Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První dojmy z E-Ten Glofiish X500+

ipospa_ce4you (48)|13.8.2007 17:16
Malá systémová paměť opravdu vadí. Nevím jestli je to problém pro Win adresovat více než 64MB operační paměti. Doufám že jen výrobce nešetří na nesprávném místě. Jinak nechápu proč tam nemůže být alespoň 128MB SDRAM. S čistými nelokalizovanými Win je zůstatek operační paměti cca 22-23 MB a všechno běhá VELICE rychle. Takže možná je nedostatek paměti při standartní instalaci způsoben lokalizací a "fičurkami" od E-Tenu.
Každopádně SIM Toolkit Vodafonekarta-eBanka NEFUNGUJE což je pro mne největší problém...
ipospa_ce4you (48)|13.8.2007 17:19
Jo a málem bych zapoměl. Už celý den dobíjím E-Tena pomocí USB kabelu, přístroj hlásí že se nabíjí (nyní už 9 hodin) a po vytažení konektoru chvíli drží 5% a po chvíli 1% (zapojoval jsem asi při 10%)
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 17:19
problem s pameti nezpusobuje ani lokalizace ani ficury od e-tenu , ani jedne s techto zabav neholduji :-D
htcjirka (1875)|13.8.2007 17:28
Jak to tady tak ctu tak Eten X500i docela propadak.Vsichni byli nateseni na VGA displej,kterym toto PDA disponuje,ale co se tyce funkcnosti,tak ta dost pokulhava.Ja osobne se teto znacce v budoucnu vyhnu obloukem.
Shadow74 (117)|13.8.2007 18:02
No, takze i ja prihodim "polinko do ohne". Chvilku s X500+ hraju a zatim jsem mirne receno v rozpacich. Jelikoz jsem doted pouzival iPAQ hx4700 tak jsem zmlsany a schazi me rychle CPU a grafika. Tesil jsem se ze budu mit konecne vse v jednom zarizeni a ted to je spise utrpeni :( Vydrz baterie je pro mne zoufala, v polovine dne jsem na 20% a to ani nestihnu pouzivat bluetooth nebo wi-fi. Co se tyka bt handsfree tak nejsem schopen ji smysluplne pouzivat. Proste se musi vzdy parovat znovu.
Jsem ochoten tolerovat nejake chyby predevsim proto, ze spousta veci jde vyresit programove. Nicmene si nejsem jisty jak dlouho na to budu muset cekat. Podle toho co jsem cetl na zahranicnich forech, je tato situace stejna i u jinych modelu od E-TENu :( Se znackou jsem nemel zadne zkusenosti a tak jsem mel docela strach a ted koukam, ze opravneny.
Momentalne premyslim, kam s nim...
Marian Veselý (662)|13.8.2007 20:38
Fakt mi přijde, že se tady bavíte úplně o jiném zařízení než mám, protože většinu těch problémů co tu píšete nemám.
SIMTOOLKIT T-mobile vs E-banka mi jede, paměti mi zůstvává tak mezi 11 - 16 MB což mi pro moje potřeby stačí, baterka mi při aktivním používání vydrží na den a něco /večer končím na 30%/, rychost v pohodě, některé alikace dokonce rychlejší než na N560. Podařilo se mi rozjet i to video.
Musel jsem sice vyházet spoustu těch eteňácejch pitomin a trošku to poladit, nicméně jedu i s lokalizací a všechno funguje, takže nyní jsem maximálně spokojen-
Fakt je, že pro mě je to pracovní nástroj a očekávám od něj FUNKČNOST a ROZUMNÉ ROZMĚRY a to je přesně X500+. Neinstaluju do toho tuny softu, experimentoval jsem jen dva dnym než jsem to optimálně nastavil, pak HR a to nastavení co mi jelo a od té doby pohoda. Ano má své chyby a ty přepokládám budou časem odstraněny.
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 21:00
Ono je to jinak ... zarizeni stejne , uzivatel je jiny :-) Pri mem vyuzivani nevydrzi proste ani pul dne , 8 - 16 Mb pameti je na spusteni nekterych programu malo natolik ze se proste nespusti , BT pouzivat proste musim - nelze , respektive s obtizemi , T-mobile si kvuli SIM toolkitu fakt porizovat nehodlam ... a je to .. proste plati to co pisu :-D
(odstranovani zavad je ze zkusensoti z predchozich e-ten zarizeni beh jeste na hodne dlouhou trat s velice nejistym vysledkem a koncem :-( )
Dráček (68)|13.8.2007 21:04
Napodobne, jedine co me stve je prace s pameti, navigacni softy jsou nenapapane a je to opruz delat po normalnim pouzivani pred jejich spustenim softreset, a nesouhlasil bych s tim ze n560 byla v necem pomalejsi, to tedy ne :) ale baterie ma urcite vetsi vydrz nez HTCka, nebo prave ta n560, to je pro mne prijemna zmena...
ebanku pouzivam, vsechno ostatni mi tez chodi... ma to mouchy jako ma kazde mda, ale jsou to musky snesitelnejsi nez jinde...
PavelM_ce4you (95)|13.8.2007 21:06
Taky mi pripada ze mate uplne jine zarizeni. Je sice pravda, ze jsem mel 2 problemy (nefunkcni sync -> HR a problem s kartou), ale to uz je vyresene. Oproti puvodni hx4700 je to sice trochu mene svizne, ale mit misto 3 krabicek (telefon, pda, gps) jednu a jeste takovych rozmeru je super.

