Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS MyPal A686/696 - první zprávy, novinky atp.

GabelCZ (6)|27.6.2007 07:23
zdravím uživatele PDA a prosím o radu:

zatím nemám žádné PDA a uvažuji o něm kvůli navigaci + jako náhrada "ADK". rozhoduji se mezi A696 a A639. který z nich si vybrat? resp. integrovaná anténa GPS v A696 (líbí se mi více) bude podávat bezproblémové výsledky jako navigace? používal bych navigaci tomtom. netrpí model A696 nějakými "nemocemi"? Měl jsem možnost zkoušet A639 a fungoval velice dobře, nicméně je dražší o cca tisíc kč a nevidím důvod. sice gigová romka se může hodit, ale na druhou stranu, raději bych použil 4gb sd kartu. poradí mi někdo? původně jsem uvažoval o FS C550 plus BT gps, ale to je zase "moc věcí", sice vga vypadá krásně, ale na navigaci a těch pár poznámek asi nemá smysl.
Stenly_ce4you (26)|27.6.2007 08:51
Jak zaznělo v předchozích příspěvcích tak navigování s A696 je bez problémů, co se týče "nemocí", na to je ještě brzy, ty se projeví později. Tomtom ti pošlape bez problémů, podmínkou je instalovat patch (odkaz asi na 3. stránce této diskuze).
GabelCZ (6)|27.6.2007 09:28
zkrátka se jen bojím, abych si případně nenaběhl. a639 má kolega a je naprosto bez problémů, zkrátka řeším jen cenu, resp příplatek za diskutabilně využití té paměti (prý se na to údajně pomalu kopíruje, čili raději na kartu) líbí se mi kovové provedení předku přístroje. ještě projdu zdejší diskuzi (nějak zásadně jsem info nevyhledával - přiznávám)
himi (79)|27.6.2007 11:25
muzu se zeptat jake karty pouzivate s timhle PDAckem? chtel bych 4GB, ale asi ne SDHC, protoze ctecka co mam zabudovanou v notebooku asi SDHC nezkousne.. diiik ;)
Stenly_ce4you (26)|27.6.2007 11:53
Mám tam 2G Goodram 100x, chodí v pohodě.
montelino (19)|27.6.2007 22:48
Čau, na webu Asus je už ke stažení patch pro použití SDHC karet. Link
Stenly_ce4you (26)|29.6.2007 10:03
Nevíte někdo jak je to s USB host u A696? Je na to nějaký spec kabel nebo na konec dodaného kabelu dám prostě propojku typu samice/samice a připojím co budu potřebovat?
firerescue (18)|29.6.2007 21:42
Taky to těď zrovna řeším, zháněl jsem kabel mini USB - mini USB, ale nikde ho nemají a řešení pomocí propojky se mi zdá dost nepraktické. Taky by mě zajímalo jak to funguje, jestli se třeba foťík detekuje jako další zařízení. Ale četl jsem na tuto funkci recenzi a prý by to tak mělo fungovat bez problému. Jen mít ten kablík :(
slay_ce4you (38)|2.7.2007 13:08
Zakoupil jsem folii na PDA od Screen protector, ale absolutně se neosvědčila. Vůbec na displeji nedrží. Připadá mi, jako by zapoměli na folii nanést nějakou vrstvu, která by to alespoň trochu přilepila na displej. Kupoval jsem Screen protector, protože ji mám již na mobilu a tam je vynikající. Pěkně chytla a bubliny se do rána vyhladily. Na mobilu paráda. Je to ale lesklá folie, na PDA přišla matná. (vzledově úplně jako displej PDA). Nevím, jak by se odráželo světlo, kdybych na displej PDA nalepil tu folii, co je na mobil. Poraďte, jakou mám koupit, jaké máte zkušenosti. Dík
Mijo_ce4you (32)|5.7.2007 19:17
Rád bych poprosil o radu.

