Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První dojmy z E-Ten Glofiish X500+

Marian Veselý (662)|10.8.2007 20:13
No a já to zase beru spíš z hlediska uzivatelského. Do této chvile jsem vystřídal 3 zařízení. Pro mě je důléžitá mobilní kancelář snesitelné velikosti a to X500+ splňuje. Má samozřejmě své chyby, ale ty přikládám drobné neodladěnosti a novému operačnímu systému, takže věc, která se časem dá vyřešit.
Dráček (68)|10.8.2007 20:37
Mno, rukama mi prosla spousta pdacek i mdacek, smartfouny ne, ty ja nerad :)

A par dni zkousim x500+, neni to spatne, ale jako vzdycky ma to chybicky...

Nejhorsi je ta pamet pro spustene programy, to jsem neveril ze bych jeji nedostatek musel jeste nekdy v necem novem resit!
HW tlacitka bych rozvrhnul jinak, stylus a microsd kartu bych chtel nahoru, oboji je zespoda :(
Obe ledky sviti mozna v noci o malinko silneji nez bych chtel.
Radio nejde bez sluchatek, to je jasne protoze sluchatka delaji antenu, ale radio nejde pustit do repracku, jenom do sluchatek, skoda. RDS se v aplikaci ktera ma radio na starosti zobrazuje, v iGO se mi RDS/TMC nepodarilo rozchodit, GPSka ale beha a to opravdu hodne dobre. Procesor je 4stovka, ale takova malinko linejsi, nevadi moc, jenom obcas je odezva delsi, a pak je to uz zase v poradku. Co by s tim asi tak udelal XCPUScalar? - nemam cas otestovat :)

Na ty mizejici maily zkuste prvni patch odtud - http://eten-users.eu/index.php?showtopic=10470
nejlepe hardreset a jako prvni instalovat patche, potom teprve ucty.

Naopak, VGA displej je skvely, i videa jsou bez problemu - pokud prepnete prehavac z DirectDraw na GDI, gpska je nadprumerna, wifina slape bez problemu, fotak foti (tedy jen tak jak se da cekat od podobneho zarizeni), kdyz se vyhnete instalaci etenenackych programu, mate krasny cisty zaklad, a to co byste prece jenom radi muzete doinstalovat pres jejich aplikaci pozdeji, smsky funguji, mmsky tez, pouzil jsem konfiguracni cab pro eurotel (o2) https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=11143 a bez problemu, kladne hodnotim pouzity material na povrch mdacka, krasne se drzi v ruce, navigace beha bez problemu, a to je v mem pripade docela velky zatezovy test, prijmuti hovoru ma malinkou prodlevu, ale stejnou nebo mensi na jakou jsem zvykly u vetsiny HTCecek, dalo by se rict ze bych rad videl nektere verze programku z etenu v htckach, napriklad soft pro kameru. S bankovni simkou problem nemam. Synchronizace s Exchange bez problemu. Citlivost gsm modulu na signal rekl bych prumerny standard, vydrz baterie jsem zatim netestoval, ale mam z ni lepsi pocit nez obvykle u pdacek mivam.
Popisovane mizeni nastaveni jsem nezaznamenal.

Ale celkove pokud se to nebojite doladit samostatne k obrazu svemu, a chcete malinke vga all in one, nebojte se toho.
marben_ce4you (0)|10.8.2007 21:59
to dracek: Jakou používáte kombinaci operátor/banka?

Toto zařízení se mi moc zamlouvá, jsem ochoten nějaký čas tolerovat chyby a nedoladěnosti, ale nefunkčnost SIM Toolkit O2 s eBankou by toto zařízení pro mne zcela vyřadila.
Losos_ce4you (1147)|10.8.2007 22:00
SIM toolkit od Eurotelu nefunguje ....
marben_ce4you (0)|10.8.2007 22:07
losos: Díky, takže v podstatě je pro mne toto zařízení prozatím "mrtvé". Škoda.

