Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 210 Enterprise

htcjirka (1875)|16.2.2008 11:54
Jinak SDHC podporu neni problem dnes uz doinstalovat do jakehokoliv zarizeni s WM
xtonda (811)|18.2.2008 10:17
Tak v AT Computers už zase mají dostupnost "? 2 týdny", doufám, že sem to s objednávkou v Pátek stihnul nebo že to nebyla jen nějaká chyba a že ho dneska fakt budu mít.

Co sem koukal jinde, tak všude mají nejdřív příští týden.

Cena v Sunnysoftu mě pobavila, chtějí za něj ještě o 500 bez DPH víc, než je cena na webu HP.
Petr Nowak (79)|18.2.2008 10:48
No to znamena ze se asi vyprodaly. Min tyden byly normalne skladem a jeste o vikendu tam bylo <5. Podivej se do svych objednavek, tam mas uvedene datum dodani a pokud ho mas, tak tam bude dnesni datum.
Vzhledem k absenci tohoto typu zarizeni na trhu a taky vzhledem k veeelmi mile cene (v ATC, nevim jak jinde), se vubec nedivim.
johnee_r (290)|18.2.2008 10:51
Zdravím,
nevíte, kde koupit nějakou, třeba i špatnou fólii na display 214ky? Čekám, až boxwave dá do nabídky verzi pro tohle PDA, ale do té doby bych na displayi rád něco měl. A nechce se mi objednávat verzi pro hx4700, protože nemusí rozměrově úplně přesně sedět.
Díky
xtonda (811)|18.2.2008 11:06
V AT Computers se objevily během Pátku dopoledne, ráno ještě bylo "? 4 dny", v posledních dnech kontroluju dostupnost v několika českých velkoobchodech několikrát denně :-).

Objednával jsem v 11:51 u jednoho jejich přeprodejce, který měl lepší cenu a mám to poblíž kvůli vyzvednutí, http://www.nasklade.cz/, pak sem si s nimi i psal a tvrdili, že v Pondělí to bude, tak to snad dopadne, ono to občas někde s aktuálností informací o skladové dostupnosti bývá všelijaké.

Na tom eShopu v moje objednávky je stav "Vyřizuje se", stejně jako u klávesnice, která má být nejdřív příští týden.

Koupil jsem si dopředu v Sunnysoftu (měli skladem) Brando pro hx4700 (mají i obyč za 100), než se objeví fólie přímo pro iPAQ 214 asi ještě chvíli potrtvá.
xtonda (811)|18.2.2008 11:29
Právě jsem dočetl čerstvou recenzi na Brighthandu a podle ní to vypadá, že USB Host je přítomen, patrně si ale budeme muset počkat minimálně na kablík, možná i na nějaký SW update.
johnee_r (290)|18.2.2008 12:11
Můžu se zeptat, tu Brando fólii radši leskou nebo antireflex? Časem chci koupit ClearView antireflex, ale teď aspoň něco dočasného. Doposud jsem používal PDA bez fólie, takže mi antireflex asi příliš chybět nebude, někde jsem četl, že ten od Branda dost kazí barvy. Stačí ta lesklá?
Díky
xtonda (811)|18.2.2008 12:24
Koupil sem lesklou, protože v prodejně v Praze v pasáži Jiřího Grossmanna, kde to mám nejvíc po ruce, matnou neměli, navíc se tu často píše, že matná Brando je ještě o dost matnější než matná Boxwave a to by na jemný VGA displej asi nebylo to pravé, uvidím jaká bude a případně jí před obdobím zvýšeného slunečního svitu vyměním za Boxwave antiglare, snad do té doby bude.
johnee_r (290)|18.2.2008 13:37
xtonda: díky, asi taky zkusím zatím lesklou.

Nevíte, kde koupit kolíbku? Všude, kde je v nabídce je jako nedostupná nebo, že se nevyrábí nebo kdoví co. A cena přímo na HP je skoro 2x vyšší než u běžných prodejců (nemluvě o tom, že ani tam jí nemusí být schopni dodat).
Díky
xtonda (811)|18.2.2008 14:05
Podle té recenze, co jsem linkoval, je kolébka ještě ve vývoji, tj. ještě není dostupná.