Celé odpoledne si hraji s novým PDA Asus A686, ale vůbec [Bnemůžu zprovoznit GPS. Podle fóra na http://vip.asus.com/forum jsem nastavi:

- hardware port to COM5
- shared port to COM9
- BAUD 4800

Ale nerozjede se mi GPS v TomTomu (nastavuji "Jiná NMEA", 4800) ani v BeeLine (zkoušel jsem i autodetekci)? Nevíte prosím kde by mohla být chyba. Jsem už bezmocný :(

Předem díky.
slay_ce4you (38)|5.7.2007 22:19
Měl jsem podobnej problém. Dal jsem tvrdej reset, nainstaloval jsem VisualGPSce na test GPS nechal autodetekci a ejhle, našlo si samo port a běželo (už jsem to popisoval ve vztahu k citlivosti GPS). Potom IGO a v pohodě bez problému. Musí běžet vždy jenom jeden program, kterej ten port používá. Přeju hodně zdaru.
montelino (19)|5.7.2007 23:52
Tak už je na Asusu ke stažení WM6 pro A686/696, dokonce i v češtině. Flashne se to v pohodě za cca 5 minut a pak už se můžete kochat novými ikonkami :-).
himi (79)|5.7.2007 23:56
pujde prehrat A696 s ceskymi WM na anglicke WM6? na ASUSu pisou ze se nema prehravat na ROM s jinym jazykem.. nechci ceskeee :(
slay_ce4you (38)|6.7.2007 09:14
Tak mi to nějak nejde. Po stažení a nakopírování a následném spuštění souboru upgrade tool mi to vždy napíše, že je soubor poškozený. Zkusil jsem stáhnout i z jiného odkazu, ale stejný. Dík za rady:?

Vyřešeno: neměl jsem to v kořenovém adresáři. Mám dojem, že se po instalaci PDAčko trochu zrychlilo.
Mijo_ce4you (32)|6.7.2007 09:39
[QUOTE="slay"]Měl jsem podobnej problém. Dal jsem tvrdej reset, nainstaloval jsem VisualGPSce na test GPS nechal autodetekci a ejhle, našlo si samo port a běželo (už jsem to popisoval ve vztahu k citlivosti GPS). Potom IGO a v pohodě bez problému. Musí běžet vždy jenom jeden program, kterej ten port používá. Přeju hodně zdaru.[/QUOTE]

Tak už se mi to také rozjelo. Byl jsem z toho nervózní, tak jsem provedl kombinaci: noc bez baterie + hard reset. Takže ani nevím, co pomohlo, ale teď už konečně chytím satelity, v BeeLine proběhne autodetekce také ok. Více otestuji až během dne.

Ještě bych měl dotaz, jak vypínáte statickou navigaci u A686 / A696 ?

Díky moc.
slay_ce4you (38)|8.7.2007 07:50
Je možné po upgradu na WM6 se vrátit na WM5? První nadšení vystřídalo pár malých problémů. Dík


himi (79)|9.7.2007 10:52
pouzivate nekdo SDHC kartu? jde mi o to, ze kdyz nemam ctecku na SDHC karty, jestli neni problem pripojit Asusa A686/A696 pres USB kabel (soucas baleni hadam) a pristupovat ke karte jako dalsimu disku?? je to tak? diiky
yngwie. (0)|9.7.2007 21:02
[QUOTE="slay"]Je možné po upgradu na WM6 se vrátit na WM5? První nadšení vystřídalo pár malých problémů. Dík


[/QUOTE]

Ahoj, mohl bys trochu konkretizovat, o jaké problémy se jedná - jiné prostředí WM6, nebo problémy se spouštěním některých programů? Díky.
Faja (100)|9.7.2007 21:39
[QUOTE="slay"]Tak mi to nějak nejde. Po stažení a nakopírování a následném spuštění souboru upgrade tool mi to vždy napíše, že je soubor poškozený. Zkusil jsem stáhnout i z jiného odkazu, ale stejný. Dík za rady:?

Vyřešeno: neměl jsem to v kořenovém adresáři. Mám dojem, že se po instalaci PDAčko trochu zrychlilo. [/QUOTE]

Myslis vkorenovem adresari, proste primo na SD nahrat ty tri soubory? Pokud jo tak mi to nejde a pise chybu souboru. :o((((
Mijo_ce4you (32)|9.7.2007 22:15
Ahoj, mám podobný problém, jaký je zmiňovaný v diskuzi ZDE .

