Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
>
>

LG KS20 - uživatelské zkušenosti, tipy a triky...

hannawald (65)|21.4.2008 13:26
pointui je programek, ktery nahraje interface WM6, optimalizuje ovladani pro pouzivani prsty. naprosta vetsina programu jde (asi nevyuzivaji 3D grafiku).
ja mam zkusenosti ze OK na me verzi FW 10a je:
SPB Mobile shell a SPB Pocket Plus
SBSH iLauncher 3.1
ModaCo NoData (programek, kterym zakazuju pripojovat se pres GPRS, pouze wifi)
gCalc (jednoducha kalkulacka pro ovladani prsty)
retro PPC (hodiny - plug in na today)
ThumbCal (kalendar na ovladani prsty)
Pocket Regs (editor registru)
Google Maps
Slick (ICQ)
MSS Converter (prevodnik men a jednotek)
Net Front 3.5 (prohlizec internetu)
Pocket CM keyboard (klavesnice)
HTC Album (prohlizec obrazku z touch cruise)
SRS WOW HD (vylepseni zvuku)
iContact (touch friendly spravce kontaktu, jednoduchy, pekny, spokojenost)

neslo mi point ui
jeden task manager, ktery zobrazoval spustene aplikace jako screenshoty
Vava (105)|21.4.2008 13:28
Jo tak jsem ho nainstaloval a zatím se mi tedy líbí, to jo. Uvidíme.
Zdenek Malinsky (9781)|21.4.2008 13:30
PointUI je spíš asi jako Spb Shell. Sice je free, ale bohužel ještě dosti nedodělaný, nezvádá zobrazit diakritiku, takže je jeho použití dosti problematické. Ale vyzkoušej sám.
Vava (105)|21.4.2008 13:30
Dík za ty programy, alespoň mám lepší přehled. To je strašné, jak z toho jednou člověk vypadne, ani neví co je "pointUI" :-)
hannawald (65)|21.4.2008 13:30
jinak makro jsem nikde nenasel, ale ma to auto focus, text vyfoceny z 10cm je rozhodne k precteni velmi dobre. Jak si s tim poradi nejaky program, to neumim rict..
hannawald (65)|21.4.2008 13:35
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]PointUI je spíš asi jako Spb Shell. Sice je free, ale bohužel ještě dosti nedodělaný, nezvádá zobrazit diakritiku, takže je jeho použití dosti problematické. Ale vyzkoušej sám.[/QUOTE]

zatim diakritiku nezvlada, ale ted se pry cele jadro predelava, aby umel i ty specificke znaky pro ruzne abecedy a mohl byt nasledne lokalizovan. Tohle je nejvetsi chyba KS20. A pak jeste podpora ze strany LG, ale dostal jsem mail, ze na tom pracujou, webove stranky s podporou jsou pry momentalne v rekonstrukci. (na ostatni dotazy ohledne WM 6.1 a dalsich updatu FW mi neodpovedeli)
hannawald (65)|21.4.2008 13:51
jeste mam dotaz na vsechny zkusenejsi s WM

- mam nastaveno upozorneni na zmeskane hovory, sms apod blikanim stavove diody. nicmene ta blika jen kdyz nedojde k vypnuti displeje.

nevite, jak zajistit, aby me dioda blikanim informovala o zmeskanych udalostech i v pripade zhasnuteho displeje? (jinak je mi to totiz asi na nic:o)
Kilek (45)|21.4.2008 15:20
Losos a ostatni, LG na nove rom dela. Jen pro nas vyjde prirozene pozdeji, nez treba pro Francii. 2Q, ohaduju to na konec kvetna. Nevycerpavej se pri update na V10a :) Screenshoty z V10b pro CZ, omlouvam se za kvalitu, nebylo moc casu.


hannawald (65)|21.4.2008 15:26
potvrzeno, psal jsem mail na LG, pripravuje se 10b, nekdy behem kvetna by mel byt k dispozici v servisnich strediscich (snad cca behem 14dni), nicmene ted se to testuje, wow!

