Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 210 Enterprise

Drolan_ce4you (57)|20.2.2008 17:55
Na mysli mám tuhle verzi... chodila bez problémů :yes: http://www.sunnysoft.cz/down_file.php?submited=1&lokal_vyrobce=1&lokal_model=123&lokal_system=
Ale už je smazaná a PDA čeká v krabici na zítřejší reklamaci... čekal jsem měsíc když jsem ho objednával, teď budu čekat měsíc na vyřízení reklamace... ach jo :mad:
johnee_r (290)|20.2.2008 21:33
Jak je to s reklamací vadnejch bodů u PDA? Stívící pixel u monitoru by Ti asi nevzali (pokud je růžovej, tak bude vadnej jen nějakej subpixel.
Drolan_ce4you (57)|20.2.2008 21:54
Vzhledem k tomu, že ten pixel září akorát uprostřed displeje, tak je to celkem na obtíž. Tohle mě poslali z CZC [CODE]Dobrý den, dnes jsem si koupil PDA HP iPAQ 214. Přímo uprostřed displeje je mrvý pixel - působí celkem rušivě. Udává výrobce max. přípustný počet mrtvých pixelů, nebo to můžu reklamovat ? -> Dobrý den,
požadovanou informaci zjistím a zítra v odpoledních hodinách se Vám ozvu.
S pozdravem[/CODE] takže z toho moc chytrej nejsem (v CZC nebyly reklamace nikdy problém, tak snad to vezmou). Přinejhorším jim to vrátím bez udání důvodu - mám na to ze zákona prvních 14 dní právo (ať to dostane někdo jinej :evil: ) no a koupím si někde jinde nový :yes:

Ještě jsem jednou vyzkoušel plnou lokalizaci ze 114 a funguje to bez problémů :D
johnee_r (290)|20.2.2008 22:24
Pozor na vracení bez udání důvodu. To jim nesmíš říct, že je s tím nějakej problém. Jednou táta reklamoval varnou konvici, která vypínala při 70 stupních a musel jí tam dát jako reklamaci, protože jim řek, že není v pořádku. Kdyby mlčel a vrátil jí bez udání důvodu, tak nebyl problém :))
Drolan_ce4you (57)|20.2.2008 23:02
[QUOTE="nucleolus"]Pozor na vracení bez udání důvodu. To jim nesmíš říct, že je s tím nějakej problém. Jednou táta reklamoval varnou konvici, která vypínala při 70 stupních a musel jí tam dát jako reklamaci, protože jim řek, že není v pořádku. Kdyby mlčel a vrátil jí bez udání důvodu, tak nebyl problém :))[/QUOTE]
No já s tím nejdřív půjdu na reklamaci - > když to nevezmou tak to znamená, že je PDA v pořádku, to to můžu jít bez obav vrátit bez udání důvodu ne ?? :D
johnee_r (290)|20.2.2008 23:13
To zní logicky. Otázka je, jestli by nebylo lepší to rovnou vrátit bez udání důvodu a koupit jinde než měsíc čekat.
xtonda (811)|20.2.2008 23:24
Tak sem zkusil benchmark v CorePlayer 1.1.3, video byl TVrip seriálu ve VGA rozlišení, průměrný datový tok 1,2 Mbit/s, DivX 5. Při nastavení volby video output na "Raw Framebuffer" se skóre dostalo na 154%, což působí dost slušně. Nicméně je to průměr a je to sitcom, takže to neznamená, že u dynamických scén se to nemůže zadrhnout. je tam ale spousta nastavovátek, možná by se dalo vymáčknout více.

