Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS MyPal A686/696 - první zprávy, novinky atp.

exot (45)|7.10.2007 18:39
Tak koukám že jsem jedinej, komu se update nepovedl - smůla. Vypadá to, že se mi jenom smázla romka a nic se nenahrálo. Co myslíte-zvládnou to v servisu nahrát, hardwarově se s tím přeci nic stát nemohlo? No a je samozřejmě v záruce.
rady_ce4you (11)|7.10.2007 20:00
[QUOTE="mirdin"]Tak kdo to nestihl stáhnout z Asusu, tak je to tady
http://rapidshare.com/files/60923950/FUU_CSY.zip.html
[/QUOTE]


Diky moc vsem !
hustler_ce4you (87)|7.10.2007 21:45
mám to tiež zasebou bez problemov.....
Galeon (14)|7.10.2007 21:55
[QUOTE="mirdin"]Tak koukám že jsem jedinej, komu se update nepovedl - smůla. Vypadá to, že se mi jenom smázla romka a nic se nenahrálo. Co myslíte-zvládnou to v servisu nahrát, hardwarově se s tím přeci nic stát nemohlo? No a je samozřejmě v záruce.[/QUOTE]

Až to zjistíš tak dej vědět...

J.
MartinFALCON (23)|7.10.2007 22:41
Ahoj!
Tak vše v pohodě, nahráno, funguje, a obnovena záloha. Zatím je vše jak má být.
Pokud se ti smazala romka tak v servisu s tím zřejmě nic neudělají, řekl bych, že by to museli nahrát ve fabrice asusu. Jen tak mimochodem se mi kdysi dávno podařilo smazat romku v telefonu motorola T205 a taky samo, že nic nefungovalo, nechal jsem to poslat do servisu a tam mě vyměnili systémovou desku. Hlavně jim neříkej, že jsi updatoval to pda a posralo se to!!!!!!!!
Jinak jsi v háji a myslím,že by ti zůstalo rozbité pda, protože na tohle se záruka nevztahuje. Normálně jim řekni, že přestalo z ničeho nic fungovat!
Galeon (14)|8.10.2007 00:11
[QUOTE="MartinFALCON"]Ahoj!
Tak vše v pohodě, nahráno, funguje, a obnovena záloha. Zatím je vše jak má být.
Pokud se ti smazala romka tak v servisu s tím zřejmě nic neudělají, řekl bych, že by to museli nahrát ve fabrice asusu. Jen tak mimochodem se mi kdysi dávno podařilo smazat romku v telefonu motorola T205 a taky samo, že nic nefungovalo, nechal jsem to poslat do servisu a tam mě vyměnili systémovou desku. Hlavně jim neříkej, že jsi updatoval to pda a posralo se to!!!!!!!!
Jinak jsi v háji a myslím,že by ti zůstalo rozbité pda, protože na tohle se záruka nevztahuje. Normálně jim řekni, že přestalo z ničeho nic fungovat![/QUOTE]

Přesnětak!!!
zapírat, zapírat a když na to přijdou tak to stejne zapři!!!

