Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO My Way 8 - zkušenosti

DD_ (331)|13.5.2008 13:06
Hm mi to na curisovi funguje naprosto bez problemu. Teda jeste jsem s tim nevlezl do auta ale signal to chytne hned, pozice kancelare kde sedim zamerena presne, cesta spocitana v pohode. Do auta to prubnu asi az vecer, nebo pak az o vikendu podle toho jak bude cas.
PhSnake (872)|13.5.2008 13:10
[QUOTE="sikula05"].... Mě to zase mění systémový čas a po celou dobu provozu nesnesitelně "ťuká do displeje"...:no: [/QUOTE]
na "zrusenie" menenia syst. casu pridaj do sys.txt
[CODE]
[timezone]
sync_os_timezone=0
reset_os_timezone=0

[/CODE]

Na ten zvuk mozno pomoze
[CODE]
[sound]
use_method=1 ; pripadne skus 0
[/CODE]

To co sa zobrazuje ako "> ma byt opacna zatvorka k tejto [
gemini_ce4you (20)|13.5.2008 13:20
[QUOTE="penik"][QUOTE="macleod"]... vše bez potíží, i TMC.[/QUOTE] musí být sluchátka nebo to funguje i bez nich?[/QUOTE]

musí být sluchátka :( což mi v origo držáku, když budeš párkrát za trasu vystupovat s telefonem příde kapánek nepraktický. Hlavně když jedu s navigačkou jenom šouplou do držáku (nenabíjim) tak ty sluchátka nemám ani kam zapojit :evil:

Neví náhodou někdo jak nastavit aby při minimalizaci se vypla GPS??? tuhle funkci z 2006 plus docela silně postrádám :(
beitlj (4)|13.5.2008 13:39
Tak dnes jsem ho nainstaloval (iGO 8) i ja. A beha 100%. Je to full verze a mapy jsou tusim z 15.2.2008. Mam HTC Trinity (HTC P3600), beha uzasne rychle, ukazuje presne, bez sipek na sede plose, zapnute 3D, budovy a mnoho POI ...
Na mem PDA mam WM 6.1 EN, testovano na ostatnich firemnich PDA ( HTC S730, HTC P4350, TyTN II vše s origo WM 6 CZ) a vše je Ok.
HonzaB
gemini_ce4you (20)|13.5.2008 13:44
jo zobrazují se vám poi pokud okolo nich projíždíte?? mě ne, dá se to někde nastavit?? díky
beitlj (4)|13.5.2008 13:52
Dá se nastavit vše .... ;-) Menu ---> Řídit --> POI --> nalistovat třeba Letiště a v pravo kliknout na upravit --> zašktnout Včetne podskupin a vybrat vzdálenost viditelnosti ...
Tohle je nastavení pro full verzi, pro dříve popsané demo neznám nastavení ....

HonzaB

P.S. Taky je důležité je mít nahrané POI na kartě ... ;-) V adresáři .... \\Igo8\Content\POI


EDIT:
[QUOTE="beitlj"]Nevím proč je to tu 3x, když jsem to poslal jen jednou. Tím se adminovi omlouvám.

Ne ta xxx ale příspěvky ...[/QUOTE]

Při odesílání příspěvku musíš čekat, dokud se příspěvek neodešle (někdy to trvá až minutu) nebo dokud to nehodí nějakou hlášku. admin
svarcik (38)|13.5.2008 15:02
neví někdo jak změnit základní sadu ikonek pro POI???? Vůbec se mi nelíbí :mad:
sikula05 (272)|13.5.2008 15:40
[QUOTE="PhSnake"][QUOTE="sikula05"].... Mě to zase mění systémový čas a po celou dobu provozu nesnesitelně "ťuká do displeje"...:no: [/QUOTE]
na "zrusenie" menenia syst. casu pridaj do sys.txt
[CODE]
[timezone]
sync_os_timezone=0
reset_os_timezone=0

[/CODE]

Na ten zvuk mozno pomoze
[CODE]
[sound]
use_method=1 ; pripadne skus 0
[/CODE]

To co sa zobrazuje ako "> ma byt opacna zatvorka k tejto [[/QUOTE]


Tak bohužel....stále se to chová jako metronom /ani 0 ani 1 nezabrala/.To přepisování časového pásma zabralo.
Kde jsi našel to s tím zvukem? Já pátral po fórech taky...a jen našel, že nejsem sám, komu se to děje.