Uvidíme taky co předvede nová verze.
zivan (615)|21.2.2008 00:41
[QUOTE="nucleolus"]Pozor na vracení bez udání důvodu. To jim nesmíš říct, že je s tím nějakej problém. Jednou táta reklamoval varnou konvici, která vypínala při 70 stupních a musel jí tam dát jako reklamaci, protože jim řek, že není v pořádku. Kdyby mlčel a vrátil jí bez udání důvodu, tak nebyl problém :))[/QUOTE]

V CZC jsem podobne vracel mys. Sama behala do praveho horniho rohu. Obchodnik tvrdil, ze by to melo jit na reklamaci. Tak jsem mu rekl, ze v tom pripade se na to priste vykaslu a vratim ji bez upozorneni. Uznal, ze je to horsi a v pohode ji vzal zpet :-)

Jinak podle zakona jde pri vyskytu chyby v prvnim pulroce odstoupit od smlouvy z duvodu rozporu s kupni smlouvou. Chyba v prvnim pulroce se bere stejne jako by existovala uz pri koupi. to by slo pouzit, pokud by nekdo trval na reklamaci :-)

Sem tohle ale nepatri, tak na dalsi dotazy vytvorit nove vlakno ve spravne sekci.
xtonda (811)|21.2.2008 09:45
V prvním půlroce sice můžete odstoupit, ale prodejce stejně má těch třicet dní na posouzení/vyřízení reklamace.
xtonda (811)|21.2.2008 10:20
johnee_r (290)|21.2.2008 11:03
Jo, klávesnice, o té taky přemýšlím. I když zatím jsem jí nepotřeboval.

Chci se ještě zeptat na fólii, Existuje v dnešní době nějaká lepší varianta než je Brando na HX4700? Třeba na nějaké jiné PDA, které má větší display (jestli takové je). 214kové fólie zatím nějak nejsou:-( Jde mi o to, jestli mám kupovat to na 4700ku, když je o dost menší a pak stejně koupím cleartouch.
Díky
xtonda (811)|21.2.2008 11:14
Ještě Toshiby e800, e830 tuším, ale skladem v ČR jsem našel jen ty na hx4700, to co mají v Sunnysoftu a pak něco na gsmobil.cz. Tipuju, že Boxwave to bude trvat v řádu měsíců, a tak dlouho bez ochrany jsem být nechtěl. V sunnysoftu mají taky nějakou za stovku, lepší než Brando nebude, lepší je to v tom smyslu, že to jako dočasné řešení má lepší cenu
johnee_r (290)|21.2.2008 11:29
Jo, tak tu za stovku jsem si koupil na 5550ku a měl jsem jí tam asi den. Pak šla dolů a od té doby jsem bez ochrany Je naprosto měkká a nedá se na ní vůbec psát). Protože ale PDA bylo z druhé ruky, byl jsem ušetřen syndromu prvního šrámu. 214ka bude nová, takže to riskovat nebudu. Jinými slovy koupím tu na hx4700, nalepím jí doprava nahoru (abych měl ošetřený scrollbar a křížek v rohu, kde je to nejodrbanější a budu se těšit na boxwave. A ten prach vlevo a dole pak holt budu muset nějak dostat pryč, ale to snad půjde.
Díky .-)
xtonda (811)|21.2.2008 11:35
křížek vpravo vůbec nemusíš používat, je na to namapováno jedno HW tlačítko.
Star_Mann_ce4you (5)|21.2.2008 12:09
Zdravím,
jen jsem se chtěl zeptat, jaký podporuje karty? Normální SD nebo mikroSD? a jak je to s podporou SDHC?
Díky
Drolan_ce4you (57)|21.2.2008 12:36
zdravím,
vadný pixel úspěšně zmizel, ale nalezl jsem další problém:
na displej se musí u krajů (tak 1cm) opravdu HODNĚ přitlačit aby nastala nějaká odezva. Zbytek displeje reaguje normálně (asi jako u c550)
xtonda (811)|21.2.2008 12:56
Myslím, že už to tu zaznělo, SDHC standardní velikosti a CF.
krabicka3 (361)|21.2.2008 14:18
[QUOTE="Drolan"]zdravím,
vadný pixel úspěšně zmizel, ale nalezl jsem další problém:
na displej se musí u krajů (tak 1cm) opravdu HODNĚ přitlačit aby nastala nějaká odezva. Zbytek displeje reaguje normálně (asi jako u c550)[/QUOTE]

