Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
>
>

LG KS20 - uživatelské zkušenosti, tipy a triky...

cech_ce4you (47)|13.2.2008 10:34
Takže myslíte, že problémy s hlasitostí, s mikrofonem, s vypínáním při delším hovoru...byly záležitostí Vodafon verze a že O2 to má vychytané?? To by mi udělalo radost.:)
torcys_ce4you (31)|13.2.2008 12:29
[QUOTE="cech"]Takže myslíte, že problémy s hlasitostí, s mikrofonem, s vypínáním při delším hovoru...byly záležitostí Vodafon verze a že O2 to má vychytané?? To by mi udělalo radost.:) [/QUOTE]

tak já měl od O2 a ten mikrofon mi to dělal :-)
yasmeene2 (794)|14.2.2008 00:54
zda se ze to ma neco spolecneho se siti, napr ve francii maji stejne problemy, kdezto v nemecku se zda byt vsechno v poradku, ja bezim porad na umts a tak se mi to zatim nestalo (zda se ze problem je spojen s prechodem ci s gsm siti)
yasmeene2 (794)|15.2.2008 19:58
Netusi nekdo jak se dostat do bootloader modu???
Losos_ce4you (1147)|15.2.2008 21:24
Tak KS20 odchazi na nezaslouzeny odpocinek,jeste to neni pristroj pripraveny k praci a bezproblemovemu pouzivani , do vydani (pokud vubec nekdy bude) prepracovane ROM neni ani alternativou pro HTC . Sice je mi to lito , Cruise mi ted pripada jako obrovska cihla , ale na rozdil dela bez problemu vse co ma , to se o LG zatim rici neda .... :-(

- BT ... neumi obnovit spojeni,automaticky se prihlasit
- samovolne restarty zarizeni
- odpojovani se od site (na treba i nepatrny okamzik,normalne si toho clovek nevsimne ,ale telefon opravdu vyuzivam takze se mi to semtam trefi do prichoziho hovoru )
...... zbytek uz neni "problem" .. ale ve srovnani treba s Cruisem :
- bidny zvukovy vystup (hlasity i do sluchatek)
- bidny vstup - mikrofon
- BT handsfree , prilis tichy prenos
- problem se spoustenim her (vetsinou u 3D , pouze bily display)

jinak vse by bylo v poradku , super rozmer , ale dokud se neodnaci alespon ty zasadni problemy neni to nic pro mne - spodni suplik to zatim jisti :-)
inža_oldd (12)|15.2.2008 22:32
hm... zajímavé zhodnocení.

Já zatím: tel. používám 10 dnů prakticky nepřetržitě a to od 6:30 do cca 23:00, voláno 280hovorů o celkové délce cca10hod

- BT ... neumi obnovit spojeni,automaticky se prihlasit - nevím co tím myslíš, ale mě se BT přihlásí, když např. zapomenu tel. v kanclu, odejdu se sluch. na uchu a pak se vrátím, je sluch. opět připojené.
- samovolne restarty zarizeni - ještě se mi nestalo, kromě restartů které dělám já (za těch 10 dnů cca 8x a to hlavně když jsem instaloval programy atd.)
- odpojovani se od site - ještě jsem nezaregistroval

- bidny zvukovy vystup (hlasity i do sluchatek) nemůžu srovnat s Cruisem ale podle mého tak průměr
- bidny vstup - mikrofon - zatím si nikdo nestěžoval, že by mě nerozuměl při hovoru
- BT handsfree , prilis tichy prenos - BT mám tak na polovině hlasitosti a zvuk v pohodě
- problem se spoustenim her (vetsinou u 3D , pouze bily display) - ještě jsem hry nezkoušel - tel. mám tak na 99% pro práci

jediné co mi zatím vadí je, že se mi nepodařilo nastavit synchronizaci přes BT, ale to je tím, že nevím jak to nastavit, nepodařilo se mi to ani u Varia, takže zatím jedu přes kabel.
yasmeene2 (794)|15.2.2008 23:04
[QUOTE="Losos"]Tak KS20 odchazi na nezaslouzeny odpocinek..[/QUOTE]

Heh no to sis moc nepolepsil, zkusil sis na crusovy prehrat nejake video? Ale neboj pry uz v cervenci da HTC ten problem s drivery do poradku.. ks20 je moje prvni pda ktery umi prehrat divx film bez toho aniz bych ho musel jakkoliv komprimovat..

