Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

czbird (334)|15.6.2008 13:08
s tim probouzenim u SMS jsem objevil nejaky tweak na XDA, mozna by to stalo za to zkusit:
[CODE]Wake Up on New SMS --> HKLM\Drivers\BuiltIn\RIL : DisableSMSWakeUpEvent <-- set to "1" by default. Change value to "0"[/CODE]
jinak pokud se zadari, tak se k vam zitra pridruzim ;)
x-father (15)|15.6.2008 21:14
[QUOTE="Miroslav Nezbeda"]Hodil by se nějaký Tweak.cab,který by po instalaci takové chyby - SMS atp. opravil.Pomůže někdo zkušený ? Díky.[/QUOTE]

No ja to s SMS nepovazuju za chybu, ale za vlastnost. Me se to chovalo trak, ze pri prichozi SMS me to zahralo, ale Diamond se nezapnul. Upravil jsem si registry, aby se zapinal, ale uvazuju ze to zas vypnu, protoze to melo smysl. Jelikoz je dotykova vrstva dost citliva, tak pri prichozi sms se me zacne zapnuty Diamond mackat a pak volam z kapsy...
tombik_ce4you (116)|15.6.2008 21:50
[QUOTE="x-father"]No ja to s SMS nepovazuju za chybu, ale za vlastnost. Me se to chovalo trak, ze pri prichozi SMS me to zahralo, ale Diamond se nezapnul. Upravil jsem si registry, aby se zapinal, ale uvazuju ze to zas vypnu, protoze to melo smysl. Jelikoz je dotykova vrstva dost citliva, tak pri prichozi sms se me zacne zapnuty Diamond mackat a pak volam z kapsy...[/QUOTE]
No u me byla totiz ta chyba ze nezahral melodii dokud se nezapnul. Jinak to tvoje mackani, proste pokud ho davas do kapsy tak zamykej "klavesnici" ne? Dela se to tak ze dele podrzis tlacitko pro pokladani hovoru-vpravo dole.
topesto (71)|16.6.2008 11:02
vím, že už jste si touchflo všichni vypnuli ;-) ale já to přesto ještě pořád nevzdávám a už jsme si na sebe celkem zvykli. mám jeden problém, kterej ale nemůžu pořád vyřešit ani nikde najít co s tím.

issue: po instalaci pocketinformant 8.02 a zvolení jeho aplikací jako defaultních mi stále touchflo z home obrazovky spouští původní kalendář a z obrazovky people stále původní kontakty.

lidi z webis tvrdí, že to má htc hardcoded a možná maj i pravdu, přesto by se mohlo najít pár chytrých hlav a nějak to vykoumat.

tak kdybyste na to někde někdo narazil, dejte mi prosím vědět. díky.
vpx (529)|17.6.2008 09:36
Ahoj, tak uz mam taky tuhle novou hracku a mam dotazy:
1) jak opravit skrple ikony (napr. ikonu od total commandera), asi by slo udelat novy .lnk s odkazem na jinou ikonu ? (zkusim)
2) ma nekdo vyzkousene nejake kovove pouzdro, ktere se "presne" hodi na HTC Diamond ?
xSam (24)|17.6.2008 11:50
Ahojte, prosím vás o radu...
Štve mě, že když vypnu všechny zvuky tak tím pádem vypnu i budík takže nebudí. Nemáte někdo náhodou nějakej tip jak toto vyřešit?
Aby mne v noci nebudila případná SMS, nebo nějakej šílenec kterej si chce povídat, ale budík mě vzbudil?

Stáhnul jsem si nějakou aplikačku s profilama, ale ta je samozřejmě neslučitelná s Today a touch flo:-(
Zatím se mi ho nechce dávat pryč, vyhovuje mi, že se dá mobil ovládat jednou rukou. Ale pokud nebude zbytí, půjde pryč. Poradíte mi také prosím, jak touch flo vypnout? Nikd ejsem to nenašel..
Díky moc za rady


topesto (71)|17.6.2008 12:17
[QUOTE="Miroslav Nezbeda"]Mě to také nepřehraje melidii při příchozí SMS. Já to vidím jako chybu. Byl by ten .cab ?[/QUOTE]

