Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS MyPal A686/696 - první zprávy, novinky atp.

Travis_ce4you (9)|14.9.2007 17:15
Zdravim vsechny majitele MyPal A696 s WM 6.

Drive jsem mel PALM, ted jsem koupil vyse uvedeny pristroj a prekvapilo me, ze na WM6 lze jako vstup pouze vybrat klavesnici. Je to normalni? Existuje nejaky patch, kterym lze rozsirit vstup i na psani jako tomu bylo u WM5?

Rad bych se jeste zeptal, jestli nekdo netusi zdali WiFi v pristroji pouziva stejnou antenu jako GPS. Diky konektoru na externi antenu me napadlo, ze bych posilil Wifi.

Jinak marne cekam na Patch ".735", ktery resi problemy s uspavanim SD slotu. Je to opravdu neprijemne porad vysouvat a zasouvat kartu :o( Podpora ASUS stoji za ...

Hezky den vsem a diky za pripadne reakce/odpovedi.

T
Ada1986 (20)|15.9.2007 16:55
Zdravím, takže přidat ostatní možnosti psaní samozřejmě lze https://www.ce4you.cz/forums/download_file.asp?f=5174&d=/files/forums/cz/0000144657/enableRecognizers.cab , jen to nainstaluj a máš je tam ... to bylo první na co jsem se ptal když jsem ho kupoval (mám ho týden a také přecházím z PalmOS, takže budeme nejspíše řešit podobné problémy :), hodně štěstí
Galeon (14)|16.9.2007 00:16
[QUOTE="Ada1986"]Zdravím, takže přidat ostatní možnosti psaní samozřejmě lze https://www.ce4you.cz/forums/download_file.asp?f=5174&d=/files/forums/cz/0000144657/enableRecognizers.cab , jen to nainstaluj a máš je tam ... to bylo první na co jsem se ptal když jsem ho kupoval (mám ho týden a také přecházím z PalmOS, takže budeme nejspíše řešit podobné problémy :), hodně štěstí[/QUOTE]

Díky chlape, seš borec!
Můžu potvrdit že funguje...

Teď už jen ten fix na kartu a budu spokojenej.
Jediný co mě móóóc vadí je absence kolíbky ale s tim se musim smířit.


J.
rady_ce4you (11)|16.9.2007 11:16
No ja nevim uz pred 4 lety kdy jsem mel moje prvni pda (taky asus) tak se mi to rozpoznavani vubec nelibilo (technicky jo ,ale ne pro pouzivani)
Takze mi ani nevadi ze v WM6 neni.
Jsme spokojenej s klavesnickou.

Rady
Travis_ce4you (9)|16.9.2007 11:40
Zdar,

Diky moc Adovi za ten patch ...

Jinak klavesnicka je samozrejme vyborna a rychla... Nicmene psani treba v autobuse, aute, za chuze ... do tak malych tlacitkach tezko trefovat, takze v takovych situacich alespon u me prichazi na radu "Recognition" ... S vlastni praxi si troufam rici, ze po letitem psani na Palmu, pisi stejne rychle znaky jako na klavesnici ;) Ale samozrejme kazdemu dle libosti... btw. Coz asi neni heslo Microsoftu :o(

Hezky den.

T.
himi (79)|17.9.2007 17:11
zda se, ze brzo uz budu mit PDAcko, takze se budu moct zabyvat stejnymi problemi jako vy vsichni tady.

chtel bych se zeptat, zda nekdo pouzivate ochrannou folii na displej? a pripadne jakou?

na mobil pouzivam Brando a jsem s ni velice spokojen.objednaval jsem to primo u nich a prislo to do tydne.koukal jsem na jejich e-shop a pro A868/A696 tam uz maji taky, dokonce 2 typy, takze bych objednal:

BW PDA Screen Protector(Asus MyPal A686/A696): http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=01950

