1.34 a 1.35. Obě mají stejný Build,stejný datum release a přesto je Evropská ROM 1.35 lepší.
Ale pokud si myslíš,že bude ROM asi lepší a rychlejší tak ji vyzkoušej. Já tomu nevěřím,už jen proto,že je to stejný release a stejný Build...
Losos_ce4you (1147)|19.6.2008 17:37
Urcite nebude horsi :-) s asijskymi mam lepsi zkusenosti , nakonec i celebrity s xda jako zaklad pouzivaji pokud mozne Dopodacke romky ... uz mi jede tak ji tam za chvili nacpu
uz to tam svisti , problem byl ve starsi verzi oli-udelatoru :-)

jinak .. tedy nevim co je v te evropske ....
ale tady :
rss hub
adobe flash lite
JBlend
RemoteDesktop
VoiceVommander
Messenger
WindowsLive
YouTube
atd ...
nezda se ze by neco chybelo ....

skoro je mi lito ze musim likvidovat TF , zda se ze tady chodi lepe nezli v "puvodni" ROM .....
Papuja (4)|19.6.2008 19:51
Jsem úplný amatér s WM a koupil jsem si Diamonda (dříve P910i). Mám na Vás profíky pár dotazů, tak pokud někdo na něco odpoví, nobo pošle link kde se již něco takového rozebíralo budu vděčný :)

1) Hřeje se Vám telefon ve spodní části? Mě se někdy hřejetak, že se bojím že mi tam něco vyhoří:(
2) Jak nastavit na Diamondovi Tomtoma tak, aby když přijmu hovor naskočil sám Tomtom při hovoru. Jedu po ve městě a motám se v uličkách a najednou nemám Tomtoma a když budu půl hodiny telefonovat tak můžu rovnou zastavit:(( U P910i mě automaticky po přijetí hovoru Tomtom5 sám naskočil dál.
3) Rád bych si třeba taky vypnul to vázání SMSek, ale vůbec nevím kde se tohle nastavuje :?:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInboxThreadingDisabled
DWORD
value set to 1.
You have to create the OEM folder yourself but apart from that it seems to work okay.
4) Nepřišel jsem zatím na to jak doručenou SMSku přeposlat dál. Takže jak blbec kopíruji a pak vkládám do nové SMSky.
5) Chtěl bych taky vyzkoušet novou ROM, ale zase jsem to nikdy nedělal, tak vůbec nechápu o čem se tady bavíte. :sarcastic: :) :)

Pokud by někdo měl čas a chuť pomoci osobním setkáním (jsem z M.Boleslavi, jezdím po celé ČR) rád se sejdu na kafe:D

Děkuji Papuja
Papuja (4)|19.6.2008 20:00
4)
Tak na přeposílání SMSek jsem už přišel:o))
macula_ce4you (691)|19.6.2008 20:04
[QUOTE="Losos"]Urcite nebude horsi :-) s asijskymi mam lepsi zkusenosti , nakonec i celebrity s xda jako zaklad pouzivaji pokud mozne Dopodacke romky ... uz mi jede tak ji tam za chvili nacpu
uz to tam svisti , problem byl ve starsi verzi oli-udelatoru :-)

jinak .. tedy nevim co je v te evropske ....
ale tady :
rss hub
adobe flash lite
JBlend
RemoteDesktop
VoiceVommander
Messenger
WindowsLive
YouTube
atd ...
nezda se ze by neco chybelo ....

skoro je mi lito ze musim likvidovat TF , zda se ze tady chodi lepe nezli v "puvodni" ROM ..... [/QUOTE]

Tak co, je tam nějaký zádrhel? Mám staženo a chystám se instalovat. ;)
EDIT: Přemázne se i Internal?
milennium (336)|19.6.2008 20:10
Paměť 4Gb se samozřejmně nepřemázne...
Jinak v nové Evropské ROM je od té Asia ROM navíc akorád Google Maps. Jinak s rychlostí jsem zatím spokojený a podle mého zjištění byl odstraněn bug s příchozíma SMS.
Přístroj je trochu svižnější,uvidíme jak dál...
Ještě musím vyzkoušet poslech muziky přes A2DP. V původní ROM bylo dost šumu a celkově kvalita nic moc.
milennium (336)|19.6.2008 20:47
Nová ROM obsahuje novější Build Opery 1184.
Xipas (8)|19.6.2008 21:05
Tak jsem si to taky nainstaloval. Zatím s ničím problém nemám. Rychlejší se mi zdá ohodně start systému. Jinak nemá někdo HTC Home pro Diamond, který by nebyl na displeji mrňavý. Mně se podařilo stáhnout jen jednu funkční verzi, ale na displeji je to hrozně malinký. :-(
milennium (336)|19.6.2008 21:13
To: papuja