J.
exot (45)|8.10.2007 06:20
No tak to sem již asi po... Ale nechápu proč by se na to neměla vztahovat záruka? Kde najdu informaci, že se nevztahuje záruka na podobné operace?
Vždyť na webu je jasný postup jak patch/firmware nahrát? A v záručním listě dodavatele je pouze napsáno, že záruka se nevztahuje na nesprávnou instalaci atd.
Molex (72)|8.10.2007 06:52
ještě jen kdo měl na ASUSu již 6,0 (tu vadnou) předinstalovanou a kdo prováděl upgrade z upgrade z 5,0 na 6,0 s problemama a pak na 6,0 jiz opravenou? a s jakym vysledkem... treba ma mirin v tomhle problem...
exot (45)|8.10.2007 07:39
No tak já měl již při prodeji Win Mobile 6 a můžu říct, že tento přístroj mě stál spoustu nervů. Zákaznickou podporu Asusu jsem bombradoval opakovaně hlavně kvůli problémům s SD kartami a s jejich přístupem jsem zrovna 2x spokojen nebyl.
Molex (72)|8.10.2007 12:45
je tu ještě někdo kdo kupoval ASUSe s jiz predinstalovanym Win 6,0 a pak prodvadej upgrade na ten opraveny Win 6,0 ???
montelino (19)|8.10.2007 14:43
Já jsem to koupil s WM5 (tam se musel dohrávat patch na display, aby chodil TomTom), pak upgrade na WM6 v720 (plus patch na SDHC a úpravy registru, aby se probudila SD karta) a teď mám WM6 v735. Upgrade naštěstí vždycky proběhl OK.
manijak (14)|8.10.2007 15:00
Molex: ja jsem to take kupoval uz s WM 6.0 ale upgrade probehl bez problemu
Zdenulek (1)|8.10.2007 15:08
Já jsem koupil A696 před třemi týdny s VM6 a chystám se na upgrade ale stále váhám, když čtu některé zkušenosti.
himi (79)|8.10.2007 15:22
ja jsem koupil take s WM6 (anglickymi teda), dohral jsem jen patch 735. vsechno funguje bez problemu..
exot (45)|8.10.2007 17:21
No tak to vypadá u mne opravdu jenom na smůlu, nějakou logiku bych v tom asi nehledal. Už mám první odpověď z Asusu, mám jim ho poslat do servisu. Zítra ho posílám, až budu mít vyjádření tak napíšu.
anonymouse23_ce4you (2)|9.10.2007 06:59
mam problem se zobrazenim v iGO (wm6). jedna se o stejny problem ktery tady byl jiz zmineny (na vysku je obraz posunuty nahoru a na sirku pise chybovou hlasku "C:\GPS_2006R3_iGO_SE\firefly\base\core\ffsurface.cpp:299") .. podarilo se to nekomu vyresit nebo je nutna instalce starsi verze igo?
dFrog (4)|9.10.2007 14:49
u mě to vyřešil pouze přechod na starší verzi...
F1m0 (1)|10.10.2007 08:37
Ahojte, tiez planujem kupit A696, ale mam take zmiesane dojmy ked to tu tak citam,BTW uz je odstraneny ten problem s odinstalovavanim aplikacii ? Mozte poradit nejaku alternativu s WM06?
tlacenka (5)|10.10.2007 17:47
Ahoj, mam taky asuse 696 a bohuzel mi taky flashovani na verzi 735 nevyslo, flashoval jsem z 720 a vytuh: error file checksum failed (zhruba tak:)

no na netu jsem nasel tohle:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1551580

kde to ten borec vyresil, takze to vecer zkusim. samozrejme jsem tak blbej, ze nemam zalohu romky, tak to zkusim s tou anglickou ;)

no jinak se mi pristroj libi, tak doufam, ze ho privolam z kremikovyho nebe:))
granvin (8)|10.10.2007 23:22
Ahoj, Mohl by mi, prosím, někdo poradit s využitím GPS v Mypal 696??? Celý den se snažím zprovoznit na něm nejrůznější GPS SW ať už free, či "jiné" a nic. Teď jsem se pokoušel rozchodit NoniGPS, ale bezůspěšně. Nakonec jsem to vzdal a rozhodl se využít ho alespoň jako GPS modul pro můj mobil, ale ten ho taky nedokáže využít - píše, že "váš GPS modul není připraven, vyčkejte"!!!
Mohl by mi s tím prosím někdo pomoct? Potřebuju tu GPS nějak rozchodit - přímo na PDA by bylo nejlepší, ale alespoň přes ten mobil (PDA jako bluetooth modul).
Prosííím...!!! Už nevim, co s tim... Hned ráno hodlam volat na podporu, ale znáte to... V tom blbém manuálu sem nenašel ani zmínku k GPS - teda ano, jak přidělat PDA v autě...

