Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 514

Swarm (19)|24.8.2007 13:18
Řešim docela blbý problém. Neví někdo jak zrušit diakritiku při psaní SMS s českou T9? Takhle to posílá v unicode a tam má jedna SMSka 70 znaků. Ne, že bych neměl dostatek volných SMS, ale přijde mi to trochu jako plýtvání.
Carabei (611)|24.8.2007 13:54
podivej se po programu unAccent oreze to diakritiku
lhelmich (1)|25.8.2007 14:57
taky jsem si koupil tudle mašinku a mám jeden problém nastavil jsem si wifi a zapnul jsem si resco radio a za 10 minut jsem z hrůzou zjistil že mám po 300 stovkách neví někdo kde se dá vypnou to gprs nebo aby to ukazovalo přes co to jede
Swarm (19)|26.8.2007 13:54
[QUOTE="lhelmich"]taky jsem si koupil tudle mašinku a mám jeden problém nastavil jsem si wifi a zapnul jsem si resco radio a za 10 minut jsem z hrůzou zjistil že mám po 300 stovkách neví někdo kde se dá vypnou to gprs nebo aby to ukazovalo přes co to jede
[/QUOTE]Jestli tě připojí přes GPRS/EDGE poznáš poměrně snadno. V rohu, jak se ukazuje síla signálu, se ti změní ikona vysílače na písmeno G (E) v bílém čtverci. V tu chvíli jsi připojen. Taky se mi stalo, že jsem se připojil na wifi a ona na chvíli nějak nefungovala asi jak měla a mobil se fofrem připojil na GPRS. Taky mě to pěkně sere. Hodila by se nějaká aplikace nebo nějaký jednoduchý způsob, jak si GPRS prostě zakázat, že bych si ho zapnul jenom, když ho fakt chci použít. Případně by pomohla aplikace, která by se mě zeptala, jesti mobil může aktivovat GPRS.... jo a taky by se hodila aplikace, přes kterou se půjde manuálně z GPRS odpojit.

Carabei: Super, díky, tohle mi bude stačit. :-)
burticek (211)|26.8.2007 21:38
Manualne internet odpojis tak, ze zmacknes cervene sluchatko. Jinak na Variu se to pripojovani k netu resilo tak, ze se udelal jeste jeden nesmyslny profil a rucne se prepl. Kdyz jsi net potreboval, tak jsi to zase prepl zpatky.
kill2bill (2)|26.8.2007 21:39
Skype na ipaqu 514 nejede ale naprosto s přehledem na něm frčí program FRING kterej má i ICQ protokol atd.
Carabei (611)|26.8.2007 23:59
kill2bill: jen by me zajimalo zda-li u toho Fringu jede zvuk pri volani za sluchatka nebo z repracku
Reddy (166)|3.9.2007 15:35
Fring sice jede, ale ještě by to chtělo, aby se ten zvuk dal přepnout do telefonního reproduktoru, aby se s tím dalo normálně volat a nemusel to slyšet každý v okruhu 20m
podoba pavol (22)|8.9.2007 10:35
Ahojte mam HP 514 a mam otazku. Pri nastavovani profilov som zistil, ze nie je mozne profilu pridat individualny ton, dost ma to prekvapilo :(( , individualny ton je mozne priradit len pre jednotlive mena z kontaktov, ale nie pre dany profil. Nakoniec by som sa s tym aj zmieril, ale.

Otazka:
Je mozne aspon do profilu vibruj pridat aby to raz na zaciatku piplo, tak ako to ma napriklad nokia? Nejake nastavenie v registroch? Pretoze pokial to len vibruje tak si to v 99% pripadoch ani nevsimnem.


Nerad by som pouzil dalsi soft, ktory ma svoje profily, ako napr. phonealarm, kvoli jednemu pipnutiu dalsi program nepotrebujem.

podoba.pavol@emo.seas.sk



1. V registroch som nasiel kde je odkaz na prave nastavenu melodiu zvonenia.
2. V registroch som nasiel kde je odkaz na prave nastaveny profil.

