Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První dojmy z E-Ten Glofiish X500+

Marian Veselý (662)|8.8.2007 21:02
Jak jsem psal nahoře - problém s tím měla i N560, která má procák na 620 Mhz, divné je, že to třeb u té N560 nedělalo na TT5. Tam to jelo naprosto plynule. Spíš soudruzi z TT udělali někde chybu.
htcjirka (1875)|8.8.2007 21:37
Mariane,ja bych to nesvadel na soudruhy z Tom Toma,na HTC Advantage jede TomTom naprosto luxusne a bez jedineho skobrtnuti.
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 21:49
TomTom6 nejede na zadnem zarizeni plynule ....... ten program je proste bidny - nezavisle na vykonu procesoru atd. tady se bohuzel to poskakovani programu proste jen mnohem vic zvyrazni a zviditelni
HanysR (32)|8.8.2007 21:51
Presne. souhlass Uiqjirkou. Tm to neni, na mem HTC TyTN chodi TT6 hladce bez sebemensiho zavahani jako vsechen ostatni sw. E-ten sekci celkem sleduju a myslim ze maji problem s vydavani jejich ROMek. Jeste nevydali poradnou WM6 ROMku na stavajici zarizeni. Vetsina uzivatelu si na neco stezuje. Vypada to ze se to nikam nehlo ani s prichodem X500+. A to jsem o ni uvazoval. Rozumne bude zustat verny HTC a pockat na Kaisera. Velka skoda, VGA je VGA
Marian Veselý (662)|8.8.2007 21:58
[QUOTE="HanysR"]Presne. souhlass Uiqjirkou. Tm to neni, na mem HTC TyTN chodi TT6 hladce bez sebemensiho zavahani jako vsechen ostatni sw. ...[/QUOTE]
Ano na QVGA to chodí na jakýkoliv mašince (viděl jsem to jet i na HPcku s 200 Mhz procesorem), ale s VGA, kde to musí přepočítat 2 x větší plochu, to má ve většině případů problémy.TT5 to nedělal a i na VGA fungoval v pohodě. Jinak to thrání je celkem subjektivní měřítko. Kolega mi kdysi tvrdil, jak mu TT6 jde krásně plynule na N560 a dle mého soudu to měl trhané jako prase. Takže je to čistě subjektivní. Nehldě k tomu, že na eteňáckým fóru které je zde zmíněné někde na začáku uživatelé tvrdí, jak krásně jim to funguje...
HanysR (32)|8.8.2007 22:03
s QVGA mas pravdu ale jak rikas, zkousel jsem i ja TT6 na N560 i C550 a opravdu bez problemu. A to jsem docela detailista takze si myslim ze nejake zasekavani bych rozhodne spozoroval. Nevim no. Zkuste nekdo iGo. Chjo... Proc nema 128 RAM :( krasny stroj, skoda tech problemu, snad nova ROM pomuze. Drzim palce chlapi
Marian Veselý (662)|8.8.2007 22:26
No vidíš a zrovna mě to na N560 jelo trhaně naprosto hrozně. Jinak obecně jsem s X500+ více než spokojen a ty drobnosti, co se řeší hold souvisí s nějakýma drobnýma neodladěnostma a s novým opračním systémem.
honza-l (74)|9.8.2007 08:29
[QUOTE="Marian Veselý"]Přidávám nějaké zkušenosti:
nechal jsem i QUICK LINK (ale musel jsem ho upravit, aby nemizely ikony - je to sofwarová chyba) .[/QUOTE]
Můžeš napsat jak si ho upravil
[QUOTE="Marian Veselý"]
2. Přes mem maid jsem vypnul grafické fíčury.[/QUOTE]
Které fičury jsi vypnul.

