Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - fotky displaye - žádost

mv88_ce4you (17)|27.5.2007 17:47
AHoj, všechno už jsem na ASUS P535 zprovoznil (GPS je super) ale mám problém s wi-fi. I když mi ASUS hlásí, že jsem připojen k wi-fi routeru, nedaří se mi na ASUS prohlížet webové stránky. Internet mi funguje na ASUS, jen když jej mám připojený USB kabelem k PC ... Poradí mi pls někdo, co dělám špatně? Díky moc
p.e.t.r._ce4you (33)|27.5.2007 21:34
Mám sice Asus P525, ale mám stejný problém v práci. Jsem sice připojen k routru, ale nemůžu prohlížet web. Přitom jsem připojen k routru a můžu si prohlížet sdílené soubor na síti. Doma mi však internet po wifi funguje v pohodě. Nejspíš bude něco v nastavení toho routru v práci.
Tominico (29)|28.5.2007 14:08
Zdravím všechny majitele i nemajitele Asus P535. Také přemýšlím o koupi tohoto modelu a víceméně jsem rozhodnut...skládám už jen poslední střípky.
1.Chci se zeptat, zda tedy je podporován formát MP3 pro vyzvánění?
2. Nemáte někdo zkušenosti s koupí Asus P535 z e-shopu na stránkách Mironetu?
3. Vyskytují se nějaké základní problémy v souladu přístroje se sítí O2?
4. Je vhodným modelem pro začátečníka? (s PDA)

Díky moc za ochotu, myslím, že tohle fórum je velmi na úrovni a moc se mi líbí. Nezlobte se, jestli moje dotazy jsou až příliš banální. Hned jak zakoupím, dám vědět své první dojmy... :cool:
martin_g (81)|28.5.2007 15:09
Tominico:

1, ano MP3 je mozne pouzit pre zvonenie
2,3, neviem
4, mysli, ze bezny uzivatel Windows z PC zvladne bez problemov aj Windows na PDA, v mnohom su podobne.
martin_g (81)|28.5.2007 15:12
p.e.t.r., mv88:
ja mam podobny problem s wifi, ak ma router aktivovane DHCP tak pripojenie prebehne a vsetko funguje tak ako ma, ak idem s pevnou IP tak sa z PDA na internet nedostanem.
cztweety (31)|28.5.2007 16:49
Tominico:

To ovládání Woken je podobné jako na stolní počítači (notebooku) pokud máš doma wokna, tak ovládání tohoto PDA bude intuitivní.

-----------

Jen sem zjistil, že jít se vykopuat a pak jít volat, to prostě u tohodle PDA mobilu nějak nejde dohromady :D :D :D

Ale jinak jsem spokojen.

Dneska mi ve znackove prodejne asi 45minut rozbihali web'n'walk, nakonec byli uspesni :cool:
czbird (334)|28.5.2007 19:04
[QUOTE="martin_g"]p.e.t.r., mv88:
ja mam podobny problem s wifi, ak ma router aktivovane DHCP tak pripojenie prebehne a vsetko funguje tak ako ma, ak idem s pevnou IP tak sa z PDA na internet nedostanem.[/QUOTE]

zkousel jsem zatim tyhle wifi konfigurace:

- Ad-hoc, pevna IP, WEP, PC->CDMA (ICS) => funguje
- AP, DHCP, WPA-PSK, router->CDMA => funguje
cztweety (31)|28.5.2007 20:35
Hele lidi nevíte někdo jak přiřadit určité vyzvánění k určité osobě ?
Sem si na to z minulého mobilu zvykl a teď nemůžu přijít na to jak to nastavit :(

A ještě jeden dotaz kde je na klávesnici OTAZNIK ten nemuzu najit taky :(

Ach jo :( :( :(
mv88_ce4you (17)|28.5.2007 23:51
[QUOTE="czbird"][QUOTE="martin_g"]p.e.t.r., mv88:
ja mam podobny problem s wifi, ak ma router aktivovane DHCP tak pripojenie prebehne a vsetko funguje tak ako ma, ak idem s pevnou IP tak sa z PDA na internet nedostanem.[/QUOTE]

zkousel jsem zatim tyhle wifi konfigurace:

- Ad-hoc, pevna IP, WEP, PC->CDMA (ICS) => funguje
- AP, DHCP, WPA-PSK, router->CDMA => funguje
[/QUOTE]

Mas pravdu :-) zkusil jsem pro pevnou IP dat na PDA typ WEP a wi-fi mi jede! Diky moc
Tominico (29)|29.5.2007 08:38
Myslíte, že do PDA Asus P 535 bude dostačující mini SD karta 1GB? Jaké máte zkušenosti? Díky moc:!:
bmk (117)|29.5.2007 08:51
[QUOTE="cztweety"]Tominico:


-----------

Jen sem zjistil, že jít se vykopuat a pak jít volat, to prostě u tohodle PDA mobilu nějak nejde dohromady :D :D :


Jak to myslíš???
bmk (117)|29.5.2007 08:53
[QUOTE="Tominico"]Myslíte, že do PDA Asus P 535 bude dostačující mini SD karta 1GB? Jaké máte zkušenosti? Díky moc:!: [/QUOTE]

Podle mne je to málo,já bych spíše uvažoval o 4GB kartě...
cztweety (31)|29.5.2007 09:05
S tím koupáním to myslím tak, že když se jdeš vykoupat do vody a pak jdeš k mobilu a ten zvedneš a voláš tak máš okamžitě celej displej mastnej a mokrej :((
Což mě trošku štve, ale jde o zvyk.

Jinak k němu nemám žádné výhrady. Sem sním naprosto spokojen.

Dnes si jdu konečně pro SD kartu a budu instalovat a instalovat . . . :D :D :D
cztweety (31)|29.5.2007 09:09
Jo a jinak asi 2GB karta je minimum.
Já měl na své staré Nokii 6630 1GB kartu a rychle jsem zjistil že jenom 800MB me zaberou mapy pro Geocaching, takže pro mě je opravdu 2GB minimum.

Když si vemeš že na tu kartu dáš nějáké mp3, filmy, hry, eBooky, . . .
tak se ti karta hodně rychle zaplní.

A hlavně ten cenovej rozdíl 1GB a 2GB není zas až tak velkej.
bmk (117)|29.5.2007 09:17
Zde se píše,že p535ka má infraport,dokonce to tam píší ,že to mohou potvrdit.Jak to tedy je???
Tominico (29)|29.5.2007 09:29
Dobré, díky moc, taky jsem si říkal, že ten cenovej rozdíl už není takovej, tak zainvestuju a pořídím tu 2GB a ještě myslíte, která volba bude lepší - Sandisk nebo Kingston? Co jsem tady dočetl, tak si nejsem jistý, jestli do P535 lze dát větší než 2GB, nebo se mýlím?
cztweety (31)|29.5.2007 09:49
Já sháněl Kingstone, ale nikde u nás nejsou :((
Tak jsem vzal A-Data a je to fpoho.
bmk (117)|29.5.2007 09:50
Nejlepší karty jsou jen jedny,nakonec posuď sám.
bmk (117)|29.5.2007 09:51
A co se týče velikosti,tak to by mně taky zajímalo.Máte někdo zkušenosti s větší kartou,než je 2GB ???
Tominico (29)|29.5.2007 09:59
[QUOTE="bmk"]A co se týče velikosti,tak to by mně taky zajímalo.Máte někdo zkušenosti s větší kartou,než je 2GB ???[/QUOTE]

