Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO My Way 8 - zkušenosti

PiTRiS_ce4you (257)|26.5.2008 10:40
[QUOTE="vlastamecar"]Ta pomalá karta taky dělá svoje. Tomtom MN6, nebo VM navigon, to je to pravý pro tebe.:no: [/QUOTE]

další novinka... ona snad exsituje ještě pomalejší karta, než s jakou rychlostí s ní PDA zvládne komunikovat? :D a zvlášť nějaká 2GB? :)))
sikula05 (272)|26.5.2008 15:02
Abych to uvedl na pravou míru, iGO8 jsem si normálně koupil na microSD kartě a nakopíroval instalaci na mojí SD, potom to samozřejmě nefungovalo, tak jsem si bohužel musel najít "lék".:sarcastic: Je to smutné , ale je to tak.


Tohle mě přivedlo k otázce: To se výrobce navigace vzdá např.potenciálu 3 000 000 letos prý prodaných přístrojů HTC Diamond??:O Ty nemají slot na přídavnou kartu...
PiTRiS_ce4you (257)|26.5.2008 15:08
nebo vydaj nějakou speciální verzi třeba přímo pro todle zařízení, instalace z CD rovnou na něj i s nějakejma těma ochranama...

mě by zajímalo, kdy todle ty "lidi" přejde... přece jen, kdo chce, tak si cestu najde a zbytek to bude akorát otravovat...
Losos_ce4you (1147)|26.5.2008 18:41
S tou odchylkou pred krizovatkou jsem byl presvedceny ze to je vlastnost (pekne blba:-) u iGO ... "6" mi to delala standardne se vsemi pristroji . Tim-padem diky tomu a dalsim vecem jsem iGO zlikvidoval a drandil sTomTomem . Dneska ale bohuzel TomTom je obstarozni navigator tak jsem iGO8 testoval a (kdyz vynecham informacni blechy, ktere diky rozmerum fontu atd.mi jsou za jizdy k nicemu:-) je dost dobra .... a co tedy je prekvapive (ac tady lide pisu ze zpozdeni se opakuje) ze jezdi do krizovatek ZCELA PRESNE !!! (Samsung i780)
markuson (8)|26.5.2008 20:49
Ahojte, můžete mi někdo potvrdit nebo vyvrátit myšlenku že iGO8 je na PNA s WinCE 4.2 problém? Já sice rozchodil první verzi iGO8 (naviguje v poho), ale po každém restartu nenaběhne do zákl.menu dokud nesmažu z karty adresář "save" (možná spíš jen něco z něj ale nevím co). Poslední verzi iGO8 nerozběhnu vůbec, myslím že podporuje už jen WM5 a vyšší. Hledal jsem na forech, ale asi se snažím spojit nespojitelné... :-)
Nemáte k tomu někdo nějaké poznatky. díky
George Ř (1)|26.5.2008 20:58
Zdravím,

prosím vás nevíte někdo zda-li se dá nastavit IGO 08 2d pohled tak, aby cíl cesty byl pořád nahoře a mapa se neustále natáčela ?
tortoise (546)|26.5.2008 21:13
[QUOTE="markuson"]Ahojte, můžete mi někdo potvrdit nebo vyvrátit myšlenku že iGO8 je na PNA s WinCE 4.2 problém? Já sice rozchodil první verzi iGO8 (naviguje v poho), ale po každém restartu nenaběhne do zákl.menu dokud nesmažu z karty adresář "save" (možná spíš jen něco z něj ale nevím co). Poslední verzi iGO8 nerozběhnu vůbec, myslím že podporuje už jen WM5 a vyšší. Hledal jsem na forech, ale asi se snažím spojit nespojitelné... :-)
Nemáte k tomu někdo nějaké poznatky. díky[/QUOTE]

Mé zkušenosti toto nepotvrzují (GPSmile 53)
DellaVega (70)|26.5.2008 21:33
ZDRAVÍM VŠECHNY I ZKUŠENÉ UŽIVATELE IGO 8... !!!

