Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO My Way 8 - zkušenosti

richard0404 (15)|17.4.2008 16:30
Testoval jsem několik jízd nejen po Praze ale i po ČR.Našel jsem několik nepřesností.V Praze mě IGO 8 vede vždy nějakým způsobem přes magistrálu a ne jinou trasou .Zadával jsem nejrychlejší , nejkratší a stále mě to vede na magistrálu. :((
mironic_ce4you (13)|18.4.2008 10:08
[QUOTE="richard0404"]Testoval jsem několik jízd nejen po Praze ale i po ČR.Našel jsem několik nepřesností.V Praze mě IGO 8 vede vždy nějakým způsobem přes magistrálu a ne jinou trasou .Zadával jsem nejrychlejší , nejkratší a stále mě to vede na magistrálu. :(( [/QUOTE]

Jojo, je tam toho spoustu. Ale naštěstí, oproti demu, už jsou opraveny překlady, takže už žádný kosmický, místo mezerníku atd. Jen v českém manuálu je nějaká ta chyba překladu.

V navigaci je spousta chybných rychlostních limitů, např. Modřanská v Praze tam má 50, ale má být skoro všude 70, oproti tomu ulice K Barrandovu má 90, ale ve sklutečnosti jen 70 atd atd. Nebo okolí kláštera Hájek u Červeného Újezda bere jako obec a má tam 50, ale obec to není, jen hospoda na křižovatce a měl by tam mít normálně 90.

V tom Červeném Újezdě u Kladna mně dokonce posílá po cestě, která je tělesem bývalé Kladensko-Nučické dráhy a nejen že není průjezdná, není ani průchodná pěšky!
richard0404 (15)|18.4.2008 20:31
Rychlosti mně trápí asi ze všeho nejméně.:( je tam toho celkem hodně.
Docent (1234)|2.5.2008 23:43
Tak iGO 8 už by mělo být oficiálně v prodeji, cena 3.990,- včetně DPH se zdá být slušná (člověka akorát zamrzí těch 19% DPH narvaných do bezedného chřtánu stále nenažraného státu, nebo spíš do bezedných kapes jeho představitelů :evil: ).

A já teď svádím těžký boj, jestli jít do tohohle nebo do polské Automapy :(( .
mironic_ce4you (13)|5.5.2008 09:36
[QUOTE="Docent"]Tak iGO 8 už by mělo být oficiálně v prodeji, cena 3.990,- včetně DPH se zdá být slušná (člověka akorát zamrzí těch 19% DPH narvaných do bezedného chřtánu stále nenažraného státu, nebo spíš do bezedných kapes jeho představitelů :evil: ).

A já teď svádím těžký boj, jestli jít do tohohle nebo do polské Automapy :(( .[/QUOTE]

No jo, ale tohle má v ČR pouze 53% silnic plně navigovatelných.
Bucci_ce4you (217)|5.5.2008 13:10
po zkušenostech s verzí 2006 plus je IGO8 jasná a 100% volba.... na procenta bych nekoukal, oproti TT má fakt lepší mapy
mironic_ce4you (13)|5.5.2008 13:21
[QUOTE="Bucci"]po zkušenostech s verzí 2006 plus je IGO8 jasná a 100% volba.... na procenta bych nekoukal, oproti TT má fakt lepší mapy [/QUOTE]

Mám iGo 8 už měsíc a je super. Jen má strašně moc chybných rychlostních limitů. jak se někde objeví zástavba u silnice, tak už tam cpe 50km/h, i když silnice vede jen po okraji a obci se vyhne. Taky při plánování moc nerozlišuje mezi silnicemi I. a III. třídy, takže i při rychlé variantě naviguje po klikatých úzkých okreskách, i když je tam nedaleko rychlejší silnice.
Docent (1234)|5.5.2008 13:26
[QUOTE="mironic"]No jo, ale tohle má v ČR pouze 53% silnic plně navigovatelných.[/QUOTE]
Což je naprosto stejné procento jako u toho iGO 8, stačí se podívat na weby ;-). Když jsou mapové podklady od stejného výrobce, tak těžko očekávat něco jiného ;-).
red2 (24)|6.5.2008 09:09
to Docent:
OT: pred casem jsem tu automapu zkousel, libila se mi moooc, je mi rozhodne milejsi nez Igo, uz kvuli nastaveni routovani (konkretne prirazeni rychlostnich limitu ruznym tridam silnic).
Mam ale dva problemky - jazyk (neni to az takovy problem, anglinu zvladam, ale kua sem cech :) ) a pak jeste dostupnost - nasel jsem jen v Polsku (neznas zastupce u nas?) a ta cena je taky zla (cca 5tis)
Bucci_ce4you (217)|6.5.2008 09:49
to mironic: jenže ten měsíc máš demo nebo beta verzi, která nemusí být 100% ta, která se prodává teď, limity beru, ale i tak, je to jenom mapa, při navigaci chce používat hlavu, když si švestky vzpomenou, že u nás v ulici daj 30, tak na mapě to bude nejdřív za rok, proto chce navigaci používat doplňkově a koukat po značkách...