A promiňte ještě jednu hloupou otázku: když mám mapy několika státu /ČR,SR, Turecko/ tak mě pokaždé program startuje kdesi v Ankaře...i když jsem naposled pracoval s mapou dejme tomu v Praze...dá se toto chování něčím ovlivnit?
Edit:odpovím si sám...když jsem se fixnul, tak už mapa naběhne do poslední známé polohy

PhSnake (872)|13.5.2008 16:16
na tusim www.ppc........ poslem Ti PM, ja som to stale nerozbehal :-( skusim spravit HR a uvidime, mozno sa bije s niecim co mam nainstalovane....
pripadne skus kvoli tomu zvuku pridat este nasledovne:
[CODE]
[sound]
sound_q_length = 200
[/CODE]
sikula05 (272)|13.5.2008 17:53
Takhle to vypádá v tom mém doplněném sys.txt Dělám něco špatně? Jinak u položky sound jsem zkoušel i jedničku...ty hranaté závorky mám dobře-to se mrší nějak při vložení do fóra

[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

[timezone]
sync_os_timezone=0
reset_os_timezone=0

[sound]
use_method=0

[sound]
sound_q_length = 200
PhSnake (872)|13.5.2008 19:37
sikula05: neviem, ja som len skusal nastavenia ktore som nasiel.... Ked to nejde ... Napisat na offiko podporu s blokom z registr. pokladne :-) Inac mne HR pomohol asi(urcite) sa to s niecim bilo. Zajtra skusim v reali. Ale vdaka vsetkym za kazdy jeden napad.
Zabza12 (87)|13.5.2008 20:49
[QUOTE="gemini"]no já mám igo na m700 WM 6.1 a šlape naprosto perfektně ...i[/QUOTE]
Používáš SDHC driver?
gemini_ce4you (20)|13.5.2008 21:56
[QUOTE="Aladin 2"][QUOTE="gemini"]no já mám igo na m700 WM 6.1 a šlape naprosto perfektně ...i[/QUOTE]
Používáš SDHC driver?[/QUOTE]

nepoužívám, teda zatim. mám jenom 1gb kartu

!!!oprava!!! tak jsem prošmejdil wm a příšel sem že ho mám a ani o něm nevim :) je v mé WM6.1 - nikoli jako patch, ale přímo implementováno
PACI (4)|14.5.2008 07:03
Kolegové s HP Ipaq 614, našel jsem řešení (tedy né já ale Maniakos - já ho jen cituji). Vyzkoušejte, mě to funguje supr.

maniakoss napsal:
Hi @ll,

myslim si ze som nasiel po dlhych dnoch riesenie ako rozchodit iGO8 na Ipaq 614 a vlastne na vsetkych zariadeniach ktorym nefunguje interny GPS.

Podla fesaka titan333 iGO nie je schopne aktivovat na vsetkych PDA ich GPS chipset a preto teba pouzit 3rd party software, ja odporucam "3D Tracking" pretoze je to freeware a ma male systemove poziadavky.

http://free.3dtracking.net/home.aspx

Po spusteni spominaneho softu a aktivovani GPS chipsetu by iGO8 malo fungovat bez problemov.
Skusal som to na mojom Ipaq 614c a vsetko fici ako ma

svarcik (38)|14.5.2008 09:18
[QUOTE="jcerny"]neví někdo jak změnit základní sadu ikonek pro POI???? Vůbec se mi nelíbí :mad: [/QUOTE]

Tak již znám odpověď.

V adresáři iGO8 je soubor data.zip
V něm je \UI_IGO8\COMMON\ a \UI_IGO8\COMMON\NIGHT - v obu adresářích je soubor s ikonkama (poi_mapclose.bmp) - stačí je nahradit např tímto souoborem:
Surgical (2364)|14.5.2008 09:28
Nebyl by náhled na ty alternativní ikonky?