Fakt to vypadá, že HP s tímhle modelem mělo těžké problémy.
johnee_r (290)|18.2.2008 14:13
No, snad je nebude mít i nadále. Už mám objednáno :-))

edit: Jo, a ještě mi není jasná jedna věc. Jaký kabely k tomu vlastně dostanu? Z těch recenzí jsem to nějak nepochopil. Resp. pochopil jsem to, že dostanu synchronizační kabel s tím 24pin konektorem a pak ještě nabíjecí kabel do sítě s tímtéž. Takže jestli to správně chápu, tak nemůžu zároveň nabíjet ze sítě a syncovat. Můžu ale nabíjet z USB. A nebo musím do toho velkýho konektoru připojit šťávu a přes mini-usb to připojit k PC. To by asi mělo jít, ne?
Nebo se pletu? :-))
Díky
xtonda (811)|18.2.2008 15:03
Podle www.hp.cz

Co je obsaženo v krabici:

Vyměnitelná nabíjecí lithioiontová baterie 2 200 mAh, napájecí adaptér s kabelem 1,83 m, 1 kabel pro synchronizaci a nabíjení s konektorem smart, pero, ochranné pouzdro, disk CD HP iPAQ Companion a sada dokumentace.

Podle anglického QuickSpecs: iPAQ 200 Series Enterprise Handheld, sync/charge cable, multi-prong AC charger with appropriate plug
adapter for shipping countries, battery, stylus, slip case, documentation kit, and HP iPAQ Companion CD.

Ty jejich marketingové názvy jsou teda fakt matoucí.

A tady jeden obrázek vypůjčený z brighthandu:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

na něm je to asi nejjasnější, tj. USB A - USB mini konektor (kéž by to bylo standardní mini B) kabel pro synchro a nabíjení z USB, nabíječka s kulatým dvoupólovým konektorem a redukce z tohoto konektoru na 24-pin na PDA.
johnee_r (290)|18.2.2008 15:23
Díky,
takže předpokládám, že systém bude stejnej, jako u mýho ipaqu 5550, kde mám kolíbku, kam vede drát ze zdi, kterej se dá odpojit a přes redukci připojit přímo do PDA. Takže takhle bez kolíbky to bude zřejmě buď na dva kabely (napájení, sync) nebo na jeden (pouze sync a napájení z usb, které je ale asi pomalejší). Už aby byla kolíbka :-))

Jen by mě zajímalo, jestli ten slip-case má díru v místě sluchátkovýho jacku. Stejně koupím nějakej kovovej s okýnkem na display (asi na pdair.com, pokud bude vypadat stejně, jako ten na 114ku), ale zatím není v prodeji.

Díky.
xtonda (811)|18.2.2008 15:37
Konektor na sluchátka je zespoda, takže je to jen otázka způsobu zasunutí do toho slipcase. :-)

Začínám být nervózní, už je skoro večer, ten kšeft zavírá za dvě a půl hodiny a výzva k odběru nikde.
johnee_r (290)|18.2.2008 15:40
Tak držím palce a těším se na první dojmy.
Já mám objednáno v dxt a měl by prý být v druhé polovině týdne, tak si počkám :-) a budu se těšit. Tohle mi řekli při telefonickém potvrzení objednávky, takže doufám, že to tak skutečně je :-)
Drolan_ce4you (57)|19.2.2008 10:14
Nevíte někdo jak je to s lokalizací ? Na fóru czcechcompu si někdo říkal, že u PDA není přibalená lokalizace...
johnee_r (290)|19.2.2008 10:19
Jo, tak to nevím, ale nejsem si jist, jestli není náhodou už nainstalovaná (jako přímo lokalizovaný systém). Ale to bych si vymýšlel. Každopádně myslím, že lokalizace u toho nějakým způsobem bude.
xtonda (811)|19.2.2008 10:32
Tak mě vypekli, včera výzva o odběru nepřišla, poslal sem mail a čekám na vysvětlení.