... konkrétně funkce rychlostních limitů je takový to hejblátko - šoupátko - svítítko, který je tam "navíc"

to že naviguje stejně na silnicích 3 třídy a 1 třídy je horší, ale tak jako tak je tam všude 90 takže pokud dáš nejkratší, volí nekratší cestu byť o pár metrů

co mě osobně mrzí je slabý pokrytí čísel popisnejch i v menších městech.... už se mi párkrát stalo, že cílová ulice má 2 kilometry :-(
mironic_ce4you (13)|6.5.2008 10:13
[QUOTE="Bucci"]to mironic: jenže ten měsíc máš demo nebo beta verzi, která nemusí být 100% ta, která se prodává teď, limity beru, ale i tak, je to jenom mapa, při navigaci chce používat hlavu, když si švestky vzpomenou, že u nás v ulici daj 30, tak na mapě to bude nejdřív za rok, proto chce navigaci používat doplňkově a koukat po značkách...

... konkrétně funkce rychlostních limitů je takový to hejblátko - šoupátko - svítítko, který je tam "navíc"

to že naviguje stejně na silnicích 3 třídy a 1 třídy je horší, ale tak jako tak je tam všude 90 takže pokud dáš nejkratší, volí nekratší cestu byť o pár metrů

co mě osobně mrzí je slabý pokrytí čísel popisnejch i v menších městech.... už se mi párkrát stalo, že cílová ulice má 2 kilometry :-([/QUOTE]

Nene, mám měsíc plnou verzi, která se už delší dobu prodává s některými produkty. Plná verze je hotová už půl roku, ale pouze pro "bundle" prodej. Pro samostatný prodej Maďaři iGo 8 uvolnili až teď.
U těch limitů jde spíš o to, že iGO má obci /a tím pádem 50km/h/ všude, kde je v blízkosti silnice zástavba, ne podle skutečné obce.
Občas taky naviguje po neexistující silnicích. Chce to ještě pořádnou aktualizaci. Taky je blbé, že nebere v potaz, že po klikatých okreskách to trvá déle, než po rovných hlavních silnicích.
Ale zase se mi líbí plastický 3D terén, zejména v horských oblastech je to úžasné, když vidíte skutečné údolí, kterým jedete, kopce atd. Ale to je jen perlička.
Docent (1234)|6.5.2008 11:10
[QUOTE="red2"]a pak jeste dostupnost - nasel jsem jen v Polsku (neznas zastupce u nas?) a ta cena je taky zla (cca 5tis)[/QUOTE]
S dostupností jsem taky narazil - na webu je sice odkaz na on-line shopy, jenže ty jsou výhradně v polštině (s výjimkou jednoho polsko-anglického), a navíc tam Automapu 5 obvykle ani nemají (potřebují zřejmě doprodat čtyřku) a pokud ano, tak jenom s mapou Polska. Fakt je, že s cenou upadli trochu na hlavičku (a to ty jejich shopy doporučenou cenu překračují i více než o 100 zlotých, viz třeba tady).
Docent (1234)|6.5.2008 14:17
[QUOTE="mironic"]Nene, mám měsíc plnou verzi, [/QUOTE]
Existuje už nějaký způsob, jak do toho dostat POI?
mironic_ce4you (13)|6.5.2008 14:51
[QUOTE="Docent"][QUOTE="mironic"]Nene, mám měsíc plnou verzi, [/QUOTE]
Existuje už nějaký způsob, jak do toho dostat POI?[/QUOTE]

Zkoušel jsem všechno, nešlo nic...:mad:

Mně zatím stačí ty, které tam už jsou dané /je jich mraky/+ radary z POI.
red2 (24)|6.5.2008 16:39
to Docent:
a v cem mas problem s pridavanim POI v Igu8? Ja si je tam muzu normalne pridavat (uznavam bez muceni, mam tu demo verzicku)
Docent (1234)|6.5.2008 19:50
Jo? A to jaků růčo po jednom nebo importem souboru z www.poi.cz? To první mne vůbec neláká ;) .
red2 (24)|6.5.2008 20:25
No ruco po jedne, po vic jsem nezkousel :)
Docent (1234)|6.5.2008 21:50
Tak to jo, tak zkus třeba po jedný tohle, a příjemnou zábavu po mnoho dlouhých zimních večerů :D .
bmk (117)|8.5.2008 09:02
Zdravím všechny..jedna malá technická otázka na přítomné.Skoušel už někdo, zda běží IGO8 na PDA E-ten X500+ ??? Tak jako spousta z vás bych si ho chtěl koupit,ale nejsem si jistý, že spolehlivě poběží a nerad bych byl koupil něco, co bude spíše pro zlost, než k užitku (myšleno méně výkoným HW).díky ...
Furbo (323)|8.5.2008 14:33
taky bych měl malou otázečku. Mám TomToma na Kaiseru a používám ho na výšku. Lze iGO8 také provozovat na výšku?

red2 (24)|8.5.2008 15:13
V pripade ze si ho koupis, tak lze Igo8 provozovat i na vysku
HondaBoy_ce4you (17)|9.5.2008 07:09
bmk : podívej se na stránky výrobce ;)
cztweety (31)|10.5.2008 19:13
Ty POI jsou problem a to je hlavni, ale taky jediny duvod proc iGo u me neni :((
Zkuste si do iGo cpat kazdy tyden 6000 POI tak silenym zpusobem, kdyz u TomToma to jde na 3 kliknuti mysi :D
macleod (91)|11.5.2008 09:49
Co to je za nesmysl, proč bys měl každej týden cpát 6000 poi ? S takovým množstvím ti iGO ani nepojede. A pokud to nejsou nějaký milníky nebo trigonometrický body, tak nevím, jakých poi může běžnej člověk takový množství vůbec využít :)
Ale pokud jich opravdu potřebuješ, tak poi.cz v diskuzi je návod jak je tam dostat.
greedyyy (104)|11.5.2008 21:47
tak sa spytam aj v tej ňto vetve
bezi tam TMC?
IGO8 by mala byt podpora ja pre eten, co mam TMC v nejakom novom formate (mam X500)
ale zas na druhu stranu vraj nejde a pri TMC pre eten pada pri detekcii.
takze, vlastnici IGO 8 a ETEN. ide vam TMC?
Docent (1234)|12.5.2008 08:27
[QUOTE="macleod"]Co to je za nesmysl, proč bys měl každej týden cpát 6000 poi ? S takovým množstvím ti iGO ani nepojede. A pokud to nejsou nějaký milníky nebo trigonometrický body, tak nevím, jakých poi může běžnej člověk takový množství vůbec využít :)[/QUOTE]
Nemusí to být ani milníky ani trigonometrické body, třeba aktuální stav na poi.cz v kategorii restaurace je 5505 kousků :) . Přidej k tomu třeba bankomaty České spořitelny a jsi víc jak na 6 tisících...
Marty-McFly (384)|12.5.2008 10:10
Fakt pekny programek, odzkousel jsem kvuli koupi a asi do nej pujdu.. prijde mi mnohem lepsi nez TT, jen misty je hrozne moc ukecany :( napr. mi pri minule ceste 4x rekl ze me ceka odbocka (a to ta odbocka byla po 1 kilometru a jel jsem stalou ryhlcosti 50km/h)
Jinac, na MDAc funguje v pohode, jen pri zapnuti vsech grafickych efektu to ma asi 1 FPS :) bez nich je to rychle jako TT.
PS:
Docela me potesilo oznameni o ztrate signalu..

