Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 210 Enterprise

johnee_r (290)|25.2.2008 22:06
Jojo, bylo to 6.03. Takže jsem zkusil starší a zdá se to ok.

Napadl mě ještě jeden dotaz. Ten ipaq má pod logem HP sluchátko, pokud se nepletu. Pokud bych ho chtěl třeba přes Skype používat jako telefon, jak mu řeknu, aby zvuk nešel do toho repráku vzadu, ale do sluchátka? Moje představa je, že by to tak nějak mělo fungovat.
Díky.
johnee_r (290)|26.2.2008 09:47
Tak mi odešla SDHC karta :-(. Půjdu reklamovat. Doufám, že to nebylo ipaqem, ale spíš asi ne, jiná v něm funguje vesele dál.
Petr Nowak (79)|26.2.2008 10:26
Jak je to s volnou pameti a rychlosti ? Predpokladam (vzhledem k CPU a velikosti pameti), ze zadny problem ...

johnee_r (290)|26.2.2008 11:22
Paměť k dispozici
Storage (to je předpokládám ROM) 162,05 MB
Program (a tohle bude RAM) 121,4 MB

S rychlostí problém skutečně není, ale zase mi to nepřipadá v běžné práci nijak svižnější než můj bývalý ipaq 5550 asi s polovičním taktem. Projeví se to zřejmě u náročnějších aplikací. Rozhodně nemám pocit, že by aplikace nabíhaly rychleji. Trochu to může být tím, že jsou uloženy v ROM, odkud se dostávají pomaleji než z RAM, kde bývaly u starší PPC. Ale to je holt cena za to, že se dá baterka vytřískat až do dna bez ztráty dat, aplikací atd.
johnee_r (290)|27.2.2008 22:38
A mám tu další problémek .-(
Pokud mám PDA připojeno přes kabel k PC a do sítě, tak když ho vypnu a nechám na kabelu, tak se po několik minutách samo od sebe zase zapne. Pokud je vypnuté PC, tak je to ok, ale při zapnutém počítači v podstatě není možné mít ho na kabelu vypnuté (třeba jen nabíjet).
Je to otázka nějakého nastavení? Nebo je to chyba? Setkali jste se s tím?
Díky
obbieuth_ce4you (2)|28.2.2008 20:31
Ahoj, už to bude skoro týden, co mám tohohle mazlíka:)
Ale teď k věci - shaním se po fólii na displej. Tuší někdo jaké kvality jsou ty originálně od HP na sérii 210? Konkrétně tady http://www.patro.cz/objects/1074784454.html?group_oid=1057014286
Našel jsem ji i v jiných shopech, ale bez doby dodání...


johnee_r (290)|29.2.2008 09:41
Spíš bych si tipnul, že ta origo HP k dodání nebude ani na Patru, vzhledem k tomu, že příslušenství zatím moc neexistuje (viz kolébka).
Já jsem koupil Brando lesklou na HX4700 jako dočasnou než bude k dispozici ClearTouch AntiGlare v odpovídajícím rozměru.
Tomu brandu pro 4700ku chybí cca. 1mm v obou směrech. Nalepil jsem jí doprava nahoru, čimž mám pokryté scrollbary na výšku i na šířku. Píše se po ní dobře, jsem spokojen.
xtonda (811)|29.2.2008 10:13
obbieuth_ce4you (2)|29.2.2008 20:33
Jj, budu se řídit tvou radou. Zdá se že Brando na 4700 bude zatím asi nejlepší řešení. Díky
Každopádně jsem trošku zvědavý, kdy se na boxwave konečně rozhoupou:)
xtonda (811)|29.2.2008 22:28
Tak Sunnysoft vydal češtinu pro 214, zde: http://www.sunnysoft.cz/down_file.php?submited=1&lokal_vyrobce=1&lokal_model=128