Mimochodem ... www.e-ten.cz je nyní přesměrován přímo na výrobce a pro něj český distributor oficiálně dle mapy neexistuje ... že by nějaká třenice?
Tomáš Kubec (749)|10.8.2007 22:22
Žádná třenice jen dohoda. Prostě něco za něco. Domena e-ten.cz stále patří a bude patřit E-Shop s.r.o.
Marian Veselý (662)|10.8.2007 22:32
Informace k výdrži baterie:
Dnes jsem měl první možnost vyzkoušet baterii na "moje" standartní zatížení. Ze den bylo cca 30 hovorů (různě dlouhých), 6 SMS, 1 MMS, půl hodiny navigace (bez nabíjení), 13 x stažená pošta přes EDGE, 4 x stažení pošty přes wifi, 1 x cca 20 minut surfování přes wifi, mezitím celkem častá práce s kalendářem, úkoly a večer jsem asi hodinu přebouchával do pda kontakty. Je 22:30 a PDA vkládam do kolébky s ukazatelem baterie na 30%.
Dráček (68)|10.8.2007 22:34
[QUOTE="marben"]to dracek: Jakou používáte kombinaci operátor/banka?

Toto zařízení se mi moc zamlouvá, jsem ochoten nějaký čas tolerovat chyby a nedoladěnosti, ale nefunkčnost SIM Toolkit O2 s eBankou by toto zařízení pro mne zcela vyřadila.[/QUOTE]

vodafone - ebanka
gorge_No.1_ce4you (191)|10.8.2007 22:58
[QUOTE="Marian Veselý"]Informace k výdrži baterie:
......, 4 x stažení pošty přes wifi, ...............[/QUOTE]

A wifi bylo jak dlouho zapnuté?
Marian Veselý (662)|10.8.2007 23:08
jen v rámci tychlé otočky doma stažení pošty + rychlé odpovědi na nejnutnější věci, takže do 5 minut každé připojení.
Marian Veselý (662)|10.8.2007 23:12
jinak mi poraďte nějaké horizontální pouzdro na X500, koupil jsem krussel S-Wide a trošku to v tom "kloktá". Potřeboval bych něco se sponou na opasek. Kožené.
reskator (71)|11.8.2007 01:10
T-Mobile + eBanka, SIM Toolkit ani nejde otevrit.
Marian Veselý (662)|11.8.2007 08:42
Tmobile a ebanka mi jede v pohodě. Jakmile mi prijde zprava, otevre si mi sim tool a vlezu do zabezpečených zpráv a tam je.
Tomáš Kubec (749)|11.8.2007 10:02
[QUOTE="reskator"]T-Mobile + eBanka, SIM Toolkit ani nejde otevrit.[/QUOTE]

