Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 12 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 174

Téma: Velky srovnavaci test navigacnich softu ''Expedice Spanelsko CE4YOU 2007''

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jul 2004

Pravda je, že se to trošku déle peče ale Brunner dělá co mu pracovní a studijní povinnosti dovolí...

Abyste ale měli alespoň malý předkrm tak tady je fotogalerie z naší cesty a snad do konce týdne bude i článek :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

no předkrm dobrej, ale co hlavní jídlo? Máme hlad

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Jsem taky kamioňák a taky často zkouším...
    Mám různé navigace - iGO, Dynavix, TomTom a další. Každá má něco, některá se tváří, že vychází víc vstříc kamioňákům.
    Preferuji co nejlepší pokrytí a databázi silnic a čísel popisných v celé Unii, protože často jezdím na místa, kde jsem předtím nebyl. Taky preferuji možnost uložení si cílového místa do oblíbených, abych při další cestě nehledal znovu. Dále samozřejmě srovnávám trasu, jakou mě ta která navigace vybere. U trasy bych se pozastavil, některé navigace se tváří, že vycházejí cílové skupině kamioňáků víc vstříc, ale nemusí to být pravda. Na trase bych rád, aby mě to neposílalo do zákazu vjezdů kamionů, aby mě to neposílalo tam kde jsou nízké mosty, atd. Pokud jedu po Německu a nemám Tool Collect, tak aby se to trošku shodovalo s tím, co nabízí výdejní automat.
    Po všech testech co jsem provedl a vlastně stále provádím (při 90 km/h na dlouhé dálnici je fakt času hafo), vyhrává TomTom. V TomTomu mám různé mapy, potvrzuji i různé pojetí stejných silnic. TomTom má asi nejlepší plánování tras. Vyhrává u mě Western and Central Europe v675.1409, i když má 1,7 GB. Maličko mínus je, že TomTom neumožňuje podrobnější uivatelské přizpůsobení jako konkurence. Docela mě mrzí, že neexistuje i verze pro PC, mám ho v PDA i v mobilu :-(

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od landys
    TomTom má asi nejlepší plánování tras.
    Hahaha. Možná pro náklaďák. Protože volba "nejkratší" je nepoužitelná i pro osobák, zbývá volba "nejrychlejší", a tam to zřejmě pro kamión vyhovující bude... Doporučuji diskusi zde .

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Přesně to mě taky zarazilo. TTN neumí více bodů na trase, neumí vynechat nekvalitní silnice, neumí vypočítat ekonomickou trasu, počítá děsně pomalu, prostě průser. Jsou dvě veci, které se mi na plánování trasy u TTN líbí.
    Zaprvé schopnost vypočítat alternativní trasu ve smyslu "jinudy" a potom že pokud vypočítám alternativu, zobrazí mi porovnání času i vzdálenosti nové a původní varianty, takže hned vidím, o kolik více/méně km a času budu potřebovat. Dlužno dodat, že obě funkce, které jsou trochu zajímavé, ztrácí smysl v případě, že navigace umí počítat inteligentní trasy, tzn. ekonomické bez nekvalitních vozovek.

Netvrdím, že iGo je nutně nejlepší navigace (byť mně osobně tak přijde), ale zcela objektivně má plánování trasy o generace lepší než TTN. Protože rychlost, protože funkce zmíněné výše + třeba protože umí optimalizovat trasu s více průjezdními body.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

.....aby mě to neposílalo tam kde jsou nízké mosty, atd......
    Pro čr jsou nějaké body zájmu ke stažení, tak pro nimecko by se snad nějaké POI taky mohli najít.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to speed-komi:
    můžu se zeptat jak ty POI jakýkoliv nav. soft použije při výpočtu trasy? A o to landysovi asi jde