můj diamond po hard resetu a bez jakýchkoli úprav při příchozí sms přehraje okamžitě nastavený zvuk, ale nezapne se, pokud je vypnutý. a takhle to mi celkem vyhovuje.
topesto (71)|17.6.2008 12:20
to xSam

já si touchflo taky zatím nechám, sžívám se s ním víc a víc, ale vypnul bych ho nejdřív v settings > today > items. a kdybych se ho chtěl zbavit úplně tak udělám hard reset a přeruším customizaci.
Losos_ce4you (1147)|17.6.2008 13:27
K vydrzi .... po nekolika dnes testovani je zrejme ze vydrz je lehce pod "standardem" ... obecne pro srovnani : Kaiser , Cruise , Samsung , Trinity atd. mi vydrzely cca do 21 hod , Diamond umira mezi 19 - 20 hod. I tak myslim ze to je skvely vysledek vzhledem ke kapacite baterie a VGA displayi !! X500+ , X800 mi odemiraly mezi 14 - 15 hod... :-D
blackman_82_ce4you (255)|17.6.2008 18:33
kolik mate po startu volne ram s TF3D?
tombik_ce4you (116)|17.6.2008 20:36
Volne ram mam 30-50 procent, tak nejak chaoticky. Zajmave je ze nejmin ji mam po spusteni zarizeni.

Jinak hlasim ze se mi podarilo zprovoznit javovou aplikaci od KB MobilníBanka. Pro další uživatele této praktické zálezitosti jen rada.... pri aktivaci je treba zadavat heslo od uctu velkymi pismeny. :-)
vpx (529)|18.6.2008 08:19
Tak jsem dneska narazil na slusny issue s budikem. Nevim, co mam kde blbe nastaveny, ale budik jsem nastavil na 7:30, telefon jsem normalne vecer v 11 zamknul a jal se klidne spat. Rano, kdyz jsem se vzbudil v 7:45 bez budiku mi bylo divny ze nehraje. Tak jsem zapnul (unlocknul) telefon, tam se objevilo 7:15 a trhanymi pohyby se ty hodiny v tocuhflo pretacely az na tech 7:45 a teprve to zacalo budit.
Mate s tim nekldo stejny problem ?
czbird (334)|18.6.2008 10:27
Mi se zase nejak nepozdava vydrz baterky - rano (7:00) jsem mel 100%, pul hodiny radio do sluchatek, ted pul hodiny zapnuty BT, nejaka synchronizace a cca pul hodiny vytizeni (restore zprav ze stareho PDA) - a ted (10:27) jsem na 67% (bez touch flo a jinych ficurek) - to je teda dost mizerne, a vcera to bylo podobne :(
czbird (334)|18.6.2008 11:49
Pokracovani story:
+ 10min hovor
+ 10min vrtani v kalendari
+ 5min opera
=> zbyva 46% (11:47)

jako pokud se tohle nezlepsi, tak to vidim na vraceni/reklamaci, 2x denne opravdu nabijet nehodlam

"stary" Asus P535 vydrzel 2.5 dne... grrr...
topesto (71)|18.6.2008 12:10
k baterce a výdrži. já jsem od ranního sundání z nabíječky v 7:00 na 80% a to ho celkem běžně používám a nedobíjel jsem ho ani přes activesync (a defaultní nastavení po HR mám nezaškrtnutý 'when device is turned on, do not chargewhen connected to PC' = z USB se dobíjí). a navíc mám vypnutí až po 5 minutách a nevypínám ani podsvícení, protože to se defaultně dělalo po 10 s (viz. výše v diskusi).

je mi ale divný, že by se ty zařízení chovali až takhle rozdílně, když určitě připluli do čech v jednom kontejneru.
Losos_ce4you (1147)|18.6.2008 12:13
Zarizeni nejsou rozdilna , rozdilni jsou uzivatele a "bezne" uzivani :-D Ja jsem na 49% , jen volani a par stazenych majlu :-) Ale to je pro mne "bezne" .... Cruise by byl asi tak o tech 10 % lepe ....
topesto (71)|18.6.2008 12:31
pro mě je běžné: pár telefonátů (dnes ráno 5, celkem 10-15 minut), nepřetržitě exchange push mail, stahování POP3 po 60 minutách, práce s kalendářem a operou (čtení tohoto fóra než jsem se dostal do práce :-) plus s ním pořád tak nějak hraju, protože mě to prostě baví :D

btw baterka nyní ukazuje 7 dílků z 10 a touchflo 3D je stále on ;-)
czbird (334)|18.6.2008 12:32
ty blaaho, tak z dosavadnich zkusnosti vim, ze to uz bych pomalu hledal zastrcku... neco tady nehraje :((
tombik_ce4you (116)|18.6.2008 12:39
No ja o tom take uvazoval, pro HTC me ale vedly tyhle veci:

Synchronizace s outlookem-na WM bez problemu a podle me u takoveho zarizeni nezbytnost, s iPhone-silne pochybuji

GPS:Navigaci pouzivam celkem casto, lamat nejakym priserny zpusobem iPhone aby se pripojil na externi GPS se mi nechce

Velikos a design-iPhone je peknej, ale zdaleka ne tak luxusni jako tohle, obzvlast pokud jde o plastovy iPhone 3G

Zkusenosti s WM a kvanta dostupneho software, freeware a software tretich stran, iPhone ma pouze software od firemnich vyvojaru (alespon zatim) oficialne do nej nejde nic jineho nacpat.

Multitasking-pokud se nepletu tak multitasking proste iPhone neumi.

A pro tebe zkusenosti: TF3D se seka ze zacatku, nevim proc ale pak se mi pekne rozbehlo. Samozrejme pokud mas pustenych vic aplikaci tak to prestava byt tak idealni ale to se mi stalo zatim tak 2x. Baterie me osobne vydrzi cely den nabijim pouze prez noc (synchronizuji pred spanim) pohyb stavu baterie priblizne k 20ti procentum v jedenact vecer pri sundani nabiteho telefonu z adapteru v 7 rano (a jak s nim ted blbnu kdyz ho mam novy si umis predstavit) Jen pro priblizeni, ctu knihy telefonuju tak 5x denne a neco kolem 20ti sms, k tomu 20minut GPS, a pak jeste predvadecky s videem a fotkama a tak+par pripojeni na wifi kvuli pocasi nebo mailu(opravdu jen par minut).
Horsi je situace pokud nastavis vysoky vykon Wifi a zapnes ji....to vycucne baterku rekl bych klidne za hodinu.
tombik_ce4you (116)|18.6.2008 12:41
[QUOTE="czbird"]ty blaaho, tak z dosavadnich zkusnosti vim, ze to uz bych pomalu hledal zastrcku... neco tady nehraje :(( [/QUOTE]

To teda nehraje, zkus zajit do shopu jestli by ti nevymenili baterku, pripadne si zkontroluj jestli moc nehoblujes wifi-to zere jako blazen...staci tak 15 minut na netu prez wifi a je 20procent baterky dole.
vpx (529)|18.6.2008 13:38
Jinak kdyby to nekoho zajimalo, nepodarilo se mi bezne rochodit otaceni obrazovky, ani programem RotateMe.
Stacilo ale nainstalovat mortscript a prikazama Rotate to v pohode rotuje obrazovku.
Kamenem urazu je ale TouchFlo3d, protoze kdyz si prerotujes obrazovku pri psani zprav a nahodou se dostanes do touchflo, ktery je porttrait, tak zmizi cely vrchni iconbar a nepomuze ani svecena voda, jenom restart :( Ale pro ty, kteri uz maji TF3D vypnute, je to dobra alternativa
czbird (334)|18.6.2008 13:54
[QUOTE="tombik"]To teda nehraje, zkus zajit do shopu jestli by ti nevymenili baterku, pripadne si zkontroluj jestli moc nehoblujes wifi-to zere jako blazen...staci tak 15 minut na netu prez wifi a je 20procent baterky dole.[/QUOTE]

cece dneska jsem na wifi ani gps jeste ani nesah a touhle dobou uz mi zbyva jenom 28%... :evil: :mad:
Sako verife (476)|18.6.2008 13:56
[QUOTE="tombik"]To teda nehraje, zkus zajit do shopu jestli by ti nevymenili baterku, pripadne si zkontroluj jestli moc nehoblujes wifi-to zere jako blazen...staci tak 15 minut na netu prez wifi a je 20procent baterky dole.[/QUOTE]