nebyly by jeste nejake screenshoty, jako datum romky, verze OS, volna RAM apod?:o)
Vava (105)|23.4.2008 09:25
Chtěl bych se zeptat všech majitelů na zkušenost s výdrží baterie - chápu, že to je dle způsobu používání, ale např. při zapnutém WiFi mi Qtek 8310 vydrží cca 1 hod., jinak při malém provozu musím nabíjet každé dva dny (malý provoz je cca 10 min hovoru denně, 10 SMS a toť vše.
Losos_ce4you (1147)|23.4.2008 11:35
tady bude vydrz +- stejna,spise lepsi ....
torcys_ce4you (31)|23.4.2008 12:17
tak jsem tam zkoušel nahrát novou ROM, a taky se nepovedlo.
když připojim telefon a nechám ho zaplej, tak mu windows přidělí com port, a LGMDP ho najde, ale jakákoliv komunikace s ním skončí hláškou TIMEOUT(a pak chybou).
když telefon zapnu v tom emergenci modu(displej je černej, dioda svítí zeleně), tak windows to najdou jako usb zařízení (composite LG něco) ale COM port mu nepřiřadí (a LGMDP ho tedy nenajde).
používám Windows vista.

nějaká rada?:)

jinak jsem postupoval snad správně podle návodu, nainstaloval ten USB ovladač, v telefonu vlezl do servisního menu a nastavil diagnostiku přes USB, USB port nastavil jako composite. vypl telefon a najel do emergency mode.
někde něco jsem vynechal?
Kilek (45)|25.4.2008 09:41
coronu podle me nemusis prepinat do diagnostic modu pro flash rom....nasdilej mi tu dokumentaci z ktere to beres, lgmdp a sw, zkusim to
Kilek (45)|25.4.2008 09:49
Pouzivate nekdo TomTom navigaci v KS-20? Me se podarilo rozchodit verzi 6.100 build 8330 pro WM5 Ale pod WM6 vypadava zvukova navigace, usekavaji se povely. GPS mam externi Evolve iTraxx a funguje paradne. Diky za zkusenosti.
torcys_ce4you (31)|25.4.2008 11:53
[QUOTE="Kilek"]coronu podle me nemusis prepinat do diagnostic modu pro flash rom....nasdilej mi tu dokumentaci z ktere to beres, lgmdp a sw, zkusim to[/QUOTE]

tady to psal yasmeene2
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=369481
jsou tam odkazy na vsechno :)
hannawald (65)|30.4.2008 11:06
tak mam tip na zajimave prislusenstvi pro vsechny, kdo trochu vic poslouchaji muziku. jsou to sluchatka LG SGEY0006426 , ktere se prodavaji za 669 Kc, na ebay lze ale dovezt kolem 200,-

napriklad zde
http://cgi.ebay.com/Genuine-LG-Headphone-Handsfree-KF600-KE970-KS20-KU990_W0QQitemZ220228755953QQihZ012QQcategoryZ20336QQtcZphotoQQcmdZViewItem

sam jsem si je objednal, je to original prislusenstvi, narozdil od toho suntu, co je pribalen v zakladnim baleni, jsou kvalitne provedene a hlavne maji integrovany ovladac muziky (play/pause/stop, pretaceni tam a zpet, volume) + tlacitko na prijem hovoru. vse funckni, doporucuju.

Dale muzu doporucit folii Exim Ultra Protect (z Nemecka jsem ji tu mel za tyden, platba pres paypal), je to prvni folie, ktera se mi podarila nalepit bez bublin, kryje celou predni stranu, ma matny povrch, bohuzel ted kvuli pocasi nemuzu vyzkouset, jak se chova na slunicku, mela by byt antireflexni.