A ještě jsem se chtěl zeptat na to, jestli jsou do PDA potřeba speciální mapy pro PDA anebo tam budou fungovat jakékoliv??? Nerad bych něco objednal a pak zjistil, že je mi to na prd... Konkrétně třeba tahle: http://www.eproton.cz/Asp/DescrView.asp?IDAView=286485491532500562&NNZ=a5x8016

Omluvte mé "lehce" emotivní pojetí dotazu - jistě chápete jak se v tomto případě nad přístrojem za x tisíc cítím:( I když to bude nejspíš jen mou blbostí...
Díky moc za každou radu...
anonymouse23_ce4you (2)|11.10.2007 06:57
[QUOTE="granvin"]Ahoj, Mohl by mi, prosím, někdo poradit s využitím GPS v Mypal 696??? Celý den se snažím zprovoznit na něm nejrůznější GPS SW ať už free, či "jiné" a nic. Teď jsem se pokoušel rozchodit NoniGPS, ale bezůspěšně. Nakonec jsem to vzdal a rozhodl se využít ho alespoň jako GPS modul pro můj mobil, ale ten ho taky nedokáže využít - píše, že "váš GPS modul není připraven, vyčkejte"!!!
Mohl by mi s tím prosím někdo pomoct? Potřebuju tu GPS nějak rozchodit - přímo na PDA by bylo nejlepší, ale alespoň přes ten mobil (PDA jako bluetooth modul).
Prosííím...!!! Už nevim, co s tim... Hned ráno hodlam volat na podporu, ale znáte to... V tom blbém manuálu sem nenašel ani zmínku k GPS - teda ano, jak přidělat PDA v autě...

A ještě jsem se chtěl zeptat na to, jestli jsou do PDA potřeba speciální mapy pro PDA anebo tam budou fungovat jakékoliv??? Nerad bych něco objednal a pak zjistil, že je mi to na prd... Konkrétně třeba tahle: http://www.eproton.cz/Asp/DescrView.asp?IDAView=286485491532500562&NNZ=a5x8016

Omluvte mé "lehce" emotivní pojetí dotazu - jistě chápete jak se v tomto případě nad přístrojem za x tisíc cítím:( I když to bude nejspíš jen mou blbostí...
Díky moc za každou radu...[/QUOTE]

v nastaveni je polozka pro GPS. na prvni obrazovce co se objevi dat zadne a na dalsi COM5 a baud rate 9600. v aplikacich ktere vyuzivaji GPS pak nastavit taky COM5 a 9600 .. pokud nepomuze tak reklamace anebo zkusit soft ktery umoznuje primo nastaveni SIRF (sewe, sirtech, ..)
Ada1986 (20)|11.10.2007 10:03
[QUOTE="anonymouse23"][QUOTE="granvin"]Ahoj, Mohl by mi, prosím, někdo poradit s využitím GPS v Mypal 696??? Celý den se snažím zprovoznit na něm nejrůznější GPS SW ať už free, či "jiné" a nic. Teď jsem se pokoušel rozchodit NoniGPS, ale bezůspěšně. Nakonec jsem to vzdal a rozhodl se využít ho alespoň jako GPS modul pro můj mobil, ale ten ho taky nedokáže využít - píše, že "váš GPS modul není připraven, vyčkejte"!!!
Mohl by mi s tím prosím někdo pomoct? Potřebuju tu GPS nějak rozchodit - přímo na PDA by bylo nejlepší, ale alespoň přes ten mobil (PDA jako bluetooth modul).
Prosííím...!!! Už nevim, co s tim... Hned ráno hodlam volat na podporu, ale znáte to... V tom blbém manuálu sem nenašel ani zmínku k GPS - teda ano, jak přidělat PDA v autě...

A ještě jsem se chtěl zeptat na to, jestli jsou do PDA potřeba speciální mapy pro PDA anebo tam budou fungovat jakékoliv??? Nerad bych něco objednal a pak zjistil, že je mi to na prd... Konkrétně třeba tahle: http://www.eproton.cz/Asp/DescrView.asp?IDAView=286485491532500562&NNZ=a5x8016

Omluvte mé "lehce" emotivní pojetí dotazu - jistě chápete jak se v tomto případě nad přístrojem za x tisíc cítím:( I když to bude nejspíš jen mou blbostí...
Díky moc za každou radu...[/QUOTE]

v nastaveni je polozka pro GPS. na prvni obrazovce co se objevi dat zadne a na dalsi COM5 a baud rate 9600. v aplikacich ktere vyuzivaji GPS pak nastavit taky COM5 a 9600 .. pokud nepomuze tak reklamace anebo zkusit soft ktery umoznuje primo nastaveni SIRF (sewe, sirtech, ..)[/QUOTE]
Zkus si otestovat GPS pomoci programku GPS test, najdes to nekde na netu a je to free, ten ti vyhleda gpsku automaticky na jakym ji mas portu a pak si najde satelity, pripadne vyhodi co je za problem
granvin (8)|11.10.2007 12:20
GPS test jsem zkoušel a fungovalo, ale pořád nějak nemohu zjistit jak zprovoznit to nonigps. Asi večer zkusim vyluštit ten anglickej návod:( a objednam tomtom navigator 6 - snad to poběží...

