Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P525 - Obecně

shiftik_ce4you (48)|2.2.2007 10:38
Mrkni se na to GPRSko sem: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=11656

Taky jsem to používal, ale po HR jsem to ještě neměnil. Při minulém používání Asuse jsem měl problémy s tím, že mi padaly hovory po prvním zazvonění a tak zatím testuju s holým systémem.
Lobo_ce4you (514)|2.2.2007 11:07
Mám jeden dotaz. Mám ROM od Sorga z xda.developers. Prostředí mám nastavené na Českou republiku a mám problém se zobrazením dnů a to konkrétně u pondělí a pátku. Pondělí se mi zobrazuje jako Ponděl? a zkratka u pátku Pá se mi zobrazuje jako P?. Zatím jsem to neřešil, ale vypadá to, že Sorg už žádnou další verzi nevydá a Asus se taky nemá k vydání nové ROM, tak se ptám, jestli to nejde někde opravit?
kall_ell (32)|2.2.2007 15:21
helou pánové, nemáte tip na icq klijenta? zkoušel jsem qip, ale ten mě pořád padal.

Taky by mě zajímalo, jestli se vám to taky tak moc zahřívá při nabíjení jako mě. Hřeje to moc, mám strach aby me to nebouchlo.
dyndy (159)|2.2.2007 22:59
Někdo se ptal na Resco Explorer, v 5.42 jede samozřejmě bez problémů i s dodělanou češtinou. Kecálek používám IM+ v 4.23 sice není tak dobrej jak Agile, ale je levnější a vcelku použitelný.
P.S. stím zahříváním a strachem z exploze bych radil jedno - nečti tolik Mobilmanii ;)
kubisz (1054)|3.2.2007 12:19
tak po HRK P525 se problem vesele objevuje dal, grrr, po chybe device.exe se neda prehravat zvuk a spatne naskakuje BT...mate nekdo sim podobne zkusenosti? diky...cetl jsem o problemech A525 s SPB Pocket+, ale nenasel sem preny popis techto problemu, nevite nekdo, ceho se to tyka? potazmo pomuze od techto problemu flash jine ROM (sorg?), diiiky,

kuba
kultus (418)|3.2.2007 15:44
...nevite kde bych nasel srovnani vykonu ruznych PPC zarizeni (aktualni) nasel jsem jeden odkaz i s grafickym znazornenim ale byl dosti neaktualni...

...ty problemy jsi mel na cistom zarizeni nebo se objevovali az po instalovani softu???

edit: takze nasel jsem tohle http://vsbench.virtualspaghetti.com/
mate neco na spbBenchmark???
Tomáš Kubec (749)|3.2.2007 16:05
Něco málo zde: http://www.mobilnaut.cz/gallery/PDA/WM/Asus/P525/test_P525/Test.png
dyndy (159)|3.2.2007 17:15
kubisz: mám tam původní ROM s češtinou a nikdy jsem hlášku chyba device.exe neviděl. SpbPlus nepoužívám, ale jinak si v programech od Spb libuju. Mám nainstaleno Spb Diary, Spb Weather a Spb BackUp - Asus chodí celkem stabilně. Někdy mě vytuhne podle mého v těchto situacích: když ho nabiju do plna a pak ho nějakou dobu nepoužívám. Když ho pak chci zapnout tak SR. Další situace je, když mám HWtlačítkem zamknutou klávesnici, zapomenu nato a snažím se ho spustit - někdy ho to totálně zblbne a opět SR.
dort (1212)|3.2.2007 18:56
device.exe - jo tak tuhle hlášku jsem párkrát viděl - po instalaci PhoneAlarmu, respektive poprve se objevila při instalaci a po několika opětovných problémech jsem zkusil raději PhoneAlarm přeinstalovat a je klid ;)
kubisz (1054)|3.2.2007 18:58
kdyby to alspon vyresil SR, ale i po SR to dela chyby, tedka zase v nejakym jinym programu...celkem to asi bude nekde ve zvukove casti, pac to vytuhne dycky, kdyz to ma prehrat nejaky zvuk...uaaa, za dva dny trikrat znefunkcneny zarizeni, pokazde jinak, uz aby vydali nejakou novou rom, s touhle je to takrka npouzitelny...
shiftik_ce4you (48)|3.2.2007 20:11
Používáte někdo na P525 Tomtom? Jakou verzi?
kultus (418)|3.2.2007 20:49
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Něco málo zde: http://www.mobilnaut.cz/gallery/PDA/WM/Asus/P525/test_P525/Test.png[/QUOTE]