PS: nejake info o novem FW, kdy by mel byt v servisech?
torcys_ce4you (31)|2.5.2008 08:43
tak problém vyřešen, nová ROM nainstalována..
prostě to nefungovalo pod Vistama, pod XP se mobil v emergence mode našel a v pohodě nainstaloval
szoustal_ce4you (174)|2.5.2008 21:08
to jsi instaloval tu 10a ? A jak to vypadá, je to lepší?
torcys_ce4you (31)|2.5.2008 23:45
[QUOTE="szoustal"]to jsi instaloval tu 10a ? A jak to vypadá, je to lepší?[/QUOTE]
jj tu 10a
žádný změny jsem si nějak nevšiml. ale je pravda že jsem ho tolik dnes nepoužíval.

btw. nevíte jak nastavit adresář na kartě, kam se maj ukládat fotky z fotáku?
hannawald (65)|5.5.2008 11:12
tak testovani noveho ceskeho FW bylo dokonceno, takze snad do 14ti dni se objevi v servisech
szoustal_ce4you (174)|6.5.2008 13:25
[QUOTE="torcys"]tak problém vyřešen, nová ROM nainstalována..
prostě to nefungovalo pod Vistama, pod XP se mobil v emergence mode našel a v pohodě nainstaloval[/QUOTE]

Nemohl bys, Please, tady hodit návod jaks postupoval, ale v češtině? V angličtině moc zběhlý nejsem a nepochopil jsem ten Emergency stav. Jestli to má být vypnutý a pak zmáčknout a držet tlačítka send a explorer, nebo to zmáčknout a držek když je to vpnutý. Nikdy mi to neudělalo nic.
Díky
torcys_ce4you (31)|6.5.2008 13:55
nainstaluješ ten usbdriver(pod vistama 64bit to nejde ani nainstalovat, pod 32bit nainstalujes ale nenajde ho to)
pak v telefonu si otevřeš menu pro volání, kde zadáš místo čísla tento kod 2676625720#
naskočí ti speciální menu kde si vybereš Port Setting → 1. Diag Setting → 1. USB Set for Diag → “OK” → “Back”.
a pak
Port Setting → 1. Diag Setting →) 2. USB Switching → “LG Composite -DUN, DIAG”.

pak vypneš telefon(držíš tlačítko power dlouze), a hned jak se vypne zmáčkneš najednou "tlačítko pro volání" + "tlačítko prohlížeče" a k tomu "tlačítko power", jestli jsi to udělal dobře dioda začne svítit zeleně a displej zůstane vyplej.

pak po zapnutí toho programu LGMDP_euro dáš "select port" ono ti to najde telefon,vyberes ho a pak by měla naskočit taková obrazovka a vlevo dole by jsi měl mít tlačítko DZ, to klikneš a pak vybereš jen cestu k té nové ROM.

snad je to pochopitelný :)


szoustal_ce4you (174)|6.5.2008 17:16
Tak už to frčí. Měl jsem to předtím v předním USB. Dal jsem to do zadního a jede úplně v pohodě. I tak díky za názorný polopatický návod. Určitě to pomůže i dalším. Díky
Pavel Koza (4761)|7.5.2008 10:41
Tak jan pro zajimavost. Vim, ze se tu psalo, ze system bude v servisu behem 14 dnu, ale protoze mam KS20 pujcenou na recenzi, chci to co dodelat nejdriv a vzhledem k problemum mi prislo zbytecny recenzovat bastl. Tak jsem volal do servisu (GS Mobil) a prd. Pani mi odrecitovala naucene fraze, ale JAKOU verzi systemu maji, abych se nemusel do servisu vlacet jen tak, to bohuzel nevi. Ale "urcite je to ta nejnovejsi"...
:sarcastic:

Tak hold pockam 14 dni a pak se pujdu zdvorile zeptat do servisu, jestli je tam neco noveho... Zlaty HTC:)
Zdenek Malinsky (9781)|7.5.2008 11:03
A nemá HTC náhodou stejný servis? ;)
Pavel Koza (4761)|7.5.2008 12:10
Jenze s HTC do servisu kvuli blbymu systemu nemusim...
hannawald (65)|7.5.2008 12:10
[QUOTE="Pavel Koza"]Tak jan pro zajimavost. Vim, ze se tu psalo, ze system bude v servisu behem 14 dnu, ale protoze mam KS20 pujcenou na recenzi, chci to co dodelat nejdriv a vzhledem k problemum mi prislo zbytecny recenzovat bastl. Tak jsem volal do servisu (GS Mobil) a prd. Pani mi odrecitovala naucene fraze, ale JAKOU verzi systemu maji, abych se nemusel do servisu vlacet jen tak, to bohuzel nevi. Ale "urcite je to ta nejnovejsi"...
:sarcastic:

