Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 5 z 12 PrvníPrvní ... 34567 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 61 až 75 z 174

Téma: Velky srovnavaci test navigacnich softu ''Expedice Spanelsko CE4YOU 2007''

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od toorek
    Proč si tu navigaci vůbec pouštějí, když to tam znají?
    Možná tě to překvapí, ale třeba kvůli tomu, aby si ověřili, jak ta navigace naplánovala cestu... A pokud zjistí, že sami by tudy nejeli ani v nejhorším snu, tak logicky jí nedůvěřují ani tam, kde to neznají, že. Podle TomToma jsem jezdil dost dlouho, a měl jsem na výběr - buď při nejkratší trase skončit někde před závorou nebo na polní cestě u kravína, nebo si u nejrychlejší cesty zajet 15 km s tím, že ušetřím (teoreticky) neuvěřitelnou jednu minutu...

Neříkám, že iGO nevymyslí blbosti (dokonce, bohužel, s poslední verzí mapy jich vymyslí dokonce víc, než s mapou z roku 2006), ale pořád jich vymyslí méně než TomTom... A to nemluvím o tom, že od doby Jana Husa se ve zdejších zemích píše česky a ne cesky .
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Já bych Miloše trošku opravil nebo doplnil o zbohatlících a podnikatelích:
    1. Porsche 911 Turbo S není velké a ani moc silné auto
    2. Nejen antiradar, ale i rušičku
    3. Máme peníze na pokuty, úplatky policistům, úředníkům, soudcům, poslancům...
    4. Jednoznačně nejnebezpečnější jsou "kamioňáci" (nikoli z Turecka nebo Mongolska, ale z CZ) a zakomplexování řidiči (s malým...ehm...egem) se svými služebními Škodifkami, kteří si musí na silnici něco dokazovat.

PS: Když to tu čtu (a občas a průběžně trošičku o všech možných navigacích), tak bych měl dilema, jakou navigaci koupit. Asi žádnou. :sarcastic:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

.. Podle iGO jsem zkoušel jezdit asi 3 měsíce a později mu ještě sem tam dal šanci. Vypadá moc pěkně, dá se toho hodně nastavit. Pozice auta se mi ale na něm oproti skutečnosti zpožďujě. Díky tomu, a také pro mě ne zrovna dvakrát přehlednému zobrazování, se mi už na trochu složitějších křižovatkách pravidelně stávalo, že jsem blbě zabočil nebo odbočku minul. Teď po koupi Heralda jsem zjistil, že na něm iGO ani nemá šanci, protože má frekvenci zobrazování 1 snímek za 4 sekundy.... Určení času příjezdu - u TOMTOMa perfektní, u iGO nepoužitelné. Když máte stihnout pracovní schůzku na druhém konci republiky, tak je to docela důležité.
    no, nepatřím mezi zapřísáhlé maniaky nějakého konkrétního softu, hraji si v podstatě se všemi, které mám v podpisu. Můj názor je, že žádný není na 100 %, každý má nějaké nedostatky.
    Velký Tomík – poměrně by se mě líbil, problém vidím v absenci ekonomické, možná i hezké trasy a dále v nulovém řešení RDS-TMC ve verzi pro PDA. Ostatní nedostatky bych mu i odpustil.
    O nedostatcích i-GO bych se tady nerad rozšiřoval, každopádně s těmi Tvými značně nesouhlasím. Z mnoha najetých km se mě stalo jen 2x, že jsem odbočil špatně, jednou to bylo mou chybou, kdy jsem mu nevěřil a podruhé to bylo po použití stručného pána Čiča, který je stručný v neznámém terénu až moc. Ale můžu prohlásit, že s problémem výpočtu času dojezdu jsem se u i-GO nesetkal ani náhodou, dokonce jeho přesnost ostatní softy značně převyšuje. V poslední době se i-GO se mnou dostalo nejdál do Chorvatska, zpět jsem vyjížděl v 6,00 hod., čas příjezdu vypočítal u složitější trasy přes Maďarsko na 18,38 a v cíli jsem byl 18,12. Jak by to bylo s Velkým Tomíkem sloužit nemůžu, protože se na této trase ukázal jako naprosto nepoužitelný.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Mno, já to o tom čase nechtěl psát... Ale já se taky do času podle iGO trefím s minimální odchylkou... Ale asi to bude tím, že jsem vocas, který jezdí (skoro) podle předpisů a nemá touhu jezdit o 30 víc, než je povoleno .

