Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První dojmy z E-Ten Glofiish X500+

Lo (12)|15.8.2007 14:18
Nevite nekdo jak Eten X500+ vypnout? Mam namysli uplne. Potreboval jsem prehodit simkartu a tak jsem ho chtel vypnout, ale postup, ktery jsem nasel v manualu na inetu, drzet cervene tlacitko nejde :( Diky za radu
Tomáš Kubec (749)|15.8.2007 14:34
nejde a nikdy nešel. prostě se vyndá jen baterka
honza-l (74)|15.8.2007 14:56
[QUOTE="Marian Veselý"][QUOTE="Honza-L"]tak paměti mám o něco víc momentálně 24M jinak se pohybuje na 21-25M. Na optimalizaci jsem použil SK tools.[/QUOTE]
Jak jsi optimalizoval? Co jsi odinstaloval?[/QUOTE]
Z e-teňáckéjch věcí jsem jsem tam nechal GPRS wizard; Phone service; BizCard; BatteryMeter Service; Location SMS a Satellite data updater. Zadal jsem optimalizaci pro paměť a po resetu jsem spustil "FreeUP RAM"(součást SKtools)

edit:
Ještě mi zůstaly 3 další E-ten programy, které se tam dostaly při instalaci patche (ETEN Test; ETEN spkphn; ETEN A2DP_BT Patch). Patch viz příspěve Tomáše Kubece z 14. srpen 2007, 09:20
grog_ce4you (42)|15.8.2007 15:07
Taky vam pri vyhledani siti najde stare nazvy, jako OSKAR PAEGAS a tak?

A jeste jedna vec kdyz nekdo vola ve sluchatku to tomu cloveku uz zvoni ale mi ten telefon zacne vyzvanet az za 1-2 sekundy ...nevite proc pls?
Marian Veselý (662)|15.8.2007 15:16
[QUOTE="grog"]Taky vam pri vyhledani siti najde stare nazvy, jako OSKAR PAEGAS a tak?

A jeste jedna vec kdyz nekdo vola ve sluchatku to tomu cloveku uz zvoni ale mi ten telefon zacne vyzvanet az za 1-2 sekundy ...nevite proc pls?[/QUOTE]
To delaji vsechny telefony :-)
Marian Veselý (662)|15.8.2007 15:19
[QUOTE="Honza-L"]
Z e-teňáckéjch věcí jsem jsem tam nechal GPRS wizard; Phone service; BizCard; BatteryMeter Service; Location SMS a Satellite data updater. Zadal jsem optimalizaci pro paměť a po resetu jsem spustil "FreeUP RAM"(součást SKtools)

edit:
Ještě mi zůstaly 3 další E-ten programy, které se tam dostaly při instalaci patche (ETEN Test; ETEN spkphn; ETEN A2DP_BT Patch). Patch viz příspěve Tomáše Kubece z 14. srpen 2007, 09:20[/QUOTE]
S těmi aplikacemi jsme na tom stejně. Patche jsem zatím neinstaloval, protože se mi ani jeden ze zmněných problémů neprojevil, v po dni provozu se paměť stabilizovala na nějakých 10 - 15 MB, což je v pohodě, záleží jaké aplikace jsou spuštěny. Task manažer mi natvrdo zavírá všechny aplikace kromě kalendáře, úkolů a kontaktů.
vlasak (5)|15.8.2007 15:44
Muzete prosim nekdo vyzkouset jednu vlastnost? Pokud si vypnu u klavesnice funkci: "Suggest words ......." tak po restartu X500+ se mi vzdycky znova zapne. Nevite nekdo jak to resit, otravuje me to, jelikoz nepouzivam lokalizaci a pri kazdem ceskem slove mi to nabizi hovadiny. Diiiiky
ipospa_ce4you (48)|15.8.2007 15:45
[QUOTE="Marian Veselý"]
S těmi aplikacemi jsme na tom stejně. Patche jsem zatím neinstaloval, protože se mi ani jeden ze zmněných problémů neprojevil, v po dni provozu se paměť stabilizovala na nějakých 10 - 15 MB, což je v pohodě, záleží jaké aplikace jsou spuštěny. Task manažer mi natvrdo zavírá všechny aplikace kromě kalendáře, úkolů a kontaktů. [/QUOTE]
To samé. Po resetu 23MB, po používání cca. 18MB
Nevíte někdo o nějakém lepším programu pro kontrolu/vytváření profilů?
Ještě dotaz na TomTom6. Lze tam někde nastavit aby při běhu TT6 nezhasínala obrazovka nezávisle na původním nastavení ve Win? Myslím že něco podobného šlo nastavit na TT5...
Taky se vám po resetu nastaví prodleva podsvícení zpět na 1min/4min?
grog_ce4you (42)|15.8.2007 15:55
[QUOTE="Marian Veselý"][QUOTE="grog"]Taky vam pri vyhledani siti najde stare nazvy, jako OSKAR PAEGAS a tak?