PODÍVEJTE SE VŠICHNI (HLAVNĚ TI ZKUŠENÍ) DO SVÝCH NAVIGACÍ A DEJTE MI VĚDĚT ZDA MÁTE KOMPLETNÍ TRAJEKTY JDOUCÍ OD ITÁLIE DO ŘECKA A TURECKA ??? MĚ TO V POLOVINĚ MOŘE MEZI ITÁLIÍ A ŘECKEM KONČÍ... ŽE BY CHYBA MAPY ŘECKA ??? ZAJÍMÁ MĚ JAK JSTE NA TOM VŠICHNI OSTATNÍ... DÍKY ZA VÁŠ ČAS...


http://img137.imageshack.us/img137/5327/trajektyth1.jpg



kyznoh (60)|26.5.2008 22:11
uz jsem se na to jednou ptal, ale nejak jsem nezaznamenal zadnou odpoved :? Da se nejak zmenit zvuk, ktery upozornuje na radar, a taky pripadne vzdalenost pri ktere to zacne varovat? neustale rvani kilometr pred radarem je opravdu hnus
Kocir (836)|27.5.2008 06:37
[QUOTE="George Ř"]Zdravím,

prosím vás nevíte někdo zda-li se dá nastavit IGO 08 2d pohled tak, aby cíl cesty byl pořád nahoře a mapa se neustále natáčela ?[/QUOTE]
V 2D to nejde. Jde to v 3D a to tak, ze si bud odklonite horizont nebo kliknete na spodni pruh s nazvem aktualni silnice a vyberete pravou ikonu pro nastaveni horizontu. Je to pak to same co
2D.
Vlada165 (676)|27.5.2008 07:05
[QUOTE="Kocir"]
V 2D to nejde. Jde to v 3D a to tak, ze si bud odklonite horizont nebo kliknete na spodni pruh s nazvem aktualni silnice a vyberete pravou ikonu pro nastaveni horizontu. Je to pak to same co
2D.[/QUOTE]

Ja to tak delam a navic k tomu pouzivam ty "prednastavene zoomovaci presety ve 3D".
Na 1. presetu mam nastveno abych se mohl "pekne kochat 3D krajinou" (mapa neni uplne polozena a je videt daleko do krajiny)
2. preset mam nastaveny tak, abych ve 3D videl priblizne to co v TomTomu (nejblizsi okoli, at to chodi svizne a jsou dobre videt manevry)
3. a prave na 3. presetu to mam "uplne polozene" (jako ve 2D a toci se to).

Jinak (mozna uz to znate) takova finta, ze si mapu zazoomuju a polozim jak potrebuju a pak podrzim stylus na pozadovanem "presetu"
a do nej si to ulozim.
Pak uz jsen staci za jizdy kliknout a mam pozadovane naklopeni a zazoomovani ...
godz (168)|27.5.2008 15:17
[QUOTE="beitlj"]Dá se nastavit vše .... ;-) Menu ---> Řídit --> POI --> nalistovat třeba Letiště a v pravo kliknout na upravit --> zašktnout Včetne podskupin a vybrat vzdálenost viditelnosti ...
Tohle je nastavení pro full verzi, pro dříve popsané demo neznám nastavení ....

HonzaB

P.S. Taky je důležité je mít nahrané POI na kartě ... ;-) V adresáři .... \\Igo8\Content\POI [/QUOTE]

ahoj,
a nevíš, jak zobrazit vlastní poi - rsp.ikonky? u všech mých importovaných poi to zobrazuje v 3d jednu základní ikonku.
jimbeam_ce4you (44)|27.5.2008 17:46
[QUOTE="Janhura"]Neví někdo jak odstranit to stálý cvakání po 1 vteřině na Cruisovi? Na TyTN je to OK a přitom instalováno stejně.[/QUOTE]

