Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 10 z 12 PrvníPrvní ... 89101112 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 136 až 150 z 174

Téma: Velky srovnavaci test navigacnich softu ''Expedice Spanelsko CE4YOU 2007''

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Pavle, nechci být vlezlý, ale beta verze funguje, jsou na ní uveřejňovány články, tak proč ne i to Suorajovo & Comp. megasrovnání navigací?
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Beta verze funguje, ale pro verejny a hromadny provoz jeste neni urcena (proto je to beta. Na bete se z ruznych, predevsim testovacich duvodu, obcas udrzuji novinky, clanky rozhodne ne. A z technickych duvodu proste neni mozne aktualizovat starou verzi clanku.

Je mi lito, vim, ze jsem Suorajovi sliboval spusteni webu, ale nepodarilo se... Zatim.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Viem ze je to asi hlupa otazka a tazko sa bude na nu odpovedat. Ale na kedy sa ocakava spustenie noveho c4you?
    Ja len ci to bude mesiac, dva mesiace, pol rok, rok.... alebo priblizne ako.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

v němém úžasu tady čtu důvody nezveřejněného velkého testu navigačních softů. S programátory obecně nemám dobré zkušenosti, tomu rozumím. Dokonce mě před mnoha lety po několika pokusech se s nimi domluvit, kdy buďto hrubě nedodrželi termín, často i domluvený způsob řešení, mě donutili rozšířit si znalosti tak, že nyní si programuji sám a jsem v pohodě…
    Dokonce rozumím i problémům převodu článku z jedné verze web stránek do druhé, ale to, že se aktuální megatest (za rok to tuším už bude částečně mimo mísu..), připraví na novou verzi, která není, a jak jsem pochopil hned tak ani nebude, je mimo možnosti mého myšlení. Když už stávající stránky jsou tak v dezolátním stavu (nepozoruji to, pouze jsem to tak mezi řádky pochopil), nemůže být přeci problém článek převést do *.pdf,, nějak si pohrát s jeho zabezpečením (stejně se ale všechno dá ukrást) a dát link. Takto to na mě spíš dělá dojem, že výsledky testu nejsou takové, které by se někomu líbily, případně při známé polarizaci některých jedinců na tomto fóru uznávajících jenom ten svůj soft a nic jiného, je obava z reakcí.
    Ale kluků, kteří si dali jistě hodně práce s jeho přípravou, je mě tedy líto, a to značně.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Vubec nevidim do problemu redakcnich systemu, ale verim, ze mohou byt znacne.
    Nicmene i megatest (dle meho) je pouze dalsi clanek, jen mozna vetsiho rozsahu. Asi by to chtelo se nevazat prilis na novou verzi, ale to je vec Pavlova.
    Stejne tak chapu "neradost" kluku, kteri testuji a nic z toho.

Registrace
    Aug 2000

1. Terminu spusteni jsem uz nasliboval (a nesplnil) tolik, ze to vazne nema smysl davat dalsi... Hlavnim nedodelkem jsou fora, jinak je vse ve stavu posledniho dokoncovani a uprav.

2. "Takto to na mě spíš dělá dojem, že výsledky testu nejsou takové, které by se někomu líbily, případně při známé polarizaci některých jedinců na tomto fóru uznávajících jenom ten svůj soft a nic jiného, je obava z reakcí." Vas dojem je mylny. Pri pohledu na diskuze nemam pocit, ze by se tu neco cenzurovalo, protoze pokud tomuto serveru neco zbylo, tak je to nulova uroven cenzury. Jelikoz jsem netusil, co se z toho vyvine, prikladam k prispevku originalni RAR soubor dodany Suorajem. Snad to tuto nemilou vec trochu projasni.

3. Jak jsem psal - posledni rok se nepovedlo nic, co jsem chtel. Samozrejme ze je to jen clanek, ale do stare verze uz proste pridat nejde a na novou jeste masove upozornit nechci. Ja vim, je to na palici
    Připojené soubory Připojené soubory

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Mudrunka
    S programátory obecně nemám dobré zkušenosti, tomu rozumím.
    Nemyslim, ze by ste vsetkych programatorov mali hadzat do jedneho vreca.
    Ano s dodrzanim terminu je to niekedy narocne, kedze bezny uzivatel chce mat veci hotove do mesiaca a aj to sa mu zda vela a navyse sa mu nechce platit.

Pavol tu vsak spominal ROK. Tak to vazne neviem aky bol programator a comu sa venoval, ale ja kebyze dostanem lukrativnu ponuku, tak za jeden rok dokazem spravit v PHP s kolegom system, ktory by tieto veci umoznoval a to sme amatari a PHP sa nevenujeme. Cize keby sa praca zadala profesionalnej firme (nie jednej osobe, pretoze tvorba webu, ak ma byt kvalitna, vyzaduje viac nez jedneho cloveka - minimalne grafika a programatora), tak by bol web hotovy. Samozrejme ze nikto zdarma robit nebude a preto by takato zachadzka u profesionalnej firmy prisla na pekny balik penazi, ale rozhodne by bola zhotovena aj skor ako za rok.

Kazdopadne Pavel pise, ze si dokaze stranku naprogramovat sam, len mu to bude dlhsie trvat. Je to tiez dobra cesta a jej vyhodou je, ze bude mat vsetko presne tak ako chce. Na internete sa daju naist rozne free verzie roznych systemov a daju sa odtial rozne veci 'odkukat'.