A jeste jedna vec kdyz nekdo vola ve sluchatku to tomu cloveku uz zvoni ale mi ten telefon zacne vyzvanet az za 1-2 sekundy ...nevite proc pls?[/QUOTE]
To delaji vsechny telefony :-)[/QUOTE]

:) A s tema nazvama siti nevis? Proc tam neni treba T-Mobile ale PAEGAS?
Ivo Pokorný (400)|15.8.2007 16:03
[QUOTE="ipospa"]
Lze tam někde nastavit aby při běhu TT6 nezhasínala obrazovka nezávisle na původním nastavení ve Win? Myslím že něco podobného šlo nastavit na TT5...
Taky se vám po resetu nastaví prodleva podsvícení zpět na 1min/4min?[/QUOTE]

ad TT6 - tohle mi nedela, po spusteni TT zustane svitit jako by bylo PDA zapnute
ad podsviceni - tohle mi taky nedela

ad nazev site - ja tam mam Vodafone CZ pri praci, ale pri hledani to nabizi stare nazvy :cool:
Marian Veselý (662)|15.8.2007 16:05
[QUOTE="grog"]

:) A s tema nazvama siti nevis? Proc tam neni treba T-Mobile ale PAEGAS?[/QUOTE]
Nevím, tipoval bych na SIMku, alre jistý si nejsem, taky tam mám Paegas, nicméně je mi to celkem fuck :-)
gorge_No.1_ce4you (191)|15.8.2007 16:14
Jednoznačně záležitost výrobce zařízení, operátor s tím nic nemá.
grog_ce4you (42)|15.8.2007 16:31
Jeste otazka na Mariana: Zkusil jsem pouzit PBar, vypada moc dobre, jen jsem neprisel na to jakym zpusobem nastavim aby ty aplikace natvrdo zaviral :(
Marian Veselý (662)|15.8.2007 17:03
[QUOTE="grog"]Jeste otazka na Mariana: Zkusil jsem pouzit PBar, vypada moc dobre, jen jsem neprisel na to jakym zpusobem nastavim aby ty aplikace natvrdo zaviral :([/QUOTE]
Zmáčkneš a podržíš stylus na křížku, rozjede se ti menu, tam zmačkeš na ikonu nastavení (nevím jak bych jí popsal, ale je hned první zleva, vedle domečku, rozjede se ti nastavení a tam si nastavíš co se stane po zmačknutí na křížek. Já mám nastaveno "Close". Na ťuknout a podržet (tap and hold) mám nastaveno "Popup menu". Vyjímky se nastavavují na kartě exceptions pouhým napsáním procesu, který nechceš zavírat (třeba celandar.exe)
grog_ce4you (42)|15.8.2007 17:15
[QUOTE="Marian Veselý"][QUOTE="grog"]Jeste otazka na Mariana: Zkusil jsem pouzit PBar, vypada moc dobre, jen jsem neprisel na to jakym zpusobem nastavim aby ty aplikace natvrdo zaviral :([/QUOTE]
Zmáčkneš a podržíš stylus na křížku, rozjede se ti menu, tam zmačkeš na ikonu nastavení (nevím jak bych jí popsal, ale je hned první zleva, vedle domečku, rozjede se ti nastavení a tam si nastavíš co se stane po zmačknutí na křížek. Já mám nastaveno "Close". Na ťuknout a podržet (tap and hold) mám nastaveno "Popup menu". Vyjímky se nastavavují na kartě exceptions pouhým napsáním procesu, který nechceš zavírat (třeba celandar.exe)[/QUOTE]


jojo diky moc:)

ted jdu resit jak nejlepe pretahnout 500 kontaktu z Nokia6230i do E-tenu, za pripadne tipy dik:) Sorry za tyhle lamovske dotazy ale mam prvni PDA, navic jsem spise kamarad s unixem:)
S474N (660)|15.8.2007 18:17
[QUOTE="grog"]Taky vam pri vyhledani siti najde stare nazvy, jako OSKAR PAEGAS a tak?[/QUOTE]

