Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 514

Ppp2 (60)|5.1.2008 17:42
Ale jo, ctu. :) Ono je to slozitejsi a kdyz neznate celou pravdu, tak to vypada, ze nectu a pritom ja vas jen s realitou nechci obtezovat. :cool: Kdyz ja Thunderbird pouzivam jen v praci a tam osobni kontakty nemam (a z pracovnich jen ty, co se ulozi samy pri prichodu mejlu). Na osobni postu pouzivam pine. :D
Vsechny kontakty mam vlastne jen ve stary Nokii, ktera ted lezi tady na stole vypnuta, nejlepsi to tedy bude zadat rucne znova, ale chtel bych sehnat nejaky soft, ktery to dovoli naklepat (a zalohovat) v PC. Kdyz nic nesezenu, halt si nainstaluju Outlook jen kvuli kontaktum. :sarcastic: V praci mam legalni kopii, ale pouzivam Thunderbird a Outlook vubec nainstalovany nemam. Tak, to je cela pravda, takze se hned nerozciluj. ;)

Zkousel jsem cely foun probrouzdat a hledal jsem, kam to ten kalendar uklada...v nejhorsim by sel ten fajl mozna nejak ohnout, ikdyz tusim, ze ocekvat od MS napriklad XML je hodne optimisticke. Nicmene zatim jsem nic stejne nenasel. Delam dalsich 10 veci najednou, mam ten foun novy a uz chci mit vsechno...ted jsem kalibroval Thermo. :D
Ppp2 (60)|5.1.2008 19:02
Nasel jsem OggSync...vypada to velice schopne! Vytvoril jsem si kvuli tomu gmail ucet, ale tak, co se da delat. :D
Ppp2 (60)|6.1.2008 22:50
Pouzivate folii? Cetl jsem, ze Burticek jo, co ostatni? :))
Carabei (611)|6.1.2008 23:13
pouzivam vlastnovyrobni folii, respektive velka nalepena folie a nasledne oriznuta presne na miru
burticek (211)|7.1.2008 22:26
Tys to orezaval az po nalepeni? :O
Carabei (611)|8.1.2008 16:08
presne tak, ale kdyz si vezmes spendlik a propichujes to tak nehrozi zadny problem
Joana (2)|8.1.2008 16:20
taky jsem orezavala az po nalepeni, a ziletkou, opatrne presne v te ryze kolem sklicka.
Swarm (19)|8.1.2008 16:41
Já folii teda nepoužívám. Telefon nosim normálně v kapse a zatim vypadá v pohodě. První kousek, co jsem měl na recenzi, jsem ale dokázal za ty dva týdny totálně vydrbat, tak nevim, jak je to možný, že teď se tak drží :-).

Měl bych ale velkou prosbu. Nemohl by mi někdo přesně vysvětlit, co musim udělat, abych spojil mobil s notebookem přes BT (jde mi o activesync). Jak recenzuju ty notebooky, tak jsem měl možnost otestovat telefon snad se všema typama integrovaných BT modulů (na Windows XP i Vista) a s ani jednim se mi to nepodařilo.

Zatim se mi podařilo snad jedině odesílání/přijímání souborů, když je na notebooku software windcomm a i tam je to dost oser. O nějakém ActiveSync se mi může nechat jen zdát a stejně tak sdílení internetu přes BT (z mobilu). Tam mi to říká, že mám použít nějaké BT služby, kterou mi to ale z notebooku prostě nehlásí.

Kde dělám chybu? Má se updatovat firmware? Něco donahrát? Nainstalovat nějaká úprava do počítače? Já to fakt nechápu. Mám sto chutí jim to hodit do reklamace, ať mi teda ukážou, jak se má to BT používat (BT je ostatně jedinou věcí, která mě na tom telefonu nevýslovně sere) - to kdybych věděl, tak jsem si možná zase radši koupil Sony-Ericsson, kde mi BT chodilo bez problému.
Dryha_ce4you (143)|8.1.2008 18:01
nekde sem to tu uz psal .. u tyhle bestie proste nejde AS pres BT
ono ani sdileni netu jakozto modem nejede pres BT
ono pres BT nejde ani HF .. BH-1 od Nokie pouze slysim ale me nikdo proste mic nebere v potaz