Z aplikaci pouzivam nejvice Pocket Informant, Ozi Explorer, Smart Maps a postu a zadne problemy nesleduji (az na drobnosti typu nastaveni vkladani znaku po SR, coz se doufam poresi nejaky updatem). Plus kraviny typu SPB Plus, ...
htcjirka (1875)|13.8.2007 21:12
[QUOTE]Fakt je, že pro mě je to pracovní nástroj a očekávám od něj FUNKČNOST[/QUOTE]
Fukcnost ale X500i chybi....Takhle kdyby me fungoval HTC Advantage,tak uz bych davno zahodil.To se ani pracovnim nastrojem nazvat neda,pro tolik zasadnich problemu.Muzes me vysvetlit proc treba u HTC Advantage hned prvni testovaci WM6 neprinesla jediny sebemensi problem??A zatimco u ETENU je v souvislosti s WM6 kupa problemu..pomalu se resicich..ETEN je bohuzel mlade a bude dlouhou dobu nez zacne vyrabet kvalitni zarizeni.Ve vyhledavaci na me vyskoci takovych inzeratu na prodej X500 A X500i...
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 21:13
To Dracek : jine zarizeni tohoto typu s takhle malou vydrzi neexistuje ... se strojem ktery by nevydrzel ani DEN ! pouzivani ke kteremu je primarne urcen (telefonovani) se opravdu nikde jinde nepotkas

a kdyz patram v pameti tak takhle roze...ne zarizeni s takovym poctem fatalnich chyb - vyzadujicich tolik zasahu od uzivatele aby to alespon trochu fungovalo pamatuju naposled u starsich Palmu :-) kdyz jsem z nich chtel vyloudit pristup na internet a pripadne spojit s telefonem pres BT :-D
Dráček (68)|13.8.2007 21:17
To Losos: tak potom mas neco jineho nez ja, muj kus ma vetsi vydrz baterie nez to co mi proslo rukama...
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 21:20
V tom to taky nebude , kus mam asi stejny - dokonce s prohozenou baterii jelikoz jsem te vydrzi ani nechtel verit :-D - kus je stejny - ale opet - uzivatel je pouze jiny - respektive asi co mu proslo rukama :-)
Muzeme i konkretne -a vezmu srovnatelna zarizeni pekne poporadku ... :-)

MDA compact
S200
Vario
TyTn
Artemis
P525
Trinity
M700
vsechna tahle zarizeni mi proste vydrzeji minimalne den - s malou rezervou

x500+
jedine zarizeni ktere ve 2 odpoledne je mrtve .....
Dráček (68)|13.8.2007 21:26
HTCecek mi proslo rukama nepreberne
par Asusu
hodne HPcek, ale ty nepocitam, to vsechno pouze PDA
FSC n560...
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 21:27
V tom to je , motas hrusky z jablkama , PDA jako Asusy , HP , HX atd neplet dohromady s MDA/XDA
Dráček (68)|13.8.2007 21:38
to Losos: domnivas se spatne, to ze nevypisuju konkretni modely, je proto ze bych se upsal, pokud myslis ze asus dela jenom pdacka, no comment...

mam na krku 300 lidi, kazdy pomerne velky hracicka, a zajistuju jim technickou podporu s jejich velmi casto obmenovanyma milackama, nehlede k tomu jak casto to menim ja osobne... nemyslim ze bys mohl nejak zpochybnovat me zkusenosti s tim... a pochybuju ze bys byl tak velky USER abys to zatezoval o tolik vic nez ja.