Loni mi sice zástupce HP psal, že systém bude zcela lokalizovaný, jako tuším třeba Asusy s WM5 a nahoru, nicméně to, že v tomhle dokumentu http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/12781_div/12781_div.HTML mají specifické part number pro země s významnými jazyky jako Německo/Rakousko/Švýcarsko nebo Španělsko nebo Francie, zatímco Česko je ve skupině se spoustou menších zemí, mi dává naději, že PDA bude v angličtině a lokalizace bude řešena externě, nemám zájem o překlad systému, jen zadávání českých znaků, tj. lokalizovanou klávesnici a ideálně i Letter Recognizer, tak jako je to v malé lokalizaci Sunnysoft InterWrite.
cech_ce4you (47)|19.2.2008 10:54
Před časem jsem narazil na informaci, že Ipaqy se zpozdily a budou se navážet do Česka až 22.2. MOc to nesleduju, ale zajímala mě 614 a při hrabání se na netu někde tahle informace byla.:O
johnee_r (290)|19.2.2008 11:20
No, osobně bych taky upřednostnil externí lokalizaci. Na svém dosavadním ipaqu 5550 jsem systém nakonec taky nechal v angličtině. Ta lokalizace byla dost hrozná. Naproti tomu české znaky se hodí. Tak uvidíme.

22.2? No, to by bylo pozítří. To bych ještě udejchal :-))) Ba ne, čekám už někdy od září nebo kdy vyšly ty nové kousky ven, tak nějakej tejden mě u nerozhází.
krabicka3 (361)|19.2.2008 12:07
Lidi, az ho nedko budete mit, tak v nem prosim zkuste prehrat pomoci TCPMP nejaky serial v DivX/Xvid. Pripadne taky dat Benchmark, na kolik procent to prehraje.
xtonda (811)|19.2.2008 12:37
Tady http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=253272&page=2 se to rozebírá, s TCPMP to není úplně ono, ale nový CorePlayer 1.2, který vyjde ještě tento měsíc, by měl umět využít potenciál PXA310.

Z shopu mi napsali, že to včera nějak nedošlo, ale dneska prý je určitě na cestě, takže s trochou štěstí bych ho večer už mohl mít doma.

CorePlayer určitě plánuji, takže vyzkouším, aby to bylo srovnatelné zkuste hodit odkaz na nějaký referenční klip.
johnee_r (290)|19.2.2008 14:19
Tak konečně vím, jak je to s těmi kabely.
Je tam nabíječka s dvoupólovým konektorem a redukcí na 24pin.
A pak je tam kabel, který má na jednom konci USB-A (klasické do PC) a na druhém 24pin. Důliežité ale je, že do toho 24pinového konektoru na tom USB kabelu je ještě samice na ten dvoupólový konektor z nabíječky. To tedy znemaná, že lze zároveň nabíjet ze sítě a synchronizovat s PC. Kabel s tím mini-usb přilože není. Předpokládám, že přes něj půjde, jak syncovat, tak nabíjet. Já mám třeba konektor do autozásuvky (zapalovač), který má jako výstup USB-A samici, kam strčím kabel, který končí mini-usb a můžu nabíjet za jízdy. Aspoň to je moje představa. Tuhle srandu jsem dostal k GPS modulu. Zároveň mám i adaptér do zásuvky, který má na výstupu taky USB, takže hádám, že bude možné nabíjet i přes něj. To by bylo fajn, protože na cesty by mi stačil jeden adaptér, jak na GPS, tak na PDA.