...jo neco takovyho jsem hledal...smula ze nemuzu najit srovnani treba s dell x51...zajimalo by me zejmena graficke srovnani...mno nic stejne to vypada ze je to jeden z nejstavnatejsich PPC na trhu minimalne ve svy cenovy kategorii...

...s tou hlaskou device.exe to podle toho co ctu vypada na systemove utility ktere sahaju na zvukove projevy zarizeni...nastesti jsem takove veci nepotreboval ani na smartphonu tak snad se bez nich obejdu i ted...
lanca (9)|3.2.2007 22:48
Zajimavy problem:

Ve sve P525 vytvorim novy kontakt s emailovou adresou a provedu synchornizace s Outlookem.

Na tento kontakt pak poslu email pres Outlook a pripojim prilohu.

Prijemci vsak prijde priloha jako winmail.dat a nelze otevrit.

Pokud v Outlooku zmenim format emailove adresy z RTF na "vhodny format pro odesilani urci aplikace Outlook" je vse v poradku. Ovsem jen do chvile nez kontakt v P525 treba upravim nebo si k nemu treba jen pripisu poznamku.

Po synchronizaci je format emailove adresy opet RTF :(

Osobne mne to dost vadi protoze pokazde musim kontrolovat format emailu.

Neznate nekdo reseni tohoto problemu?

Diky Jarek
kubisz (1054)|4.2.2007 09:50
tak sem nasel prvni aplikaci, co zpusobuje moje problemy, je to "upravena" verze TT 6.00, respektive jeji DLL verze ovladace BT...pokud tyto nenahrajete, jede TT (kupodivu) v poradku a hlaska device.exe se neobjevuje...prvni uspech, ufff...ze by P525 mela nejaky rezident, ktery hlida prepisovani systemovych souboru? nebo jsou dokonce tyto sytemove soubory nejak nestandardni a tak to funguje jen s puvodnimi soubory??? hmmm...dalsi chyba, co se objevuje je v calprog.exe...
kubisz (1054)|4.2.2007 12:41
komu by chybela aplikace znama trebas z HTC XDA zvana wireless manager, tak je k dispozici i pro Asus a to v adresari windows pod nazvem wrlsmgr.exe (ovlada GSM, WiFi a BT)
dyndy (159)|4.2.2007 13:11
kubisz: dík za info o wrlsmgr.exe. Človeče používám taky TT 6.00 (7370) a dobrý. Jedu samozřejmě přes BT s GPS a ještě jedu přes BT handsfree a synchronizaci.
jirson_ce4you (27)|4.2.2007 13:44
Jak jste na tom s hlasitostí vyzvánění? pro přehrávání písniček v p525 používám winamp a když dám hlasitost na max tak to celkem řve ale jakmile tu samou písničku dám jako vyzvánění tak už není tak nahlas, zkoušel jsem i mp3gain pro maximální hlasitost ale po úpravě stejně hraje dost potichu. bez vibrací bych ho pod bundou na opasku neslyšel. Systémový zvuky jsou nahlas - jen to vyzvánění...:?
kubisz (1054)|4.2.2007 13:46
ja ted taky dobry, chyby to hazelo jen kdyz se nahraly ty DLL soubory do windows (z adresare windows v instalaci "upraveneho" TT)...za WMGR nejni zac, to je dusledek toho hledani...sou tam i dalsi docela uzitecny soubory (pozivam BT manager primo z plochy a tak...)

