Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
>
>

LG KS20 - uživatelské zkušenosti, tipy a triky...

yasmeene2 (794)|6.4.2008 17:25
Nova ceska ROM 10a http://www.megaupload.com/?d=2RFD0LKD

jeste ji tam nemam, snad pristi vikend bude dost casu.
torcys_ce4you (31)|6.4.2008 19:30
je to ofic ROM? takže to neporuší záruku?

jinak k tomu mikrofonu vyřešil jsem to tak že jsem přešel na T-mobile, a funguje to zatim v pohodě. Asi i u tmobilu narazim na oblast kde to třeba nepůjde, ale zatim jsem na ní nenarazil :)
Losos_ce4you (1147)|6.4.2008 19:52
No,uz jste to tam nekdo napral ? Nejak se mi to nedari to tam dostat , zlate HTC :-D

error . security mode !!
torcys_ce4you (31)|6.4.2008 20:22
jinak v názvu té rom je datum 18,1,2008. Nějaký divný
Losos_ce4you (1147)|6.4.2008 21:15
No,tak uz nevim , proste nejde :-( , nemuzu zprovoznit ten "emergency" mod .... herdek to to zase musim delat jako prvni ?? :-)
Zdenek Malinsky (9781)|6.4.2008 21:40
OT Losos je náš Jára Cimrmann - mistr slepých uliček, který koupí, vyzkouší a pak ohlásí: "tudy ne, přátelé, tudy cesta nevede". :D Koukám, že i po E-tenu i LG. :( Nebo to není tak hrozné? :?
/ OT
Losos_ce4you (1147)|6.4.2008 21:50
No,asi tak nejak :-) Ale e-tena jsem okamzite odepsal jako nepouzitelne,neopravitelne a nevylepsitelne zarizeni :-) Tady se jedna jen o drobnosti ktere treba HTC , resp.xda bez problemu resi , takze misto z okna je LG v supliku :-) No,ted ale visi na kabelu a me se nedari co na vsech forech kazdemu bez problemu jde :-D tady to vypada ze jsem blbec ja , ne zarizeni :-) nechce mne to poslouchat,vazne komunikace mezi programem a zarizenim , tedy kdyz pominu ten problem pred klavesnici :-)
yasmeene2 (794)|7.4.2008 11:58
[QUOTE="Zdenek Malinsky"] Nebo to není tak hrozné? :?
/ OT[/QUOTE]
Asi zalezi na tom, kdo co povazuje za hrozne.

[QUOTE="Losos"]No,asi tak nejak :-) Ale e-tena jsem okamzite odepsal jako nepouzitelne,neopravitelne a nevylepsitelne zarizeni :-) Tady se jedna jen o drobnosti ktere treba HTC , resp.xda bez problemu resi , takze misto z okna je LG v supliku :-) No,ted ale visi na kabelu a me se nedari co na vsech forech kazdemu bez problemu jde :-D tady to vypada ze jsem blbec ja , ne zarizeni :-) nechce mne to poslouchat,vazne komunikace mezi programem a zarizenim , tedy kdyz pominu ten problem pred klavesnici :-)[/QUOTE]
A co presne mas za problem? Emer. mode predpoklada ze mas zarizeni VYPLE, tzn. dlouho drzis Power az ti vyskoci hlaska, zda chces opravdu vypnout.Jako prvni to rozhodne nezkousis :o)

Oficialni rom to je, ale myslim ze bude pustena pouze do servisu, a nikoliv jako verejny upgrade. Preci jen to flashovani neni uplne trivialni ukon pro bezneho uzivatele.

