Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 514

Pinochio (424)|21.9.2007 14:33
Me se homescreen upravit povedlo bez problemu.
Delal jsem to podle navodu na Microsoftu a na webu pro mpx200.
00236816_screnn_9dqj.jpg
Carabei (611)|21.9.2007 14:40
me vzdycky iritovaly ty vodorovny linky, tak sem to vzdycky zasadne vypinal

a tohle:
mi vyhovuje maximalne
Reddy (166)|21.9.2007 14:41
Já to jdu zase zkoušet. Mimochodem, co se v případě vlastního tématka děje s pluginy Internetové volání a Wi-fi?

Tak jsem vytvořil jeden bez zmeškaných hovorů a funguje.
Carabei (611)|21.9.2007 14:43
no pokud se nepohrabes v XML tak je tam nedostanes
Wir2K (89)|21.9.2007 14:45
Tak nový a snad už finální poznatek. Zmeškané hovory už jdou taky a za všechno může (jako ve většině případů) čeština. Nějak jsem si neuvědomil, že by mohlo v anglickém programu a anglickém softwaru a při tom všem anglickým vadit když nadepíšu plugin "Zmeškané hovory" a písmeno š je zdá se nepřekonatelnou věcí pro angličtinu. S nadpisem Missed calls mi plugin funguje.
Reddy (166)|21.9.2007 14:52
No jo, je to tak. Ted uz to vsechno funguje. :))
Saman_ce4you (1451)|21.9.2007 14:56
carabei: Co to mas za plugin co ukazuje svatek?
Carabei (611)|21.9.2007 14:57
I ta cestina by tam mela jit dat, staci se podivat do XML souboru co je k defaultnimu HP schematku, jsou tam akorat ty znaky napsany jnak
Carabei (611)|21.9.2007 15:00
Saman: klasickej allday event a svatky do outlooku
Saman_ce4you (1451)|21.9.2007 15:35
Aha, reseni pres outlook se mi nelibi. Mozna zkusim nejakej plugin napsat.
Carabei (611)|21.9.2007 16:08
pres outlook se mi to zda nejlepsi, stejne tak jako tak kalendar synchronizujes takze tohle je akorat polozka navic, a ten plugin je primo ve winech takze neni potreba doinstalovavat dalsi vec ktera by akorat zpomalovala.
Saman_ce4you (1451)|21.9.2007 16:25
Nevim, proc by to melo zpomalovat. Zabordeleni PIM databaze zbytecnejma 365 allday eventama taky neni zadna vyhra.. ;)
Pinochio (424)|21.9.2007 19:30
[QUOTE="Reddy"]Já to jdu zase zkoušet. Mimochodem, co se v případě vlastního tématka děje s pluginy Internetové volání a Wi-fi?[/QUOTE]
Internetové volání sem dal, že má height="0", stejně jako Windows Live, a podobné, takže se nezobrazuje. Wifi jsem nechal v plug-in jak se zobrazuje operátor.
[QUOTE="Carabei"]me vzdycky iritovaly ty vodorovny linky, tak sem to vzdycky zasadne vypinal[/QUOTE]
Jak je vypnes v xml?
Carabei (611)|22.9.2007 00:38
ze by border = "0" ? ;) melo by to byt nekde na zacatku toho xml souboru


ja jsem zkousel tam davat to WiFi, ale vzdycky to nejak blblo, respektive vubec to skin v menu nezobrazilo, tak jsem si vystacil s dlouhym podrzenim domecku a tam je taky wireless manager
Reddy (166)|22.9.2007 17:40
chci se ještě zeptat,co to znamená když mám nahoře ve stavovém řádku písmeno E? Gčko vím že je gprs ale někdy se mi to takhle změní.
Wir2K (89)|22.9.2007 17:45
E = EDGE
Reddy (166)|22.9.2007 17:54
hmmm, a co když chci zabránit aby se to přes edge připojovalo? kvůli data nonstop.
Wir2K (89)|22.9.2007 18:05
No podle mě je není mezi GPRS a EDGE co se týče účtování rozdíl takže se to vypínat nemusí
Reddy (166)|22.9.2007 18:18
no já právě nevím a bojím se toho. při aktivaci mi říkali že to je neomezené na gprs a na wap a edge dostanu 500kb.
Zdenek Malinsky (9781)|23.9.2007 10:38
Asi mas O2, kde je UMTS/EDGE/GPRS non-limit a u wapu je volnych jen par set kB.
Zalezi, pres ktery datovy profil se pripojujes. Mas-li gprs (edge...) proc se trapit s wapem?

