Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak nastavit připojení k Internetu?

thank (18)|22.11.2004 20:55
Ahoj, nebudete tomu verit, ale rozchodil jsem to. Proste jsem se zdrave nasr... vse opet smazal a zacal znova. Udelal jsem vse, ale nenastavil jsem natvrdo DNS. Je to radost. Jen by to fakt chtelo neomezeny internet. No, a je zase ocem premyslet :))
Zdenek Malinsky (9781)|22.11.2004 21:35
A nepsal jsem to, že se v DNS nemá psát nic? Napsal! (O stránku zpět) Stačí umět trošku číst. :D :D :D Hlavně, že Ti to běhá.
Zdenek Malinsky (9781)|22.11.2004 21:39
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Koukal jsem do své Z600=T630,ale véčko. U dat.profilu pro inet adresu DNS nemám vyplněnu,
ale tebou uvedené číslo mám u dat.účtu pro e-mail.

Ad BT. Při připojvání párovat nemusíš, už by mělo jít automaticky. Zkus ověřit správnost propojení a to tak, že si v mobilu vytvoř nový kontakt s číslem ten přes BT pošli do PDA a obráceně jiný kontakt v pda.....

Fakt se tím netrap a zavolej si na 4603. Koukal jsem, že máš Loox, takže ti moc neporadím, protože nevím, jak je to tam řešené.[/QUOTE]

Důkaz místo slibů ! ;) :D
Rom4n (340)|22.11.2004 21:46
no, ja ho napsal a jak je videt.. beha:D
akorat to silene zere prachy :mad: blby 3 kratky vety na ICQ typu zkouska psani a td.. me vysly skoro na 2.-
Zdenek Malinsky (9781)|22.11.2004 21:54
Tak si udělej gprs paušál unlimited, nebo se nedoplatíš :(
ET i T-Mo cca 690 bez dph :( ale zase se nemusíš hlídat.
Rom4n (340)|22.11.2004 21:59
to nema cenu, mam kabel na normalnim PC a PPC se na netu s klasikou srovnavat neda, mam to jako sychrovku na chalupu.. ICQ , zadny serfovani :-/
Zdenek Malinsky (9781)|22.11.2004 22:03
Pokud nemáš klávesnici, tak to stojí za ......:mad: ať icq, mail, net. Delší text je bez ní utrpení. :( :mad: :evil:
Jakub Trubenekr (33)|16.2.2005 19:50
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="pavel_u"]ahoj,
nevim kde delam chybu, ale nedari se mi zbavit se prefixu pri vytaceni jakehokoliv cisla. Pritom zalozku "use dialing rules" nemam zaskrtnutou. Presto mi pred kazde volane cislo cpe "425". Samozrejme i pred GPRS volani. Takze se nikam nespojim. Nemuzu se toho zbavit.
Nemate nekdo napad?
dekuji, Pavel
[/QUOTE]

Co mate za zarizeni a system?[/QUOTE]

Ahoj. Potřeboval bych se zeptat, zda je možné připojit pda na internet přes počítač skrz wifi. Jak?
freeman_ce4you (428)|17.2.2005 17:11
je to možné ja to mám tak ale ako to treba ti teraz neporadím lebo som bez pda
Jakub Trubenekr (33)|17.2.2005 19:15
[QUOTE="freeman"]je to možné ja to mám tak ale ako to treba ti teraz neporadím lebo som bez pda[/QUOTE]