Ja cekam na anglickou rom, tyhle bych moc neveril (ac teda urcite ji tam zkusmo lupnu :o) protoze nejnovejsi ROM je francouzska 10f. Problem s grafikou byl odstranen uz i v nemecke 10e, u tehle kdo vi jak to je. Ale porad lepsi nez zadna ze jo.
Losos_ce4you (1147)|7.4.2008 12:51
No,v Cechach ,resp.na ceskem foru to rozhodne delam jako prvni ... Proste mi ta komunikace tak jak by mela fungovat , nefunguje .... "Naprava" by mel byt prechod do toho emer modu , jenze at mackam co mackam a je jedno kdy mackam tak vysledek je stejny (navod vypada jednoduse , nevidim co bych delal jinak :-( )
yasmeene2 (794)|7.4.2008 13:37
no a mas to pripojeny na kabelu? Musis mit foun na kabelu. Jinak ja uz flashoval jednu francouzskou ks20, je to opravdu jednoduchy
Losos_ce4you (1147)|7.4.2008 19:49
Neee,mam to povesene na snurce od hajzlu :-D Proste bud error , nebo pri pokusu o emer ztrata spojeni
hannawald (65)|8.4.2008 09:34
Zdravim vsechny majitele,

chtel bych se zeptat na nejake osobni zkusenosti s LG KS20. Byl to muj favorit, pak jsem chtel vyuzit brachy, ktery mel cestu do USA, aby mi dovezl iphone, jenze jeden obchod byl zavrenej a v druhym meli iphone vyprodanej, tak se zase vracim ke KS20...

recenzi na nej moc neni, na foru take nejak nechvalite, jenze v dohledne dobe 1-2 mesicu nevidim nic, co by mohlo KS20 ohrozit:o(

predpokladam, ze aktualizaci fw pujde zprovoznit pointui, takze by LG slo provozovat i bezstylusove, coz je tak trochu podminka. Vadi mi na nem maly display (2,8 palce je na tukani sms prstem nic moc, iphone ma 3,5 palce), ani internet nebude nejlepsi, ale pouzitelnej asi jo. Zvukovy vystup jste tu nechvalili, fotak taky moc ne.

Z uvedeneho vyplyva, ze nepotrebuji pokrocile kalendare apod., ale spis multimedialni hracku. KS20 je hezky, ma prijemne rozmery, ale chvaly tu na nej moc neni...jak jste spokojeni?

PS: xperia je daleko a predstaveny Samsung s WM nikde...
hannawald (65)|8.4.2008 12:04
jeste se zeptam

- nevite, jestli je O2 verze nejak blokovana pripadne customizovana?
- plati porad, ze nove ROM, ktere zvladaji pointui jsou pouze nemecka a francouzska? (ceska z odkazu na minule strance zatim nebyla nikym potvrzena...)

Diky vsem za info,

O.
yasmeene2 (794)|8.4.2008 15:12
o2 verze neni blokovana, ani customizovana, jedine co tam je je programek na nastaveni pripojeni a mmsek o2. Je to tzv unbranded.

Uvidime jake zmeny jsou v te nove ceske rom, flashnu to jakmile bude trochu casu. Sice to je jen 10a ale nase stavajici romky 9cosi byly novejsi nez francouzske 10b tak snad by nemel byt problem.

Co se fotaku tyce me prijde ze foti dobre, oproti variu to je nebe a dudy. i co se audio vystupu tyce je asi o polovinu hlasitejsi nez na variu.

No uz aby byla alespon anglicka 10f..


Losos: No tak na snurce od hajzlu ti to nepojede, musi to byt v usb.. :o) Predpokladam ze usb mas preply na composite.. A to ti udela pote co to zazalohuje nv2? nebo rovnou nazacatku?

Losos_ce4you (1147)|8.4.2008 15:18
ani nv neudelam
hannawald (65)|8.4.2008 15:29
yasmeene: diky moc, jsi jeden z mala, kdo je zastancem KS20, ale asi si ho taky poridim, protoze zklamani z iphonu musim necim zaplacnout (cekal jsem na novy tel po prodeji xda neo pre pul roku se svym starym siemensem M65)a v soucasny dobe jsou jen 2 kandidati
- N95
- KS20.
N95 ma super multimedia a hezky display (tj. viditelny i na slunicku)
KS20 dotykovy display.

Priznam se, ze XDA Neo jsem prodaval, protoze
- display na slunicku nebyl moc videt
- nedalo se to pouzivat v MHD (tj. napsat sms jednou rukou)
- ovladani bylo trochu tezkopadny.