EDIT:
nevite nekdo jestli se da nejak docilit toho aby mi stahoval automaticky dopravni situaci na cestach?
Janhura (62)|12.5.2008 10:25
Odzkoušena konečná verze a žádné velké jásání nepropuklo.
Program rychlejší je, ale ukazatel polohy na silnici se opožďuje oproti reálu stejně jako u 2006, kvůli množství ikon se mi vlastní mapa pro navigaci zdá menší než dřív, upovídanost je stejná.
Pro mě dobrý jako ukecaná společenice na noční jízdu, abych neusnul.
Už se těším na novýho Toma.
cztweety (31)|12.5.2008 10:33
Tech 6000 POI je pro Geocaching, TT to zvlada naprosto fpohode, tak nevim proc iGo by to take nemohl zvladat ;)
Ted sem jel v horach a to 3D u i Go je super :D
Docent (1234)|12.5.2008 10:36
Po chvíli hraní a nastavování program spadl na oblíbené Memory full... Děkuji, ale polská Automapa se mně zdá po všech stránkách lepší (až na nulovou podporu češtiny).

EDIT: No tak ona to s podporou češtiny u iGO 8 taky není žádná velká sláva, menu a hlasy jsou sice v češtině, ale česká klávesnice jaksi chybí, takže POI s českými znaky nezadáme (hlavně že máme k dispozici klávesnici hebrejskou :evil: ).
Surgical (2364)|12.5.2008 11:29
Moc se mi líbí, louskám manuál, protože spousta věcí je jinak, než v iGO 2006.
Ale jak píše docent. Abych to smysluplně rozchodil na Artemisu, musel jsem prakticky odinstalovat všechno ostatní, aby to věčně nepadalo na MemoryFull. Pak běhal velmi obstojně, stabilně, šipka nezpožďovala atd.
Nicméně, strčili jsme kartu do kámošova Touch Cruise a tam běhal ohne Probleme jako fík. A naprosto plynule i se všemi pozapínanými grafickými featurami a hafem POI. Takže jasně plyne, 128 MB RAM a 256MB ROM téměř nutnost, chcete-li mít v PDA ještě i jiné "nezbytnosti". Nicméně musím říci, že odinstalace Spb PocketPlus prospěla mé cihle více, než by se na první pohled zdálo (těžké zpomalovadlo).

Tak co teď :)
Koupit Touch Cruise kvůli iGO nebo za stejný prachy TomToma 930 s Navcore8? Penězma to vyjde nastejno :)
Haldo (138)|12.5.2008 11:32
Cele doobedie som stravil zoznamovanim sa s iGo8. Vyzera velmi dobre, reakcie na TyTN II su rychle, uz sa tesim na test v aute.
K par veciam mam sice vyhrady, napr vytvaranie novej trasy iba cez mapu, ale to je asi len zvyk alebo nieco prehliadam. Teraz by ma ale zaujimalo ako preniest nahrane trasy a vlastne POI z 2006+ na 8mu?
Docent (1234)|12.5.2008 12:31
To Haldo: Zkus tohle...
greedyyy (104)|12.5.2008 14:32
tak si odpovem sam
mozno tym niekomu pomozem

For all users with X500 and IGO crashes every time with auto detect TMC:

Insert following code in sys.txt:

[CODE]
[tmc]
port="COM,2"
source="eten"
gps_source=0
[/CODE]
and TMC is working !!!

In settings --> TMC you can now automatic or manually search a station.
gemini_ce4you (20)|12.5.2008 15:11
zkoušel sem to na M700 a igo mi stejně spadne, po ručnim nastavení stejně nic :(
gemini_ce4you (20)|12.5.2008 15:31
tak sem na to už přišel :D trocha zkoušení, takže m700

[tmc] - aha takže tady popis blbne místo uvozovek a ostré závorky dejte pouze hranatou závorku :D noaaaa v tom to bylo :sarcastic:
port="COM,2"
source="eten"
gps_source=0

sys.txt je uložen v program files\igo8 v zařízení, nikoliv na sdmmc
greedyyy (104)|12.5.2008 15:50
tu rozhodenu robi forum, vlozena je dobre.
sys.txt musi byt tam kde je igo.exe.
Tomula (31)|12.5.2008 16:15
Tady je popis jak TMC zprovoznit i pro ostatní typy čipů. Více na fóru PDAmill.
[QUOTE="bozi - iGO Team"][tmc]
port="" - comma separated port name and port number pairs for ex. "COM,1,COM,2,COM,3"
source="" - if it is not specified then the program tries to autodetect or the possible strings are
gns
royaltek
amaryllo
samsung
opentmc1
opentmc2
ngalik
eten
harman
gps_source= - 0 if the GPS and TMC receivers communicate on different ports, 1 if they share one port (for ex. GNS 5843)[/QUOTE]