BW UltraClear PDA S/P (Asus MyPal A686/A696): http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=01951

hustler_ce4you (87)|20.9.2007 19:56
hi pls kt. karty funguje na asus 696 2G aG . pls odpoved bo zajtra idem kupovať. a pripadne aj orintacne ceny
Ada1986 (20)|20.9.2007 20:40
[QUOTE="himi"]zda se, ze brzo uz budu mit PDAcko, takze se budu moct zabyvat stejnymi problemi jako vy vsichni tady.

chtel bych se zeptat, zda nekdo pouzivate ochrannou folii na displej? a pripadne jakou?

na mobil pouzivam Brando a jsem s ni velice spokojen.objednaval jsem to primo u nich a prislo to do tydne.koukal jsem na jejich e-shop a pro A868/A696 tam uz maji taky, dokonce 2 typy, takze bych objednal:

BW PDA Screen Protector(Asus MyPal A686/A696): http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=01950

BW UltraClear PDA S/P (Asus MyPal A686/A696): http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=01951

[/QUOTE]
Zdravím, tak jsem objednával úplně stejné ty samé dvě a mám nalepenou tu s modrým obalem a naprostá spokojenost, můžu vřele doporučit, nemám srovnání s boxwave, ale myslím, že není co vylepšovat.
Ada1986 (20)|20.9.2007 20:42
[QUOTE="hustler"]hi pls kt. karty funguje na asus 696 2G aG . pls odpoved bo zajtra idem kupovať. a pripadne aj orintacne ceny [/QUOTE]
Kdyby ti nevadila 4Gb za 1150,-, tak funguje TakeMS, někde výše ji zmiňuji.
hustler_ce4you (87)|21.9.2007 19:36
hi dnes som si kupil asus 696 a nemožem prist na to ako ho napojit na net mam na pc net cez wifi cez pppe a chcem ho napojit nan a taktiež mam orangeworld od orange a to mi tiež akosi nejde može mi niekto pomoct už som naozaj zufaly. / mam aj bluetooh /
Travis_ce4you (9)|21.9.2007 20:44
Zdar.

Rad bych pomohl, ale sam jsem nemel moc uspech kdyz jsem chtel PDA pripojit na inet. Podarilo se mi to doma jen jednou :(

Jinak pokud mas nejaky wifi AP, tak by nemel byt problem...
PDA pres wifi najde sit, ty na ni pripojit a AP ti prideli IP . Na AP musi byt zapnuty HDCP server.Teorie je jednoducha, ale praxe mi taky moc nefungovala. Pres USB kabel to rozhodne nejede. Resp. vubec jsem neprisel na to jak.... :(

Hodne zdaru.
Z.
manijak (14)|21.9.2007 22:39
No ja nevim, ale ani pres wifi ani pres USB mi to ted jede bez problemu. Zezacatku kdyz jsem pripojil PDA pres USB a mel jsem nastavenou synchronizaci v rychlem rezimu, tak mi internet nebezel a v PC mi tam bezel proces kterej naplno vytezoval procesor a nesel zastrelit, ale potom jsem to po rade na tomto foru prepl do pomaleho rezimu a vsechno slape jak ma, dokonce i internet pres USB jede bez problemu. Ani pres wifi nemam zadny problem, DHCP nemam zaple, natvrdo nastavim adresu i DNS server a vsecho jede jak ma.
hustler_ce4you (87)|22.9.2007 00:06
a este dotaz co mam použit na prenos suborov aky SW ? poradte:?:
Ada1986 (20)|22.9.2007 11:42
Taky se přidávám, s netem u 696 jedině pozitiva, vše jede jak má i wifi i net přes bt phone.Jinak best souborovej manažer je TotalCommander for PocketPC a je free ... dost lidí používá ještě Resco Explorer, ale to je asi dle libosti a zvyku
Travis_ce4you (9)|22.9.2007 12:03
Ty jo kluci, tak to mnohokrat dekuji. Ja jsem po tom nepatral, protoze jsem mel za to, ze je to problem WM6 atd. Opravdu prepnuti na pomalou rychlost, tedy do "Serial Modu" se vse rozbehne jak mavnutim kouzelneho proutku :)

Tak hezky vikend. Me hezky zacal !