PDA se mi vždy zasekne na obrazovce s nápisem Windows Mobile a nic se dále neděje. PDA (Asus A686) nereaguje ani na hard reset ani na pokus o vypnutí. Jediné, co funguje, je reset pomocí tlačítka "reset". Co s tím? Stalo se to také někomu. Vypadá to na servis :((

slay_ce4you (38)|10.7.2007 07:58
[QUOTE="Faja"][QUOTE="slay"]Tak mi to nějak nejde. Po stažení a nakopírování a následném spuštění souboru upgrade tool mi to vždy napíše, že je soubor poškozený. Zkusil jsem stáhnout i z jiného odkazu, ale stejný. Dík za rady:?

Vyřešeno: neměl jsem to v kořenovém adresáři. Mám dojem, že se po instalaci PDAčko trochu zrychlilo. [/QUOTE]

Myslis vkorenovem adresari, proste primo na SD nahrat ty tri soubory? Pokud jo tak mi to nejde a pise chybu souboru. :o(((([/QUOTE]

Rozbalený soubory (3) jsem nakopčil přímo na kartu. Ne do žádné složky. Když otevřeš kartu, musíš je tam hned vidět! Zpustil jsem...........a bylo to.
slay_ce4you (38)|10.7.2007 08:04
[QUOTE="yngwie."][QUOTE="slay"]Je možné po upgradu na WM6 se vrátit na WM5? První nadšení vystřídalo pár malých problémů. Dík


[/QUOTE]

Ahoj, mohl bys trochu konkretizovat, o jaké problémy se jedná - jiné prostředí WM6, nebo problémy se spouštěním některých programů? Díky.[/QUOTE]

WM6 zatím bez problémů. Ale třeba IGO 2006 Plus začalo dělat neplechu. Druhý den jsem ho chtěl zpustit a hláška: FATALL ERROR aplikace. Zkusil jsem vyndat kartu a zasunout, znovu spustil a IGO se rozběhlo. S WM5 to neudělalo ani jednou. Tady už asi 3krát. Zatím většinou jenom testuji GPS, takže tohle byl zatím zásadní.
yngwie. (0)|10.7.2007 16:56
Ahoj, podařilo se už někomu zprovoznit USB-host a připojit nějaká externí zařízení (flash disk, klávesnici, myš, HDD)? Díky.
MartinekM (5)|10.7.2007 17:13
A696 ma USB host? ma to taky A 639? Nikde jsem se o tom nedocetl...
diky.
yngwie. (0)|10.7.2007 17:24
píšou to třeba tady
MartinekM (5)|10.7.2007 18:10
ok,dik uz jsem v obraze...takze a639 ho urcite nema, coz...
Faja (100)|10.7.2007 19:49
Apovedlasenekomu z vas uz aktualizace 639ky na WM6? Ikdyz delam jak pisou,ty tri soubory primo na kartu, apustim to tak to pise chybu a nejede aktualizace. Helppppp
slay_ce4you (38)|10.7.2007 21:02
Tak mi dnes po 20ti dnech od objednání dorazila A-DATA 4 GB SD karta. Objednal jsem SD Turbo 150x, ale z nejmenovaného int. obchodu mi klidně poslali SDHC. Asus A696 jí vůbec nevidí. Zkusil jsem jí strčit do notebooku a nemohl jsem hnout ani myší. Toť ke kartě. Hned zejtra volám do obchodu a posílám zpět.
czuraak (97)|11.7.2007 08:34
to SLAY : Možná jí zpět posílat nemusíš, možná si stačí stáhnout ze stránek Asusu jejich patch, který přidává podporu SDHC karet, je to tady někde na fóru již jednou nebo dvakrát psané.:yes: :yes:
slay_ce4you (38)|11.7.2007 16:18
[QUOTE="czuraak"]to SLAY : Možná jí zpět posílat nemusíš, možná si stačí stáhnout ze stránek Asusu jejich patch, který přidává podporu SDHC karet, je to tady někde na fóru již jednou nebo dvakrát psané.:yes: :yes: [/QUOTE]