Nie je mozne vytvorit nejaky jednoduchy program kde by sa dala nastavit melodia pre profil meeting a ak bude splnena podmienky profil=meeting zmen cestu v registroch na inu melodiu. A ak je splnena podmienka profil = iny ako meeting daj povodnu.
Reddy (166)|9.9.2007 15:53
Možná se ptám jako idiot, ale nevím, kde jinde bych to měl najít. Chtěl jsem si z jiného mobilu do ipaqu poslat přes bluetooth obrázek, ale pokaždé to na mobilu, ze kterého to chci poslat, napíše "chyba spojení". Je třeba použít nějaký speciální soft nebo dělám něco špatně?
Swarm (19)|9.9.2007 15:58
Spusť si průzkumníka a tam děj přenos souborů - přijmout.... tak nějak to je, taky mě to docela překvapilo, že je to docela haluz... telefon teď nemám před sebou, tak ti to neřeknu přesně, jak jsou ty názvy těch položek.
burticek (211)|9.9.2007 19:27
Staci dat Start - Settings - Connections - Beam a zaskrtnout Receive all incoming beams. Pruzkumnika pak nemusis vubec spoustet.
Reddy (166)|9.9.2007 20:11
No vida, mám to. Díky za radu. :yes:
uli_ce4you (4)|11.9.2007 16:43
ad HP technická podpora: buď tam sedí samí nevzdělanci a podporu dělá, kdo tam má zrovna čas, možná i uklízečka, která sem tam zvedne telefom. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že když jim člověk popíše, že z 514-ky nejde volat a jinak funguje vše a že mi v horní liště svítí dvojka, jestli to není náhodou druhá linka a jestli jde nějak přepnout, - dozví se následující odpověď: Tento přístroj vůbec nepodporuje 2 linky a že to tudíž přepnout nejde. Jedná se prý o vadný hardware a mám si nechat telefon vyměnit. Po hard resetu byl nastaven na lince 1 a vše funguje jak má.

ad GPRS: existuje prográmek GPRSoff ale nějak mi nešlapal, takže jsem GPRS připojení na tvrdo smazal a je po připojování. Pokud by někdo tenhle prográmek rozchodil, nebo našel nějaké jiné řešení uvítal bych info.

Jinak jsem s IPAQ 514 naprosto spokojenej. Navigace - perfektní, vše ostatní funguje tak jak jsem očekával, telefon nezamrzá, pokud nemám spuštěny desítky aplikací, ...
robert.mil (4)|11.9.2007 16:49
Ve Wirelles Manageru zvolit Phone Settings, pak Call Options a tam vybrat 1 pro Current outgoing line. Nejakym zpusebem u me doslo k prepnuti na linku 2, tak jsem se po tom taky pidil.
Co tam mas za navigaci?

[QUOTE="uli"]ad HP technická podpora: buď tam sedí samí nevzdělanci a podporu dělá, kdo tam má zrovna čas, možná i uklízečka, která sem tam zvedne telefom. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že když jim člověk popíše, že z 514-ky nejde volat a jinak funguje vše a že mi v horní liště svítí dvojka, jestli to není náhodou druhá linka a jestli jde nějak přepnout, - dozví se následující odpověď: Tento přístroj vůbec nepodporuje 2 linky a že to tudíž přepnout nejde. Jedná se prý o vadný hardware a mám si nechat telefon vyměnit. Po hard resetu byl nastaven na lince 1 a vše funguje jak má.

[/QUOTE]
uli_ce4you (4)|11.9.2007 18:53
teď testuji smart2go funguje noc pěkně, co se týče map, tak nejvíce se mi líbily z map24.cz - perfektní detaily narozdíl od jiných.
Carabei (611)|11.9.2007 19:27
Napada me ze pro datovani pres wifinu s jistotou ze se nepripoji pres GPRS by mohlo jit dvema zpusoby ktere nejsou tak drasticke jako smazani gprs uctu, precejen by se mohl hodit treba na idos kdyz clovek cestuje po meste.

1. vypnout telefonni modul, zaporem je ze pak se vam nikdo nedovola, ale kdyz clovek pouziva VoIP tak je to nakonec jedno.

2. napadlo me zkusit prepnout tu linku na 2, vzhledem k tomu ze (pokud me pamet neklame) datovy pripojeni(GPRS) vyuziva stejny kanal(proto spadne spojeni kdyz vam nekdo vola) jako se pouziva na volani, tak by nemelo byt mozne se pripojit pres GPRS, ale zase nevim jak je to celkove s komunikaci, smsky sice pouzivaji jiny kanal, ale opravdu ted nevim.

Nemuzu to ted overit, pokud by mel nekdo pet minut casu tak to zkuste a dejte vedet, ani jedno neni nevratna destruktivni zmena:D