Tak hold pockam 14 dni a pak se pujdu zdvorile zeptat do servisu, jestli je tam neco noveho... Zlaty HTC:)[/QUOTE]

informaci o dostupnosti behem cca 14ti dnu mam od zakaznicke podpory LG, ktera reagovala vzdy celkem rychle. Testovaci faze pry byla ukoncena, tak nevim, co jeste trva 14 dni, ale budme radi za tohle. Zkusil bych je kontaktovat, treba Vam vyjdou vstric...
Jinak na recenzi se tesim.
Pavel Koza (4761)|7.5.2008 12:12
A jak jste se k ni dostal? Ja mluvil s infolinkou, ta mi dala cislo na GS mobil a tam jsem skoncil... :) U obou jsem se snazil zjistit jakou verzi maji, ale ani na jednom miste jsem nepochodil... Hold pockam, zas takova tragedie to neni (ani ROMka, ani spech na recenzi).
hannawald (65)|7.5.2008 12:18
poslal jsem Vam PM. Treba zjistite neco vic, urcite to zajima vice lidi:o) Sam jsem na novou verzi FW moc zvedavy.
Doufam, ze uvolni trochu RAM (zarizeni se 128MB RAM a ma volnych kolem 30MB???) a umozni pouzivat vsechny programy vcetne pointui.
jerka3 (17)|7.5.2008 21:00
Přeji dobrý den všem a zároveň se omlouvám za pro někoho stupidní otázky.Dosud jsem používal telefony s UIQ 3 střídavě spokojen a nespo.... a tak jsem se začal rozhlížet po něčem jiném co si mohu přispůsobit svému vkusu,potřebám a rád něco nového s dotykovým displejem.Manželce jsem koupil Pradu a já jsem sáhl po KS20 a toto je jediné forum kde jsem našel výce než jeden dotaz a jednu odpověď,proto jsem se pro Vás rozhodl.Pokud bude mít někdo chuť,náladu mi odpovědět budu rád,ale prosím česky apro laiky.
Konečně k dotazu ohledně WIFI. Umím(?) najít wifi a napíše mi připojeno,spustím operu a vypíše mi nelze se připojit a já koukám do nastavení a stejně nevím co stím?.Mohl by někdo poradit,nebo odkázat.KS20 se mi líbí a zatím spokojenost,mimo Prahu také ukončuje hovor(o2)-není to tak časté a některé programy (VITO,Pontui...)neběží takřka vůbec,nebo nekorektně.
Používám mimo jiné Sunnysoft Kontakt a dost pomalu mi skrolují jména pomocí tahu prstem po displeji,joistikem to jde rychle,je to moje chyba,nebo chyba FW jak zde popisujete výše?
Pavel Koza (4761)|8.5.2008 13:27
K te WiFi - k jake se pripojujete? Ke sve, nejakej verejne pristupne (kavarna...) nebo zkousite stesti nahodne?
jerka3 (17)|8.5.2008 21:06
Skouším kavárna,náhodně,hlavně volně přístupné.Až se to naučím,možná skusím další.Děkuji za odpověď.
Pavel Koza (4761)|9.5.2008 12:30
Zalozte prosim nove tema a poslete mi do SZ odkaz, tohle neni tema primo souvisle s KS20 a tak to tady nebudeme resit.
RamzesII (20)|15.5.2008 10:17
Zdravim vsechny na teto teme. Vcera jsem si poridil LG ks 20. Mam z toho takovy zvlastni pocit....
hned na zacatku mi coreplayer nechce prehravat filmy.zvuk jde, ale obraz vubec....we WM playeru to prehra jen nektere filmy protoze asi nema kodeky. Nevim odkud kodeky a muzete mi poradit, co pouzivate za prehravac?. tu v teto diskusi jsem se docetl, ze pri ma byt graficky lepsi, nez HTC touch cruise. No nevim, ma ho kolega v praci a jem ten film neseka a mne jo. Mozna je to kodekama..mozna.Take jsem nahraval video a dela to seky jako krava.
Pak mam problem s hardwarovym resetem. V navode je napsane, ze pri stlaceni trech tlacitek (hlasitost dolu,tlacidlo na vyvolani hovoru a tlacidlo pro vypnutï) se udela hardwarovy reset. mne to nefunguje.
Mate nekdo jine skusenosti? A jak je to vlastne s tou novou ramkou? je, bude, nebo to mam fakt hledat servis pro LG? diky za vyjadreni.
Jo a nevite, kde bych koupil ochranni folii na display? Pouzivate t onekdo bez folie? neposkrabe se display?
hannawald (65)|15.5.2008 10:37
folii mam nalepenou na displeji i na zadnim krytu. nakupoval jsem na ebayi, je to levny.
Na displeji mam matnou folii Exim Ultra Protect, kupoval jsem z Nemecka, odkaz jsem tu daval par stranek zpatky.
Vse placeno pres paypal. Do ty doby, nez jsem nasadil novou folii, jsem tam nechal tu originalni, taky poslouzi, ale
brzo se zacne odlupovat.