Jenom dodám, že jsem naprostý začátečník, takže jestli by to šlo napsa pro UB(úplně bl..)
Marian Veselý (662)|9.8.2007 09:09
U toho quick linku staci az si to nastavis, nastavit atribut u souboru quicklnkcfg.xml na pouze ke čtení - ten soubor se nachazí ve složce windows. Pro změnu atributů jsem použil total commander.
U memaidu stačí když na druhé záložce nastavíš "optimize for speed" a zmačkneš "apply". Pak to chce restart. To je vše.
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 10:22
Tak další poznatek :-) BT handsfree , po restartu , vypnuti BT , nebo zmizeni sluchatka z dosahu vyzaduje vypnout a zapnout sluchatko aby se nakonektilo - samo to neumi . V sluchatku se pak ozyvaji drobne sumy , da se prezit , nicmene nejsem na to zvykly . Dale pokud zrovna vytacim cislo , nebo se jinak hrabu v telefonni aplikaci a prijde v tu chvili hovor je velka sance ze pri prijmuti foun zamrzne = restart .
Pak mam dotaz - kterou aplikaci potrebuji doinstalovat k MMS ?? To je zatim jedina vec ktera nechodi pri zlikvidovani celeho repertoaru e-tenovskych doplnku ....
Jeste odvolavam co jsem odvolal :-) ta vydrz se bohuzel po prvnich znamkach srovnatelnosti jevi o dost horsi nezli "konkurence" ... s podobnymi qvga HTC strojemi - vydrz - 1 den , do nabijecky mi stacilo opravdu az na noc . S X500+ budu muset do nabijecky nejpozdeji tak ve 14 hod .... :-(
Marian Veselý (662)|9.8.2007 11:00
Mms se mi taky jeste nepodarilo rozjet. S vydrzi problemy nemam. Pri prumernem pouzivani (telefon, maily, net, wifi, office) jsem se dostal na den a pul. Myslím, že t bude ještě víc až se stabilizuje baterka a až si s tím přestanu tolik hrát. Obecně jsem na lepší výdrži než u Loox N560.
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 11:02
No,ja mam to vyuziti o neco vetsi,hlavne telefon a tam to mizi , ale normalne mi to (sice tesne:-) ale stacilo na den , tady ani nahodou :-(
mijou (109)|9.8.2007 14:11
[QUOTE="Losos"]S tou pameti to vidim tak nejak "castecne" - vraci se po ukonceni programu , celkem spolehlive , ale po delsi dobe se dostane na nejakych 15,5Mb ale ty uz pak dodrzuje , na puvodnich 21Mb se ale nedostane .
Horsi vec je ze funguje ceho jsem se obaval - procesor nestaci na VGA - konkretne treba TomTom 6 v landscape strankuje :-( To same je u videa ve vyssim rozliseni , to mi sice netrapi jako ten Tom , ale proste je to tak :-([/QUOTE]

To bude problem nekde inde, lebo TomTom6 v landscape mi strankoval aj na HP 4240 a ten ma tu istu konfiguraciu (procesor, ram....) a QVGA!!!
gorge_No.1_ce4you (191)|9.8.2007 14:15
S tou baterkou by to mělo být lepší když se naformuje i když to nebude obrovský rozdíl!
Miloš Strouhal (3997)|9.8.2007 14:29
Baterie dodavane v dnesni dobe k PDA zarizenim jsou naformatovany jiz z vyroby, takze rozdil bude nula.
gorge_No.1_ce4you (191)|9.8.2007 15:40
co já vím, tak veškerým bateriím ( i moderním) trvá pár cyklů, než se naformují (formátuje se např. HDD) a až pak jedou na plnou kapacitu. Výrobce to kvůli nákladům nedělá. Ale samozřejmě se můžu mýlit a existuje některý, který to dělá. :)
honza-l (74)|9.8.2007 16:56
Pokud by byla baterie naformátovaná tak by první nabití netrvalo 8 hodin:D
Miloš Strouhal (3997)|9.8.2007 18:12
Ja mam napriklad o HTC informace, ze baterie jez dodavaji s PDA formatuji a nabijeji na plnou kapacitu jeste pred tim nez zarizeni opusti tovarnu. To uz neni tak jako pred lety u NI-Mh, dnes staci baterii vlozit pouze do zarizeni a zacit ji uzivat. To ze se vam baterie nabijela 8 hodin je ponekud zvlastni, kdyz ja ji u X500+ co mam pred sebou na stole nabil za 3 hodiny..
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 18:29
nabití nového přístroje netrvalo ani ty 3 hodiny myslím , formování baterie několikanásobným nabíjením a vybíjením se snad proboha už uživatelsky nedělá ....
kurtiz_ce4you (3)|9.8.2007 19:12
Jsem uživatelem PDA FS Loox N560. Také zvažuji koupi uvedeného zařízení. Z uvedené diskuse jsem si dovolil provést rekapitulaci (nejen) nedostatků a chyb X500+.