Ja na artemisovi (vanilla 4.0) s origo baterkou a zapnutym wifi po 15-20min procitani webu, prijdu take o cca 20% baterky. A tam je baterka o hodne slabsi nez u diamondu, mam tuseni (i kdyz si to pletu s TouchPRO kde ma byt myslim 1300)
tombik_ce4you (116)|18.6.2008 14:24
[QUOTE="czbird"]cece dneska jsem na wifi ani gps jeste ani nesah a touhle dobou uz mi zbyva jenom 28%... :evil: :mad: [/QUOTE]
To nechapu, dneska jsem absolvoval 3telefonni hovory...dohromady tak 15minut, udelal jsem dve poznamky do kalendare, jednu fotku, chvili hral kulicku a napsal 5sms a predvadel kolegovy jak pekne rychle se mi fixne GPS, stahnul pocasi a maily prez edge a mam ted......no samotnyho me to dostalo 90 procent.
Zdenek Malinsky (9781)|18.6.2008 14:50
Pri pouzivani citaci pouzivejte i rozum. Diky

Pokud nevite jak, v pravidlech pro diskutujici je to vysvetleno.



EDIT:
Citace zkráceny, popř.smazány.
vpx (529)|18.6.2008 15:12
Dalsi zkusenosti:
- bud si s nim uz tolik nehraju nebo co, ale baterka dneska docela drzi, sice jsem jednou nabijel, ale neubyva to tak rychle....
- na xda-developers jsou dalsi nove tweaky
- aby se na odemknuti zarizeni hned rozsvitilo
- aby se nevypinala obrazovka po chvili hovoru - zde nepomohl stary tweak (EnableFastDormantDispl....), ale je potreba novy, ktery je spojen s cinnosti light sensoru
- nainstaloval jsem si na zamykani S2U2 a je to super !
- zajimave je take ztiseni (zaveseni hovoru) oocenim telefonu - funguje vam to nekomu ?
czbird (334)|18.6.2008 15:27
pokracovani energy story:
pristroj uz jsem sertil, takze jenom nekolik hovoru (do 15 minut celkem) + 20 minut FM radio a skoncil jsem asi pred hodinou na 8%, nastesti tu mam nabijecku po ruce :evil: :mad: :!:

Nedalo mi to a zacal jsem zkoumat bezici procesy, nacez jsem zjistil ze mi bezi na pozadi QuickGPS.exe, pravdepodobne proto, ze jsem mel nastavene oznameni pri expiraci efemerid a taky jejich automaticky download pri pripojeni pres ActiveSync. Proces jsem odstrelil, potom v CPL vsechny moznosti vypnul, ale i tak se neukoncil, a zase visel na pozadi, tak jsem ho odstrelil znova. Baterka mi ale porad ubyvala pred ocima, takze to s tim mozna az tak nesouvisi...

Na WiFi jsem dneska vubec nehrabl, takze jedine, co me dale napada je, ze vydrz odpovida tomu, jako bych mel od rana porad spustenou GPS (coz je u Diamonda pekne na prd, ze aktivni GPS neoznamuje zadnou diodkou, takze clovek vubec nevi). Tudiz jsem v GPS CPL jsem zrusil GPS proxy i virtualni port, a zatim (po cca 45 minutach a jednom hovoru) - svete div se, stale drzi 8%, tak pevne verim, ze na to casem prijdu. Schvalne ho ted necham byt, za jak dlouho spadne z tech 8%... :sherlock_holmes_in_action:

Mezitim - nevite nekdo, na jakem HW COMu je GPS navesena? Ten windowsi COM4 zatim neminim pouzivat. Diky.
xSam (24)|18.6.2008 15:32
Co se výdrže já jsem docela spokojenej a mile překvapenej...
Občas telefonuji, pošlu pár SMS, furt si s nim hraju a tak podobne... Rozhodně teda ho nešetřim.
Ráno vytáhnu telefon z nabíječky a večer dávám s 30% opět do nabíječky... docela v klidu...
Telefon mám od pátku a výdrž telefonu se dle mého subjektivního pocitu se zvětšuje...