EDIT: tak už jsem si je prohlédl, ale že by mě nadchly, to tedy nenadchly.
svarcik (38)|14.5.2008 09:36
....lepší než ty původní, všechny modrý
Pawlyk_ce4you (43)|14.5.2008 10:41
zdravím, tak jsem na vážkách, zda přejít nastálo na tuto navi z TT.
Grafické zobrazování je fakt super, i když víc než domečky oceňuji zobrazení víceůrovňového křížení, nadjezdy a podjezdy...
Navíc na mém stařičkém BLUEANGELovi běží jak z praku :)
Ale věc, kdy jsem málem za jízdy "vypadl z auta" je nedokonalost a asi nedodělanost hlasové navigace... :((
- "ODBOČTE VLEVO NA KRUHOVÉM OBJEZDU" ...:no:
- "JEĎTE DRUHÁ VÝJEZDEM" ...:no:
a přebytečná "ukecanost" se tu u IGO už řeší roky, u všech verzí, a zástupce výrobce v ČR snad tehdy sliboval, že bude nastavitelná :?:
je to škoda, protože v praxi jede řidič právě podle hlasové navigace, a "neciví" na display...protože by co?...no jasně že by si svého miláčka s navigací naboural :D
tortoise (546)|14.5.2008 10:51
Podobně debilní hlášky jsem slyšel i z Navigonu, který bývá prezentován jako hlasová jednička. Navíc u iGo je obrovská výhoda to, že to není uzavřená aplikace, ale grafické rozhraní i algoritmy hlasových instrukcí jsou uloženy v textové formě a dá se tedy očekávat, že dříve nebo později někdo udělá úpravy. Asi tak, jako udělali brňáka a ostraváka do iGo 2006.

PS: Já osobně tedy prakticky vždy po hlasové instrukci juknu na displej, zvláště ve městě, nedovolil bych si jezdit jen podle hlasu, protože bych co? Zabloudil. Více jsem o tom psal na navigovat.cz
greedyyy (104)|14.5.2008 10:52
nasiel som nejake skiny

[CODE]
http://rapidshare.com/files/114707294/bols.zip.html
http://rapidshare.com/files/114375615/igo8-skin.rar
[/CODE]

mali by tam byt transparente tie cierne bocne lisky
zial neviem ako spravne skin instalovat.
rozpakovane do Igo8/content/skin
cez advance menu / settings / menu setting zvoleny novy skin -> restert IGO, ale po spusteni ziadna zmena.
viete mi niekto poradit co robim zle?
beitlj (4)|14.5.2008 11:20
to Pawlyk ....

Existuje mnoho "hlasových" variací, stačí pohledat. Já jsem někde na netu našel dva hlasy ( brněnský a ostravský "hantec") .... :D No slyšela to přítelkyně při simulaci trasy, celou cestu k rodičům škemrala kdy už tu navigaci zapnu ... :D A to cestu k rodičům znám po paměti ....

HonzaB
Pawlyk_ce4you (43)|14.5.2008 11:26
[QUOTE="tortoise"]PS: Já osobně tedy prakticky vždy po hlasové instrukci juknu na displej, zvláště ve městě, nedovolil bych si jezdit jen podle hlasu, protože bych co? Zabloudil. Více jsem o tom psal na navigovat.cz[/QUOTE]

no jasně, že občas juknout jo, ale bohužel znám min. jednoho exota, který si koupil PNA TT ONE, a během cesty z Ústí nad Labem do Tisé (cca 15 km) byl "malem" cca 10x ...a co je horší, že jako spolujezdec této předváděčky jsem byl já :evil:

k těm "bugům" hlasové navigace, podle mě vznikly překladem bez poctivé korektury "jazykové čistoty", že by třeba zástupce IGO pro ČR najmul na korekturu "češtináře", který teda navíc zná dopravní předpisy:)
no každopádně projedu tuto trasu v angličtině, a písnu to sem, jestli to náhodou nebude OK.

PS: v Maďarštine bych to asi fakt nedal... :D :D :D
Pawlyk_ce4you (43)|14.5.2008 11:48
[QUOTE="beitlj"]to Pawlyk ....

Existuje mnoho "hlasových" variací, stačí pohledat. Já jsem někde na netu našel dva hlasy ( brněnský a ostravský "hantec") .... :D No slyšela to přítelkyně při simulaci trasy, celou cestu k rodičům škemrala kdy už tu navigaci zapnu ... :D A to cestu k rodičům znám po paměti ....