Dík za radu, úplně jsem na to zapoměl. Problém je, ale že jí nevidím v notebooku. Když je v PDAčku, tak je vidět přes kabel. Když jí dám do čtečky (externí), tak to už jí nevidím a ani když jí vložím do čtečky notebooku, tak taky nic. A to by mě docela s...o. Myslím, že je to asi problém čtečky. Jak v NB, tak i té externí. Nevíte co s tím? Nehledě na to, že když třeba budu něco chtít od kámoše z jeho PDA a dám mu tuhle kartu, tak jí ve většině případů taky neuvidí.
exot (45)|19.7.2007 20:11
Tak mám ode dneška tento přístroj a musím upozornit na několik problémů. Přišel mě už s Win Mobile 6, zjistil jsem to když jsem měl problémy se spoustou věcí. Nefunguje karta Pretec 4GB 133x Cheetah. Instalace patche na SDHC (ikdyž tahle je obyčejná SD) způsobilo že ji sice PDA vidělo a chtělo naformátovat, ale poté již zmizela ze systému. Zmíněný patch způsobil že nešel nainstalovat iGO2006 (HardwareIDerror). Po odinstalování patche naštěstí jo. RichesseGPS nefunguje, OziExplorerCE ano, VisualGPSce ne. Po 4 hodinách zápasení jsem s tím chtěl křápnout, bylo mě ale líto peněz. Pak jsem uvažoval o vrácení zboží - přeci jenom neodpovídá specifikacím prodejce, ale asi si ho asi nechám. Win Mobile 6 jsem sice chtěl, ale až tak za půl roku až na něj bude více funkčních aplikací. Toť moje prozatimní zkušenosti s tímto strojem. Jo a nefunguje dle návodu hard reset - nevíte někdo jak nato? UPDATE !!! Všechny zmíněné aplikace fungují. Jsem vocas nejvyššího kalibru, vypínal jsem statickou navigaci a nechal zapnutej protokoli Sifr. Po přepnutí na NEMA již všechny navigační aplikace fungují jak mají. Problém s kartou a hard resetem ale zůstal.UPDATE 2Další problém-už jsem ho tady někde viděl - ráno jsem pustil iGO a nešlo spustit (chybí jeden soubor). Po vyjmutí a vložení paměťové karty opět funkční.
exot (45)|22.7.2007 19:14
Tak jsem po prvním geovíkendu s tímto přístrojem, tak trochu dalších zušeností: velký problém s Win Mobile 6 a kartami: po x hodinách navigační aplikace který jsou instalovaný na kartě nejdou spustit. Musí se vyndat a znova vložit karta, pak už to funguje, ale je to protivný - znáte už někdo řešení? Citlivost, fix satelitů vidím jako dobrý, líbí se mi hold tlačítko - při zamknutí se vypne displej ale aplikace běží dál - ideální na šetření energií. Displej myslím vyhovující, i na sluníčku, pokud je podsvětlení na max. je na displeji vše vidět.
manijak (14)|23.7.2007 19:21
Dnes jsem mi konecne prislo moje PDA A696, objednal jsem si k nemu i pametovou kartu A-Data Turbo SD 2GB, kartu
manijak (14)|23.7.2007 19:26
Dnes jsem mi konecne prislo moje PDA A696, objednal jsem si k nemu i pametovou kartu A-Data Turbo SD 150x 2GB. Karta se mi vsak v PDA ani jednou neobjevila, zkousel jsem instalovat i patch pro SDHC karty, ale nic se nezmenilo, kartu porad nevidim. Mel nekdo podobnou zkusenost? Nebo ma nekdo nejakou radu nebo reseni? Pokud ne, tak budu kartu reklamovat.
exot (45)|24.7.2007 08:13
No já už mám první zkušenost z podporou Asus: řekli mi že 4GB karty nejsou officiální podporovány, takže mám jakoby smůlu. A přitom v "návodu" se o nich píše že jsou. Ty máš sice 2 GB, ale podívej se jaký máš systém - jestli Win Mobile 6 Classic, tak to možná může souviset s ním. Co jsem tak četl tak podpora různých karet se asi u tý 6 trochu zhoršila. Já čekám další odpověď z Asusu, až přijde tak napíšu.
MartinekM (5)|24.7.2007 09:05
Zdarec borci, kde maji tedkom A696ku zarucene skladem? Kde jste ji sehnali? Diky.
firerescue (18)|24.7.2007 09:43
Já sem svoji 696 koupil na www.asus.as je to oficiální dovozce a tak tam byla nejdřív, takže sem byl jeden z prvních majitelů v ČR a mají to tam za dobrou cenu. Teď sem se díval a asi skladem není, prý se po nich pěkně zaprášilo. Uf to jsem rád, že už jí mám :D
exot (45)|24.7.2007 10:53
A máš ji s Win mobile 5 nebo 6? Já mám totiž 6 a jsem rád čím dál tím míň že ji mám. Jinak kupoval jsem v alzasoftu, ale měli teď jenom pár kousků a už není.
firerescue (18)|24.7.2007 13:51
Že nebude se dalo čekat je po tom opravdu velká poptávka, taky za ty prachy. Já sem jí dostal s WM5 a dej pokoj WM6 je daleko lepší, na WM5 mi nešly hry a bezdrátové spojení bylo komplikované. Teď vše šlape jak má a sem maximálně spokojenej.
manijak (14)|24.7.2007 13:52
Ja jsem ho taky kupoval na alze a mam tam prave taky wm6 coz me stve, protoze jsem tam chtel 5. Jinak na te alze se po nich taky dost zaprasilo.
exot (45)|24.7.2007 20:14
[QUOTE="firerescue"]Že nebude se dalo čekat je po tom opravdu velká poptávka, taky za ty prachy. Já sem jí dostal s WM5 a dej pokoj WM6 je daleko lepší, na WM5 mi nešly hry a bezdrátové spojení bylo komplikované. Teď vše šlape jak má a sem maximálně spokojenej.[/QUOTE]
A používáš IGO2006? Já že s ním mám problémy - po několika hodinách mě náhlasí různou chybu a nejde spustit - musím vyjmout a znova vložit kartu.
No a ještě jsme skoro v koncích s Activesync - nejdřív bez problémů fungovalo a pak najednou bez změny konfigurace synchronizace nechodí. Ani na dalších 3 počítačích.
Stenly_ce4you (26)|24.7.2007 21:23
[QUOTE="MartinekM"]Zdarec borci, kde maji tedkom A696ku zarucene skladem? Kde jste ji sehnali? Diky.[/QUOTE]