Bohužel jsem musel vypnout touchflo, protože jinak nejde nahrát snad žádná aplikace do Today... Doufám, že to nějaká nová romka spraví...

Ale s čím mám velkej problém, je řazení SMS... Doopravdy mi vadí řazení do diskuzí... Chtěl bych to mít jako u klasicekého mobilu, tedy přijaté a odeslané bez ohledu na to, jestli to je součástí nějaké sms výměny, či nikoliv...

Další věc která mi u sms hodně vadí, je ž když dám odpovědět, tak se mi zobrazej pouze dva maličké řádky na psaní SMS a pak když si chci SMS přečíst co jsem napsal tak tam musim listovat jak idiot...
Další věc, když si SMS chci jen přečíst a z inboxu ji rozkliknu tak se mi hned spustí sw klávesnička, to mě docela taky štve, protože chci sms jen číst, ne hned na ní odpovídat a klávesničku musim vypnout.

Nemáte prosím nějaká tipy, jak tohle upravit?

Díky...
czbird (334)|18.6.2008 15:58
vypnuti razenych sms (vyzkouseno, funguje):

[CODE]
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInboxThreadingDisabled
DWORD
value set to 1.
You have to create the OEM folder yourself but apart from that it seems to work okay.
[/CODE]
tombik_ce4you (116)|18.6.2008 22:34
Jen tak k uzavreni diskuze o baterce, prave ukladam telefon na nabijecku, s tim ze po odchodu z prace mi poslouzil pouze pro dva telefonaty. Ale stejne vysledek vzhledem k parametrum pristroje neuveritelny 7 carek-chapu to jako 70procent. Takze by vydrzel v klidu jeste jeden takovy den jako dnes.
Zacinam byt cim dal tim spokojenejsi.

Rano si jdu vyzvednout z pošty nabijecku do auta, takze myslim ze starost o baterii nebude uz nikdy :-)
orgasmic (4)|19.6.2008 10:02
Zdravím, zítra mi má přijít konečně Diamond a mám jeden dotaz.

Může tu někdo napsat postup jak rozchodil navigaci? Asi je funkční zatím jen ten TomTom, tak jakou verzi instaloval a jaké mapové podklady + přesný postup. Děkuji
vpx (529)|19.6.2008 10:06
dal jsem TT 6.030 mapy nejaky co byly po ruce (asi PLCZSKHU 652), gps Other NMEA na COM4
Chvili to trvalo, nez se to chytlo a to i pres to, ze jsem mel stazeny data o romzisteni satelitu (quickgps), ale ted uz to chodi jak ma
tombik_ce4you (116)|19.6.2008 10:15
[QUOTE="orgasmic"]Zdravím, zítra mi má přijít konečně Diamond a mám jeden dotaz.

Může tu někdo napsat postup jak rozchodil navigaci? Asi je funkční zatím jen ten TomTom, tak jakou verzi instaloval a jaké mapové podklady + přesný postup. Děkuji[/QUOTE]
Instalovana verze 6.032, mapy-eastern europe 680.1536.
Slozku se soubory mapy nahraj do rootu Internal Storage (nacpou se ti tam i hlasy), nasledne pri prvnim spusteni tomtoma budes dotazovan na typ gps. Vyber "Jiná NMEA" a nasledne vyber port "COM 4" tak a to je vse. Melo by ti to chodit.
busy_ce4you (10)|19.6.2008 10:16
takže problém je to len prvý krát rozbehnúť a potom ide všetko ako má?

Ešte by som chcel vedieť či niekto nemá info kedy bude vydané príslušenstvo od HTC (hlavne case a kolíska).
jirilesan (22)|19.6.2008 10:17
No nevím. TT sice jede, ale nemůžu si pomoct. Škube se to. iGO 8 se mi zatím nepovedlo roschodit, ale iGO 2006 šlape. Mám ale starou verzi a ta si nechce poradit s tipem GPS. Pokusím se najít nějakou novější.
topesto (71)|19.6.2008 10:49
mě TT 6.030 s mapama Eastern Europe 6.80 chodí v pohodě, bez škubání. a třeba počítání trasy je fakt rychlý v porovnání s artemisem.
xSam (24)|19.6.2008 13:05
[QUOTE="czbird"]vypnuti razenych sms (vyzkouseno, funguje):

[CODE]
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInboxThreadingDisabled
DWORD
value set to 1.
You have to create the OEM folder yourself but apart from that it seems to work okay.
[/CODE]
[/QUOTE]

Funguje super, díky moc... Skoro jsem z toho nemohl spát, prostě paráda:-)
Losos_ce4you (1147)|19.6.2008 13:15
13 hod. .... baterie na 24% , staci par telefonu a kapacita zmizne :-(

Na xda se kazdou chvili objevi nova ROM ...