To si myslim, ze je spis chyba nez vlastnost pristroje. Nicmene v recenzi na Brighthandu psali, ze je potreba vic pritlacit.
http://www.brighthand.com/printArticle.asp?newsid=13810
(Pros and Cons uplne dole)
johnee_r (290)|21.2.2008 14:42
No, vzhledem k recenzím, kde všude píšou, že display je tuhý bych řekl, že to bude spíš vlastnost. Fólie bude asi nutnost. :-)
xtonda (811)|21.2.2008 14:51
Jo, na Brighthandu v diskusích to hodně rozebírali, někdo na to dost nadával a dokonce přístroj vrátil, někdo zase že není problém si na to zvyknout a dokonce že po nějakém čase se to vyběhá a zlepší, že to jde snáz, těžko říct do jaké míry to je fakt a do jaké tím, že si zvykli. Já to pozoruju taky, ale nepřijde mi to nijak zásadní a věřím že si zvyknu, i při přechodu z Clié na loox 410 jsem měl divný pocit, protože to prostě bylo jiné (Clié mělo displej možná ještě citlivější, méně se propadal, byl hladší, kluzčí a přišel mi i méně náchylný na škrábance).

Každopádně je to vlastnost a jiné kusy na tom budou podobně.

Jinak osobně jsem spokojen, proti looxu 410/420, který jsem měl doteď a který je jeden z nejmenších PPC s normálním displejem je to celkem macek, displej je úžasný, když jsem po pár hodinách používání se v looxu potřeboval na něco podívat, tak jsem si řekl jak sem se na to QVGA skoro tři roky mohl dívat, rastr viditelný na první pohled, prostě hrůza. :-)
xtonda (811)|21.2.2008 15:15
dxt.cz a barbone.cz hlásí iPAQ 214 skladem.
johnee_r (290)|21.2.2008 15:30
Pak ovšem zůstává otázkou, proč na dxt, kde mám objednáno stále nemám v objednávce blokovaný jeden kus.
A ještě zajímavější je, že SDHC, kterou jsem si k tomu objednal (a už byla blokovaná) zase blokovaná není a dodačka je do týdne. :o

Doufám, že mi brzy přijde výzva.
oltcit (1098)|21.2.2008 16:20
to xtonda: nuz kazdy kto presiel z QVGA na VGA sa cudoval,ako doteraz mohol zit bez toho :D ,to len na okraj,mna by zaujimalo,ako to je s tym USB hostom(spominal si,ze by mal fungovat) Mozes to nejako odskusat,prosim.Pre mna to je zasadna,klucova otazka.Diky.
xtonda (811)|21.2.2008 16:25
V diskusích na Brighthand recenzent píše, že mu Produktový Manažer z HP explicitně a opakovaně tvrdil, že USB Host tam je. Kabel ale není v balení a zatím není nabízen ani k dokoupení.

USB hoste sem viděl i jako CF kartu za cca 150 USD.
johnee_r (290)|21.2.2008 17:08
Tak zítra to budeš všechno k odběru. PDA i karta. Takže už se těším :-)
oltcit (1098)|21.2.2008 17:14
Dik,to som cital,ale skor by zaujimali prakticke skusenosti,lebo manazer moze toho natliachat hodne :D Asi len musime pockat na niekoho,kto to rozobere a vyrobi nieco,co by to mohlo spojazdnit.Zial je to novinka a chvilku to potrva. Nespominali v tej recenzii,ze ta funkcia hostu ma mat nejaku obmedzenu funkcnost? Nieco sa mi mari v tom zmysle,hmm...
xtonda (811)|21.2.2008 17:37
nic podrobnějšího, vzhledem k tomu, že není zatím ani kolébka, prostě musíme čekat, pro mě osobně to není nijak zásadní, spíš nice to have.
Drolan_ce4you (57)|21.2.2008 17:40
Tak tuhost displeje nebyla vlastnost, ale chyba (fakt se muselo tlačit hodně)... tak teďkon budu zase čekat měsíc, než mi PDA přijde ze servisu.
... bacha na vadný pixely - do 4 vadných pixelů nejde uznat reklamace :no:
johnee_r (290)|21.2.2008 20:03
V tom případě vyvstává otázka, jak to řešit, pokud na svém pda najdu vadný bod. Protože si zboží vyzvednu osobně na prodejně, odpadá možnost vrácení bez udání důvodu. Nebo ne? Taky se to nedá považovat za chybu existující při prodeji, protože to chyba zřejmě není (když nejde reklamovat). Takže jak na to? :)
No, budu doufat, že vše bude ok.
xtonda (811)|21.2.2008 20:05
Pokud jde o příslušenství, tak nejvíc mě asi trápí pouzdro, ze kterého by se PDA nemuselo vyndavat, váhám mezi hardcase nebo nějakým koženým, u koženého mi vyhovuje, že se odklápí nahoru a jde úplně přetočit, prostě pohodlnější na manipulaci, hliník zase přeci jen poskytuje lepší ochranu

A pak solidní fólie přímo na 214, aby rozměry přesně sedly.

