Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS MyPal A686/696 - první zprávy, novinky atp.

Satrej_ce4you (26)|31.7.2007 19:41
Dobrý denlidičky, mohli by jste tady uvést jaké máte 2G karty k A696 + WM6 a jak vám fungujou ? Zvazuji kterou koupit. A co ta folie na display ? Jak funguje nebo kterou použít ?
Galeon (14)|2.8.2007 13:45
MyPal A868
dost mě na něm mrzí absence kolíbky pro dobíjení a synchrnonizaci
postrádám Letter recognizer - dá se nějak dohrát?

JInak spokojenost :))
Vopi_ce4you (4)|3.8.2007 13:12
Tak jsem se stal uspesnym majitelem A696 a celkem v pohode. Jen mi prijde ze je trochu rozmazany display ? Jak jste spokojeni s displayem ?? Nechají se nějak změnit fonty v hlavním okně, v nabídce start atp.. ??
exot (45)|7.8.2007 14:21
[QUOTE="Vopi"]Tak jsem se stal uspesnym majitelem A696 a celkem v pohode. Jen mi prijde ze je trochu rozmazany display ? Jak jste spokojeni s displayem ?? Nechají se nějak změnit fonty v hlavním okně, v nabídce start atp.. ?? [/QUOTE]
A nemáš zapnutou fce ClearType? Já ji mám vypnutou, pokud je zapnutá, tak je text skutečně mázlej.
PolDa_ce4you (14)|8.8.2007 14:49
Měl jsem A686 a od konce června mám A696.
696 je daleko rychlejší, jak v aplikacích, tak v navigaci.
Hojně používám GPS s navigací iGO a nikdy nenastal problém
Display obou je řekl bych uplně stejný.
Rozdíl je v čelním kovovém panelu - 686 ho má stříbrný, kdežto 696 ho má takový antracitový.
Oboje zařízení mají WM5, upgrade na WM6 mám stáhly v PC, ale jak to tady čtu, dávat ho tam nebudu.
696 teď šlape uplně bez problému, wifina je skvělá věc, používám na Internet po baráku a citlivost je jen o trochu nižší než můj notebook FSC. (teď vím, že moje další zařízení, patrně komunikátor, musí mít minimálně VGA - 320x240 je na prohlížení stránek málo:-))
Karta 2Gb Kingstone

Vopi_ce4you (4)|10.8.2007 15:32
Tak jsem přišel na první nemilou vlastnost - když se uspí 696ka, tzn. nechám jí cca hodinu bez akce, a pak jí probudím, tak mi nejede vše co je na kartě. tzn. vidim adresáře, ale to je všechno, nejde na ní zapisovat ani cist, prostě nic. Musim kartu vyndat a zase zandat a pak je vše OK !

Mam kartu 2GB KingSton a vsude jinde slape bez problemu. Setkal se s tim uz nekdo a dokazal to nejak vyresit ?? Jo uz mám verzi s WM6

Diky
mates2 (133)|10.8.2007 18:34
Vopi: Podívej se sem. Nepomohlo by to?
Galeon (14)|10.8.2007 20:38
1, stáhměte si editor registru:
regeditSTG2.exe - zkopírovat do PDA a spustit

2, vytvořte DWORD klíč "DisablePowerManagement = 0 " v:
HKLM\drivers\sdcard\clientdrivers\sdmemory_class
a
HKLM\drivers\sdcard\clientdrivers\sdmemory_class\High_capacity subkey

3, proveďte restart

zdroj (anglicky)
exot (45)|10.8.2007 21:05
Anebo čekej na officiální patch, už víc tady na foru nás stejnou odpověď z Asusu, že na tom taiwanští vývojáři pracují, ale termín vydání patche není zatím znám. Já už jsem chtěl úpravu registrů provést, ale mám trochu strach, první klíč není problém, ale druhý je v registrech vytvořen pouze pokud je nainstalovaná podpora SDHC karet, což já mít nemůžu, protože pak nejde nainstalit iGO. Bojím se, že když ho vytvořím jen tak halabala, tak bych mohl přístroj nebo iGO nabořit. Máte s tím někdo zkušenosti? Jestli ale soudruzi na Taiwanu nedaj hlavy dohromady během příštího týdne, tak mě stejně nic jinýho nezbude. Jedu na dovolenou a pořád se otravovat s vyndáváním karty se mi nechce.
Galeon (14)|10.8.2007 21:19
Srabi si můžou ty registry i zálohovat :D
Já jen přeložil postup kterej mě pomohl...

