Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P525 - Obecně

Pepa O. (21)|18.1.2007 07:53
[QUOTE="p.e.t.r."]Zajímalo by mne, zda vám někomu funguje po spojení PDA a PC USBčkem internet.[/QUOTE]
Bez problemu mi to fungovalo, az jednoho rana jsem pustil PDA a misto Today obrazovky naskocilo textove okno, ze se provadi flashovani zarizeni a ze mam cekat... koukal jsme na to jako puk. Nekolikery SR s tim nic neudelal, nakonec pomohlo na chvili vyndat baterku. A od te doby mi to pripojeni nefunguje :evil: . Zkusim co psal Lobo...
aeon101 (213)|18.1.2007 10:49
Panove, myslim ze to tady uz nekdo zkousel- ten francouzsky firmware ke stazeni na strankach Asusu bude fungovat pouze ve francouzskem jazyce? Mate jiz nekdo zkusenost?

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz

Diky

Dan
celda (5)|18.1.2007 11:28
[QUOTE="aeon101"]Tak panove, uz jsem skoro presvedcen o koupi tohoto pristroje (mel jsem v oku jeste HTC Herald...). Rad bych se zeptal jaky obchod doporucujete, nebo kde jste nakoupili, popripade jake byly problemy (Palmshop, Mironet, AH Mobile, Sunnysoft). Ve kterem dostanu v baleni plnou verzi SPB Backup (nekde se o tom psalo...)?[/QUOTE]

Kupoval jsem u Mironetu, zpocatku vyborny, ale servis hooodne spatny. Resp. vyuzili me neznalosti a napalili cenu za hard reset 1060 Kc. Takze bacha!!! Mimochodem, nevi nekdo, jak se proti tomuto branit? Z jejich emailu pro ochranu zakaznika, neprisla 14 dni ani automaticka odpoved....
dyndy (159)|18.1.2007 14:07
p.e.t.r.: mě to taky nechodí (ten internet), ale u mě zato může avtivirák. Jmenovitě NOD32 a jeho modul IMON, ten když vypnu, nemám problém :D .
Zdenek Malinsky (9781)|18.1.2007 14:36
Mě Dell se zapnutým IMONem (NOD 32 2.7) chodí bezproblémově, takže bych tipnul, že problémek bude jinde. ;)
blinky (5)|20.1.2007 12:40
Neví někdo, jak na p525 aktivovat český Block a Letter Recognizer, případně kde se dá stáhnout?

ASUS P525
miniSD Kingston 1GB
ROM V3.35.0 CSY
PetrSybol (157)|22.1.2007 15:48
Zdravím.

Tak jsem si dnes pořídil tenhle kousek a zatím to vypadá moc dobře, akorát tápu, jestli tam nechat nainstalovanou ROM verzi, nebo zkusit toto:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=279777

Neví někdo, jak to bude s Windows Mobile 6?

Díky.

Lobo_ce4you (514)|22.1.2007 18:51
Rád vidím, že jste také přešel z 8310 na P525. Vaši stránku rád navštěvuji už od dob, kdy jsem měl 8310 a budu rád, když se tam budou objevovat rady i ohledně P525.

Já jsem ji kupoval v Německu s německou ROM, takže jsem tam hned dával ROM od Sorga a to poslední build 06. Zezačátku jsem měl problémy s programy od firmy SPB. Některé jsem musel odinstalovat a teď P525 šlape jak hodinky. Nemám s touto ROM žádný problém. Na Crosbow taky čekám a doufám, že se najde někdo, kdo to pro našeho miláčka upraví. Bohužel Sorg už přestal vydávat nové verze své upravené ROM, ale pevně věřím, že Crosbow by mohl upravit právě on.
Emir_ce4you (21)|22.1.2007 22:08
Nevite nekdo prosim,jestli se da nekde sehnat ta original ceska ROM co v tom defaultne byla?Ja bych rad vyzkousel tu anglickou,ale potrebuju mit jistotu cesty zpet :-) Docela mi vyhovuje...
Predem diky ;)
aeon101 (213)|23.1.2007 07:54
[QUOTE="jirson"]Tak mi furt nefungujou ty mms, nevím co jsem nastavil špatně, před HR mi to fachalo. Napíše sem někdo prosím to nastavení? Nebo nikdo nepoužívá mms? Pls :? [/QUOTE]

Nevim hele proc to prestalo fungovat...kdyz tak vyzkousej tento link (ale je to na SP...)

http://www.sybol.eu/WWW_Qtek/Nastaveni_files/T-Mobile_MMS_pres_GPRS.html

Jinak jsou tady ke stazeni ruzne CABy s presnym nastavenim...