LG KS20 by na tom mohlo byt lepe kvuli
- rozmerum a displeji zarovnanem s okolim (daji se mackat prstem i ikonky v rohu)
- existenci programu pointui (tenkrat nebyl)
- problem s displejem na slunicku pretrvava.

Snad se tu nekomu podari ziskat informace o nove ROM. Procetl jsem xda-developers, ale nic jsem neobjevil. Uz aby se KS20 vice rozsiril do Ruska:o)

yasmeene2 (794)|9.4.2008 13:33
[QUOTE="hannawald2"]... Snad se tu nekomu podari ziskat informace o nove ROM. Procetl jsem xda-developers, ale nic jsem neobjevil. Uz aby se KS20 vice rozsiril do Ruska:o) ...
[/QUOTE]

Symbian bych nechtel z principu :o) stejne tak nokii.


[QUOTE="Losos"]ani nv neudelam[/QUOTE]
Takze LGMDP ti vubec nenajde telefon? Ani v normalnim modu? Respektive tvuj problem je pouze v tom ze ti nejde najet ten em. mode?
Losos_ce4you (1147)|9.4.2008 16:20
telefon najde , vidi , ale "neprecte" ho . Kdyz dam zalohovat nv tak mne vyplivne s chybou , kdyz bych dal rovnou "flashnout" ten soubor .dz tak vyskoci ten error , security .... no a kdyz zkusim ten emer , tak za prve myslim ze vubec v emer modu neni (jelikoz nevidim zadnou odezvu) a pak uz neni videt ani telefon .........
hannawald (65)|9.4.2008 16:26
tak jsem se nechal presvedcit na KS20 a objednal, snad nebudu litovat:o)
Losos_ce4you (1147)|9.4.2008 21:13
Nemel jsi si ho objednavat , mohl jsem ti ho strelit .... nepouzity , uz na to nemam nervy :-)
hannawald (65)|9.4.2008 21:48
neves hlavu,jsou trhy,kde se KS20 teprve zavadi,tak verim, ze do nej LG jeste nejakou energii vlozi a nakonec odladena RAM bude...koneckoncu zatim asus,htc, imate a spol nepredstavil nic zajimavejsiho...

teda doufam, ze mi ten optimismus aspon chvili vydrzi:o)
Losos_ce4you (1147)|9.4.2008 21:55
No,zajimavejsiho ........ to je subjektivni ... ale objektivne jim to na rozdil od LG funguje a dela to co ma :-( Tedy alespon co se tyce verzi s ROM ktera je u nas dostupna ........
Vyhoda mensiho rozmeru (oproti asi prime konkurenci -Cruise) se zcela ztraci nejen v absenci gps , ale hlavne v nedodelcich , "nefunkcich" a mene kvalitnich "funkcich" ...
Navic nejsem zvykly ze mi neco nejde (flash novejsi ROM) :-D
hannawald (65)|9.4.2008 22:23
GPS jsem si pro sebe vyresil,ze neni nutno.
Ale taky bych uvital, kdyby nekdo vyrobil vykuchanou ROMku bez LG menu, ktera by znamenala dvojnasobek RAMky. Navic na to, jakej ma LG v sobe hardware, ten vykon neni optimalni. Jenze to se asi nedockame.
Mne bude stacit ceska nebo anglicka ROM, na ktery pojede pointui.

PS: Kamarad ma Cruise a nadava taky:o)

PPS: Nejvetsi guru KS20 je tu asi Yasmeene, radi i na xda-developers, tak treba nakonec poradi, kde je zakopanej pes:o)
Losos_ce4you (1147)|9.4.2008 22:30
No,nevim jestli se na pointui mas co tesit , odbornici kteri nadavaji na cruise atd tak ve vetsine pripadu maji nejaky "problem" hlavne kvuli tomu :-D Aby ti masinka chodila tak jak ma a vytahnul jsi z ni co nejvice tak musis podobne frajerinky ozelet (k nicemu jinemu nez ohromovani spoluzacek to neni :-D)
hannawald (65)|9.4.2008 22:39
nastesti nejsem moc narocnej, staci mi, kdyz to pujde ovladat prstama - tj. point ui, pocket CM (kontakty, kalendar..)...pak jeste omrknu nejaky zabavny programky...jeste muzu vyzkouset SPB Mobile Shell, ale na to tady hodne nadavaj, ze to vysava enormne baterku.
nepotrebuju 100 udalosti na today obrazovce, pocitadla vseho moznyho a ukazatele na kolik jede procesor...
moje vyuziti bude internet (wifi), mp3, kalendar, budik, hry a to vsechno si chci uzpusobit k obrazu svemu (proto operacni system)