Až soudruzi z Aušusu vydaj oficiální patch tak je možný ty klíče smazat a ten patch aplikovat.

J.
exot (45)|11.8.2007 13:19
No tak jsem se odvážil taky, použil jsem pro vytvoření klíčů program TRE, ten regeditSTG u mě nefunguje. Bohužel ale u mne tahle úprava nefunguje, po pár hodinách je to to samý. Nevím zda to není tím že nemám nainstolavaný patch pro SDHC. Nevíte někdo?
Galeon (14)|11.8.2007 14:17
kdo umíte německy? Problém s SD kartami

SDHC patch je podle mě jen pro 4GB karty...
firerescue (18)|12.8.2007 15:40
Heh to teda koukám co to tu řešíte za problémy...já mám 696 koupenou s WM5 a švihlou na WM6 a vše v poho. Mám sice jen 2GB KS, ale žádnej problém s čímkoliv nemám. Popravdě sem měl velké problémy s hrama, wifi a s ASync při WM5 s přechodem na WM6 vše v poho. Takže nebojte se toho a hurá do toho :cool:
Jo jen USB Host WM6 nerozchodila, ale pak jsem zjistil, že mě pánové z palmservru.cz vodili za nos, že A696 má USB Host, ale opak je pravdou, vyzkoušeno a potvrzeno z Asusu.
Vopi_ce4you (4)|13.8.2007 14:44
Tak pánstvo, úprava registru pomohla - nyní vše OK !!!

Díky za pomoc !
exot (45)|15.8.2007 11:42
Já mám jenom jednu připomínku k ochranné folii, pokud ji vybíráte, tak je asi lépe nekupovat nějaký levný produkty. Já ozkoušel 2 typy, nakonec jsem koupil antireflexní folii Brando určenou pro Mio 350 a 550, je sice drahá jak prase (poštovný na dobírkuje brutal), ale je zcela vynikající. Přilnula krásně i na ten zdrsněnej displej, průhlednost super, antireflexní povrch je taky výborný, přijde mě že se optické vlastnosti displeje prakticky nezměnily. Akorát jsem ji musel trochu seříznout na řezačce.
Pufo Callo (165)|15.8.2007 14:07
mirdin: Brando spolu s Boxwave(+myslim ze Boxwave je na tom este lepsie) su imho JEDINE dobre folie, nic ine aj keby sa to cenovo priblizovalo(co zvyknu v hypermarketoch, elektrodomoch robit:D ) nie je na tom ani zdaleka tak dobre:)
Satrej_ce4you (26)|15.8.2007 17:28
Tak uprava registru pomohla ale PDA prestalo usinat samo, musim ho vypinat rucne . Mate stejny poznatek ?
Galeon (14)|15.8.2007 20:49
Mě ta úprava nepomohla :(
čekám na nový patch
exot (45)|18.8.2007 15:25
Já jsem ještě trochu laboroval s úpravami registru a udělal jsem pokus, že jsem tam přidal jenom ten první dword key v HKLM\drivers\sdcard\clientdrivers\sdmemory_class a vypadá to, že to funguje. Ten druhý - HKLM\drivers\sdcard\clientdrivers\sdmemory_class\High_capacity subkey - se myslím týká podpory SDHC karet a pokud není nainstalovanej patch pro SDHC karty, tak ani není přítomen v registru a musí se ručně vytvořit.
Dělal jsem to včera večer a zatím pohoda - jindy už po takový době dávno karta nebyla funkční. U mě stačila cca 1 hodina.
MartinFALCON (23)|20.8.2007 08:44
Tak jsem přišel na další problém, nevím jestli to mám jenom já, ale mám 696 a WM6 classic, potřebuji zjistit čím se píše znak & nikde na té soft. klávesnici to nemůžu najít a zkoušel jsem snad už všechny možné kombinace tlačítek...
Poradí někdo???
pekro (346)|20.8.2007 10:07
Zdravím pořídil jsem MyPal A686
Pro navigaci jsem nainstaloval IGO2006+ Jun 18 2007
Problém je s zobrazením. Celý obraz je jakoby na displeji 240x240
Posunutý obraz a nevyužito spodních 120x240.