Toto je na 100% zalezitost SIM karty, asi budes mit hodne starou kartu.
honza-l (74)|15.8.2007 21:38
[QUOTE="S474N"][QUOTE="grog"]Taky vam pri vyhledani siti najde stare nazvy, jako OSKAR PAEGAS a tak?[/QUOTE]

Toto je na 100% zalezitost SIM karty, asi budes mit hodne starou kartu.[/QUOTE]
To je blbost je to určitě věc telefonu - mám jednu kartu už hezky dlouho a vždy jsem měl správný název až teď s X500+ tam mám PAEGAS
Sady (35)|15.8.2007 22:33
[QUOTE="S474N"][QUOTE="grog"]Taky vam pri vyhledani siti najde stare nazvy, jako OSKAR PAEGAS a tak?[/QUOTE]

Toto je na 100% zalezitost SIM karty, asi budes mit hodne starou kartu.[/QUOTE]

Nechci se hádat, ale myslím, že je to záležitost WM6
honza-l (74)|15.8.2007 23:01
Já si myslím, že operátor vysílá "kod" a je na telefonu/systemu aby si to přeložil. Dřive jsem na MPX220 mohl název operátora libovolného upravit v registrech.
vlasak (5)|16.8.2007 09:10
Taky pri telefonovani slysite takovou zvlastni ozvenu? Slysite sami sebe v telefone?
grog_ce4you (42)|16.8.2007 09:12
[QUOTE="vlasak"]Taky pri telefonovani slysite takovou zvlastni ozvenu? Slysite sami sebe v telefone?[/QUOTE]

Ne, ale u nokie mi to obcas delalo
lukis_ce4you (35)|16.8.2007 10:45
mé původní nadšení z X500+ se pomalu stává noční můrou...

nejsilnější vlastností WM je uváděna bezproblémová komunikace s PC, Outlookem a tak. U mě je to maličko jinak...

Měl jsem problémy se synchronizací úkolů (z PC se synchronizovaly, obráceně ne), odstranil jsem veškeré nastavení, reinstaloval Active Sync (pak to pároval přes BT asi 3 hodiny!), chodilo to, dnes už opět ne. Do outlooku se mi z PDA dostaly pouze prázdné řádky, samozřejmě Acticesync přes BT už opět nejelo, po pěti pokusech se to rozjelo, ale jsem úplně nešťastný, že se na etena nemohu spolehnout, pokaždé se chová jinak a hlavně, bez bezproblémové synchronizace se nemohu obejít.
(AC 4.5, synchronizace s Outlookem, nikoliv přes exchange, na PDA navíc PocketBreeze)
Jimm98y (237)|16.8.2007 10:49
Tady máte patch na názvy operátorů
S474N (660)|16.8.2007 10:50
[QUOTE="Honza-L"]To je blbost je to určitě věc telefonu - mám jednu kartu už hezky dlouho a vždy jsem měl správný název až teď s X500+ tam mám PAEGAS[/QUOTE]

Tak tam zkus jinou, novou od Tmobile a uvidime.
Jimm98y (237)|16.8.2007 10:57
Ano, problém je v SIM kartě - když se měnily názvy operátorů, tak se rozesílaly SMS, které pravděpodobně přepisovaly něco v telefonu, čímž změnily název operátora. Po výměně telefonu se ale použije ten název, který je uložen v SIM kartě. Řešením je ten můj cab, který změní potřebný klíče v registrech pro všechny tři české operátory.
Zdenek Malinsky (9781)|16.8.2007 11:13
Souhr tohoto tematu, tj. plusy, minusy, uzitecne odkazy, problemy a jejich reseni ....najdete ve vlaknu X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti. Sem, prosim, piste jen kokretni problemy s jejich resenimi.

Toto tema zamykam. Na dalsi pripadne problemy zalozte nova temata.