Takže nějaké tipy:

PDair má kožené pouzdro a nějaké fólie, ale to pouzdro na mě z těch fotek působí celkem nic moc, za tu cenu taky nelze čekat zázraky. Hliníkové hardcase je Coming soon.

http://www.pdair.com/catalog/index.php?cPath=10100000_200000_11000168

Velmi pěkná kožená pouzdra má Piel Frama, ale z krávy přijde na cca 1700 Kč, s krokodýlí nebo pštrosí kůží cca 2400 Kč.

http://www.pielframa.com/cases_ipaq_200_series.htm
xtonda (811)|21.2.2008 20:10
No na fintu prodejců, že při osobním převzetí nejde o smlouvu na dálku, ale její uzavření probíhá na prodejně bych odpověděl stejně, prohlédnout a pokud se ti to nebude zdát, tak tu smlouvu prostě neuzavřít. To že se určitý počet vadných pixelů považuje za OK mě stejně točí, zboží prostě není bez vady a basta.

Ale v poslední době bych řekl, že se technologie dost zlepšily, osobně si nevybavuju, že bych kdy na něčem viděl vadný pixel.
Petr Nowak (79)|21.2.2008 20:38
A co pouzdra Krusel se systemem Multidapt ?
http://www.krusell.se/subCategories.php?grupp=6
xtonda (811)|21.2.2008 20:53
Krusell sem měl na Clié i na Loox 410, ale na iPAQ 214 tam u nich nic nevidim, jestli jsem raněn slepotou, odkaz na model pro iPAQ 214 uvítám, je to výrobce, který poskytuje přijatelnou kvalitu za přijatelnou cenu.