Díky, alespoň teď vim, že GPS funguje...:)
tlacenka (5)|11.10.2007 13:40
tak to šlape, popisu tu alchzÿmii co jsem pouzil:

pro pripomenuti, vytuhl mi a696 pri upgradu na verzi 735

-stahnout program usbloader.exe
-stahnout nejakou zalohovanou romku, vetsinou to oznacovali jako "dump"

ja jsem pouzil anglickou, z odkazu v mym minulym prispevku

pak je dobry mit nainstalovanou synchronzaci, kvuli nejakejm knihovnam

no a pripichnout mrtvyho asuse do usb, zmacnout najednou POWER+ENTER+RESET a nabehne v nejakym modu kde ceka az se do nej neco nahraje
pak v prikazovy radce spustit: usbloader.exe jmenostazenyromky (ta moje se jmenovala bk.bn0)

pak se to zacne nahravat, na asusu je statusbar, no restartne se a jede
ted jsem teda stastnzÿm majitelem anglicke verze 735 :)
exot (45)|11.10.2007 16:01
tak to jsi mě udělal radost s tím návodem, to vypadá že by v servisu neměl být problém nahrát tam českou romku. já už jsem ho odeslal do asusu, tak po neděli tam zavolám jak to vypadá. někteří uživatelé mě strašili, že to možná je zralý do koše
tlacenka (5)|11.10.2007 21:04
[QUOTE="mirdin"]tak to jsi mě udělal radost s tím návodem, to vypadá že by v servisu neměl být problém nahrát tam českou romku. já už jsem ho odeslal do asusu, tak po neděli tam zavolám jak to vypadá. někteří uživatelé mě strašili, že to možná je zralý do koše[/QUOTE]

Dyt js byl taky potesenej :) Takze zatim slape, zadnej problem jsem nezaznamenal.

Akorat obecne k pristroji mam nekoplik poznamek

-hraje dost potichu
-citlivost wifi se mi nezda nic moc, coz jsem se docet uz pred koupi takze jsem s tim smirenej, ze musim chvili hledat signal
-tlacitko hold je trosku volnejsi, takze kdyz sunu asuse do dodanyho pouzdra "spatnou" stranou napred, tak se odemkne

ale vsechno ma mouchy a za ty prachy zatim jsem moc spokojenej

jeste dotaz, kdyz napisu poznamku, jak to prevedu na pismo? diky a ted si jdu stahnout nejakej software :)
Stenly_ce4you (26)|12.10.2007 09:01
Tento výrobek mám už asi 3 měsíce a vcelku spokojenost. Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s připojováním na satelity. Pokud používám silniční navigaci Tomtom nebo iGo, tak se připojí max do 2 minut. U programů co mám na geocaching (Ozi, Geoscout, GPSTuner) je to jak kdy, někdy celkem rychle ale už se mi stalo, že jsem čekal i 10 min a to jsem měl perfektní výhled na oblohu. Je možné, že by pomalé připojování souviselo s tím, že PDA je delší dobu nepoužívané? Jaké máte zkušenosti vy?
exot (45)|12.10.2007 12:53
Mám podobnou zkušenost s těma satelitama, řeším to tak, že pustím iGo, nechám ho najít satelity, pak ho vypnu a další aplikace pak najdou satelity už prakticky hned.
artech (3)|13.10.2007 19:51
Nazdar, přidávám ještě text, který mám už jinde - a jde o stejný problém, který i s fotkou popisuje 20.srpna PEKRO :
Mám ASUS A686 ( jen tak mimochodem zatím spokojenost ), WM5 a tradiční problémy s iGO2006. 4 GB karta SanDisk SDHC funguje s instalovaným patchem na SDHC karty výborně, ale NE s iGO - tradiční hláška s chybou ID. Po instalace doporučovaného patche ( jak od "Rusů" tak i přímo od jeho autora "Vaguse" ) sice hláška zmizí, iGo naběhne, ale obraz se rozpůlí a posune tak o 1/3 nahoru - viz fotky, co tam má Pekro.
Prosím poraďte, co s tím !!!
Upgrade na WM6, kde je snad součástí i řešení problému s iGO nechci. Nicméně nevíte, zda lze získat jenom tu část záplaty od Asusu, která tenhle problém s iGO řeší ?? Díky za radu.
granvin (8)|14.10.2007 13:38
Neví někdo prosim kde na mypal 696 najdu na klávesnici znak pro minuty? (stupně vim, ale minuty tam nikde nenacházim:( )
hustler_ce4you (87)|14.10.2007 21:16
PROBLEM S IGO....Poradte pls...