Máš lokalizaci?
Marian Veselý (662)|11.8.2007 10:25
Ano mam originalni sunnysoftackou
Tomáš Kubec (749)|11.8.2007 10:28
Tak to je divné když ta samá kombinace na jednom přístroji chodí a na druhém ne.
Marian Veselý (662)|11.8.2007 11:14
Nechám si z webu poslat autorizační sms, na displeji se objeví, že přišla nová zpráva z banky, odklepnu ok, otevře mi to sim tool kit, přejdu do složky zabezpečené zprávy a tam je tam to je.
Tomáš Kubec (749)|11.8.2007 15:08
Léčení nějakých [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Losos_ce4you (1147)|11.8.2007 17:26
SIM toolkit je sice "o neco dal" , nicmene stejne pouzitelnost je vicemene nulova ... - tedy co se tyce bankovnictvi
Tomáš Kubec (749)|11.8.2007 17:35
Vypadá to ale asi jen na problém s ebankou.
Losos_ce4you (1147)|11.8.2007 17:38
Ne , nejde to obecne , nedostanes se ke zprave od kohokoliv - tedy s 90% jedna sla otevrit - pouze ale nejaka informacni , certifiakce atd je mrtva uplne
Obecne to je tak ze e-ten neni schopen dotahnout ROm do konce snad u zadneho zarizeni u zcela zasadnich veci .... lustim ted problemy i ostatnich zarizeni a to je teda ctenicko :-(
Tomáš Kubec (749)|11.8.2007 18:44
Tak to se pleteš že to nechodí obecně. T-Mobile a GeMoney mi chodí naprosto v pohodě.
Losos_ce4you (1147)|11.8.2007 18:46
t-mobil snad chodil i predtim ne ?????????????????????? Ty jsi psal ze to je problem s e-bankou !! tedy znovu - neni to problem s e-bankou nejde to s nicim ....
proste to je odflaknuta prace , pustili ven vyrobek ktery mel byt jeste asi hodne dlouho teprve ve vyvoji .... a jak tak sleduju jak "zaplatuji" predchozi zarizeni , tak je to proste u e-tenu uz evergreen !!!
Tomáš Kubec (749)|11.8.2007 19:09
To s tebou souhlasím, že to je evergreen, ale vždy se to vychytalo :-) Když jsem měl jednu z prvních verzí HTC TyTN, tak to bylo taky na zahození do koše :-) Jasan s T-Mobile to chodí, taky jako jedinej dodržuje standardy. Ale to E-Ten samozřejmě neomlouvá a taky nechápu, proč to dávaj mezi lidi. Je to trochu škoda, jsou to dobrý zařízení a E-TEN sám jim kazí jméno. Já předprodukční verzi X500+ používám asi 3 měsíce dozadu a prakticky žádnej problém sem nezaznamenal. Stejně bezproblémově se mi chová X500 a M700.
Losos_ce4you (1147)|11.8.2007 19:19
Jo,hardwarove je (jsou) to urcite pekna zarizeni , ovsem aby na tom byly problemy se zasadnimi funkcemi je neomluvitelne ... TyTn byl taky bidny,ale da se rici v nekterych doplncich - ci dokonce hodne bylo i neznalosti - prikladne nefunkcni video atd - nicmene napravy byly bleskem ... ale treba u x500 se opakuje zavada kterou znaji uz s predchozich zarizeni !! Momentalne mi ted nejvice vytaci komunikace s BT handsfree - abych musel po cca kazdem 10 hovoru resetovat pristroj a mel problemy s prijetim hovoru - to je fakt moc - to je opravdu zaklad nejzakladnejsi a nejmene omluvitelny ! Fakt mi to s..e protoze ten display se mi libi a neni vlastne jina alternativa :-(
Tomáš Kubec (749)|11.8.2007 19:36
jj ty opakující chyby jsou opruz, a to ještě když na starších modelech jsou už třeba vychytány
Marian Veselý (662)|11.8.2007 22:22
Poraďte mi prosím, chci si místo toho speed dialu dát na levé menu kalendář jak je ve standartu. Jak na to?
Tomáš Kubec (749)|11.8.2007 23:04
Nahrát do adresáře Windows a pak bude to v nastavení.
Marian Veselý (662)|11.8.2007 23:07
Editoval jsem dotaz, aby byl správně pochopen. Takže ještě jednou prosím, nikde jsem v nastavení to nenašel.
JanHavlicek (635)|11.8.2007 23:25
Udělej to co říká Tomáš Kubec, až nahraješ tento soubor do \Windows, tak se v nastavení objeví nová položka, ve které se dají nastavit funkce těch dvou soft-keys na today
Marian Veselý (662)|11.8.2007 23:47
no zrovna ten kalendář nefunguje, protože odkazuje na HTCcalendar.exe - ten u etenu není .....
Tomáš Kubec (749)|12.8.2007 07:35
Pro změnu levé softkey
"HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys\112"
Pro změnu pravé softkey
"HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys\113".

Ve stringu "Open" si nadefinuj cestu k programu, který chceš klávesou spouštět.