Diky moc jeste jednou.

T.

Added:

Zacal jsem si hrat trosku s tim ActiveSyncem a zjistil jsem, ze kdyz chci synchronizovat soubory, tak mi pri zaskrtnuti v menu a naslednem potvrzeni OK Activesync vzdycky spadne. Vse je nastaveno default, tedy slozka v Dokumentech. Dela to nekomu z Vas take ?
hustler_ce4you (87)|22.9.2007 18:24
možte niekto dat navod ako nadstavin net na pda asus 696 s w810i s orange world pomocou bluetooth.
Jarmom_ce4you (0)|25.9.2007 09:47
Lze nějak nastavit, aby se připomínky z kalendáře připomínaly ikdyž je PDA vypnuté?
Myšleno tak, že PDA normálně vypnu hardwarovým tlačítkem (krátký stisk, opětovné zmáčknutí mě hodí do today, asi tak za 1s). Po zapnutí se mi sice upozornění ukáže, ale to už je taky někdy půl dne poté... Představa je taková, že se rozsvítí sdisplay a třeba to zapípá.
Koneckonců, zapnout budík při vyplém přístroji umí i obyčejný mobil.
(Start\Settings\Sounds&Notifications, tam zalozka Notifications, u Eventu si vyberu Reminders - vše potřebné mám zapnuto. Stejně tak i v nastavení probuzení, kde mám taky povolené všechno (kromě vytažení SD karty)).
hustler_ce4you (87)|25.9.2007 11:54
hi tak pripávam dalšiu kartu kt. funguje na 100% je to . ELITE PRO 4Gb
Travis_ce4you (9)|25.9.2007 13:03
Pridavam funkcni kartu

A-DATA Speedy SD DUO 2GB

zapis 170kbytes/s
cteni 3000kbytes/s
himi (79)|26.9.2007 09:59
uz jsem take stastnym majitelem A696, s anglickymi WM. vcera mi prisel. vse zatim funguje jak ma, nahral jsem tam i ten posledni patch v03.0735.00. zatim jsem stihnul vyzkouset jen iGo. asi tim ze to ma anglicke WM, tak tam je block recognizer i letter recognizer bez potreby neco doinstalovavat. az nasbiram vice zkusenosti, tak je sem dam..
Molex (72)|26.9.2007 14:23
jak jsem koukal tak snad je patch z asi 21. 9. bohuzel ne pro čechy... ten patch snad řeší ty problémy s SD kartama

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=MyPal%20A696

ještě bych se chtěl zeptat, o jaké šlo problémy s TOM TOMem.. jak dlouho se tak zaměřuje a podobně?
hustler_ce4you (87)|26.9.2007 15:19
Mam problém v tom že na mojom asuse 696 mi po pokuse hocijaky program odiinstalovat cez pridat alebo odobrat programy program akože odiinstaluje, pričom ho aj z ponuky pridať alebo odobrat programy aj odobere a nasledne mi zahlási chybové hlásenie, že uvedený prgram nebyl z cela odobrán a program si aj nadalej funguje bez problemov....viete poradit kde je chyba ? pročo nejde dané odiinstalovanie ?

PS: skusal som aj HW reset a nepomohlo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
hustler_ce4you (87)|26.9.2007 15:21
Mam problém v tom že na mojom asuse 696 mi po pokuse hocijaky program odiinstalovat cez pridat alebo odobrat programy program akože odiinstaluje, pričom ho aj z ponuky pridať alebo odobrat programy aj odobere a nasledne mi zahlási chybové hlásenie, že uvedený prgram nebyl z cela odobrán a program si aj nadalej funguje bez problemov....viete poradit kde je chyba ? pročo nejde dané odiinstalovanie ?