no a spoluzacky (kolegyne) mobilem asi neohromim a pritulkyne bude spokojena, ze to ma kulicky:o)
hannawald (65)|9.4.2008 22:46
jo a jeste k tomu cruisovi - kamarad na tom dela vsemozny veci, ale zadny specialni programy do toho neinstaloval, takze tim to nebylo...spis se mu nedarilo rozchodit veci, ktery by mel umet v zakladu...poradna komunikace s Lotus Notes atd (ale on je firemni "ajtak", tak ma asi nadstandardni naroky)

mne se cruise proste tolik nelibi. Ale vim, ze je to asi sazka na jistotu. Nicmene od LG jsem ze zacatku nic necekal, ale s opravama chyb v novych ROMkach prislo, takze treba to nebude tak zly (ackoliv cesky LG snad na webu KS20 jeste nezaregistrovalo).
Losos_ce4you (1147)|9.4.2008 22:57
No,ja predpokladam ze ty hnidy co LG ma jsou odstranitelne,jsou to veci ktere nekdy hapruji i na htc , ale tam je to otazka par dni , maximalne tydnu nez se to odstrani - hlavne diky xda-develop , ale i oficialni ROM chodi pomerne rychle . Co bohuzel asi neodstrani je bidny vstup - mikrofon , dost pouzivam pristroj jako diktafon , resp.zaznam hovoru a tady LG absolutne propada , to je nepouzitelne :-( Zase ma lepsi zaznam videa a fotak , ale to je mi celkem neprd , ale to audio mi pije krev - to se tyka i zvukoveho vystupu - myslim samozrejme na sluchatka , to je oproti htc taky pomerne pruser :-(
hannawald (65)|9.4.2008 23:08
zvyseni kvality audia by urcite mohl byt jeden ze zlepsovaku novejsich ROM. To je ten vystup tak mizerny? i pres redukci na nejaky lepsi nez pribaleny sluchatka? Pak by se nabizely jedine BT stereo sluchatka...
snad to nebude tak hrozny..(kdyz clovek nebude mit primy srovnani)
hannawald (65)|10.4.2008 10:22
mimochodem yasmeene nekde psal, ze o vikendu flashuje, tak se snad brzo dozvime novinky:o)

PS: pouzivate nejake pouzdro nebo folii (neco jako bodyguardz)? nechali jste tam tu originalni folii na displej nebo jste kupovali neco specialniho? nevite, jestli existuje folie na displej, ktera by zvysila kontrast a pohltila slunecni paprsky, aby to bylo venku lepe pouzitelne (neco jako maji vsechny Nokia displeje od vyrobce?)
hannawald (65)|10.4.2008 23:54
KS20 uz mam doma. nemam dobre zpravy, je v nem FW 10a a pointui bohuzel nejde (objevi se maly ctverecek na displeji, obcas to proklikne na obrazek funkcniho menu, ale neni schopnej rozumne fungovat, tj.reagovat na dotyky, ten program ukoncit apod)
budu zatim pouzivat spb mobile shell 2.0
Losos_ce4you (1147)|11.4.2008 07:57
No,navic ono ovladani prstem na ks20 nikdy asi nepujde prstem tak dobre jako u konkurence diky mensi citlivosti dotykove plochy , je potreba vyvinout mnohem vetsi nez tlak nez treba u htc , to se samozrejme projevi v plynulosti ovladani - pokud tedy vubec kdy pujde ... :-(
torcys_ce4you (31)|11.4.2008 10:08
[QUOTE="hannawald2"]KS20 uz mam doma. nemam dobre zpravy, je v nem FW 10a [/QUOTE]
jaký datum má ta ROMka?
hannawald (65)|11.4.2008 10:16
18.1.2008
yasmeene2 (794)|11.4.2008 13:43
Hum, tak to neni dobra zprava. Ja teda stejnak pouzivam spb mobile shell, dokonce tak, ze to pouzivam misto today obrazovky a naprosta spokojenost.

