Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 514

Nexx_ce4you (0)|27.10.2007 23:33
[QUOTE="wir2k"]Ahoj. Mám problém s kartou...Když ji vložím, v pohodě jí to načte, ale během pár minut při práci s kartou ( většinou když z ní pouštím hudbu nebo když jí procházím v průzkumníkovi ) se telefon sekne a to takovým způsobem, že jediný způsob znovuzprovoznění je vyndání baterky a nové spuštění. Karta je Sandisk microSD 2GB ( takže snad bude kompatibilní ) a ve čtečce jede bez problémů. Takže se ptám, jaká je možnost že je chyba na mé straně, měl někdo z vás podobné zkušenosti s kartami a nebo je to na reklamaci? V návodu jsem nenašel jak správně vkládat kartu do mobilu a když ji vložím tak se nijak nezasekne nebo tak, ale v mobilu ji drží jen ta plastová krytka...je to správně? Karta je nová a problémy s ní mám už od začátku takže si nejsem vědom že by v tom byl nějaký software.[/QUOTE]

Myslim ze mam ten samy problem, mam i stejnou kartu a taky mi to zaclo delat ty same problemy jak jsi napsal...Ale dela to jenom nekdy, nekdy se nic nestane a mobil funguje bez problemu dal a nekdy se sekne...vetsinou kdyz pridam nejake nove soubory na kartu...Tezko rict cim to je ale taky me to stve :?
Wir2K (89)|28.10.2007 00:01
No problém je, že v tomhle stavu je karta nepoužitelná:-( Myslel jsem, že když je Sandisk vlastníkem licence na výrobu SD karet tak že by to mohlo fungovat, ale chyba lávky
Duracell (4)|29.10.2007 13:16
Čaute. Tiež používam kartu SanDisk microSD 2Gb a nemám žiadne problémy.

Nebude náhodou chyba v jej nedostatočnom založení? Kartu treba zatlačiť a potom tam drží. Pri jej výbere treba na ňu znovu zatlačiť a ona výjde sama von. Takže aj pri otvorení krytu tam drží sama. Vkladá sa kontaktmi dnu na vrchu.

Nič iné ma nenapadá.
Wir2K (89)|29.10.2007 15:09
Díky moc, to bude asi ono, jak jsem psal dřív tak jsem si nebyl jistý jestli ta karta nemá zapadnout protože mě se to nikdy nepovedlo, ale teď jsem použil trochu víc síly a drží a zatím se neseká takže díky:yes:
venouch_ce4you (3)|1.11.2007 21:34
Ahoj, mám zvláštní problém. V IE mi nejde stáhnout žádný soubor.
Např. mini.opera.com tam je odkaz na stažení opery a když na něj kliknu, objeví se Chyba. Došlo k neznámé chybě. OK.
A šmitec. Nevíte co s tím? :(
Reddy (166)|1.11.2007 22:56
Jo, standartně totiž IE nechce stahovat zip ani jiné systému neznámé soubory. Ale aplikce SmartTweaker to myslím umí povolit.
venouch_ce4you (3)|3.11.2007 13:22
SmartTweaker nainstalován, stahování povoleno, hlásí stále stejnou chybu. Vám to stahování funguje hned od začátku?
Wir2K (89)|3.11.2007 13:34
Já jsem včera bez problémů a bez jakýchkoliv úprav stáhl opera mobile z jejich stránek....takže...píše vám to tu chybu jen u tohohle stažení nebo jste zkoušel stáhnout i něco jiného...jestli ne, co když je to chyba java emulátoru, protože já když kliknu na odkaz opery tak ji to nestáhne ale rovnou začne instalovat.
venouch_ce4you (3)|3.11.2007 18:16
Děláto to u čehokoliv co by se mělo uložit. Na jakýchkoliv stránkách.
Reddy (166)|4.11.2007 11:28
To je divné, u cab souborů by se měl zeptat, zda-li je chcete nainstalovat.
iwi_ce4you (7)|20.11.2007 15:42
Tejný problém, v IE nic nestáhnu, operu jsem zatím nezkoušel, ale nestáhnu nic kromě obrázků :-(
Marena_Mara (14)|21.11.2007 09:23
Cau lidi,
nevite o nejaky moznosti nebo SW, aby pri nejaky zmeskany udalosti (udalost, telefon, sms) telefon nevypnul display, nebo ho alespon v nejakych urcitych intervalech zapnul? Absence diody je tu strasna.
P.S. Uz to tu nekdo psal, ale sehnat ceskou T9 je hruza a des a bes zkouseni, tak jestli chcete nekdo pouhou formou instalace, tak pisnete.
Diky
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2007 09:58
Co používáte na tzv. "black list"? Občas pár prudičů a prozvaněčů obtěžuje neustále nebo v nevhodnou dobu...... ideální by bylo, kdyby u těchto bloklých čísel se hovor okamžitě přijal a hned zavěsil, aby jim to alespoň za trest "sežralo krédo" (kredit).
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2007 10:01
to Marena
Toto by nepomohlo?
iwi_ce4you (7)|21.11.2007 13:43
BTW co se navigace týče, tak jsem zkoušel TomTOm i iGO a ani jedno nechodí, před výměnou přístroje mi TT chodil v poho :-( Neví někdo co s tím?