Dan
PetrSybol (157)|23.1.2007 17:29
Notak musim říct, že jsem s Asusem naprosto spokojen. Jediné co mě totálně deptá je pokaždé při psaní nové sms přepínat na režim Abc, protože T9 nepoužívám. Nicméně mi přijde ulítlý, když dám napsat novou sms a při stisku kláves se píšou jen číslice. Zkoušel jsem i utilitu od Asusu, ale ta nic neřeší. Nemá někdo radu, jak nastálo nastavit režim Abc?

To samé platí v kontaktech, když chci filtrovat na kontakt pomocí klávesnice, tak se zobrazujou jen číslice a filtruje to jen na telefonní číslo, takže musím stylusem ručně vybírat kontakty :evil: :mad:
dyndy (159)|23.1.2007 17:56
jirson: jsem u O2 a nastavoval jsem MMS podle návodu z jejich stránek. Šlo mě to na první pokus ;)

Petr.Sybol: stou klávesnicí mě to taky štve, ale zatím asi nikde nic není.
kubisz (1054)|24.1.2007 10:48
[QUOTE]To samé platí v kontaktech, když chci filtrovat na kontakt pomocí klávesnice, tak se zobrazujou jen číslice a filtruje to jen na telefonní číslo, takže musím stylusem ručně vybírat kontakty[/QUOTE]

tady pry pomuze nainstalovat intellidialer, pak sice mackate cisla, ale ID Vam vyhledava jako s T9 i jmena...
kultus (418)|26.1.2007 07:19
Zdary taky premyslim ze koupit tenhle asus...zajimalo by me jestli se da pouzit jako dalkovy ovladac pro spotrebni elektroniku...v popisu je jenom IRDA typu SIR znamena to ze nezvladne protocol CIR??? jini vyrobci se tim taky nechlubi proto se ptam tady...
Lobo_ce4you (514)|26.1.2007 07:31
Zkoušel jsem program NoviiRemote Deluxe a funguje bez problémů se vším na co jsem ho zkoušel: televize, satelit, dvd přehrávač,... Ani není potřeba mířit přesně na televizi. A vzdálenost od televize mám obyváku aspoň pět metrů. Učení příkazů z ovladače také bez problémů.
kultus (418)|26.1.2007 08:23
dik to jsem chtel slyset...jinak ta vzdalenost je docela velka az podezrele ;)
Lobo_ce4you (514)|26.1.2007 09:47
Obyvák mám 6,6 m, televizi u zdi na jedné straně a sedačku skoro u zdi na straně druhé. Minimálně těch 4,5 m to bude, možná i těch 5 m. Můžu to doma poměřit ;)
shiftik_ce4you (48)|26.1.2007 11:48
[QUOTE="jirson"]Tak mi furt nefungujou ty mms, nevím co jsem nastavil špatně, před HR mi to fachalo. Napíše sem někdo prosím to nastavení? Nebo nikdo nepoužívá mms? Pls :? [/QUOTE]

