Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

czbird (334)|23.6.2008 21:56
Detailni instrukce tady nedostanes, ale alespon se zkus jinde poohlednout po tomtomovi v7.450 (9028), ktery se s Diamondem v jinych zemich dodava, tudiz by na nem mel zarucene fungovat.
cluzoe (37)|23.6.2008 22:16
Takze zohnal som ho... tomtomi v7.450 (9028) mozem sem postnut lik... je to upravena pre HTC s VGA...
no ale ako to mam nainstalovat neviem... je to v postine...

OK hotovo ide o VGA parada...
milki (11)|23.6.2008 22:45
To tntckooo
Tak som vsetko povypinal a nejde to ani tak
no pri instalacii active sync sa ma nepyta vobec nic :(
proste to nakopne a to je vsekto
a skusal som ho aj preinstalovat
:dead:

Myslite, ze by to hard reset mohol spravit?
alebo ta nova romka? (to som este nikdy nerobil, takze sa toho bojim :) )
tntckooo (26)|23.6.2008 23:03
heh no novou romku musis instalnut cez activeSynch :) nieje to nic tazke, staci stiahnut, spojit sa cez activSynch, instalovat pockat asi 1-2minuty kym sa instalne a jeto.

BTW: zatial mi to s baterkou nevyzera ruzovo... sice bola nabita prvy krat ale aj tak... uvidim zajtra pripadne nejake rady ako predlzit zivotnost na jedno nabitie DIK
milki (11)|23.6.2008 23:10
no active sync mi ide :)

asi by som chcel vela, keby som ta poprosil odkaz na tu original europsku romku?
nie nejaku z 3 strany, ale tu oficialnu

teda by som ju len stiahol a co potom?
pripominam, ze to je moj prvy MDA mobil a mam ho dokopy 5dni, takze som uplne noob na take veci

a straca sa tym zaruka?

dakujeem
vpx (529)|24.6.2008 08:01
milki: nenacetla se ti nejaka proxyna, co mas na PC ? Taky je potreba mit zapnuto "tento pocitac je proipjeny k Internetu" a ne do prace.
vpx (529)|24.6.2008 08:02
cluzoe: cti manualy, mapy od TT7 patri do \internal storage\my documents :)
vpx (529)|24.6.2008 08:22
[QUOTE="czbird"]Z dependency walkeru vypadly tyhle dll - tak dej vedet, co z toho v \windows mas a co postradas, nebo aspon na cem ten exac padne na hubu (nejaky msg?).

HTCSensorSDK.dll - v priloze
HTCSensorService.dll - v priloze
coredll.dll - nejde mi vykopirovat, asi soucast windows - mel bys mit taky
aygshell.dll - nejde mi vykopirovat, asi soucast windows - mel bys mit taky
ddraw.dll - tak tohle bys tam mel mit urcite :)

[/QUOTE]

Nevite nekdo, jestli uz nekdo vyrobil udelatko na autorotaci obrazovky ? Mam na mysli ve vsech aplikacich, ne jenom HTC. Neco by mozna mohlo byt v Mutou's ROM (jsem cetl na xdadev). Nebo ze by se toho chopil nekdo z mistnich :) Pouzit to dllko a udelat nejakou service, ktera by kontrolovala stav tech sensoru apri zmene by orotovala obrazovku....
xSam (24)|24.6.2008 11:26
Funguje vám kontrolka u repráčku?
Myslím, že by při nějakej aktivitách měla poblikávat, třeba modrej zub, wifina a podobně... Jak to funguje u Vás?
U mě je mrtvo...
Díky...
topesto (71)|24.6.2008 11:38
dobrá připomínka, už jsem o tom taky přemejšlel, jestli to má něco dělat. a ta moje teda nic nedělá!
milki (11)|24.6.2008 11:52
VP: o zidnej proxyne neviem (aspon si teda myslim, ze ziadna proxyna tu na kolejich nie je)
dal som aj nastavenie, ze je pripojeny k internetu a nic, stale som bez neho.
Ale aj tak velmi dakujem za snahu.