PS: skusal som aj HW reset a nepomohlo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
MartinFALCON (23)|27.9.2007 08:03
Tak přesně tohle mě to dělá taky, každej program co chci dát odebrat udělá tohle a musím to tím pádem mazat ručně, je to děsná otrava. Mám taky 696 a WM6.0 Classic
Travis_ce4you (9)|27.9.2007 11:46
Zdravim kluci.

Ohledne odinstalovani bych poradil pred odinstalovani mrknout, jestli nemate nekde zastupce.Treba v SPB pocket+ . Muze to byt ale samozrejme cimkoli jinym. Osobne doporucuji ve workflow postupovat tak, ze si delate zalohy (backup) v kazde stabilni verzi a pred instalaci nejisteho software. Potom se muzete kdykoli vratit ke stabilni verzi.
Myslim, ze konkretne Vas problem jsem mel se skypem. Vyresil jsem to tak, ze jsem po pokusu o odinstalovani prosel adresarovou strukturu. Nasel skype (Program Files/...) a smazal soubory co tam zbyly. Nasledne jsem ho odebral/odinstaloval i z ActiveSyncu (je tam take polozka v menu)... PDA jsem Softrestoval a program nainstaloval znovu.Nasledne se odinstaloval v poradku.
Muze to byt ale i chyba na strane softwaru, tzn. ze je tam nejaka nekompatibilita s WM6, v takovem pripade bych kontaktoval vyrobce v ramci supportu at poradi.

Snad jsem alespon inspiroval k nejakemu reseni.
Hodne zdaru.
T.
himi (79)|27.9.2007 12:37
co pouzivate na zavreni aplikaci? (nezavrou se, bezi na pozadi).. zkousel jsem x-button od HTC, ale nak mi to nechodilo. nasel jsem par task manageru, nejdriv bych ale chtel vedet co funguje.. dik moc.
toomik_ce4you (0)|27.9.2007 17:35
Na zavírání aplikací s úspěchem používám Magic Button, je free třeba tady: http://www.pdamobile.cz/index.php?ind=downloads&op=entry_view&iden=157

a v češtině je ke stažení tady: http://tslany.ic.cz/index.php?text=5-magicbutton-2-cestina

Zavírá spolehlivě a má i další užitečné funkce, stojí za vyzkoušení.

Jinak s odinstalováním aplikací mám naprosto stejné problémy, odinstalace se neprovede a nutno mazat ručně - snad to časem vyřeší.
PDA Asus A696
rady_ce4you (11)|27.9.2007 22:52
Taky pouzivam k plne poskojenosti Magic Button !
himi (79)|27.9.2007 23:23
tak to je super, presne to jsem hledal. dik moc ;-)
granvin (8)|4.10.2007 19:57
Ahoj, tak příští týden by mi měl přijít (dá-li bůh) můj milý asus 696.
Po přečtení tohoto fóra si už začínám předem domlouvat návštěvu psychiatra a přemýšlím, která antidepresiva jsou nejůčinější. Přinejhorším si asi založím místnost "Granvin se ptá - odpovězte rychle"... Tak mi držte palce...


PS. Nashle v Bohnicích
montelino (19)|6.10.2007 00:48
Na webu Asus už je konečně ke stažení nová verze WM6 pro A626/A686/A696 - verze V03.0735.00 i v češtině. Flashnul jsem to a zatím to vypadá, že je vyřešen problém se SD kartami a taky už to obsahuje podporu SDHC (není nutno instalovat ten patch).
rady_ce4you (11)|6.10.2007 20:23
[QUOTE="granvin"]Ahoj, tak příští týden by mi měl přijít (dá-li bůh) můj milý asus 696.
Po přečtení tohoto fóra si už začínám předem domlouvat návštěvu psychiatra a přemýšlím, která antidepresiva jsou nejůčinější. Přinejhorším si asi založím místnost "Granvin se ptá - odpovězte rychle"... Tak mi držte palce...


PS. Nashle v Bohnicích[/QUOTE]

Ono to tak horzny neni ,jen kdyby vysly ty WM6 7.350 ,ty opravuji zname bugy.