Zkus Netfox tam jsem to koupil před měsícem. Bylo to s VM5, myslím, že nebudu spěchat s update na VM6.
firerescue (18)|25.7.2007 07:51
[QUOTE="mirdin"][QUOTE="firerescue"]Že nebude se dalo čekat je po tom opravdu velká poptávka, taky za ty prachy. Já sem jí dostal s WM5 a dej pokoj WM6 je daleko lepší, na WM5 mi nešly hry a bezdrátové spojení bylo komplikované. Teď vše šlape jak má a sem maximálně spokojenej.[/QUOTE]
A používáš IGO2006? Já že s ním mám problémy - po několika hodinách mě náhlasí různou chybu a nejde spustit - musím vyjmout a znova vložit kartu.
No a ještě jsme skoro v koncích s Activesync - nejdřív bez problémů fungovalo a pak najednou bez změny konfigurace synchronizace nechodí. Ani na dalších 3 počítačích.[/QUOTE]

Já používám TT6 a vše chodí jak má, bez problému. Jinak ActiveSync ve verzi 4.5 mi chodí taky v pohodě, prostě nemám s tím žádný problém.
exot (45)|25.7.2007 20:25
Tak jsem dostal odpověď z Asusu co se týká podpory paměťových karet, tak to sem dávám, někomu se to určitě bude hodit:
" 1.Pokud se jedna o 4GB SD karty,pristroj oficialne podporuje A-DATA 4 GB nebo Transcend-4 GB se kterymi byl zkousen.
Pokud se jedna o 4GB SDHC karty,podporovane tyto :
Apacer-4 GB (SDHC-c2)
SanDisk-4 GB (SDHC-c2)
Toshiba-4 GB (SDHC-c4)
Trandscend-4 GB (SDHC-c6)
Transcend-4 GB (Mini SDHC-c2)
2.pristroj by zkousen s :
Transcend 1GB
Transcend 256 MB
Transcend 512 MB
3. reset se provede podrzenim Action key (prostredni tlacitko - "joy") + reset."
Tolik zatím odpovědi, až budou další, tak napíšu.