Mám také Cruise, to nastavení jiného profilu spotřeby nevyhovuje. Dělá to zapnutý zvuk u HW tlačítek. Zvuk vypnout. Zvuk při dotyku displeje nevadí.
greedyyy (104)|27.5.2008 18:06
vlastnim navigaciu Geosat 5 Europe
je mozne nejakym sposobom dostat IGO aj do tohoto pristroja?
igo mam kupene legalne a cez adapter na SD kartu ho do pristroju dostanem, zial nieje funkcne.
je na to nejaky navod ako odblokovat tento pristroj a prevadkovat na nom IGO?
ono vidiet navigaciu na mojom ETEN X 500 a vidiet ju na tomto stroji je urcite rozdiel
vdaka
miraza (12)|27.5.2008 18:33
Zdravím mám trochu problém z hlasovou ,,nápovědou" moc se mi to nezamlouvá .Neví někdo o upravených hlasech do IGO8?
Které budou více české a třeba ne tak ukecané? Dík za info:cool:
Kocir (836)|27.5.2008 19:00
Hlasova navigace je mizerna, zejmena v tom, ze je vyrazne potiseji nez v TomTomovi.
oltcit (1098)|27.5.2008 19:41
co takto pocuvat lubozvucnu slovencinu :?: :)) schvalne som si vyskusal vsetky ceske hlasy,co su tam,lebo som nechapal co kazdy Cech remca na tie hlasy.........:O a potom som pochopil :D skutocne tie hlasy jeden do druheho stoja za staru backoru:no: bud neprirodzene,alebo nevyrazne,alebo spatna skladba slov,skratka hruza:sarcastic: Nasa Andrejka ma normalny hlas a az na dve hlasky,ktore ma irituju je uplne v pohode(mame sice len jeden hlas,ale uplne staci:D )
greedyyy (104)|27.5.2008 21:02
nemozem suhlasit, andrea ma neprijemny hlas. zial nemozem ju pocuvat. zla vetna skladba, pocutelne prechody. ocelvy hlas.
godz (168)|27.5.2008 21:22
hezká kritika. a ty jsi nějaké hlasy vytvořil, že je tak kritizuješ? nemůže na tebe mluvit jak živej člověk. to už bys chtěl od navigace moc. a nebo, jak říkám, vás prostě maďaři nemaj rádi :D :D :D :D :D
kid_rock (284)|27.5.2008 21:50
k hlasom: vadi vam ukecanost?Preco si to neupravite sami?Ved chodte do igo8/content/voice a upravte si zip podla seba a ak nemate radi ten hlas nahrajte napr hlas svojej frajerky ako ja!Nie len dudrat ale urobte nieco pre igo8!
Vlada165 (676)|28.5.2008 07:04
[QUOTE="miraza"]Zdravím mám trochu problém z hlasovou ,,nápovědou" moc se mi to nezamlouvá .Neví někdo o upravených hlasech do IGO8?
Které budou více české a třeba ne tak ukecané? Dík za info:cool: [/QUOTE]

Ja pouzivam Adama tusim 3.0 ze starsiho iGA.
Ma prave vyhodu, ze neni tak ukecany (treba na kruhaci nerika ze ted ho opustit, takze nevim, jestli to pro nekoho nebude nevyhoda)
a doufam, ze tak neprichazim o nejake dulezite povely ...
godz (168)|28.5.2008 07:19
s igem jsem najezdil pár desítek tisíc kilometrů (škoda, že tam nění nějaký odometr) a tak třetinu cest jsem používal originální hlas a nějak extra mi nevadil. pak jsem používal zuzanuII a taky v pohodě. v osmičce mám tu zdeňku nebo jak a taky mi nijak nevadí...
nevim, co furt máte. tak si ve voicech promažte nebo upravte hlášky a nestěžujte si pořád.
godz (168)|28.5.2008 10:05
TAKŽE POZOR
Problém s nezobrazováním ikonek vyyřešen. Píšu to pro ty, kteří by se s tímto problémem také setkali. Takže abych to uvedl. Šlo mi o to, že kromě speedcam.txt jsem měl nahrané své poi radarů z poi.cz. Každému druhu jsem přiřadil ikonku (mobilní-auto, semafórvý - semafor, atd.) Chtěl jsem to pro upřesnění - aby např, když mi igo bude hlásit radar v nějaký vesnici, kde široko daleko nikdo není, tak mrknu a vedle uvidím ikonku policejní kontroly a už vím, po čem mám koukat.
Ovšem pořád se mi zobrazovala jednotná ikonka vedle obrázku radaru. A nyní jsem zjistil proč. Když jsem dal speedcam.* pryč, tak se najednou všechny ikonky objevily správně a z toho plyne, že se to nějak tluče, když maj dvě věci stejnou souřadnici. Co s tím? Abych u každý pozice přepisoval vteřinu, se mi nechce. Asi se na to budu muset vykašlat. Alespoň, že vím, čím to bylo.
Děkuji za pozornost
Janhura (62)|28.5.2008 10:18
Zdeňku "používám" a taky jsem spokojený, hlasitost dobrá, ještě s rezervou. Absolutně odpudivý byl neurotický hlas Elišky na Tomovi.
A s nepřesností iGO jsem se už naučil žít, zase má jiné výhody. I když nepochopím, v čem je pro Maďary problém to udělat pořádně, když na Tomovi to jde. A že to je kritizovaný i na zahraničních fórech!
vlastamecar (86)|28.5.2008 10:35