:dead:
czbird (334)|24.6.2008 12:04
[QUOTE="topesto"]dobrá připomínka, už jsem o tom taky přemejšlel, jestli to má něco dělat. a ta moje teda nic nedělá![/QUOTE]

no bude to s nejvetsi pravdepodobnosti tim, ze to neni zadna LEDka, ale senzor okolniho svetla, podle ktereho se reguluje podsviceni displeje :)
czbird (334)|24.6.2008 12:09
[QUOTE="VP"]Nevite nekdo, jestli uz nekdo vyrobil udelatko na autorotaci obrazovky ? Mam na mysli ve vsech aplikacich, ne jenom HTC. Neco by mozna mohlo byt v Mutou's ROM (jsem cetl na xdadev). Nebo ze by se toho chopil nekdo z mistnich :) Pouzit to dllko a udelat nejakou service, ktera by kontrolovala stav tech sensoru apri zmene by orotovala obrazovku....[/QUOTE]

Zatim jsem prekvapive nenasel vubec nic, co by se toho senzoru tykalo. Objevil jsem, ze ve winech bezi servisa HTCSensorService, ktera nacita lowlevel data z toho senzoru. Kdyz ji vypnes, tak se ti neotoci ani Opera. S touhle servisou potom komunikuje HTCSensorSDK.dll, kterou pouzivaji jednotlive aplikace (Opera, Teeter).

Teeter (kulicka) z tohohle DLL-ka pouziva jenom 3 celkem vserikajici funkce: HTCSensorOpen, HTCSensorGetDataOutput a HTCSensorClose :) To je vsechno, kam jsem se zatim dostal - ale jak zjistim hlavicky tech funkci, to teda zatim nevim.. :disgusted: jakakoliv pomoc je vitana.
xSam (24)|24.6.2008 13:47
[QUOTE="czbird"][QUOTE="topesto"]dobrá připomínka, už jsem o tom taky přemejšlel, jestli to má něco dělat. a ta moje teda nic nedělá![/QUOTE]

no bude to s nejvetsi pravdepodobnosti tim, ze to neni zadna LEDka, ale senzor okolniho svetla, podle ktereho se reguluje podsviceni displeje :)[/QUOTE]

Hihi, tak to je dobré, děkuji za objasnění:-)
vpx (529)|24.6.2008 14:56
Ahoj,
aktivoval jsem si ukladani GPS dat do fotek pres registr, ale kde nic tu nic, geotag v exif datech neni.
Funguje to nekomu ? Popr. jak jste toho docilili ?
czbird (334)|24.6.2008 18:37
Ne, taky mi to neslapalo, ale zkousel jsem to jeste na stare romce 1.35. Ted uz jsem pro zmenu dospel k zaveru, ze nebudu uz tak katastrofalni vydrz baterky mucit jeste GPS taggingem a nechal jsem to vypnute.
cabadaj (51)|24.6.2008 21:10
[QUOTE="milki"]VP: o zidnej proxyne neviem (aspon si teda myslim, ze ziadna proxyna tu na kolejich nie je)
dal som aj nastavenie, ze je pripojeny k internetu a nic, stale som bez neho.
Ale aj tak velmi dakujem za snahu.

:dead: [/QUOTE]
A můžeš popsat jak se snažíš připojit ? Používáš internet sharing ?
vpx (529)|24.6.2008 22:49
GPS tagy: tak uz jsem na to prisel, normalne se zapne fotak, kliknes na ikonku fotaku a zvolis dalsi, a tam je volba GPS Foto :yes:
Chvilku to pise 'inicializuji gps' a pak uz muzes fotit s geotagem.
cluzoe (37)|24.6.2008 22:57
[QUOTE="jirilesan"]Já mám verzi TT 6.030 a šlape to bez problému. mapy nahrány na kartu. Nastavení GPS stejné jak bylo výše popsáno.
iGo8 stále nic. Zatím se mi nepodařilo dokončit instalaci. Mám verzi iGO 8.0.0.31442 Final (Multilanguage). Prý je ale už 9.5.08.