EDIT: Tak už jsem to pořešil ;-)
Marena_Mara (14)|21.11.2007 14:06
to iwi: No ja zatim zkousel TomTom 6 (nechodi kvuli QVGA) a TomTom 5.2 slape v pohode. iGO ti pred tim slapal? A jaka verze, taky prumbnu.
A co ti presne nejde na TomTom? Vubec se nespusti?
Marena_Mara (14)|22.11.2007 09:41
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]to Marena
Toto by nepomohlo?[/QUOTE]

Supr Diky. Sice to neumi rozsvitit display, ale alespon se da nastavit slabej zvuk v pravidelnych intervalech. Jen to lupnuti v repracku po prehrati wav je kolikrat hlasiteji nez samotnej zvuk. :D
Reddy (166)|22.11.2007 18:59
Jo, bylo by super, kdyby to umělo třeba poblikávat displejem v určitých intervalech.
Swarm (19)|23.11.2007 16:02
Nemáte někdo zkušenosti, jak tenhle telefon spojit přes BT? Nejdřív jsem měl Windcom drivery a bylo možné se připojit solidně jen jako headset. Maximálně odeslat nějaký soubor. Službu sériového portu to však nějak neumělo a s Activesync jsem taktéž nepochodil.

Teď jsem nainstaloval originální Toshiba BT Stack v nejnovější verzi. Activesync mi ale taktéž nejde a sériový port když hledám z telefonu, tak už sice jako službu nabídne, ale nedaří se mi to vůbec spárovat. Jednou se mi to na malou chvíli povedlo a pak to spadlo, teď už mi to z notebooku píše, že mě mobil odmítl.

Nemá někdo nějaké praktické řešení? Pomůže nějaký upgrade systému/fw nebo tak něco... je na to nějaká jiná osvědčená metoda?
Carabei (611)|24.11.2007 18:32
ja pouzivam na kompu MSI BT s widcomem a neni problem activesync ani u ipaqu ani u looxe
Pinochio (424)|6.12.2007 23:14
Tak zítra jde na reklamaci, za poslední dva dny se vždycky během cca 6 hodin totálně vybil :evil: . Nevíte někdo co to způsobilo nebo? Na pozadí mi žádná aplikace neběží, a stejně se to vybije :(( .
Carabei (611)|6.12.2007 23:18
zkus vyndat a pak poradne zandat simku, pak dej vedet
Pinochio (424)|6.12.2007 23:23
Zkusil jsem, uvidím ráno, zároveň kdyby k tomu došlo tak napíšu zkušenosti s HP servisem a rychlostí jejich služeb. Díky za radu.
Swarm (19)|7.12.2007 07:10
Nějk ajsem včera trochu googlil a našel jsem, že je sluchátkový výstup kompatibilní s tím, který je na Nokia 6300. Koupil jsem si tedy za 160,- tu redukci pro nokiu a perfektně to chodí s normálníma sluchátkama (zkoušel jsem s KOSS Porta Pro). Tak to jen kdyby to někoho zajímalo, tak ať v google nehledá pro HP 514 ale pro Nokia 6300. Vyskočí mu pak určitě víc odkazů (a hlavně relevantnějších).
rulemaniac (11)|7.12.2007 08:34
[QUOTE="Pinochio"]Zkusil jsem, uvidím ráno, zároveň kdyby k tomu došlo tak napíšu zkušenosti s HP servisem a rychlostí jejich služeb. Díky za radu.[/QUOTE]

co se vybiti tyka tak je to tim ze ten debilni telefen se zasekne a stale jedou sluzby jakoby volal resp gprs tim to vybije behem 5h zhruba .. tuhle vadu sem mel na prvnim kuse stale fcni a proto sel na RMA, druhy kousek je lepsi a dela to jednou za 14dni 2x za sebou vzdycky .. ted je to lepsi jeste - stale sviti display takze se vybiji taky hezky fofrem, ale oproti prvnim kusu je mnohem lepsi ..