K těm MMSkam, po HR jsem přišel o nastavení, ale pak stačilo v nastavení telefonu/siť/nastavení sítě zvolit eurotel a posunout ho úplně nahoru a načetl si veškerý nastavení sám.
shiftik_ce4you (48)|26.1.2007 11:52
[QUOTE="Petr.Sybol"]Zdravím.Tak jsem si dnes pořídil tenhle kousek a zatím to vypadá moc dobře, akorát tápu, jestli tam nechat nainstalovanou ROM verzi, nebo zkusit toto: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=279777
Neví někdo, jak to bude s Windows Mobile 6?[/QUOTE]
Můžu se po stránkách k Qtek8310 těšit tím pádem na stránky k Asus P525?
shiftik_ce4you (48)|27.1.2007 12:27
[QUOTE="kultus"]zdary chtel bych se zeptat jestli se nekomu tady vyskytujou ty problemy spominany na zacatku nebo spis v prvni ctvrtine diskuze (problem se zvukem-budik, nebo hlasky o device.exe)...koukam ze si problem s vytacenim a hledanim v kontaktech kazdy vyresil po svym...jinak mne napadlo co takhle z cesky T9 vytahnout hacky a carky to by vyresil problem pri psani zkracenejch SMS (na smartphonu to fungovalo bezvadne)...vzhledem k tomu ze bude tohle moje prvni PPC (mam ted SDA smartphone) chtel bych ziskat alespon zakladni znalosti o pouzivani WM pro PPC takze bych chtel poprosit o nejakou (nejlip ceskou) stranku ktera se zaobira timhle systemem nikoliv zarizenim abych tady neprudil s kazdou prkotinou jinak jsem si precetl vsechny navody a rady na ce4you pro novacky ale chci jeste vic...tak diky vsem za pripadnou pomoc a odpovedi

PS: jestli se to sem nahodou nehodi tak se nezlobte a posledni dotaz ignorujte[/QUOTE]

No já jsem tyhle problémy měl. Jak budík tak hlášky typu device.exe, taky mi to zamítalo hovory po prvním zazvonění apod.
Ale evidentně to dělaly některý z instalovaných programů, protože to na ně mělo návaznost. Měl jsem tam Pocket Breeze (pokud jsem otevřel úkol nebo událost přímo z plochy tak při ukládání vždy vyskočil problém s device.exe, pokud přes kalendář tak proběhlo všechno v pořádku), SPB Pocket Plus a Resco Explorer. Po HR problémy přestaly a tak už jsem tam tyhle programy neisntaloval. Což je trochu škoda, ale něják teď němám čas si s ním hrát.
shiftik_ce4you (48)|27.1.2007 12:30
Po HR mám jeden problem - jakmile si v telefonu k nějaké události připíšu poznámku, tak po synchronizace se text z poznámky smaže. Neměl jste někdo podobný problém? Jak na to?:-)
Palko_ce4you (24)|27.1.2007 16:30
Pro případné zájemce stylus k p525.
Objednal jsem si tři v sadě za 11,- Eur + poštovné, protože jsem původní ztratil.
Jeden mohu podobně postiženénu prodat za 100,- poštovné.
kultus (418)|28.1.2007 10:56
zdary zajimalo by me jestli se da ten skype pouzivat jen pres WIFInu nebo se da normalne pripojit treba pres PC sdilenym pripojenim...pres kabel nebo BT(samozrejme pripojeni pres AS) diky...
fijosh (8)|28.1.2007 11:51
jde to pres activesync skrz BT.. (pravdepodobne to pujde i pres AS skrz kabel) zkousel sem se pripojit a bez problemu :) hovor sem nezkousel, zrovna nebylo s kym
kultus (418)|28.1.2007 15:45
...tak to je supr...jeste by me zajimalo jestli se nekomu podarilo sprovoznit BT ActiveSync s jinejma nez Microsoft windows SP2 ovladacema nebo ovladacema od Widcomu(Broadcomu)...mam notebook s Toshiba BT ovladacema a od toho Microsoftu ma hodne daleko zejmena pri vytvareni COM portu a pod...

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
kultus (418)|28.1.2007 15:58
[QUOTE="shiftik"]Po HR mám jeden problem - jakmile si v telefonu k nějaké události připíšu poznámku, tak po synchronizace se text z poznámky smaže. Neměl jste někdo podobný problém? Jak na to?:-)[/QUOTE]

to jako cela poznamka nebo jen text???
shiftik_ce4you (48)|28.1.2007 16:54
Jen text.