Pozitiva:
1) rychlost vykreslování VGA displaye ve srovnání s QVGA je stejné
2) GPS fix - rychlost

Negativa:
1) špatná viditelnost displaye na slunci (o něco horší než LOOX N560)
2) horší správa paměti (lze dodatečně vylepšit některým softwarem)
3) TomTom V6 - pomalé vykreslování v Landscape módu (ve srovnání s N560 - stejně špatné)
4) Problémy se SIM Toolkitem (lišící se zkušenosti dle operátora)
5) Horší ovládání přes buttony

Nekvalifikováno:
1) po resetu znovunastavení do default režimu
2) Rychlost videa - po přepnutí do režimu GDI - plně plynulý
3) Výdrž baterie - při běžném používání 1-2dny

Uvedl jsem základní diskutované problémy. Tímto bych chtěl vyzvat k další aktivitě a příspěvkům v diskusi. Rozhodně budeme schopni nalézt vícero pozitivních faktorů (opět ve srovnání s konkurenční nabídkou na trhu). Dovolil bych si připojit snad jednu základní pozitivní informaci, že v tuto dobu se na trhu prodává pouze toto jediné zařízení s konf. GSM, GPS, Wi-Fi, BT a hlavně VGA.
Marian Veselý (662)|9.8.2007 19:35
K videu mám další poznatek.
Přehrávání přes WMP je hrozně trhané.
U přehrávání přes TCMP to hlásí chybějící podporu kodeků a jediné co jsem na tom přehrál je formát avi, který je ve výše zmíněném formátu GDI plynulý.
Dnes jsem celý den lítal po Praze Tom Tom a mírné framování se dá přežít. Viděl jsem na tom jet IGO2006 a v režimu průletu mi připadalo daleko plynulejší (na Landscape) než TT.
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 19:39
Bidne zobrazovani se tyka u navigace jen TomToma6 - to je vice ci mene viditelne na vsech zarizenich . K videu je potreba mit samozrejme program - priklad TCMP vcetne kodeku , nebo novejsi CorePlayer ktery je ma v sobe . Video v plnem rozliseni X500+ nezvladne plynule vsak v zadnem nastaveni ci kombinaci , to procesor proste neutahne .....
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 20:14
takze :
- mizeni vytvoreneho e-mailoveho uctu je potvrzeno .... nevydrzel ani jeden den :-( nekde v hloubce systemu si ho vsak pamatuje , jelikoz kdyz jsem ho vytvarel znovu - nepustilo mi to stejnym nazvem - ze pry takovy existuje - skoda ze neni nikde videt :-)
- po dnu pouzivani s BT soupravou jsem mirne receno na nervy ... nekolikrat behem dne zapinani vypinani a 3 x reset .....
- sum ve sluchatku (BT) je "stabilni" , ze zacatku jsem to nevnimal , ted kdyz volam v klidu kancelare nebo tak tak uz mi pekne stve :-)
- po kazdem resetu je znovu nutno vypnout doplnovani textu ....

- jedine pozitivum mi dnes napada pri navigaci - diky vga jsou prehlednejsi slozita krizeni :-)
Marian Veselý (662)|9.8.2007 20:37
mizeni vytvoreneho e-mailoveho uctu je potvrzeno .... nevydrzel ani jeden den :-( nekde v hloubce systemu si ho vsak pamatuje , jelikoz kdyz jsem ho vytvarel znovu - nepustilo mi to stejnym nazvem - ze pry takovy existuje - skoda ze neni nikde videt :-)
TO SE MI JEŠTĚ NESTALO, MAM ÚČET NA VOLNY.CZ
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 20:41
kde je ucet je asi fuk , je ale divny ze ti nezmizel .... :-)
Tomáš Kubec (749)|9.8.2007 20:42
S BT soupravou a šumem jsem problém nezaznamenal. Na e-mail je tu jedno polovičaté řešení.