ad hlasitost: ja pouzivam PocketMUsic, ale je nutne u nej neasociovat soubory MP3 a WAV, pac pak prestane vyzvanet uplne (snazi se to prehravat pres PM), tak si zkuste zkontrolovat, jestli pres ten WA taky nemate naasociovane hudebni soubory...me vyzvaneni jede celkem hlasite (proste stejne, jako na jinych XDA)
dyndy (159)|4.2.2007 14:53
Hlasitost vyzvánění taky v pohodě. Nemám nainstalován žádný další přehrávač mp3, jedu WMplayerem a na filmy TCPMP.
PetrSybol (157)|4.2.2007 17:07
Mám původní ROM, akorát jsem aktualizoval radio na v4.60. S hláškou o device.exe jsem se nestkal. Telefon mám stabilní a v pohodě. Ještě žádný zásek.
Co mě někdy vadí je dost vysoká hlasitost telefonního hovoru, hlasitost je kvalitní, ale člověk by ochluchnul, takže to vždy při hovoru stáhnu.
kubisz (1054)|4.2.2007 18:25
bleda zavist :mad: po par HRKnutich sem se dostal na jakz takz stabilni verzi, musim po kazdem programu zalohovat (este, ze k tomu dali ten SPB backup :D ) a bojim se kazde nove SMS, ci hovoru, aby to neshodila...ICT naruby...mohu se zeptat, co mate nainstalovano? diky
kultus (418)|4.2.2007 18:45
...heh tak premyslim jestli jsem jeste nemel pockat mno zajtra uvidim jak na tom bude ten muj asustek...cos myslel tim ICT...:)
PetrSybol (157)|4.2.2007 19:00
[QUOTE="kubisz"]bleda zavist :mad: po par HRKnutich sem se dostal na jakz takz stabilni verzi, musim po kazdem programu zalohovat (este, ze k tomu dali ten SPB backup :D ) a bojim se kazde nove SMS, ci hovoru, aby to neshodila...ICT naruby...mohu se zeptat, co mate nainstalovano? diky[/QUOTE]

Wisvar Advance
Wisbar Advance Desktop
iLauncher
PhoneAlarm
pTravel Alarm
Weather Panel
Total Commander
QIP 1020
Skype
IDOS 2007
TT6 v6.038
iGO
Newsbreak RSS
SMS DeliveryFix
Resco Keyboard
SmartDialCZ Dr.Shultz mod Carbik
ASUS P525 T9 Czech
eWallet

Skyforce Reloaded
PocketUfo v1.24
dyndy (159)|4.2.2007 19:55
Já mám:
Spb Diary v2.2
Spb Weather v1.6
Spb BackUp v1.5
Mobipocket v5.2
Resco Explorer v5.42 CZ
Resco Registry
IM+ v 4.30
SPtimesync
VJtoggletoday
Torch
MemMaid v1.72
Lexicon 2000
TT v6.00 (7370)
ASUS P525 T9 Czech
eWallet v5.0
TCPMP v0.72
a hry
Skyforce Reloaded
Skyforce
Bejewelled
Bejewelled 2
MLT
DragonBall
ExplodeArena
Hellfire
Krally
Mahjongg 3D
ComboTower3D
SuperMiners
YoungPaladin
kubisz (1054)|4.2.2007 20:04
ICT naruby myslim sluzbu PDAcku ;)

mam podobne slozeni, ale Vam tam chybi pocket +...kdesi na zacatku diskuze sem cetl, ze s A525 spatne funguje, ja to nevypozoroval, ale tak to ve me trochu hloda...jeste bych se chtel zeptat, zdali pouzivate pro nastaveni MMS a GPRS tu utilitu v menu pripojeni (nastaveni site)?
PetrSybol (157)|4.2.2007 20:31
[QUOTE="kubisz"]ICT naruby myslim sluzbu PDAcku ;)

mam podobne slozeni, ale Vam tam chybi pocket +...kdesi na zacatku diskuze sem cetl, ze s A525 spatne funguje, ja to nevypozoroval, ale tak to ve me trochu hloda...jeste bych se chtel zeptat, zdali pouzivate pro nastaveni MMS a GPRS tu utilitu v menu pripojeni (nastaveni site)?[/QUOTE]