Upgrade na displej z třetí strany teto diskuze jsem nainstaloval

PDA je po HR s WM2006 nainslalovaný jen upgrade displeje a IGO2006+

PS:Na mém TyTNu funguje toto sestavení Igo OK
00230182_IMAGE_138_I8N.jpg
JanHavlicek (635)|20.8.2007 10:13
Nezkoušel jsi dostat se do nastavení a pohrát si s orientací displeje ? Myslím přímo v iGo, jak tam jsou ty 3 obrázky natočení displeje, tak na ně poklikat
pekro (346)|20.8.2007 10:35
Zkoušel.
Byl to sice problem protože jinam musím mačkat na displej a jinde je tlačítko zobrazeno ale podařilo se otočitit na šířku vpravo i vlevo, ale výsledkem je jen chybová hlaška:

"In
C:\GPS_2006R3_iGO_SE\firefly\base\core\ffsurface.cpp:299
Exception in EndPaint
exiting application"

Pak už pomuže jen HR a opetovaná instalace:(

EDIT: stare sestaveni iGO2006 prosinec funguje OK.
Stenly_ce4you (26)|21.8.2007 08:34
[QUOTE="MartinFALCON"]Tak jsem přišel na další problém, nevím jestli to mám jenom já, ale mám 696 a WM6 classic, potřebuji zjistit čím se píše znak & nikde na té soft. klávesnici to nemůžu najít a zkoušel jsem snad už všechny možné kombinace tlačítek...
Poradí někdo???[/QUOTE]

Když zmáčknu Shift tak mám znak @ nalevo od mezerníku.
hustler_ce4you (87)|21.8.2007 11:13
pls spravte niekto nejake dobre video na 696..pls
MartinFALCON (23)|21.8.2007 11:36
Dík, ale potřeboval bych tenhle znak & zavináč mi tam jde normálně.
hustler_ce4you (87)|21.8.2007 12:43
da sa do asus 696 dat WM cz ?
pekro (346)|21.8.2007 12:58
Používa tu někdo iGO 2006plus? a funguje vám?
himi (79)|21.8.2007 14:34
[QUOTE="hustler"]da sa do asus 696 dat WM cz ?[/QUOTE]
zjistoval jsem toto primo u ASUSu (protoze nechci WM v cestine a A696 s anglickymi jsem zatim nikde nesehnal) a bylo mi receno, ze nejde prehrat na jinou jazykovou verzi ani z WM5 na WM6 :( a proto jsem si ho jeste nekoupil :(
Martin Pospíšil (266)|21.8.2007 15:03
ahoj chci se zeptat jak na A696 fungujou hry a aplikace jestli se špatně nezobrazujou nebo tak něco ??
firerescue (18)|22.8.2007 08:29
Na jinou jazykovou verzi se nedostaneš, to je pravda, jediný způsob je sehnat si jinou ROMku a pak jí tam na tvrdo vypálit. Nikdy sem to nedělal, ale známej to už absolvoval několikrát. Jediné co ti můýu poradit, pátrat po forech a hlavně těch větších angl. tam se zaručeně dovíš víc.
pekro (346)|22.8.2007 10:09
To je teda hrozné PDA (A686)
Koupil jsem toto zařízení známému jako navigaci, ale jak muže ASUS dát do prodeje takovou betu produkt.:((

1.Problémy s displejem známé již od WM2005 - udělají upgrade na 2006, ale patch na displej není jeho součástí.
2.Problém s SD slotem a jeho odpojování
3.Problém HCSD
4.Nefunkčnost iGO2006plus
5.Po ukončení jakékoliv aplikace s navigací dojde k jakémusi nekorektnímu odpojení GPS. Již se nedá zapnout znovu program pracující GPS. Až po SR. Takže před zapnutím navigace nebo oziexloleru vždy pro jistotu SR.
6.Defaultně po HR nastavena GPS na protokol SIRF ne na NMEA. Většina aplikací pracuje s NMEA takže se třeba TOMTOM nechytá.