Někde na začátku diskuze někdo píše, že Asus nedoporučuje karty větší než 2GB, ale ten dotyčný píše, že jemu jede 4GB karta v pohodě...tak nevím!
Tominico (29)|29.5.2007 10:31
Jo a ještě jedna spíš taková drobnost. Hodně vidívám PDA v akci, že k tomu člověk dostane ochranný folie na displej zdarma. Používáte ty folie, nebo je to k ničemu a stačí trocha opatrnosti?
kiz@ (17)|29.5.2007 11:59
Dnes si ho konečně objednám. Jen zase ještě řeším jaký provedení, jestli vzít šedou a nebo bílou barvu. Řešil někdo z Vás stejný problém?
Jo a poprosil bych o radu, jakou Bluetooth HF sadu k P535 objednat. Zajímá mne jakou máte vyzkoušenou???
bmk (117)|29.5.2007 12:26
[QUOTE="kiz@"]Dnes si ho konečně objednám. Jen zase ještě řeším jaký provedení, jestli vzít šedou a nebo bílou barvu. Řešil někdo z Vás stejný problém?
Jo a poprosil bych o radu, jakou Bluetooth HF sadu k P535 objednat. Zajímá mne jakou máte vyzkoušenou???[/QUOTE]

No nevím,zda je bílá k mání???Mám pocit,že pro nás je jen šedá....
himi (79)|29.5.2007 12:29
[QUOTE="bmk"][QUOTE="kiz@"]Dnes si ho konečně objednám. Jen zase ještě řeším jaký provedení, jestli vzít šedou a nebo bílou barvu. Řešil někdo z Vás stejný problém?
Jo a poprosil bych o radu, jakou Bluetooth HF sadu k P535 objednat. Zajímá mne jakou máte vyzkoušenou???[/QUOTE]

No nevím,zda je bílá k mání???Mám pocit,že pro nás je jen šedá....[/QUOTE]
je, viz treba alza.cz
kiz@ (17)|29.5.2007 12:39
Bílá je k mání zcela bez problémů. Ale z praktického hlediska vítězí šedá, nebude se tolik zamatlávat a nebudou na ní vidět škrábance. Navíc jsem kdesi četl, že u bílého provedení je i bílé pouzdro, což je vcelku hrůza.
czbird (334)|29.5.2007 13:22
Barva je ciste subjektivni veci - mi prijde bila vice stylova, cerna pda ma kazdy kolem :) ale - jak uz nekdo zminil - bila je zrejme "lady" verze - je k ni bile pouzdro, ktere se NEDA pridelat na opasek.

Takze zatim ho nosim normalne na snurce na krku jako mobil a casem dokoupim pouzdro na pasek odjinud.

Ad zapatlavani - podle me je to presne naopak - na bile barve zatim nezaznamenavam vubec zadne potize se "zapatlavanim" a pripadne budouci skrabance budou podle me taky mene viditelne nez na cerne.
martin_g (81)|29.5.2007 13:53
[QUOTE="Tominico"]Jo a ještě jedna spíš taková drobnost. Hodně vidívám PDA v akci, že k tomu člověk dostane ochranný folie na displej zdarma. Používáte ty folie, nebo je to k ničemu a stačí trocha opatrnosti?[/QUOTE]

Pozri sa po 2 rokoch na display PDA ktory nemal foliu a na PDA kde bola folia a uvidis ten rozdiel. Ide o to, ze vsade okolo nas je vela prachu a ked sa ti zrniecko prachu dostane medzi stylus a display tak to urobi peknu ryhu.
p.e.t.r._ce4you (33)|29.5.2007 15:01
Tak se mi teď povedlo vyřešit problém s tím wifi připojením v práci. Nevím sice jak je to možné, ale každopádně musím v práci nastavit DNS servery i když mám na routru nastavený automatický DHCP, který mi přidělí IPčko, ale dnsko se nenastaví. Doma mám na routru nastavené taky auto. DHCP, ale DNS nastavovat nemusím a nastaví se samo.
Tominico (29)|29.5.2007 15:03
Prosím Vás, má někdo konkrétní zkušenosti s paměťovou kartou Sandisk 2GB miniSD? Přemýšlím o ní, ale chci se ujistit, že s ní nejsou nějaké časté potíže. Samozřejmě mám na mysli také ve spojení s Asusem P535. Díky moc:))
Woncha (28)|29.5.2007 15:13
[QUOTE="Tominico"]Prosím Vás, má někdo konkrétní zkušenosti s paměťovou kartou Sandisk 2GB miniSD? Přemýšlím o ní, ale chci se ujistit, že s ní nejsou nějaké časté potíže. Samozřejmě mám na mysli také ve spojení s Asusem P535. Díky moc:)) [/QUOTE]
Mam ji a jede v pohode
kiz@ (17)|29.5.2007 15:23
Dnes jsem si ho přinesl domů v šedém provedení. Koupil jsem do něj kartu Transcend 2GB 80x a zatím jsem nezaznamenal žádný problém.