Hodnotu stringu "Default" si můžeš změnit na cokoliv, bude se to pak zobrazovat jako název softkey.
Losos_ce4you (1147)|12.8.2007 08:07
A proc delate vsechno tak slozite ??? Pouzij na VSECHNO tweaks2k2 .....
gorge_No.1_ce4you (191)|12.8.2007 12:46
To máš asi anglickou ROM, protože ted čtu na T w e a k s 2K2 upozornění:

[CODE]This program only works in Devices using Spanish, French, German, Portuguese, Italian, Japanese, Chinese**, Danish, Russian and English ROM.[/CODE]

Škoda, ted si to tam čtu a je to moc šikovný prográmek!
Losos_ce4you (1147)|12.8.2007 13:02
S cestinou to asi nechodi , on nekdo na MDA/XDA jeste pouziva cestinu ?? :-D Tyhle viry si neinstaluju uz hodne dlouho :-)
Tomáš Kubec (749)|12.8.2007 13:56
Tady máte ještě RemapSoftkeys ;)
Shadow74 (117)|12.8.2007 15:07
Omlouvam se, ze to sem pisu, jak jsem psal jsem zacatecnik s PDA co ma GSM (mam chvilku X500+).
Jak se nastavuje SMS, MMS pro konkretniho operatora? Pouzil jsem Connection Wizard , ale nejak me nejedou MMS (mam T-Mobile). Slysel jsem, ze jsou nejake konfiguracni cab soubory. Jak to presne je se spravou techto nastaveni, kde se mazou atd.?
Jak je to s necim jako je T9 v mobilech, je neco takoveho? Ma na to vliv pouzita lokalizace (mam EN system)?
Tim, ze nemam nainstalovanou CZ lokalizaci, o neco prichazim (nejake zajimave app, klavesnice, neco jako T9 atd.)?
Predem dekuji za pomoc
Tomáš Kubec (749)|12.8.2007 15:26
jakého máš operátora? pokud máš T-Mobile tak odpověď na MMS hledej trošku dozadu. ano přicházíš o klavesnice, neco jako T9 atd - stačí aktivovat jen malou lokalizaci (klávesnice)

Shadow74 (117)|12.8.2007 15:54
Zapomel jsem to napsat, mam T-Mobile. Ten navod v tomto threadu jsem cetl, ale nepomohl me :( Spis jsem si chtel udelat jasno jak to je s metodou toho nastavovani SMS a MMS (Connection Wizard, cab soubory atd.) Kdyztak prosim o vysvetleni ;)
Jak si muzu nainstalovat malou lokalizaci, kdyz chci mit EN system a nechci ji kupovat?
Diky za odpovedi
Tomáš Kubec (749)|12.8.2007 16:06
X500+ se prodává v ČR jen s lokalizací. Jedině že máš nějakej šedej dovoz. S Connection Wizard a přenastavením IP to jde na 100%, testováno nejmíň na 10 E-TENech. Musíš někde dělat chybu.
gorge_No.1_ce4you (191)|13.8.2007 11:29
Ted mi došla x 500+ (od mobilnautu). Uplně první dojem je, že působí na mě fakt hezky a na dotek příjemně, něco jako plyš. První mínus je pouzdro, je síce luxusní, ale nelze ho v žádným způsobem připnout na pásek, má totiž absenci poutka, nebo klipu, takže se maximálně hodí tak na vložení do kufříku..

Pak udělám nějaké fotky pro informaci a napíšu další dojmy
ipospa_ce4you (48)|13.8.2007 11:32
[QUOTE="Dráček"][QUOTE="marben"]to dracek: Jakou používáte kombinaci operátor/banka?

Toto zařízení se mi moc zamlouvá, jsem ochoten nějaký čas tolerovat chyby a nedoladěnosti, ale nefunkčnost SIM Toolkit O2 s eBankou by toto zařízení pro mne zcela vyřadila.[/QUOTE]

vodafone - ebanka[/QUOTE]

vodafone s e-bankou funguje???
Mne tedy ne. Nebo nevim kudy se k Sim toolkitu dostanu...
Dráček (68)|13.8.2007 12:19
Ano, fuguje mi, Start -> Programs -> SIM Toolkit -> bankovni aplikace -> zadam bankovni pin -> jsem tam

pro upresneni - nepouzivam ceskou lokalizaci, tudiz jsem to s ni ani nikdy nezkousel...
ipospa_ce4you (48)|13.8.2007 13:31
Tak to bude možná tím...
Zkusím HardReset a bez lokalizace. Sakra hned na začátku takové problémy. Už se mi také stalo že zapoměl PIN na spuštění a nepomohlo nic než HR :mad:
ipospa_ce4you (48)|13.8.2007 14:41
[QUOTE="Dráček"][QUOTE="ipospa"][QUOTE="Dráček"][QUOTE="marben"]to dracek: Jakou používáte kombinaci operátor/banka?