Docela by mě zajímalo, jestli se nějak liší implementace toho co mají verze 9.1 Small a 9.5 Pro pro 214 společné, jestli je verze přímo pro 214 nějak extra laděná, nerad bych si PDA zbytečně zanášel velkou češtinou, tedy je to spíše taková teoretická úvaha pro případ, že by IW bylo to, co dovozce dodá jako slibovanou lokalizaci, kupovat to nehodlám.
Drolan_ce4you (57)|29.2.2008 23:25
xtonda: Češtinu právě zkouším. Vypadá to, že PDA není s češinou pomalejší. Předtím jsem zkoušel češtinu na iPaq114 a některé texty nebyly přeložený, někde se texty nevešly do grafiky. Nyní s "origoš" češtinou všechno šlape v pohodě.
Informace mám takové, že by HP měl dodat ROM přímo v CZ, ke stažení by měla být přímo z jejich stránek (zadara)
xtonda (811)|29.2.2008 23:48
No tak česká ROM tedy není to, o co bych stál, takže platí co jsem psal, po prozkoušení si obstarám InterWrite Small nebo LEng Lite.
johnee_r (290)|1.3.2008 22:52
xtonda: Na koho se mám obrátit kv?li lokalizaci? Na prodejce? Zatím mám IW small, ale jen trial. Díky


A je?t? drobnost. Nevíte, jak rozchodil ?e?tinu v Ope?e?
xtonda (811)|1.3.2008 23:07
Asi u svého prodejce. A čeština se zdá mi v Opeře chodí aniž bych se o to nějak zvlášť snažil.
brody_ce4you (39)|2.3.2008 10:06
Cestina v opere nekdy chodi, nekdy ne. pokud ne, tak pomaha nahrat do fontu systemu CEtahoma, ktery neni standardne soucasti s ceskymi fonty.
brody_ce4you (39)|2.3.2008 12:45
Tak uz ho mam taky doma:-) je sice vetsi, nez sem cekal, ale aspon ma poradny obraz:-) zkousel jste nekdo pripojit klavesnici pres BT a jeste se pripojit pres WIFI na net a treba chatovat? Protoze na hx4700 mi to trochu blblo, tak jestli to nejak zlepsili...
SPM (182)|2.3.2008 13:14
Mám ho objednanej i s klávesnicí, dorazí mi někdy příští týden, můžu dát vědět :)
xtonda (811)|2.3.2008 15:02
Tak sem rozchodil rezervní AP abych se s PDA připojil a v pohodě, sem na wifi a píšu přes BT klávesnici, nevím co si mám představit pod pojmem, že to blblo, já nemám problém, teda až na nezvyk na jiný layout klávesnice a o něco menší velikost kláves, i když nepíši všemi deseti, tak přeci jen hmatám po paměti a klávesy mají o něco menší rozteč, takže občas přehmátnu. Bluetooth klávesnice funguje i když jsem připojen přes Bluetooth mobil na internet, zajímalo by mě, jestli by to utáhlo navíc ještě BT myš, tj. tři BT zařízení naráz, bojím se, ale, že dvě zařízení na stejném profilu (HID) by mohl být problém.

Klávesnice má teda problém sama o sobě, zlobí přiložený driver a navíc si nerozumí s InterWrite, takže jedu čistě v HID módu.
brody_ce4you (39)|2.3.2008 15:19
No slo o to, ze BT a WIFI bezi na stejne frekvenci, takze se to rusilo. Kdyz sem pripojil klavesnici a wifi, tak wifi neslo. Mohlo byt pripojene jen jedno. Ale treba BT klavesnici a byt pripojeny pres BT telefon to zvaldalo vklidu. Mam jeste jeden problem. Kdyz nainstaluju tomtom, tak pri jeho spusteni mi zhasne podsviceni displeje. Kdyz ho vypnu, tak se zase displej rozsviti. Nevite, cim to muze byt?
xtonda (811)|2.3.2008 15:28
Tak tady BT a WiFi jede OK společně, někde jsem tuším četl, že je nezávislé, nezávislé antény a že je to navrženo tak, aby se to nerušilo.
Drolan_ce4you (57)|2.3.2008 17:54
Takže po dlouhodobém provozu mi značně vadí: Nejsou podsvětleny klávesy, tuhost displeje na dotyk po stranách
johnee_r (290)|4.3.2008 00:26
[QUOTE="brody"]No slo o to, ze BT a WIFI bezi na stejne frekvenci, takze se to rusilo. Kdyz sem pripojil klavesnici a wifi, tak wifi neslo. Mohlo byt pripojene jen jedno. Ale treba BT klavesnici a byt pripojeny pres BT telefon to zvaldalo vklidu. Mam jeste jeden problem. Kdyz nainstaluju tomtom, tak pri jeho spusteni mi zhasne podsviceni displeje. Kdyz ho vypnu, tak se zase displej rozsviti. Nevite, cim to muze byt?[/QUOTE]