http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=47874
miraza (12)|29.5.2008 09:36
[QUOTE="godz"]s igem jsem najezdil pár desítek tisíc kilometrů (škoda, že tam nění nějaký odometr) a tak třetinu cest jsem používal originální hlas a nějak extra mi nevadil. pak jsem používal zuzanuII a taky v pohodě. v osmičce mám tu zdeňku nebo jak a taky mi nijak nevadí...
nevim, co furt máte. tak si ve voicech promažte nebo upravte hlášky a nestěžujte si pořád.[/QUOTE]
kdo umí ten si upraví kdo ne jako já ....se přiznám tak brečím o pomoc....snad to tak nevadí...a celkem se to ujalo...víc uživatelů je nespokojených:D
godz (168)|29.5.2008 10:25
já myslim, že stačí počítač se zvukovkou a total commander. pokud jde o soft na stříhání nebo úpravu hlasitosti, tak těch je dost i free. akorát nemám přehled, páč, já používám sound forge a jiný programy jsou tím pádem pro mě nezajímavé. ještě tak goldwave svýho času (tak před pěti lety) - teď nevím, jak na tom je....
stačí si poslechnout oggy, který jsou v tom voice.zip a vymazat ty, co se ti nelíběj.
sikula05 (272)|29.5.2008 13:04
Zdravím, již jsem se na toto jednou ptal, ale nikdo nezareagoval: V jakém formátu a kolonkách máte např.v outlooku 03 adresy kontaktů?Tedy pokud se Vám korektně načetli při instalaci;) A ještě podotázka:jaký soubor je nutno smazat, aby se provedlo znovunačtení kontaktů??Díky
oscar_ce4you (25)|29.5.2008 13:33
Na Asusu A636N po update na verzi 8.0.0.35389 mi nějak přestalo fungovat upozorňování na radary, fungovalo jen upozorňování při přiblížení, ale to dle rychlosti (prosté) nikoliv. Po návratu k verzi 8.0.0.31442 opět vše funguje jak má. Netušíte někdo, čím by to mohlo být? A mimochodem, nezjistil už někdo, jak nastavit vzdálenost upozorňování na radary, ten skoro kilometr mi přijde zbytečně moc.
waleri (1)|29.5.2008 16:58
[QUOTE="oltcit"][QUOTE="toorek"]TOMTOM mi jede naprosto přesně. IGO 6 se mi zpožďovalo neustále. Tohle je o něco lepší, ale stále trochu pozadu. Nejhorší ale je, že přijde odbočka, navigace ji nahlásí, já odbočím, kouknu na displej a podle něj jsem stále před odbočkou, pak najednou udělá skok a rychlým skluzem přejede na zhruba aktuální polohu auta. Asi nestíhá PDA zároveň kecat, počítat a překreslovat. Škoda, jinak se mi ta verze 8 líbí.[/QUOTE]
to nieje nestihanim,ale je to nova vlastnost:D ten sklz myslim(medzi nami pekne blba vlastnost:mad: )[/QUOTE]

Ten skok na křižovatce taky může být způsobený tím, že máte GPS pozici přichycenou k silnici a chvilku po té kdy zabočíte, kurzor přeskočí z jedné silnice na druhou.
oltcit (1098)|29.5.2008 17:56
to waleri: v tomto pripade nie,tiez ma to napadlo ako prve a jazdim bez prilepovania na cestu ;) v starej verzii igo kurzor stal a mapa sa na kruhaci otacala ,bolo to prehladne a clovek vedel kde je a kde ma vyjazd.Tu to vyriesili(zmrsili) tak ,ze v urcitom bode mapa zastane a kurzor sa zacne pohybobat*(spravi animovanu ukazku) a ked je na mieste vyjazdu tak sa pootoci aj mapa.Je to velmi neprehladne a matuce(uz sa mi stalo na velkych kruhacoch ze ma to splietlo a absolvoval som si kruhac este raz :sarcastic: tato funkcia ma vyznam mozno pri simulacii,ale v skutocnom zivote je absurdna,az nebezpecna :no: da sa to ciastocne riesit tak,ze vypnem 3D pohlad,resp.smartzoom,ale to musim vyskusaT.......
Kocir (836)|29.5.2008 18:31
Tak už IGO8 neřeším. Po to co jsem se snazil sam sebe presvedcit, ze bych mohl prejit na IGO8 diky krasnym mapam, novejsim mapam, TMC a moznost trvaleho zakazani useku silnic (skin Igo ++) a jeste jsem nainstaloval schemes ala TomTom aby prechod mezi TT IGO8 byl co nejhladsi, jsem zjistil, ze jsem az moc rozmazlen z TT. S IGO8 jsem ted pouzival dva dny 2x ve meste a jeste 500km po dalnici. Ve meste je to na nic, klouzave a nepravidelne spozdeni kruzoru na mape neni schopno davat ve spleti ulicek a odbocek radnou informaci o pozici a cela jizda je pak ve smyslu nahlych zabrzdeni, ukvapenych nebo minutych odboceni. Vysledek byl, ze jsem si pripdal jako kdysi s PocketKIMem (pokud si nekdo pamatuje). K tomu navic nic moc ovladani.