Ovsem toto je uz jaksi OT - resit datove tarify v tematu HP 514.
Carabei (611)|29.9.2007 18:53
panove, copak rikate na toto? Je pravda ze by se iPaq "trosku zvetsil" , ale vydrz by pak mohla byt hodne zajimava


patak_ce4you (25)|1.10.2007 13:56
Mám občas problém s baterií. Po odpojení z nabíječky hlásí baterie 100% ale po krátké době nejde ipaq ani zapnout. Stává se to pouze občas a tak bude baterka nejspíš OK. Nevíte někdo co s tím?
Swarm (19)|1.10.2007 14:07
patak: Taky mám podobný problém. Už se mi to asi dvakrát stalo, že se ten mobil dokázal vybít za necelý den. Nevim, jestli tam byla nějaká aplikace zaseklá (ve správci nic nebylo), která by třeba vytěžovala procesor. Během toho dne jsem to tak průběžně sledoval a ta procenta na baterce ubývala velmi rychle.
Reddy (166)|1.10.2007 15:05
Mi se iPaq úplně vybil akorát jednou přes noc, když jsem zapomněl vypnout wi-fi. Jinak baterka drží dobře.
burticek (211)|1.10.2007 19:47
Tatovi se tedka nekolikrat po sobe stalo to same. Kdyz jsem se mu na to mrknul, tak jsem zjistil, ze v Rizeni spotreby mel nastaveno Vypinat displej - nikdy. Tak jsem mu to nastavil na 30 s a je klid.
Nexx_ce4you (0)|7.10.2007 17:58
zdravim, vytvoril jsem nove forum o HP iPAQ 514 :cool:
http://hp-ipaq514.unlimitedboard.com
mbrtek (1)|8.10.2007 10:24
Nevite jak se daji udelat dalsi adresare pro SMS v telefonu (např. Archiv, banka) kam bych SMS presun. U priblble nokie to jde a tady jsem fakt na to neprisel. Dik moc.
bobo.4150.sk (176)|8.10.2007 11:34
Prajem Vám všetkým pekný deň. Poraďte mi please, chcem sa zbaviť hlúpej Nokie a mám záujem o kúpu Smartphone s WM k môjmu Looxovi. Chcem však smartphone využívať aj ako MP3 prehrávač. Čo hovoríte na kvalitu hudby v 514? V špecifikácii som totiž niekde čítal, že to má len mono kvalitu a že výstup na sluchátka je na boku. Nevadí to pri nosení HP vo vrecku? Bude prípadne fungovať aj redukcia miniUSB - 3,5 jack zo spodu prístroja?
Dík
Carabei (611)|8.10.2007 14:46
mbrtek: slozky na SMS jdou vytvorit pres JEYO Mobile Companion, pak uz s nima muzes bez problemu pracovat


bobo.4150.sk: vystup je klasicky stereo, redukci jsem koupil v SunnySoftu a funguje bez nejmensich problemu. co se tyka kvality, tak sem zatim zadny vetsi problem nenalezl, mozna jen trochu chudsi bassy, ale to se vyresilo lehkou upravu ekvalizeru v Core Playeru. redukce z usb ani fungovat nemuze(nekamenujte me pokud se to nekomu podarilo), ta je pouzitelna u zarizeni od HTC, jelikoz ty maji takzvane extUSB, kde je pridane audio. co se tyka pouzdra tak samozrejme zavisi na tom jake pouzijes, kdyztak si doupravis pouzdro otvorem aby jack prosel;) Pouzivam stejnou kombinaci pristroju(LOOX + HP) a zatim si nemuzu stezovat:cool: :D
ondyboom (2)|8.10.2007 22:56
Zdravim, potreboval bych poslat zastupce z adresare /windows/Nabidka Start z WM6 pro HP IPAQ 514, omylem se mi je povedlo svoji nepozornosti smazat. Poslete prosim za zipovane na mail: ondyboom@gmail.com. Predem dekuji.
iwi_ce4you (7)|9.10.2007 12:14
Mám iPaq asi týden, zatím maximální spokojenost, jen se mi nedaří rozběhat icq klienta, zkoušel jsem Qip i Prelude, ale bohužel se mi nedaří se připojit :-( Neporadí někdo zaručený soft, popřípadě postup nastavení?
Swarm (19)|9.10.2007 13:54
iwi: chyba bude asi jinde... zrovna ten qip jsem kdysi taky používal a ten s připojením nemá problém (teď mám im+).
iwi_ce4you (7)|9.10.2007 14:10
[QUOTE="swarm"]iwi: chyba bude asi jinde... zrovna ten qip jsem kdysi taky používal a ten s připojením nemá problém (teď mám im+).[/QUOTE]