s videem neporadim, neprehravam. Nova ROM by mela byt kazdou chvili v servisech, ale jeste jsem tam nevolal. Mela by vylepsit graficky vykon a zprovoznit nektere 3D hry, no uvidime.

jinak HW reset jsem uz delal a fungovalo mi to. Ale z hlavy nevim, jak presne.


Pavel Koza (4761)|15.5.2008 10:38
Hard reset funguje, ale blbe se to macka - ja nutne byt trpelivy.

Jestli v CorePlayeru bezi jen zvuk, tak zkuste prohazet v nastaveni / zalozka Video polozky ve Video Output.

Pokud jde o firmware, planuju navstevu servisu pristi tyden, tak dam vedet.
szoustal_ce4you (174)|15.5.2008 12:55
Hard Reset děláš dobře, akorát se to dělá s vypnutým mobilem. Držíš ty dvě tlčítka a potom zmáčkneš to zapínací a nějakou dobu držíš všechny tři.

Video přehrává nekomprimované v pohodě. Stejné video jaé jsem přehrával na LG KS20 nezvládá nezvládla bez sekání ani moje Athena.
RamzesII (20)|15.5.2008 13:02
Dikes..to mne nenapadlo, ze se to dela pri vypnutem :D
to: hammawald2
tu folii jsem nenasel.. byl jsem i na strankach vyrobce a on tam taky nema folii pro LG KS20.
tak nevim..
a kolik jsi za ni dal? myslim i s postovnim.
szoustal_ce4you (174)|15.5.2008 13:05
pokud by někdo objednával folii, nechal bych si taky objednat. Vyšlo by lépe poštovné, zaplatím klidně předem.
hannawald (65)|15.5.2008 13:18
vysla me na 11 euro s postovnym, je pres cely predni kryt, presne vyrezana. na strankach ji nemaj (delaj jen ultra clear verzi a ja chtel matnou), ale objednali mi ji na prani od vyrobce.
poslali mi fakturu mailem, ja jim zaplatil pres paypal, oni hned odepsali, ze penize prijali. 16.4. jsme se dohodli, 25.4. ji meli v Nemecku a za dalsi asi 4 dny ja doma. mail je kontakt@nexave.de, nejaky Torsten Bergemann

jinak na ebayi je folii na KS20 spousta. tuhle jsem bral, protoze je matna a protoze vyhrala v nejakym nemeckym testu (Exim Ultra Protect) matnych folii.Hlavne jsem stastnej, ze je to moje prvni folie nalepena bez bublin:o)