Dělal mi to taky, pomohla instalace jiné verze (tuším, že 6.02). Horší je, že mi nějak nebere mapy :-(


btw. Nevíte někdo, co s tím samovolným zapínáním? Jak jsem tu už psal. Pokud je ipaq připojen přes usb k zaptutému PC a vypnu ho (třeba aby se jen nabíjel), za několik minut se sám od sebe zapne. Takže prostě neumí být vypnutý a zároveň připojený. Je to otázka nějakého nastavení nebo kde je problém? Díky
Petr Kolacek (4)|4.3.2008 11:09
Rád bych se zeptal, jestli 24 Pinový konektor na HP 214 obsahuje signály Rx a TX, tak jako o staršího 22 pinového na pozicicích 7 a 8. Pokud by někdo našel schema zapojení 24 pin. konektoru, budu velmi rád. Na podpoře HP.cz tyto údaje nesdělují (nebo neví). Dík
corwin_ce4you (11)|4.3.2008 12:01
smula, zadnej seriovej port. misto toho mas k dispozici USB. mozna by se dal pouzit usb2serial prevodnik, pokud nekdo vytvori drivery

24-Pin Docking Connector:
Pin Signal Names Function
1 ADP_IN 5 Vdc 2A – Adapter input - part number 395250 Output connector need to modified to mate with new I/O sync connector.
2 ADP_IN
3 ADP_IN
4 ADP_IN
5 VBUS_FS 2.0 USB Full Speed Host
6 D+HHS
7 D-HHS
8 GND System Ground
9 D+OTG 2.0 USB High Speed On-The-Go
10 D-OTG
11 VBUS_OTG
12 ID_OTG
13 GND System Ground
14 ID_READ Accessory Identification – Connect GPI to ID_READ and GPO to ID_POWER.
15 ID_POWER
16 AGND Audio Head Set Connection
17 HeadSetAudioLeftOut
18 HeadSetAudioRightOut
19 HeadSetMicIn
20 GND System Ground
21 Reserved1 Reserved for future use – No Connect
22 Reserved2
23 Reserved3
24 GND System Ground
Shell GND System Ground
Petr Kolacek (4)|4.3.2008 13:55
To: corwin. Díky moc. Jaký je zdroj tohoto schématu? Hledal jsem dlouho, ale toto jsem neobjevil. Většinou používám http://pinouts.ru/.
Pro mě je absence seriového portu zásadní nedostatek ve srovnání se staršími modely.
xtonda (811)|4.3.2008 14:19
Mě na tom nesedí, že 214 má mít USB Host, ale nemá mít USB OTG, ale ten popis pinů má OTG. Je to popis explicitně pro iPAQ 210/211/212/24? Jaký je jeho zdroj?
johnee_r (290)|4.3.2008 18:13
Přátelé majitelé,
zrovna jsem kontaktoval firmu sunnysoft, kamžto mne odkázal můj dodavatel ohledně dodání lokalizace, která v době nákupu nebyla k dispozici. Dostal jsem milou odpověď, že proti faktuře mi zašlou aktivační klíč interwrite 9.5. To potěši. Můžete mne následovat :-)
brody_ce4you (39)|4.3.2008 20:16
hmmm, lokilizace potesi:-) sice budu instalovat jen malou, ale i tak:-) Na mem stroji se objevil prvni problem. Zjevil se vadny subpixel, sviti porad modre :-( Obcas problikava do normalni barvy, ale v konecem dusledku zustane zase modry... Doufam, ze by to mohlo do par dnu zmizet, jako u kolegy, co uz to tu taky psal. Kdyz ne, tak asi bude muset jit na vraceni bez udani duvodu... skoda...
Andreee_ce4you (0)|4.3.2008 21:57
Zdravím, před pár dny dorazil i můj nový miláček v podobě iPAQu 214, takže zde je mých pár postřehů:

- Měl jsem obavy z málo citlivé dotykové vrstvy, naštěstí se nepotvrdily (pravda, můj stařešina Acer n30 má dotykový displej přece o něco citlivější, ale není to nic hrozného, po pár hodinách seznamování s 214 je to v pohodě).