To hřání ve spodu je naprosto normální. Je třeba si uvědomit,že elektronika a CPU běžící na víc než 500MHz produkuje nějaké teplo které se musí nějak odvádět.
Kdyby jsi měl iPhona tak to by jsi teprve zakusil ohřívání ve spodu přístroje třeba při prohlížení webu přes WiFi...
Papuja (4)|19.6.2008 21:34
To: Jarda Lukáš

Dík. Tak to jsi mě uklidnil - byl jsem docela vyděšenej:o)))
Losos_ce4you (1147)|19.6.2008 21:54
Asijska ROM se take zatim tvari velice priznive , zadny zadrhel se zatim neobjevil , uvidime behem dne :-) urcite je ale "rychlejsi" ...
tntckooo (26)|19.6.2008 22:05
[QUOTE="Losos"]Asijska ROM se take zatim tvari velice priznive , zadny zadrhel se zatim neobjevil , uvidime behem dne :-) urcite je ale "rychlejsi" ... [/QUOTE]
rychlejsi nez ENG verzia romky 1.37.405?
milennium (336)|19.6.2008 22:06
No já jsem hodně zvědavý na tu českou ROM...
milennium (336)|19.6.2008 22:07
To: tntckooo

Panebože jak to má asi Losos vědět když tu 1.37.405.1 nezkoušel ???
Mimochodem obě ROM mají stejný datum vzniku a stejný Build release... Takže pochybuju,že některá s nich bude rychlejší nebo pomalejší... Čti pořádně diskusi...
tntckooo (26)|19.6.2008 22:09
myslel som ze vravi o tom ze je to rychlejsie ako ta ENG romka... ale mali by byt rovnake takmer
jirilesan (22)|19.6.2008 22:29
Tak právě jsem to spáchal a rozhodně je to svižnější.
jirilesan (22)|19.6.2008 22:37
Mapy Google dost zajímavé. Poloha dost přesná, mapa hodně dobrá a píše mi to info česky.
yndor (222)|20.6.2008 01:23
V evropské jsem nějak nenašel Remote Desktop, tak jsem zkusil Asii - a v té je. Proti Evropské je tam ještě navíc VoiceCommander... a taky myslím, že v evropské byl esmertec JBed a ne Jblend (ale to si nejsem jistý).
Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2008 08:53
ad google maps
Zalezi pouze na tom, jak blizko mate BTS. Ja se treba v KZ do limitu 1,8 km zdaleka nevejdu. Je to tedy jen hruba oriantace asi tak ve stylu "reknete mi kde jsem a nemusi to byt presne, staci stat a stoleti".
yndor (222)|20.6.2008 09:44
Hm, jsem na rozpacích...
1.37.707.1 jsem stáhnul odsud.
Zatímco evropská 1.37.405.1 mi subjektivně jela rychle (reakce TF3D byly proti původní rom svižnější), tahle 1.37.707.1 je evidentně líná...např. po stisknutí hw tlačítka Home trvá 2 sekundy než TF3D přejede na základní obrazovku... Ne že bych si tam chtěl TF3D nechávat, ale pro srovnání rychlosti reakcí se hodí.
1) Lososi, prosímtě, je to ta samá 1.37.707.1, kterou máš - a která ti jede rychle?
2) Je teoreticky možné romku nějak "blbě naflashovat", že jede pomalu? Řekl bych, že je to hloupost, ale tenhle stav mi to moc nevyhovuje... myslíte, že má cenu flashnout znovu?
3) Nedá se někde sehnat samostatná instalačka téhle nové verze remote desktopu pro WM61, jako je v Diamondovi? (obsahuje sdílení "disků" Diamonda)
milennium (336)|20.6.2008 10:36
No tak to jsem taky překvapen. Mám tam ROM 1.37.405.1 a myslel jsem si,že rychlost by měla být stejná jako u 1.37.707.1... Možná je to jen subjektivní pocit...
Losos_ce4you (1147)|20.6.2008 11:39
no priznavam se ze zadny rozdil nevidim .... tu evropskou jsem samozrejme take zkusil :-)
vpx (529)|20.6.2008 12:55
neprijdu o zaruku flashnutim Hard SPL ?
yndor (222)|20.6.2008 13:27
Vrátil jsem se k evropské 1.37.405.1 a jsem spokojen, jede zase "rychle".