Bylo tvoje pda s lokalizací (jestli jsi měl Acer N30)? Já si chci pořídit ten Acer n50 a lokalizace by bodla. Svět pda je pro mě zatím docela neznámý. Vládnu PC, ale přes PPC jsem nanic.
freeman_ce4you (428)|18.2.2005 08:30
lokalizácia k tomu bola od sunnysoftu.
bufan1 (110)|12.3.2005 11:20
:oops: Ahoj. Mám LOOX 700 a nokii 60230 T- mobil. Zkoušel jsem to podle článku nastavit. Fakt to nejde. Zkoušel jsem všechny kobinace *99# nebo *99***... nevím kdy tam má být zadáno+cgdcont=1.... nebo ONT=10"....
Zkoušel jsem kobinace každé s každým. Automatické vzhledávání serv adresy i jsem jí zadával.Na t mobil jsem zjistil i jinou Alt DNS 213.162.65.1 Taky to nejde.S PDA se to spojí a po 3vteřinách se odpojí. Pak to napíše, že z neznámích důvodů nemůže spojit.Někdy se v tom článku nevyznám který tex vlastně patří ke kterému obrázku. Jinak prez ten tel se pripojuju i na PC a notebook a ok.
Jsem fak zoufalej. PDA mám hlavně kvůli netu. Měl jsem Tungsten T a chodil mi.
Díky Jakub bufan1@seznam.cz
Suoraj (704)|12.3.2005 11:24
ach jo... :sarcastic:

62.141.0.1
62.141.0.2

+CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz"

*99***1#
VILIAM_ce4you (156)|12.3.2005 11:36
Až budeš příště propadat panice tak si přečti pořádně první příspěvek v této diskuzi a budeš znát odpověď na vše. Myslím že ten článek je napsán dost podrobně i s obrázky a to by v tom byl čert abys nevěděl kam co napsat.:evil:
ipf (2136)|12.3.2005 14:57
Jako první krok bys měl zkontrolovat verzi firmware N6230, možná právě ona je příčinou padání připojení na net.
Více najdeš zde a zde.
Kája_oldd (759)|28.3.2005 22:12
Ách jo, na mé t300 s go to asi už nikdy nerozchodím...přijde mi to už pomalu nemožné. Asi tam bude nějaká zvláštnost v nastavení. Možná bych se zaptal, umožnuje eurotel hscsd i u go? Prospekty maj hezký, pravda, ale nikde o tom není zmínky...ale jdu to asi vzdát
:(
Suoraj (704)|28.3.2005 22:17
[QUOTE="Kája"]Ách jo, na mé t300 s go...
:( [/QUOTE]

hmm - vše je jako u tarifu akorát u žebračenky se dává "gointernet"...
Kája_oldd (759)|28.3.2005 23:10
[QUOTE]hmm - vše je jako u tarifu akorát u žebračenky se dává "gointernet"...[/QUOTE]
To vim, udělal a proto mi to nedá, no co, poslední pokus a balim. Spíš by mě zajímalo, jestli u t300 ( jak u i500 je ono z) v tom řetězci je něco speciálního...není místo, kde je to sepsáno? Aniž by se mussel obcházet či volat operátor? Ale vlastně teď už je to jedno, beru zpět:D
vlki (4)|11.4.2005 21:52
Nazdar, Mám dotaz. Mám Compaq 3630 (PPC 2002) a SE T310 a propojuji. No, ale nějak mi to nejede. Napíše to v PDA, že nemá odpověď na číslo které vytáčí. Co mám volat za číslo? Mě to tam cpe 1 425 před to *99***1#. Už se s tím trápím taky pěkně dlouho...:sarcastic:
Venca_ce4you (7)|18.4.2005 12:41
[QUOTE="DušanV"]Blahopřeji k tomuto skvělému nápadu. Já sám jsem absolvoval několik bezesných nocí, než se mi povedlo rochodit Internet s kombinací IPAQ2210+SE610T. Právě tento model Ericssonu totiž nevyžaduje Vámi popisovaný inicializační řetězec. Pokud je zadán, na Internet se nepřipojíte. Nevím proč, ale je to tak a až po osobní návštěvě u T-Mobile jsem tento problém odstranil. Snad to ušetří horké chvíle ostatním uživatelům. Držím palce. [/QUOTE]