- Displej je nádherný, první co jsem testoval bylo přehrávání filmů (TCPMP 0.72RC1 + AC3 plugin), moje oblíbené seriály (XVid 640x352, AC3 stereo zvuk) zvládá s naprostým přehledem, mám pocit, že procesor ani nejede na plný výkon, prostě paráda! Tady snad padá moje první připomínka/dotaz - nevíte někdo jak poštelovat rychlost procesoru? HP žádnou utilitku se zařízením nedodává, Pocket Hack Master ještě PXA310 nepodporuje a občas mám pocit, že autoregulace rychlosti procesoru samotným zařízením je lehce kontraproduktivní - při sledování filmů/seriálů se občas na zlomek vteřiny obraz cukne, pravděpodobně při přepínání na nižší/vyšší frekvenci procesoru...

- Při pročítání prvních recenzí jsem na to nikde nenarazil, ale v balení najdete kupón se 4 body do ipaqchoice.com obchodu, takže příjemné překvapení (SPB PocketPlus tam pořídíte za body 3, takže pro mně jasná volba ;-).

- UltraClear fólie od Branda dorazila dneska (po 10 dnech od objednávky), padla na displej jako ulitá, pokud máte zájem, objednávejte tady --> http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02352&dept_id=025&cat_id=0859. Včetně 3 USD za poštovné z Hong Kongu to vyšlo levněji než např. od Sunnysoftu, nehledě na to, že u nás ji ještě vůbec nemají...

- V balení je i jednoduché koženkové pouzdro, celkem se mi líbí, ale rozhlížím se po nějakém celokovovém (hliníkovém), pokud někdo máte tip, podělte se s námi...

Toť asi vše co mě zatím napadá, uvidíme na co ještě přijdu po pár týdnech určitě intenzivního používání...
xtonda (811)|4.3.2008 22:22
Jak už sme tu rozebírali, kovové pouzdro připravuje PDair:

http://www.pdair.com/catalog/index.php?cPath=10100000_200000_11000168

Ostatní producenti mají nabídku dost úzkou a iPAQ 214 nebude zrovna mainstreamové zařízení, takže v dohledné době bych nějakou konkurenční nabídku hardcase nečekal.

Kožená má zatím PDair, Piel Frama, připravuje Proporta
johnee_r (290)|4.3.2008 23:49
Zeptám se čistě na názor. Je lepší kožené pouzdro flip-type nebo book-type (odklápění nahoru nebo do strany)?
Díky
xtonda (811)|5.3.2008 11:16
Odklápění do strany mám akorát na kalkulačce, ale tak nějak mi přijde, že nahoru to nejméně překáží.
Drolan_ce4you (57)|5.3.2008 17:19
[QUOTE="brody"]hmmm, lokilizace potesi:-) sice budu instalovat jen malou, ale i tak:-) Na mem stroji se objevil prvni problem. Zjevil se vadny subpixel, sviti porad modre :-( Obcas problikava do normalni barvy, ale v konecem dusledku zustane zase modry... Doufam, ze by to mohlo do par dnu zmizet, jako u kolegy, co uz to tu taky psal. Kdyz ne, tak asi bude muset jit na vraceni bez udani duvodu... skoda...[/QUOTE]
Mě svítí červeně. Vrácení bez udání důvodu nevzali (Czechcomp), protože jsem otevřel přiložené CD -> porušený obal... hold celkem pech.
johnee_r (290)|5.3.2008 17:35
Tak to koukám, že jsem měl asi kliku. Reklamovat to asi nepůjde, když jeden bod není závada, co? :-(
brody_ce4you (39)|5.3.2008 21:16
[QUOTE="Drolan"][QUOTE="brody"]hmmm, lokilizace potesi:-) sice budu instalovat jen malou, ale i tak:-) Na mem stroji se objevil prvni problem. Zjevil se vadny subpixel, sviti porad modre :-( Obcas problikava do normalni barvy, ale v konecem dusledku zustane zase modry... Doufam, ze by to mohlo do par dnu zmizet, jako u kolegy, co uz to tu taky psal. Kdyz ne, tak asi bude muset jit na vraceni bez udani duvodu... skoda...[/QUOTE]
Mě svítí červeně. Vrácení bez udání důvodu nevzali (Czechcomp), protože jsem otevřel přiložené CD -> porušený obal... hold celkem pech.[/QUOTE]
Dneska mi to v mironetu prijali s tim, ze do ctrnacti dnu se mi ozvou, jestli mi vrati penize. Ze to prozkouma technik. Ale rekli mi, ze i kdyz to uznaji a penize mi vrati, tak si strhnou 10% z ceny... Tak uvidim, co se mi vrati... Ale ten technik se tam s tim moc nemazlil, tak doufam, ze kdyz mi to neuznaji a vrati ipaqa, tak ze tam to zachazeni ve zdravi prezije...
Drolan_ce4you (57)|5.3.2008 21:55
tohle je zpráva z Czechcompu na můj dotaz ohledně reklamace na vadné pixely:
09:39 (25. 02. 2008), Michal CC Nytra
Dobrý den,
pokud je to celý pixel, tak musí být 2. Pokud subpixel tak 7.
johnee_r (290)|5.3.2008 22:45
A 7 subpixelů je sakra hodně na tak malou plochu.
Rosie (63)|5.3.2008 22:58
Reklamace vadnych bodu se resi podle velikosti displeje, ale i podle rozliseni. Kdybys mel QVGA rozliseni, byl by to pouze jeden pixel nebo 2 subpixely.
Bohuzel ma VGA displej moc velky VGA rozliseni:)))
Spis me udivuje, ze zrovna HP nedalo garanci vadnych bodu - tohle bych cekal spis od Aceru nez od HP...
reditel_ce4you (206)|6.3.2008 22:31
Mam 2 dny ipaq 214 a chtel jsem se zeptat ostatnich vlastniku zarizeni, jestli maji take problemy s tim, ze je dotykova vrstva podstatne mene citliva... Mel jsem ipaq 4700 se super citlivym displejem a je to jako nebe a dudy :-(
xtonda (811)|6.3.2008 22:39
Slabší citlivost je standardní chování, časem se to zlepšuje.
reditel_ce4you (206)|6.3.2008 22:50
[QUOTE="xtonda"]Slabší citlivost je standardní chování, časem se to zlepšuje.[/QUOTE]