Znovu opakuji, krome pameti, nemam VETSI problem, a to je vzpomenuli na spoustu jinych zarizeni, ke kterym musela dovarit romku za vyrobce prislusna komunita, nez se to stalo pouzitelnym, docela dobry vysledek. Priznavam, ze nepouzivam BT sluchatka, tim padem mi odpada jeden potencionalni VELKY problem.

Jo, a kdyby nekdo dovedl rozchodit na X500+ rds/tmc v iGO, rad bych vedel jak... I kdyz se domnivam ze to bude spis problem iGO, to ma stale problemy s tim kdyz je stejny zdroj GPS i rds/tmc...
Furbo (323)|13.8.2007 21:43
tak jsem si pročítal tuti diskuzi a nestačím se divit. Jsem naprosto spokojený majitel X500. Před tím jsem měl jen PDA N560 takže se nemohu rovnat s vašimi zkušenostmi. X500 používám velmi intenzivně pro práci několik hodin denně vč. telefonování a datových spojení.

Když jsem si tento přístroj pořídil byla ze mě podpora E-Tenu asi taky trochu na větvi. Reagoval jsem naprosto stejně jako většina z Vás. Přístroj za 17K a neumí pořádně věci co umí Nokie za 1000,-.

Nicméně jsem hračička a protože jsem zoufale potřeboval zařízení all in one vydržel jsem a hrál jsem si a hlavně jsem si pročítal zdejší fóra. Dnes je to s tímto výsledkem:

- naprosto bezkonkurenčně nejelegantnější zařízení na současném trhu
(tak trochu se mi hodí k obleku a nestydím se ho vytáhnout na stůl :-))
- narozdíl od HTC osazen poměrně rychlým procesorem
- vynikající GPS
- po odinstalaci většiny E-Ten aplikací a instalací několika prográmků od SPB a to konkrétně Shell, Suite, Backup, Time naprosto pohodová funkcionalita a přizpůsobivost

Pravdou je, že WM6 od Etenu je tak trochu pro masochisty a taky nechápu proč otálejí s vydáním opravných patchů nebo rovnou celé nové ROM. Toto ale není důvod zatracovat toto super zařízení.

Ruku na srdce, kolik z Vás ho opravdu používá pro to na co je primárně určen a nemá ho jen na hraní s občasným telefonováním. Potom bych se také asi rozčiloval nad vynaloženým nemalým penízkem při těchto relativně malých chybičkách. Zde rovnou říkám, že nepoužívám Sim Toolkit takže mi tento nedostatek nevadí.

A abych nezapoměl baterie mi vydrží při opravdu maximální používání více jak jeden den což u takto velkého displeje je asi opravdu normální. Pokud někomu vydrží méně je to zralé na reklamaci a ne na odsuzování celé modelové řady.

Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 21:46
Krasne,ale spletl jsi si thread .. jsem u x500+ ... :-D
jedno a jeste kousek denni vydrz u x500 nikdo nezpochybnuje , odpovida to "standardu" , netreba to sahodlouze zvyraznovat :-)
htcjirka (1875)|13.8.2007 21:46
FURBO-Resi se tu ted hlavne X500i a ne X500.
Furbo (323)|13.8.2007 21:56
to je mi jasné, ale není mezi nimi naprosto žádný rozdíl kromě VGA displeje a autofokusu na foťáku. takže jsou to téměř identická zařízení.
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 21:58
Ano kom toho co jsi popsal rozdil neni :-D - ale to je rozdil v tom co probirame tak zasadni ze srovnani s x500 je zcela out ......
Dráček (68)|13.8.2007 22:00
to Furbo:
no ale je pravda ze prave VGA zere podstatne vic :) to i ja bych se divil kdyby pri stejnem pouzivani vydrzela X500 stejne jako X500+, taky proto je MDAcek s VGA tak malo, problemy se spotrebou....

na druhou stranu je ale to VGAcko u X500+ tak pooomaly, ze si az rikam jestli to nebyl prave zamer vyrobce skrz spotrebu za kazdou cenu...
X500 jsem v ruce osobne nemel, ale nevsiml jsem si ze by si nekdo stezoval na sviznost grafiky, tak jako je to u X500+...
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 22:06
No vidis a pritom to je jedna z mala veci ktera se mi zdala byt vynikajici :-D a to je pracovni rychlost x500+ a rychlost vykreslovani - jelikoz je minimalne srovnatelna s konkurencnimi QVGA ....
Dráček (68)|13.8.2007 22:08
ja myslel kdyz si pustis film :) prepnout na GDI sice pomaha, ale to ono to urcite neni... pripadne rychla svizna gamesa narocnejsi na grafiku...