RamzesII (20)|15.5.2008 15:45
No nekdo by objednat mohl :?
kdo ma nejake skusenosti s obchodovanim se zapadem:) ja bych ji taky bral.
by jsem na tech strankach nexave .de..ale to je vse nemecky a to je pro mne spanelska vesnice...
Jeste se zeptam..proc jsi chtel matnou? kuli odlesku? Nema nejak nepriznivy vliv na kvalitu zobrazeni barev?
Dik:(

nasel jsem na ebay tyhle 3, ale nema sajnu ktera je nejlepsi..ani jedna znich neni EXIM.
uvazuju, ze neco z toho objednam. ta prvni se mi pozdava nejvic
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pavel Koza (4761)|15.5.2008 16:21
Kdyz se bavite o foliich, jak vam prijde (idealne pokud mate moznost srovnani s jinymi WM zarizenimi) citlivy dotykovy displej? Mne osobne totiz prijde citlivy dost malo a tak predstava, ze na to jeste placnu folii, neni zrovna lakava...
RamzesII (20)|15.5.2008 17:27
no mne se zda v pohode. kolega ma HTC touch cruise , tak jsem to sel vyskouet a asi mate pravdu..ale mam pocit, ze je to fakt minimalni rozdil.
Zdenek Malinsky (9781)|15.5.2008 18:26
Uz jsem to tu psal-me naopak prijde, ze se na ten displej musi tlacit mnohem vetsi silou, nez u jinych pda. Takze spis takovy frigidni. :?
hannawald (65)|15.5.2008 18:27
s citlivosti nemam problem. pouzivam to prakticky bez stylusu uplne bezne. nemam ale moznost srovnani. nestava se mi, ze bych sahnul na displej a nic to neudelalo.
stve me spis konstrukcni zpracovani, protoze kdyz KS20 promacknu, tak to dela hrozny pazvuky, hlavne oba spodni rohy.

ad matna folie: chtel jsem matnou kvuli odleskum, doufal jsem, ze to vyrazne zlepsi citelnost na slunicku. no je to porad mizerny, nemuzu to ted ale s nicim srovnat. barvy jsou mozna horsi, ale bez moznosti primeho porovnani to neposoudim, neni to nic zasadniho. asi je to takovy kompromis - male zhorseni barev za cenu o neco malo lepsi viditelnosti na slunicku.
jinak se folie vyborne nalepovala, je dostatecne pevna a tlusta, dobre drzi, zatim zadny naznak poskrabani, jsem spokojeny. k tomu objednani ze zahranici- staci mail a zridit si ucet na paypalu, u takhle nizkych castek ani nemusis cekat na overeni karty k paypalu, pokud nemas ke karte online pristup.
RamzesII (20)|16.5.2008 19:25
Zdravim, dnes jsem koupil uplne novou 4GB SDHC kartu... nejak jsem az doma zjistil, ze ten fon, podporuje jen 2GB..a to jsem chtel 8GB..to snad ani neni mozny, zeby v tyhle dobe telefon podporoval jenom 2GB. To mne poradne namychlo. Ale to si za to muzu sam, ze nectu navod. Nevite jestli ta nova romka bude podporovat vic? Abych vedel jestli to mam prodat, nebo co stim......zoufalstvi
dik
Pavel Koza (4761)|16.5.2008 19:32
Kouknete uplne na zacatek tohohle threadu, je tam navod. I kdyz priznam se, ze mne to funguje jen napul - muzu cist, ale nemuzu zapisovat (na karty vetsi nez 2GB).
RamzesII (20)|16.5.2008 20:22
myslite tu zmenu v registrech a ten patch? no mne SDHC karty cte, mnel jsem tam doted 1GB. A ta uprava registru je asi jednoducha, kdybych vedel jak se do registru dostat. Jsem zatim na tyhle zarizeni jen amater...
diky za rady
szoustal_ce4you (174)|16.5.2008 20:43
Taj já jsem ten Patch aplikoval a karta 4GB mi jede bez problémů. Registry upravuji v TotalCommanderu.
Losos_ce4you (1147)|16.5.2008 21:52
Podle navodu co jsem psal na zacatku mi chodila 8Gb v zapisu i cteni . Jediny problem - pomerne nepochopitelny byl ze z nejake duvodu se nektere .cab odmitly instalovat ..... jinak bez starosti ...