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
dyndy (159)|28.1.2007 18:18
kultus: mě se zadařilo. Mám v NTB Bluetooth Stack for Windows by Toshiba v4.00.30 :)
kultus (418)|28.1.2007 18:51
...no nekecej :) a podle navodu nebo se to chytlo samo...ten toshibackej driver je nakej divnej

to shiftik: ...tak to je divny....

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
dyndy (159)|29.1.2007 07:13
No né, musíš to samozřejmě spárovat, nastavit seriál port a takový ty opičky. Nejdřív jsem spároval, pak nastavil v PC v ASync COM port. Dál jsem v Asusu nastavil synchronizaci přes BT (v ASync) a teprve pak jsem dal v NTB vyhledat další zařízení, tam nastavil taky COM. Napoprvé se mě udělalo jako síťové spojení, to chodilo, ale to jsem zrovna nepotřeboval ;), tak jsem dal vytvořit další a voila - synchronizuje jak z praku.
Johny A730W (7)|29.1.2007 14:06
Stal jsem se konečně šťastným majitelem P525. Co se týká vyhledávání v kontaktech, vřele doporučuji SmartDial, fakt dobrá věc.
Mám ale pár problémků:
T9 - po nainstalování české T9 a potvrzení hlášky, že chci nahradit původní, mám pořád anglickou... :(
Zvonění - nelze přidat jiné než původní zvonění... :(
Prosím, můžete mi někdo poradit, případně odkázat? Díky
blackman_82_ce4you (255)|29.1.2007 17:26
mohl by sem nekdo napsat seznam funkci ke kterym se nada dostat bez pouzity stylusu?
marel_ce4you (19)|31.1.2007 07:16
[QUOTE="Lobo"]To je v poradku ale pokud potrebuji posilat pravidelne SMS skupine cca 30 lidi tak je to pomerne zdlouhave a neefektivni. Vzpominam si ze muj stary Siemens umel poslat SMS cele skupine najednou. Jeden klik a bylo to.[/QUOTE]
..Uz jsi neco nasel ?
Co tohle http://www.mobile-cc.ch/mccServices/mccProdukte/mccMassMessage/tabid/138/Default.aspx
Ale nezkousel jsem.
kubisz (1054)|31.1.2007 13:36
mel bych sim dotazek: nezkousel (nebo nebyl by nekdo ochten) nekdo prosim na A525 program smartskey (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=256525) ?! jde mi predevsim o fci zavirani/ukoncovani aplikaci a nabidky start, diiiky moc, kuba
Pepa O. (21)|31.1.2007 14:26
Smartskey pouzivam a funguje bezvadne...:yes:
kubisz (1054)|31.1.2007 14:32
ufff, diky, to sem potreboval vedet :-) jak je to s mapovanim tlacitek? byl sem se na nej kouknout a jdou premapovat vlastne jen dve...jde to nejak pres registry upravit (jako na smartphone)? hlavne mi jde trebas o ty tlacitka OK a Win, kdyz tam budou ty smartskey...
kultus (418)|31.1.2007 17:35
zdary zajimalo by me jestli nekdo neskousel synchronizovat pres AS dve WM zarizeni...popri Asusku P525 bych chtel jeste provozovat smartphone...vim ze se da pridat dalsi zarizeni spis me zajima jak je to v praxi pri zmenach a tak...diky
PetrSybol (157)|31.1.2007 18:14
Tak už jsem si dal Asuse do kupy (témata, aplikace, gps, apod.) a jsem nadšenej. Ovládání super, na tu klávesnici jsem si ještě moc nezvykl, ale chce to čas, co se týče pevného nastavení režimu "abc", tak zatím asi nic rozumnýho není, prostě pokaždé ručně přepínat. Jinak rychlost přístroje a odezvy perfektní, oproti Variu, který jsem měl na měsíc půjčený je to nebe a dudy nejen rychlostí, ale i ovládáním.