U E-Mailu máš nastavené ukládání příloh do přístroje nebo na kartu?
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 20:50
Na kartu , account se zjevil , ted uz to ma drzet , nebo po kazdem zmizeni ho je potreba takhle repairovat ?!
Marian Veselý (662)|9.8.2007 21:05
Podařilo se vám někomu rozjet ty MMS?
Tomáš Kubec (749)|9.8.2007 21:06
po každém zmizení. myslím,že to dělá právě u ukládání na kartu
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 21:10
na kartu nebo ne je fuk , zmizel mi uz za obojiho nastaveni :-(
myslim ze na mms je potreba doinstalit ten multimedia manager , pak se ucet "zjevi"
Marian Veselý (662)|9.8.2007 21:16
já tam ten účet mám, ale nejde mi pře to odesílat...
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 21:17
to mas jen blbe nastavene smtp
Tomáš Kubec (749)|9.8.2007 21:18
jakého máš operátora? a používal jsi automatický konfigurátor?
Marian Veselý (662)|9.8.2007 21:48
T-mobile, použil jsem automatickou konfiguraci. Vše ostatní jede (net, maily) jen MMS ne.
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 21:54
hmmm,nevite ktery .cab prida mms ucet ??? Multimedia manager to nebyl a nic jineho se mi tam nezda :-(
Miloš Strouhal (3997)|9.8.2007 22:24
[QUOTE="Tomáš Kubec"]S BT soupravou a šumem jsem problém nezaznamenal.[/QUOTE]Aha a jake pouzivas BT HF? Ja zkousel Bluetrek G2 a G3 a kravi to jak popisoval Losos.. :?
Losos_ce4you (1147)|9.8.2007 22:28
Me to blbne s SE HBH-GV435
Tomáš Kubec (749)|9.8.2007 22:36
[QUOTE="Marian Veselý"]T-mobile, použil jsem automatickou konfiguraci. Vše ostatní jede (net, maily) jen MMS ne.[/QUOTE]

Tak to bude asi tímto
Tomáš Kubec (749)|9.8.2007 22:38
V autě JM Bluetune a na ucho 3 roky starou Motorolu.
Marian Veselý (662)|9.8.2007 22:54
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Tak to bude asi tímto[/QUOTE]Ano to je ono. DÍKY!
Losos_ce4you (1147)|10.8.2007 09:11
Tak ta prace s pameti je opravdu spatna - a vadi to pri praci . Jakmile po case pamat klesne na nejakych tech 12 - 14 mb tak uz ani memmaid ji nedokaze "reclaimovat" a tedy jakykoli program vyzadujici vice pameti je nepouzitelny - konkretne pocketartist a jakakoliv snaha o upravu fota (ktere mimochodem nelezou v prilis dobre kvalite) ..... :-(
Takze v souctu doposud zjistenych zavad zvazuju jestli x500 vyhodim hned a nebo budu mit trpelivost do pristi ROM. Ve stavu v jakem ted zarizeni je je spise pro trapeni nezli pro praci , za tu cenu vga tedy nepotrebuju . SIM v kazdem pade putuje zpet do Trinity a osud X500+jeste zvazim :-)

Jeste tedy rekapitulace :-)
- nefunkcni SIM toolkit !
- mizeni e-mailovych uctu
- nutnost po restartech menit nektere uzivatelske nastaveni
- spatna komunikace mezi BT handsfree a pristrojem (nutnost zapinat a vypinat handsfree aby se chytlo)
- zamrzani telefonu pri prijmech hovoru pres BT
- nemoznost prehravat video ve vga rozliseni (degradace jedine vyhody pristroje - tedy vga)
- mizeni pameti , nelze bez restartu vycistit
- mensi vydrz oproti konkurenci
- kostrbate ovladani (malo HW cufliku a tech co jsou tak spatne umisteni) - to je asi otazka zvyku , bez predchozich starosti bych to neresil :-)

To je snad vsechno .... pripadne doplnim kdybych si vzpomel jeste na neco :-)
cubehash (156)|10.8.2007 09:27
Jak to tu čtu, asi si přece jen počkám na x800 :(
Marian Veselý (662)|10.8.2007 10:11
Jen to doplním o své poznatky, které nejsou tak tragické:
Mizení paměti - po dvou dnech experimentů jsem udělal HR, vyčistil nepotřebné aplikace, upravil memaidem a průměrně se mi volná paměť pohybuje mězi 10 - 12 MB, což pro moje potřeby stačí. Co ovšem v základu zabírá paměti tolik netuším, u WM5 jsem měl volno okolo 25 MB.
- nefunkcni SIM toolkit - "KOMBINACE T-mobile vs E-banka mi jde v pohodě (na začátku sice problémy ale po tom HR je to ok)"
- mizeni e-mailovych uctu - "to se mi ještě nestalo, nestahuju přílohy na kartu, ale toje obecně ETEŇÁCKÝ problém, byl i u 700"
- nutnost po restartech menit nektere uzivatelske nastaveni - "netuším o čem mluvíš, jak jsem nastavil, tak to mám pořád (kromě Quick linku, kde jsem musel změnit atribut u konfiguračního souboru, ale to uděláš jednou a dost)"
- spatna komunikace mezi BT handsfree a pristrojem (nutnost zapinat a vypinat handsfree aby se chytlo) - "se základním Nokiáckým BT jsem neměl problém"
- zamrzani telefonu pri prijmech hovoru pres BT - "se základním Nokiáckým BT jsem nezaznamenal"
- nemoznost prehravat video ve vga rozliseni (degradace jedine vyhody pristroje - tedy vga) - "ano to je problém"
- mizeni pameti , nelze bez restartu vycistit - "bez problémů, úroveň paměti 10 - 12 MB, používám task manažer, kde mám povolených nechávat v paměti jen pár aplikací - kalendář, úkoly, maily, abych k nim měl rychlý přístup, vše ostatní mi zavírá"
- mensi vydrz oproti konkurenci - "proti N560 kterou jsem měl předtím je výdrž LUXUSNÍ"
- kostrbate ovladani (malo HW cufliku a tech co jsou tak spatne umisteni) - to je asi otazka zvyku , bez predchozich starosti bych to neresil :-) - "je to o zvyku, u mých ředchozích PDA jsem taky neměl čudlíky navíc, takže v tom taky nevidím provlém."