Ne ze by mne to trapilo, na hrani mam stolni masinku, a misto filmu ctu ebooky...
Dráček (68)|13.8.2007 22:13
ostatne, rychlostni rozdily mezi X500 a X500+ jsou treba tady videt docela dobre

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 22:18
Film 320x240 ktery prehravas v QVGA zarizenich prehraje x500+ uplne identicky , stejne perfektne , problem ma pri vyssim rozliseni kdy prehrava ve VGA a na to procesor nestaci , QVGA zarizeni i film ve vysokem rozliseni prehravaji v QWGA takze to jede normalne ....
btw.... plynulejsi prehravani umozni myslim RAW
Tyhle benchmarky jsou hooodne zavadejici,v praxi to muze vypadat uplne jinak :-)

Jeste potvrzuji jednu lahudku - uz to taky tady nekdo objevil . nabijeni s USB je hodne podezrele ,ne - li nefunkcni , sice to ukazuje treba 80 i 100% , ale vyndam kablik a je to treba na 5 % ......
Marian Veselý (662)|13.8.2007 22:25
Ono je potřeba taky si ujasnit na co vlastně tu mašinku potřebuju. Pro mě je to mobilní kancelář - telefon, kalendář, úkoly, pošta, sms, občas mms, navigace. Aby se mi pohodlněji dělalo, volil jsem zařízení s VGA a pokud možno aby nebylo moc velké. S rychlostí problémy nemám až na vyjímky je srovnatelná v N560 (což mě celkem překvapilo). Nehraju na tom hry, na to nemám čas, filmy - možná 2x do roka. Tahat sebou nějaký Advantage a podobný krabice - to jsem se nemusel zbavovat N560 + telefon. Tohle je pro lidi, který chtějí mít malé kompatní zařízení "vše v jednom" v kapse a netahat sebou další krabičky a kabely jak technik z jaderný elektrárny. Prostě každej hledáme a očekáváme od mda něco jiného. Pro mě je tento koncept vyhovující.
Marian Veselý (662)|13.8.2007 22:30
[QUOTE]Jeste potvrzuji jednu lahudku - uz to taky tady nekdo objevil . nabijeni s USB je hodne podezrele ,ne - li nefunkcni , sice to ukazuje treba 80 i 100% , ale vyndam kablik a je to treba na 5 % ......
[/QUOTE]
Tohle mi jetšě ani jednou nedělal. Nabíjení z USB jede normáně. Fakt nevím co s tím porvádíš, že se ti to tak s..e :-)
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 22:32
[QUOTE="ipospa"]Jo a málem bych zapoměl. Už celý den dobíjím E-Tena pomocí USB kabelu, přístroj hlásí že se nabíjí (nyní už 9 hodin) a po vytažení konektoru chvíli drží 5% a po chvíli 1% (zapojoval jsem asi při 10%)[/QUOTE]

No , spis to vypada ze jsi jediny komu to funguje ..... nasel jsem si ten prispevek o kterem jsem mluvil - popisuje presne to co pozoruju ja ....
Dráček (68)|13.8.2007 22:41
[QUOTE="Losos"]Film 320x240 ktery prehravas v QVGA zarizenich prehraje x500+ uplne identicky , stejne perfektne , problem ma pri vyssim rozliseni kdy prehrava ve VGA a na to procesor nestaci , QVGA zarizeni i film ve vysokem rozliseni prehravaji v QWGA takze to jede normalne ....
btw.... plynulejsi prehravani umozni myslim RAW
Tyhle benchmarky jsou hooodne zavadejici,v praxi to muze vypadat uplne jinak :-)[/QUOTE]

hmm, myslim ze se mylis, to o cem mluvis ty, je sice pravda, ale plati v uplne jinem kotextu, nemyslim ze by to opravnovalo tak velky bodovy rozdil v tomto pripade, byt v "syntetickem" benchmarku, dislej je skvely, grafika pomala, hluboko pod dnesni standard vgacek... koneckoncu I starsi vga jsou na tom lepe.
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 22:44
Je celkem fuk cim to je , proste to tak je ... :-)
Dráček (68)|13.8.2007 22:45
s nabijenim jsem mel zatim jenom jedno prekvapko, v aute, pri pustene navigaci, byla baterie misto ocekavaneho dobiti na tom o neco hure nez na zacatku cesty... ale nebyl cas to opakovat, nevim jestli to byl bug nebo shoda nestastnych nahod.
Marian Veselý (662)|13.8.2007 22:47
[QUOTE="Losos"]