Projel sem weby spousty tradičních výrobců a jinde jsem nic specifického pro iPAQ 214 nenašel.
johnee_r (290)|21.2.2008 22:26
xtonda: myslíš, že u hardcase se nedají dvířka přetočit úplně dozadu? To by bylo docela blbý, ne? Kamarád měl hardcase na palma a šlo to. Kůže je do ruky asi příjemnější, ale černej hliník vypadá líp a navíc plastový PDA uričtě líp ochrání.
xtonda (811)|21.2.2008 23:05
Sestra má PDair pouzdro na Palm Z22 a nejde to dokola, se mrkni jak jsou udělaný panty třeba na pouzdru pro 114 a představ si jak by musely být aby to šlo dokola.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Hliník sám od sebe černej neni, bych se bál že se poškrábe, a při tý ceně ta povrchová úprava nebude kdoví co. Teda poškrábe se i ta povrchová úprava na stříbrném, ale nebije to tolik do očí.
johnee_r (290)|22.2.2008 09:54
No, jestli to nejde dokola, tak je to pádný důvod to nekupovat. Víte o nějaké značce, která dokola jde? Jinak bych asi koupil kožené, i když to zase není tak pěkný a zabírá to dost místa. Nakonec mi stejně vždycky vadí, že pěknej design samotnýho PDA schovám do futrálu :-)
xtonda (811)|22.2.2008 10:59
Kovová pouzdra dělá ještě Innopocket, ale má daleko omezenější sortiment. Obávám se, že na 214 se hned tak nedočkáme. Co sem kdy hledal kovová pouzdra ať už s osobního zájmu nebo na základě dotazu zde na fóru, tak pokud jsem našel jinou "značku" (třeba Brando) nebo noname, tak to vypadalo úplně stejně jako PDair, čili bude jeden OEM výrobce dodávající pouzdra relativně na většinu věcí.
johnee_r (290)|22.2.2008 12:33
No, to jsem trochu tušil.
Pouzdra z Boxwave vypadaj stejně jako z pdair.
Jak se proboha dá držet PDA, když má vyklopený dvířka jen o 180 st.?
Takže asi skončím na kůži :-( Tam bude výběr snad větší. Ani ty z PDAiru mi nepřijdou špatná, ale v ruce jsem to neměl. Jinde asi zatím moc šancí není.
brody_ce4you (39)|22.2.2008 13:24
Ahoj. Vy ste nikdo nemel kovove pouzdro s oteviranim do strany? No, pri przeni to trochu omezuje, ale nic strasneho to neni. Jinak ja jsem mel na hx4700 pouzdro s oteviranim do strany a i od innopocket kovove, co se dalo preklopit dozadu stejne, jak kozene, ale taky to nebylo nic moc. Nakonec sem skoncil u krussela. Jak je to pda velke a preklopi se kryt dozadu, tak se to pak spatne drzi. Kuze je poddajnejsi, tak se trochu zmackne a nereze do prstu. Navic, kdyz pda spadne k kovovem pouzdre, tak i kdyz je tam neopren, tak ten naraz je mnohem tvrdsi, nez kdyz spadne v kuzi. Kuze se pekne zmackne vic ztlumi naraz. Ja uz sem teda vzdy jen pro kuzi...
johnee_r (290)|22.2.2008 14:08
Spíš si říkám, že z kovu se to bude líp vyndavat do kolíbky. Ale neměl jsem zatím ani jedno (teď mám to, co bylo u 5550ky a tam se PDA vyndavá celé). Jak jsem tu už napsal, vizuálně se mi stejně líbí holé PDA, ale tak nakonec možná koupím kůži. Je lepší "pant" na kratší nebo na delší straně?
xtonda (811)|22.2.2008 15:31
Já sem měl zatím dvakrát Krusell, každopádně standardně dodávaný slipcase sem dřív nepoužíval a je to dost otravné. Navíc sem levák, takže hardcase by se mi otvíralo do ruky, což taky asi není ideální, na druhou stranu v landscape modu, tj. tlačítka do pravé ruky bych měl předek odklopený nahoru, což mi přijde lepší. A i kdyby se otevíralo o 360 stupňů, tak u tohohle zařízení už by to celé bylo moc velké do ruky. Každopádně vyklápění nahoru by bylo nejlepší, ale nic takového není a pochybuji, že bude, tedy myslím hardcase.

Výběr zatím není nic moc, ale otálet se mi taky moc nechce, pořád to z pouzdra vyndavat je otravné a riskantní.

Pokud jde o vyndavání do kolíbky, tak bych rozdíl neviděl, prostě se to vysune nahoru.

Hliník rohozdně ochrání lépe proti promáčknutí displeje v přeplněném zavazadle nebo při nešetrné manipulaci se zavazadlem nebo v kapse, skoro bych tipoval že to je častější příčina úmrtí než pád. A některá kožená pouzdra mají holé rohy a i při pádu si myslím je lepší hardcase, náraz zachytí pouzdro a díky tomu, že se nedeformuje ho rozptýlí na větší plochu na PDA
brody_ce4you (39)|22.2.2008 17:32
Kazde ma urcite sva pro a proti. Treba na Looxovi N560 ma kamos hlinik s oteviranim do strany a tam to zas tak navadi. To od innopocket se preklapelo pres vrsek az na druhou stranu pda a jak bylo hx4700 velke, tak se to pak drzelo opravdu spatne. Navic je nevyhoda, ze pri otevrenem krytu v pda nic nejisti. Prvni tyden diky neoprenu drzi dobre, ale pak se otlaci a pda jde z pouzdra velmi lehce. Jednou kdyz jsem sklonil ruku s pda, tak mi primo vypadlo, nastesti na koberec, takze se nic nestalo, ale pri geocachingu to do blata uz by to asi nastvalo. V kuzi je jistene a je to prijemnejsi do ruky... Jinak co se tyce ochrany displeje, tak kozene pouzdro je taky docela vyztuzene, takze toho bych se nebal, ze se to promackne. Ja sem mel u tech kovovych pouzder taky problem s tim, ze jak je tam drzacek na pam. kartu, tak je trochu vystouply a u toho brando pouzdra kdyz se prohnulo, tak to dolehalo na displej a bylo to tam otlacene. Ale to se muze lisit kus od kusu, takze by to asi chtelo vyzkouset. Pro me jednoznacne vitezi kuze :-) Tim ale rozhodne nezavrhuju kovova pouzdra a jejich vyhody...
brody_ce4you (39)|23.2.2008 22:01
Zkouseli jste nekdo nejakou hru ve VGA a pri pohybu tapat na displej, jestli se to seka? Treba pocket sand, nebo arkanoid a pritom drzet stylus na displeji. Treba na hx4700 slo vse plynule, ale na etenu x500+ kdyz jsem se dotkl displeje, tak se to zacalo strasne sekat...
xtonda (811)|24.2.2008 21:38
U pouzder co sem viděl sou zpředu takové packy a ty stačí přimáčknout a zas to drží pevně.