Mám a620BT + V500 a nemohu to spárovat na net.Jinak spárování přes BT je bez problému.Jen se nemohu připojit.Prostě ho vytáčí a to je jedno jaké je tam číslo či zadání.Postupoval jsem podle Tvého popisu,ale ani to mně nějak nepomohlo.Pokud někdo víte jak nato,tak bych byl vděčný.Zatím jsem tam nic neinstaloval,kromě AktiveSync.Párování z PC je taky dobré,ale jak se chci pomoci BT připojit na net,tak to nechce načíst stránku.Přes kolíbku to dělá to samé.Jsem jen laik a proto žádám o shovívavost ve vyjadřování a taky o pomoc.Díky.
Jan Jaroš (5)|10.5.2005 21:07
Jsem novým majitelem Siemens S65 a Acer N35. Postupuji podle návodu, ale spojení nejde. Není mi jasné, jak se přopojení provádí (IRDA). Mám nainstalovaný modem GPRS na notebooku, tam se přes IRDA v pohodě připojím - vytvořím telefonní připojení s modemem GPRS přes IRDA se stejnými parametry (+cgdconfig.......) a je to. Na PDA nastavím připojení, ale co dál, jak se spustí připojení?
Pavel Koza (4761)|11.5.2005 14:40
Koukal jste na muj clanek?
Jan Jaroš (5)|11.5.2005 21:06
Ale ano, podle něj jsem vše nastavil. Dnes jsem na PDA spustil IE, proběhlo vytáčení a připojení a byl jsem na netu, ale nepodařilo se mi to zopakovat. Vypadá to na problém spojení IRDA mezi PDA a mobilem.
vlki (4)|30.5.2005 16:50
Tak jsem zasel do znackove prodejny T-Mobile a tam mi konecne nastavili komunikaci mezi PDA a SET300. Je to super, ted uz pisu z PDA z vlaku. Doporucuji toto vsem, kterym to nejde...
libor_m (1026)|31.5.2005 07:28
T310 (předtím jsi psal 310, teď zase 300) je mrcha. Standardně ji SE neudělali modem k připojení PC k netu. Já jsem řešil problém T310 a XP, když ET načal mít GPRS Nonstop. Dalo se to rozeběhnout pouze s ovladačem k T230 :D
Kája_oldd (759)|31.5.2005 12:17
[QUOTE="vlki"]Tak jsem zasel do znackove prodejny T-Mobile a tam mi konecne nastavili komunikaci mezi PDA a SET300. Je to super, ted uz pisu z PDA z vlaku. Doporucuji toto vsem, kterym to nejde...[/QUOTE]
Můžu se jen pozeptat, jestli to bylo přes gprs, jaký tam byl initializační řetězec a vytáčené číslo?:D
vlki (4)|4.6.2005 22:20
4 libor_m: No on je to T300 s firmwarem T310. Zvětšilo to paměť a hlvně zrychlilo... To je ale od tématu. No to bude asi tím, že T300(T310) se už se nevyrábí a ovladač udělali jen k "novějšímu" T230, který je podle mě mnohem horší, protože nemá IrDa.

4 Kája: No bylo to přes GPRS, nastavený někde na netu. Jen nevím, kde to teď bylo...

Vytáčené číslo: *99#
Inicializační řetězec: +CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz"

Pokud budete mít nějaké problémy s připojením, rád pomůžu, ale spíš doporučuji ty ofrakované asistenty co potkáte v těch modrých(Eurotel), červených(Oskar) nebo růžových(T-Mobile) kancelářích.
CommanderZ (1798)|3.7.2005 21:43
Uz nekolik hodin se snazim pripojit se pres Siemens S55 na Eurotel GPRS (data nonstop). Zkousel jsem to i na cisto po HR a ... nic.

Hazi mi to nekolik ruznych hlasek.