Ne ne, stáhnul jsem si odsud konfigurační .CAB
dort (1212)|5.2.2007 01:02
SPB POCKET + - byl problémem, a asi i bude, u spousty zařízení, zkus jiný adekvátní soft

P.S. možná by bylo lepší Tvůj problém rešit v samostatném topicu - aby ho lépe našli podobě "postižení" uživatelé ;)
shiftik_ce4you (48)|5.2.2007 09:20
E-e. To jako že systém naběhl, ale asi měl problémy s pamětí, protože se tvářil jako kdyby neměl v sobě nainstalované žádné programy, navíc nabíhal asi 5 minut, nechtěl se přihlásit do sítě, a hned po startu vyhodil chybu s nějakou knihovnou. Možná to tehdy byla špatná várka zařízení, protože jsem nakupoval v Mironetu 2 a musel jsem si na místě vybrat z několika zařízení, než jsem našel ten co chodil. A nebyl jsem sám nutno dodat. Ale bylo to asi dva dny po tom co se objevil v ČR a tak předpokládám, že tyto kusy už stáhli...

TO Kubisz: Jo jo, Pocket Plus je sice super utilitka, ale zřejmě díky ní jsem si z toho telefonu skoro nezavolal:-) Dá se říct, že polovina hovoru mi vypadla po prvním zazvonění, takže jsem udělal HR a od tý doby telefon chodí v pohodě. Takže teď postupně začínám zpátky instalovat programy.

Jinak:
Smartdialer
Česká T9, někde tady ze stránek
TomTom v. 5.21
a chystám se přidat
Resco Explorer vč. registry a FTP.
Pocket Breeze
Pocket Informant 2005
kall_ell (32)|5.2.2007 12:58
Hej lidi nebudte zagorky, poradte jak na rozpoznavani textu pri psani. Kazdej telefon WM bez klavesnice to ma jen ja na p525 ne. ta SW klavesnice me zabije. chci psat hulkovim pismem po lcd, jde to vubec u tohodle stroje?

A jak jse to s tim SPB backup? kdyz to chci instalovat, mam jen moznost trial nabo registrovanou placenou verzi, kod k ni jsem ale nikde nenasel.
dyndy (159)|5.2.2007 14:14
kubisz: nějak ani nevím co bych Pocket+ vytknul, ale po zralé úvaze ho už delší dobu nepoužívám a bez něj jsem spokojenější user.
Kall_ell: nejsem zagorka (navíc nevím co to je :oops: ), ale prostě nevím, tak neodpovídám. Nějak sem nikdy čmákání stylusem po displayi nepreferoval, tak se ani po ničem takovém nescháním.

P.S.: jo a nastaveni MMS a GPRS dělám zásadně ručně.
kultus (418)|5.2.2007 19:49
tak jej mam doma akorat me seje ta klavesnice... na psani na ni bych si mozna zvykl rychle ale to prepinani na abc u kazdyko okenka s textem je proste nenormalni...mno nic uklidnim se a probehnu forum... jinak peknej kousek je ten asustek a display uuuzasnyyyy...

PS: nevite co je to za hlasku chyba klienta terminalove sluzby???
kall_ell (32)|5.2.2007 20:00
kultus: to me delalo taky patrne jsi spustil program klient terminalove sluzby. v nastaveni/system/pamet zalozka spustene programy, ukonci program terminal a prestane to.
kultus (418)|5.2.2007 20:36
jo takhle jsem to taky delal...jen me zajimalo co to je...jeste bych rad vedel jak se da prinutit otaceni displaye nalevo pro (pravaky) ikdyz jsem se prepnul do landscape a v nastavenich dal pro pravaky stejne po portraite byl zase landscape rezim pro levaky nechapu to jaky to ma smysl...
hajnalka (25)|5.2.2007 21:08
Neviete ako prepnut Skype z reproduktora na sluchadlo?Uz ma to normalne stve:(Skusal som vsetky verzie Skypa a vsetky idu cez reprak.Inac ak mate good soft sem s nim:) hajnalkam@gmail.com
Thanks:)Hlavne na pisanie SMSiek perom ako to ma SonyEricsson M600.Myslim ze na WM5 sa to vola Totoo ci tak niak.
kubisz (1054)|6.2.2007 10:06
pro rozpoznavani textu zkuste zde a tu