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Protože ten tvůj angličák rychlejc nejede. To jsem se stodvácou taky dodržoval-plyn až na podlaze a nikdy jsem nepřekročil

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to Docent:
    no, on v tom trošku problém je a ne, že ne. Jenom v tom není i-GO samo. Ten problém je, že ty navigační softy nám určují předem stanovený průměrný „čistý“ čas, který jde splnit i s „prstem v nose“ pouze na kratších vzdálenostech, a to ještě na dálnici. Např. na mé pravidelné trase Praha – Brno jsem cca o 0,5 hod. dřív, apod. U delších je to však jinak, člověk si taky musí odpočinout, já např. i zakouřit (v autě to nesnáším z prostého důvodu, že to hrozně smrdí) apod. Na té mé uvedené trase to bylo na dálnici 160, občas více, v Maďarsku mimo dálnice, pokud to alespoň trochu šlo, 130 – 140 a furt předjíždět a když chtěl vnouček klouček čůrat, říkal jsem mu „vydrž Prťka, vydž“ – schválně přeháním.
    Ale konec OT: nepochopil jsem, proč některý ze slovutných výrobců našich softů nepřišel v dané oblasti s „nějakým samo se učícím systémem“. A pokud na to programátoři nemají, alespoň s řešením, které má např. ViaGPS (jinak otřesný soft). Tam je to uděláno tak, že si uživatel sám určí průměrné docilované rychlosti, a má v tomto směru vymalováno.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Zdravím, chtít po navigaci aby zohledňovla přestávky na kouření, je teda fakt hustý!

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Zdravim panove, po Dynavixu, pres Tomtom, jsem rovnez skoncil u Igo, predevsim kvuli bezesvym mapam a TMC. PS:k tomu dojezdu, taky vzdy, i do Chorvatska dojedu temer na minutu presne, ale jak jsem si vsimnul, je to proto, ze igo cas dojezdu v pavidelnych intrevalech upravuje, ne proto, ze by me a muj styl jizdy tak presne znalo.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Pěkne si tu kopete do TOMTOMa, stejně jako na jeho fóru a naprosto stejní jedinci. Asi je to pro vás už sport, normální člověk by napsal svůj názor + přidal osobní zkušenost a jako informace pro ty, co zvažují výběr navigace, by to stačilo.
    Jak jste si mohl všimnout, neřešili jsme tu ergonomii ovládání, bezešvost map, přehlednost displeje ani kvalitu hlasových instrukcí. Řešil se tu výpočet trasy a zde TTN patří mezi nejhorší navigace. Jak jsem psal výše, je tomu tak zcela objektivně nabízenými možnostmi při výpočtu trasy, subjektivně pak i vypočtenými trasami (vám se nikdy nestalo, že vás honil o 20km delší trasou jen proto, že byste byl v cíli o minutu dříve?).

Jenže mně připadaá, že vám někdo pohaněl vašeho miláčka a pravděpodobně cítíte potřebu vyrazit do svatého boje. Proč? Vždyť je to OK, že vám TTN vyhovuje, že jste s ním naprosto spokojený. Není však nutné proto zaslepeně přehlížet i nedostatky, které tato aplikace má. A plánování cesty (stejně jako přepínání mapových podkladů) patří mezi největší nectnosti TTN bez ohledu na to, že může mít třeba nejergonomičtější ovládání široko daleko.

S navigacemi je to stejné jako u aut a všude jinde - kdyby šlo vyrobit něco univerzálně nejlepšího, co by vyhovovalo všem, tak se to dělá a nevyrábí se desítky různých modelů pro různé lidi. Jenže to nejde, takže každý nechť si z nabídky vybere to, s čím je nejvíc spokojen.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    Protože ten tvůj angličák rychlejc nejede.
    No dovol, rychlostní rekord podle GPS mám 149,2 km/hod., a to chtěl jet ještě rychleji .
    To Mudrunka: To zadávání vlastních průměrů uměl Mapfactor Navigator pro PC. Třeba někdo ví, jak je na tom s touhle vlastností Pocket Navigator?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ježíšmarjá, omlouvám se, že jsem napsal, že jsem s TOMTOMem spokojený, že s ním nemám problémy a že mi iGO nesedí, už to víckrát neudělám... Pravdu máte samozřejmě vy, všichni ostatních jsou strašná trdla, co neví, co je pro ně dobré. Je potřeba jim to pořád omýlat dokola, snad si to konečně uvědomí. Sypu si popel na hlavu - jezdím obyčejnou Felicií, dodržuji předpisy, na polňačku jsem nikdy nedorazil a na místo určení přijedu v tolik, kolik mi ukáže TOMTOM hned na začátku cesty. Stydím se, že mám vlastní názor a zveřejnil jsem ho, navíc když je tak odlišný od toho vašeho.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Vy jste profesí komik? Jak jste si neráčil všimnout, neřešilo se tu, jak jste s TT hrozně spokojenej, jak má rychlý vykreslování, jak s ním správně odbočujete apod. Řešila se tu kvalita plánování a možnosti plánování trasy u navigace TomTom Navigator. Nic víc.
    Namísto abyste si uvědomil, že váš příspěvek byl naprosto mimo mísu, tak nás tu bavíte tím, předvetede dojemnou miniesej na téma "proč miluji svůj TomTom Navigator a nenávidím iGo a jak se mi skvěle jezdí Felícií" a ještě přidáte, že my tu něco omýláme. Díky za super večerní zábavu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Noooo, at to tu ctu jak to tu ctu, vubec mi nepripada, ze by se tu resila jen kvalita planovaní a moznosti planováni trasy u navigace TomTom Navigator...:sarcastic:

Ale naproti tomu o nejake lasce k TomTom Navigatoru a nenavisti k iGo tu nepadlo ani slovo, nebo se mylim? To spis obracene, nezda se vam? Me prijde, ze kolega toorek pouze napsal, ze ma dlouhodobou zkusenost s obema softwary a ze v jeho pripade nakonec vyhral TomTom Navigator. Zrejme diky sve prehlednosti, jednoduchosti a bezkonkurencni ergonomii ovladani pri navigaci v aute. Rovnez uvedl, ze s neduhy TomTom Navigatoru, ktere tu malicko "zesilujete" nemel kupodivu tu cest. Abych mluvil malinko za sebe, najezdim sice jen okolo 30 az 40 tisic km rocne a navigace mi bezi v podstate skoro porad, ale ze by to bylo s TomTomem tak zle, jak tu licite..:sarcastic:

A ze by si kolega toorek nejak liboval v jizde s felicii... To se mi take nejak nezda... Spis jen reagoval na me offtopic prispevky, pricemz nekterym z vas tim mozna chtel naznacit, ze ho nemusite podezrivat z prislusnosti k sebrance zbohatliku a pochybnych podnikatelu, kteri zcela zarucene ohrozuji ostatni ucastniky silnicniho provozu diky svym zbytecne velkym a silnym autum.. Nebo ne?

Pokud jsou prispevky kolegy toorka tak moc "mimo misu", tak co jsou potom tyhle, radoby vtipne prispevky, nenapadne adresovane na ucet TomTom Navigatoru?... Ty jsou asi podle vas "poradne v mise", ze?
    Citace Původně odesláno od Docent
    Neodpustím si ještě jeden příspěvek... Minulý týden jsme v zapadlé vesnici na Plzeňsku probírali v hospodě navigace... Jeden spolustolovník se ve 4 ráno potkal se svým traktorem s kamionem na silnici, kde se jakž-takž vyhnou 2 osobáky... Dalšího budil ve 2 ráno kamioňák, protože při pokusu otočit se na silnici, kam ho navigace zavedla, spadnul do pangejtu a potřeboval vytáhnout... Tipněte si, podle jaké navigace oba zmínění kamioňáci jeli ?
    Citace Původně odesláno od tortoise
    Určitě měli tu s nejlepším plánováním tras :-D
    Citace Původně odesláno od Docent
    Přesně . A ten z pangejtu měl nastaveno vyhýbat se dálnicím, aby ušetřil za mýto...
    No nic, tohle uz davno neni objektivni a informacne prinosna diskuze, to je flame. Zamknul bych to tu a kolegove Suoraj a Brunner by si meli pospisit s vydanim sve recenze, to cekani na ni uz zacina byt malinko trapne, vcetne zpusobu, jakym si ho tu kratime.. A ja si jdu pred spanim naplanovat svou ranni cestu do zamestnani, pres nejake ty polni cesty a se zajizdkou alespon 20 km navic, huraaaa. Jeste ze jsem alespon nekurak...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Děkuji ti náčelníku, že jsi se mě zastal.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Miloš Strouhal
    ….. a kolegove Suoraj a Brunner by si meli pospisit s vydanim sve recenze, to cekani na ni uz zacina byt malinko trapne, vcetne zpusobu, jakym si ho tu krátíme…
    ano plně souhlasím, to je ten pověstný „hřebíček na hlavičce“.
    I když já, po takové předehře, bych taky trochu váhal s jejím vydáním. Až někdy v průběhu příštího roku se tady objeví, nechci to tady snad ani vidět…. Ještě, že se uklidňuji kouřením….:sarcastic:

Strana 5 z 12 PrvníPrvní ... 34567 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Velky srovnavaci test navigacnich softu ''Expedice Spanelsko CE4YOU 2009''
    Od Suoraj v sekci Jakou si vybrat / koupit navigaci?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-07-2009, 13:59
  2. Reakcí: 155
    Poslední příspěvek: 07-02-2007, 10:46