TOLIKO ME ZKUŠENOSTI ZA 48 HODIN

Myslím že po začátečníka který neví jak editovat registry, nezná aplikaci na přepnutí SIRF-NMEA, nezná CE4YOU aby se dozvěděl kdy stáhnout patch... zcela nepoužitelné.

Je to moje asi 8mé PDA ale horší produkt jsem nedržel. Možna jo ASUS 730W který jsem po 3měsících a 3 výměnách základní desky vyreklamoval.:O Takže ASUS už nééé
lordis (19)|24.8.2007 11:18
iGO funguje na ASUS 686 ale jen ta předchozí verze. Ne ta nejnovější. Čísla nevím. Jinak se přikláním k těm hrůzám, čekal jsem od nástupce po 632N jenom samé plus. Možná je to tak po stránce hardwaru ale ne použitelnosti...
Stenly_ce4you (26)|27.8.2007 08:48
To Pekro:
Mám sice 689, ale rozdíl by neměl být až tak markantní. Jediný problém jsem řešil s Tomtomem (bylo nutné nainstalovat opravný patch), jinak iGo plus funguje bezvadně, o nějakém nekorektním ukončování navigačních aplikací taky nevím, odpojování SD slotu nenastává. Za cca 2 měsíce jsem použil SR asi 3x a to i díky mé neznalosti s instalací různých aplikací. Používám PDA hlavně pro navigaci (auto i geocaching) veškeré navigační programy co jsem zkoušel fungovaly v pohodě. Dá se říct, že jsem s výrobkem spokojen, jen mi trochu chybí USB host.
MartinFALCON (23)|27.8.2007 08:52
Teda já nevim, mám 696 s WM6 a krom tý otravy s tou paměťovou kartou mě připadá vše v pohodě, moc se mi to líbí...
Před tím jsem měl 3roky Asus A600- to bylo celý kovový, škoda, že není i tohle...
R.Velan (2)|31.8.2007 00:19
Já mám 696 WM6 a jediný problém byl s odpojováním paměťové karty. Používám kartu SD TakeMS 4G. Upravil jsem registry pomocí programu TRE, vytvořil jsem jen první klíč, jak bylo psáno již dříve, a od té doby (asi 10 dní), k odpojení karty nedošlo. Jinak jsem s PDA spokojen, ale nemohu srovnávat, je to moje první PDA.
Ada1986 (20)|6.9.2007 11:44
Zdravím všechny, přecházím PalmOS na Pockety a přemýšlím co si pořídit a Asus A696 mě dost oslovil, na drobné problémy typu karta atp. jsem z Palmu zvyklí, spíš by mě zajímala reálná výdrž tohoto PDA? Ví už to někdo nikde se o tom moc nepíše
rady_ce4you (11)|6.9.2007 19:54
Jupiiiii,

tak se snad konecne dockame !
na ASUS.com vysel novy PATCH pro 686/696 ktery opravuje nasledujici problemy :

A626/A686/A696 V03.0735.00 English version
Improved or Fixed Items:
1. Enable 'Remote Desktop Mobile'
2. Support SDHC card
3. Fixed SD card can't be identified after suspend or resume
4.SD build-in driver support IGO


zatim je to jen v anglictine ale jiste bude brzy v ostatnich jazycich.
takze cekat na V03.0735.00 Czech version !!!

Uff uff. se uz tesim .
Konence pojede SDHC a iGO na ni bez potizi. A SD slot prestane usinat.

Rady



mike1980cz (0)|7.9.2007 02:08
Tak mi dnes prisel A696. Po dlouhem rozhodovani jsem objednal tento produkt. Prvni dojmy zatim dobre, ale dost v tom tapu. CO se tyce GPS, po chvilce patrani sem v tomtomu vybral COM3 a 4800b, a kupodivu se GPS chytla, satelity nasla behem 5 vterin a behem dalsich 15 vterin jsem vedel svoji gps pozici. a to v podstate ihned po prvni zapnuti tomtoma. takze s tim jsem celkem dost prekvapen, samozrejme mile.
Ada1986 (20)|7.9.2007 12:21
Pánové samozřejmě i dámy, mohl by někdo okomentovat výdrž A696 ... prosím, prosím, jinak sem plně rozhodnut, že ho koupím. díky
himi (79)|7.9.2007 17:29
tak to vypada, ze v anglii se konecne zacne prodavat Asus A696, tzn s anglickymi WM, takze si konecne poridim PDAcko!