Navíc mi mnohem líp vyhovuje java Jbed (na asijské 1.37.707.1 byl jenom Jblend, ve kterém nejde fullscreen a má hnusně velké nebo naopak nepoužitelně malé fonty). Opera Mini v Jbedu je skvělá, na některé věci mi připadá lepší než Opera 9.5 (lepší velikost fontů - na obrazovku se vejde větší část stránky, větší rychlost).
V asijské verzi se mi Esmertec Jbed nepodařilo spustit ani z karty/InternalStorage (přitom na Kaiserovi i Ultimatovi to šlo).

Jediné, co mě sere, je ten chybějící RemoteDesktop, protože ten zrovna docela často používám. Zkoušel jsem ze zoufalství z asijské rom zkopírovat wpctsc.exe, ale "access denied".
Takže asi nezbývá než nainstalovat klasický starý "WM6 RDP-Finster.zip"... nebo nevíte o něčem novějším? (Co by umělo pokud možno i to sdílení disků?)

EDIT: Ten rozdíl v rychlosti proti předtím flešnuté asijské verzi je opravdu propastný! Mám nainstalované a synchronizované přesně stejné věci jako předtím (tj. skoro nic) - a situace, ve kterých jsem předtím čekal vteřiny, jsou teď okamžité.
Je mi jasné, že za to asi může spíš (ne)povedené flashnutí než obsah ROM - ale trochu mě děsí, že je něco takového možné: flashnutí proběhne bez nejmenšího problému a výsledkem je prokazatelně zpomalené PDA.
Volodus_ce4you (2)|20.6.2008 13:50
Zdravim, od dnesniho rana se pobvazuju za totalniho trotla :), muze me nekdo poradit jak vypnout zvoneni budiku? Mel sem nastavene zvoneni na 7:30, zacala hrat melodie, a ackoliv sem zkousel cokoliv tak nevim jak to vypnout... pomohlo az vypnuti telefonu. V helpu sem nasel jen jak se nastavuje buzeni a veci kolem nej, ale nikde jakym cudlikem se vypne zvoneni. Diky moc za radu...
vpx (529)|20.6.2008 14:04
Ahoj,
nechci nejak predcasne jasat, ale flashnout jde ta nova WWE verze pres tu puvodni, protoze je signed a je ze stejneho regionu, tedy:
1.35.401.3 na 1.37.405.1 jde bez nutnosti flashovani Hard SPL :) :yes:
orgasmic (4)|20.6.2008 14:35
Ahoj, tak už mám konečně HTC Diamond doma, je to krása:) Ale štve mě jedna věc...při hovoru jde zvuk z repráku strašně potichu i na max hlasitost...dá se to někde ještě změnit?Skoro nic neslyšim...Děkuji
milennium (336)|20.6.2008 14:36
To zjištění od Yndora je opravdu dost zajímavé... Chtěl jsem jen tak pro prdel vyzkoušet Asia ROM,ale asi zůstanu u Evropské...
Kyle (279)|20.6.2008 17:17
[QUOTE="yndor"]Jediné, co mě sere, je ten chybějící RemoteDesktop, protože ten zrovna docela často používám. Zkoušel jsem ze zoufalství z asijské rom zkopírovat wpctsc.exe, ale "access denied".
Takže asi nezbývá než nainstalovat klasický starý "WM6 RDP-Finster.zip"... nebo nevíte o něčem novějším? (Co by umělo pokud možno i to sdílení disků?)[/QUOTE]

Vyextrahoval sem ten remote desktop z ty asijsky rom-ky. Zbezne sem to zkousel a zda se, ze to chodi, ale na HTC Touch v rozliseni 240x320 to neni zrovna dvakrat pouzitelny... :)
yndor (222)|20.6.2008 17:52
Kyle: Díky moc, to je záslužná věc!
Nainstaloval jsem a RDP jako takový funguje, ale to sdílení souborů mi v něm momentálně nefunguje: dostanu se jen na \\tsclient\Files - a tam je prázdno. Mělo by obsahovat "\\tsclient\Files\Internal Storage" atd. (viz např. http://pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=news&id=5454 )
Buď chybí nějaká část, která zajišťuje to sdílení, nebo je možná chyba u mě (připojuju se momentálně přes GPRS, zkusím to později pořádně).
Každopádně ještě jednou dík za extrakci.
Losos_ce4you (1147)|20.6.2008 18:24
Kyle : hele umis vytahnout vsechny soubory s "extended" ?? operu ,patche atd ?? pokud ano , budu ti vdecen :-)
udajne uz beha TomTom7 na Diamondu - ale s 6kovyma mapama ... to by bylo celkem k nicemu ..