Rady
granvin (8)|6.10.2007 21:22
No, já to znam. Než si na to zvyknu a naučim se to ovládat, tak vyletim z kůže:)

Každopádně informujte jak běžej ty WM6, nerad bych si naběhl...

Jo a chtěl jsem se zeptat, jak je to vlastně s mapama, existují nějaké kvalitní free anebo se porušování práv nevyhnu?
Molex (72)|7.10.2007 10:16
tak snad to tu máme... prosím napiste jak to vypada na tech 696 chci ji koupit a nerad bych aby problemy pretrvavali... predem dekuju... tady je odkaz

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=MyPal%20A696
Travis_ce4you (9)|7.10.2007 10:44
Zdar,

tak ja jsem zaznamenal ze problem s uspavanim SD slotu je vyresen. SDHC kartu bohuzel nemam, ale urcite to bude take OK. Co se tyka driveru pro iGo, tak jsem nezaznamenal zadnou zmenu=stale funkcni.
'Remote Desktop Mobile', mi fungoval i na starsim firmware.

T.
Molex (72)|7.10.2007 13:04
Travis> tak snad to bude ok... jinak s GPS nebo tak problemy nemas? co signal v aute a tak... a jak tak rychle nabíhá a tak? Díky moc... (p.s. co mas za model?)
exot (45)|7.10.2007 15:15
No tak já jsem právě díky novému patchi/firmware zlikvidoval přístroj. Vše jsem udělal dle návodu - zformátovaná karta, zapojený napájení atd. a při upgrade přístroj vytuhl, po dlouhý době čekání zda to něco provede jsem ho restartoval a nic. Ani ťuk, pouze se rozsvítí ledka nabíjení když zastrčím adaptér a to je vše. Takže co zbývá reklamace/servis?
Ada1986 (20)|7.10.2007 15:29
Tak já se hlásím s absolutní spokojeností s patchem, vše jede teď už dle mých představ, projel jsem to přesně podle návodu s kartou 1Gb, před flashnutím jsem si vytvořil backup pomocí spb backup, který jsem tam jen po flashnutí firmwaru dal zpatky a behem pul hodiny mi vše jelo se všemi programy co jsem tam měl a úplně bezproblémově.:yes:
toomik_ce4you (0)|7.10.2007 15:31
Taky můj postřeh, nakopíroval jsem soubory pro nový firmware na kartu (přes čtečku karet) spustil, pět minut se nic nedělo, už jsem chtěl restartovat a najednou to napsalo, že nelze provést, protože soubor je poškozen. Tak jsem PDA připojil přes Active sync, soubory pro nový firmware z karty vymazal, a znovu nahrál přes ten Active sync. Spustil a voalá za pár minut samovolný restart a nový firmware V03.0735 je tu.
Uspávání SD slotu vyřešeno (i když jsem to už dřív řešil úpravou registru podle tohoto fóra), použití SDHC vyřešeno (při předchozím použití patche na tento problém nešlo spustit IGO, takže odinstalace patche). Nevím jestli byl vyřešen problém s odinstalováním programů, to jsem zatím nezjistil. Jinak jsem nezaznamenal žádné změny - pouze je přístroj v základním firemním nastavení, takže pokud jste předtím nezálohovali, jsou všechny vaše dodatečné úpravy a programy fuč.

Co se týká GPS žádné problémy jsem nezaznamenal. Předtím jsem s tím dost experimentoval a totálně si rozházel GPS a pomohlo až vyndání baterky cca na dva dny. GPS nabígá pokud ho déle nepoužíváš dost dlouho (řádově 5 minut). Při častějším používání nabíhá téměř okamžitě a mám aktivních průměrně 5-6 satelitů z 12. Použití v autě naprosto bez problémů i s položeným PDA na sedadle spolujezdce.