Bohužel po několika telefonátech si lidi stěžují na jakousi ozvěnu a chrčení, když oni hovoří. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti a jak to lze popřípadě odstranit????
Navíc mi ještě Asus ukazuje poměrně slabý signál (dvě čárky) na místě kde běžně s jiným telefonem mám plnou knedlu??
martin_g (81)|29.5.2007 15:49
[QUOTE="kiz@"]
Navíc mi ještě Asus ukazuje poměrně slabý signál (dvě čárky) na místě kde běžně s jiným telefonem mám plnou knedlu?? [/QUOTE]

Tak nad tymto som sa pozastavoval aj ja.
Avsak, zda sa, ze P535 ma nejak zvlastne nastavené zobrazovanie sily signalu. Testoval som signal (na chalupe kde mame dost slaby signal) v porovani s SE D750i a zda sa mi, že u P535 je sice slabsi ale o velmi malo (pre mna zanedbatelne).
cztweety (31)|29.5.2007 20:13
Kde má ASUS P535 na klávesnici ? a ! nikde to nemůžu najít :(( :(( :((
Nevíte někdo ?
mv88_ce4you (17)|29.5.2007 22:22
Máte už někdo spuštěný ICQ v P535? Pokud ano, který program používáte? Zkusil jsem JIMM, ale hlásí mi chybu "Disconnect channel packet could not be parsed (#135.1) :(
kiz@ (17)|30.5.2007 01:32
Tak můj dnešní kousek co jsem koupil putoval zpět do reklamace a zítra čekám že dostanu jinej kus na výměnu. Pokud ovšem bude dělat to co ten dnešní, chci ihned vrátit peníze. Jak jsem se těšil a nakonec z toho byl jen otrávený den.
Ach jo, Asus a jeho neochvějná tradiční kvalita.
bmk (117)|30.5.2007 08:25
[QUOTE="kiz@"]Tak můj dnešní kousek co jsem koupil putoval zpět do reklamace a zítra čekám že dostanu jinej kus na výměnu. Pokud ovšem bude dělat to co ten dnešní, chci ihned vrátit peníze. Jak jsem se těšil a nakonec z toho byl jen otrávený den.
Ach jo, Asus a jeho neochvějná tradiční kvalita.[/QUOTE]

Myslíš kvůli té ozvěně při hovoru,nebo kvuli signálu???Někde v recenzi totiž psali,že ukazatel sice vykazuje slabý signál,ale podle nějakého srovnávání prý ve skutečnosti spracovává sylnější signál než prezentuje a navíc prý velmi kvalitně a dobře.Nic méně o tom echu jsem taky četl,avšak už si nejsem jistý zda v souvyslosti s p535kou...
Tominico (29)|30.5.2007 08:35
[QUOTE="bmk"][QUOTE="kiz@"]Tak můj dnešní kousek co jsem koupil putoval zpět do reklamace a zítra čekám že dostanu jinej kus na výměnu. Pokud ovšem bude dělat to co ten dnešní, chci ihned vrátit peníze. Jak jsem se těšil a nakonec z toho byl jen otrávený den.
Ach jo, Asus a jeho neochvějná tradiční kvalita.[/QUOTE]

Myslíš kvůli té ozvěně při hovoru,nebo kvuli signálu???Někde v recenzi totiž psali,že ukazatel sice vykazuje slabý signál,ale podle nějakého srovnávání prý ve skutečnosti spracovává sylnější signál než prezentuje a navíc prý velmi kvalitně a dobře.Nic méně o tom echu jsem taky četl,avšak už si nejsem jistý zda v souvyslosti s p535kou...[/QUOTE]