Trochu sem si pohrál s hliníkovým pouzdrem od PDair na Palm Z22 a otvírání na na pravou stranu při držení v pravé ruce prostě vadí, takže vzhledem k tomu, že většina PDair pouzder je takto dělaná, tovidím na něco jiného. Taky v poslední době nechávají díru okolo tlačítek, což mě moc neláká.

Pokud jde o odolnost kožených pouzder, tak kamarád rozmačkal displej u Looxe 420 v pouzdře Krusell právě nešťastným uložením do zavazadla.
johnee_r (290)|25.2.2008 01:00
Zdravím, tak už ho mám doma a hned jsem narazil na problém.
Nainstaloval jsem nějaké aplikace, vč. TomToma a spustil jsem ho. A dostal jsem hlášku:
The Bluetooth Radio Failed to turn ON due to insufficien driver memory available. You must perform a normal reset before you can turn ON the Bluetooth Radio.

Soft reset nepomáhá a tvrdej se mi dělat nechce, protože jsem tam už nainstaloval kde co a nechce se mi to dělat znova. Na Today screenu (ipaq wireless) je tlačítko bluetooth jakoby aktivní (bez červeného křížku), ale kontrolka nebliká a BT je prostě vypnutej (všude jinde to ukazuje, že je vypnutej).
Napadá Vás nějaké řešení?

Jinak, až budu mít chvilku, napíšu sem nějaké poznatky s novou cihlou :-)

Díky
xtonda (811)|25.2.2008 10:00
Sám sem na tenhle problém nenarazil, ale na Brighthandu ze o tom někdo zmiňoval.

zkus to zapnout přes ten druhý Wireless today plugin, mě ten od HP blbnul.

Taky zkus zkontrolovat co je ve složce \Windows\Startup, já sem všechno vyházel, nechal jsem jen BTTrayCE, ten tam musí být, jinak se to tváří jako by v PDA bluetooth vůbec nebylo.
johnee_r (290)|25.2.2008 10:54
Hmm, tudy cesta asi nevede.Pokaždé, když PDA zapnu (nejen restart), tak se pokusí zapnout BT a zahlásí zmíněnou chybu. Pokud vyhodím ze startupu zmíněný link, tak nemám podle očekávání aní chybu, ale ani BT. Ani přes druhý plugin se to spustit nedá (opět stejná chyba). Fakt se mi nechce dělat hard reset, ale asi to spíš vyřeším tak, že nainstaluju, co se dá, vyzkouším, které aplikace chci a které ne a pak to resetnu a nainstaluju už jen to, co mě skutečně zajímá, abych to nezasekal zbytečnostmi. Pevně doufám, že to pomůže, protože předtím BT už fungoval, takže HW problém to nebude.

Nicméně za jakoukoli pomoc budu vděčen.
Díky
xtonda (811)|25.2.2008 11:28
BTTrayCE tam musí zůstat, ale vyházel jsem všechno ostatní a začal se mi lépe chovat ipaq wireless today plugin.