P+ sem opet nainstaloval a chyba v device.exe se zatim objevila jen jednou, mam nejakou posledni verzi z SPB webu...a co by mohla byt nahrada? vyhovuje me intergrace s DIARY a WEATHER a ikonky na plose (vim, ze je to offtopic, ale staci napsat jen nazdev, diky)...

rek bych, ze ASUS tam opravdu ma nejaky svoje upraveny knihovny a pokud se nainstaluje nejaky program, ktery de do systemu trochu vic, tak to zhavaruje...a nebo je tam nejaky rezident, ktery to hlida a pokud se neco prepise, tak opet crash...
Giu (5)|6.2.2007 16:21
Minulý týden mi po letech odešlo HP5550 :-( ...
Pořídil jsem Asus P525.
Mám k vám pár dotazů k tomuto stroji :

1. lze změnit klávesnici z qwertz na qwerty ?
2. lze nějak vypnout stále přítomné GPRS a zapínat jeho kontrolu ručně ?
3. nepodařila se mi nastavit hlasitost příchozích sms na max jen pokud mám celkovou hlasitost pda na max lze odděleně nastavit ?
4. když mi odešlo HP5550 (resetovalo se) tak mi zřejmě "nakoplo" SD1Gb kartu, karta se teď tváří ve čtečce že má 0Gb existuje nějaká vámi osvědčená utilitka která by si s tím poradila a obnovila soubory na kartě ?

Díky
p.e.t.r._ce4you (33)|7.2.2007 01:28
hajnalka: skype nelze přepnout jen do sluchátka. Maká jen do reproduktorku. Již se to tu řešilo. Možná v dalších verzích. Já proto používám headset pokud je to možné.
dyndy (159)|7.2.2007 06:41
Giu:
1) klávesnici snad jen v registrech (nevím jak) nebo doinstalováním jiné např. RescoKeyboard
2) já teda nevím, ale já sem naopak v registrech měnil, aby mě GPRS zůstávalo trvale připojené, tak mě nějak nejde do hlavy, že tobě se to připojuje samo. Zkusil bych Spb GPRS monitor.
3) nejde, zas asi nainstalovat nějaký prg. který to umožňuje
4) zkus Pocket Mechanic - nemusíš ho hned kupovat. Nainstaluj trial - oprav (pokud to půjde) a odinstaluj. Pokud to nezvládne ani toto, tak asi loučení. Zkus , ale všechno možné - foták, čtečku ... Nevím zda se přitom pořídí zachránit soubory na kartě - spíš ne.
Lobo_ce4you (514)|7.2.2007 07:13
Tak jsem si asi z P525 udělal pěkně drahý těžítko :( Včera jsem ji flashoval firmwarem s koncovkou "cap" a zaseklo se mi to s chybou Checksum error!. Tak jsem vytáhnul baterku a po opětovném vložení baterky jsem ho zkoušel zapnout, ale vůbec nereaguje. Zkouším se dostat do bootloaderu, ale taky se mi to nedaří. U toho nevím jestli postupuju správně. Měl bych se tam dostat zmáčknutím tlačítka Camera a Resetem. Ale nevím jestli mám prve zmákčnout tlačítko na zapnutí a potom teprve cameru a nakonec reset nebo jen cameru a reset bez zapnutí. Můžete mi někdo poradit?
Pak jsem zkoušel vytáhnutí baterky asi tak na půl hodiny, ale žádná reakce. Přes noc jsem ho hodil na nabíječku. Červená dioda svítí když se nabíjí a když byl nabitej naplno, tak svítí zelená. Aspoň nabíjení vypadá v pořádku.