Jo a psal jsem na CZ lokalizaci na Sunnysoft. Bylo mi odpověděno, že se bude distribuvoat pouze přímo v ROM.[/QUOTE]
Ahoj prosim ta ja som nedokazal rozbehat Tomtoma...
mozes mi prosim povedat ci si mal origos mapy... alebo ak nie ako si ich registroval...
mne to vobec nejde uz z toho saliem dva dni a nedokazal som robehat ani igo6 ani tom toma...
:evil:
pls o radu
vpx (529)|25.6.2008 08:32
TT6.030 mi taky sel bez problemu...
vpx (529)|25.6.2008 08:38
Tak jsem vcera delal pokusy s GPSkou
1) track log se zapnutou integrovanou GPS je absolutne nepouzitelny, asi tak po hodine neni co resit, baterka 0
2) track log pres BT GPS - asi 5 hodin a zbyvalo 20% baterky ==> celou turu nebo vylet nezalogujes, pokud to neujedes nebo neujdes do 6 h :)

Na xda-developers jsem cetl, ze uz nekdo vyrabi vetsi baterky + vetsi zada k HTC TD. Osobne by mi nevadil tlustsi a trosku tezsi Diamond, hlavne kdyz by vydrzela baterka vic
a) aspon budu citit, ze jsem ho jeste neztratil
b) sezenu na nej alespon trosku obstojne pouzdro, ty co jsem zatim nasel jsou moc tlusty...

Nevite, jestli to uz nekdo k nam dovazi (myslim, ze jedna z tech baterek byla asi 2.3Ah) a pokud ne, byli by zde nejaci dobrovolnici, se kterymi by jsme se domluvili a koupili to bud pres ebay nebo v nejakem zahranicnim obchode ?
vpx (529)|25.6.2008 09:03
tak a do tretice:

vypada to, ze tu mame funkcni iGo8, jedna se o build ze 3.cervna....
otestuju to

EDIT: potvrzuji igo8 JEDE ! build v8.0.0.41506 :yes: :yes: :yes:
czbird (334)|25.6.2008 11:54
Tak uz mam toho tweakovani dost, pokud nekdo chcete Diamoda, tak prodam za 9.999,-
Detaily v sekci Bazar.
kultus (418)|25.6.2008 17:03
tak jo vsichni zatim jen tweakujete...dostal se nekdo taky k nejakym testum treba hry ktere sli spatne na starsich HTC komunikatorech (TyTN II, cruise a pod.) precetl jsem zatim jen ze nekonvertovane video slape bez problemu co jine aplikace treba rychlost prekleslovani iGO, navigon (tomtom asi nema smysl resit), rychlost fotaku za spatnych podminek a toceni videa,...pretaceni displaye a pod...rad bych vymenil svuj kaiser + samsung u600 za jeden telefon ale mam z tehle diskuze zatim smisene pocity, experie je v nedohlednu a samsung i900 zatim jen oficialne predstaven...diky a prosim odpoved od nenastvaneho majitele Diamonda :):D
Pavel Koza (4761)|25.6.2008 18:27
Vazeni, co nechapete na tom, ze si na tomto serveru nepreji warez ani odkazy na nej?

Budte od te dobroty a odkazy na TomTom 7 nebo iGo 8 piste jinam. Dekuji.
busy_ce4you (10)|25.6.2008 19:03
2Kultus: tak ja som s týmto zariadením veľmi spokojný. Neviem čo presne by ťa zaujímalo ale asi si to musíš vyskúšať, keď tak vidím tie diskusie na fórach a príspevky pod článkami tak myslím že je jasné vidieť že nie každému sedí to isté.
čo sa týka hier tak som skúšal len AoE Gold edition a tá ide dobre. ale tak tá išla už na starých pda. viac som toho skúsiť nestihol. ale vďaku tomu že nemá moc kláves sa tam asi nebudú niektoré hry najlepšie ovládať.
kultus (418)|25.6.2008 19:17
tak myslim ze sve otazky jsem popsal docela presne;) :) ...z her me zajima spis neco narocnejsiho jako treba COD 2...
busy_ce4you (10)|25.6.2008 19:58
a sorry ja som si to nedočítal. tak k tým hrám ti viac neviem povedať, ak sú free tak ti ich môžem vyskúšať. čo sa týka TT7 a IGO8 tak tie idú úplne plynule, foťák za horších svetelných podmienkom neprekresľuje najrýchlejšie ale oproti kaiseru je to nebe a dudy. video ide tiež slušne. čo sa týka pretáčania displaya tak to je pomerne rýchle ale pretáča sa zatiaľ automaticky len v opere a prehliadači obrázkov. točené video nič moc (oproti nokiám ktoré zvládajú aj 640x480 naozaj nič moc) ale zase keď to zoberem tak v priemere tak svojich HTC predkov predčil určite.
tntckooo (26)|25.6.2008 20:39
to kultus: cod2 mam a musim skonstatovat ze to brutalne seka ak to ma 15fps tak je to vela :) ale zase na druhej strane sekanie je len pri pohybe, ked uz stojis a mieris na niekoho tak sa to celkom da... Celkovo sa to da :D