Navic pri ceste zpet me to najednou po 30minutach jizdy a navigovani po dalnici, to najednou nahlasilo, ze cil je v nedostupne oblasti a hotovo. Musel jsem znovu preplanovat cil na ten samy bod. Navic manevr ktery me to doporucilo po ceste byl totalne desny. Viz obrazek. Spravne to totiz melo pouzit onu smycku pro najezd na dalnici, kde je kurzor.

Radeji tedy se starci mapou ale s presnym softem.
00281249_1Screen04_1Rfw.jpg
Haldo (138)|29.5.2008 18:46
nemoze byt iba proste chyba v mape?
agent07 (37)|29.5.2008 19:16
Kocir,ten manévr je fakt dobrý,ale bohužel,co se softem kde jsou mapy s roku 2006 a něco na východěje nulové,kam to potřebuji na dovolenou ,přepínání map apd. To mne fakt u TT mrzí.Mám oboje jak iGI6,8 a TT,ale pro tu perfektní aktuálnost map,kde jsou věci co ani 6-kové mapy nemají,vede u mne zatím IGO8.Mám i navigaci v autě orginál DX,tam je navádění snad bez chyb,ale mapa je stejná jako v TT,bohužel.Porovnávám s mapama na mapy.cz a bohužel je to tak,u Lipníka nad Bečvou není kruháč a ani obchvat města a ten byl otevřený v říjnu 2006 a dále obchvat Olomouce na Svitavy je také od minulého roku v provozu a jen 8-čkové mapy to vše mají.Bohužel toto je skutečnost a pravda.
oltcit (1098)|29.5.2008 19:26
nj dokonca maju tie mapy v sebe aj to,co este nieje pravda,ale este len bude :O viem minimalne o troch kruhacoch na mojej pravidelnej trase,ktore na mape niesu,ale miesto nich je mimourovnova krizovatka,ktora je este len vo vystavbe a bude v prevadzke niekedy na jesen :D :? asi sa pripravuju na situaciu,kedy im Teleatlas(teraz v podruci TomToma) neobnovi dodavku novsich map:?: :$: :!:

PS kto mate poslednu verziu iGO8,nemate problem s hlasenim speedcamier? Ukazuje ich ,ale nejak neidentifikuje hlasovo prekrocenie(nevim,ci to bude skinom,ci verziou iGO) niekedy uvazujem,ze len kupim PNA a nebudem sa s nicim stale hrat,hmm :mad:
agent07 (37)|29.5.2008 19:54
Myslím si,že to je jen a jen skinem,Poněvadž co se týká Bluetooth,tak když otevřu "rychlé menu" tak dole mám jen dvě tlačítka TMC a GPS.Tam kde by mělo být tlačítko BL... tak je mezera.Hlasové upozornění v 6-ce bylo později až v nových skinech.To je jen moje domněnka.Možná,že se někdo pochlapí jako byli Andyho a Rikse skiny.Počkám ....
Já v nastavení mám jen možnosti u kamer Zvukové a vizuální a to jen pípá jak to bylo ze začátku v 6-ce a pak tam dodělaly i hlasy.
PiTRiS_ce4you (257)|29.5.2008 21:16
mno tak dneska sem konečně moh trochu líp sledovat, jak igo ukazuje, naviguje... a musim říct, že mít to koupený, tak to du vrátit :) je sice hezký, že aplikace samotná je moc hezká, má spoustu možností, atd, ale když je naprd to základní, je to smutný... takže takový rychlý postřehy:

- zpožďování - cca o 3-5s za aktuální pozicí, prostě křižovatku už mám přejetou a igo je teprve před ní - podotýkám, že pomalym PDA to imho nebude, vzhledem k tomu, že všechno se překresluje naprosto plynule
- přeskakování - přibližuju se ke složitější křižovatce a nejdnou mi to přeskočí o ulici vedle - perfektní :) opět, v tomtomu se mi todle snad nikdy nestalo, signálem to taky nebude, vzhledem k počtu chytnutejch satelitů
- samotná navigace - jeli sme domů, sou 2 křižovatky za sebou, jedna velká, jedna taková menší !!ale jednosměrná (ve špatnym směru samozřejmě)!!" - a hádejte kudy mě ta potvora navigovala :)) ano, pochopitelně do tý jednosměrkový... absolutně nechápu proč, ty křižovatky sou od sebe 20m...
- mapový podklady - mno jako, to je taky docela věc - nevim teda kde to berou, ale to že v mapách sou silnice který ve skutečnosti neexistujou (pravděpodobně cesta do dvorka, ale dle iga napojená na normální silnici), případně ještě nejsou dostavěný (výstavba obchvatu, otevřít by to měli někdy za půl roku, sice je to čára ne jako hlavní silnice, ale jako nějaká vedlejší, ale i tak, je to prostě stavba, nedá se tam jít ani pěšky)
- o hlasový navigaci už bylo řečeno dost, takže tu taky radši ani nekomentuju