a co servisu se tyka tak vymena jinak to neresi .. zadne opravy tohodle razu co popisujes se neresi jinak nez vymenou (na 99% vymeny) pouze hw vady se vymenuji dily napr. jinak taborsky servis muzu pochvalit vetsinu reklamaci na cokoliv co delaji mam zpatky do max 2tydnu , ipaq byl zpet za 8prac. dni mam dojem. coz jako servisak a reklamacni technik velice vitam :)
Pinochio (424)|7.12.2007 08:42
Zkusil jsem ten trik ze simkou, a zatim to drzi.
Jinak me se displej normalne zhasne, ale vybil se i presto.
Uvidim co to udela dale.
Carabei (611)|7.12.2007 10:54
swarm: trochu nesmysl, ne? ja sem si koupil taky redukci na n6300 a chodilo jen jedno sluchatko, kdyz to trochu povysunes, tak jdou obe, ale uz to neni stereo. jedina redukce ktera mi chodi je ze sunnysoftu, ta je delana pro wm zarizeni, ktere maji jack stejne zapojeny, pokud ho vubec maji;)


Pinochio: ten trik se simkou sem precetl na jednom fotu specialne pro HP514;) jeden clovek pri vyndani a zandani simky zjistil ze tam nebyla zandana uplne, takze velkej odber byl docela logickej
Swarm (19)|7.12.2007 11:17
Carabei: Koupil jsem přesně tuhle:
http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=114327
... ta funguje naprosto perfektně ve stereo režimu. Naopak u mě bylo potřeba ji zasunout úplně (na poprvé mi jen potichu chraptělo jedno sluchátko, tak jsem to odpojil a znova připojil větší silou a od té doby to vždy jede a nebyl s tím jediný problém - cca 15x už jsem to za ten den připojil).

Jinak jako určitě se nechci o ničem hádat. Jen říkám, jak jsem pořídil. Případní zájemci mi mohou poslat osobní zprávu a setkat se v prostorách ČVUT FEL a já jim to rád ochotně předvedu :-).

EDIT:
o tom, že by měl mít HP 514 stejný konektor jako zmíněná nokia jsem usoudil podle této stránky: (jiná redukce)
http://www.vte.cz/pc/katalog/zbozi.php?kod=739&zbozi=Audio%20adapt%E9r%202,5mm%20M%20-%203,5mm%20F%20stereo
Carabei (611)|7.12.2007 12:39
konektor je stejny, o zapojeni pinu uz to ale tvrdit nemuzu
Swarm (19)|8.12.2007 11:59
[QUOTE="Carabei"]konektor je stejny, o zapojeni pinu uz to ale tvrdit nemuzu[/QUOTE]Tak jsem si teď chtěl připojit reproduktory a ejhle.... hraje jen levá strana. Trochu jsem zkoumal, jak je možný, že se sluchátkama to jde a s reprákama ne, tak jsem přišel na to, že takový ten standardní nezahnutý konektor z reproduktorů se tam nedá zastrčit tak hluboko, jako ten minimalističtější (co do plastu okolo vlastního konektoru) zahnutý, co je na sluchátkách.

Chyba tedy není vůbec v tom 2,5" jacku, co jde do mobil. Ten má piny správně (ostatně jinak by mi to na sluchátka nehrálo správně stereo). Možná, že tu krabičku rozeberu a trochu tam prstem pohnu těma "sběračema".

EDIT: Tak blbost.... chyba byla na druhém konci kabelu a redukce se vůbec netýkala, už mi to chodí i s redukcí :)
Marena_Mara (14)|8.12.2007 17:58
Cau, takhle nahodou nevite o nejakym prehravaci videa? V klasickym se mi neznamo proc, zpozduje zvuk.
Carabei (611)|8.12.2007 18:11
co takhle core player nebo klasicke TCPMP?
Marena_Mara (14)|8.12.2007 20:37
Core zkusim. Prave ze TCPMP na WM 6 nejde. Proto se ptam :-)
Marena_Mara (14)|8.12.2007 20:57
Tak ted mi kamarad poslal fungujici verzi na Ipaq 514:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Marena_Mara (14)|8.12.2007 21:33
Tak porad stejnej problem jako s defaultnim WM payerem 10. Zvuk je stale lehce pozadu.
BTW: Nevite proc vsechny programy ukazuji, ze cpu ma jen 175MHz, kdyz ma mit podle vyrobce 200?
Carabei (611)|8.12.2007 23:34
mozna je stabilne procik podtaktovanej