Neříkám že není, asi i vím kde, v qip v Connection mi pořád vyskakuje Proxy type: HTTPS a nejsem schopen to změnit na: None, potvrdím None a po návratu zpět do nastavení je tam opět HTTPS :-(
adamitto (2)|9.10.2007 18:31
ahoy, mám dotaz..514ka mi beha v klidu ale udivuje mne celkove provedeni.. jak je po obvodu telefonku ten cerny lem tak ten jakoby uplne pevne nesedi na pristroji..jde citit drobna vule.. potom taky kdyz trochu vic zatlacim na kryt baterie a potahnu smerem dolu (aniz bych zmackl tlacitko pro otevreni) tak kryt drobne pojede dolu (asi o pul milimetru) ..nijak mi tady ty dve veci zatim nevadi ale docela se tomu divim... mate nekdo podobne zkusenosti nebo je chyba jen u me..?? dekuji
Reddy (166)|9.10.2007 18:59
Jo...dělaj to všechny (teda aspoň můj a ještě jeden, co jsem měl v ruce). Za takovou cenu se asi nedají čekat po téhle stránce nějaké zázraky.
adamitto (2)|9.10.2007 19:30
ok.., jeste jednu vec bych tuze rád...moc sem nepochopil to Ecko nebo Gcko nahore v hl. liste.. vim ze jde o GPRS a EDGE..nevim ale co znamena ze to tam sviti.. znamena to ze je ta sluzba dostupna (tj. neplatim) nebo ze jsem pripojeny( tj. ze za to platim) .. dik za info
Carabei (611)|9.10.2007 19:45
Pokud je E(G) priblizne uprostred tak to znamena dostupnost. Pokud je nad carkama signalu misto antenky tak to znamena aktivitu.
Swarm (19)|9.10.2007 20:09
[QUOTE="adamitto"]ahoy, mám dotaz..514ka mi beha v klidu ale udivuje mne celkove provedeni.. jak je po obvodu telefonku ten cerny lem tak ten jakoby uplne pevne nesedi na pristroji..jde citit drobna vule.. potom taky kdyz trochu vic zatlacim na kryt baterie a potahnu smerem dolu (aniz bych zmackl tlacitko pro otevreni) tak kryt drobne pojede dolu (asi o pul milimetru) ..nijak mi tady ty dve veci zatim nevadi ale docela se tomu divim... mate nekdo podobne zkusenosti nebo je chyba jen u me..?? dekuji[/QUOTE]Na mém kousku nic takového nepozoruju. Bohužel už si nepamatuju, jestli to nebylo třeba u toho kusu, co jsem měl předtim na recenzi. Tam se totiž taky projevovala i ta častá chyba s nestíháním psaní a ten můj, co mám teď, tim netrpí.
podoba pavol (22)|19.10.2007 15:38
Otazka:

MMS spravy a emaily sa zobrazuju na today v plugine len vtedy ked pride nejaka MMS, alebo email.

SMS spravy resp. plugin Text messages je tam stale. Neviete niekto poradit ako tam dat plugin ktory sa zobrazi len ked pride SMS?

uvediem priklad v .xml subore pre zmeskane hovory je:

format state="nocall" visible="false"
tzn. ze ak neexistuje neprijaty hovor plugin sa nezobrazi

Ak som pouzil odobnu podmienku pre plugin sms tak to nefunguje. Ako prvotnu pricinu povazujem fakt ze neviem najst asi to spravne kriterium

skusal som: unread sms, nosms, 0 a ine, ale nic nezabralo vzdy bol plugin zobrazeni aj ked nebola ziadna neprecitana sms.