-Cannot connect for an unknown reason
-The BT device has diconnected
-The connaction failed and could not be reestabilished
(nevim jestli je to doslova)

Pripojuju je pres notebook a to jde v pohode. Na NB jsem se juk do nastaveni, a podle nich se ma pouzivat cislo *99***1#, ale ani to nejde

Jak postupuju po Hard Resetu (an nemuzu v tom najit chybu)
1)Settings->Connections->New modem connection
2)Jmeno pripojeni nechavam, nastavuju Bluetooth Dialup Modem
3)Next a tam nastavuju cislo na *99***1#
4)Next
5)User name a password nenastavuju, v dialogu advanced jen nastavuju baud na 57k a ten specialni prikaz
6)Finish
7)V BT manageru vytvarim nove spojeni "connection to internet via mobile phone", volim tu S55 a zarizuju piny.
8)Pripojuju se na BT dialup networking pomoci "my connection"
9)Po chvilce dialing to vraci jeden z tech erroru

Obcas to taky nastavi misto hesla nejakej hodnemisitnej reterec, kterej pres ty hvezdicky nevim co znamena

Diky moc za pomoc, bez netu bych o prazdninach asi uhnil

:D
vlki (4)|5.7.2005 21:38
Za prvé bych zkusil zajít do autorizované prodejny Eurotelu a potom něco zkoušel sám. Nebo alespoň zavolej na infolinku, kde ti rádi poradí ;)

Zkus odtrhat nějaký to "čekat na oznamovací tón" a podobně. Prostě zkoušej, zkoušej a zkoušej.
beecher (9270)|5.7.2005 21:55
Commandere, zacni bodem 7. Nejdrive je treba uvedomit BT manager, ze chces po nem Connection to Internet via mobile phone...
MaAaT_ce4you (16)|12.7.2005 11:11
mam taky problem. jsem 15hodinovym majitelem ACERa n50 a pri vyplnovani Inicializační řetězec: +CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz" se mi tam NEVEJDOU posledni uvozovky! :-) :-// WTF???
beecher (9270)|12.7.2005 11:37
Co mate za mobil? U Nokii a SE ten inicializacni retezec neni vetsinou potreba...
markjag (386)|16.7.2005 14:34
Prsim pomozte mi.
Idem zajtra na chatu a doteraz som sa s prenosnym netom netrapil lebo som bol doma. Notebook nechcem brat. PDA vsak berem a robim si net podla navodu. Mam zatial Siemens S55 a Loox 720. Ked to nastavim podla oskara ako je kazane pre zakaznikov ORANGE na SR tak ked sa dam napojit sa opita znova heslo a ked dam este raz tak uz vypise cannoct connectet z neznameho dovodu.
Skusal som *99# aj *99***1#
skusal som to cislo 1 menit na 4 lebo na 3tom mieste mam profil Orange Worldu.
Nechce mi to ist. Mobil ukazuje se komunikacie cez BT prebieha v momente ked dam cez PDA Connect ale nenapoji sa :( .
Pisal som mail do orangeu ale to su take sproste lamky az to boli.......
hybo (3107)|16.7.2005 14:58
[QUOTE="MaAaT"]mam taky problem. jsem 15hodinovym majitelem ACERa n50 a pri vyplnovani Inicializační řetězec: +CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz" se mi tam NEVEJDOU posledni uvozovky! :-) :-// WTF???[/QUOTE]

A kam to zadavas?
hybo (3107)|16.7.2005 15:00
[QUOTE="markjag"]... tak uz vypise cannoct connectet z neznameho dovodu.
Skusal som *99# aj *99***1#
skusal som to cislo 1 menit na 4 lebo na 3tom mieste mam profil Orange Worldu.
[/QUOTE]
Vypise to hned, nebo se chvilku snazi? A co za *99# dat jeste cislo aby to bylo *99#1 ?
markjag (386)|16.7.2005 15:08
Chvilku sa snazi ale potom sa prestane snazit. Snazenie trva tak cca 5-6 sekund. A aj telefon ukazuje ze komunikuje cez BT v tom momente.
Skusal som tvoje rady nepomohli.,
aj ked som dal *99#1 ani *99#2
hybo (3107)|16.7.2005 15:18
Este dotaz, z toho, co si pisal si zadaval meno aj heslo, ale ake si zadal?