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

TomTom má asi nejlepší plánování tras.
    Neodpustím si ještě jeden příspěvek... Minulý týden jsme v zapadlé vesnici na Plzeňsku probírali v hospodě navigace... Jeden spolustolovník se ve 4 ráno potkal se svým traktorem s kamionem na silnici, kde se jakž-takž vyhnou 2 osobáky... Dalšího budil ve 2 ráno kamioňák, protože při pokusu otočit se na silnici, kam ho navigace zavedla, spadnul do pangejtu a potřeboval vytáhnout... Tipněte si, podle jaké navigace oba zmínění kamioňáci jeli ?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od Docent
    Tipněte si, podle jaké navigace oba zmínění kamioňáci jeli ?
    Určitě měli tu s nejlepším plánováním tras :-D

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Přesně . A ten z pangejtu měl nastaveno vyhýbat se dálnicím, aby ušetřil za mýto...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od Mudrunka
    to speed-komi:
    můžu se zeptat jak ty POI jakýkoliv nav. soft použije při výpočtu trasy? A o to landysovi asi jde
    Promiň, já zatím navigaci nemám a jen sbírám informace, koukám kde se co nechá sehnat, přidat... A myslel jsem že to jde. V každém případě to ale nepatří k diskuzi o expedici Španělsko.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to speed-komi:
    no, nevím jak to patří, či nepatří k expedici Španělsko, každopádně to ale patří jako „předkrm“ k Velkému srovnavacímu testu navigačních softů na který se všichni tady těšíme.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

OT:
    Tak ted uz je mi to vsechno jasne. Vsichni co pouzivaji TomToma neustale bloudi a jezdi nesmyslnymi trasami. Projizdeji naprosto zbytecne benzin po polnich cestach a nezpevnenych vozovkach. Zaroven vsichni co maji velke a silne auto jsou zarucene zbohatlici a pochybni podnikatele, z cehoz jasne vypliva, ze jsou automaticky velkym nebezpecim pro vsechny ostatni ucastniky silnicniho provozu, sami pro sebe a rovnez pro sve blizke, ktere vezou v aute. Naproti tomu vsichni co pouzivaji iGo dorazi na urcene misto pokazde vcas, jezdi diky sve o nekolik generaci vyspelejsi navigaci velmi ekonomicky, nikdy pri svem cestovani nenarazi na nezpevnenou vozovku a polni cestu videli maximalne tak z okna vlaku. Jo a malem bych zapomnel, vsichni ucastnici silnicniho provozu jezdici splasenymi nakupnimi taskami jsou velmi ukazneni ridici, vzdy davaji prednost ostatnim ucastnikum silnicniho provozu a jsou ke vsem maximalne ohleduplni. Zasadne nikdy nikoho neohrozuji. A rozhodne neprekracuji max. povolenou rychlost, ackoliv jim to treba nektere lehci nakupni tasky v kombinaci s ne az tak linym motorem umoznuji. Howg.

Opravdu je to obcas zabavne procitat zde nektere diskuze.. A je to rovnez velmi poucne, jelikoz bez nekterych techto urcite dobre myslenych rad, zcela objektivnich nazoru a zivotnich zkusenosti bych si sve cestovani v cca 1.6 tunovem kombiku (automat, 6 valcu, pres 170 koni, takze dle zdejsich meritek spadam jiz do kategorie zbohatliku a pochybnych podnikatelu.. :sarcastic: ) s nonstop zapnutym TomTomem (upozornovani na radary) uz ani nedokazal predstavit!