A z trocha nepřijemného soudku: už mi Asus spadnul z 1,5m a letěl na beton, dvakrát se ještě odrazil a zkončil v kaluži louže. Takže takový test tvrdosti.
Jak to dopadlo? Vše funguje, na každé hraně mám pár škrábanečků, ale evidentně ty plasty vydrží hodně. Byla to slušná šupa, špatně jsem ho uchopil a už letěl. Docela mě v zádech zamrazilo. Teoreticky bych usoudil, že to neodnesl display tím, že je mírně do přístroje zapuštěn.
kultus (418)|31.1.2007 20:39
...tak to se moc s tema hrackama nepares...a co ta tvoje stranka predelas na asusP525 stranku???;)
PetrSybol (157)|31.1.2007 21:11
[QUOTE="kultus"]...tak to se moc s tema hrackama nepares...a co ta tvoje stranka predelas na asusP525 stranku???;) [/QUOTE]

Já se snažím k tomu chovat slušně, ale někdy se stane no...

Stránky předělávat nebudu, jednak Asus je PPC a informací, rad a serverů je požehnaně a dále už nemám tolik času a věnuju se jiným věcem.
aeon101 (213)|31.1.2007 22:19
Panove...nejak jsem to jeste moc nezjistoval, ale kdyz jsem chtel rychle nainstalovat Spb Backup z prilozeneho CD, tak me to furt odkazovalo na placenou verzi, resp. ze si to mam koupit. Pritom byl v katalogu jako jediny oznacen free. Instalovat jsem trial verzi teda nezkousel. Mam se do toho pustit a bude se to pak chovat full? Chce to po me registracni kod.

Diky

Dan
kall_ell (32)|1.2.2007 15:45
Hoj, mam P525 asi tyden a nejde me par veci do hlavy. Na ovladani si nemuzu zviknou ale myslim ze je to jen otazka casu, presel jsem ze symbianu. Ale trapi me jedna vec. nemuzu psat sms nebo poznamky, vlastne cokoliv, vlastni rukou tak aby me p525 rozpoznala co pisu. U moji stare p800 jsem psal vse hulkovim pismem a telefon to prevadel na text, lze to i u P525? Ostatni PPC to umi ale proc to nema P525?

Jeste bych chtel vedet, jak muzu zmenit systemove zvuky? nikde jsem nenasel jak zmeni zvuk treba u prichozi sms atd.
dyndy (159)|1.2.2007 19:26
Zvuky změníš v Start - Nastavení - Zvuky a upozornění - Upozornění . Vybereš Událost a přiřadíš jí zvuk (okénko hned o patro níž) přeci :) .
kall_ell (32)|1.2.2007 19:32
no super a nevis jak vyresit to rozpoznavani pisma? ta sw klavesnice me uz toci. nejvic me vadi to pripinani shift a caps.
kubisz (1054)|1.2.2007 21:04
nemate nekdo sim zkusenost s A525 a PocketMusic? po spusteni se nic nestane, jen se protoci ta strelka a nic :( zkousel jsem 3.1 a 3.4.5...pouzivate nekdo sim bez problemu? diky,

kuba
shiftik_ce4you (48)|1.2.2007 21:20
Používáte někdo na P525 Resco Explorer, SPB Pocket Plus nebo Pocket Breeze? Jaký verze a fangují Vám v pohodě?
dort (1212)|1.2.2007 21:30
Pocket Breeze - poslední beta a zatím ( 2 dny ) NO - PROBLEM ;)
kubisz (1054)|1.2.2007 21:54
spb pocket plus zatim v poho, ale prave sem zjistil, ze mi nejde zapnout BT a nefunguje audio, tak nevim, grrr...
kultus (418)|2.2.2007 06:38
...to jako po instalaci SPB Pocket plus??? tak to je prudak :D
kubisz (1054)|2.2.2007 09:05
nene, pravdepodobne (doufam) to neni zpusobeno SPB P+, ale kvuli GPRS tweaku...zatim sem to nainstaloval znovu, az na tohle a vypada to, ze to jede...uvidime...nevite nekdo, jak nastavit, aby se GPRS vypinalo hned po ukonceni púrogramu, ktery ho pouzival? sou na to nejaky figle v registrech...GPRSautooff, ci tak neco...