Opet rikam ze nevim jaky je problem s audio vystupem, me prijde lepsi nez na variu, taky se da stahnout aplikace srs wow nebo tak neco ktera upravuje vsemozne vystup, je to primo k qualcommu.. O nahravani nevim, nepouzivam...

Dotykovka je o zvyku, pouzivam ji naprosto presne, naopak kdyz sem mel v ruce touch tak jsem obcas omylem udelal nejake to gesto nebo klik.

Spousta veci je o zvyku, kdyz jsem presel z mda 2 na vario prislo mi vario neuveritelne pomaly, za mesic mi ani neprislo..

To by me tedy zajimalo jake sou v te romce zmeny

hannawald (65)|11.4.2008 13:58
skoda, ze novejsi ROM jsou francouzsky a nemecky a ja musim umet zrovna anglicky:o)

jinak pokud existuje takova aplikace (SRS Wow), nechapu, ze ji LG neda primo do mobilu, vzdyt vyrabi i multimedialni zarizeni, na kvalite zvuku by ji melo zalezet.

co se tyka presnosti ovladani, oproti XDA Neo (brandovany Qtek S200/XDA Prophet) byla presnost daleko mensi, tady tukam palcem na PCM klavesnici jedna basen, tam jsem se kolikrat netrefil, navic displej zarovnany s okolim je fakt velky prispevek k ovladatelnosti rukou.
Mimochodem kvalita displeje je subjektivne o lepsi nez u XDA Neo, hlavne pozorovaci uhly jdou.


hannawald (65)|11.4.2008 14:02
chtel bych se zeptat, jakou na tom pouzivate folii?

laka me tahle

https://www.disagu.de/product_info.php/info/p8727_Vikuiti-ARMR200-Displayschutz-Schutzfolie-OVP-fuer-LG-KS20.html

i kdyz v testu dopadly hodne dobre folie od Exim Ultra Protect, bohuzel na KS20 jsem je zatim nikde nevidel.

jinak tip na zajimave prislusenstvi

http://cgi.ebay.com/Brand-New-Silicone-Skin-Case-For-LG-KS20_W0QQitemZ220221021822QQihZ012QQcategoryZ20336QQtcZphotoQQcmdZViewItem

nebo ochranna folie

http://cgi.ebay.com/2Set-Brand-New-Full-Body-Screen-Protector-For-LG-KS20_W0QQitemZ360040362445QQihZ023QQcategoryZ20336QQtcZphotoQQcmdZViewItem
hannawald (65)|12.4.2008 22:36
prosim o radu - nevite, co je to za aplikaci od LG, ktera se stara o manazera pripojeni? (Jmenuje se bezdratove site s modrou ikonou v nastaveni - pripojeni)

chtel bych si ji dat na today obrazovku v spb pocket plus a nemuzu ji nikde najit..

Moc diky
torcys_ce4you (31)|12.4.2008 23:50
já používám spb mobile shell a tam to mám normálně, jako položku "bezdrátová síť"
hannawald (65)|13.4.2008 00:06
ja to ve standardnich ukazatelich nenasel, tak zkousim najit primo ten soubor, ktery tohle spousti, ale nevim, kde ho hledat...
yasmeene2 (794)|13.4.2008 02:06
[QUOTE="hannawald2"]ja to ve standardnich ukazatelich nenasel, tak zkousim najit primo ten soubor, ktery tohle spousti, ale nevim, kde ho hledat...[/QUOTE]

windows/wrlsmgr.exe
hannawald (65)|13.4.2008 09:33
diky!uz se mi to zacina rysovat k obrazu memu..
hannawald (65)|14.4.2008 08:32
tak prvni poznatky

prijemnym prekvapenim je zvuk, po tom, co jsem tu cetl, jsem cekal neco strasnyho. Rovnou jsem si stahl ten programek na SRS Wow, mam ho v default nastaveni a zvuk do pribalenych sluchatek (a ze bohuzel vypadaji jako nejlevnejsi od vietnamce) super, dostatecna hlasitost, plny.