proste je to krumpl na BT a nemuzou za to WM6 jak nekdo tvrdil ale HP co to maj blbe odladene na WM protoze treba BT s Miem 701kou mi beha vse OK a mam tam wm6
Dryha_ce4you (143)|8.1.2008 18:02
nekde sem to tu uz psal .. u tyhle bestie proste nejde AS pres BT
ono ani sdileni netu jakozto modem nejede pres BT
ono pres BT nejde ani HF .. BH-1 od Nokie pouze slysim ale me nikdo proste mic nebere v potaz

proste je to krumpl na BT a nemuzou za to WM6 jak nekdo tvrdil ale HP co to maj blbe odladene na WM protoze treba BT s Miem 701kou mi beha vse OK a mam tam wm6
Carabei (611)|8.1.2008 18:12
mno ja bych takhle nepomlouval, spis bude chyba na tve strane, me activesync pres BT funguje, sice jsem ho uz delsi dobu nevyuzil(hold BT usb dongle nenosim porad), ale urcite funguje. na nastaveni by melo stacit( s widcomm/broadcomm) v softu pro bt nastavit com pro ipaqa, ten samy nastavit v activesyncu a kdyz si projizdis pak v ipaqovi services, tak by tam mel byt AS videt. ted sem se do ipaqa dival a mam tam activesync zaskrtnutej. jinak bych zkusil se podivat na titulni stranku tohoto serveru a je tam "ZAČÍNÁTE? ČTĚTE!" , podle toho jsem to nastavoval pro LOOXe a fungovalo to bez dalsiho nastavovani i pro ipaqa
burticek (211)|8.1.2008 18:51
Ja synchronizuju iPAQa jenom pres BT. BT sdileni netu jsem pouzival, ale nedavno jsem si doinstaloval BT DUN profil, takze ted uz pouzivam jenom ten. A BT sluchatko mam Nokia BH-200 a taky bez problemu.

Takze bud chyba HW nebo rukou.
Swarm (19)|8.1.2008 20:19
Tak já vyzkoušim zítra ten návod pěkně krok po kroku, ale moc tomu nefandim. Tohle neni moje první zařízení na Winech. BT mi na všech fungovalo bezvadně a stále ještě s jedním PDA bezvadně pracuje. Pouze tenhle sráč se tak brání (s Toshiba BT stackem dokonce nejde vůbec spojit - ten vždycky řekne, že zařízení odmítlo spojení).
Dryha_ce4you (143)|9.1.2008 08:40
[QUOTE="Carabei"]mno ja bych takhle nepomlouval, spis bude chyba na tve strane, me activesync pres BT funguje, sice jsem ho uz delsi dobu nevyuzil(hold BT usb dongle nenosim porad), ale urcite funguje. na nastaveni by melo stacit( s widcomm/broadcomm) v softu pro bt nastavit com pro ipaqa, ten samy nastavit v activesyncu a kdyz si projizdis pak v ipaqovi services, tak by tam mel byt AS videt. ted sem se do ipaqa dival a mam tam activesync zaskrtnutej. jinak bych zkusil se podivat na titulni stranku tohoto serveru a je tam "ZAČÍNÁTE? ČTĚTE!" , podle toho jsem to nastavoval pro LOOXe a fungovalo to bez dalsiho nastavovani i pro ipaqa[/QUOTE]

ja nepomlouvam ja rikam co vim. chybu bych u sebe nehledal .. nefunguji takto 4ks o kterych vim .. jsem technik v it , delal sem i mt a komunikace takze neco o tomhle vim a kdyz ti rikam ze to nefunguje tak vim proc to rikam .. ano spojis AS na BT .. only one a pak ti zase zmizi .. tak jestli tohle beres jako funkcni ze pokazde kdyz chci pripojit bt as musim restartovat founa, pak rucne zas vse vytvorit tak to potom ano
testovano snad s kazdym bt co je k mani .. toshiba stack,widcomm nic proste neudrzi tuhle pixlu pripojenou .. a vse ostatni ano
proslo me rukama uz par cihel a smartu a tohle je fakt otres co se bt tyka