Obecně si myslím, že po vychytání nějakých mušek upgradem rom se z toho zařízení může stát ještě zajímavější pracovní nástroj. Prozatím jsem spokojen.
Tomáš Kubec (749)|10.8.2007 10:52
Mám stejný názor jako Marian Veselý ;) A mé poznatky jsou také prakticky stejné.
LiborV (14)|10.8.2007 14:51
Ahoj, mam X500+ prvni den. Chci se zeptat jak nastavit v Tomtom6 Gps satelit, zkousel jsem "jina NMEA GPS/57600/GPS Device" i dalsi zarizeni, ale stale hlasi jen "chybi zarizeni GPS". Diky za radu!
Losos_ce4you (1147)|10.8.2007 16:27
Jina NMEA / 9600 / AGPS
Marian Veselý (662)|10.8.2007 17:04
Me to jede i na 56000. TT 6.030.
Losos_ce4you (1147)|10.8.2007 17:22
baud muze byt 115xxx , to pobezi ....
procital jsem "cizojacna" fora a vse co jsem "objevil" sam a popsal jsou notoricky zname chyby ... bez vyjimky .....
gorge_No.1_ce4you (191)|10.8.2007 18:52
Pozorně to tady čtu, protože mi má příjít v pondělí. Když čtu Lososa, tak se bojím, co zažiju, pak čtu Mariana Veselého a říkam si, že to ještě jde.

Taky mě provokovalo, abych se na500+ vykašlal a čekal na osmistovku, ale pak jsem si řekl, že bůh ví, když se u nás objeví a že iurčitě se u ní taky najdou nějaké chybky. Ty současné budou odstraněné, ale budou nové. Tak jak říkam, V PONDĚLÍ! :)
Losos_ce4you (1147)|10.8.2007 19:10
Niceho se neboj,s chuti do toho :-) Ber to tak ze u mne je trochu problem ze jsem absolutne netolerantni k cemukoliv a nemam zadny "syndrom" nachylnosti k zarizeni ktere vlastnim :-) - tedy krome soucasneho auta :-D Tim padem nehodlam prehlizet chyby a zepsuju vse co chyby ma , proste musim mit to "nejlepsi" a nejvychytanejsi co existuje a nemam problem vystridat 5 zarizeni do mesice :-D .. navic od zarizeni pozaduji asi trochu vice nezli "bezny" uzivatel , takze chapu ze vlastnik je spokojeny a semtam nejaka "osibka" ho nevyvede z miry a strojecek si zamiluje .... Obzvlaste kdo nema detailni , dlouhodobe zkusenosti a zazitou praci s kvantem jinych zarizeni proste drobne vady (ktere navic asi vetsinou budou casem odstraneny) nevnim tak jako prikladne ja ... takze - moje hruzostrasne historky ac jsou pravdive - neberte tak tragicky :-)
Navic je potreba to brat take z hlediska ze to je opravdu jedine zarizeni s vga displayem v "nositelne" velikosti ... a ten display je opravdu povedeny a pohled na jemny rastrik opravdu potesi ......
Doufam ze vetsinu chyb se podari vychytat a pak to bude stroj diky display opravdu bezkonkurencni , takze bat se neni zas tak potreba :-)