oprava : ne udajne , ale beha ... i me :-D

oprava 2 : jedou i 7kove mapy :-D

huraaaaaa ... muzu zlikvidovat a pustit z hlavy iGO !! :-D
grumpfl (61)|20.6.2008 18:31
Zdravim,

odkud a jakym zpusobem si bere TouchFLO 3D prehravac album arty? Hlavne mi nerikejte, ze primo z mp3, to by byla hrozna lamerina :)
Papuja (4)|20.6.2008 19:58
[QUOTE="Volodus"]Zdravim, od dnesniho rana se pobvazuju za totalniho trotla :), muze me nekdo poradit jak vypnout zvoneni budiku? Mel sem nastavene zvoneni na 7:30, zacala hrat melodie, a ackoliv sem zkousel cokoliv tak nevim jak to vypnout... pomohlo az vypnuti telefonu. V helpu sem nasel jen jak se nastavuje buzeni a veci kolem nej, ale nikde jakym cudlikem se vypne zvoneni. Diky moc za radu... [/QUOTE]

:D jojo budík mě potrápil taky hodně - myslel jsem že ten telefon zahodím.
Když budík zvoní, objeví se v horní liště obrázek zvonícího zvonečku a tam se pak vypíná:o)
Kyle (279)|20.6.2008 19:59
[QUOTE="Losos"]Kyle : hele umis vytahnout vsechny soubory s "extended" ?? operu ,patche atd ?? pokud ano , budu ti vdecen :-)
udajne uz beha TomTom7 na Diamondu - ale s 6kovyma mapama ... to by bylo celkem k nicemu ..
[/QUOTE]

Neco urcite, ale je to vsechno pohromade, tak nevim, ktery soubory konkretne chces....

[QUOTE="yndor"]Kyle: Díky moc, to je záslužná věc!
Nainstaloval jsem a RDP jako takový funguje, ale to sdílení souborů mi v něm momentálně nefunguje: dostanu se jen na \\tsclient\Files - a tam je prázdno. Mělo by obsahovat "\\tsclient\Files\Internal Storage" atd. (viz např. http://pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=news&id=5454 )
Buď chybí nějaká část, která zajišťuje to sdílení, nebo je možná chyba u mě (připojuju se momentálně přes GPRS, zkusím to později pořádně).
Každopádně ještě jednou dík za extrakci.[/QUOTE]

Vytah sem vsechny soubory, ktery byly v ty puvodni verzi "WM6 RDP-Finster.zip". Pokud prijdes na to, co chybi, tak to tam muzu pridat....
Losos_ce4you (1147)|20.6.2008 20:15
no,hezky,ale kde to je ?? :-)
Kyle (279)|20.6.2008 20:33
Ty soubory v extended jsou dohromady se souborama ve windows, takze mi musis napsat, ktery konkretne chces...
Losos_ce4you (1147)|20.6.2008 20:48
no ... ale to ja nevim co chci :-) ja nevim co v tom vsechno je - ja pri instalaci zakazu tyhle cabiky instalovat a chci se podivat a usoudt co z nich by bylo dobre tam mit ...
czbird (334)|21.6.2008 00:37
Parada, uz se podarilo rozbehat TT7, i se sedmickovymi mapami.
Konecne je s cim prezit, nez bude opraveno iGO... :)
kostur_ce4you (10)|21.6.2008 08:28
[QUOTE="VP"]Ahoj,
nechci nejak predcasne jasat, ale flashnout jde ta nova WWE verze pres tu puvodni, protoze je signed a je ze stejneho regionu, tedy:
1.35.401.3 na 1.37.405.1 jde bez nutnosti flashovani Hard SPL :) :yes: [/QUOTE]

Zdravím, od včerejška jsem také vlastníkem Diamondu, tak jsem se hned jal flashovat na ROM 1.37.405.1. Potvrzuji co napsal VP, také jsem flashnul podepsanou ROMku bez předchozího nahrání HardSPL a povedlo se.
milki (11)|21.6.2008 12:09
Zdravim.

Mam problem s ktorym si neviem vobec rady.
Vo svete MDA som uplne novy a tak som totalny amater.
Nainstaloval som si WMDC 6.1 a synchrnizacia funguje uplne krasne, ALE nejde mi internet na diamonde cez USB kabel (teda komp mam na pripojeny na net a chcem napriklad stiahnut weather cez mobil)
skusal som aj v Mobile device settings -> connection settings vypnut aj zapnut Allow data connection when connected to PC
a stale to vobec nic nerobi... proste mi nejde net na mobile :(

Vie mi niekto poradit co s tym?
Opakujem som amater, takze berte na mna ohlad :)

+ dal som si resco explorer... kde tam je utilitka "regedit"?

DAKUJEEEEM za opoved