Toto zařízení se mi moc zamlouvá, jsem ochoten nějaký čas tolerovat chyby a nedoladěnosti, ale nefunkčnost SIM Toolkit O2 s eBankou by toto zařízení pro mne zcela vyřadila.[/QUOTE]

vodafone - ebanka[/QUOTE]

vodafone s e-bankou funguje???
Mne tedy ne. Nebo nevim kudy se k Sim toolkitu dostanu...[/QUOTE]

Ano, fuguje mi, Start -> Programs -> SIM Toolkit -> bankovni aplikace -> zadam bankovni pin -> jsem tam

pro upresneni - nepouzivam ceskou lokalizaci, tudiz jsem to s ni ani nikdy nezkousel...[/QUOTE]

Tak bohužel. Po hardresetu a přeskočení instalace e-ten aplikací a lokalizace se situace nezměnila, stále v programs nic není. Možná máte jinou verzi ROM.
Zdenek Malinsky (9781)|13.8.2007 15:25
[QUOTE="ipospa"][QUOTE="Dráček"][QUOTE="ipospa"][QUOTE="Dráček"][QUOTE="marben"]to dracek: Jakou používáte kombinaci operátor/banka?

Toto zařízení se mi moc zamlouvá, jsem ochoten nějaký čas tolerovat chyby a nedoladěnosti, ale nefunkčnost SIM Toolkit O2 s eBankou by toto zařízení pro mne zcela vyřadila.[/QUOTE]

vodafone - ebanka[/QUOTE]

vodafone s e-bankou funguje???
Mne tedy ne. Nebo nevim kudy se k Sim toolkitu dostanu...[/QUOTE]

Ano, fuguje mi, Start -> Programs -> SIM Toolkit -> bankovni aplikace -> zadam bankovni pin -> jsem tam

pro upresneni - nepouzivam ceskou lokalizaci, tudiz jsem to s ni ani nikdy nezkousel...[/QUOTE]

Tak bohužel. Po hardresetu a přeskočení instalace e-ten aplikací a lokalizace se situace nezměnila, stále v programs nic není. Možná máte jinou verzi ROM.
[/QUOTE]Prosim diskutujici, aby citace pouzivali s rozumem a citlive je kratili. Predchozi prispevek neni treba citovat vubec.
Pokud se nekomu vyse uvedeneho a zadanho nedostava, at laskave nahledne do pravidel pro diskutujici, znovu si je precte (predevsim 2.a 3.prispevek) a dodrzuje. Dekuji
lukis_ce4you (35)|13.8.2007 15:33
Zdravím všechny, takže také připojím zkušenosti s X500+ (některé se týkají obecně WM zařízení, jsem v této oblasti nováčkem...)

- nádherně jemný display, nulová viditelnost venku (nejen na slunci, i pod mrakem nic není vidět), ale nevlní se jako u X500, dodávaná folie samozřejmě zcela k ničemu
- ó bože ta paměť, volná se pohybuje tak od 3MB do 8MB, samozřejmě s neustálým vypínáním přebytečných programů, aby to neustále nehlásilo out of memory
- VGA a pouze 400MHz procesor je znát, v porovnání s Asus 535 je to šnek, u navigace se to projevuje ještě více (Mio, iGO)
- video po přepnutí na GDI relativně vpoho
- většina her kvůli rychlosti nehratelná (možná jsem ale něco nenastavil)
- banka a SIM toolkit, eh, zlatá nokie, tohle je fakt hrůza, nicméně mi to (T-M, e-banka) chodí
- diody svítěj a blikaj, jako by za to byly placený, musím večer otáčet mobil displayem dolů, jinak mě to ruší
- pouzdro k ničemu (nemá úchyt na pásek)
- po každém SR se mi nastaví nesmyslný profil na GPRS (nastaví se pokaždé nový s APN cinternet) - co s tím?
- Většina e-teních aplikací je spíše k ničemu...
- při zvednutí příchozího volání znatelné zpoždění a z toho plynoucí nutnost se občas 2x představovat (to je u všech PDA, na to si holt musím zvyknout
- výdrž, no, asi to samé co konkurence, ale na takhle malou výdrř u tel. nejsem zvyklej.
- klávesnice sunnysoft píše občas velká písmena a doplňování slov mi přijde a bsolutně nepoužitelné)