EDIT: mozem natocit a dat na tvojtub
paja05 (10)|25.6.2008 21:03
[QUOTE="czbird"]Tak uz mam toho tweakovani dost, pokud nekdo chcete Diamoda, tak prodam za 9.999,-
Detaily v sekci Bazar.
[/QUOTE]
To chce klid a vydrzet chvilku az se usadi ROMky. Je to hodne cerstve.
kultus (418)|25.6.2008 21:11
vpohode nemusis jen jsem byl zvedav na ten graf. vykon ktery slibovali ale ve hrach to nebude podporovane to jsem si tak trochu myslel... diky za reakce co se tyce vykonu jsem se v kaiserovi dost spalil tak si ted vic davam pozor ikdyz posledni 6.1 ROMky z nej vymackli docela hodne...
Sako verife (476)|25.6.2008 22:13
jezis lidi to nevite ze koupit si cokoliv noveho co je jako novinka je sazka do loterie? :sarcastic: Asi proto cekam na prodej TouchPRO :oops: alespon se do te doby ukaze jak se Diamond vyrovna s tim procakem a celkove s vykonem, nerad bych dopadl jako nedockavci s Tytn 2. I kdyz je fakt ze se od nej ocekavalo asi vic nez dokazal.
Jen doufam ze TouchPRO bude v prodeji driv nez v zari, to me ceka straveni par tydnu na nemocnicni postely, tak doufam ze uz vyuziju novej stroj pri tom valeni:))
vpx (529)|26.6.2008 08:04
kultus: ja jsem koupil Diamonda, protoze uz mne nejak prestal vyhovovat Qtek 8310 a zatim jsem s Diamondem spokojen, rozhodne teda nepredcil me ocekavani, ale nejak v globalu mne taky nezklamal. Zatim teda za nejvetsi problem vidim tu baterku 900 mAh. Touch Pro sice bude mit 1300mAh, jenomze uz se mi nechtelo cekat do podzima, navic s PDAckama s vysouvaci klavesnici jsem ja a kolegove prisel do styku a uz to nikdo z nas nechce. Je to dalsi vec, ktera se muze porouchat a ruku na srdce, kvuli kazdy kravine vytahovat klavesnici, jenom protoze ji tam mam a navic zabira misto, ktere by pak treba mohla zaujmout vetsi baterka. Na Diamonda jde v UK jiz predobjednat baterka 2200mAh, bude trochu tlustsi telefon, ale urcite pouzitelnejsi.
paja05 (10)|26.6.2008 08:12
Nenarazil jste uz nekdo v CR na nahradni ochranne folie (nejlepe antireflex) na Diamonda?
tommom (78)|26.6.2008 08:53
Zdravím všechny tady!! Než začnu psát tak musim toto forum pochválit a jsem rád, že můžu být jeho součástí.