s tim zvukem, jestli to nebude problem nahravky
Marena_Mara (14)|9.12.2007 11:00
No podle me to bude jen blbe ukazovat. Tezko rict. Chtelo by to jeste nekoho na srovnani. No kazdopadne s tim videem: chyba nahravky to neni, dela to u bitrate kolem 220kb/s, kdyz je 180kb/s je to OK. Na PC hrajou vsechny OK. Ale jelikoz jsem posledni dobou v noci nespavec, tak mi to nedalo a zatim jsem to vyresil v menu TCPMP, kde jde doladit zvuk/video
Ppp2 (60)|3.1.2008 10:15
Mate nainstalovany Outlook? Nevim proc, ale nemam ho a ActiveSync pak odmita synchronizovat kontakty. :(
Taky mi nefunguje Prelude. Vzdy pise, ze se pripojuje a pak umre. QiP a Fring Funguji.
Kontakty na SIMce maji od Nokie nastaven na konci paznak, ktery znaci skupinu volajicich. Musel bych vsechny rucne projit a odstranit. :( Take nejdou vsechny prehrat do kontaktu. Stahl jsem na to soft, ale ten to zas neumi zpatky na SIM. Navic jsem ho spustil 2x a on to naimportoval znova, takze jsem mel vsechny kontakty 3x....ze SIM, a 2x z kontaktu. Ze zobrazuje SIM i vnitrni kontakty zaroven me taky stve. :(( Nehlede na to, ze nema zadne hromadne operace...ty zdvojene kontakty jsem musel mazat rucne. :O

Jinak jsem spokojen. Postupne jsem vsechny nedostatky odstranil...jeste by se hodila T9 bez diakritiky, ale to uz bych chtel moc...halt vybiram slova rucne, nebo pouzivam unAccent. :sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|3.1.2008 10:59
Outlook v PC musíš mít nainstalovaný - ActiveSync s ním spolupracuje. Pokud syncuješ vzdáleně s Exchange Serverem, tak samozřejmě AS v PC být nemusí.
Chceš-li syncovat s něčím jiným (MAC, Google, Lotus, Thund...), koukni do sekce "+Komunikace..." kde je vše několikrát probírané a vysvětlené.

Proč instaluješ ty IM hrůzy pochybné funkčnosti a kvality do PDA a zbytečně si zapatláváš paměť, když tam máš defaultně Windows Live Messenger?
Pokud musíš používat jiný protokol (ICQ, Jabber, Yahoo...), vyzkoušej Slick - je to zatím jen beta, ale vedle Agile asi jediné použitelné. Problémy tebou jmenovaných softů pro IM mohou být způsobené problémy samotného ICQ protokolu. To není nic nového, že pořád padá, ztrácí kontakty, není dlouhodobě dostupný...

Při pravidelném synchroniozování a zálohování není třeba mít kontakty na SIM. Ta je navíc limitována velikostí, nemožností k jednomu kontaktu přidat víc čísel a údajů... Rozhodně lepší a pohodlnější je upravovat to v PC, než v mobilním zařízení.

Ostatní věci, jako zdvojené kontakty a T9 se tu už řešily, takže snad nebude problém si vyhledat.
Ppp2 (60)|3.1.2008 11:23
Diky moc, Slick zkusim.
Potiz je, ze Outlook vubec nemam v iPAQu. :oops: ActiveSync pak hlasi, ze kontakty synchronizovat nebude. Mam ten telefonek z druhy ruky, tak nevim, jestli to puvodni majitel neodinstaloval...
Vy tam Outlook mate? Myslite, ze by sel doinstalovat? Kontakty mi zobrazuje aplikace poutlook a v SMSkach mam zalozku Outlook E-mail, ale nic tam delat nejde. Mozna to je ten Outlook. :-)
Carabei (611)|3.1.2008 11:43
mno tak co ja vim, tak outlook na PPC ani SP nikdo nema, tam je klasicky kalendar popripade calendar;) outlook potrebujes mit v pocitaci. zkus si precist nejake ty rady do zacatku, co jsou na ce4you.
Zdenek Malinsky (9781)|3.1.2008 11:46
Ale máš, akorát se nejmenuje Outlook. Calendar (Kalendář), Contacts (Kontakty), Messaging - tam jsou Outlook E-mail (Pošta), Text Messages (SMS) a MMS a nakonec Tasks (Úkoly) máš defaultně v ROMce smartfonu už od výrobce a odinstalovat určitě nejde.
Samozřejmě musíš mít i Outlook (2007 nebo 2003) v PC. V případě jiného programu (Thunderbirth apod.) - viz můj předchozí příspěvek.
Dryha_ce4you (143)|3.1.2008 13:22
zminene hruzy IM - nejhorsi murou je WML (Win Mess Live)
nejstabilnejsi je zatim IM+ (not free) Shape service - multiprotokol
pouzivam jabber a icq , u icq jedina nevyhoda ze nepozna nektere kontakty a zustanou jim cisla nez si s nima napises a na ipaqu mi ukazuje kontakty ktere maji alternativniho klienta jako offline - na mem A701 Miu PPC je to ok
Ppp2 (60)|3.1.2008 13:51
Aha, mate pravdu...jsem trouba a neumim cist. ActiveSync opravdu pise, ze nemam Outlook v pocitaci a ne v mobilu. :D Tak to mam asi smulu, pouzivam Thunderbird. V tom pripade mam se synchronizaci kontaktu dost smulu. :? Zatim koumam, jestli to neumi SPStudio, ale asi ne.