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pěkne si tu kopete do TOMTOMa, stejně jako na jeho fóru a naprosto stejní jedinci. Asi je to pro vás už sport, normální člověk by napsal svůj názor + přidal osobní zkušenost a jako informace pro ty, co zvažují výběr navigace, by to stačilo. Stejně je nakonec nejlepší si to sám "osahat". Dlouho to už pro zábavu čtu. Teď vám taky něco napíšu. Řízení není můj denní chleba, jen se párkrát za měsíc potřebuji dostat do různých koutů republiky, kde to vůbec neznám. Používám TOMTOMa asi tři roky, protože je maximálně přehledný během řízení auta. Nikdy se mi nestalo, že bych netrefil správnou odbočku, v případě potřeby mrknu na zlomek vteřiny na displej a je to. Podle iGO jsem zkoušel jezdit asi 3 měsíce a později mu ještě sem tam dal šanci. Vypadá moc pěkně, dá se toho hodně nastavit. Pozice auta se mi ale na něm oproti skutečnosti zpožďujě. Díky tomu, a také pro mě ne zrovna dvakrát přehlednému zobrazování, se mi už na trochu složitějších křižovatkách pravidelně stávalo, že jsem blbě zabočil nebo odbočku minul. Teď po koupi Heralda jsem zjistil, že na něm iGO ani nemá šanci, protože má frekvenci zobrazování 1 snímek za 4 sekundy. TOMTOM jede naprosto hladce i se zaplými POI. Ergonomie ovládání - zkoušeli jste někdy něco v navigaci zadat během jízdy? U iGO nemyslitelné, TOMTOM v pohodě. Plánování trasy - v 99,9 % případů mi obě navigace nabídnou stejnou cestu při požadavku na rychlou. Zkusil jsem i ekonomickou na iGO - buď byla stejná jako rychlá na TOMTOMu, nebo mě tahala po místech, kde se mi dvakrát dobře nejelo a většinou jsem si spíš zajel. Určení času příjezdu - u TOMTOMa perfektní, u iGO nepoužitelné. Když máte stihnout pracovní schůzku na druhém konci republiky, tak je to docela důležité. Můj závěr je: Každá navigace vyhovuje jiným potřebám, stejně jako má každý jedinec na ni jiné požadavky. Základ je, že vás to dovede z bodu A do bodu B. Používáme ji tam, kde to neznáme - nechápu jedince, kteří tu píšou, že je to vede jinudy, než jsou zvyklý. Proč si tu navigaci vůbec pouštějí, když to tam znají? Taky se při zadání cesty kouknu, co mi to naplánovalo, a když tak to poupravím (tohle jsem začal dělat po pár špatných zkušenostech s iGO). Během cesty se taky koukám kolem sebe, na značky a tak a používám hlavu, nenechám se slepě poslat někam, kde se mi to nezdá - i když párkrát jsem takhle neposlechl TOMTOMa a pak toho litoval . A to je tak všechno, co jsem vám chtěl k tomu říct... )
    PS: Obě navigace jsem používal vždy v aktuální verzi alpikace i map.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od toorek
    Ergonomie ovládání - zkoušeli jste někdy něco v navigaci zadat během jízdy? U iGO nemyslitelné, TOMTOM v pohodě.
    OT:¨
    Pockej, to jsi sem asi nemel psat. Tak jsi se vlastne verejne priznal k tomu, ze pracujes s navigaci v aute i za jizdy, coz je preci prisne zakazano! To nikdo "normalni" preci nedela! Hele, tak me tak napada, nejsi ty taky nahodou nejaky ten zbohatlik ci pochybny podnikatel se silnym a velkym autem? Ten co je zarucene hrozbou pro vsechny ostatni ucastniky silnicniho provozu? A hlavne se nepriznavej k tomu, ze mas v POI zapnute upozorneni na policejni radary, to by teprve byla mela.. Nemas ty v aute nahodou i antiradar? Ne, delam si srandu, verim, ze asi nemas.. Ale kdyby preci jen jo, razem bych mel 100% jistotu v tom, co jsi vlastne za cloveka, v jakem jezdis aute a jak casto porusujes dopravni predpisy. Cimz ohrozujes sebe a predevsim sve okoli v nakupnich taskach..

Kdo to tu ma na ce4you alespon trochu proctene, jiste pochopi proc tolik ironie.. Tem ostatnim se omlouvam za offtopic..

Strana 4 z 12 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Velky srovnavaci test navigacnich softu ''Expedice Spanelsko CE4YOU 2009''
    Od Suoraj v sekci Jakou si vybrat / koupit navigaci?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-07-2009, 13:59
  2. Reakcí: 155
    Poslední příspěvek: 07-02-2007, 10:46