Včera jsem si koupil HTC Touch Diamond s anlickou lokalizací s verzí ROM: 1.35.401.3 WWE

Bohužel již po pár hodinách jsem dělal už čtvrtý hard reset. Zajímalo by mě zda měl někdo problém se zvukem. Při prvním připojení sluchátek všechno výborné, poté jsem ho připojil k PC k synchronizaci a po odpojení z PC a znovuzapojení sluchátek jsem zjistil, že zvuk je zcela ořezaný o bassy a vůbec zní jako, kdyby byla nějaká chyba v USB portu či např. "nedocvaklý jack". Opravdu netuším, co tohle způsobuje, ale jediné co to dá dohromady je hard reset. Kvalita zvuku se nezmění jen ve sluchátkách ale i ve speakru. Dokonce hned po prvním rozběhnutí nešlo ani pořádně volat, protože zvuk byl tak slabý, že to nebylo téměr vůbec slyšet a ovládání hlasitosti vůbec při hovoru nefungovalo. Až po druhém hard resetu se hovory srovnaly, ale výstup jako např. mp3 se pokaždé časem překope (a není to samozřejmě nastavením EQ). Nenapdá někoho co bych měl udělat - přiznám se, že PDA mam poprvé, dosud jsem se zabýval Motorola OS (Synergy) a to včetně vytváření vlastních. Moc se mi hned nechce ho dávat reklamovat)))
Děkuji za pomoc...
tntckooo (26)|26.6.2008 10:19
to tommom: se zvukom som mal taky problem a to ked som pripojil sluchadka tak zvuk bol chrapstaty, bez basov takmer bez zvuku. Uz som sa zlakol ze sa nieco posralo ale je to len bug v systeme. Riesenie a objasnenie je nasledovne: ked pripojite sluchadka prvy krat do telefonu objavi sa moznost pouzit audio booster(ekvalizer) ked ho zapnete(to je musite zaskrtnut "on" a dat v lavo dole "done") zvuk bude krasny hlasity so zvolenym ekvalizerem. Ale akonahle vyndate sluchadka a ekvalizer ste nevypli, tak sme u korenu problemu. Pote pri prehravani akehokolvek zvuku je vydavan z telefonu otrasny zvuk ako i pri pripojeni sluchatek. Reseni je, ze znovu pripojite sluchadka a potom vypnete audio booster(pripadne ho mozete znovu zapnout).

PS: pri meneni audio boostru na on/off musite mat vypnotou musiku/radio
A dufam ze mi budes veeeeelmi vdacny :)
tommom (78)|26.6.2008 10:28
Ty jo to fakt funguje!!!!! No to by mě vůbec nenapadlo, moc děkuju za radu, protože jsem z toho byl opravdu velice nešťastnej. Takže žádná reklamace nebude uuuuuuuuuffff)))):yes: :yes:
tntckooo (26)|26.6.2008 10:30
ja taky byl cely bez sebe, zacal sem kontrolovat ze ci nieje nejaky kablik nalomeny a tak, potom som sa hrabal v nastavenich zvuku a tak a nakonec sem skusil audio booster :) a bol som velmi rad UF :)
tommom (78)|26.6.2008 10:56
No mě se neskutečně ulevilo - nejdřív sem myslel, že je problém s USB portem - u Motoroly sem kdysi řešil problém, že ve chvíli, kdy USB rozpoznává sluchátka, nabíječku atd.. a to funguje propojením různých pinů, tak se občas propojení zaseklo a třeba to nedávalo zdroj do handsfree.., takže moje první úvaha byla takováhle, pak jsem si všim, že ten blbej zvuk de i ze speakru, tak sem začal uvažovat o nějaký kolizi ovladačů - vzhledem k tomu, že to spravil jenom hard reset. Dokonce sem už chtěl dneska reflashnout novej ROM - takže fak moc děkuju za radu!!
btw: když reflashu ROM tak mi padá záruka nebo ne??
tntckooo (26)|26.6.2008 11:22
logicky mi prijde ze ne, ale kebyze chces nieco reklamovat ohladom softu tak by s tim mohol byt problem ale to by vyriesil reset do povodneho stavu takze np. HW zalezitost by to nemalo znefukcnit cize zaruka by mala byt aj po refleshy ROM
tommom (78)|26.6.2008 12:38
Jasně, ale ta "Romka" musí být "sticky" - teda oficiálně podepsaná...ne modifikovaná
czbird (334)|26.6.2008 13:21
Tak Diamond je prodany, diky za cas tady s Vami.
kultus (418)|26.6.2008 19:34
[QUOTE="tntckooo"]to kultus: cod2 mam a musim skonstatovat ze to brutalne seka ak to ma 15fps tak je to vela :) ale zase na druhej strane sekanie je len pri pohybe, ked uz stojis a mieris na niekoho tak sa to celkom da... Celkovo sa to da :D