HonzaB[/QUOTE]

dobrý tip, "no tož to pohledám..."
a na druhou stranu proč nutit moraváky nechat si kecat do řízení "ty zpívánky z Práglu" :D ( já jsem ze severu, a takovej "Chabařovickej dialekt" by byl taky cool, to je ani německy...ani česky.. :O )

ale mě jde spíš o správnost pokynů, jen jsem si představil ten "vláček" vyjíždějící nádrž, kroužíc po kruháči a snažící se odbočit DOLEVA :)
to jeďte DRUHÁ výjezdem sice není česky ale to by se při troše dobré vůle "zkousnout" dalo, protože je jasné, že "částí" pokynů ze kterých ten výsledek IGO poskládá a odrecituje je konečný počet.
toorek (251)|14.5.2008 13:20
Pawlyk: A není to s tím odbočením vlevo podobně jako u TOMTOMa? Ten taky říká něco jako: "jeďte doleva na kruhovém objezdu, druhá odbočka" a myslí tím, že díky tomu objezdu zahneš defakto vlevo oproti původnímu směru.
sikula05 (272)|14.5.2008 13:41
Prosím o radu: v jakém formátu vám IGO8 správně zobrazí adresy z kontaktů?Tím myslím jak správně napsat adresu v outlooku.Mě to při instalaci napsalo, že nalezeno sice x kontaktů, ale ve špatném formátu.Takže v POI nemám v kontaktech nic...a na jiné diskuzi někdo právě kvůli špatně zaneseným kontaktům, podezřívá IGo z toho neustálého tuc tuc tónu-viz moje posty výše.
mironic_ce4you (13)|14.5.2008 13:57
[QUOTE="Pawlyk"]zdravím, tak jsem na vážkách, zda přejít nastálo na tuto navi z TT.
Grafické zobrazování je fakt super, i když víc než domečky oceňuji zobrazení víceůrovňového křížení, nadjezdy a podjezdy...
Navíc na mém stařičkém BLUEANGELovi běží jak z praku :)
Ale věc, kdy jsem málem za jízdy "vypadl z auta" je nedokonalost a asi nedodělanost hlasové navigace... :((
- "ODBOČTE VLEVO NA KRUHOVÉM OBJEZDU" ...:no:
- "JEĎTE DRUHÁ VÝJEZDEM" ...:no:
a přebytečná "ukecanost" se tu u IGO už řeší roky, u všech verzí, a zástupce výrobce v ČR snad tehdy sliboval, že bude nastavitelná :?:
je to škoda, protože v praxi jede řidič právě podle hlasové navigace, a "neciví" na display...protože by co?...no jasně že by si svého miláčka s navigací naboural :D [/QUOTE]

Ano, hlášky jsou občas podivné: napřídlad časté "po po 150 metrech...". Ale 3D křížení a terén u mně vítězí. I když mám všechny tyhle wifikundace zaplé, tak iGO 8 běží slušně i na mých 64MB, jen sem tam se mírně zpozdí.
ALE co mi vadí nejvíc je, že mně třeba v Kralupech poslal do jednosměrky, opačně samozřejmě. Ta jednosměrka je tam už léta, ale já o ní nevěděl.
Nevíte někdo jak jednoduše udělat, aby, když jsem v cíli, mně navigoval zpět, bez nového zadávání trasy?
Pawlyk_ce4you (43)|14.5.2008 15:11
toorek: u TOMTOMa? Miloslav říká ve stejné situaci: "jeďte ROVNĚ na kruhovém objezdu, druhá odbočka" :)
taky to není úplně správně, ale pořád lepší druhá odbočka, než DRUHÁ VÝJEZDEM... :D
toorek (251)|14.5.2008 16:38
Pawlyk: já myslel to "na kruháči vlevo"
gemini_ce4you (20)|14.5.2008 20:49
Neví náhodou někdo jak nastavit aby při minimalizaci se vypla GPS??? tuhle funkci z 2006 plus docela silně postrádám
Haldo (138)|14.5.2008 21:12
[QUOTE="jcerny"][QUOTE="jcerny"]neví někdo jak změnit základní sadu ikonek pro POI???? Vůbec se mi nelíbí :mad: [/QUOTE]

Tak již znám odpověď.