1) myslite, ze ma cenu pockat, jestli se objevi s anglickymi WM i u nas jak tomu bylo i u jinych Asus modelu? vybava je stejna, ale zaruka je jen 12mesicu, navic v UK :?
2) jakou 4GB SD kartu mate vyzkousenou, ze s A696 opravdu funguje bez problemu? mam na mysli obycejnou, ne SDHC.
nasel jsem ze se prodavaji napr tyto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. A-DATA 4GB 150x obyc SD jsem uz nikde nenasel..
manijak (14)|11.9.2007 14:27
Zdravim, muzete mi nekdo poradit jak obnovit tovarni nastaveni? Mam ASUS A696, zkousel jsem podle manualu zmacknout zaroven on/off tlacitko a reset, ale krome toho ze se mi vymazal datum a cas zustalo vsechno pri starem.
Ada1986 (20)|12.9.2007 14:21
Tak přídávám další kartu která funguje na A696 TakeMS 4Gb HiSpeed 133x, už mám Asuse doma a jsem zatím naprosto spokojenej, akorát řeším dva problémy 1. standartně usíná karta (občas) - to snad vyřeší vyšlý update až bude také v ČJ a 2. připojení na net přes mobil přes bt, měl jsem to nastavené dřív na PalmOS a fungovalo to, takže v mobilu je nastavení ok, ale co s tím ve WM6 ?
rady_ce4you (11)|12.9.2007 15:04
[QUOTE="Ada1986"]Tak přídávám další kartu která funguje na A696 TakeMS 4Gb HiSpeed 133x, už mám Asuse doma a jsem zatím naprosto spokojenej, akorát řeším dva problémy 1. standartně usíná karta (občas) - to snad vyřeší vyšlý update až bude také v ČJ a 2. připojení na net přes mobil přes bt, měl jsem to nastavené dřív na PalmOS a fungovalo to, takže v mobilu je nastavení ok, ale co s tím ve WM6 ?[/QUOTE]

Ahoj,
me to spojeni BT mobil a BT ASUS 696 na WM6 chodi uplne v pohode.

Pripojeni jsem nastavil dle ce4you ( nekde to tu je podle operatora) a slapalo to hned
"napr: O2 - vytocit *99***1#"
bez jmena a hesla a ok.
Galeon (14)|12.9.2007 15:11
[QUOTE="rady"][QUOTE="Ada1986"]Tak přídávám další kartu která funguje na A696 TakeMS 4Gb HiSpeed 133x, už mám Asuse doma a jsem zatím naprosto spokojenej, akorát řeším dva problémy 1. standartně usíná karta (občas) - to snad vyřeší vyšlý update až bude také v ČJ a 2. připojení na net přes mobil přes bt, měl jsem to nastavené dřív na PalmOS a fungovalo to, takže v mobilu je nastavení ok, ale co s tím ve WM6 ?[/QUOTE]

Ahoj,
me to spojeni BT mobil a BT ASUS 696 na WM6 chodi uplne v pohode.

Pripojeni jsem nastavil dle ce4you ( nekde to tu je podle operatora) a slapalo to hned
"napr: O2 - vytocit *99***1#"
bez jmena a hesla a ok.[/QUOTE]

Myslím že *99***1# platí je u Sony Ericssonů (***1 je výběr profilu). Jinak se vytáčí *99#

Jarda
Ada1986 (20)|12.9.2007 15:49
[QUOTE="Galeon"][QUOTE="rady"][QUOTE="Ada1986"]Tak přídávám další kartu která funguje na A696 TakeMS 4Gb HiSpeed 133x, už mám Asuse doma a jsem zatím naprosto spokojenej, akorát řeším dva problémy 1. standartně usíná karta (občas) - to snad vyřeší vyšlý update až bude také v ČJ a 2. připojení na net přes mobil přes bt, měl jsem to nastavené dřív na PalmOS a fungovalo to, takže v mobilu je nastavení ok, ale co s tím ve WM6 ?[/QUOTE]

Ahoj,
me to spojeni BT mobil a BT ASUS 696 na WM6 chodi uplne v pohode.