K ty navigaci, TT5.20 funguje, propojeni s GPSkou jsem nezkousel, ale nemel by byt po spravnem nastaveni problem.
uli_ce4you (4)|11.9.2007 19:52
tomtom bych taky rád odzkoušel, ale nemám :-(
Wir2K (89)|11.9.2007 20:42
Ahoj mám na vás takový dotaz. Když chci v kontaktech nastavit individuální melodii k jakémukoliv kontaktu tak se mi 514ka strašně zpomalí, třeba i na 10 sekund jakoby zmrzne než dojde k nějakému kroku, jinde je vše OK. Tak bych se chtěl zeptat jestli se to taky někomu z vás stává? Podezřívám z toho lokalizaci, ale búhví.
podoba pavol (22)|12.9.2007 13:22
Pri restarte HP 514 vzdy prehra melodiu. Je dost hlucna a pokial si nastavim automaticke restnutie telefonu 02:00 hod. tak o tom vie cely dom. Nenasiel som sposob ako sa melodie zbavit. Nemate niekto radu?
Reddy (166)|12.9.2007 15:09
K tomu restartu - tady v sekci freeware je prográmek RJV ToneSetter a v něm je možnost nastavit si vlastní melodii pro spouštění. Když tam nastavíš nějaký tichý zvuk nebo prázdný wav/mp3 soubor, tak by se problém měl vyřešit.
podoba pavol (22)|12.9.2007 15:19
lenze RJV ton seter vie upravit len startup ton a to co mi huci po restarte je nieco ine.
Reddy (166)|12.9.2007 15:24
Aha. Tak to jsem asi špatně pochopil. A ten zvuk přece musí být někde uložený ve složce windows nebo tak. Nestačí ho jen najít a smazat?
podoba pavol (22)|12.9.2007 15:25
No zvuk som nasiel ale je na ROM takze sa neda zmazat no a v registroch som nenasiel nic co by nan odkazovalo (chcel som zmenit cestu na tetno zdojovy subor)
Duracell (4)|16.9.2007 21:08
Dobrý večer. Ako som čítal príspevky na tento fén, tak sa mi veľmi páči.
Mám na Vás jeden dotaz. Ako si poradí so súbormi office a PDF? Je to k čítaniu a prezeraniu? Je mi jasné, že PC, notebookom a klasickým PDA sa to nevyrovná. Zámer je spraviť si súbor s textom (na notebooku) a použiť ho k čítaniu - učeniu sa a vyžitiu ako ťaháku :-). Nejedná sa o veľmi komplikované a dlhé texty.
PatrikL (383)|16.9.2007 21:15
čítanie bez problémov, editácia tiež (ale asi iba s komerčným software, alebo to je vo wm6 pre smartphone inak?)
Wir2K (89)|16.9.2007 21:19
čtení bez problémů, displej je i přes nízké rozlišení docela jemný takže to není moc zubaté a dokumenty wordu a excelu se dají editovat nikoliv vytvářet ale na to už existují programy co to řeší. Jinak pro čtení PDF je nutno stáhnout si Adobe reader 2.0 který je ke stažení zdarma.
Swarm (19)|16.9.2007 21:24
[QUOTE="Duracell"]Dobrý večer. Ako som čítal príspevky na tento fén, tak sa mi veľmi páči.
Mám na Vás jeden dotaz. Ako si poradí so súbormi office a PDF? Je to k čítaniu a prezeraniu? Je mi jasné, že PC, notebookom a klasickým PDA sa to nevyrovná. Zámer je spraviť si súbor s textom (na notebooku) a použiť ho k čítaniu - učeniu sa a vyžitiu ako ťaháku :-). Nejedná sa o veľmi komplikované a dlhé texty.[/QUOTE]Jo, na taháky to bude použitelný bez problému. Office soubory (xls, doc) se dají i editovat (prezentace pps pouze číst). Nějaký základní formátování to snese úplně v pohodě a pro potřeby taháků to umí všechno. Soubory to načítá a zobrazuje imho stejně jako mé staré PDA (ipaq h4150, win2003). PDFka to umí v případě nainstalování Acrobat Readeru.
Duracell (4)|16.9.2007 21:30
Ďakujem za odpovede. Potešili Ste ma.