- všechny tydle "průšvihy" to zvládlo během jedný ani ne 30km cesty :))
- jinak to o kolik je igo náročnější na hw, to bych taky radši ani nezmiňoval

- ve výsledku bych to řek asi takhle - navigaci sice používám docela sporadicky (moc nejezdim, gps sem si kupoval spíš na turistiku, kolo, caching), ale když sem viděl todle... tak asi takhle: kdo chce hezkou navigaci, zapůsobit 3d povrchem, atd, go for igo... kdo chce navigaci, get tomtom :)
agent07 (37)|29.5.2008 22:18
A kdo chce jezdit v polích kde již dva roky je cesta a nebo kruháč tak si má pořídit ..... Mám Toma s mapou EE 680.1536,což je asi poslední mapa ČR a jezdím po polích,do jednosměrek a u Vyškova od Brna na Olomouc do protisměru na dálnici poněvadž to nezná nové úseky . Bohužel,není navigace bez chyb.Nebo znáte někdo takovou... Jezdím se selským rozumem a slepě nevěřím.....
Rada pro ty co vše haní a vyzpěvují jen tu svoji-pořiď si obě,dej je vedle sebe a budeš jezdit jako král ...:D
PiTRiS_ce4you (257)|29.5.2008 23:24
ne, todle se opravdu nejedná o zaslepenej názor člověka "co nedá na to svoje dopustit"...
s aktuálností map sem pro toma neměl nikdy problém, silnice vždycky byla kde byla, žádný silnice navíc, chybějící a nevim co... aspoň co sem jezdil teda. Ale todle beru, že v tom dokonalá neni žádná navigace, ale jak řikám, co mi igo předvedlo na blbejch 30km, to je prostě moc no :)
Jinak aby se neřeklo, že to je zaslepený a že nemám s čim srovnávat, tak co sem měl možnost zkusit za navigace: tomtom, igo 2006, igo8, navigon + pak nějaký co sou integrovaný v autech (škodovka, land rover, bmw)... a prostě ať koukám jak koukám, tak mi ze všeho prostě ten tom vychází nejlíp... že je perfektní říct nejde, to neni asi žádná navigace, ale problémů sem s nim měl vždycky nejmíň, funkce k navigaci mi v podstatě taky žádná nikdy nechyběla.
agent07 (37)|30.5.2008 00:29
Tak asi nemám do TT ty pravé mapy,nevím kde se tedy dají sehnat /resp. mám samozřejmě zdroj/,ale ne ten pravý co by mne uspokojil viz výše uvedená mapa,tak jsem po nějaké době právě k vůli mapám naší drahé vlasti a cestování po krásách Jadranu /HR/ přešel na navigaci Mio a iGO.Kde jsou mapy aktualnější.V autě mám DX s mapou stejnou jako v TT,ale zase pouze WE a ČR+PL.Bohužel stejný problém,jakmile přejedu hranice musím vyměnit CD s druhou mapou.Od Rakouských hranic dolů tuto navigaci vypínám,poněvadž prostě mapy na východ již tato nemá /není ani mapa Slovenska/.Je to problém asi v tom,že jsme na druhé straně tábora,kde se východ bere zase jen jako východ a hranice jsou snad někde u Rozvadova.Což mne štve skoro 20 let po sametové revoluci.Je mi záhadou proč jsou mapy na webu lepší než v navigacích a výběr u poskytovatelů také je.Dokonce mapy.cz jsou zpracovány na čísla domů na kdejaké díře.Tak pokud chci něco najít tak nejdříve otevřít web,zadat adresu zjistit souřadnice a teprve zadat do navigace.Což se mi zdá nelogické,co dělají dodavatelé navigací a z čeho vlastně "žijí". Prostě když nejsou města kolem 10000 obyvatel zpracovány na čísla domů tak kde to jsme.:?:
godz (168)|30.5.2008 07:24
tak nevim, ale ti, co si tu stěžujou na spoždění v křižovatkách, tak mě příjdou jako lidé bez orientačního smyslu. zaprvé hlsová navigace se mi nikdy nespozdila. dále, když mrknu na displej, tak vidím před šipkou zelenou čáru, která mi jasně naznačuje, kde mám odbočit a ani ve spleti uliček s tím nemám problém, když sleduju současně prostor před sebou, na displeji a poslouchám hlas, který mě naviguje. o tom, že se igo spožďuje, vím a tak s tím počítám. možná je to tím, že jsem dlouho jezdil jen s mapama a na navigaci jsem přešel až nedávno se zjištěním, že mi šíleně ulehčuje cestování. pořád ale umím ale jezdit s mapama, což asi mnozí neumí. znám i takové, kteří si berou navigaci, když jedou na obvyklý nákup do tesca nebo do globusu 2km od domu :)
navíc ještě jeden poznatek - navigace se mi o to víc spožďuje, čím je slabější signál gps, takže si dejte mobily a jiná vf zařízení z dosahu příjmače a uvidíte. gps ruší třeba i vytápění předního okna auta - pak je potřeba použít externí anténu...
PiTRiS_ce4you (257)|30.5.2008 09:28
koukám, lidi sou docela smířlivý... :) mě osobně to přide, jako bych si koupil auto a pak zjistil, že mi víc jak 100 nepojede... a smířil se s tim :)
jako ano, v 90% případů to ničemu nevadí, ale znám křižovatky, který sou maximálně nepřehledný, "v podstatě" do jednoho směru tam vedou 4 odbočky jednim směrem v rámci 20m... a v takovym místě čumět na display, atd... prostě ne no :)
jako upřímně doufám že to v nějakym dalším buildu opravěj, protože todle je fakt hodně (nezdá se to, ale je).