K tem klientum...telefonek mam asi tyden a za tu dobu jsem tam nainstaloval (a i odinstaloval) snad veskerej soft, co je. :-)
QiP funguje, ale je to moloch. Procesor mu evidentne nestaci a obcas vyhnije. Navic tu a tam neco zobrazuje spatne. Mozna mu vadi, ze mam asi 200 kontaktu. :))
Prelude, jak uz jsem psal, nefunguje, ale jinak se mi docela libi...hlavne se nakempil do homescreenu, coz mi pripada cool, ale bohuzel.
Fring je dobrej, ale dost bordel. Vypada ale docela schopne Skypoidne a i se mu zadarilo volat pres muj SkypeOut ucet. ;-)

Dost me mrzi absence terminalu. Nasel jsem jen zaTelnet, ktery v light verzi umi jen telnet :sarcastic: a neLight verze umi vsechno, ale neni free a trial se po par kilobajtech odpoji. :sarcastic: PocketPutty vypada velmi dobre, ale bez pera ho ani nezavru, natoz abych se s nim nekam pripojil. :(

Co dostava kazdyho do kolen je Quake. :D


P.S. SPStudio je celkem schopny. Asi prekopiruju kontakty do fonu a nejak nahakuju registry, at to neukazuje SIMku. :sarcastic:
Ppp2 (60)|5.1.2008 16:16
Take se vam v 514 stale vraci nastaveni "zobrazovat kontakty na SIM" stale dokola na defaultni ano? :? Zkousel jsem to v nastaveni i primo v registrech a chovani je stejne. Vzdy po nekolika minutach mam zpatky zobrazene i kontakty ze SIM. :oops:
Carabei (611)|5.1.2008 16:42
jedine permanentni zruseni zobrazovani kontaktu na simce je smazat kontakty na simce:D
Ppp2 (60)|5.1.2008 16:45
To je dobry napad. :)) Ted kdyz mam SPStudio, uz v tom nevidim problem...pujde to jednim klikem. :))
Jeste tam musim nejak do kalendare natlacit narozky vsech znamych...prokousavam se forem, snad neco najdu. Taky jsem koukal, ze mam zrejme moc novy AS a chybi mi v menu beckup/restore...zrejme tedy jedu naostro a az dojedu, tak si to halt vezmu od nuly. :sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2008 17:03
ad narozeniny
Zadas v Outlooku a pak se to zobrazuje normalne jako celodeni udalost v kalendari.

ad backup
Ano, od verze 4.0 tam toto neni. Pouzij nektery z backup manazeru. Osobne doporucuji Sprite.
Ono mezi nami, ta zaloha AS byla dost na prd, kdyz te HR postihl mimo domov.
Ppp2 (60)|5.1.2008 17:07
Jj...to uz jsem vykoumal. Kdyz dam narozky ke kontaktu, tak nic. Celodenni udalost je reseni. Bohuzel nemam Outlook. Zkusim chvili koumat a pak ho kdyztak kvuli narozkam "ukradnu". :sarcastic:
Sprite urcite zkusim, diky. :-)
Dotazu mam asi milion, ale nechci je psat vsechny, radsi je budu davkovat postupne. :cool:
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2008 17:33
[QUOTE="Ppp2"]Aha, mate pravdu...jsem trouba a neumim cist. ActiveSync opravdu pise, ze nemam Outlook v pocitaci a ne v mobilu. :D Tak to mam asi smulu, pouzivam Thunderbird. V tom pripade mam se synchronizaci kontaktu dost smulu. :?[/QUOTE]Ctes vubec, co ti tu kdo pise? O syncu s Thb jsem tu psal uz 2x. Jde to. Koukni do sekce "+Komunikace..."....vse tam je celkem podrobne a detailne popsane. Musis si do Thb nainstalovat nejaky doplnek a na sync je placena aplikace.