Stejne tak ruzne 3d hry budes muset ozelet, nebo pretrpet tech 5 fps :(

S bt mam taky problem, ale zda se ze na strane linuxu..
Losos_ce4you (1147)|16.2.2008 07:56
no , musim te zklamat,na cruisovi si hry prave na rozdil od lg zahraju bez problemu a video bez konvertovani prehrava take ....
yasmeene2 (794)|16.2.2008 17:54
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=27541
mas drivery ktere cely svet nema?
Losos_ce4you (1147)|16.2.2008 18:43
Zadne drivery nepotrebuju, never vsem blabolum co se kde pise .... :-) vem to jako fakt ze 3D hry behaji (na rozdil od KS20) a film bez konverze a podobne nesmysly prehraju zcela bez problemu , oproti LG je i bezna prace sviznejsi ... bohuzel bez podpory typu xda se muze stat ze s KS20 bude mrtvola (nejak moc neverim na smysluplne updaty od LG) :-(
do nejake upravy ROM .. nemel by to byt ale problem , obecne jsou nevychytane veci ktere by mely jit odstranit -vyladit , neni LG konkurentem :-(

Losos_ce4you (1147)|18.2.2008 21:22
Dalsi vytknuti LG je citlivost GSM/3G ... (pouze srovnani s jinym pristrojem - nemyslim tim ze je to nejaka obzvlast velka bida)
.....
Tam kde LG automaticky vypadava hovor (Eurotel - vetsinou je to za jizdy - presne prikladne prujezd barrandakem - cca v polovine kopce , bohdalec , D1 pred sjezdem na Benesov atd.) tam primy konkurent - Cruise nezaznamena ani ztratu "carky" , natoz vypadek .....

Mam dojem ze to jsou prechody mezi 3G a GSM , podobne se mi chovala nejaka verze radia myslim ze na Trinity ....
Losos_ce4you (1147)|26.2.2008 18:42
LG je v supliku,sledujete nekdo deni okolo,zda je uz nejaky update ROM,opravy nebo patche ?? ........
yasmeene2 (794)|27.2.2008 00:52
ticho po pesine..
hannawald (65)|27.2.2008 08:19
[QUOTE="Losos"]LG je v supliku,sledujete nekdo deni okolo,zda je uz nejaky update ROM,opravy nebo patche ?? ........[/QUOTE]

na xda-developers nic a na stranky lg se snad ani nema cenu koukat. Cesky LG tenhle model snad ani nema na webu a na www.lge.com jsem ke stahnuti pro KS20 nenasel vubec nic. Takze podpora od LG je opravdu prikladna.
yasmeene2 (794)|27.2.2008 15:03
psal jsem jim na podporu kuli poroblemum s gapi a odkazali me na servis (gsmobile), tak jsem jim psal, jestli nahodou nemaji nejakou novou rom, kdyz uz me na ne LG odkazuji a zatim bez odpovedi.. (uz to je ale nejakou dobu)
Losos_ce4you (1147)|27.2.2008 18:39
No,potvrzuje se ze zarizeni s wm bez podpory (obzvlaste novic na trhu s temito vyrobky) xda-develop nodokaze konkurovat htc . takhle se ta mrtvola se supliku nedostane :-(
yasmeene2 (794)|27.2.2008 23:23
zas jako nemyslim ze by to byla mrtvola, telefon pouzivam denne ke spokojenosti, hry sem ozelel, nebo spis hraju ty, ktere bezi, s nicim jinym problemy nemam. Za ta leta pouzivani pda uz stejnak mam nakonec nejakejch deset programu a o vic se nestaram, takze kriteriem pro vyber tohohle pda bylo hlavne to ze vypada zatracene dobre :o)
hannawald (65)|28.2.2008 08:59
no ja bych chtel, aby na tom behalo pointui, coz se nedeje, takze zatim nekupuju
Losos_ce4you (1147)|28.2.2008 13:21
No,nebyt toho superduper rozmeru a designu tak bych se s tim uz nezabyval , ale Cruise je strasna cihla proti LG :-)
torcys_ce4you (31)|3.3.2008 18:50
tak mi telefon přišel z reklamace, a že žádnou závadu nenašli..
tak jsem to zkusil jestli náhodou se to nějak neopravilo samo, a zas to blblo, tak jsem jim to poslal znovu..
yasmeene2 (794)|4.3.2008 00:03
[QUOTE="torcys"]tak jsem jim to poslal znovu..[/QUOTE]