himi (79)|26.7.2007 00:27
dik, to je super vedet ktere karty to umi.. po ty A-DATA 4GB (ne-SDHC) jsem se koukal, ale nikde jsem ji neobjevil :-( vite nekdo kde ji sehnat??
exot (45)|28.7.2007 21:33
No tak u mě to vypadá na reklamaci. Zkoušel jsem hard reset ale žádná změna. Nefunguje Activesync (zkoušeno na 4 PC), s jiným přístrojem jde bez probémů. Nejde v podstatě nic dělat se soubory na kartě, kopírovat mazat nic. Aplikace na ní nainstalované nejdou cca po 5 hodinách spustit. Ještě zkusím jinou kartu, ale už jsem zkoušel malou 16MB a bylo to to samý. Bohužel jedu za 3 týdny na dovču a to mi reklamaci asi nevyřeší, takže to budu muset vydržet a reklamovat až po dovolený.
exot (45)|30.7.2007 06:25
Tak ještě než odešlu přístroj na reklamaci, tak mám dotaz na majitele tohoto přístroje: které paměťové karty bez problémů používáte?
Já už ozkoušel 4 a u všech po x hodinách nejdou spustit některé aplikace z karty , případně vůbec nejsou vidět data na kartě nebo nejdou provádět operace typu mazání atd.
exot (45)|30.7.2007 13:24
Tak jak jsem teď dočetl na foru asusu, tak můj problém je zcela běžný a bude řešen patchem. Kdyby mě to ty exoti z asusu.cz řekli rovnou, tak jsem si ušetřil spoustu starostí a vztekání se. A to jsem svůj první doataz směroval přesně tímto směrem - kdy bude patch na tento problém. Snažili se to hodit na nekompatibilitu SD karty a azřízení.
Tady je odkaz na diskusi:
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=en-us&id=20070630190406031&board_id=6&model=Mypal%20A696&page=6&count=63
Vopi_ce4you (4)|30.7.2007 16:12
Zdravím příznivce ASUSu,

chtěl bych koupit jedno z těchto PDA od ASUSu, ale pořád se nemohu rozhodnout : A639(N) nebo A696.

Byl jsem již rozhodnuty pro A696, ale někde jsem našel recenzi, že display si proti předchůdcům silně pohoršil - špatné barvy atp. jaké maté názory na display u A696 ?? A ted jeste uz se prodava pouze s WM6.0 a toho se taky celkem bojim. Má cenu kupovat A639 ??

Díky za každou radu
exot (45)|30.7.2007 18:11
[QUOTE="Vopi"]Zdravím příznivce ASUSu,

chtěl bych koupit jedno z těchto PDA od ASUSu, ale pořád se nemohu rozhodnout : A639(N) nebo A696.

Byl jsem již rozhodnuty pro A696, ale někde jsem našel recenzi, že display si proti předchůdcům silně pohoršil - špatné barvy atp. jaké maté názory na display u A696 ?? A ted jeste uz se prodava pouze s WM6.0 a toho se taky celkem bojim. Má cenu kupovat A639 ??

Díky za každou radu[/QUOTE]
Nemůžu porovnávat s ostatními přístroji Asus ale mě přijde dispej na A696 celkem OK, barvy málo sytý nemá, spíše naopak, při nastavení jasu na max. je i na přímým slunci čitelný. Má hrubši povrch, hůře se na něm pracuje se stylusem ale zase nevytváří díky tomu žádný odlesky.
Co se týká vlastního přístroje, tak dokud nevyřeší problémy s Win mobile 6, viz výše, tak bych si A696 nekoupil. Mě to stálo více nervů než jakýkoliv hardware co jsem si zatím za 10 let koupil.
A poté co na něm zkouším různý aplikace, tak si dokážu představit lepší rozlišení - VGA.