a to že je spoždění větší je slabší signál je vcelku logický, opět ale těch 3-5s byli se signálem kdy igo ukazuje "high accuracy", takže lepší už to imo bejt nemuže. Bych řek, že mu prostě trvá nějaký vyhodnocování tý pozice nebo tak něco... nevim no.
godz (168)|30.5.2008 09:54
já to pořád nechápu. na displeji je jasně ukázáno, jak máš zatočit a v igo8 se dokonce ukazujou i pruhy, ve kterých máš být, než se ke křižovatce vůbec dostaneš, alespoň já to mám - nějaký lane info nebo tak nějak. ve vídni jsem se dostal na 4proudou křižovatku (4pruhy v každém směru) a dalo se odbočit do 5ti odboček. mrknu na displej, vidím, že mám bejt ve třetím, a odbočit mírně doprava, tak jsem to tak udělal a trefil se úplně v pohodě. tak zkus nějakej čas jezdit bez navigace jen s mapou. stejně je to jen zhejčkanost. já používám navigaci víceméně jen kvůli radarům a policejním kontrolám..
PiTRiS_ce4you (257)|30.5.2008 10:09
[QUOTE="godz"]tak zkus nějakej čas jezdit bez navigace jen s mapou. stejně je to jen zhejčkanost. já používám navigaci víceméně jen kvůli radarům a policejním kontrolám..[/QUOTE]

ty v tom fakt nevidíš ten špatnej přístup? :) uplně stejná zhejčkanost je pračka, mikrovlnka, vysavač... taky by dneska nepoužil valchu, oheň nebo kartáč na koberce :)
prostě to fungovat má, bohužel to tak neni... na 8ku sem se těšil, doufal sem že to konečně bude použitelný, bohužel maďaři zas zklamali no... spousta funkcí, který maj reálnou využitelnost nulovou a základ funguje špatně... co na to říct
godz (168)|30.5.2008 10:32
2 PiTRiS
já hlavně nevidím žádný zpoždění. buď jsem si na to zvykl, nebo mi to prostě nepříjde. pračku a mikrovlnku nestavím do řady vedle navigaci. navigace je pro mě nadstandart. třeba jako dvd k televizi nebo joystick ke kompu. beru to jako doplněk při cestování a praktického zástupce mapy rozložené přes půlku čelního skla při cestě na dovolenou.
xtonda (811)|30.5.2008 10:52
Používal jsem iGo 2006, TT6, SmartMaps zpoždění jsem nezaznamenal, respektive tak něco okolo dvou sekund a neměl jsem dojem, že by se v jednotlivých softech nějak výrazně lišilo, přičítám to stále tomu, že Bluetooth GPSr musí signál zpracovat, vyhodnotit, přenést relativně nízkou rychlostí do PDA, kde to ta aplikace opět musí nějak zpracovat a posunout mapu. Navíc chyba GPS je cca 10m a zrovna tak 10m v mapách tohoto druhu taky žádná míra. K většímu zkoušení iGo 8 v terénu jsem se ještě nedostal.