jo a zacinate ctete neboli RTFM si ctu jen abys byl v obraze ;)
Swarm (19)|9.1.2008 19:42
Dryha: Tak nějak. Vzhledem k tomu, že recenzuju notebooky, tak taky u nás ve výzkumný skupině implementuju USB čipy a programuju pro ně firmware. Kolem techniky mám rozsáhlý zkušenosti (včetně od Palmů, přes PSION až k několika Windows-based zařízením). Upřímně pochybuju, že chyba bude někde jinde než v tom mobilu.

Zkusil jsem ještě pár návodů a nic z toho nefunguje. Tenhle telefon snad BT ani nemá, nebo nevim :-). Ohledně firmware jsem na tom následovně...
Při startu mi to píše tuhle verzi: 1.08.00 0.76
Dryha_ce4you (143)|10.1.2008 09:53
diky za zastani :))
jinak jak pises psion tak sem si vzpomel na moje prvni setkani s REVO .. privezl ho muj tehdejsi sef .. slintal sem nad nim pekne :D
jo a bubblebreaker ktery je v kazdym pda uz to tenkrat melo taky .. poraddali jsme olympiadu v poctu a casu zaroven :D

verze souhlasi, jinak jsem mel moznost mluvit s jednim z nejvyse postavenych z HP co se produktu tyka (uz v zari) a kdyz sem ho informoval o techto chybach tak rekl ze zatim zatny takovy feedback nemeli a horzne se divil a ze to preda technickemu .. a) delal blbyho b) fakt to nevedeli a mozna s tim neco udelaj c) fakt to nevedeli ale sejri na to

jaka je spravne necham na posouzeni kazdemu :D
Carabei (611)|24.1.2008 14:01
HP uvolnilo novou ROMku, zatim vse funguje jak ma, uvidime casem

[CODE]http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=cs&cc=cz&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3375716&swItem=hh-57038-1&prodNameId=3360097&swEnvOID=4014&swLang=13&taskId=135&mode=4&idx=0[/CODE]
Ppp2 (60)|24.1.2008 14:54
Jak presne zafungoval tento fix?
[QUOTE]Fixes issue where in the function, ' Compose the SMS with accents', the SMS size gets reduced to 70 characters. The SMS size is now maintained at 160 characters.[/QUOTE]
Carabei (611)|24.1.2008 15:02
podle me nijak, vzhledem k podstate kodovani pri (ne)pouziti diakritiky ani nemuze;)
Ppp2 (60)|24.1.2008 15:04
Mohlo by to diakritiku odstranovat. :D Ale to bysme asi museli do HP napsat, ze si to prejeme. :sarcastic: Ale pokud bysme to prosadili, tak se vsad, ze bychom byli slavni v cely CR. :D
Carabei (611)|24.1.2008 15:08
mno me to ani nijak nezere, mam kratkej skriptik v mortscriptu, ktery dokaze odstranit diakritiku, dal si nastavim ve smarttoolkitu tlacitko ktery mi ten skript spusti.:D
Ppp2 (60)|24.1.2008 15:32
To je vsechno jen takova berlicka. ;-)
Carabei (611)|24.1.2008 15:51
mozna je to berlicka, ale v soucasne dobe je to asi jedine funkcni reseni, ale muzes zkusit napsat mrkvosoftu, treba to vezmou za par let v potaz:D
Ppp2 (60)|24.1.2008 15:56
A jaktoze treba Vox nebo Kaiser nezkracuji (podle specifikace). Myslel jsem, ze maji take WM6. :?:
Carabei (611)|24.1.2008 16:02
a mas to overeno? mel jsi ta zarizeni v ruce? obe tyto zarizeni maji klasickou qwerty klavesnici, tudiz tam neni duvod ke zkracovani, co se tyka T9, nezkousel jsem, ale az se mi opet dostanou do rukou tak se pokusim to zjistit
Ppp2 (60)|24.1.2008 16:55
Diky. Me se Vox hrozne libi a uvazoval jsem o nem misto 514. Nakonec mi ale prisel zbytecne drahej a tak jsem klavesnici a vetsi rozliseni ozelel. :oops: Obcas toho rozhodnuti lituju...ale jen obcas. :))
burticek (211)|24.1.2008 23:43
Koukal jsem na tu novou romku, zatim nejak moc nevidim duvod pro upgrade. Zbezne jsem prolit bugfixy a nejak jsem si tech popisovanych problemu nevsiml. Je tam nejake vyrazne vylepseni?
Ppp2 (60)|25.1.2008 09:14
Vidim to stejne...jsem vuci upgradu FW cehokoliv pomerne vlazny, jelikoz se toho spis bojim. :)) Pokud to ale chodi stabilne, tak asi neni duvod se bat...spis by me zajimalo, jestli vubec pozorujes nejakou zmenu. :D
Zdenek Malinsky (9781)|25.1.2008 09:38
[QUOTE="Carabei"]mno me to ani nijak nezere, mam kratkej skriptik v mortscriptu, ktery dokaze odstranit diakritiku, dal si nastavim ve smarttoolkitu tlacitko ktery mi ten skript spusti.:D [/QUOTE]Tak sem dej konkrétní a podrobný návod, ať z toho mají užitek i ostatní. Určitě by to někdo využil.
burticek (211)|25.1.2008 14:54
Navod je jednoduchy. Stahnout si SmartToolkit (doporucuju RC08 - stabilnejsi nez RC09) a SMS unAccent 06 (soucasti by mel byt i MortScript). Vsechno nainstalovat a precist readme ;) V kratkosti - udelat link na script, ktery spousti SMS unAccent a ten pak namapovat na nejake tlacitko pomoci SmartToolkit (mam nastaveno delsi podrzeni tlacitka na hlasitost).