Pripojeni jsem nastavil dle ce4you ( nekde to tu je podle operatora) a slapalo to hned
"napr: O2 - vytocit *99***1#"
bez jmena a hesla a ok.[/QUOTE]

Myslím že *99***1# platí je u Sony Ericssonů (***1 je výběr profilu). Jinak se vytáčí *99#

Jarda[/QUOTE]
No to sem z toho jelen, měl jsem všechno nastavené jak předtím a nechtělo se to připojit a najednou jsem to smazal a udělal znovu a jede to, zřejmě to z vás má strach pánové ... díky za info
rady_ce4you (11)|12.9.2007 15:56
[QUOTE="Galeon"][QUOTE="rady"][QUOTE="Ada1986"]Tak přídávám další kartu která funguje na A696 TakeMS 4Gb HiSpeed 133x, už mám Asuse doma a jsem zatím naprosto spokojenej, akorát řeším dva problémy 1. standartně usíná karta (občas) - to snad vyřeší vyšlý update až bude také v ČJ a 2. připojení na net přes mobil přes bt, měl jsem to nastavené dřív na PalmOS a fungovalo to, takže v mobilu je nastavení ok, ale co s tím ve WM6 ?[/QUOTE]

Ahoj,
me to spojeni BT mobil a BT ASUS 696 na WM6 chodi uplne v pohode.

Pripojeni jsem nastavil dle ce4you ( nekde to tu je podle operatora) a slapalo to hned
"napr: O2 - vytocit *99***1#"
bez jmena a hesla a ok.[/QUOTE]

Myslím že *99***1# platí je u Sony Ericssonů (***1 je výběr profilu). Jinak se vytáčí *99#

Jarda[/QUOTE]


No nevim mam nokii 6230i a pouzivam prave tuto kombinaci a predtim jsem mel 6310i a to same.

Rady
Galeon (14)|12.9.2007 16:03
[QUOTE="rady"][QUOTE="Galeon"][QUOTE="rady"][QUOTE="Ada1986"]Tak přídávám další kartu která funguje na A696 TakeMS 4Gb HiSpeed 133x, už mám Asuse doma a jsem zatím naprosto spokojenej, akorát řeším dva problémy 1. standartně usíná karta (občas) - to snad vyřeší vyšlý update až bude také v ČJ a 2. připojení na net přes mobil přes bt, měl jsem to nastavené dřív na PalmOS a fungovalo to, takže v mobilu je nastavení ok, ale co s tím ve WM6 ?[/QUOTE]

Ahoj,
me to spojeni BT mobil a BT ASUS 696 na WM6 chodi uplne v pohode.

Pripojeni jsem nastavil dle ce4you ( nekde to tu je podle operatora) a slapalo to hned
"napr: O2 - vytocit *99***1#"
bez jmena a hesla a ok.[/QUOTE]

Myslím že *99***1# platí je u Sony Ericssonů (***1 je výběr profilu). Jinak se vytáčí *99#

Jarda[/QUOTE]


No nevim mam nokii 6230i a pouzivam prave tuto kombinaci a predtim jsem mel 6310i a to same.

Rady[/QUOTE]


Zeptal jsem se pana Google a asi funguje obojí :D

Jarda
exot (45)|13.9.2007 06:20
[QUOTE="manijak"]Zdravim, muzete mi nekdo poradit jak obnovit tovarni nastaveni? Mam ASUS A696, zkousel jsem podle manualu zmacknout zaroven on/off tlacitko a reset, ale krome toho ze se mi vymazal datum a cas zustalo vsechno pri starem.[/QUOTE]
Přečti si pořádně návod, nemá se zmáčknout on/off ale spouštěcí tlačítko, což je to prostřední tlačítko na čtyřsměrným ovladači + reset. Dělal jsem stejnou chybu.
manijak (14)|13.9.2007 12:28
mirdin: diky moc, samotneho by me nenapadlo, ze spousteci tlacitko neni to stejny jako tlacitko on/off