ASUS A 696, WM6, firmware V03.0735
rady_ce4you (11)|7.10.2007 15:53
[QUOTE="mirdin"]No tak já jsem právě díky novému patchi/firmware zlikvidoval přístroj. Vše jsem udělal dle návodu - zformátovaná karta, zapojený napájení atd. a při upgrade přístroj vytuhl, po dlouhý době čekání zda to něco provede jsem ho restartoval a nic. Ani ťuk, pouze se rozsvítí ledka nabíjení když zastrčím adaptér a to je vše. Takže co zbývá reklamace/servis?[/QUOTE]

support.asus.com neni dotupny ! nemuzes to prosim nekam uploadnout ??

diky
Travis_ce4you (9)|7.10.2007 16:12
Ja se na ASUS dostanu... Zkus primy link..

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/IA/Cannes/FUU_CSY.zip

instrukce:
A626/A686/A696 V03.0735.00 Czech version
Improved or Fixed Items:
1. Enable 'Remote Desktop Mobile'
2. Support SDHC card
3. Fixed SD card can't be identified after suspend or resume
4.SD build-in driver support IGO

Cautions:
1.Please do not upgrade different language version ROM.
2.It is recommended to format SD card into FAT format.
3.Please make sure battery level is above 60%
4.Please make sure to use SD card with capacity 2G or less for upgrade.
5.Due to compatibility issue, please use ActiveSync version 4.5
http://www.microsoft.com/windowsmobile/activesync/activesync45.mspx
6.Please use ActiveSync to synchronize and backup your personal data.
7.Please be notified that it cannot be downgraded to Mobile 5 after upgraded to Mobile 6.
Please make sure you acknowledge such limitation and then proceed with the following steps.

Please follow the following procedure to upgrade ROM
1.Please connect AC adapter in order to have sufficient power.
2.Please upzip the downloaded zip file(includes Upgrade Tool.exe, Update.img, and Update.dat) onto SD card''s root directory and insert SD card into PDA.
3.Please select “Start-->Program Files-->File Explorer” and choose SD card as current locating device.
4.Please active Upgrade Tool.exe and click “Start Upgrade.” The upgrade process should take approximately 3-5 minutes. After the upgrade is complete, it will automatically reboot the device.
5. After reboot, please go to “Settings-->System-->System Information-->Version" to verify that the upgrade process is successful.
Travis_ce4you (9)|7.10.2007 16:12
a
MartinFALCON (23)|7.10.2007 16:14
Já se tam taky v pohodě dostal na přímo. Už to mám ztažený, takže jdu na to. Držte mě palce...
toomik_ce4you (0)|7.10.2007 16:19
Tady to máš na "letecký poště", pokud to nepůjde stáhnout z origo serveru
http://leteckaposta.cz/456624754
manijak (14)|7.10.2007 16:46
toomik: Pridavam zkusenosti s novym patchem, takze zda se ze i u me vsechno bezi jak ma, ale 1) pretrvavaji problemy se Skypem, po instalaci bezi bez problemu az do prvniho restartu, potom nejde spustit a pri sposteni vybehne chyba, 2) problem z odinstalovavanim programu pretrvava, vyzkouseno prave na Skypu
MartinFALCON (23)|7.10.2007 16:47
Jakej jsi měl problém se skype? Mě funguje normálně... To na tom novým patchu přestane fungovat?
manijak (14)|7.10.2007 16:54
MartinFALCON: ne, me skype nefungoval nikdy, teda po nainstalovani fungoval az do prvniho vypnuti pristroje, po zapnuti uz jenom hazel chybu, myslel jsem si, ze to novy patch vyresi, ale bohuzel asi nic
MartinFALCON (23)|7.10.2007 16:55
Aha, Ok, tak jdu patchovat.
rady_ce4you (11)|7.10.2007 17:35
[QUOTE="toomik"]Tady to máš na "letecký poště", pokud to nepůjde stáhnout z origo serveru
http://leteckaposta.cz/456624754[/QUOTE]

diky, ted uz se primo na ASUS taky dostanu ale diky vsem !

R.
exot (45)|7.10.2007 18:28
Tak kdo to nestihl stáhnout z Asusu, tak je to tady
http://rapidshare.com/files/60923950/FUU_CSY.zip.html