Taky by mě zajímal důvod proč jsi ho posílal na reklamaci? Kde jsi ho kupoval, můžu-li vědět? O tom echu se tady už mluvilo. Co jsem vyčetl, tak to vypadá, že to neplatí obecně pro všechny kusy, ale některé se najdou. Je fakt, že s tímhle se člověk setkává i u normálních mobilních telefonů...nic ojedinělého!
kiz@ (17)|30.5.2007 09:29
P535 jsem koupil v TS Bohemia kde ji měli za dobrou cenu, nemyslím si ovšem že má nějaký vliv společnost u které to zakoupím. Jak jsem již psal dřív, mojí prioritou je hlavně větší počet telefonátu denně, další vymoženosti mimo navigace jsou spíš zábava. Pokud mi každý volající tvrdí, že když mluví tak má několikanásobnou ozvěnu, je to dost špatný.

Dnes dostanu nový kus a uvidím, pokud je to běžná vlastnost P535, tak nemám zájem a mrknu se po jiné značce.
Tominico (29)|30.5.2007 09:49
[QUOTE="kiz@"]P535 jsem koupil v TS Bohemia kde ji měli za dobrou cenu, nemyslím si ovšem že má nějaký vliv společnost u které to zakoupím. Jak jsem již psal dřív, mojí prioritou je hlavně větší počet telefonátu denně, další vymoženosti mimo navigace jsou spíš zábava. Pokud mi každý volající tvrdí, že když mluví tak má několikanásobnou ozvěnu, je to dost špatný.

Dnes dostanu nový kus a uvidím, pokud je to běžná vlastnost P535, tak nemám zájem a mrknu se po jiné značce. [/QUOTE]

Tak dej, prosím tě, pak vědět...docela by mě to zajímalo. Rád bych to věděl, předtím než si ji koupím. Díky moc
czbird (334)|30.5.2007 10:02
[QUOTE="mv88"]Máte už někdo spuštěný ICQ v P535? Pokud ano, který program používáte? Zkusil jsem JIMM, ale hlásí mi chybu "Disconnect channel packet could not be parsed (#135.1) :( [/QUOTE]

QIP
kazbunda (4)|30.5.2007 21:04
[QUOTE="czbird"][QUOTE="kazbunda"]Myslím, že to je podobný problém, který popisuji o pár příspěvků výš, poradí někdo, jak na nastavení Internet a MMS? Nelíbí se mi ta automatická konfigurace, nejde ale zrušit zatržení, nešlo by to třeba v registrech? Poraďte někdo![/QUOTE]

Taky jsem se s tim drbal, je to chirurgicka prace v registrech.
Vylozene me tocila hlaska "Pripojeni jiz existuje" (ale neni nikde videt), kdyz jsem si chtel vytvorit pripojeni s nazvem "internet" nebo "mms".

Jakz takz jsem to dal do kupy (pro Oskara), ale pokud to ma byt 100%, tak potrebuju od nekoho, kdo se v P535 v registrech jeste nevrtal, aby mi zkopiroval nektera data z originalniho registru (nemam backup, holt duta hlava) a udelam to znovu a lepe.[/QUOTE]

Jestli můžeš, naveď mě prosím, kde se to v registrech nastavuje? Díky.
kiz@ (17)|30.5.2007 21:13
[QUOTE="Tominico"][QUOTE="kiz@"]P535 jsem koupil v TS Bohemia kde ji měli za dobrou cenu, nemyslím si ovšem že má nějaký vliv společnost u které to zakoupím. Jak jsem již psal dřív, mojí prioritou je hlavně větší počet telefonátu denně, další vymoženosti mimo navigace jsou spíš zábava. Pokud mi každý volající tvrdí, že když mluví tak má několikanásobnou ozvěnu, je to dost špatný.