ah.. to te lituju, ja fakt zadny problemy nemam.. A treba novou romku ti tam nedali? Nekoukal jsi se?
cech_ce4you (47)|4.3.2008 09:34
Prosím vás, můžete mi někdo poskytnout informaci v kolika stupních je u LG KS20 možno nastavovat jas a na jakém stupni byl jas vašeho přístroje při koupi? Chci ho koupit pro špatně vidící osobu a jas v prodejně jí byl naprosto nedostačující a nebyla možnost zkusit změnu. Díky.
A ještě bych prosil o informaci, jak se k nastavení jasu displeje dostat co nejrychleji - nervózně podupávající prodavači už mě unavují.:?
torcys_ce4you (31)|4.3.2008 11:19
[QUOTE="yasmeene2"][QUOTE="torcys"]tak jsem jim to poslal znovu..[/QUOTE]

ah.. to te lituju, ja fakt zadny problemy nemam.. A treba novou romku ti tam nedali? Nekoukal jsi se?[/QUOTE]
koukal a byla tam pořád ta stejná.
torcys_ce4you (31)|4.3.2008 11:22
[QUOTE="cech"]Prosím vás, můžete mi někdo poskytnout informaci v kolika stupních je u LG KS20 možno nastavovat jas a na jakém stupni byl jas vašeho přístroje při koupi? [/QUOTE]
bylo to na půlce, ale když venku svítí slunce tak je to stejně špatně čitelný.
jinak jak to nastavit start/nastaveni/ dole druha zalozka/ a tam je ikona podsviceni (snad si to pamatuju dobře)
yasmeene2 (794)|4.3.2008 14:06
jo start/nastaveni/system/podsviceni
jinak je pravda ze na primim lsunicku je videt prdlajs, ale to na prakticky jakemkoliv zarizeni. Jas na max na tomto LG uvnitr budov ci ve stinu je subjektivne velmi dobry.

Jinak jeste poznatek - oproti variu hraje LG dvakrat tak hlasiteji do sluchatek.. (mozna na tom ma zasluhu i pocket player ale to bych nerekl)

torcys: a rikal jsi jim ze to je problem v gsm a ne umts siti?
torcys_ce4you (31)|4.3.2008 16:32
[QUOTE="yasmeene2"]
torcys: a rikal jsi jim ze to je problem v gsm a ne umts siti?[/QUOTE]
no tak dával jsem to na reklamaci v Pardubicích, tak mě ani nenapadlo jim říkat že tu UMTS nemáme, a že používám jen GSM :)
každopádně jsem včera napsal do toho servisu, a popsal jim tam raději ještě jednou tu chybu a psal jim tam že používám tedy jen GSM.
cech_ce4you (47)|4.3.2008 18:01
Díky moc za informace ohledně jasu displeje, ještě chvilku zbaběle vyčkám, jak dopadne torcys s reklamací - tady u nás připadá v úvahu taky pouze GSM. Ale je to fakt moc krásné a milé a malé hebelko, jinak bych to už dávno na základě vašich zkušeností vzdall :oops: , ale snad se brzy podaří něco poléčit.