Tot vse. Lepe to je asi napsano v readme. Tohle je hodne ve strucnosti.
Ppp2 (60)|17.3.2008 17:51
[QUOTE="Carabei"]mbrtek: slozky na SMS jdou vytvorit pres JEYO Mobile Companion, pak uz s nima muzes bez problemu pracovat [/QUOTE]
Heh, tohle je bomba. A staci na to ten trial. :cool:
Nechapu, proc to neni standardne ve WM. :no: To je lamarna...i moje stara 6310i umi zalozit nove slozky pro SMS. :((
Carabei (611)|17.3.2008 19:21
otevreny operacni system je tu od toho aby meli programatori hodne mista na svou tvorbu, pocita se s rozsirovanim pomoci aplikaci, nokia je vetsinou udelana tak aby ji mohl clovek hned pouzivat a nemusel nic instalovat
Marena_Mara (14)|23.4.2008 23:32
Cau,

uz mam tenhle kousek od listopadu, ale dodnes jsem nenasel soft na geocaching, ktery by na tomhle sel a spojil se s Evolve GPS (MediaTek M3).
Nemá někdo zkušenosti?

BTW: Neví někdo, jestli jde nastavit někde v registrech, aby se outlook soubory ukladali na kartu? Precijenom pamet v telefonu při častém používání emailu je málo.

Marena
Joana (2)|25.4.2008 16:36
Mam Evolve Itrax (Evolve Solar GPS) a Tomtom 5.20 se mi automaticky spojil sám, avšak ostatní software se tvářil, že s GPS nekomunikuje, až jsem zjistila, že je třeba v nastavení Bluetooth u spárovaného GPS modulu přidat Port COM. V menu Nastavení bluetooth Nabídka -> Porty COM -> Nový odchozí port -> vybrat port COM

V manuálu mého externího GPS jsem někde v návodu jak spojit zařízení s PC našla, že pokud se nespojí GPS zařízení s PC automaticky, je třeba nastavit COM4, tak jsem to zkusila nastavit na iPAQ-u a ajhle fungovalo to. Jiné COM porty u mého zařízení nefungují, nevím, na jakém komunikuje váš model.