Ale pět sekund je opravdu hodně, zkus jako test aplikaci typu SafeMode, nabootovat do SafeMode a spustit navigaci v tomto režimu, poběží v PDA úplně sama, jestli se zpoždění projeví stejně a jestli se tedy jedná čistě o problém iGo, nebo jde o interferenci s nějakým jiným nainstalovaným softem.
agent07 (37)|30.5.2008 11:06
Mě navigace iGO 6/poprvé Navigon a posléze i TT6/ pomohla při průjezdu Vídní na dovolenou tak jako nikdy.Prostě pohodička,jen jsem sledoval hlas a cestu kolem sebe.Ono totiž jet osobním autem a nebo mít za něm 6m přívěs není v tom provozu o co stát.Natož když to valí vedle vás a je tma a ještě tam postaví sem tam kužele.Nedám dopustit na jakoukoliv navigaci,ale žádné slepě nevěřím a cestu si dopředu prohlédnu.V iGU 8 je užitečné,že si člověk může trasy naplánovat a uložit.To samé i v TT.Verze 6 tuto možnost neměla.Preferuji vždy tu,která mi nabízí hlavně co nejatuálnější mapy.
Kolda.o (114)|30.5.2008 11:07
taky k tomu dodam sve zkusenosti:
1. na WM6.1 HyperDragon II jede iGO mnohem svizneji nez na puvodni ROM
2. neustale preskakovani sipky navigace jsem vyresil zvysenim nastaveni "resetovani na pozici" aktualne pouzivam 40s nebo tak nejak

muzu tedy zodpovedne rici ANO oproti TT6, ktery jsem doposud pouzival se iGO8 stale seka, nicmene po FLASHi a uvedene uprave to opravdu nestoji ani za rec - je to v radu setin vteriny a toho si behem jizdy opravdu nemuzu ani vsimnout

PS: aktualne najeto v realnem provozu po Praze asi 300km a mimo prahu kolem 1.000 km
agent07 (37)|30.5.2008 11:07
Mě navigace iGO 6/poprvé Navigon a posléze i TT6/ pomohla při průjezdu Vídní na dovolenou tak jako nikdy.Prostě pohodička,jen jsem sledoval hlas a cestu kolem sebe.Ono totiž jet osobním autem a nebo mít za něm 6m přívěs není v tom provozu o co stát.Natož když to valí vedle vás a je tma a ještě tam postaví sem tam kužele.Nedám dopustit na jakoukoliv navigaci,ale žádné slepě nevěřím a cestu si dopředu prohlédnu.V iGU 8 je užitečné,že si člověk může trasy naplánovat a uložit.To samé i v TT.Verze 6 tuto možnost neměla.Preferuji vždy tu,která mi nabízí hlavně co nejatuálnější mapy.
Omlouvám se seklo se mi to a je to tu 2x.
PiTRiS_ce4you (257)|30.5.2008 16:39
[QUOTE="godz"]2 PiTRiS
já hlavně nevidím žádný zpoždění. buď jsem si na to zvykl, nebo mi to prostě nepříjde. pračku a mikrovlnku nestavím do řady vedle navigaci. navigace je pro mě nadstandart. třeba jako dvd k televizi nebo joystick ke kompu. beru to jako doplněk při cestování a praktického zástupce mapy rozložené přes půlku čelního skla při cestě na dovolenou.[/QUOTE]

na to zkus mrknout někdy jako spolujezdec... sem to právě testoval když sem neřídil, abych fakt viděl, jak hodně to de mimo a dost mě to překvapilo no...

mno, vem to tak, že i ta pračka/mikrovlnka prostě byla před "nějakou" dobou nadstandard... u tý navigace je to to samý - já třeba vzhledem k cenně ji už dneska beru jako standard pro každýho kdo jen trochu víc jezdí... přece jen, i když ji nemáš v autě/nedaj ti ji k němu (a že to dělaj už docela dost), tak stojí "pár korun" a za to co ti ušetří starostí, za to pohodlí atd to imo stojí.

a imo to prostě bug neni, zařízenim to taky neni, bo jak už někdo psal, kvuli tomu tě to třeba jako tomtom neupozorňuje stylem "teď odbočte", což je prostě pro mě nejpohodlnější(a nejbezpečnější) způsob...