V adresáři iGO8 je soubor data.zip
V něm je \UI_IGO8\COMMON\ a \UI_IGO8\COMMON\NIGHT - v obu adresářích je soubor s ikonkama (poi_mapclose.bmp) - stačí je nahradit např tímto souoborem:
[/QUOTE]
skusil som teraz jedny robene pre iGo2006 (icon Risk 4.4j.zip). Nacital mi ich pekne, ale kategorie su prehadzane a niektore sa tam opakuju. Asi treba predsa len pockat na upravu. Ale tie sa mi pacia :).



sikula05 - ten Outlook by ma tiez zaujimal
osch (1330)|14.5.2008 22:26
Kolik se toho pls. instaluje do zařízení?
sikula05 (272)|14.5.2008 23:08
Do zařízení se instaluje cca 4-5mega
Co se týče toho cik cik zvuku...už jsem to vyřešil...stačí přepnout v menu řízení spotřeby na volbu-dle zařízení..má to ale háček,pokud je v zařízení nastaveno vypnout po x minutách, tak se to provede:(
agent07 (37)|14.5.2008 23:47
Náhrada standartních ikonek barevnými je na smzano adminem
Funkční a vypadají stejně jako v 6-ce.

Omlouvam se, ale i kdyz konkretne tato vec neni warez, odkazuje na server, jehoz hlavnim poslanim je sireni nelegalniho obsahu. A jelikoz je pro stazeni tohoto souboru nutna registrace, rozhodl jsem se odkaz smazat. Pavel Koza

EDIT
Kdyby byl odkaz povesen na Rapidshare, nikdo ho nemaze. Odkaz byl na warez foru, ktere ma warez jako hlavni napln sve cinnosti a navic bylake stazeni nutna registrace. Je na tom stale neco k nepochopeni?
gemini_ce4you (20)|15.5.2008 01:00
dnes doma jsem si hrát s příjmem zpráv tmc a tohle je moje zkušenost :(

dostal sem se k infu na omezení na dálnici směr plzeň

tak sem hodil trasu přes tento úsek a ejhle navigovalo mě to stejně do omezení musel sem zajít do zpráv tmc (přes menu kde se může přepínat noční režim, atd...) a dole je takováta ikonka (když kliknete na danou zprávu), která by, alespoň podle mě, měla zobrazovat že se daný úsek bude objíždět. paradoxně jsem objížďku musel zakázat?? (přeškrtlá ta šipčička) a ejhle zvolilo to alternativní trasu po starý plzeňský (a tepr se mi v navigaci, kte se zobrazuje tmc to hodilo značku proobjížďku). to samé sem opakoval i po centru pha na hlášení kolon, u omezení na D1 s tím samým výsledkem, pořád sem musel lézt do zpráv tmc

tak sem z toho kapánek rozpačitý, čekal bych že to bude volit alternativní trasu automaticky - zajízdy se v tom budu hrabat teda docela obtížně. Jo a nastavení na změnu trasy mám na automatiku.

dělá to jenom mě?? lebo sem lama?? popř. nedal by se někde upravit nějaký soubor aby to fungovalo "opačně" pokaždý??
osch (1330)|15.5.2008 09:55
[QUOTE="sikula05"]Do zařízení se instaluje cca 4-5mega...[/QUOTE] Tak mě to tam cpe cca 9 mega :?
Valheru_ce4you (68)|15.5.2008 17:24
Zdravim. Muze mi nekdo poradit jak dostat spravne rozliseni na Treo750 (240 x240).Nejlepe blbovzdornou formou :)
Docent (1234)|15.5.2008 19:50
Tak podle rozsudku západoněmeckých soudruhů nesmí výrobce navigace iGO, maďarská firma Nav N go, používat jméno firmy jako značku, protože se to nechá splést se jménem Navigon... Blahoslaveni chudí duchem...
Janhura (62)|16.5.2008 00:26
Neví někdo jak odstranit to stálý cvakání po 1 vteřině na Cruisovi? Na TyTN je to OK a přitom instalováno stejně.
sikula05 (272)|16.5.2008 01:48
V nastavení...použít řízení spotřeby dle zařízení.../nebo tak nějak se to jmenuje...nemám ted IGO otevřené/...je ale pak asi nutné v PDA nastavit, aby se zařízení třeba po 3 minutách samo nevypínalo.
Janhura (62)|16.5.2008 09:25
Díky, je to OK.
kyznoh (60)|16.5.2008 12:28
[QUOTE="mijou"][QUOTE="mijou"]Skusal som aj ja, len neviem, preco je aktualna pozicia par km mimo! Napriklad: Plzen Borska a iGO ukazuje ze som na D5 niekde pri Šlovice!
V 2006tke ziadny problem! [/QUOTE]
Tak si odpovedam sam:
Uz to tu bolo, takze staci prepnut GPS zo SIRF do NMEA a vsetko je v pohode!