Tady je užitečné video:
http://youtube.com/watch?v=XD2E72Llez4
krabicka3 (361)|19.2.2008 14:27
Jak vis, ze Core 1.2 vyjde jeste tenhle mesic?
Dalsi vec je, ze jsem zvedavy na tech 262k barev, protoze WM udajne vic nez 65k neumeji, ale nevim co je na tom pravdy.
nofxsak (62)|19.2.2008 18:27
tech 262 tisic barev je tam v podstate na houby stejne jako na hp ipaq rw6815... jaks rikal wm6 opravdu vic neumi
xtonda (811)|19.2.2008 19:12
Tak už ho mám, první poznatky, ROM je v angličtině, Brando fólie na hx4700 je menší, hlavně na výšku, sem dobytek, zas pod ní mám chlupy :-)
johnee_r (290)|19.2.2008 22:05
Můžu se zeptat, o kolik je ta fólie menší (v obou směrech). Jestli má smysl za ní ty peníze dávat, když jí chci stejně jen dočasně.
A lokalizace je u toho na CD?
Díky
xtonda (811)|19.2.2008 22:12
cca 2mm chybí v delším rozměry a 1,5 v kratším
Drolan_ce4you (57)|19.2.2008 22:18
Nevíte někdo jak to je s tou lokalizací ??
tohle je popisek v Alzáči "
HP iPAQ 214 Classic Handheld/ 3,5" LCD/ WiFi/ BT2.0/ mini USB/ SD/ CF/ Win Mobile 6.0 ENG
... logicky tedy usuzuju, že čeština není. Možná proto má Sunnysoft cenu tak vysoko - dodává to i s češtinou ???
xtonda (811)|19.2.2008 22:51
Je tam jen jedno CD, kde je AS a doplňkový SW asi ve dvanácti jazycích, čeština mezi nimi není, lokalizaci jsem neašel.

Jinak mě potěšilo, že pro synchro i nabíjení funguje kabel od starého Clié a že napájecí adaptér je identický s těmi, co mám k looxu 420. Nakonec možná kolíbku ani kupovat nebudu.
johnee_r (290)|19.2.2008 22:59
Takže není ani česká klávesnice a podpora českých znaků? To je teda dost na pytel :(
xtonda (811)|19.2.2008 23:11
Zobrazování problém není, nebyl ani na WM2003, ale psát se nedá.
johnee_r (290)|19.2.2008 23:18
Teď jsem koukal na sunnysoft a lokalizace pro 214ku není zatím v nabídce. Existuje nějaké jiné řešení, jak vkládat českou diakritiku? Aspoň nějaká sw klávesnice, lépe však něco jako InterWrite recognizer. Aspoň než vyjde lokalizace, kterou si tak jako tak asi koupím (i když asi nebude nutná hned ta největší, když nechci lokalizovat systém).
Díky
xtonda (811)|19.2.2008 23:24
právě IW small (klávesnice + InterWriteRecognizer konfiguruju), za chvíli dám vědět. Jestli bude chodit a nepůjde sehnat něco jiného, tak ho za těch 450 i koupím, pořád lepší než mít ROMku v češtině a lokalizovanou stejně jen klávesnici, teda aspoňa toak to bylo u Asuse co sem viděl, všechny psací vstupní metody byly prostě vykoštěny.

A ještě sem chtěl napsat, že mi pasují i stylusy z Looxe, v podstatě se liší jen letkou.
johnee_r (290)|19.2.2008 23:31
Jojo, small bych koupil taky. Neprahnu po lokalizaci systému, jsem za ty roky zvyklej na originál, i když tam mám IW Pro, tak mám zapnutý jen funkce IW Small.
xtonda (811)|19.2.2008 23:32
Při přepínání se to trošku zamyslí, mapa znaků vypadá trochu divně, ale v podstatě to funguje.
johnee_r (290)|19.2.2008 23:58
A to jsi zkoušel nějakou tu demoverzi IW small ze stránek sunnysoftu?
xtonda (811)|20.2.2008 00:01
Jo, stáhl jsem IW Small a nainstalil, buď se zadá klíč nebo to jede jako 14 dní trial.
johnee_r (290)|20.2.2008 10:55
Tenhle IW má ale pokud vím ve specifikace jen WM5, zajímalo by mne, kdy bude verze pro WM6. Jinak pokud se nepletu, tak Small verze není závislá na modelu PDA, nebo ano?