No a tohle se mi ale fakt moc líbí.
http://www.youtube.com/watch?v=Veji4HvcAFM

http://www.youtube.com/watch?v=y3lWDP3LuAw
yasmeene2 (794)|5.3.2008 15:34
Nevite co to tam ma za program na to zamykani v tom videu? To neni s2u2...

edit: aha tak uz vim, je to Slide2Unlock Pro
cech_ce4you (47)|6.3.2008 09:19
http://mobile-review.com/pda/review/lg-ks20.shtml


Jak to vidí v Rusku ;)
torcys_ce4you (31)|6.3.2008 15:34
proč v té recenzi uvádí jen 280MHz ? :X
yasmeene2 (794)|7.3.2008 12:06
не знаю
yasmeene2 (794)|10.3.2008 01:22
Tak ve francii se objevila nova rom 10f ktera odstranuje problemy s GAPI - uz jde pointui a hry od spb apod.. Tak snad se dostane i k nam do servisu
spree (42)|10.3.2008 12:02
Dochadza pri KS20 k oneskorenemu prijatiu hovoru a k oneskorenenmu vyzvananiu? Dik
hannawald (65)|10.3.2008 14:08
[QUOTE="yasmeene2"]Tak ve francii se objevila nova rom 10f ktera odstranuje problemy s GAPI - uz jde pointui a hry od spb apod.. Tak snad se dostane i k nam do servisu[/QUOTE]

parada, to jsem necekal, ze se LG vysvihne s novou ROM, tak treba to nakonec nebude tak zly...
torcys_ce4you (31)|10.3.2008 23:16
[QUOTE="yasmeene2"]Tak ve francii se objevila nova rom 10f ktera odstranuje problemy s GAPI - uz jde pointui a hry od spb apod.. Tak snad se dostane i k nam do servisu[/QUOTE]

stejně nechápu to značení ROM
co psali na nějakých těch forech tak už v. 10b maj dlouho a teď dostanou 10f.
a my máme v. 09
nebo to číslo značí stát nebo něco takovýho?

a máš nějakej odkaz s víc infem o té nové ROM? :-))
yasmeene2 (794)|11.3.2008 16:00
[QUOTE="torcys"]
stejně nechápu to značení ROM...

...a máš nějakej odkaz s víc infem o té nové ROM? :-))[/QUOTE]
Taky ty rom nechapu ve francii maji 10e ktera je ale podle buildu starsi nez nase 9.

Odkaz neni, cetl jsem to na jakemsi framcouzskem foru kde to nejaky clovek dal do servisu a ze servisu mu to prislo s touto novou rom. Jenom psal ze mu bezi pointui a hry od spb, takze se zda ze problem je vyresen. Jo nejsem si jisty ale vcera se mi poprve stalo to s tim mikrofonem... ale dost mozna byl problem jinde, uz to mam tak pretuneny, ze to je misty nestabilni :o)
cech_ce4you (47)|14.3.2008 10:42
Nic nového povzbuzujícího? Ach jo, žádná radost...a navíc člověčice moje začala shánět iPhouna. Vypadá to, že WM dostanou u nás "kopačky". A ještě navíc to vypadá, že člověčice ví co dělá - hele, tohle iPhone zvládne taky - to slyším teď pořád. :evil: :evil: :D :D
Losos_ce4you (1147)|14.3.2008 10:52
No koukám když to takhle půjde ještě chvíli tak LG skončí ze šuplíku rovnou v bazaru a místo něj se objeví Asus Lamborghini :-) teda , ten vezmu v každém případě , ale LG de-facto ani nepoužiju :-(
yasmeene2 (794)|14.3.2008 18:28
[QUOTE="cech"]. A ještě navíc to vypadá, že člověčice ví co dělá - hele, tohle iPhone zvládne taky - to slyším teď pořád. :evil: :evil: :D :D [/QUOTE]

No tak ji ukaz vsechno to co iphone nezvladne :o)