Místo "> u toho [tmc] má být hranatá závorka, fórum mi sem ale hází tohle :?
Docent (1234)|12.5.2008 17:28
Takže jsem tuhle dlouho očekávanou "bombu" vyzkoušel na cestě z práce a na Aximu je to naprosto nepoužitelné, většinou se modrá šipka pohybuje po šedé ploše, silnice problikne tak za 2 - 10 sekund podle toho, jaká je okolo hustota ulic a jak rychle jedu... Takže děkuji, nechci, nové PDAčko si kvůli iGO 8 rozhodně kupovat nebudu :no: .
PhSnake (872)|12.5.2008 18:57
podarilo sa to niekomu rozchodit na cruisovi(pripadne tytn II je to +- rovnake zelezo)? Nie som lama ale mne to nejde ani panu bohu. Po instalacii sa seknem pri prijati licencnej zmluvy a softreset to isti. Po softresete sa dostane na "starting" a zamrznem(tj zasa SR) a to mam asi 60MB pamate pred spustenim :-( Ak to niekto rozbehal mozete mi sem postnut sys.txt? Lebo som na to velmi zvedavy. THX.
Honza102 (182)|12.5.2008 19:08
Na Heraldovi běhá bez problémů. Ještě jsem nezkoušel 3d terén, ale běžné "scrolování" bez GPS funguje, takže by neměl být problém.
PhSnake (872)|12.5.2008 19:26
jephy: mohol by sy mi postnut ten sys.txt? Este by som doplnil mam SDHC kartu
gemini_ce4you (20)|12.5.2008 21:12
no já mám igo na m700 WM 6.1 a šlape naprosto perfektně i s terénem, radarama, i občas nějaká ta 3d budova tam je vidět :) když schodim igo na lištu, tak můžu bez problémů m700 používat - nic se neseká ani nepadá. už jenom odzkoušet TMC v akci
TALIS (31)|12.5.2008 21:16
PhSnake : Tak jsem si na zkoušku taky nainstaloval IGO 8 a taktéž mi to na Cruisovi podivně funguje ?! Instalace proběhla bez problémů zástupce na today se vytvřil, ale jakmile to spustím, tak to vyhledává snad 15-20 minut satelity a když už to naskočí, tak to určuje uplně mimo polohu (odhadem nějakých 300 - 400m vedle než jedu)... Zkušební verze přitom fungovala naprosto korektně....
PhSnake (872)|12.5.2008 21:29
to sa 20min startuje :mad: typujem ze len prvy-x asi nemam dost trpezlivosti.... dam tomu este 1 pokus

EDIT: no cakam uz asi polhod a furt nic stale "starting":(( , pravdou vsak je ze nemam nejak dobry signal v byte...
sikula05 (272)|12.5.2008 23:45
Možná by bylo fajn všechny problémy hlásit výrobci...a doložit oprávněnost stížnosti prodejním dokladem;) Mě to zase mění systémový čas a po celou dobu provozu nesnesitelně "ťuká do displeje"...:no:
macleod (91)|13.5.2008 09:34
Na M700 v pohodě, jen to bere cca o 5 MB paměti víc než verze 2006, ož mi občas dělá potíže pokud mi při navigaci příjde hovor, protože mám zároveň automatické nahrávání hovorů. Tak jeden z 20 hovorů skončí Memory full a restart iGo8. Jinak terén, budovy, mapy ... vše bez potíží, i TMC.
PhSnake (872)|13.5.2008 12:15
uz som sa dopracoval do menu ale zasekne sa to pri vyhladavani portu pre GPS (skusal som to nastavit aj priamo v sys.txt /port4/speed57600) a nepomaha ani to nejake navrhy? Mam polaris
Haldo (138)|13.5.2008 12:51
[QUOTE="Docent"]To Haldo: Zkus tohle...[/QUOTE]
Diky, vyskusal som a postup funguje skvele. Ale iba pre POI. Teraz este nejako tie GPS nahravky :).

Ako inac dam navigovat k cielu ktory mam ulozeny ako POI? Nieco asi strasnym sposobom prehliadam.
penik (61)|13.5.2008 12:57
[QUOTE="macleod"]... vše bez potíží, i TMC.[/QUOTE] musí být sluchátka nebo to funguje i bez nich?