Vytvárať sa dá aj tak, že sa uloží prázdny dokument. Po upravení sa
"uložíť ako..."
Reddy (166)|17.9.2007 19:32
Adobe Acrobat Reader je i ve verzi pro smartphone?
Swarm (19)|17.9.2007 21:50
[QUOTE="Reddy"]Adobe Acrobat Reader je i ve verzi pro smartphone?[/QUOTE]Jo je a funguje dobře. Mám ho přímo na tomhle telefonu nainstalovaný.
teekey (36)|18.9.2007 19:47
da se nejak ten telefon zamknout? Teda krome moznosti v OPTIONS/SECURITY kde je moznost jej zamknout nejdrive po minute s PINem? Neco jako OK+hvezdicka na Nokiich, zkratka abych si telefon zamknul drive nez jej strcikm do kapsy?
uli_ce4you (4)|18.9.2007 19:52
Zamknout jde jednoduše - zmáčkni a drž zelený telefon asi 3 vteřiny (v home obrazovce, jinde nevím, zda to funguje).
Swarm (19)|18.9.2007 19:59
Mimochodem někde v nastavení->usnadnění se ten zámek dá nastavit jako automatický (já to tak používám)
Reddy (166)|18.9.2007 20:32
Zamykání klávesnice podržením zeleného tlačítka funguje kdekoliv. Přeskočí to na today obrazovku a zamkne se.
Carabei (611)|20.9.2007 10:16
Nejak jsem zacal resit homescreen 514ky a jak tak zjistuju, tak jediny software, ktery podporuje zaroven QQVGA a WM6 je tento a pokud byste si chteli upravit panel se softkeys tak se zkuste podivat na SmartToolkit, prvni pokus by mel byt ve zdejsi galerii Today;)
Reddy (166)|21.9.2007 11:39
Já jsem teď zkoušel ten HomeScreen Builder a iPaq mi mnou vytvořené tématkou (pro WM2006 a rozlišení QQVGA) nechce vzít.
Carabei (611)|21.9.2007 11:43
Me funguje bez problemu, ale mohlo by to byt tim ze ten xml soubor kopirujes primo, ja z toho necham vzdycky vytvorit cab a ten jde pak do telefonu. BTW mas telefon odemknuty?
Reddy (166)|21.9.2007 11:46
To já taky nechám vytvořit cab, pak ho v nainstaluju, vsechno je ok, ale na today obrazovce mam text ze zvolene tema nelze zobrazit. Musi v tom byt nejaky figl, podivam se na to poradne. Mimochodem, nejake dodatecne pluginy by uz mely byt zahrnuty v cab souboru, takze nemusim nic dalsiho instalovat, ze?
Carabei (611)|21.9.2007 11:52
ja tam daval jen ty zakladni plug-iny, ty na animaci a analogove hodiny si musis koupit
Reddy (166)|21.9.2007 11:55
No to jsem taky zkoušel, je vynechat. Dal jsem tam jen ty klasické - používané ikony, sms, email/mms, calendář a zmeškané hovory. Pořád nejde. Ale já a to jednou příjdu. Možná ještě zkusím necpat sps a email na jeden řádek.
Carabei (611)|21.9.2007 11:59
Taaak v tom je ta chyba ... na homescreenu nemuzou byt dve veci na jedne radce, vyjimku tvori napriklad orange plugin, ale ten oficialne dostupny neni
Wir2K (89)|21.9.2007 13:16
Mě to taky nejde:-( Telefon mám odemknutý a pluginy jsem dal každý na jiný řádek. Docela mě to mrzí vážně bych rád přišel na to čím to je protože tenhle program je jediny pro WM6 co jsem viděl. Jinak mě nejde ani většina již existujících homescreenů z http://smartphone.kleinweder.ch/downloads/viewkat.php jdou mi všeho všudy asi čtyři ostatní to v nastavení ani nenajde. Chápu že je to pro WM2002/2003 ale i tak nevidím důvod když jiný jdou.
Carabei (611)|21.9.2007 13:24
asi pujde o to ze precejen nastaveni barev tlacitek bylo v 2003 mnohem rozsahlejsi a ted si s tim hold WM6 nerozumi


uploadnul jsem sem jeden homescreen kterej mi funguje bez problemu, tak se aspon zjisti jestli je chyba na strane programu nebo na strane nastaveni telefonu
Wir2K (89)|21.9.2007 13:33
Tak tohle téma mi jede bez problémů. No asi dělám něco špatně při sestavování rozdíly mezi tématem co jsem dělal já a tím od od tebe jsou:
Mám tam plugin na čas, datum, email/sms
Nemám plugin na ikony a celodenní událost

PS. Jen co přijdu na to jak se přidává soubor nahraju sem i to téma co mi nejde
Carabei (611)|21.9.2007 13:35
zkus sem kdyztak hodit printscreen, jak to vypada v tom programu
Wir2K (89)|21.9.2007 13:42
Tak tady to je...snad:
Wir2K (89)|21.9.2007 14:09
Tak už to asi mám. Metodou přidávání a odebírání pluginů jsem zjistil že si to nějak nerozumí s pluginem Missed calls, když ho tam nedám tak je to bez problémů, alespoň zatím:D
Carabei (611)|21.9.2007 14:20
Ja jsem tam jednu dobu mel i ty zmeskany hovory a fungovalo to, spis si tak rikam jestli to nebude spis tim virem jmenem windows vista. Zkousel jsem to nahrat do my 514ky a nefunguje to, vzhledem k tomu ze jsem tam uz mel homescreen s missed calls tak to asi bude tema vistama. co s pamatuju tak ten homescreen builder daval pri spousteni naky upozorneni tykajici se win vista, ale uz si nepamatuju co presne to bylo
Wir2K (89)|21.9.2007 14:24
Ale já mám XPčka je to jenom skin. Udělal jsem další homescreen a ten jde viz příloha