No , spis to vypada ze jsi jediny komu to funguje ..... nasel jsem si ten prispevek o kterem jsem mluvil - popisuje presne to co pozoruju ja ....[/QUOTE]
Třeba to delá jen pri nízkém procentu zbývající energie. Nabíjel jsem vždy při 30% a více.
Dráček (68)|13.8.2007 22:49
losos: napada me, nemas nahodou neustale zapnute BT? To by mohla byt eventualne jedna z pricin rozdilu ve vydrzi mezi tvym a mym kusem...
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 22:52
BT mam samozrejme neustale zapnute,spojene s BT handsfree .... pouzivam to nepretrzite , nejen v aute
Tomáš Kubec (749)|13.8.2007 22:52
U mne fungovalo vše stejně jako u Mariana Veselého. S tím nabíjením bych to viděl jinde, testni to v zadním USB, ne v předním vývodu. Mám doma dvě PC a v jednom to v předním šlo a v druhém ne, to samé jako u E-Tenu mi dělalo i u přídavného USB disku (dumphone nabíjet přitom šel). Některé přední USB vývody nedodávají dostatek šťávičky k nabití. Stejně se to projevuje i některých autonabíječek. E-Ten ty šťávičky asi potřebuje o trošku víc než třeba jiné zařízení.
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 22:54
Dela mi to v aute , notasu i na PC - to jsem zjistil ted vecer , pres den jsem myslel ze se mi to jen zda ... ale uz je to jiste
Dráček (68)|13.8.2007 22:58
[QUOTE="Losos"]BT mam samozrejme neustale zapnute,spojene s BT handsfree .... pouzivam to nepretrzite , nejen v aute[/QUOTE]

nj, tak to pak verim, BT bych si pernametne ja osobne nechal leda s "normalnim" mobilem, u mdacek by mne to uz po osklivych zkusenostech ani nenapadlo, a ze bych mohl, uz ani od vyrobcu necekam :(
Tomáš Kubec (749)|13.8.2007 23:02
[QUOTE="Losos"]Dela mi to v aute , notasu i na PC [/QUOTE]

Tak to už je divné.
Marian Veselý (662)|13.8.2007 23:04
Pánové, co už skončit s "prvníma dojmama" a začít se třeba konstruktivně bavit jak kdo vyřešil jaký problém, jaký fígl použil, jaký soft dělá problémy...atd. Myslím, že by to byla daleko smysluplnější diskuze než z jedné strany neustálé zatracování a z druhé obhajování. Každé zařízení má nějaké chyby, tak se bavme o tom, jak jste se s nimi prali.
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 23:05
Nepretrzize zapnute BT mam uz od od MDA compact .... ani s jednim zarizenim nebyl problem ... az s timhle , nejen pri komunikaci , ani s vydrzi ...
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 23:08
[QUOTE="Marian Veselý"]Pánové, co už skončit s "prvníma dojmama" a začít se třeba konstruktivně bavit jak kdo vyřešil jaký problém, jaký fígl použil, jaký soft dělá problémy...atd. Myslím, že by to byla daleko smysluplnější diskuze než z jedné strany neustálé zatracování a z druhé obhajování. Každé zařízení má nějaké chyby, tak se bavme o tom, jak jste se s nimi prali. [/QUOTE]
Ja uz mam vyresino - v soucasnosti jedina mozna vec jak se s tim poprat (vzhledem k neexistenci oprav od vyrobce ci nekoho jineho) , zbavil jsem se ho dokud to ma jeste nejakou hodnotu :-D
Furbo (323)|13.8.2007 23:11
a které je to šťastné zařízení které splní všechny výše popsané nároky? Docela by mě to fakt zajímalo protože jsem si sám hodně dlouho vybíral a na nic moc jsem nepřišel.
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 23:16
Krome VGA a oloupaneho laku :-) v tuhle chvili asi trinity - resp.urcite
Marian Veselý (662)|13.8.2007 23:22
[QUOTE="Losos"]
Ja uz mam vyresino - v soucasnosti jedina mozna vec jak se s tim poprat (vzhledem k neexistenci oprav od vyrobce ci nekoho jineho) , zbavil jsem se ho dokud to ma jeste nejakou hodnotu :-D[/QUOTE]
Dobře, tak ostatní kromě lososa :cool: Protože se pořád motáme kolem toho, jak lososovi nic nefunguje a jak je všechno špatně. Takže kdož mají X500+ a jsou s ním tak nějak spokojeni, nahoďte nějaké ty postřehy a fígle co jste s tím dělali :-)
Yankee.106 (231)|13.8.2007 23:57
Ahojte, trochu jsem si početl :D ...
1. Vyházel jsem úplně všechny E-Ten aplikace (chci si je pak nacucat z webu a dát na kartu)
2. Z důvodu úspory RAMky (než to vyřeší výrobce), jsem SPB MobileShell, SPB Diary a SPB PhoneSuite nahrál na kartu (nekamenovat, je to ze zoufalství)
3. pomocí trial verze MemMaid jsem si vymazal RAMku a optimalizoval pro FreeMemory.