Jinak dneska jsem byl v miste jen s gsm signalem a ze tri telefonatu mi trikrat vypl mikrofon asi po peti vterinach :o((
scholzj (2)|14.3.2008 18:42
Zvláštní - já ho měl 14 dní (než jsem ho O2 vrátil - objednaval jsem si ho poštou). Celou dobu jsem ho používal v síti T-Mobile - tedy jen v GSM síti - a mikrofon se mi nevypnul ani jednou.
cech_ce4you (47)|14.3.2008 21:39
to yasmeene2:

Budete to nějak řešit?? Jestli je naděje, že když těch vadných kusů budou muset se stejnou závadou servisovat víc, že s tím něco udělají. :?:

P.S. Člověčice je pro WM ztracena a přiznám - viděl jsem, držel jsem, zkusil jsem (iPhouna pochopitelně :D ) a - zapochyboval jsem (o WM). Není toho moc víc, co bych potřeboval k práci a funguje to fakt návykově.
yasmeene2 (794)|17.3.2008 02:21
Tak USB driver je na svete, uz muzeme flashovat a backupovat ROMky a to mnohem snaz nez kolegove u HTC :o) S tim programem od LG to jde opravdu lehce. Bohuzel ta 10f rom je zatim nejspis jen ve francouzstine, tak si budu muset jeste chvili pockat na anglickou.. Na servis se nejspis vykaslu, preci jen se z Prahy skoro nehnu. Nicmene pokud tento problem 10f nevyresi asi jim to tam donesu jen z toho duvodu, aby bylo vic hlasu u LG pro opravu :o)
torcys_ce4you (31)|27.3.2008 09:32
tak druhá reklamace, a stejný výsledek 'závada nenalezena'
Jsem s tím zkoušel volat i jinde ve mestě než dřív, a tam dva hovory (3 a 5 minut a fungovalo, taky GSM síť), doma zase po 2-3 minutách to přestalo fungovat (jednou to vypadlo na 10s a pak se to zase rozběhlo).

Napadlo mě, že by to třeba mohlo být i tím, že doma se mi pořád přepíná GPRS a EDGE. Jde nějak vypnout přijímaní EDGE?


BTW. myslíte že vyjde WM 6.1 na tento LG?


yasmeene2: zkoušel jsi tu ROM 10f anglickou?
Losos_ce4you (1147)|28.3.2008 13:27
Tak chlapi,herdek ..... koukejte neco najit,uz ztracim trpelivost :-) Celkem je mi lito takovyhle pekny kousek nechat zahalet v zasuvce ....
Zdenek Malinsky (9781)|28.3.2008 13:50
Chvilku jsem si s ním hrál (mezi biftekem a pizzou :D ) a zdá se mi dotyková vrstva poměrně hodně frigidní = málo citlivá, že se musí hodně tlačit stylusem. Je to u všech nebo jen u toho dotyčného kousku? Já tedy když píšu, tak jsem spíš rytec než pisatel :? a i tak se mi zdál přítlak dosti velký.
Losos_ce4you (1147)|28.3.2008 14:11
pozoruji to samé ale připisoval jsem to té originál igelitové fólii ...
Kilek (45)|28.3.2008 17:32
Tak nova ROM zrejme opravdu bude. Melo by jit o stabilnejsi sw s funkcni GAPI. Block + Letter recognizer a Transcriber v zakladu, zlepsene audio. Uvidime...
Losos_ce4you (1147)|28.3.2008 18:46
Je neco konkretniho co te vede k tomu ze se chysta nova ROM ??
Milanek1987 (8)|5.4.2008 01:41
Zdravim,chtel bych se Vas zeptat,kdo ma LG KS 20,jestli ma integrovanou na desce GPSku?? HTC Touch Cruise ma stejny chipset od Qualcommu a ma GPS.
Dekuji za odpoved.
Losos_ce4you (1147)|5.4.2008 10:22
Tezko rict , teoreticky ano .... muze byt ale bez gps svaba , je mozne ze jsou rozdilne - jako treba byl Artemis a Hero ... kde fyzicky chybi wifi