A jak dlouho ipaqa mas? Me to celkem otravuje zivot. Uprostrd displeje temer nereaguje :-(
xtonda (811)|6.3.2008 22:53
tři týdny, je to tužší, ale že by uprostřed téměř nereagoval bych zase neřekl.
reditel_ce4you (206)|6.3.2008 22:55
Me to pripada, jako kdyby na nem uz byla nejaka ochranna folie. Takhle matny a tuhy displej u predchozich ipaqu nebyval...
reditel_ce4you (206)|7.3.2008 08:47
Ma tady jeste nekdo podobnou zkusenost s tuhosti displeje na novem HP 214?

Predem diky za reakce :)
brody_ce4you (39)|7.3.2008 11:46
Slbasi citlivost na doteky je u tohoto typu normalni. Ale rekl bych, ze to neni nic hrozneho. Horsi je to po krajich displeje, kde se musi trochu vice pritlacit. Ale asi to bylo i folii, mel sem tam tu nejlevnejsi ze sunnysoftu na hx4700 a ta byla fakt hrozna. Tu opravdu nedoporucuju. Des a bida. Ale kdyz sem ji sundal, tak sla citlivost o 100% nahoru a myslim, ze byla celkem standardni. Je ale pravda, ze na hx4700 i na 2210 to bylo lehci...
reditel_ce4you (206)|7.3.2008 12:45
Díky za odpověď. Okraje mám také slabší a co prostředek displeje? Tam musím tlačit asi nejvíc. :?
brody_ce4you (39)|7.3.2008 14:30
Prostredek displeje je podle me normalni. Nejhorsi je potvrzovaci tlacitko v pravem hornim rohu a posuvniky...
reditel_ce4you (206)|7.3.2008 14:44
Tak u mne pro zmenu potvrzovaci tlacitko a posuvniky jsou relativne ok. To je tedy fakt zajimave. Mozna maji s displejema opravdu ve vyrobe problemy...
brody_ce4you (39)|7.3.2008 19:08
Tak nakonec mi to v mironetu uznali a vratili penize. Sice si strhli 9%, ale aspon neco :-) Tak sem si vyzved penize a hned sup k sousedum do alzace pro nove :-) Tam je zase citlivost displeje mi pride mnohem lepsi. Asi s tim opravdu maji problem...
reditel_ce4you (206)|8.3.2008 11:13
No, ja nevim jestli to tady uz nekdo resil, ale spozdeni ipaqa HP 214 bylo udajne zpusobeno problemy s displejem. Tak to je asi ten duvod a zrejme se to nepodarilo zcela odstranit...