EDIT: mozem natocit a dat na tvojtub[/QUOTE]

tak me napada jestli se ti chce neco tocit zkus natocit treba rychlost otaceni displaye a jeste lip scrollovani prstem v nabidce programu t.j. nejhorsi situaci na kaiserovi;) :D
milki (11)|26.6.2008 20:02
Prosim vas, neda tu niekto link na oficialnu 1.37.405 ROMku?
Nechcem nejaku elite, alebo tlr, alebo ja neviem, kto to este kazdy modifikuje
Chcel by som taku, co vydalo HTC.

DAKUJEM.:))
honza_f (5)|26.6.2008 22:35
Nazdar chlapy.Mám problém.Mam asi tyden HTC Diamond.Kdyz na něm pustim film přes Core Player tak se to porad škube a to mluvim o rozlišení 320x240!Předtím jsem to měl na Artemisovu a tam to jelo v pohodě.Jsem už bezradnej,nevím co s tim.A další problem je ze se mi casto kouše PC když je zapojenej Diamond.Tak ze film do něj nahrávám třeba na 3x.Mam tu první ROM 1.35.401.3.Bojím se ji přehrát aby se to náhodou zase nekousli s PC!Poradíte někdo?
vpx (529)|27.6.2008 08:22
honza_f:
1) pravidla ceskeho pravopisu jsou na www.pravopis.cz
2) pri nahravani ROMky se ti to urcite nekousne, protoze telefon je v bootloaderu
3) myslim si, ze tim kousnutim mas namysli, ze se odpoji Activesync, taky mi to delalo, je to kvuli tomu, ze se vypne zarizeni, nastav si v Settings/Power, ze chces nabijet i pres USB a jeste si nastav na stejnem miste, ze kdyz je telefon na DC zdroji, at vubec neusina
4) nemyslim si, ze by Diamond nativne menil rozliseni VGA na QVGA, takze i kdyz prehravas video qvga, on ho musi zobrazit na VGA, ale nemohu to posoudit, zatim jsem to nezkousel. Nemyslim si, ze sledovat video na necem, co ma 900 mAh ma nejaky valny smysl. V lepsim pripade skoncis v pulce filmu :yes:
JiVi_ce4you (34)|27.6.2008 09:25
TO honza_f: muzu te ubezpecit, ze kousani filmu je asi normalni, zkusil jsem nekolik prehravacu a je to otres, zvuk (i pres proklamovany bug, ktery zapricini zvuk sluchatek, jako kdyz hrajou z kastrolu) je i pri nastaveni equalizeru proste strasnej.
Pustim jednu aplikaci a druha uz ma problemy stihat povely, nedejboze abych chtel pustit dalsi aplik.

Myslel jsem, ze s tim procesorem, co to ma, to bude delo, ale obrovsky zklamani. Bohuzel, zatim musim konstatovat, ze to je peknej kram vzhledem k cene.Na urovni E-Tenu :sarcastic:
JiVi_ce4you (34)|27.6.2008 09:30
[QUOTE="VP"]Nemyslim si, ze sledovat video na necem, co ma 900 mAh ma nejaky valny smysl. V lepsim pripade skoncis v pulce filmu :yes: [/QUOTE]

nejde o dobu prehravani, ale o to, ze to vubec neni schopno plynule prehravat divx. a to teda sorry, s timhle procesorem by to melo umet.
vpx (529)|27.6.2008 09:50
a zkouseli jste v coreplayeru ruzny mody prehravani ? Melo by tam byt neco, co by mohlo plne vyuzit qualcomm, to same, co museli pouzit uzivatele HTC Touch Cruise, nezkousel to nekdo ?
yndor (222)|27.6.2008 09:56
DivXy a Xvidy přehrává bez úprav naprosto v pohodě. Třeba 624x352 s datovým tokem okolo 2000kbps přehrává naprosto plynule, bez jediného vynechaného frejmu. (zkoušeno v CorePlayeru v QTv módu)