EDIT: pre istotu este z toho, co som nasiel vsade uvadzaju ako DNS a IP 000.000.000.000, pozor, tym chci iba povedat, ze je automaticke...
markjag (386)|16.7.2005 15:28
[QUOTE="hybo"]Este dotaz, z toho, co si pisal si zadaval meno aj heslo, ale ake si zadal? [/QUOTE]

nedal som meno ani heslo
iba v mobile mam ze

WAP
a heslo WAP

APN neviem co je tam mam nieco

ale na PDA som podla navodu nedaval nic
ale aj ked som dal nic sa nezmenilo
a na PDA nie je APN je tam domain, ci co
tam co mam dat?
a ip adresy ani DNS server som nenastavoval
nehal som na automatiku lebo nemylsim ze na SR mame rovnake DNS u ORANGE ako vy u OSKARA
oltcit (1098)|16.7.2005 15:32
[QUOTE="markjag"]Prsim pomozte mi.
Idem zajtra na chatu a doteraz som sa s prenosnym netom netrapil lebo som bol doma. Notebook nechcem brat. PDA vsak berem a robim si net podla navodu. Mam zatial Siemens S55 a Loox 720. Ked to nastavim podla oskara ako je kazane pre zakaznikov ORANGE na SR tak ked sa dam napojit sa opita znova heslo a ked dam este raz tak uz vypise cannoct connectet z neznameho dovodu.
Skusal som *99# aj *99***1#
skusal som to cislo 1 menit na 4 lebo na 3tom mieste mam profil Orange Worldu.
Nechce mi to ist. Mobil ukazuje se komunikacie cez BT prebieha v momente ked dam cez PDA Connect ale nenapoji sa :( .
Pisal som mail do orangeu ale to su take sproste lamky az to boli.......[/QUOTE]


Preco to neskusiš cez E2C ,vstavanú aplikáciu? Sama si detekuje nastavenia,nemusíš nič zadávať.
;) Všetko vymaž,všetky profily,čo so robil,spusti E2C,prepni na GPRS,daj vyhľadať nové zariadenie/mobil/,spáruj a stlač v aplikácii Connect a pekne sa ti spojí.
hybo (3107)|16.7.2005 15:34
no, tak postupne, v PDAcku v special strings zadavas toto

+cgdcont=1,"IP","internet"

DNS nemate ako oskar, to, ze nic nezadavas znamena tolko, ze su pridelene automaticky, teda ze si och zariadenie "zisti", resp. pouzije tie, co mu predhodi server.

Do domain nezadavas nic, to je, ak sa pripojujes do domeny (napr. v praci...)
Zdenek Malinsky (9781)|16.7.2005 15:35
Možná hloupá otázka: máš aktivované datové služby a GPRS?

Má být *99# nebo *99***1#, případě jedničku nahradit jiným číslem (to pokud telefon podporuje více profilů). Zkus tento článek, popř. kontaktuj svého mobilního operátora. Ještě si všechno nastavení alespoň 7x překontroluj. Stačí přehozené jedno písmenko, jedna chybějící tečka a nejde nic - taky jsem se teď půl dne vztekal s nastavením připojení na svém novém Dellu, než jsem zjistil tyto chyby.
markjag (386)|16.7.2005 16:05
LOL

ze ci mam aktivovane GPRS a datove sluzby? ROOOOOOOOFL
na to ti odpvoedat nebudem

lama nie som
ten clanok som jazne ze cital
nastavenia sa temer nelisia
su totalne totozne.

Jasnze ze som skusal *99# ah *99***1#
a jednidcku som nahradzoval od 1-4
preotze ako profil 4 mam ulozeny orange world


a to ze ked nedam DNS a dam automatic je jasne ze to bere zo serveru
to akoze co si myslis ze som trulino?
Tu bude problem niekde inde. WAP my ide v pohode. Net cez PC cez mobil mi ide, len cez PDA nie. Ovsem aj tak na PC nechodim cez mobil.

Vidim ze dopadnem tak ze si zoberem notebook a nie PDA. Net mat musim.