Neviete niekto poradit?

Dik
iwi_ce4you (7)|24.10.2007 08:28
Konečně jsem se dokopal a koupil si k ipaqu paměťovou kartu, pln nadšení jsem na kartu nasypal nějakou muziku, připojil headset a ... ticho.pokud z konektrolem lehce zahýbu je ve sluchátkách slyšet hodně slabě hudbu. Tak to vypadá že to budu muset zabalit komplet a poslat na reklamaci :-(
Tímto bych se chtěl zeptat jak je to vlastně z kvalitou přehrávání hudby, respektive z kvalitou přiloženého headsetu na poslech muziky.
thx
Wir2K (89)|24.10.2007 12:24
A zkoušel jsi tam ten konektor pořádně zarazit? mě se poprvé stalo něco podobného, hrálo jen jedno sluchátko a to hrozně slabě tak jsem tam konektor trochu přitlačil a on jakoby o milimetr zapadl tak jak měl být...prostě jsem poprvé použil malou sílu:D
iwi_ce4you (7)|24.10.2007 12:40
No myslím že jsem to tam zatlačil dostatečně, ještě to zkusím večer jak přijdu z práce, pokud to nezabere, poputuje na reklamaci :mad:
Reddy (166)|24.10.2007 14:51
Kvalita přiloženého headsetu nic moc (aspoň co se basů týče), ale poslouchat se to dá, když se povede dobře nastavit ekvalizér.
iwi_ce4you (7)|25.10.2007 09:28
No každopádně ho dneska balím a jede na reklamačku, zkoušel jsem s tím headsetem všechno možné i nemožné, ale prostě nehraje :-(
pepiho (51)|26.10.2007 21:59
Přemýšlým o tomto smartu, někde jsem se dočetl, že při vyputém founu nejde budík. jak je to?
Díky.
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2007 22:08
Co je to vypnutý foun?
rulemaniac (11)|26.10.2007 23:29
kdyz zapomenu nabit jako napr dnes .. kurnik a zrovna sem potreboval icq :))

4pepiho jestli mas zajem o novy kus napis na pm .. mame jeden skladem a rad ho prodam omylem jsme objednali dva coz nekomu tam nahure vadi :/
redex (6)|27.10.2007 11:43
[QUOTE="pepiho"]Přemýšlým o tomto smartu, někde jsem se dočetl, že při vyputém founu nejde budík. jak je to?
Díky.[/QUOTE]
Při vypnutém telefonu budík (nastavení/hodiny/připomenutí) nefunguje, ale po zapnutí připomene prošlou připomínku
Vypnutý telefon=na úvodní obrazovce držím tl. červený telefon cca 3 sec až foun uplně zdechne
Wir2K (89)|27.10.2007 22:49
Ahoj. Mám problém s kartou...Když ji vložím, v pohodě jí to načte, ale během pár minut při práci s kartou ( většinou když z ní pouštím hudbu nebo když jí procházím v průzkumníkovi ) se telefon sekne a to takovým způsobem, že jediný způsob znovuzprovoznění je vyndání baterky a nové spuštění. Karta je Sandisk microSD 2GB ( takže snad bude kompatibilní ) a ve čtečce jede bez problémů. Takže se ptám, jaká je možnost že je chyba na mé straně, měl někdo z vás podobné zkušenosti s kartami a nebo je to na reklamaci? V návodu jsem nenašel jak správně vkládat kartu do mobilu a když ji vložím tak se nijak nezasekne nebo tak, ale v mobilu ji drží jen ta plastová krytka...je to správně? Karta je nová a problémy s ní mám už od začátku takže si nejsem vědom že by v tom byl nějaký software.
Swarm (19)|27.10.2007 22:56
wir2k: pravděpodobně chyba kompatibility té karty s telefonem. Stává se občas,že takhle něco neni kompatibilní... chyba ale klidně může být i v kartě nebo telefonu. Doporučuju vyzkoušet jinou kartu.