Ještě se chci zeptat jak by to prošlo v servisu, kdyby byl zničenej bootloader? Dokazuje to, že jsem ho flashoval nebo na to nemůžou přijít a záruční oprava mi projde? Co budou muset vyměnit? Celou desku? Kolik to může stát?
Giu (5)|7.2.2007 10:43
dyndy :
Dík, ale moc mi to nepotěšilo...
Co se týká PocketMechanic tak ten je bohužel pro mě nepoužitelný, P525 má miniSD a já potřebuju velkouSD 1Gb a jelikož HP5550 jí mělo a teď je mrtvý tak potřebuju SW pro čtečku na velký PC a tam to nějak řešit.

Kdyby někdo věděl, budu vděčen, nebo pokud má někdo živej stroj s velkouSD a má tento sw funkční, zajel bych a pokusili by seme se....
kultus (418)|7.2.2007 18:02
zdary mam jeden takovej problem...stahnul jsem si a ulozil recenzi jako .htm soubor plus adresar s obrazkama atd...asustek ale nerozpoznava tento soubor jako html stranku a nechce jej zobrazit v IE asociace je pritom nastavena na IE ale resco explorer pousti pruzkumnika ktery je tam default a ten si s tim neporadi musim dat on/off tlacitko nez se vzpamatuje...pomozte prosim prohlizeni offline je pro me dulezite a nepotrebuju k tomu zadnej special. nastroj...
Emir_ce4you (21)|8.2.2007 09:31
Zkoušel někdo program Spb mobile shell?
Trochu se toho bojím,aby to nehaprovalo jako Pocket+ :?
jirson_ce4you (27)|8.2.2007 11:39
to Giu: já jsem si omylem smáznul kartu při obnově z backupu a našel jsem na netu skvělej pgm "digital object rescue pro" umí obnovovat smazaný ale i jinak poškozený soubory na kartách atd.., kdyžtak napiš na SZ ;)
sacramoso (2)|8.2.2007 15:42
[QUOTE="Emir"]Zkoušel někdo program Spb mobile shell?
Trochu se toho bojím,aby to nehaprovalo jako Pocket+ :? [/QUOTE]
Sorry. Na toto som chcel odpvedat. Môžeš to kludne nainštalovat. Funguje bez probelémov.
aeon101 (213)|8.2.2007 17:29
No teda...rozhodne jedna z nejlepsich aplikaci posledni doby...na P525 slape bez problemu...

Dan
dyndy (159)|8.2.2007 18:42
Jj. Spb mobile shell chodí výborně.
Emir_ce4you (21)|8.2.2007 18:57
O.k. diky.Vyzkousim to... ;)
Giu (5)|8.2.2007 19:11
Setkal jste se někdo s problémem při odesílání pošty přes wifi, stává se mi, že při odesílání pošty nejde pošta odeslat, je to zřejmě způsobeno portem 465, máme firemní firewal a při povolení komunikace TCP na něm pošta odejde, zkoušel jsem to i na volných wifi bodech a ve většině případů to jde, ale stalo se mi že jsem jí neodeslal. Nevim jestli to neni způsobeno tim, že můj odchozí SMTP server požaduje autentizaci (ne SSL). ???
kultus (418)|9.2.2007 16:25
[QUOTE="kultus"]zdary mam jeden takovej problem...stahnul jsem si a ulozil recenzi jako .htm soubor plus adresar s obrazkama atd...asustek ale nerozpoznava tento soubor jako html stranku a nechce jej zobrazit v IE asociace je pritom nastavena na IE ale resco explorer pousti pruzkumnika ktery je tam default a ten si s tim neporadi musim dat on/off tlacitko nez se vzpamatuje...pomozte prosim prohlizeni offline je pro me dulezite a nepotrebuju k tomu zadnej special. nastroj...[/QUOTE]

...to mi vazne nikto neporadi skuste prosim nejakou narocnejsi web stranku...jde to jen pres resco explorer a ne otevrit ale prohlizet...diky
kubisz (1054)|11.2.2007 18:02
zkus sem prosism, pokud to de, napsat odkaz na tu stranku...nebo zkus nainstalovat total commander, tam se daji normalka nastavovat asociace koncovek s programy...