Naopak zklamani je trosku krytka sluchatek/nabijeni. Zajimalo by me, jak dlouho tam vydrzi, kdo neco takovyho vymyslel?????? Drzi jen na tenkym kousku gumy a pri otevirani se krytka povysune a otoci, cimz je jakoby odchlipnuta od pristroje. Az to budu strkat do kapsy a zavadim o krytku, tak to predpokladam ten tenky prouzek gumy, co drzi krytku, nevydrzi a mam po ni.

Offtopic - nepouzivate nekdo iLauncher? nevim, jak dostat na plochu ikonu, odkazujici na nastaveni, ikonu odkazujici na today a jak na today dostat na plochu hodiny (na misto, kam chci a ne navrch i datum, kde to jediny WM umi)

Diky
Losos_ce4you (1147)|14.4.2008 10:24
Podařilo se už někomu ten krám flashnout tou "novou" ROM ?? nebo se s tím trápím jen já ?!
hannawald (65)|14.4.2008 10:30
ja to zatim nezkousim, az bude anglicka ROM, co zvladne pointui, tak to mozna zacnu studovat, ale ted jsem cely vikend instaloval zakladni veci, aby mi to trochu fungovalo, tak nemam silu do pokusu s flashovanim...
Losos_ce4you (1147)|19.4.2008 10:29
Tak to vzdavam , je to bohuzel tak z ceho jsem mel obavu hned na zacatku , zarizeni s WM jsou tak specificka ze "netradicni" vyrobce neni schopen zvladnout vyrobek na urovni konkurenceschopnosti , podpora zadna , nedostatku mnoho :-(
Takze po 3 mesicich v supleti se LG stehuje do bazaru .....
hannawald (65)|19.4.2008 17:46
skoda, prijdeme tu o jednoho testera...nicmene ja jsem zatim vcelku spokojenej, v soucasny dobe neni na trhu pro me lepsi zarizeni. proti zvuku nemuzu rict vubec nic, kdybych mohl neco zlepsit, tak poradnej foto a vetsi display.
Ale samozrejme doufam v odladenejsi ROM - ale kdyz se ji dockali Nemci a Francouzi, tak snad se ji dockaji i v Anglii. Jo a WM 6.1 by byly fajn, pry jsou o neco sviznejsi. No treba LG ceka s updaty na WM 6.1:o)

Podpora LG je desna, cesky LG ho nema ani na webu, nestahnete si k nemu snad ani active sync, manual, nic. A dokonce si k nemu nevyhledam ani kompatibilni originalni prislusenstvi. velka ostuda...ale za ty rozmery a vzhled mi to zatim porad stoji..
Vava (105)|21.4.2008 12:41
Pročetl jsem celou diskuzi, ale nějak jsem nepostřehnul v čem že je vlastně ten rozdíl mezi ROM. Měl jsem MDA Compact, teď mám (již dosluhující) Qtek 8310, oba jsem flashoval - u Compactu to celkem nebylo znát, u Qteku nová ROM je rozhodně lepší, ale i se starou bych to přežil.
Takže zpět k otázce, co je na té původní ROM tak špatné?
hannawald (65)|21.4.2008 12:53
nejsou v ni uplne optimalizovane ovladace grafiky - no mozna to rikam nepresne, ale problem je v tom, ze nektere programy jako pointui nebo hry nejedou diky problemum s direct draw a GAPI.
Vava (105)|21.4.2008 13:10
Díky, znamená to tedy, že ostatní programy (nevím k čemu pointul je) jako např. externí kalendář, TomTom, slovníky - SlovoEd, LexisGoo, Data Viewer, Skype jdou bez problémů? A ještě jedna věc, má KS20 makro aby se dal použít soft na čtení vizitek?
Moc dík.
Vava (105)|21.4.2008 13:16
Jestli to chápu dobře, je pointUI něco jako TouchFlo?