ROM VERSION: 1.37.707.1 WWE
ROM Date: 06/10/08
Radio Version: 1.00.25.03
Protocol Version: 52.26a.25.09H
Losos_ce4you (1147)|19.6.2008 13:21
[QUOTE="jirilesan"]No nevím. TT sice jede, ale nemůžu si pomoct. Škube se to. iGO 8 se mi zatím nepovedlo roschodit, ale iGO 2006 šlape. Mám ale starou verzi a ta si nechce poradit s tipem GPS. Pokusím se najít nějakou novější.[/QUOTE]

Jde o to cemu rikas "skube" ... TomTom6 nejede zcela plynule na ZADNEM zarizeni ...... na Diamondu dokonce bych rekl ze jede asi na maximalni moznost co dovoli program (ani na i780 nejede lepe a to je co rici:-)
topesto (71)|19.6.2008 13:23
nechápu, já mám od ráno provolaných už 40 minut a jsem na 6 dílcích baterky. většina hovorů s BT headsetem, u toho furt běží push mail. plus nějaký to hraní. jediný co mám teď vypnutý je wi-fi.

nekecá ti nějak to měřidlo?
czbird (334)|19.6.2008 13:26
zrovna jsem tam natocil ROM Elite1.0 z xda-dev, tak pak dam vedet zkusenosti...
Losos_ce4you (1147)|19.6.2008 13:30
Meridlo urcite nekeca , kapacita baterie neni stavena na nejake velke telefonovani ....
vpx (529)|19.6.2008 13:45
[QUOTE="czbird"]zrovna jsem tam natocil ROM Elite1.0 z xda-dev, tak pak dam vedet zkusenosti...[/QUOTE]
No to jsem zvedavej, nekdo psal na xdadev, ze tam dali .NET 3.5 a ze rychlost vzrostla temer "dramaticky". :)
milennium (336)|19.6.2008 14:22
Tam ROM Elite 1.0 jsem měl v Diamondu asi 2 hodiny... A šla velice rychle pryč... Rychlost stejná a spoustu buggů... Například nefunkční Opera. Zadali jste www adresu odklikli enter a nic... Měl jsem Diamondu všechny zatím dostupné ROM (1.34 WWE a Elite 1.0 a 1.35 WWE) a zatím nejlepší je 1.35 WWE. Zatím nemá smysl dávat do Diamondu cokoli jiného.
P.S. Teď se na xda-dev uplouduje ROM 1.37 WWE. Takže až tam bude tak vyzkouším...
czbird (334)|19.6.2008 14:37
Opera mi v Elite ROM normalne funguje. Jake jsou ty dalsi bugy, na ktere jsi narazil?
jirilesan (22)|19.6.2008 15:45
No já se dočet, že semá dnes objevit na HTC UK nová verze 1.37.405.1 WWE. Co je na tom pravdy nevím.
milennium (336)|19.6.2008 15:55
Ano je to tak. Před chvíli byla na xda-dev postnuta nová ROM 1.37.405.1
vpx (529)|19.6.2008 16:30
Tak doufam, ze to nekdo vyzkousite. Jeste by mne potesilo, kdyby sem nekdo hodil Hard SPL nutnej pro upgrade z xda-developers. Na xda-dev, se mi nepodarilo asi pred rokem prihlasit a od ty doby mi to pise, at pockam na 15minutovej limit :)
milennium (336)|19.6.2008 16:32
Tak nainstalováno a uvidíme...
Losos_ce4you (1147)|19.6.2008 16:35
hmmmm ... me to visi porad na 0% a nejsem schopnej to nijak rozbehat :-(