hmm takže po zmene iga na verziu IGo 2006 plus mi pozostal problem s vypoctom miesta, ako som spomínal mam Asus 696 +4Gb karta Elite Pro a teda ked idem s Igo tak mi akosi oneskorene reaguje / na brzdenie a zrychlenie / oneskorene ukazuje pritom rýchlosť až po takých 1-2 sec. a dalej mam problem s vypoctom vzidialenosti kde mi hlásie že za 100 metrov budem musiet odbocit pritom to nieje 100m ale takých max. 70m. a nasledne ked zastanem v križovatke tak mi ukazuje že mam odbocčit za napr. 31m pritom som už na hranioci križovatky. a takisto aj ukazovatel polohy / morá šípka / je na obrazovke vzdialena asi na svoje 1-2 dlžky od križovartky .......

Ake mate skusenosti s Igom ?
Stenly_ce4you (26)|15.10.2007 07:11
Myslím, že opožděná reakce na změnu rychlosti je normální. Co se týče výpočtu vzdáleností (100m nebo 70m) to bych taky neřešil, GPSka pro civilní použití nemá takové možnosti jako vojenské přístroje."Jede" Ti šipka po silnici i po odbočení na křižovatce? Pokud by ti to dělalo v OZI, byla by špatně zkalibrovaná mapa, u iGO to nehrozí.
Satrej_ce4you (26)|15.10.2007 19:56
Tak mne po update nejel ani skype a uz mi nejde ani nainstalovat.
Tak nevim.
exot (45)|17.10.2007 10:24
No tak mě se vrátil přístroj ze servisu zpět (po neúspěšném flash firmware), a vyměnili v něm desku. Nevím jak postupovali, jestli zkoušeli nahrát zpět romku, ale nechci do nich zbytečně ďoubat. Bohužel ale přístroj má nyní původní verzi romky a bojím se provádět flash abych si zase nenaběh. Podruhý by mě asi novou desku nedali. Nechápu proč do toho rovnou nenahrajou nový firmware. Asi jim to tam pošlu znovu zpátky ať mi flash radši udělají oni.
hustler_ce4you (87)|18.10.2007 11:24
hi je tu niekto kto použiva asus 696 + igo a bol by ochotny pomoct...??

Riesim moj asus, či ho reklamovat ?
minex (3)|23.10.2007 17:01
Zdravím. 696 po upgradu vše ok, mám dotaz, koupil jsem 696 v Alzasoftu a nebylo u ní pouzdro, je to normální?? Koupano před cca 3 týdny.
Diky
Ada1986 (20)|23.10.2007 18:07
Zdravím pánové, pořídil jsem tohle kovové pouzdro na A696 od Branda, tak až bude chvíle času, tak podám nějakou tu recenzičku kdyby někdo měl zájem.
manijak (14)|23.10.2007 18:54
minex: ja jsem ho kupoval taky v Alze a pouzdro u toho bylo, mozna by nebylo od veci tam zavolat nebo zamailovat, ze ti ho k tomu nedali, otazka je jak se na to budou tvarit, vzhledem k tomu, ze pises, ze jsi ho kupoval pred tremi tydny
exot (45)|24.10.2007 11:16
[QUOTE="Ada1986"]Zdravím pánové, pořídil jsem tohle kovové pouzdro na A696 od Branda, tak až bude chvíle času, tak podám nějakou tu recenzičku kdyby někdo měl zájem.[/QUOTE]
Tak pokud by si ti nějaká recenzička podařila, tak bych byl rád. Taky uvažuju o nějakém pouzdru a tohle je jeden z kandidátů.
riku_ce4you (19)|24.10.2007 19:47
Help.