CIAO[/QUOTE]


pls jak se to prepne? nemuzu tu volbu najit
RadekNov (1)|16.5.2008 15:08
Ahoj,

rád bych se zeptal zda má někdo zkušenost s rozchozením iGO 8 na Aceru N35? Jestli se mám vůbec pouštět do jeho pořizování. Předem dík za odpověď.

Radek
RadimK_ce4you (223)|16.5.2008 15:26
Na n35 funguje celkem svizne (zkouseno u nas bez budov), ale obcas mam nedostatek pameti. Mam ale nainstalovan jeste TT, takze uvidim, co bude po jeho odinstalaci...
Zdeno_ce4you (291)|16.5.2008 19:54
Mám takový problém.
Při jízdě kolem 50 km/h > se mi pozice na mapě zpožďuje cca o 20m.
Při pomalé jízdě je to OK.
Nevíte v čem by mohl být zakopaný pes?
Docent (1234)|16.5.2008 20:38
Ve vlastnostech iGO, to dělá od nepaměti.
Mirinda78_ce4you (22)|17.5.2008 14:59
Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, jestli tady někdo neví, jak dostanu do iGo 2008 nové ikonky pro body zájmu např. z poi.cz.

Díky

MK
Haldo (138)|18.5.2008 09:22
riesenie pre HP Ipaq 614c pre internu GPS

Treba upravit sys.txt v programfiles aj na SD karte. Overene na dvoch HPckach z mojho okolia.

[gps]
port=6
baud=57600
set_messages=0

[timezone]
sync_os_timezone=0
reset_os_timezone=0




Mirinda78 - iGO8 tuning (témata, zkušenosti...)
karlic (707)|18.5.2008 10:46
Tak jsem se rozhodl iGO otestovat s Eten M800 a bohužel nefunguje. Verze v8.0.0.31442 po instalaci pouze umožní nastavit jazyk a jméno kecálka a poté se natáhnou zbylé komponenty a u hlášky "STARTING" naskočí hláška Error Out of memory. Requested: 11520 (tato hodnota se mění) Cache: 12790 (tato hodnota je vždy stejná). Odkliknu tuto hlášku a iGO spadne :(
Eten M800 není oficiálně v podporovaných zařízeních, neznáte přesto někdo řešení? Před spuštěním iGO mám volných 24MB RAM.
xtonda (811)|18.5.2008 12:07
Mě na iPAQu 214 iGo 8 podle toho co ukazuje standardní today plugin ukousne 39MB, před spuštěním ukazoval 84MB volno a po spuštění iGo, spuštění simulace, jejím zrušení a minimalizaci tak abych se mohl opět podívat na Today plugin ukazoval volných 45MB. A to mám jen mapu česka a nemám model terénu, na druhou stranu je to VGA, což může znamenat vyšší nárok na RAM. Takže 24 MB nemusí stačit. V požadavcích píší jen 64MB RAM, ale nepíší kolik musí být opravdu dostupné.
xtonda (811)|18.5.2008 12:49
Udělal jsem ještě jeden pokus po dohrání DEM a volná paměť s puštěným iGo byla 29 MB, tj iGo si vzalo 55 MB. Nemusí to být nutně tím DEM, mám pocit, že hodnotu 29MB jsem v pluginu viděl i jednou po ukončení iGo ještě než se hodnota zaktualizovala i bez DEM, ale mám všechny detaily atp. na max.