Mozno by pomohol HR PDA ale tak na to nemam cas uz.
hybo (3107)|16.7.2005 16:16
[QUOTE="markjag"]...
APN neviem co je tam mam nieco

a na PDA nie je APN je tam domain, ci co
[/QUOTE]

nerikame, ze jsi LAMA, ale i vzhledem k tomu, co je tady psano, se muzeme domnivat, ze Ti vse neni jasne, proto se tady jini ptaji na mozna prkotiny, ale nejednou jiz zkusenostma overene "chyby"...

Co ten string, co jsem psal, jak to tam mas?
markjag (386)|16.7.2005 18:26
[QUOTE="hybo"][QUOTE="markjag"]...
APN neviem co je tam mam nieco

a na PDA nie je APN je tam domain, ci co
[/QUOTE]

nerikame, ze jsi LAMA, ale i vzhledem k tomu, co je tady psano, se muzeme domnivat, ze Ti vse neni jasne, proto se tady jini ptaji na mozna prkotiny, ale nejednou jiz zkusenostma overene "chyby"...

Co ten string, co jsem psal, jak to tam mas?[/QUOTE]

je mi to jasne asi ako tebe
ten string mam v poriadku
skontrolovane xyz krat
sak som cital navod na tejto stranke aj na sr stranke
asi fakt pomoze len HR
no co uz
Baskervill_ce4you (18)|16.7.2005 19:23
Mne pomohla absolutne nelogicka vec: zapnutie wait for dial tone. Nasiel som to niekde tu v diskusii a u mna to zabralo.
markjag (386)|22.7.2005 13:13
no uz je to jedno som spet z vyletu bez netu :(
ale neva bola sranda net nechybal ;)
a to dial tone s tym som mal problem na PC kedysi este s dial up modemom
tak som to skusil aj na PDA ale nepomohlo
doteraz to nejde ale dnes dam HR a uvidime
benet_ce4you (4)|28.7.2005 15:13
Nevim, jestli je to vice tim hicem nebo mou lenosti poradne prohledat vsechny diskuze... Ale hledam uz docela dlouho a nedari se najit.. :(

Mam problem s pripojenim HP1915 na internet pres Nokii 6600 (symbian) - prestoze se hp1915 pokousi vytocit cislo, tak 6600 daleko uspesneji zcela ignoruje infra pokusy... :-(

Na PC existuje nejaky spec. postup - nainstalovani spec. modemu pro 6600 pres infra... Nicmene, nic podobnyho pro ipaqy jsem nenasel...

Neresil jste to tu nekdo, prosim?

Predem MOC dekuji za jakoukoli odpoved, nejlepe pokud mozno 'nakopavajici' odpoved ;)
Kája_oldd (759)|23.8.2005 10:34
Po roce jsem rozchodil připojení k netu GPRS přes SE t300, tak se s vámi aspoň podělím o skušenosti: Přes všechno správné nastavení to pořáte nešlo a řešení? Budete se smát, zavolal sem na linku eurotelu (mam go), řekl co potřebuju (net přes mobil) oni zkontrolovali služby a prý nějaká nebyla zaktivovaná. To by se mohlo stát ostatním, takže-kupodivu nestačí jen mít aktivované GPRS, sám sem mohl wapovat via GPRS, ale "netovat" už ne. Teď to funguje regulérně, jinak nastavení samo-v ppc mam jen vyplněné vytáčené číslo, v mém případě *99***7#, jak je ostatně v návodu, a všechno nastavení je v mobu v profilu číslo 7 v menu připojit>datová komunikace>datové účty. Víc už nevím, snad má tenhle příspěvek nějaký přínos
hybo (3107)|23.8.2005 11:37
po roce? nebola to jiz pak zbytecnost? ;) asi to nebylo moc potreba...
Kája_oldd (759)|23.8.2005 13:21
Pravda, nebylo a není to moc potřeba, ale ta satisfakce, když se to po roce snažení rozběhlo, ta za to stála:D