Taky mě napdá, jestli to není tomtomem, ten má tuším nějaký vlastní ovladač na BT.
johnee_r (290)|25.2.2008 12:11
TomToma jsem uz zkusil odinstalovat, ale nepomohlo to. Hlavne me momentalne stve, ze se pokousi ten bt spustit pri kazdem spusteni pda a musim odkliknout tu chybu. Neda se nekde nastavit, jestli ma byt bt pri zapnuti on nebo off? Vecer to vidim na HR, coz doufam pomuze. Pak tam hned dam tomtoma, jestli to nesestreli ten a uvidim. Co jsem nasel na netu, tak HR obvykle pomohl.

A taky jsem slibil, ze napisu nejake poznatky pro budouci majitele. Tak tedy:

PDA je pomerne rozmerne, ale protoze jsem byl zvykly na 5550, tak mi to az takovy rozdil neprijde. Pocitove je v ruce velmi lehke. Drzi se dobre. To se bohuzel neda rici o stylusu, ktery je jak paratko. Byl jsem zvykly na ten z 5550ky, ktery byl tak o polovinu delsi a 2x tak tlusty. Nicmene zas takova tragedie to neni, pracovat se s tim da. Display je mozna trochu tvrdsi a je potreba vic pritlacit, ale neni to nic dramatickeho. Mam na nem folii od Branda a reaguje velmi dobre. Navic reaguje dobre na dotyky prstem (coz ma ale za nasledek neprijemne otisky).
V beznych aplikacich (zatim zejmena PIM apod.) jsem nezaznamenal, ze by se PDA chovalo nejak svizneji nez o polovinu pomalejsi 5550ka. Zrejme to bude citit v narocnejsich aplikacich. Naopak prepinani klavesnice a letter recognizeru apod je dost pomale.
Display je nadherny a ve srovnani s qvga to je skutecne rozdil. Konecne se na tom daji poradne prohlizet fotky. Jen je skoda, ze system nepodporuje 18bit barvy. Tlacitka reaguji prijemne a zejmena zapinaci tlacitko je dobre vyresene, ze je skutecne tezke ho zmacknout omylem.
Co moc dobre neni, je leskly cerny povrch, ktery je neustala uchmatany. Pouzdro to snad vyresi. Jinak dodavane pouzdro se mi velmi libi, dobre padne a vypada hezky. Mam rad, kdyz se pda pouziva bez pouzdra, nicmena taky si nejake koupim, kvuli lepsi ochrane. WiFi se zda byt pomerne silne a chyta i slabsi vzdalene site. BT mi momentalne nefunguje, ale doufam, ze ho opet rozchodim (chvili uz fungoval).
Ze zacatku jsem mel problem se synchronizaci. PDA se s PC spojilo jen po restartu PC. Po odpojeni a znovupripojeni uz ne. Nakonec to vyresilo vypnuti advanced network functionality v nastaveni (nicmene ze zacatku tohle vypnout vubec neslo a hlasilo to chybu, pak se to umoudrilo a od te dob ok).
Mile mne prekvapila hlasitost reproduktorku. Ten je zezadu, coz muze byt nevyhoda, ale hraje pekne. Sluchatka jsem zatim nezkousel.
Potvrzuji podporu SDHC. Mam v nem 8GB Transcend class 6 a funguje bezvadne. Jak uz ale byva zvykem, kopirovat neco na kartu pres PDA je nadlouho a je lepsi ji strcit do ctecky.
CF jsem zatim nezkousel, ale chystam se na to.
Co mi prijde trochu zvlastni, ale neni to zadna tragedie je, ze se pda zapne pri jakekoli manipulaci s kartou nebo sync kabelem. Kdyz do vypnuteho pda vlozim kartu, tak se zapne. A stejne tak, kdy ji z vypnuteho pda vyndam. Nevim, jestli se to da nekde nastavit, prijde mi to zbytecne. To same nastane, kdy od vypnuteho pda odpojim kabel.

Tak to jen tak, co mne narychlo napadlo. Snad to nekomu pomuze. Celkove se mi tohle PDA velmi libi, zejmena display je oproti mensim qvga posun o znacny kus vpred.
Kriak24 (21)|25.2.2008 17:54
Aku verziu TT si instaloval?
Mne presne tento isty problem s BT - ta ista hlaska - (sice na inom PDA ale s WM6) robil TT 6.03 (8351). Dal som TT6.02 a odvtedy v pohode.