PS: Co nějaká další poznatky s novou hračkou? :). Něco Tě zaujalo nebo mám si na něco dát pozor (čekám výzvu každým dnem) .-)
xtonda (811)|20.2.2008 11:19
Nainstaloval jsem IW 9.1 Small pro WM5 a VGA. Poslal jsem dotaz na dodavatele, jak je to s češtinou, jestli třeba někde nezapadla, krabice byla originálně zapečetěná od HP, tak čeština pokud byla, tak by byla bokem nebo jestli není ještě ve vývoji jako ostatně všechno příslušenství pro tohle PDA :-) nechce se mi věřit, že by dneska někdo dodal takovýto produkt zcela bez lokalizace.

Mám mini USB kabel od Sony Clié a syncuje to přes něj i nabíjí, a to tak že i při zapnutém PDA a podsvícení na decentní úrovni se to opravdu dobíjí.

Tak sem si hned koupil druhý mini USB kabel do práce za 53 Kč, paráda, kde jsou ty doby, kdy originální synchro kabel stál litr.

Pro někoho by mohla být malá nepříjemnost, že ten 24-pin konektor je idiotsky široký, přitom je to jen plast, takže mini USB tam už zároveň zapojit nejde, kdyby náhodou někoho napadlo to chtít takhle používat.
xtonda (811)|20.2.2008 11:57
Pokud jde o lokalizaci, existuje ještě Language Extender od Paragonu a dokonce je i levnější než InterWrite, 15USD. Pokud by někomu stačila jen klávesnice tak toho bude určitě spousta, na to udělat jiné mapování nic není a asi bude něco i zadarmo.

Edit: Tak InterWrite je taky za 15USD a nebo za 378 Kč (bez DPH), to máme dolar za 25. :-)
johnee_r (290)|20.2.2008 11:59
No, já nejvíc používám IW recognizer, takže bude asi potřeba ten IW Small. Ale za 450 to docela jde.
xtonda (811)|20.2.2008 12:05
Language Extender taky lokalizuje Letter Recognizer.

A jestli můžeš platit kartou nebo PayPalem, tak obojí vyjde pod 300.

Jen mě štve, že na Language Extender nemůžu najít manuál, zajímalo by mě jak mají udělané zadávání diakritiky, u IW mi to nepřijde úplně ideální.
johnee_r (290)|20.2.2008 12:56
Ten language extender nevypadá špatně. Píšou tam něco o tom, že si člověk můžu nějak customizovat ten letter recognizer, což by nemuselo být špatné. Českou klávesnici to má, takže nevidím rozdíl od IW Small. Možná by to stálo za vyzkoušení.
Drolan_ce4you (57)|20.2.2008 16:34
Všimnul jste si toho někdo ?? kalendář u HP214 je v ČEŠTINĚ (zbytek programů je v AJ)
Drolan_ce4you (57)|20.2.2008 16:58
A hned PDA zítra na reklamaci... uprostřed displeje mrtvej pixel- svítí pořád růžově :evil:
xtonda (811)|20.2.2008 17:13
Tak mi z eshopu napsali, že lokalizace by měla být cca do měsíce, takže nějak přežiju na trialech a pak se uvidí co vytvořej.
Drolan_ce4you (57)|20.2.2008 17:22
[QUOTE="xtonda"]Tak mi z eshopu napsali, že lokalizace by měla být cca do měsíce, takže nějak přežiju na trialech a pak se uvidí co vytvořej.[/QUOTE]
celkem tam sedí lokalizace na IPAQ114 - zdarma ke stažení na 14 dní
xtonda (811)|20.2.2008 17:34
Já mám tedy i kalendář anglicky, jen názvy dnů v týdnu a měsíců jsou česky, pokud máte regionální nastavení na Czech.

114 je QVGA, to zkoušet nebudu, využiju trial na InterWrite Small, pak prubnu Language Extender Lite a snad to do té doby vydají a oak se rozhodnu jestli si nechám tu zdarma, nebo za tři stovky koupím IW nebo LEng, nebo se zařídím ještě jinak.

Jinak jakou lokalizaci na 114 máš na mysli?