Možná jsem lama, ale nejde mi zapnout BT. V nastavení bluetooth mi to píše:

Nepodařilo se ZAPNOUT vysílač Bluetooth z důvodu nedostatku dostupné paměti ovladače. Než budete moci ZAPNOUT vysílač Bluetooth, musíte provést normální reset.

Co bych tak mohl dělat špatně?
manijak (14)|24.10.2007 20:08
riku: tak s timto mam take svoje zkusenosti, zkousel jsem vsechno mozne i nemozne a nakonec mi pomohl jen reset do tovarniho nastaveni, mozna existuje i jine reseni, ale ja jsem ho nenasel, po resetu uz se mi to nikdy nestalo
riku_ce4you (19)|24.10.2007 20:23
Dík, doufal jsem, že to půjde jinak. :(

riku_ce4you (19)|25.10.2007 10:47
Po hardresetu fungovalo, po instalaci pár programů to je zase v pr..li. Ach jo. Problém je se souborem BTTrayCE.exe...
granvin (8)|25.10.2007 19:53
Ahoj,
nevíte někdo jak můžu nastavit přehrávání některé složky s písničkama anebo třeba aby se z té určité složky přhráli nějaké písničky apod? (WMP) Výběr podle žánrů, alb a autorů je na ho...
Díky
riku_ce4you (19)|25.10.2007 23:22
[QUOTE="riku"]Po hardresetu fungovalo, po instalaci pár programů to je zase v pr..li. Ach jo. Problém je se souborem BTTrayCE.exe...[/QUOTE]

Tak pokud by to někoho zajímalo - problém dělal Tomtom6 ve verzi 6.032. Po odinstalaci zase vše ok, verze 6.100 už byla v pořádku.
minex (3)|29.10.2007 15:33
Zdravím
Mám dotaz(možná hloupý), nikde v návodu jsem se nedočetl co to je vzadu dole v rohu, dírkované okénko vedle pera, možná mikrofon ale ten je kreslený zepředu?????
Jinak pouzdro vyřešeno, koupil jsem KRUSSEL a moc doporučuju.
Děkuji za odpověď.
riku_ce4you (19)|1.11.2007 21:45
[QUOTE="minex"]Zdravím
Mám dotaz(možná hloupý), nikde v návodu jsem se nedočetl co to je vzadu dole v rohu, dírkované okénko vedle pera, možná mikrofon ale ten je kreslený zepředu?????
Jinak pouzdro vyřešeno, koupil jsem KRUSSEL a moc doporučuju.
Děkuji za odpověď.[/QUOTE]

Já myslím, že to je mikrofón...
hustler_ce4you (87)|1.11.2007 22:16
skusali ste niekto pocket plus 4cz, nemrzne vám nahodou ?
himi (79)|1.11.2007 23:30
jojo, nainstaloval jsem to vcera, teda ne CZ verzi ale anglickou, ale vse chodi jak ma.. paradni vec!!
breit (6)|2.11.2007 09:16
Měl bych dotaz. Před pár dny jsem si koupil Asus MyPal A696, je to mohe 1. pda, takže se s ním pořád seznamuju. Před chvílí jsem si chtěl vyzkoušet spojení Bluetooth, ale tvrdě jsem narazil.
Nepodařilo se mi BT vůbec zapnout a když chci vejít do nastavení BT, tak mi to vyhodí jen chbovou hlášku:

"Nepodařilo se ZAPNOUT vysílač Bluetooth z důvodu nedostatku dostupné paměti ovladače. Než budete moci ZAPNOUT vysílač Bluetooth, musíte provést normální reset."

Poraďte mi co s tím pls.

EDIT: Navíc v menu nastavení je místo ikony BT jen černý čtverec.