Dnes dostanu nový kus a uvidím, pokud je to běžná vlastnost P535, tak nemám zájem a mrknu se po jiné značce. [/QUOTE]

Tak dej, prosím tě, pak vědět...docela by mě to zajímalo. Rád bych to věděl, předtím než si ji koupím. Díky moc[/QUOTE]

Dnes mám novej kus a bohužel je to úplně to stejný. Jsem dost zklamanej a to ještě víc v tom že jinak je P535 vcelku slušnej strojek. Je to neštěstí jak mi každý během telefonátu vykládá, jak se slyší dvakrát. Ještě mě napadla možnost, že je to starou simkou, ale zkoušel jsem novější a opět to stejný.

Nemůžete mi někdo poradit co s tím, pokud se mi to nepodaří vyřešit, tak ho zítra musím ač velmi nerad vrátit. Nemůžu řešit s každým zákazníkem jeho ozvěnu.....

Prosím zkuste mi poradit co s tím mám dělat?????
czbird (334)|30.5.2007 21:47
[QUOTE="kazbunda"][QUOTE="czbird"][QUOTE="kazbunda"]Myslím, že to je podobný problém, který popisuji o pár příspěvků výš, poradí někdo, jak na nastavení Internet a MMS? Nelíbí se mi ta automatická konfigurace, nejde ale zrušit zatržení, nešlo by to třeba v registrech? Poraďte někdo![/QUOTE]

Taky jsem se s tim drbal, je to chirurgicka prace v registrech.
Vylozene me tocila hlaska "Pripojeni jiz existuje" (ale neni nikde videt), kdyz jsem si chtel vytvorit pripojeni s nazvem "internet" nebo "mms".

Jakz takz jsem to dal do kupy (pro Oskara), ale pokud to ma byt 100%, tak potrebuju od nekoho, kdo se v P535 v registrech jeste nevrtal, aby mi zkopiroval nektera data z originalniho registru (nemam backup, holt duta hlava) a udelam to znovu a lepe.[/QUOTE]

Jestli můžeš, naveď mě prosím, kde se to v registrech nastavuje? Díky.[/QUOTE]

- HKLM\Comm\ConnMgr
- HKLM\Software\Microsoft\ConnMgr\Destinations
- HKCU\Comm\RasBook

doporucuju NEJDRIVE udelat zalohu vsech vetvi (a nejlip ji zverejnit pro ostatni) :)
Tominico (29)|31.5.2007 08:14
Hej ostatní!!!!!!!!!!! Dělá vám to samé s echem jako kolegovi viz výše KIZ@? Dejte prosím vás vědět, tenhle problém se tadY moc nerozebíral. Díky moc
Woncha (28)|31.5.2007 09:20
Me na echo za mesic co ho mam upozornil jenom jeden clovek coz prisuzuji spatnemu signalu. Jinak OK
Tominico (29)|31.5.2007 09:40
Ted jsem narazil na recenzi: http://www.mobilnaut.cz/?a/1221 a tam píšou, že s se zvukem i hlasitostí při telefonování neměli vůbec žádný problém. Tak nevím!
palacinka (242)|31.5.2007 10:32
zatim si nikdo na echo v telefonu nestezoval, takze ten problem nemam
mdkill (31)|31.5.2007 10:33
kiz@ napsal: Nemůžu řešit s každým zákazníkem jeho ozvěnu.....
Prosím zkuste mi poradit co s tím mám dělat?????

Podle me je to chyba ROM. Mozna stoji za uvahu prehrat CZ ROM na Anglickou. Tedka ale nevim zda je to vratny nebo nevratny proces. Good Luck. mdkill

Tominico (29)|31.5.2007 10:43
Myslíte, že je lepší si P535 koupit s anglickým nebo českým OS a proč? Díky moc za radu
Romcok (19)|31.5.2007 10:57
neviete poradit ci je folia na P535, alebo treba kupit nejake univerzalne a strihat.
Nasiel som v ageme od mio-tech http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8536745

Prosim poradte, vdaka