Když jsem to nastavila , pak se mi spojili všechny softy, co jsem zkoušela. Sama pro geocaching používám NoniGPSPLOT
http://aeguerre.free.fr/Public/PocketPC/NoniGPSPlot/EN/
Trochu krkolomné ovládání bez dotykového displeje, ale dá se na to zvyknout. Když jsem si na to zvykla, jsem s tímto softem velmi spokojená.
Marena_Mara (14)|25.4.2008 17:54
Děkuji. A když nastavujete COM port, tak je sparovaný? Ja kdyz ho tam mam přidaný tak se automaticky nespoji. Kdyz zapnu tomtom tak jo. Kdyz dam v menu bluetooth, COM port tak mi to napise, ze ho mam nastavit v menu. Kdyz dam tedy pridat zarizeni, tak jde jen COM port zapnout, ale nikde jsem nastaveni portu nenasel.

Mohl bych poprosit o presnejsi postup, kde port nastavit?

Děkuji
Marena_Mara (14)|25.4.2008 18:44
Boze ja jsem trubka. Celou dobu jsem to mel pred ocima. Kdyz mi to hlasilo, ze to mam pridat pod menu, tak jsem netusil, ze musim zase zmacknout menu a tam to bude. Cekal jsem, ze to nabidne hned. jak dam nastaveni COM portu. Hlasku kterou to dazelo jsem bral jako chybu.

No uz mi to funguje. Ale i tak dekuji. Dodala jsi mi nutkani, ze to jde. Aze to musi jit i u mne. Uz jsem byl smirenej s tim, ze to proste nekomunikuje.
Marena_Mara (14)|27.4.2008 15:38
Me se celkem osvedcil GPSDash verze 2.53 se zkalibrabranovanyma mapama CR 1:50000
Ma celkem dost funkci a je delany pro SmartPhone, takze je tam i celkem "pohodlny" ovladani.
weszter (231)|9.5.2008 16:53
já mám se svou 514 trochu problém se zvukem ve sluchátku... jde mi nějak potichu, ale nebývalo tomu tak. když si pustím mp3, tak to řve, ale hovory jsou potiché a i hlasitý odposlech je tak potichu, že to není skoro slyšet. do HR se mi nechce, nevíte co s tím?
Zdenek Malinsky (9781)|17.5.2008 12:38
1. Povedlo se někomu rozběhat skype, resp.alespoň spustit? Včera jsem po čase opět zkusil a jen mi to roz....home screen (naštěstí se po odinstalu vrátil do normálu), ale aps se nespustila.

2. Jak vám na tom chodí Opera mini?
weszter (231)|17.5.2008 12:45
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]

2. Jak vám na tom chodí Opera mini?[/QUOTE]

chodí pěkně, vcelku svižně a dá se na to i koukat
Marena_Mara (14)|17.5.2008 13:12
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]1. Povedlo se někomu rozběhat skype, resp.alespoň spustit? Včera jsem po čase opět zkusil a jen mi to roz....home screen (naštěstí se po odinstalu vrátil do normálu), ale aps se nespustila.[/QUOTE]

Na Skype pouzij program Fring. Umi nekolik protokolu.
Carabei (611)|18.5.2008 00:10
zdenek: na operu mini je potreba bud vybrat primo verzi pro 514(na strankach se zvoli other phones a tam uz je i ipaq), mno a nebo stahnout jbed 3dmod nebo jak se to jmenuje, ten pak zvlada zobrazovat i ve fullscreenu.
LUK.Krejci_ce4you (74)|24.5.2008 18:29
Ahoj Lidi. Existuje na toto zarizenicko nejaka ROM s WM 6.1 ??? Co jsem cetl, tak HP to delat nebude a na XDA jsem to nenasel. Nevi nekdo vic? Dekuji
Marena_Mara (14)|30.5.2008 10:43
[QUOTE="LUK.Krejci"]Ahoj Lidi. Existuje na toto zarizenicko nejaka ROM s WM 6.1 ??? Co jsem cetl, tak HP to delat nebude a na XDA jsem to nenasel. Nevi nekdo vic? Dekuji[/QUOTE]

Podle me znamych informaci nic neni.
A asi ani nebude.