Registrace
    Aug 2000

Ja to tu nechci rozpitvavat. Proste to dopadlo jinak, nez jsem si planoval a jelikoz jsem byl i dost naivni, nasledne se vsechny moje smele plany zhroutily jak domecek z karet. Jak jsem se obcas zachoval prekvapuje zpetne i me, ale neda se nic delat, je to tezce nabyta zkusenost a snad se poucim Vic se k tomu nechci vyjadrovat, je to za mnou a minulost nevratim ani nezmenim. Ze bych plno veci udelal uplne jinak je asi jasne nejen me...

Novy web je pro me priorita, tak prosim jeste o shovivavost (i kdyz je to asi tezke...). Ze se stale vice ctenaru presunuje jinam me netesi, ale je to logicky dusledek soucasneho stavu. Presto verim, ze se alespon cast z nich zase vrati. O postupu na novem webu budu informovat.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Omlouvám se Pavlovi Kozovi za prostořekou poznámku, ze které mohlo vyplynout cosi o cenzuře na tomto webu, ale „cíl šlechtí prostředky“. A cílem bylo zveřejnění daného, dlužno říci perfektního, megatestu navigačních softů.

Celý test jsem „zhltnul jedním dechem“, je perfektní a dá se říci, že velmi dobře vystihuje klady i zápory jednotlivých softů. Každopádně recenzentům velké díky.

Přes uvedené si dovolím něco málo připomínek, doplnění:

Dynavix
    Je škoda, že test byl proveden na verzi 1.6. Sice je pravda, že v době testu aktuální verze 2.1, je v podstatě funkčně totožná, z hlediska grafiky je už úplně někde jinde. No, a od verze 2.2 už přicházejí nové funkce (včetně např. čitelnosti údajů stavového řádku jistě i u malých displejů), ale došlo i k významnému zrychlení softu a jeho stabilizaci. A od plánované verze 2.3 se očekává, lépe řečeno proslýchá i o funkčním TMC v Evropě, řešení objížděk apod.

i-GO
    z obrázků vyplývá, že byl užit skin Andy. Tento skin ubírá pamět pro programy, tedy se to někdy může chovat tak, jako by se nedostávala. Mám však zkušenosti takové, že u dlouhých tras se jedná o nejstabilnější soft.
    Informace ohledně TMC není přesná. Konkrétně plně funkční je už od první verze plus, tedy od března 07. Problémem je, alespoň u mé konfigurace, že se to ne vždy „chytí“ (viz. mé připomínky v příslušném vláknu), chce to prostě určité „grify“. Takže už u té původní verze mě TMC fungovalo tak, jak fungovat mělo, a to v podstatě kromě uvedeného spolehlivě. Že je to však v úrovni polotovaru (stejně jako Dynavix) je věc jiná. Jinak, jedná se o jediný soft, který mě ještě v ostrém provozu nenechal na holičkách tím, že by kleknul apod.

Navigon
    ano, jedná se o soft s velkými nároky na HW, konkrétně velikost paměti pro programy. Můžu ovšem prohlásit, že po úpravě doporučené BRunnerem pro WM 2003, kdy lze pro programy uvolnit i jinak nevyužitelný prostor pro data (takže můžu dát až 44 MB), to už i na plečce s 270 MHz jede bez problémů a i rychlost je přijatelná, zvláště s mapou EE 2008 (mimochodem, i tam jsou problémy s kategorizací silnic, včetně jednosměrek a nezpevněných silnic). Horší je to se stabilitou. Ještě se mě u delší cesty (800 a více km) nestalo, že by to alespoň 1x nekleklo. A dělá to vždy, když ho něco „překvapí“, např. příjem TMC informace vyžadující akci apod. Naposled jsem jej dostal „do kolen“ v tunelu Mrázovka. On v něm chtěl odbočit na Radlice, díky funkci tunel si myslel, že jsem tak učinil a když jsem pak vyjel úplně někde jinde, už to „nerozdýchal“.

TT
    nejedná se o soft, který by byl „mým šálkem kávy“. Ale při použití velké mapy se jeho rychlost jaksi vytrácí… prostě, radši i-GO.

Registrace
    Aug 2000

...ne, ja se omlouvam, uz mi to leze na mozek...:dead: A jsem ponekud prehnane startovaci...ops:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

to BRunner & Suoraj: Klobouk dolů a děkuji moc za parádní počtení :yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Také děkuji za pěkné počtení i fotografie, muselo to dát práci.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jul 2004

no... čekáme i na negativní reakce - abychom věděli jak to vylepšit příště :-) Tím sem neřekl, že příště bude ale tak mně tak napadlo, že reportáž ze země kde je narozdíl od espani chladněji,mlha a všichni jsou tak šílení a jezdí v protisměru...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Tak mám-li zkusit být kritický (jde to poměrně těžko, článek byl fakt super), tak vyjma leckdy mizerné češtiny mi vadila určitá povrchnost. Spousta věcí přelítnutá velkou rychlostí bez hlubšího popisu a zkoumání. Na druhou stranu chápu, že číst knížku o 100 stranách namísto testu asi dost dobře nejde :-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

2 tortoise: blahopřeju, právě jsi vyhrál konkurz na jazykového korektora příštího testu

Jinak s tou délkou je to těžké, tohle mělo být hlavně porovnání těch programů. Detailních recenzí vlastností jednotlivých softů je webu habakuk. Pokud chceš o některých aspektech vědět víc, klidně se zeptej tady ve vláknu, pokud to půjde, rádi zodpovíme.

Strana 10 z 12 PrvníPrvní ... 89101112 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Velky srovnavaci test navigacnich softu ''Expedice Spanelsko CE4YOU 2009''
    Od Suoraj v sekci Jakou si vybrat / koupit navigaci?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-07-2009, 14:59
  2. Reakcí: 155
    Poslední příspěvek: 07-02-2007, 11:46