Stále se seznamuju, ale celkově docela spokojen (až na paměť a zapomínání věcí po SR), na rychlost se snažim zvyknout (při srovnání s Siemens Sxx a Nokia Series40 je to neustálé čekání, ale stojí to za to.
ipospa_ce4you (48)|13.8.2007 15:40
Tak jsem ted zkousel kombinaci STK T-mobile - CSOB a STK ikona v programech JE! Je to na stejnem telefonu kde predtim Vodafone-eBanka STK nefungoval. Takze je to asi problem kombinace PDA-Simkarta-Banka
Ale proc to musim resit ja jako uzivatel ktery vyplazl 15000.- !!! :evil:
Adminovi se omlouvam - uz se to nestane.
Zdenek Malinsky (9781)|13.8.2007 16:51
ad pouzdro
Nemuzete chtit, aby tam vyrobce pridaval pouzdro za 50 nebo 80 USD. Podle me by bohate stacilo, kdyby vyrobce pridal to nejobycejnejsi, pro zakladni ochranu pred poskrabanim a promacknutim. Podnikavejsi muze pridat poukazku na slevu ne nejakeho e-shopu, kde by si kazdy mohl vybrat dle vlastniho vkusu a preference.

ad citace
Az budu na PC, tak to procistim, protoze to blbe vypada, je to dosti neprehledne a take to zbytecne "zere data" - ne kazdy ma datovy tarif no-limit.
Pokud nekdo nevi, jak na to, v pravidlech je odkaz na prispevek Milana Svece, kde je navod na pouziti vsech tlacitek v diskusi. Nechci nikoho sikanovat nebo branit v psani prispevku, ale at je to trosku stabni kultura.
Losos_ce4you (1147)|13.8.2007 17:00
Tak posledni "zkušenosti" .. další nebudou , jelikož stroj odchází k novému majiteli :-D

Spíše jen zrekapituluji a dopřesním :
- SIM toolkit , Eurotel + cokoliv nefunguje
- Video v plném rozlišení - plynule nezvládá
- Výdrž baterie - katastrofa !! - ve 14 hodin začne řvát , v 15 se vypne (konkurenci stejná zátěž vydrží až do nočního nabíjení bez problému - s malou rezervou)
- TomTom6 v landscape , jeste horsi vykreslovani nezli u klasických QWGA konkurentů
- BT modul - spojení s BT handsfree - prijem hovoru je nutny pres tlacitka pristroje , nikoliv pres sluchatko - pres sluchatko hrozi zamrznuti stroje , tim padem nejde prijmout hovor do pristroje - pouze do sluchatka a pak teprve prijimat = nepouzitelne , po resetu ci vypnuti modulu nebo vzdaleni se sluchatka od pristroje mimo signal - neumi se samo zpatky nakonektovat - pouze zapnout - vypnout sluchatko .... dale nizsi kvalita prijmu na sluchatku - mirny sum
- nizsi hlasitost vnejsiho reproduktoru
- prace s pameti - nelze jinym zpusobem "vycistit" pamet nezli resetem , jinak mala velikost nekterym programum nestaci ani pro zapnuti ....
- navrat nekterych defaultnich nastaveni po resetu , ztrata uzivatelskych nastaveni , mizeni e-mailovych uctu

+ vynikajici display
+ vynikajici gps , neuveritelny citlivy , rychla fixace

Tak a stroj jde do krabice , zabalim , zalepim ..... a uz zadne "zkusenosti" :-D
("referencni" zarizeni je Trinity a Artemis)