- jinak mám BT zapnuté od cca 10:00h, do toho občas telefon, GPS a skoro furt s tím něco dělám a jsem na 55%.

Až na volnou paměť jsem zatím spokojený.
Marian Veselý (662)|14.8.2007 00:21
Ja jsem vyházel jen některé eten aplikace, jinak se k nim dá vrátit přes tu obnovací eteňáckou utilitu. Optimalizoval jsem přes memaid a doinstaloval pár aplikací co používám (spb weather, wallet, spb backup, one note, total commander, tcmp a pluginy, skype, quip, task manažer). Přesunul jsem inTernet expolorer na kartu. V task manažeru jsem nastavil, aby mi nechával v paměti pouze kalendář, úkoly a maily, ostatní ať se zavírá. Zálohu mám nastavenou na každý den o půl sedmé, tedy když vstanu, mám čerstvě zazálohované zrestartované PDA. Prozatím jedu bez problémů.
ipospa_ce4you (48)|14.8.2007 00:34
Mohu se zeptat jakého používáš Task Managera?
S tím nabíjením je to zvláštní. Přikláním se k názoru že asi USB občas při dobíjení a velikém proudu nedokáže držet napětí, takže velice pomalu dobíjí pokud je zařízení zároveň používáno. Nejdříve 9 hodin nic a pak za dvě hodiny 60%.
Rozjel jsem teď TomTom6 a grafika je pěkně plynulá (mapy jsou ve VGA kráááásně čitelné) tak jsem se trochu uklidnil.
Vůbec po odinstalování většiny E-Ten aplikací a optimalizaci pomocí SKTools se X500+ "probudil" a běhá a reaguje VELICE rychle. Citlivost GPS je fenomenální. Po spuštění trekuje 8 satelitů do 5-10 vteřin. To jsem ještě neviděl...
Jak říkal Svěrák Koljovi: "No vidíš, ono nám to půjde..." :cool:
Yankee.106 (231)|14.8.2007 07:18
[QUOTE="Marian Veselý"]...Ja jsem vyházel jen některé eten aplikace, jinak se k nim dá vrátit přes tu obnovací eteňáckou utilitu...[/QUOTE]
Problém je v tom, že mi to nenabídne KAM je má nainstalovat, on je prostě frkne do RAMky a vymalováno. Proto si vybrané nacucám z webu a nainstaluju si je na kartu.
Stehnak (78)|14.8.2007 07:33
Nekamenujte me - vim ze mam "jen" X500... Na jednom webu http://www.eten-users.eu/ resijou X500 aj + v jedne sekci, to ale nejni dulezite. Dulezite je, ze problemy s X500 o kterych jsem se tam docetl, a kterymi jsem se take musel prokousat ted ctu aj v teto sekci o +ku.
- autonabijecky, popr neoriginalni mini USB kabely: nepropojeny pin 4 a 5 v mini USB konektoru -> nedostatecny nabijeci proud -> ubyvani baterie pri GPS i kdyz se razizeni "nabiji"
- ztrata PIN zarizeni, ne telefonu - patch

- muj postreh s X500: pokud ho nabiju pres USB (dobijeci proud cca 500mA) tak mi vydrzi temer 2 dny (cely den zapnute GSM pouze na prijem SMS - kancelarske app, chvilema BT, vecer WI-FI)
- pokud ho dibiju original 230/5V nabijeckou (ta ma max proud tusim kolem 1Amperu), tak se vybije daleko rychleji
- postupne jsem vyhazoval E-ten app ktere jsem nepouzival (mam SPB). Nejvetsi zrychleni jsem spozoroval po vyhozeni Home (sorry timto jsem myslel M-Desk) applikace. mam ted 25 MB volneho mista a zarizeni je fakt rychle.